ساعدنیوز
ساعدنیوز

باشگاه تراکتور سهامدار معدن مس شد

  دوشنبه، 23 بهمن 1402   کد خبر 375043
باشگاه تراکتور سهامدار معدن مس شد
با امضای قرارداد مشارکت بین گروه سرمایه‌گذاری مالک باشگاه تراکتور در یک شرکت معدنی واقع در منطقه مرند از توابع استان آذربایجان شرقی، باشگاه تراکتور سهامدار این شرکت و صاحب معدن مس شد.

به گزارش ساعدنیوز به نقل از بازار، محمدرضا زنوزی مطلق، مالک باشگاه تراکتور و گروه توسعه سرمایه گذاری دریک در آیین امضای این قرارداد همکاری که 65 درصد آن به این گروه واگذار شده است، با بیان این‌که شرکت‌های مختلف گروه سرمایه گذاری دریک در این همکاری حضور دارند، گفت: برای اولین بار باشگاه فرهنگی ورزشی اقتصادی تراکتور هم سهامدار است و هفت درصد سهم دارد که باعث می‌شود، مردم بیشتر پیگیر وضعیت این معدن باشند.

وی با بیان این‌که پیشنهاد سهامداری باشگاه تراکتور در معدن توسط خانم پاشایی، نماینده مردم مرند و جلفا داده شد، اظهار کرد: بر اساس قوانین فیفا، یک باشگاه نمی‌تواند بیش از حدود 10 یا 20 درصد سهامدار یک شرکت باشد. بنابراین مقرر شده تا سهم تراکتور هفت درصد باشد که البته شاید امروز کفاف ندهد ولی در آینده با راه اندازی کامل معادن قطعا بهتر خواهد شد. قصد داریم که چند معدن دیگر را هم به تراکتور واگذار کنیم تا وضعیت را در کوتاه مدت ساپورت کند.

وی افزود: هوادان دنبال این بودند که مس سونگون، تراکتور را بخرد ولی الان خود تراکتور، معدنی مثل مس سونگون خریده است که فواید آن را در آینده خواهند دید. طبق قولی که داده بودم هواداران باید از منافع تراکتور بهره مند شوند، مقرر شده تا با ثبت یک شرکت سرمایه گذاری، هواداران را در آن سهامدار کنیم و مردم از منافع آن بهره ببرند.

وی با بیان این‌که سهامدار کردن باشگاه باعث ایجاد درآمد پایدار برای آن می‌شود، اظهار کرد: به دنبال ایجاد درآمد پایدار برای باشگاه هستیم تا دغدغه هوادان عزیز از این‌که پول تزریق می‌شود یا نه و یا این‌که زنوزی پول می‌دهد یا نه‌ نداشته باشند. مردم می‌خواستند تراکتور به مس سونگون برود چون این شرکت را شبه دولتی می‌دانند و خیالشان راحت می‌شود که پول به صورت مستمر به باشگاه تزریق خواهد شد، در صورتی که اکنون سونگون در هزینه باشگاهداری‌های خود مانده است. سهامدارانش کل ایران هستند و آن‌ها نیز فشار می‌آورند که چرا برای فوتبال هزینه می‌کند بنابراین امکان حمایت تیم را ندارد.

زنوزی تاکید کرد: به دنبال شرکت‌های دیگر برای واگذاری به باشگاه هستیم و طی دو سال آینده کاری می‌کنیم تا تراکتور نیازی به پول دیگران نداشته باشد و از درآمد سهامش، بتواند هزینه‌هایش را پرداخت کند.

وی با بیان این‌که در حال انجام یکسری کارهای زیرساختی برای تراکتور هستیم، گفت: فعلا بورسی کردن باشگاه را متوقف کردیم زیرا نخست باید تولید پول و ثروت را برای باشگاه انجام دهیم تا مخارجش را بتواند خودش تامین کند. اپلیکیشن باشگاه هم در حال راه اندازی است و طی دو سه ماه آینده به روی کار می‌آید و فاز اول آن بلیط فروشی قطار، هواپیما و ... خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به قرارداد همکاری با این شرکت معدنی، افزود: متولد تبریز هستم ولی بنده و خانواده‌ام، ارادت و تعصب خاصی به منطقه زنوز داریم و همواره به دنبال ادا کردن دین خود به منطقه زنوز بودم و حتی دوبار جهت سرمایه گذاری در این منطقه اقدام کردم ولی به دلایلی انجام نشد. این بار اما با مشورت هیات مدیره گروه سرمایه گذاری تصمیم گرفتیم سرمایه گذاری را انجام دهیم و امروز نیز قرارداد یکی از آن‌ها امضا می‌شود. امیدواریم کارهای اساسی را سریعتر در منطقه شروع کرده و کارخانه را احداث کنیم. هتل پنج ستاره نیز در زنوز در دست تکمیل است.

