ساعدنیوز
ساعدنیوز

اشتباهات رایج در انتخاب لباس عروس که نباید مرتکب شوید

  چهارشنبه، 16 شهریور 1401   زمان مطالعه 8 دقیقه
اشتباهات رایج در انتخاب لباس عروس که نباید مرتکب شوید
ساعدنیوز: خرید لباس عروس یکی از پیچیده‌ترین و درعین‌حال جذاب‌ترین بخش‌های آماده‌شدن برای جشن عروسی است. در این مطلب درباره اشتباهات رایج هنگام انتخاب لباس عروس صحبت می‌کنیم که برازنده‌ترین لباس عروس را در خاص‌ترین روز زندگی‌تان تهیه کنید.

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی ساعدنیوز به نقل از منو مد، در جشن عروسی همه نگاه ها دنبال عروس خانم است. بنابراین حق دارید در هنگام انتخاب لباس حساس باشید. بااین حال بیشتر عروس ها در جشن عروسی یا بعد از آن از حرف های دوست وآشنا متوجه می شوند که لباس شان فوق العاده و جذاب نبوده است. دلیلش این است که بسیاری از شما هنگام انتخاب لباس مهم ترین روز زندگی تان اشتباهاتی را مرتکب می شوید که در اینجا به ۱۰ مورد از آنها اشاره می کنیم.

۱. به خیاط ها و طراحان لباس اعتماد نمی کنید

این درست است که لباس عروسی شما باید همان چیزی باشد که می خواهید، اما بهتر است از خیاط یا صاحب مزون هم کمک بگیرید. مشورت با این افراد می تواند به شما در انتخاب درست لباس کمک کند. بیشتر ما وقتی لباسی را در ژورنال می بینیم خودمان را جای همان مدل یا مانکنی که لباس را پوشیده است می گذاریم و همان را که خوشمان آمده است انتخاب می کنیم. اگر هم خیاط یا صاحب مزون بگوید این لباس مناسب مان نیست ناراحت می شویم. این در حالی است که باید لباس را باید با توجه نوع اندام، اندازه بدن، نوع شخصیت و در نهایت سلیقه مان انتخاب کنیم. بنابراین به نظر طراح یا خیاط اعتماد کنید.

تصویر

۲. آنلاین خرید می کنید

نمی توان گفت این اشتباه محسوب می شود، اما حقیقت این است که واقعا بهتر است لباس عروس را آنلاین سفارش ندهید. مخصوصا هرچه لباس ساده تر باشد، اینکه کاملا با اندام شما مطابقت داشته باشد دورازانتظارتر است. لباس عروس جزئیات زیادی دارد و حتی اگر حتی مانکن باشید باز هم ممکن است جایی از آن برای شما مناسب نباشد. بنابراین پیشنهاد ما این است که حتما به مزون ها سر بزنید و لباس های مختلف را امتحان کنید. لباس عروس را واقعا باید بپوشید و ببینید. اینکه خودتان را در آن تصور کنید، هرگز تصویری واقعی به شما نخواهد داد. تنبلی نکنید! به چند مزون بروید و لباس ها را بپوشید، چرخی بزنید، برقصید تا مطمئن شوید لباس تان کاملا برازنده شماست.

۳. سبک شخصی خودتان را کنار می گذارید

یکی دیگر از اشتباهات بزرگی که بیشتر شما عروس خانم ها مرتکب می شوید این است که سبک لباس های همیشگی خودتان را بی خیال می شوید و به توصیه دیگران عمل می کنید. لباس عروس در نهایت باید به شما بیاید تا با آن بدرخشید. اگر سبک کلاسیک برایتان مناسب است و به آن علاقه دارید، چرا اجازه می دهید دیگران با گفتنِ «دمده شده است» وادارتان کنند چیزی را انتخاب کنید که به آن علاقه ندارید؟ اگر هم همیشه به سبک مدرن لباس می پوشید، باز هم دلیلی ندارد کسی به شما بگوید لباس عروس کلاسیک جذاب تر است. سنتی و مدرن ندارد، هر لباسی که مناسب شماست همان را انتخاب کنید. تنها چیزی که اهمیت دارد این است که لباستان شما را زیبا و جذاب نشان دهد. بنابراین توصیه دوست و آشنا را بی خیال شوید و هرچه دوست دارید را با توجه به معیارهایی که گفتیم انتخاب کنید.

