ساعدنیوز
ساعدنیوز

به هیچ وجه روابط عمومی‌ها حق تعیین تکلیف برای اصحاب مطبوعات ندارند

  پنجشنبه، 20 مرداد 1401   کد خبر 217977
به هیچ وجه روابط عمومی‌ها حق تعیین تکلیف برای اصحاب مطبوعات ندارند
به گزارش پایگاه خبری_ تحلیلی ساعد نیوز/ نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی قول مساعد داد که اسامی مدیرانی که همکاری با سرمایه گذار ندارند را به رسانه‌ها اعلام کند.

به گزارش پایگاه خبری_ تحلیلی ساعد نیوز به نقل از ایسنا، ابراهیم عزیزی پنج شنبه ٢٠ مرداد در یک کنفرانس خبری ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله(ع) و پاسداشت هفته خبرنگار، بیان کرد: یکی از رسالت سنگین رسانه ها انتقال ناب فرهنگ عاشورایی است. او به نقش و اهمیت جایگاه خبرنگاران اشاره و عنوان کرد: اگر از نگاه مادی به این نقش بپردازیم، متوجه می شویم که عایدی برای خبرنگار ندارد و بلکه خبرنگار با یک عشق و اعتقاد و انگیزه وارد این عرصه و متحمل سختی ها و بد رفتاریها و بی مهری ها شده است. نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: گاهی خبرنگار برای تولید یک خبر که منطبق بر حق و منطق و اصول حرفه ای است چه بسا که هزینه سنگینی پرداخت کرده است. عزیزی با تصریح بر این نکته که البته نباید مصلحت را نادیده گرفت، گفت: به خبرنگاران بابت انتخاب این رسالت باید تبریک گفت.

رسانه و خبرنگار نباید بلندگوی مسئولان شود

او تاکید کرد: رسانه و خبرنگار نباید بلندگوی مسئولان شود، البته ایجاد فرصت برای ارائه عملکرد انقلاب ضروری است. نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت: اطلاع رسانی شفاف، صریح و به موقع از اصول حرفه ای رسانه هاست که خوشبختانه استان فارس از وجود چنین رسانه هایی بهره مند است. عزیزی تاکید کرد: رسانه بهترین قدرت برای ارکان نظام اسلامی است، چرا که می تواند با اصول حرفه ای، اراده های سیاسی، الهی، اعتقادی، فرهنگی و ...انقلاب اسلامی را در مخاطب خود تفهیم کند. او خاطرنشان کرد: در عرصه رسانه با پدیده های نوظهور هم مواجه هستیم که باید آن را به عنوان یک فرصت تلقی کرد. نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در کنار قانونگذاری و نظارت بر حسن اجرای قانون، مردم از نمایندگان انتظارات به حق دیگری هم دارند، گفت: خود را ملکف کرده ایم با مبنای فکری و اندیشه ای در مجلس یازدهم، پروژه های بزرگ، محرک و زیربنایی استان را دنبال کنیم. عزیزی خاطرنشان کرد: معتقدم فارس به جایگاه شایسته خود هنوز نرسیده و راه نرفته زیادی به ویژه در امور زیربنایی به عنوان یک خلاء دارد. او همچنین با اشاره به موضوع آب به عنوان یک حوزه زیربنایی، افزود: انتقال آب از خلیج فارس از سالهای ٩١ پیگیری کردیم. نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وقتی قرار بوده شیراز چهارراه ریلی کشور باشد، چرا باید به دنبال اقدامات کوچک باشیم و اقدام مهمتر را از دستور کار خارج کنیم؟ مگر می شود کسی بیاید در استانی سرمایه گذاری کند اما آن استان؛ راه، آزادراه، ریل، بزرگراه، ترمینال خارجی، خطوط انتقال فرآورده و ...نداشته باشد؟