مالک باشگاه تراکتور در خصوص مزیت‌های این سرمایه گذاری، تشریح کرد: اشتغالزایی بسیار خوبی برای جوانان شهرستان‌های مرند و جلفا و به خصوص شهر زنوز و روستاهای اطراف خواهد داشت و یکسری برنامه‌های توسعه‌ای دیگر مثل بحث گردشگری و چند صنعت دیگر در منطقه را مدنظر داریم.

وی در خصوص فعالیت‌های آتی این شرکت معدنی که در دست بررسی برای بورسی شدن است، گفت: ظرف سه یا چهار ماه آینده، فاز اول آن اجرایی شده و کارخانه کنسانتره با سرمایه گذاری حدود 4000 میلیارد تومان شروع به احداث می‌شود. بلافاصله فازهای دوم و سوم نیز آغاز شده و طی 3 تا 5 سال آینده، اتفاقات مهمی در این معدن حتی در حد معدن مس سونگون سونگون خواهد افتاد. این شرکت صاحب سه معدن در منطقه بوده و هر یک پتانسیل خوبی بر اساس کارشناسی‌ها دارند.

وی با بیان این‌که اکتشافات جدیدی در راه است، افزود: در فاز اول به صورت مستقیم تعداد 600 نفر اشتغالزایی و به صورت غیرمستقیم شاید به تعداد 3000 نفر خواهد داشت و قول می‌دهم که سعی کنیم شهرستان مرند را به یک منطقه مهاجر پذیر تبدیل کنیم؛ این پروژه باعث اصلاح راه‌های منطقه نیز خواهد شد.

زنوزی تاکید کرد: از نظر قانونی هیچ وظیفه‌ای برای هزینه‌های مشارکت اجتماعی نداریم ولی از نظر دلی و وجدانی این وظیفه را بر خود احساس می‌کنیم که یکسری هزینه‌های اجتماعی از جمله در حوزه ورزش و فوتبال انجام دهیم و این امر نیز هیچ منتی ندارد و فقط نسبت به این مرز و بوم و خاک و منطقه‌ای که در آن بنده زنوزی شده‌ام، هزینه اجتماعی پرداخت می‌کنم. سالی حدود 500 میلیارد تومان برای تراکتور هزینه می‌کنیم و کسی هم مجبور به این کارمان نکرده است.

وی در خصوص نگرانی هواداران از وضعیت تیم، تشریح کرد: سال قبل تا جایی که توانستیم تیم را تقویت کردیم و نتیجه خوب گرفتیم. امسال نسبت به سال قبل تیم دیگری داریم که تقریبا 90 درصد آن تغییر یافته است. به جز دو سه بازی اول که بخاطر ناهماهنگی بازیکنان و مشکلات دیگر، تیم نتیجه نگرفت، یک مساوی داریم و دو سه باخت بد داشتیم که باید قبول کنیم. حداقل می‌توانستیم مساوی را بگیریم. این باخت‌ها باعث شد تا تیم عقب بیفتد ولی الان رتبه خوبی داریم. باشگاه در تلاش است تا بر اساس نظر مربی، بازیکن خارجی دیگری در یک پست خاص بگیرد.

وی گفت: چند گزینه خوب داشتیم ولی هر یک مشکلی دارند مثلا یکی مصدومیت دارد و یا دیگری باشگاهش نمی‌دهد ولی جذب بازیکن در حال انجام است.

زنوزی اظهار کرد: تراکتور در 25 سال گذشته به کل شهرهای ایران یاد داده که از پشتیبانی و هواداری تیم‌های تهرانی بیرون بیایید و تیم شهر خودتان را تشویق و حمایت کنید. این فرهنگ را باشگاه بزرگ تراکتور در کشور ایجاد کرده است.

مالک باشگاه تراکتور در خصوص وضعیت تیم رخش خودرو نیز گفت: این تیم را عمدا به لیگ سه بردیم زیرا اولا نمی‌خواهیم در لیگ برتر رقیب برای تراکتور بسازیم دوما از نظر قوانین، کار شدنی نیست. حتی قانون اجازه نمی‌دهد که در لیگ حضور داشته باشد. تیم دوم باید در لیگ دو و یا سه باشد.

