ساعدنیوز
ساعدنیوز

آیا فردوسی پور و صداوسیما از هم طلاق گرفتند؟

  شنبه، 20 خرداد 1402   کد خبر 343452
آیا فردوسی پور و صداوسیما از هم طلاق گرفتند؟
آن‌طور که از شواهد برمی‌آید خداحافظی عادل با تلویزیون می‌تواند بی‌ارتباط با حوادث نیمه دوم سال گذشته نباشد.بسیاری در بازه زمانی 9 ماه اخیر از عادل فردوسی‌پور انتقاد کردند که نمی‌تواند وقتی همچنان با تلویزیون همکاری می‌کند ژستی متفاوت از این جریان بگیرد. دوقطبی آزاردهنده‌ای که سرانجام عادل را به این نتیجه رساند که به همکاری‌اش با تلویزیون پایان دهد.

به گزارش پایگاه خبری ساعد نیوز، روزنامه شرق نوشت: ‌عادل فردوسی‌پور مجری سابق برنامه 90 پس از سال‌ها فعالیت در تلویزیون، این‌بار به طور رسمی، قید حضور در صداوسیما را زد تا تمرکزش را معطوف به تنها رسانه خود کند. عادل بعد از روی کار آمدن علی فروغی به عنوان مدیر شبکه سه سیما با چالش‌های زیادی مواجه شد و سرانجام برنامه 90 که بسیار مورد علاقه‌اش بود، برچیده شد و فقط در قامت یک تهیه‌کننده به ساخت برنامه «فوتبال 120» برای شبکه ورزش که به تحلیل رقابت‌های فوتبال خارجی می‌پرداخت، مشغول بود.

با وجود این، 10 سال پس از شروع برنامه فوتبال 120، این هفته، عادل فردوسی‌پور هم‌زمان با آخرین قسمت پخش‌شده این برنامه تلویزیونی از شبکه ورزش، تصمیم گرفت به همکاری‌اش با صداوسیما پایان دهد. این موضوعی بود که در تیتراژ پایانی برنامه، که به خوبی از شبکه ورزش پوشش داده نشد، خودنمایی کرد.

درباره دلایل رفتن عادل فردوسی‌پور از تلویزیون شایعات زیادی مطرح شده و این بار هم جریانی در تلاش هستند تا عنوان کنند او از کار برکنار شده است. حال، اما برخلاف ماجرای برنامه 90، عادل فردوسی‌پور، شخصا قید همکاری با تلویزیون را زده و پیشنهاد سری جدید این برنامه را رد کرده است.

بدیهی است که وقتی صحبت از عادل فردوسی‌پور می‌شود نمی‌توان همه چیز را از لحاظ فنی بررسی کرد. آن‌طور که از شواهد برمی‌آید خداحافظی عادل با تلویزیون می‌تواند بی‌ارتباط با حوادث نیمه دوم سال گذشته نباشد. او روحیه لازم برای ادامه همکاری با تلویزیون را نداشت و از مدت‌ها پیش تصمیم گرفته بود به همکاری‌اش در قالب تهیه‌کننده هم با صداوسیما پایان دهد. ضمن اینکه ایجاد فضای دوقطبی علیه عادل هم مزید بر علت شد. بسیاری در بازه زمانی 9 ماه اخیر از عادل فردوسی‌پور انتقاد کردند که نمی‌تواند وقتی همچنان با تلویزیون همکاری می‌کند ژستی متفاوت از این جریان بگیرد. دوقطبی آزاردهنده‌ای که سرانجام عادل را به این نتیجه رساند که به همکاری‌اش با تلویزیون پایان دهد.

شاید از همان زمانِ شروع اتفاقات این جرقه در سر عادل زده شده بود، ولی می‌توان اوج آن را به مصاحبه او با علیرضا جهانبخش، یکی از کاپیتان‌های تیم ملی در برنامه اینترنتی فوتبال 360 ربط داد که هجمه‌ها علیه عادل به اوج رسید و جریان خاص، تندترین انتقادات را علیه این مجری و گزارشگر سابق سیما به کار برده و برای او از لفظ «بازجو-خبرنگار» در فضای مجازی استفاده کردند. آن‌ها از همان دوگانگی شکل‌گرفته بهره برده و از این انتقاد کردند که با پولی که از تلویزیون می‌گیرد قصد دارد ادای انقلابی‌ها را درآورد.

اتفاقا در مورد این یکی، یعنی پولی که عادل از تلویزیون می‌گیرد هم حرف و حدیث همیشه وجود داشته است. واقعیت امر، ولی اینجاست که فردوسی‌پور مثل هر تهیه‌کننده دیگری با اسپانسری که به اعتبار اسم این مجری وارد همکاری با تلویزیون شده بود، پول عوامل برنامه و مزد خودش را فراهم می‌کرد و برخلاف ادعای رایج، هزینه هنگفت تلویزیون برای برنامه او چندان درست به نظر نمی‌رسد. با این حال رویکرد تلویزیون و جبهه متفاوتی که عادل در سر داشت، این مسیر را به جای امنی نمی‌رساند.