٧٥ درصد فراورده های سوختی فارس با تانکرهای پرخطر وارد می شود

عزیزی همچنین با بیان اینکه ٧٥ درصد فراورده های سوختی فارس به وسیله تانکرهای پرخطر وارد استان می شود و ٢٥ درصد را هم پالایشگاه شیراز تامین می کند، عنوان کرد: با این اوصاف نمی توان گفت که ما استان توسعه یافته هستیم و اینها ذهن ما را درگیر کرده است او با بیان اینکه از ابتدای مجلس یازدهم مهمترین رسالت ما پرداختن به امور زیربنایی بوده است، تاکید کرد: باید به تناسب شایستگی مردم فارس تصمیم گرفته شود و در مراجع دولتی و سطوح حکومتی ظاهر شویم و متناسب با عظمت مردم فارس باید با دولت و رئیس دولت و ارکان دولت سخن بگوییم. نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نباید با یکسری کارهای کوچک که البته آن هم جای خود دارد، شان مردم را نادیده بگیریم. او اظهار کرد: خودمان را موظف کرده ایم تا این مسیر را با اقتدار و بهره گیری از عناصر قدرت ساز در دستگاههای اجرایی را دنبال کنیم. نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی همچنین با تصریح بر این نکته که با بسته شدن فضای نقد در استان مخالفم و معتقدم مسئولان استان باید فضای نقد را باز و امکان تضارب آراء فراهم کنند، گفت: به هیچ وجه روابط عمومی ها حق ندارند که برای اصحاب مطبوعات تعیین تکلیف کنند و اجازه تحلیل و بررسی و اطلاع رسانی صادقانه را از آنها بگیرند. عزیزی اعلام آمادگی کرد که هر مدیر و مسئولی که فرصت نقد و اطلاع رسانی را از خبرنگاران بگیرد طبق وظیفه نظارتی با وزیر مربوطه پیگیری کند و گفت: تا پای عزل چنین مدیرانی، پیش می روم. عزیزی به عقب ماندگی هایی که حاصل برخی ناهماهنگی هاست هم اشاره و وجود ترافیک زیاد در شیراز را نبود کمربندی های شمالی، جنوبی، شمال شرق و ...دانست و گفت: وقتی جمعیتی مانند کلانشهر شیراز فاقد کمربندی باشد، طبیعی است که حجم زیادی از تردد و ترافیک در شبکه شهری نمایان شود. مشکل ترافیک شیراز با شعر و شعار حل نمی شود. نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در خصوص انتصابات انجام شده طی یکسال اخیر در فارس هم بیان کرد: یک گروه از مدیران استان، مدیرانی خوب و دارای تجارب و قابلیت هستند که باید از آنها حمایت شود. عزیزی ادامه داد: یک گروه از مدیران اگرچه از تجارب لازم برخوردار نیستند، اما دارای انگیزه هستند و می توان با صبر و پشتیبانی و حمایت های ملی و استانی به آنها فرصت داد تا خود را ثابت کنند.اما گروهی از مدیران نه توان، نه تجربه و نه قابلیت دارند و نه سزاوار هستند و معتقدم نباید اجازه داد استانی به بزرگی فارس، در اختیار مدیران کوچک و کم توان قرار داده شود. او گفت: دولت و وزارتخانه ها در حال ارزیابی مدیران استانی هستند که با اعلام نتایج آنها، تکلیف مدیران ناکارآمد روشن می شود. نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی در خصوص چگونگی تعامل و انسجام نمایندگان فارس در مجلس، افزود: نمایندگان استان، نماینده و منتخب مردم هستند و تمام تلاشمان هم در مجلس یازدهم، نهایت انسجام و هماهنگی بوده است. عزیزی با تصریح بر این نکته که جنس نمایندگی با جنس مدیریت اجرایی با هم متفاوت است، گفت: اختلاف سلیقه بین نمایندگان طبیعی است و نهایتا در مجلس یک موضوع به رای گذاشته می شود و نباید این دیدگاه را به معنای اختلاف بین نمایندگان تلقی کرد.