هوشنگ نصیرزاده، مدیرعامل باشگاه تراکتور نیز در ادامه اظهار کرد: حاکمیت در راستای اداره کشورها، علاوه بر مسائل فیزیکی مثل پل، جاده و بیمارستان، وظیفه دارد تا برای تفریحات مردم نیز مخارجی را متحمل شود.

وی افزود: حاکمیت‌ها معمولا وظیفه ایجاد شادی و نشاط و تفریحات مردم را جهت ایجاد مطلوبیت روانی جامعه برعهده ورزش واگذار می‌کنند. ورزش به راحتی می‌تواند شادی و نشاط را در جامعه گسترش دهد و البته این وطیفه موردتوجه باشگاه تراکتور قرار گرفته تا شادی را برای هوادان ایجاد کند.

وی با بیان این‌که باشگاه تراکتور که در دست بخش خصوصی است، بدون درآمدی از سمت دولت برای مطلوبیت روانی مردم خرج می‌کند، اظهار کرد: درآمدزایی برای باشگاه‌ها از چهار شیوه انجام می‌گیرد. اولی حق پخش تلویزیونی که است که در کشور ما نیست. دومی بلیط فروشی است که هزینه‌های آن بسیار پایین است. سومی اسپانسری که وضعیت مناسبی ندارد و چهارمی فروش محصولات است که بیشتر به صورت رایگان دراختیار مردم قرار می‌دهیم، بنابراین باشگاه تراکتور چندان درآمدزایی ندارد.

نصیرزاده گفت: در دنیا بعد از بانک و بیمه، بیشترین درآمد در ورزش و فوتبال است ولی ما هیچ درآمدی در این حوزه نداریم و سالانه حدود 600 میلیارد تومان هم خرج می‌کنیم. صداوسیما برای پخش دو بازی در فصل 32 هزار میلیارد تومان درآمد دارد ولی ریال از آن را به فوتبال نمی‌دهد.

وی با بیان این‌که چند باشگاه خصوصی در کشورمان هستند که بر اساس علاقمندی مالکانشان به موضوع شادی مردم توجه دارند که یکی تراکتور است.

وی با بیان این‌که باشگاه بر خلاف تصورها درآمدزا نیست بلکه بدهی دارد، گفت: با امضای قرارداد امروز، باگشاه تراکتور هفت درصد در شرکت معدنی سهامدار می‌شود.

مدیرعامل باشگاه تراکتور در خصوص آخرین وضعیت تیم نیز گفت: نقل و انتقالات باشگاه‌ها در ژانویه هر سال بسته شده و گرفتن بازیکن فقط از همدیگر انجام می‌شود. فعلا متقاضی کادرفنی تیم، برخلاف اذهان، هافبک دفاعی و یا فوروارد نیست بلکه وینگر است.

وی با اشاره به مصدومیت و عمل جراحی قنبری، افزود: احتمالا او را تا پایان نیم فصل در اختیار نداشته باشیم. گرفتن بازیکن خارجی برای تیم نیز متفاوت از بازیکن داخلی است. بازیکن خارجی تا زمانی که قرارداد بسته نشود، نمی‌آیند. قرارداد بازیکنی که نیامده رفت «رومل کیوتو» را نیز بر اساس سوابق گذشته به گونه‌ای بستیم که اگر موردقبول کادر فنی نبود، برود. خودش نیز پذیرفت. بازیکن خیلی خوبی بود ولی چون به مرز آمادگی نرسیده بود با او خداحافظی کردیم.

وی ادامه داد: چند بازیکنی که در فضای مجازی نامی از آن‌ها برده می‌شود که لینک شده هستند هم صحت ندارد. فعلا بازیکن برزیلی که در تایلند بازی می‌کند را مدنظر داریم و کارهای مقدماتی آن را انجام می‌دهیم و در حال آمدن به تیم است.

معصومه پاشایی، نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه اظهار کرد: یکی از نخبگان خطه آذربایجان و مالک باشگاه فرهنگی ورزشی اقتصادی تراکتور حال پس از سال‌ها در زادگاه خود سرمایه گذاری می‌کند.