تصویر

۴. همان مدلی را که اول دیده اید می خرید

این یک اشتباه است که در عرض چند دقیقه پس از ورود به اولین مزون، اولین لباسی را که می بینید می خرید. دلیلش این است که لباس عروس با توجه به ماهیت زیبایی شناختی که در آن است، حس شادی آوری به شما می دهد و فکر می کنید همین مدل بهترین است. حتما چند لباس دیگر هم امتحان کنید، شاید لباس دیگری باشد که جلوه بسیار زیباتری به شما ببخشد.

بااین حال یک نکته وجود دارد و آن این است که امتحان کردن تعداد زیادی لباس، ممکن است برعکس عمل کند. به این دلیل که بین لباس های زیادی که پوشیده اید، گیج و سردرگم می شوید و نمی توانید به درستی انتخاب کنید.

۵. به بودجه تان اهمیتی نمی دهید

لباس عروس باید رویایی باشد درست است؟ بله اما قیمت آن مطمئنا رویایی نیست و کاملا واقعی است! بنابراین لباسی را انتخاب کنید که در محدوده بودجه خودتان باشد. برخلاف کت وشلوار که آقایان بعد از عروسی می توانند آن را در هر مجلس رسمی دیگر یا حتی محیط کارشان بپوشند، لباس عروس چیزی نیست که بعدها به کارتان بیاید (مگر اینکه آن را اجاره کرده باشید). پیشنهاد می کنیم همیشه قبل از امتحان کردن لباس قیمت آن را بپرسید. اگر گران است اصلا امتحانش نکنید. اگر به دلتان بنشیند و مجبور باشید به خاطر قیمت از آن بگذرید، نه تنها حس ناامیدی به شما دست خواهد داد، بلکه انتخاب لباس های دیگر برایتان سخت تر می شود، زیرا دیگر هیچ مدلی به چشم تان نمی آید و همان یکی در ذهن تان می ماند.

تصویر

۶. خیلی زود یا خیلی دیر اقدام می کنید

یکی از اشتباهات بسیار رایج در انتخاب لباس عروس این است که تاریخ درستی را مشخص نمی کنید و بنابراین یا دیر اقدام می کنید یا زود. اگر خیلی زود برای خرید بروید ممکن است تا روز عروسی سایز و شکل بدنتان تغییر کند. بسیاری از عروس خانم ها چند ماه قبل از جشن عروسی استرس دارند و مدام چاق یا لاغر می شوند. اگر هم خیلی دیر برای خرید بروید، ممکن است به خاطر عجله زیاد نتوانید درست تصمیم بگیرید.

اگر برای دوخت یا خرید لباس عروس زمان کافی اختصاص دهید و به موقع اقدام کنید، دیگر استرس نخواهید داشت. در این صورت اگر لباس به تغییراتی نیاز داشته باشد یا خدای نکرده برایش مشکلی پیش بیاید، وقت دارید مشکلش را برطرف کنید یا در بدترین حالت به لباس دیگری فکر کنید.

۷. فک و فامیل را با خودتان همراه می برید

درست است که همیشه هنگام پرو هر نوع لباس بهتر است فرد یا افراد دیگری هم حضور داشته باشند، اما واقعا لزومی ندارد که تعداد آنها زیاد باشد. دلیلش این است که هر کسی چیزی می گوید و به جای کمک بیشتر گیج تان می کنند. معمولا بهتر است تعداد افرادی که با شما برای خرید می آیند کمتر از ۵ نفر باشد. از سوی دیگر یادتان باشد که هنگام خرید یا دوخت لباس عروس حتما افرادی را با خودتان ببرید که می دانید برایشان مهم هستید. این افراد قابل اعتماد هستند و هرگز از روی غرض ورزی نظر نمی دهند.