نمایندگی را با چیزی عوض نمی کنم

او همچنین در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه گفته می شود احتمالا شما استاندار بعدی فارس باشید هم عنوان کرد: افتخار بنده نمایندگی مردم شیراز است و آن را با چیز دیگری عوض نمی کنم. نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در خصوص بودجه فارس هم بیان کرد: بودجه این استان در سال ٩٩، بیش از سه هزار میلیارد تومان بوده که در سال ١٤٠٠ به هشت هزار میلیارد تومان رسیده و امسال هم به ٩ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است. عزیزی با بیان اینکه باید از ظرفیت های دولت برای اجرای پروژه های بزرگ استفاده کرد، گفت: باید در راستای توسعه استان، تمام تلاشمان را برای فراهم شدن زمینه سرمایه گذاری داخلی و خارجی فراهم کنیم که البته در بخش های مختلف هم سرمایه گذاری هایی انجام شده است. او از نوع برخورد با سرمایه گذاران در فارس انتقاد کرد و گفت سرمایه گذاران باید مورد احترام و عنایت باشند و از برخوردهای چکشی و سلبی با آنها پرهیز کرد و نباید اجازه داد به راحتی سرمایه گذار از دست برود.

اعلام اسامی مدیرانی که با سرمایه گذار همکاری نمی کنند

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی، قول مساعد داد که اسامی مدیرانی که همکاری با سرمایه گذار ندارند را به رسانه ها اعلام کند. عزیزی در خصوص طرح جامع حرم مطهر شاهچراغ(ع) هم گفت: با وزارت راه و شهرسازی توافق خوبی انجام شده و در مرحله بازبینی وانتهایی قرار دارد. او ادامه داد: باید تلاش شود که بافت تاریخی و فرسوده و احیای حداکثری آنها با هم دیده شود.

