ساعدنیوز
ساعدنیوز

بازنشستگان فاقد مسکن صاحب‌خانه می‌شوند

  پنجشنبه، 27 بهمن 1401   کد خبر 330682
بازنشستگان فاقد مسکن صاحب‌خانه می‌شوند
ساعد نیوز: مدیران عامل صندوق بازنشستگی کشوری به منظور تامین مسکن مناسب برای بازنشستگان زیرپوشش این صندوق تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ساعد نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در راستای اجرای اصول 31 و 43 قانون اساسی و با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری و رئیس جمهور محترم درخصوص تامین مسکن مناسب بازنشستگان، سند تفاهمی را با سازمان ملی زمین و مسکن به امضا رساند.

این تفاهم نامه با موضوع همکاری در ساخت مسکن مناسب با استفاده از کلیه ظرفیت ها و امکانات صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان ملی زمین و مسکن برای تامین مسکن بازنشستگان و مستمری بگیران کشوری براساس نیازمندی های احصا شده در 4ماده تدوین، امضا و میان مدیران این دو سازمان تبادل شد.

همکاری دوجانبه برای تامین منابع مالی لازم و اولویت استفاده از فناوری های نوین در احداث واحدهای موضوعه، مطابق با برنامه های دولت، از جمله موارد مهم مطرح در این تفاهم نامه است.

موضوع تامین مسکن بازنشستگان فاقد مسکن، از جمله موضوعات مهم مطرح شده در نشست های مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با روسای کانون های بازنشستگان در تهران و سایر استان های کشور بود که با امضای این تفاهم نامه مشترک، بستر اجرایی شدن آن درعمل فراهم خواهد شد.

براساس داده‌های آماری موجود، یک میلیون و 600 هزار بازنشسته و حقوق‌بگیر تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری قرار دارند.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/