وی افزود: شهرستان مرند پس از سال‌ها که در حوزه صنعت عقب افتادگی داشته است، طی چند سال اخیر شاهد انفاقات خوبی بوده که شاید مهمترین آن نیز اکتشافات معدن مس و تایید ذخایر فلزی در ارتفاعات مرند است که امیدواریم در آینده‌ باعث ارتقای شاخص‌های اقتصادی شهرستان شود.

وی با بیان این‌که این معدن مس، زبانزد خاص و عام شده و در خاورمیانه مطرح خواهد شد، گفت: این معدن یک معدن خاص است و وقتی به دست انسان توانمندی چون آقای زنوزی رود قطعا سرعت عمل خواهد داشت و یک روز در سطحی بهتر از معدن مس سونگون خواهد بود.

پاشایی با بیان این‌که باشگاه تراکتور را با سهامدار کردن بیمه کردند، گفت: درآمد پایدار یعنی اینکه باشگاه تراکتور تا سالیان سال درآمد خواهد داشت و مثل باشگاه‌هایی چون بارسلون خواهد شد که خودش می‌تواند خودش را اداره کند.

وی ادامه داد: هفت درصد سهم باشگاه از شرکت معدنی، عدد بالایی است و باشگاه می‌تواند در آینده، تمامی شهرها را پوشش بدهد و آکادمی بزند که قطعا ثمرات آن برای منطقه نیز خواهد بود. باشگاهی با این تعداد هوادار در میدان که تعدادشان از هواداران تیم‌های تهرانی بیشتر بوده و در سطح دنیا بی نظیر است.

وی خاطرنشان کرد: مدیرعامل این شرکت معدنی قول داده تا تیم دسته یک برای مرند خریداری شود.

وی هم‌چنین در خصوص تکمیل زنجیره تولید مس در منطقه نیز گفت: معادن با هم فرق دارند. زنجیره ارزش تولید خوب است که ایجاد شود ولی مسائل زیست محیطی بسیاری در استان داریم که در اثر تصمیمات هیجانی و غلط زیادی در گذشته ایجاد شده‌اند. خوشبختانه نوع کانی زایی این معدن، آلودگی محیط زیستی ندارد. تکمیل زنجیره ارزش مس و احداث کارخانه ذوب مشکلات زیست محیطی ایجاد می‌کند که به عنوان یک آذربایجانی، نمی‌خواهیم محیط زیست منطقه را از بین ببریم. به جای آن، روش‌های نوینی برای فراوری وجود دارد.

پاشایی تاکید کرد: این معدن فقط مس ندارد و فلزات دیگری را نیز در خود جای داده و نباید با مس سونگون مقایسه شود.

رضایی، مدیرعامل این شرکت معدنی نیز در ادامه اظهار کرد: تلاش‌های همکاران در شرکت، امروز به ثمر نشسته است. امیدواریم این اتفاق، می‌تواند موتور محرک برای توسعه شهرستان‌های مرند و جلفا و جهش برای منطقه آذربایجان و اتفاق مبارکی برای کشور عزیزمان در عرصه تولید و سرمایه گذاری باشد.

وی با بیان این‌که شناسایی ذخایر این معدنی منطقه توسط این شرکت از سال 98 شروع شده و فعالیت اصلی اکتشافی آن نیز از 99 آغاز شده است، افزود: این معدن در حد یک معدن در کلاس اول جهانی است و علاوه بر مس، فلزات دیگری نیز دارد. تیم کانی زایی آن طوری است که با متد دوستدار محیط زیست انجام می‌گیرد. تا شعاع جند کیلومتر آبادی و مسکونی وجود ندارد.