در کنار این موارد باید به سختگیری‌های لازم بر تیم عادل فردوسی‌پور در همین مدت هم اشاره کرد. شاید بسیاری تا اسم برنامه فوتبال 120 می‌آید فقط عادل فردوسی‌پور را می‌بینند، ولی ماجرا از این قرار است که تیمی تقریبا 50 نفره پشت تهیه این برنامه قرار داشتند و سختگیری‌ها بر آن‌ها هم بیشتر شده بود. بعد از اتفاقات سال گذشته بود که چندین چهره تأثیرگذار که با عادل فردوسی‌پور در همین برنامه کار می‌کردند اخراج یا ممنوع‌التصویر شدند. ابوطالب حسینی، فردی که بخش «فان» این برنامه را بر عهده داشت، به دلیل اتفاقات اخیر ممنوع‌التصویر شد و جایش در برنامه فوتبال 120 خالی ماند. نوید استادرحیمی، یکی دیگر از مجریان برنامه فوتبال 120 هم بعد از اظهاراتش درباره اعتراضات در فوتبال کلمبیا پس از مرگ آندریاس اسکوبار از این برنامه کنار گذاشته شد. به غیر از این افراد، دو نفر دیگر از تیم عادل فردوسی‌پور هم به دلیل فعالیت در فضای مجازی در ایام اعتراضات از کار برکنار شده بودند. این‌ها همه اتفاقاتی بود که عادل فردوسی‌پور را برای پایان همکاری با تلویزیون ترغیب کرد تا این‌بار خودش در تصمیمی آگاهانه قید همکاری با صداوسیما را بزند.

خداحافظی عادل از تلویزیون از آنجا که خودش را چندین بار فرزند صداوسیما توصیف کرده بود امری دشوار و تا حدودی باورناپذیر است، ولی او کارکردن در چنین شرایطی را صلاح ندیده است. او پیش از این چندین بار به صورت تلویحی به این نکته اشاره کرده بود تا زمانی که علی فروغی و تیم همراهش در تلویزیون و به‌ویژه شبکه سه ایفای نقش می‌کنند تمایلی به همکاری با تلویزیون نخواهد داشت. پیش از این هم در آستانه جام جهانی تعدادی از مسئولان تلویزیون سعی کرده بودند با نشان‌دادن چراغ سبز به فردوسی‌پور او را برای بازگشت و گزارش بازی‌های جام جهانی ترغیب کنند که این موضوع با پاسخ منفی فردوسی‌پور مواجه شد. حالا هم به نظر می‌رسد با قدرت‌گرفتن بیشتر تیم علی فروغی در شبکه سه، بحث بازگشت عادل فردوسی‌پور به تلویزیون در ماه‌های آتی هم چندان منطقی و شدنی نباشد.

عادل حالا به غیر از تدریس در دانشگاه و ترجمه کتاب، فقط سایت ورزشی مخصوص به خودش را دارد که با تمرکز بیشتر روی آن، سعی می‌کند از این طریق ارتباط خود را با مخاطبان فوتبالی‌اش حفظ کند. جایی که اتفاقا در آن هم بار‌ها به واسطه گفتگو‌هایی که داشته جریان‌های خبرسازی به راه انداخته است.