تصویر

۸. اجازه می دهید دیگران به شما فشار بیاورند

انتخاب لباس عروس تصمیم بزرگی است و شما باید سر فرصت این کار را انجام بدهید. هیچ کس حق ندارد شما را تحت فشار بگذارد و مجبورتان کند لباسی را انتخاب کنید که به دلتان ننشسته است. از آرایشگرتان گرفته تا دوستان و حتی خانواده، فقط می توانند نظر بدهند و تصمیم نهایی با شماست. بنابراین اگر مطمئن نیستید لباس را نخرید.

گاهی اوقات اطرافیان بعد از چند لباس که عروس امتحان می کند، خسته می شوند و مدام با گفتن «یکی رو انتخاب کن دیگه» یا «همین قشنگه، سخت نگیر» او را در منگنه قرار می دهند. از قبل اعلام کنید اگر کسی وقت یا حوصله ندارد و خسته می شود، بهتر است شما را همراهی نکند.

۹. دنبال مد روز هستید

مد لباس دائما درحال تغییر است و حتی ممکن است در یک سال چند بار عوض شود. اشکالی ندارد اگر لباستان را مطابق مد روز انتخاب کنید، اما یادتان باشد اگر آن را به عنوان عاملی تعیین کننده در نظر بگیرید ممکن است به آن چیزی که می خواهید نرسید. بسیاری از مدل ها هستند که با وجود گذشت دهه ها همچنان از آنها استفاده می کنند و هرگز از مد نرفته اند. فقط ممکن است تغییرات کوچکی روی آنها صورت گیرد. این لباس را دارید در مهم ترین روز زندگی تان می پوشید، بنابراین باید مناسب شما باشد. بنابراین با لباسی نامناسب که صرفا مد روز است، قشنگ ترین روز زندگی تان را خراب نکنید.

۱۰. کفش هایتان را همراه نمی برید

و اما آخرین اشتباهی که شاید خیلی از عروس خانم ها اصلا حواسشان به آن نیست، این است که هنگام انتخاب لباس عروس کفشی را که باید در آن روز بپوشند همراه نمی برند. لباسی که امتحان می کنید باید دقیقا با نوع کفش و قد پاشنه آن متناسب باشد تا به زیبایی حرکت کند و اصول زیبایی شناختی در آن رعایت شود. حتما از قبل کفش را بخرید و حتما آن را همراه ببرید. خیلی ها فکر می کنند همین که پاشنه پایشان را بلند کنند و روی پنجه بایستند مشکل حل می شود. برخی از آنها هم با همان کفشی که پوشیده اند لباس را امتحان می کنند و به شکل حدودی می گویند «یکم از این بلندتره» یا «هنوز نخریدم، وقتی می خوام کفش بخرم با لباس جورش می کنم». این برآوردها نادقیق است و نمی تواند زیبایی لباس را به خوبی نشان دهد.

تصویر

این موضوع درباره لباس زیر هم صادق است. یادتان باشد دقیقا همان سوتینی را که قرار است با لباس عروس بپوشید همراه ببرید. لباس عروس اندامی است و کوچکترین تغییر در سوتین می تواند ظاهر لباس را در قسمت بالاتنه تغییر دهد.

حالا برای انتخاب لباس بهترین روز زندگی تان آماده اید؟ اگر نکته ای را می دانید که در اینجا نگفته ایم، لطفا با ما در دیدگاه ها در میان بگذارید.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

3 دیدگاه
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
سحر
1 سال پیش

عروسی چون فقط و فقط یکبار ، هر کاری که دوست دارید و براتون جذابیت داره انجام بدید که آرزوی هیچی به دل شما نمونه .
بازدید کننده
1 سال پیش

3 صبح چه خبره فوقش ده تا دوازده میپوشی دوازده به بعد لباس خوابت بپوش عزیزم ملکه یا زن شاه اینقدر طولانی جشن نمیگیره به سه صبح برسه
بازدیدکننده
1 سال پیش