انتصابات فامیلی دور از شأن نماینده مجلس است

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در خصوص انتصابات اقوام و فامیل برخی نمایندگان در دستگاه های اجرایی هم گفت: معتقدیم که این کار دور از شان نمایندگان و نماینده باید به مسائل کلان بپردازد. عزیزی در پاسخ به سئوال دیگری در خصوص تکمیل آزاد راه شیراز به اصفهان هم گفت: قطعه هفت این پروژه بزرگ رو به اتمام است و برای قطعه هشت هم توافقاتی بین دولت، ورارت دفاع و ...انجام شده است.امکان استفاده از ازادراه فراهم است. حتی اگر قطعه هشت آن اجرایی نشود. او در خصوص پروژه انتقال آب از خلیج فارس هم گفت: برخی ها با پروژه های بزرگ و زیربنایی استان دشمنی می کنند که از رسانه ها می خواهم در دام و تور افرادی که به دنبال مخالفت با پروژه های بزرگ با طرح مواردی همچون نداشتن پیوست زیست محیطی، نیفتند، چرا که هر پروژه ای دارای مطالعه جغرافیایی و زیست محیطی است.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
(عکس) ارثیه ساده زیستی رهبر انقلاب برای فرزندش، سید مجتبی خامنه‌ای / برگزاری کلاس روی موکت و با پذیرایی یک استکان چای ! (844 نظر) مورد عجیب آگهی اتباع افغانستانی در تهران +عکس / ما ایران رو تخلیه کنیم افغانیا راضی میشن؟ (403 نظر) آخرین لبخند از ته دل عروس و داماد عراقی حین رقص +فیلم / روزگار تحمل شادیشان را نداشت... (318 نظر) غوغای رقص بازنشستگان ارتش با آهنگ شاد اُمید، تو مث گلی ناز و خوشگلی/ همشون گوله نمکن! (261 نظر) ارکستر حماسی اپوزیسیون در آمریکا با خوانندگی لیلا فروهر، دلقک بازی احسان کرمی و گیتارنوازی برزو ارجمند +فیلم 🤦‍♂️🤦‍♂️ (174 نظر) توبیخ رئیس دانشگاه شریف توسط معاون اول رئیس جمهور در پی اخراج پروفسور مسعود نیلی (110 نظر) غوغای رقص شمالی دسته جمعی با آهنگ شاد+فیلم (99 نظر) مات و مبهوت ماندن داوران صداتو از اجرای آهنگ عارف توسط شرکت کننده خوش صدا +فیلم/مرا ببوس مرا ببوس برای آخرین بار... (92 نظر) فیلم کودکی تا بزرگسالی تتلو ! /چه بچه ساده ای بود و چه هیولایی شد ! (90 نظر) فرو کردن مداد در سر دانش آموز!+عکس (87 نظر) (عکس) اتاق خواب مجلل فرح پهلوی در کاخ نیاوران / آدم مات و مبهوت می‌مونه از وضعیت زندگیشون! (81 نظر) حیرت داوران صداتو از اجرای زیبای آهنگ قرص قمر بهنام بانی توسط شرکت کننده همیار پلیس +فیلم/ عاشق و دربدرم تویی قرص قمرم... (60 نظر) روایت تاریخی هاشمی رفسنجانی از اولین باری که ساواک امام(ره) را حمام عمومی برده بود (59 نظر) عاشقانه یک مرجع تقلید با همسر فقیدش/ فیلم گریه های سوزناک آیت الله جوادی آملی بر سر مزار عشق اش (58 نظر) (عکس) رقص کردی بازیکنان اشتوتگارت بعد از برد در بوندس لیگای آلمان / رقص کردی جهانی شد! (54 نظر)
منتخب روز   
(عکس) اجرای حرکت یته پرنده بروس لی توسط رضا عنایتی / اژدها از هانگژو باز می گردد! (ویدئو) مار کبرا یک مار را زنده زنده خورد 2 تصویر ناراحت کننده و غم انگیز از عروسی معروف عراق / عجب صبری خدا دارد ... کنایه مجری صدا و سیما به سخنان همسر رئیسی در خصوص موضوع بانوی اول / پس لرزه‌های اظهارات جمیله علم الهدی ادامه دارد! فیلم رقص دلبرانه عروس و داماد عراقی که تبدیل به بزرگترین غم عالم شد/زبانه کشیدن آرزوها در شعله های آتش... (ویدئو) جمیله علم الهدی: من بانوی اول نیستم... ( ویدیو) رکورد عبور یک خلبان از داخل تونل با هواپیما (فیلم) حمله هولناک پدر یک دانش آموز با قمه به معلم پسرش و ایجاد رعب و وحشت شدید در مدرسه ! 😳 (ویدئو) این روحانی سرشناس، سر شوخی را با اجنه باز کرد! (عکس) تیپ برازنده شاه پهلوی با دمپایی پلاستیکی وقتی فرح میفرستتش که آشغالا رو بزاره دم در😂 شاه مملکت سر کوچه رویت شد خراشیدن تابلوی خیابان استاد شجریان توسط افراد ناشناس +عکس (ویدئو) حضور اتفاقی رونالدو، ابی و اندی در هتل معروف تهران/ یک معجزه اتفاق افتاد😂
تیتر امروز   
واکنش روزنامه شهرداری به ماجرای آرمیتا گراوند شایعه سازی در کانال های معاند تلگرامی، ماجرای کتک‌کاری کارگر افغانستانی!+ جزئیات حرکات ضبط شده ی عجیب و غریب از نیمار در رختکن آزادی بعد از پیروزی، مقابل نساجی!😒+ فیلم سرلشکر سلامی: می‌توانیم شناور در حال حرکت را چند هزار مایل دورتر با پهپاد بزنیم این نوزاد 35 ساله به دنیا آمد ! +فیلم/ مادرش غش کرد و بیهوش شد ! قیمت طلا (مثقال 18 عیار، گرم 18 عیار) چهارشنبه 12 مهر!+ جزئیات خودکشی یکی از عاملان قتل مونا حیدری در اهواز، دختری که سرش را در شهر چرخاندند میمون سبز، گران ترین حیوان دنیا+ فیلم راز جسدی با چهره سوخته در مشهد + اعتراف قاتل اما و اگر‌های ارسال نیروی کار ایرانی به عراق کشف مقبرۀ مرموز یک زن یونانی در فلسطین +عکس روایت جالب دختر ناصرالدین شاه از ماجرای گربۀ پدرش! +عکس وزیر نفت: دکل نفتیِ ناپدید شده برای دولت و بابک زنجانی نیست تقلید باشگاه نساجی از پرسپولیس!/ آخرش نتونست نساجی جلوی خودشو بگیره!+ عکس😏 رونمایی محمدرضا گلزار از عقایدش بعد از 46سال استتار!/ مرد بازیگر برخلاف ظاهرش بسیار مذهبی است!