وی گفت: بیش از 80 درصد ارزش زنجیره مس از سنگ معدن تا کنسانتره است. 20 درصد باقی نیز به شمش و کاتد می‌شود که سرمایه گذاری در این 20 درصد به صرفه نبوده و احداث واحد ذوب در منطقه آذربایجان ضربه بزرگی به محیط زیست می‌زند.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
خلاقیت یک مادر ایرانی برای ترک سیگار فرزندش حماسه آفرید/ مامان نیست یه پا سیاستمداره واسه خودش+ عکس (676 نظر) تُرکی صحبت کردن رهبر معظم انقلاب با لهجه ای شیرین و دلنشین+ویدئو/ در خانه با فرزندانتون ترکی صحبت کنین فارسی رو در مدرسه یاد میگیرن (319 نظر) دوچرخه قدیمی در کُنج حیاط دلباز و حوض دار خانه پدری رهبر معظم انقلاب+عکس (233 نظر) کارنامه تحصیلی یک دانش آموز زنجانی برای 91 سال پیش/ چه نمرات درخشانی هم گرفته!+عکس (221 نظر) خلاقیت خنده دار پدر ایرانی برای نشان دادن وضعیت حساب بانکی اش حماسه آفرید+ویدئو/ماشالا به این هنر و استعداد (181 نظر) حال خوشِ رهبر معظم انقلاب در کوهنوردی با حاج قاسم سلیمانی و چیدن گلهای زرد رنگ از کوه+عکس/ سرداری که هیچ جا رهبری رو تنها نمیذاشتن (170 نظر) پاداشی حیرت انگیز برای بازیکنان قطر پس از قهرمانی در جام ملت ها/از کیسه خلیفه بخشیدن واقعیت پیدا کرد (147 نظر) رونمایی از کارت عروسی محمدرضا گلزار و آیسان آقاخانی/ کارتی که دل طرفداران آقای بازیگر را شکست+ عکس (138 نظر) رونمایی از کارت عروسی محمدرضا شریفی نیا و آزیتا حاجیان/ کارتی که فامیل را ناراحت و دل ملت را خوشحال کرد+ فیلم (134 نظر) رهبر معظم انقلاب در حال دروی گندم با داس در مزارع کشاورزی روستای فردو (132 نظر) سبک دکوراسیون منحصربفرد خانه سید محمد خاتمی با چیدمان خاص+عکس /شیک در عین سادگی... (129 نظر) ابتکار نو عروس خلاق در پختن مرغ حماسه آفرید/ هزار ماشالله به این ذهن خلاقِ مریض🤣+ عکس (118 نظر) خلاقیت منحصربفرد مکانیک قُمی در طراحی ورودی مغازه اش حماسه آفرید/هنر نزد ایرانیان است وبس!!😂+عکس (114 نظر) تالار عروسی خاص و لباس عروس شیک و ساده مرجان سلحشوری، دختر تکواندوکار ایرانی/ ماشالا چه عروسی 😍👌+عکس (105 نظر) خلاقیت خنده دار یک ایرانی در نصب صندلی چرخ دار روی الاغ حماسه آفرید +عکس/مغزشو باید طلا گرفت! (104 نظر)
دیگران می‌خوانند   
چرخ خیاطی قدیمی کُنج خانه موزه آیت الله هاشمی رفسنجانی+عکس دکوراسیون شیک و زیبای رستوران سنتی ایرانی سام درخشانی با چیدمان بی نظیر! گریه های جانسوز نرگس محمدی، بازیگر نقش ستایش در سالن بیمارستان+عکس (تصاویر) سیر تغییرات ظاهری لیلا حاتمی از 40 سال پیش تاکنون وزیدنِ بی موقع باد و بارش باران باعث دردسر جنجالی برای حسن روحانی شد+عکس (تصاویر) ایده خلاقانه برای گرفتن عکس با فنجان نوشیدنی به سبک مینا مختاری، همسر خوش ذوق بهرام رادان جویندۀ گنج در انگلستان یک «طلسم طلایی» کشف کرد جذاب ترین و خاص ترین مدل های صندلی فانتزی و کیوت که با دیدنشان قلبتان اکلیلی می شود+ عکس بازیگر نقش بانو جانگ بیرون از سریال دونگی+عکس و بیوگرافی در مصرف این ویتامین احتیاط کنید/ ویتامینی که با خطر حمله قلبی همراه است (عکس) رویت سلنا گومز در کنار برج ایفل پاریس (ویدیو) انگلیسی حرف زدن ملیکا شریفی نیا حدیث سریال دلدادگان / آمریکایی ها اینو ببینن خودشونو دار میزنن ویدیویی نوستالژیک و کمتر دیده شده از اجرای احسان علیخانی در کنار مرحوم آزاده نامداری /چقدر علیخانی جوان بوده بچه داری سردار آزمون در فرودگاه/ عاشقانه