سلام .اگر عروس تحمل وزن لباس سنگین نداره ؛اون لباس را انتخاب نکنه .لباسی که خیلی کار شده وسنگین باشه وعروس تا ۳ صبح بخواد تو تنش باشه عروس را خیلی اذیت می کنه .
پربحث های هفته   
رفتار شرم آور بیرانوند، قهرمان بدنسازی و شوت کردن عکس شهدا به سمت داور مسابقه به نشانه اعتراض+ویدئو (1361 نظر) رقص رونالدو داخل هواپیما در مسیر ایران با آهنگ شاد اندی / داد میزنم ای جان دارم میرم به تهران (278 نظر) صدای محشر پیرزن در مزرعه با خوانندگی آهنگ اصیل +فیلم (212 نظر) صدای محشر پیرمرد چوپان در صحرا با خوانندگی آهنگ اصیل +فیلم (151 نظر) شاهکار رقص شاد چوپان در کنار گله گوسفندان با آهنگ شاد شاهرخ +فیلم/ لعبتی هزار ماشالاه آی دل من عاشق چشماته ،خوشگلی والله (145 نظر) زن و شوهری که صاحب شیک‌ترین طلاقِ ایرانی شدند (137 نظر) رقص خفن داماد افغانی و ساقدوش هایش با آهنگ ایرانی شاد +فیلم (117 نظر) (فیلم) واکنش جالب یک نوزاد به اولین بوسه مادر/ مُسکن فقط محبت مادرانه😍 (103 نظر) جاودوی صدای چوپان خوش صدا در دشت و صحرا با آهنگ شجریان+ فیلم/ هرگز نمیشد باورم این برف پیری بر سرم (100 نظر) شاهکار پیرمرد در خیابان با خوانندگی آهنگ سوزناک +فیلم (98 نظر) وقتی نعیمه نظام‌دوست رو صندلی برنامه جا نمیشه+فیلم /صندلی شکست! (93 نظر) (ویدئو) بریم به استقبال ماه مهر با این شیرین کاری پسر دانشجو/ کل کلاس از شدت خنده رفت رو هوا😂 (81 نظر) رقص ایرانی پیرزن در پمپ بنزین با آهنگ واویلا لیلی دوست دارم خیلی +فیلم (81 نظر) (فیلم) اجرای جالب آواز سنتی ایرانی توسط زن فرانسوی / دهن همه وا می‌مونه از این اجرا! (71 نظر) زیباترین مدرسه جهان در یکی از روستاهای سیستان که برنده جایزه بین المللی معماری شد/ ویو رو نگاااا😍 (68 نظر)
منتخب روز   
مردی که از سینه خود به فرزندش شیر می دهد!!!😐+عکس فیلم لورفته از رقص مار هوتن شکیبا در پشت صحنه لیسانسه ها با آهنگ عروسی دلگیرم از تو ، تا بی نهایت (ویدئو) شاهکار خوانندگی آهنگ استاد شجریان توسط پسر حنجره طلای دو رگه/ بنازم این صدارو (ویدئو) قر کمر و رقص باحال پسر کوچولوی بسکتبالیست بعد از بُرد شیرین (ویدئو) پسر 14 ساله اندونزیایی که تخم می گذارد غوغای رقص ایرانی دو پسر با آهنگ شاد در تالار عروسی! +فیلم (ویدئو) طنز اول مهر برای ابراز تسلیت به معلمان، دانش آموزان، ناظمان، ناظران و اسیران خاک/ بازگشت همه به سوی مدرسه است😂 (ویدئو) همخوانی فریبا نادری و محمد نادری با ترانه خاطره انگیز یار دبستانی من در کنسرت حجت اشرف زاده شاهکار رقص ایرانی داماد و پدر زن با آهنگ شاد خواننده +فیلم شاهکار رقص شاد چوپان در کنار گله گوسفندان با آهنگ شاد شاهرخ +فیلم/ لعبتی هزار ماشالاه آی دل من عاشق چشماته ،خوشگلی والله آموزش رقص بندری داشجویان با آهنگ شاد+فیلم / دختر بندری... ارتباط مستقیم 50 درصد حوزه اشتغال به حوزه فناوری در آینده ای نزدیک