ساعدنیوز
ساعدنیوز

آیا پنجره آلومینیوم ترمال بریک از پنجره Upvc بهتر است؟

  پنجشنبه، 04 خرداد 1402   زمان مطالعه 6 دقیقه
آیا پنجره آلومینیوم ترمال بریک از پنجره Upvc بهتر است؟
در این مقاله به بررسی کامل پنجره آلومینیوم ترمال بریک در مقایسه با پنجره های Upvc پرداخته ایم و مزیا و معایب هر کدام را شرح داده ایم.

آیا پنجره آلومینیوم ترمال بریک از پنجره Upvc بهتر است؟

اکثر مردم در مقطعی از زندگی خود اصطلاح "پنجره دوجداره" را شنیده اند. همه می دانند که این نشان دهنده این است که عملکرد حرارتی و عایق بودن بهتری را نسبت به شیشه های تک جداره و پنجره های قدیمی خواهد داشت ، اما پنجره دوجداره دقیقا چیست و چگونه کار می کند؟ مهم است بدانید دقیقاً چه چیزی را برای ساختمان خود خریداری می کنید، بنابراین گروه صنعتی وین سازان به این نتیجه رسید که مقاله ای آماده کنیم تا پنجره دوجداره را برای شما شرح دهیم . به طور کلی یکی از عوامل مهم در انتخاب یک پنجره دوجداره پروفیل آن می باشد . پروفیل نقش مهم و اساسی در عایق بودن صوتی و حرارتی و دیگر مزیت های پنجره خواهد داشت.

در حال حاضر در کشور ما سه نوع پروفیل برای ساخت پنجره استفاده می شود که شامل آهن ، Upvc و آلومینیوم می باشد . آهن که تقریبا از رده خارج شده است و دلایل آن شامل مشکلاتی نظیر عدم عایق بودن و زنگ زدگی و رنگ آمیزی سالیانه می باشد . پروفیل یو پی وی سی نیز بسیار محبوب و معروف است و عایق بسیار قوی می باشد . آلومینیوم طی این سالها توانسته به جایگاه بالایی برسد و از Upvc عقب نمانده است . آلومینیوم فلزی مقاوم و زیبا می باشد که به دو دسته کلی ترمال بریک و نرمال تقسیم می شود. عوامل موثر در بهای تمام شده قیمت پنجره دوجداره با سیستم ترمال بریک متعدد می باشد که ما سعی کردیم در این مقاله به بررسی این موارد بپردازیم.

آیا پنجره آلومینیوم ترمال بریک از پنجره Upvc بهتر است؟

درباره پنجره های آلومینیومی بیشتر بدانید

همانطور که گفته شد باید توجه داشت که متریال یا قاب به کار رفته در پنجره دوجداره نیز تاثیر بسزایی در عملکرد آن خواهد داشت پس بنابراین انتخاب یک متریال مناسب نیز از اهمیت بسیار بالایی خواهد داشت . شما می توانید پنجره دوجداره خود را با قاب آلومینیوم یا یو پی وی سی سفارش دهید. قاب آلومینیوم به دلیل طول عمر بیشتر، استحکام بسیار بالا و همچنین زیبایی که دارد در بین مردم طرفداران زیادی دارد. هنگام نصب پنجره های آلومینیومی، فریم هایی باریک تر ، مستحکم تر و اندازه شیشه ای بزرگتر خواهید داشت. توجه داشته باشید که پنجره دوجداره از طریق شیشه ، یراق آلات ، مونتاژ و نصب تشکیل شده است که می تواند باعث شود اتلاف انرژی داشته باشد و عایق بودن صوتی آن را کاهش دهد. در این قسمت نوبت به روش محاسبه قیمت نهایی پنجره دوجداره با سیستم آلومینیوم رسیده است .