سردار آزمون و دختر نازش+ عکس سکانس خنده دار از حامد آهنگی در جوکر/ تلفظ منضبط همه رو ترکوند! +فیلم حسن یزدانی با لباس کشور اروپایی ظاهر شد+ عکس پست خاص ساعد سهیلی برای تولد 36 سالگی‌اش+ عکس فال انبیاء روزانه جمعه 4 اسفند ماه 1402 فال ابجد روزانه امروز جمعه 4 اسفند 1402 (عکس) لباس عروس همسر و دختران شاهرخ استخری، هاتف "دلدادگان" / اینهمه عروس در یک قاب تبریک تولد متفاوت و رفیق گونه احمدرضا عابدزاده برای کریم باقری+عکس/ چه عکسی هم برا تبریک انتخاب کرده دانلود آهنگ جدید و شاد "یادم رفت" امیر مقاره/ تازگیا تو کوچمون یه قد بلند ابرو کمون...+فیلم فال روزانه امروز جمعه 4 اسفند ماه 1402 فال شمع جمعه 4 اسفند ماه 1402 تصویری کمتردیده شده از کارت شناسایی استاد مطهری، استادِ دانشگاه تهران ایده خلاقانه و تحسین برانگیز رفتگر شهرداری در تغییر چهره ماشین آشغال به ماشینی که همه نگاهها رو به سمتش جذب میکنه+عکس (عکس) امضای زیبا کریم باقری ستاره فوتبال ایران/ چه هنرمندانه و زیبا از اسمش استفاده کرده فال قهوه با نشان روز جمعه 4 اسفند ماه 1402 درخواست عجیب نیمکت پرسپولیس از علیرضا بیرانوند وسط بازی با تراکتور/ آقا این چه وضعشه اینقدر تابلو هم که نباید باشه🤦‍♀️🤦‍♀️ دورهمی خواهر و برادر باکلاس علیرضا جهانبخش ستاره تیم ملی در ماشین سان روف دار/ چه شبیه هَمَن+ عکس خواستگاری متفاوت و جالب همسر مقام معظم رهبری برای پسرشان+ویدئو/ برای آقا مجتبی که خیلی شبیه رهبری هستن فال حافظ با تفسیر روز جمعه 4 اسفند 1402 + فیلم سکانس غش آور شوخی مجید واشقانی با حامد آهنگی در شب آهنگی: وقتی حامد از ترس جوجه ها رو ویبره میره و میلرزه🤣/چقد ترسوعه +ویدئو درخواست حسین رضازاده از رهبر معظم انقلاب و شوخی جالب ایشان با او+ویدیو عکس دورهمی خانواده پر جمعیت همسر شاهرخ استخری، بهزاد سریال دلنوازان/ چقدر باهمدیگه صمیمی هستن حسین رضازاده در بیمارستان بستری شد (فیلم) قدرت باورنکردنی این مرد در دمای انجماد همه را حیرت زده کرد! استایل خفن و امروزی احمدرضا عابدزاده اسطوره دروازه بانی ایران در 57 سالگی+ عکس رونمایی از لب های بوتاکس شده امیر کاظمی، مازیارِ لیسانسه ها+ویدئو/ خیلی جالب بود، چجوری به ذهنش رسید😂 (عکس) گلی که دایناسور ها به هم تقدیم میکردند!/ کشف قدیمی ترین گل جهان که که قدمت آن به 174 میلیون سال پیش می‌رسد!
تیتر امروز   
بازیگر نقش بانو جانگ بیرون از سریال دونگی+عکس و بیوگرافی در مصرف این ویتامین احتیاط کنید/ ویتامینی که با خطر حمله قلبی همراه است فال انبیاء روزانه جمعه 4 اسفند ماه 1402 دانلود آهنگ جدید و شاد "یادم رفت" امیر مقاره/ تازگیا تو کوچمون یه قد بلند ابرو کمون...+فیلم جویندۀ گنج در انگلستان یک «طلسم طلایی» کشف کرد فال روزانه امروز جمعه 4 اسفند ماه 1402 فال ابجد روزانه امروز جمعه 4 اسفند 1402 فال شمع جمعه 4 اسفند ماه 1402 فال قهوه با نشان روز جمعه 4 اسفند ماه 1402 فال حافظ با تفسیر روز جمعه 4 اسفند 1402 + فیلم حسین رضازاده در بیمارستان بستری شد (فیلم) قدرت باورنکردنی این مرد در دمای انجماد همه را حیرت زده کرد! استفاده از ربات های هوش مصنوعی برای ارتباط عاطفی/ سمت و سوی تاریک ربات‌ شریک عاطفی مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه عاشورا: تلاش سپاه حضور حداکثری مردم در انتخابات است راهکارهای ساده از قالب و قابلمه درآوردن کیک بدون ذره ای چسبندگی! / چیکار کنیم شکل کیکمون خراب نشه؟