ساعدنیوز
ساعدنیوز

بهترین ردیاب خودرو چیست؟

  جمعه، 17 مرداد 1399   زمان مطالعه 7 دقیقه
بهترین ردیاب خودرو چیست؟
کاری که ردیاب خودرو انجام می دهد، حاصل رابطه متقابل میان «جی پی اس» و «جی پی آر اس» است. دستگاه‌ های همراه که روی خودروها نصب شده ‌اند، دو بسته از اطلاعات را به ماهواره انتقال می ‌دهند: زمان کنونی که اطلاعات به ماهواره ارسال می‌ شود و موقعیت ماهواره در محور چرخشی خود در زمان انتقال اطلاعات.

به گزارش سایت خبری ساعدنیوز، آمارهای رو به رشد سرقت اتومبیل در سال های اخیر نشان از روشن شدن یک آژیر خطر دارد. آژیر خطری که اگر جدی گرفته نشود، ممکن است گریبان گر همه افراد شود. با پیشرفته شدن روش های سرقت ماشین، مالکان اتومبیل نیز بایستی اقدام به استفاده از روش های نوین امنیتی کنند. استفاده از ردیاب و دزدگیر از بهترین ابزارهای امنیتی است. در این مقاله می خواهیم به بررسی بهترین ردیاب خودرو بپردازیم.

GPS چیست؟

(GPS (Global Positioning System سیستم راهبری ماهواره ای است که اطلاعات مکانی و زمانی لازم را برای تعیین موقعیت گیرنده های جی پی اس به وسیله چندین ماهواره در هر نقطه قابل دسترس و در هر شرایط آب و هوایی فراهم می کند. سیستم راهبری ماهواره ای، نقشی مهم در سامانه ردیاب خودرو دارد. این سیستم ابتدا در صنایع نظامی به کار می رفت، اما در دوران کنونی، کاربردهای گسترده ای یافته است.

سیستم جی پی اس علاوه بر صنایع اتومبیل سازی و محصولات ردیاب خودرو، در صنایع هوایی، صنعت تلفن همراه و راهبری هم کاربرد دارد. معمولاً بیش از یک سیستم جهانی موقعیت یابی در هر موقعیت وجود دارد که در کشورهای مختلف با عناوینی متفاوت معرفی شده اند. «جی پی اس» به وسیله ایالات متحده آمریکا، «گلوناس» به وسیله روسیه، «گالیلئو» به وسیله آژانس فضایی اروپا، «کامپس بیدو ۲ » به وسیله چین و «آی آر ان اس اس» به وسیله هند توسعه یافته است.

سیستم ردیاب خودرو

سیستم ردیاب خودرو، زمینه ردیابی و کنترل خودروها به وسیله رایانه های آنلاین، تلفن های هوشمند، تبلت و غیره را به صورت ۲۴ ساعته از طریق ماهواره جی پی اس فراهم می کند. این سیستم در تعیین موقعیت کنونی خودرو به ما کمک می کند؛ همچنین می تواند سابقه تغییرات موقعیتی و سرعتی خودرو در بازه زمانی مشخص را در اختیار راننده قرار دهد. مسیرهایی که خودرو طی کرده و ایستگاه های توقف خودرو نیز داده هایی است که این سیستم در اختیار راننده قرار می دهد.

سیستم ردیاب خودرو چگونه کار می کند؟

کاری که ردیاب خودرو انجام می دهد، حاصل رابطه متقابل میان «جی پی اس» و «جی پی آر اس» است. دستگاه های همراه که روی خودروها نصب شده اند، دو بسته از اطلاعات را به ماهواره انتقال می دهند: زمان کنونی که اطلاعات به ماهواره ارسال می شود و موقعیت ماهواره در محور چرخشی خود در زمان انتقال اطلاعات.

علاوه بر اطلاعات فوق، اطلاعات تله متری (ضبط اطلاعات اندازه گیری شده و ارسال آن از طریق فناوری های دیجیتال را تله متری می گویند) مانند دما نیز ارسال می شوند. این اطلاعات، دریافت و ذخیره می شوند. راننده از طریق این ارتباط، بلافاصله به سابقه اطلاعات و موقعیت کنونی خودرو دسترسی پیدا می کند.