قیمت نهایی این محصول به چند متغیر مربوط می شود. پنجره آلومینیوم با سیستم ترمال بریک باشد یا نرمال. قیمت پنجره نرمال نسبت به قیمت پنجره ترمال بریک پایین تر می باشد که در ادامه دلیل آن را توضیح خواهیم داد . مورد دوم برند پروفیل آلومینیوم ترمال یا نرمال می باشد که در حال حاظر آکپا و آکرول جز بهترین ها می باشد. نوع یراق آلاتی که برای پنجره استفاده میکنید که از برند های آلمانی ، ترک یا ایرانی باشد . نوع شیشه ای که استفاده میکنید و تولید کننده ای که انتخاب کرده اید نیز در قیمت پنجره آلومینیومی تاثیر خواهد داشت.

قیمت پنجره آلومینیوم ترمال بریک

مشکل بزرگ پنجره آلومینیوم

نوبت به بررسی مشکل پنجره آلومینیومی رسیده است . توجه کنید که در سیستم آلومینیوم قدیمی مقدار مشخصی عایق بودن صوتی و حرارتی پنجره Upvc را نخواهید داشت و ضعیف تر بود . این امر به ویژه در مورد قاب های آلومینیومی رایج بود و دلیل آن فلز بودن و رسانا بودن آلومینیوم است . توجه کنید که خارج از ساختمان شما هوا سرد می باشد ، این سرما به دلیل رسانا بودن باعث شده که قسمت داخلی قاب که داخل منزل می باشد نیز سرد باشد . این ویژگی باعث می شود برای گرم نگه داشتن داخل ساختمان انرژی بیشتری مصرف نمایید. با توجه به زیبایی و باریک بودن و استحکام بسیار بالا و عمر طولانی آلومینیوم آیا می توان آن را کنار گذاشت ؟ پنجره آلومینیومی با آن ظرافت و باریکی که دارد استحکام فوق العاده قوی دارد که باعث شده از یو پی وی سی پیشی بگیرد . در ادامه راه حل این مشکل بزرگ را بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

پنجره آلومینیوم ترمال بریک چگونه کار می کند؟

انرژی حرارتی از طریق موادی که در حال لمس هستند منتقل می شود، بنابراین با تشکیل یک مانع فیزیکی و مقاومتی به نام تیغه پلی آمید می توان این مسیر انرژی را مسدود کرد. برای دستیابی به این هدف، پنجره های آلومینیوم ترمال بریک دارای یک نوار پلی آمیدی پیوسته هستند که کل قاب را می پوشاند. پلی آمید به عنوان ماده ای کم رسانا، انتقال حرارت را قطع می کند و به حفظ دمای راحت در خانه در تمام طول سال کمک می کند بنابراین جای هیچ نگرانی را باقی نمی گذارد. این ویژگی باعث شده که مشکلاتی که در فوق ذکر شد تا حدود زیادی بر طرف شود . البته ناگفته نماند که علاوه بر ترمال بریک نیاز به بررسی دقیق پنجره دوجداره با سیستم آلومینیوم نرمال بریک هم داریم .

قیمت پنجره ترمال بریک نسبت به قیمت پنجره نرمال کمی بالاتر است . در پنجره نرمال پلی آمید وجود ندارد و درصد عایق بودن صوتی و حرارتی آن نسبت به ترمال پایین تر است. بیشتر در قسمت هایی از ساختمان استفاده می شود که هزینه ها پایین بیاید و نیاز به عایق نداشته باشیم. پنجره های نرمال همانند ترمال زیبا و چشم نواز و باریک می باشند . بسیار با دوام می باشند و طول عمر بسیار بالایی دارد . توجه داشته باشید حتی اگر زمانی ساختمان خود را بخواهید تخریب کنید قیمت پنجره آلومینیوم با سیستم ترمال و نرمال را با قیمت روز می توانید بفروشید ولی این قابلیت در یو پی وی سی موجود نمی باشد.