ظاهرا شبکه ورزش هم تصمیم گرفته برنامه فوتبال 120 را ادامه دهد؛ آن‌طور که روز گذشته روابط عمومی این شبکه اعلام کرده سری جدید این برنامه از اواخر مردادماه روی آنتن خواهد رفت تا جایی که این شبکه تأکید کرده بدون هیچ خللی و به روال سال‌های گذشته پخش آن ادامه خواهد داشت. البته بدون عادل فردوسی‌پور مشخص نیست «روال سال‌های گذشته» چگونه از آب درخواهد آمد.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
رفتار شرم آور بیرانوند، قهرمان بدنسازی و شوت کردن عکس شهدا به سمت داور مسابقه به نشانه اعتراض+ویدئو (1818 نظر) بی ادبی فجیع و شنیع یک دانش آموز به معلم+عکس (1254 نظر) (ویدئو) دانش آموز پسر ایرانی که در اولین روز مدرسه از آقای گزارشگر پس گردنی خورد😐😂/ عاقبت پررو بودن همینه (367 نظر) رقص خفن داماد افغانی و ساقدوش هایش با آهنگ ایرانی شاد +فیلم (280 نظر) صدای محشر پیرزن در مزرعه با خوانندگی آهنگ اصیل +فیلم (255 نظر) شاهکار پیرمرد در خیابان با خوانندگی آهنگ سوزناک +فیلم (198 نظر) آبروریزی ابی وسط کنسرت زنده و خوانندگی به حالت درازکِش +فیلم (191 نظر) (فیلم) اجرای جالب آواز سنتی ایرانی توسط زن فرانسوی / دهن همه وا می‌مونه از این اجرا! (129 نظر) (فیلم) افشای خاطره شهربانو و خواهران منصوریان از حضورشان در خانه کریس رونالدو/ دعوتشون کرده بود باغ!😐 (127 نظر) (فیلم) واکنش جالب یک نوزاد به اولین بوسه مادر/ مُسکن فقط محبت مادرانه😍 (119 نظر) رقص ایرانی پیرزن در پمپ بنزین با آهنگ واویلا لیلی دوست دارم خیلی +فیلم (118 نظر) رقص قر و قاطی دانش آموزان پسر برای شاد کردن دل خانوم معلم/ بیچاره معلمی که قراره یک سال به اینا درس بده😂 (113 نظر) (فیلم) خودروی BMW لوکس و سوپرلاکچری لو رفته رهبری (110 نظر) زیباترین مدرسه جهان در یکی از روستاهای سیستان و بلوچستان که برنده جایزه بین المللی معماری شد/ ویو رو نگاااا😍 (108 نظر) استوری جدید محمد صادقی از بند رخت خونه دلبازِ مادربزرگش فضای مجازی رو ترکوند! (106 نظر)
منتخب روز   
(ویدئو) این روحانی سرشناس، سر شوخی را با اجنه باز کرد! (عکس) تیپ برازنده شاه پهلوی با دمپایی پلاستیکی وقتی فرح میفرستتش که آشغالا رو بزاره دم در😂 شاه مملکت سر کوچه رویت شد پخش آهنگ دافی در مدرسه دخترانه و تشویق کودکان توسط کادر مدرسه به مصرف مواد مخدر و فاحشه‌گری +فیلم غوغای رقص شاد آقای بلال فروش سر خیابون با آهنگ تو چشمام نگاه کن و دستتو بذار تو دستم/ به به این بلال خوردن داره😍 خراشیدن تابلوی خیابان استاد شجریان توسط افراد ناشناس +عکس (ویدئو) حضور اتفاقی رونالدو، ابی و اندی در هتل معروف تهران/ یک معجزه اتفاق افتاد😂 (فیلم) سنگ تمام رقص عربی آقای خوشتیپ با پیژامه/ فقط حرکت پاباز آخرش 😂 خواستگاری حامد آهنگی از نعیمه نظام دوست، تو باید عروس ننم بشی +فیلم (ویدئو) رقص شمالی هادی چوپان با صدای تنبک/ چه میکنه قهرمان جهان😁 مردی که از سینه خود به فرزندش شیر می دهد!!!😐+عکس فیلم لورفته از رقص مار هوتن شکیبا در پشت صحنه لیسانسه ها با آهنگ عروسی دلگیرم از تو ، تا بی نهایت (ویدئو) شاهکار خوانندگی آهنگ استاد شجریان توسط پسر حنجره طلای دو رگه/ بنازم این صدارو
تیتر امروز   
هویت تنها کودکی که رونالدو در تهران بغل کرد لو رفت!+ عکس بازداشت پسران معاون اول قوه قضاییه، محمد مصدق کهنمویی+ عکس شهربانو منصوریان بالاخره مدال برنز بازی های آسیایی را درو کرد غوغای شترسواران زن و مرد عرب در روز ملی عربستان سعودی😮+ عکس هتل محل اقامت بنزما و یارانش نیامده قرق شد!+عکس حرکت زشت خبرنگار صداوسیما در مدرسه پسرانه جنجالی شد+ فیلم این دانشگاه فقط چادری‌ها را پذیرش می‌کند! استایل پاییزی و بسیار جذاب پریناز ایزدیار برای سخت پسندها! بحث حضور یک دختر ایرانی در کاخ سفید، جنجالی شد +عکس و فیلم افشاگری جدید از پرونده قتل غزاله/ آرمان حداقل میگفت یک بند انگشت این دختر کجاست! رقص یک زیر سن قانونی با «دافی» دردسرساز شد مهم/ اعلام جزئیات برگزاری کنکور 1403 از زبان رئیس سازمان سنجش! تجمع والدین تهرانی مقابل مدرسه دخترانه در اعتراض به نصب دوربین در فضای مدرسه + توضیح آموزش و پرورش کریم بنزما به ایران آمد/بالاخره بنزما در نقش جهان به میدان خواهد رفت! نماینده مردم تهران در مجلس: ورود مهاجران افغانی را صرفاً منفی نباید دید!