امکاناتی که هنگام خرید ردیاب خودرو باید به آن ها توجه کنیم

۱-زمان کنونی یا زمان گذشته: ردیاب خودرو بر اساس پولی که می پردازید، به شما امکان می دهد که از موقعیت خودرو در این لحظه یا مثلاً ۱۰ دقیقه پیش باخبر شوید (بازه های زمانی برای دستگاه های مختلف متفاوت است). با توجه به اینکه این دستگاه ها کوچک هستند، امکانات آن ها محدود است. برای دسترسی به بازه های زمانی بیشتر البته باید پول بیشتری هم بپردازید و دستگاه هایی با امکاناتی گسترده تر خریداری کنید.

۲-باتری: دستگاه های ردیاب خودرو معمولاً در اندازه کوچک طراحی می شوند تا امکان جاسازی و پنهان سازی آن ها در خودرو فراهم باشد، لذا اگر این دستگاه به صورت پیش فرض روی خودروی شما نصب نیست و مجبور به خرید دستگاه مجزا هستید، مدل های کوچک این دستگاه را امتحان کنید. باتری های این دستگاه هم متناسب با حجم کم آن ها، کوچک هستند.

هر چند وقت یک بار می خواهید دستگاه ردیاب خودروی خود را شارژ کنید؟ دستگاه های کوچک، باتری های کوچکی دارند و نیازمند حداقل یک بار شارژ در هفته هستند. مدل های بزرگ تر تا یک ماه هم شارژ دارند، با وجود این، پنهان کردن آن ها ممکن نیست. با این توصیف، بهتر است که خودروی شما به صورت پیش فرض دارای ردیاب باشد.

چرا باید سیستم ردیاب خودرو بخریم؟

۱-پیداکردن خودروهای سرقتی: اگر خودروی شما دزدیده شود، ۵۰ درصد شانس دارید که دوباره خودروی خود را پیدا کنید، اما اگر سیستم ردیاب خودرو داشته باشید می توانید با اعلام محل دقیق خودرو به نیروهای انتظامی، احتمال پیدا کردن آن را چندین برابر افزایش دهید.

۲- نظارت بر استفاده از اتومبیل: این روزها خانواده ها از اتومبیل های مشترک استفاده می کنند و ممکن است چند عضو از یک خانواده به صورت هفتگی و در بازه های مختلف از یک خودرو استفاده کنند. سیستم ردیاب خودرو به والدینی که نگران نحوه رانندگی فرزندشان هستند، این قابلیت را می دهد تا از طریق همگام سازی ردیاب با تلفن همراه یا رایانه شخصی، عملکرد ترافیکی خودرو را چک کنند.

۳-نظارت بر اتومبیل در شرکت: اگر شما صاحب یک شرکت خصوصی هستید که دارای خودروهای سازمانی است و نگران مصارف شخصی این خودروها برای کارکنان هستید، سیستم ردیاب خودرو امکان نظارت بر مسیرهای طی شده از سوی کارکنان در خودروهای سازمانی را فراهم می آورد.

انواع سیستم ردیاب خودرو

سیستم های ردیاب خودرو دو دسته هستند:

۱-فعال: ردیاب خودرو از نوع فعال، همیشه در حال انتقال اطلاعات به ماهواره است. این نوع ردیاب، امکان بررسی مداوم و لحظه ای اطلاعات مربوط به سرعت اتومبیل را برای راننده فراهم می کند. این نوع ردیاب های خودرو، توانایی ثبت نام، پرداخت هزینه اشتراک و دسترسی به خدمات ماهواره ای را دارند.

۲-منفعل: سیستم ردیاب خودرو منفعل، زمانی که به ماهواره متصل است، اطلاعات را به ماهواره انتقال نمی دهد، بلکه اطلاعات را در خود ذخیره می کند؛ به این شکل شما می توانید دستگاه را به لپ تاپ و … وصل کنید و اطلاعات داخل دستگاه ردیاب خودرو را بررسی کنید؛ همچنین این دستگاه ها از نظر قیمتی، به مراتب، ارزان تر از مدل های فعال هستند و هزینه شارژ ماهیانه هم ندارند.

بهترین ردیاب خودرو چه خصوصیاتی دارد؟

بعد از توضیحاتی که راجع به الزام خرید ردیاب خودرو ارائه کردیم، بهتر است یادآور شویم که هر ردیابی را هم نباید بخرید. در حال حاضر، سیستم های ردیاب متعددی در بازار وجود دارند که بعد از مدتی درمی یابید که عملکرد مناسبی ندارند و خیلی زود بدون استفاده می شوند.