پنجره آلومینیوم نرمال

برخی از مزایای پنجره آلومینیوم ترمال بریک

ماندگاری بالا

محبوبیت پنجره آلومینیوم دلایل خوبی دارد تعمیر و نگهداری کم، مقرون به صرفه و قابل بازیافت بودن . در آب و هوای سراسر ایران و متغیر توانسته عملکرد خوبی داشته باشد ، پایداری در برابر اشعه ماوراء بنفش، مقاومت در برابر خوردگی و استحکام آلومینیوم حتی در مقایسه با پنجره‌های UPVC بی‌نظیر است.

قبلا تنها نقطه ضعف قاب های آلومینیومی اتلاف حرارت بود، اما اکنون با عایق های حرارتی، این دیگر مشکلی وجود ندارد. این بدان معناست که پنجره های آلومینیومی با نوارهای عایق حرارتی انتخاب شماره یک باقی خواهند ماند.

عایق صدا

علاوه بر گرما، صدا می تواند به راحتی از طریق قاب های آلومینیومی منتقل شود که برای خانه های مسکونی شهری، یک نقطه ضعف بزرگ است. با استفاده از نوارهای عایق حرارتی، انتقال صدا نیز کاهش می‌یابد و به خروج صداهای خارجی و ورود صداهای داخلی کمک می‌کند.

پنجره های بدون تراکم

در شهرهای شمالی ایران، ما با چگالش بیگانه نیستیم و متأسفانه، قاب های آلومینیومی در این امر نقش داشته اند. همانطور که رطوبت گرم در هوا به فلز سرد برخورد می کند، سرد می شود و قطرات تشکیل می دهد. با گذشت زمان، این رطوبت می تواند فلز را تخریب کرده و کپک ایجاد کند. با این حال، با پنجره آلومینیوم ترمال بریک، احتمال ایجاد تراکم روی قاب به طور چشمگیری کاهش می یابد. با مشکلات تراکم، همه چیز به میزان رطوبت داخل خانه و میزان تهویه ارائه شده در خانه شما برمی گردد. جهت سفارش و کسب اطلاعات بیشتر درباره پنجره دوجداره آلومینیوم ترمال بریک می توانید با کارشناسان ما در وین سازان تماس بگیرید تا آن ها شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

مشاورین فروش وین سازان : 02537202337

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

2 دیدگاه
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
صادقی
4 ماه پیش

مقاله بسیار مفید بود
هادی خان
4 ماه پیش

مطالب خیلی خیلی خوب و آموزنده ای بود
پربحث های هفته   
رفتار شرم آور بیرانوند، قهرمان بدنسازی و شوت کردن عکس شهدا به سمت داور مسابقه به نشانه اعتراض+ویدئو (1733 نظر) بی ادبی فجیع و شنیع یک دانش آموز به معلم+عکس (458 نظر) صدای محشر پیرزن در مزرعه با خوانندگی آهنگ اصیل +فیلم (240 نظر) رقص خفن داماد افغانی و ساقدوش هایش با آهنگ ایرانی شاد +فیلم (223 نظر) زن و شوهری که صاحب شیک‌ترین طلاقِ ایرانی شدند (171 نظر) شاهکار پیرمرد در خیابان با خوانندگی آهنگ سوزناک +فیلم (157 نظر) شاهکار رقص شاد چوپان در کنار گله گوسفندان با آهنگ شاد شاهرخ +فیلم/ لعبتی هزار ماشالاه آی دل من عاشق چشماته ،خوشگلی والله (156 نظر) صدای محشر پیرمرد چوپان در صحرا با خوانندگی آهنگ اصیل +فیلم (154 نظر) (فیلم) اجرای جالب آواز سنتی ایرانی توسط زن فرانسوی / دهن همه وا می‌مونه از این اجرا! (119 نظر) رقص ایرانی پیرزن در پمپ بنزین با آهنگ واویلا لیلی دوست دارم خیلی +فیلم (115 نظر) (فیلم) واکنش جالب یک نوزاد به اولین بوسه مادر/ مُسکن فقط محبت مادرانه😍 (112 نظر) زیباترین مدرسه جهان در یکی از روستاهای سیستان و بلوچستان که برنده جایزه بین المللی معماری شد/ ویو رو نگاااا😍 (93 نظر) وقتی نعیمه نظام‌دوست رو صندلی برنامه جا نمیشه+فیلم /صندلی شکست! (93 نظر) (فیلم) افشای خاطره شهربانو و خواهران منصوریان از حضورشان در خانه کریس رونالدو/ دعوتشون کرده بود باغ!😐 (75 نظر) فروش کودک ایرانی هوادار رونالدو در سایت دیوار +عکس (68 نظر)
منتخب روز   
(فیلم) سنگ تمام رقص عربی آقای خوشتیپ با پیژامه/ فقط حرکت پاباز آخرش 😂 خواستگاری حامد آهنگی از نعیمه نظام دوست، تو باید عروس ننم بشی +فیلم (ویدئو) رقص شمالی هادی چوپان با صدای تنبک/ چه میکنه قهرمان جهان😁 مردی که از سینه خود به فرزندش شیر می دهد!!!😐+عکس فیلم لورفته از رقص مار هوتن شکیبا در پشت صحنه لیسانسه ها با آهنگ عروسی دلگیرم از تو ، تا بی نهایت (ویدئو) شاهکار خوانندگی آهنگ استاد شجریان توسط پسر حنجره طلای دو رگه/ بنازم این صدارو (ویدئو) قر کمر و رقص باحال پسر کوچولوی بسکتبالیست بعد از بُرد شیرین (ویدئو) پسر 14 ساله ای که تخم می گذارد!😐 غوغای رقص ایرانی دو پسر با آهنگ شاد در تالار عروسی! +فیلم (ویدئو) طنز اول مهر برای ابراز تسلیت به معلمان، دانش آموزان، ناظمان، ناظران و اسیران خاک/ بازگشت همه به سوی مدرسه است😂 (ویدئو) همخوانی فریبا نادری و محمد نادری با ترانه خاطره انگیز یار دبستانی من در کنسرت حجت اشرف زاده شاهکار رقص ایرانی داماد و پدر زن با آهنگ شاد خواننده +فیلم
تیتر امروز   
(تصاویر) کشف یک «یخچال» دو هزار ساله با لولۀ آب سرد! زنی که 11 شوهر خود را کشته، جنون دارد؟ عکس متفاوت شادی مختاری در خارج از ایران ! / خانم بازیگر زیبا زود مشهور شد ! بنر جالب شهرداری برای دانش‌آموزان در سطح شهر/ بهتر از این نمیشه به دانش آموز انگیز داد تبعه افغان، 9 نفر را در جنوب تهران به آتش کشید! ادعای باورنکردنی شهربانو منصوریان درباره حضورش در خانه رونالدو+ فیلم شگفتی سازی بزرگ؛ تنیس باز آذرشهری قهرمان جهان شد+عکس واکنش جالب عادل فردوسی‌پور به نحوه استقبال از رونالدو در ایران+ فیلم فرح پهلوی و پسرش سیاهپوش عزت از دست رفته شان شدند!+ عکس برای خرید گوشت به محله آقای کرباسچی بروید/ گوشت آنجا ارزان تر از همه جا زمان اعلام نتایج نهایی کنکور 1402 مشخص شد کارشناس صدا و سیما: آقای رئیس‌جمهور مسابقات بدنسازی را تعطیل کنید! +ویدیو ترفند لو رفته امیر تتلوی بد دهن برای کاسبی کردن از مردم/ 75میلیارد در یک ساعت! اطلاعیه دفتر رهبرانقلاب: نقل قول مطالب غیر مستند از آیت الله خامنه‌ای ممنوع بیگی: ثبت‌نام احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس جوک است