اگر به دنبال خرید هر نوع سیستم ردیابی هستید، باید بدانید که این سیستم باید چند ویژگی زیر را داشته باشد:

دارای پروانه بهره برداری از وزارت صنایع و معادن و نماد اعتماد الکترونیکی محصولات باشد.

ابعاد و وزن مناسبی داشته باشد تا در مکان ها و شرایط مختلف مثل مراقبت از حیوانات و سالمندان قابل استفاده باشد.

گارانتی و خدمات پس از فروش داشته باشد.

در حال حاضر فقط یک تولید کننده سرور ردیاب در ایران هست که «کارینا صنعت» نام دارد. جالب است بدانید که کارینا صنعت، اولین و تنها تولید کننده ردیاب در خاورمیانه هم هست. این شرکت تولید کننده، به جز ردیاب، تجهیزات الکترونیکی دیگر را نیز به بازار عرضه می کند.

سیستم ردیابی که کارینا صنعت ارائه می کند، چند کاره است و علاوه بر ویژگی هایی که در بالا ذکر شد، خصوصیات زیر را هم دارد:

ردیابی آنلاین از طریق سیستم های اندروید، ios، وب و ویندوز

ردیابی آفلاین

ردیابی SMS

گزارش گیری از یک ماه تا یک سال قبل

قطع کن خودرو

پارک امن

حسگر مختل کننده

این ردیاب، ابعاد و وزن بسیار مناسبی دارد، موقعیت کنونی را به همراه صدای ضبط شده همان موقعیت، لحظه به لحظه برای فرد ارسال می کند و قابلیت خاموش کردن خودرو از راه دور و از طریق SMS را داراست. ردیاب چندکاره میکرولینو جی ایکس ۲ (Microlino GX-2) در حال حاضر در بین محصولات فروشگاه توربویدک موجود است و می توانید به راحتی آن را سفارش دهید.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
(تصاویر) ورود جورجینا به تهران با مانتو و پوشش کامل/ جورجینا همراه رونالدو به ایران آمد (546 نظر) (فیلم) اجرای آهنگ گرشا رضایی به جای مداحی در بهشت زهرای تهران / کنسرته یا مجلس ترحیم؟! (282 نظر) ازدواج جذاب ترین پسر ایرانی با دختری هم سن مادرش +عکس دختر (268 نظر) رقص رونالدو داخل هواپیما در مسیر ایران با آهنگ شاد اندی / داد میزنم ای جان دارم میرم به تهران (266 نظر) صدای محشر پیرمرد چوپان در صحرا با خوانندگی آهنگ اصیل +فیلم (144 نظر) شاهکار رقص شاد چوپان در کنار گله گوسفندان با آهنگ شاد شاهرخ +فیلم/ لعبتی هزار ماشالاه آی دل من عاشق چشماته ،خوشگلی والله (132 نظر) صدای محشر پیرزن در مزرعه با خوانندگی آهنگ اصیل +فیلم (110 نظر) هدیه تولد 29 سالگی عجیب برند لوکس به عضو گروه “بی تی اس”! (108 نظر) جاودوی صدای چوپان خوش صدا در دشت و صحرا با آهنگ شجریان+ فیلم/ هرگز نمیشد باورم این برف پیری بر سرم (98 نظر) زن و شوهری که صاحب شیک‌ترین طلاقِ ایرانی شدند (87 نظر) (ویدئو) بریم به استقبال ماه مهر با این شیرین کاری پسر دانشجو/ کل کلاس از شدت خنده رفت رو هوا😂 (79 نظر) (فیلم) واکنش جالب یک نوزاد به اولین بوسه مادر/ مُسکن فقط محبت مادرانه😍 (71 نظر) وقتی نعیمه نظام‌دوست رو صندلی برنامه جا نمیشه+فیلم /صندلی شکست! (66 نظر) (عکس) قابلمه نوازی پسر شاه پهلوی با جهیزیه های فرح در یک کنسرت خانگی (60 نظر) (فیلم) آوازخوانی و تمپو نوازی دختر با استعداد ایرانی با آهنگ سنگ قبر آغاسی / چقدر حیف که تو کودک کار شدی! (40 نظر)
منتخب روز   
داستان عجیب پسر 14 ساله اندونزیایی که تخم می گذارد +ویدئو باورنکردنی غوغای رقص ایرانی دو پسر با آهنگ شاد در تالار عروسی! +فیلم (ویدئو) طنز اول مهر برای ابراز تسلیت به معلمان، دانش آموزان، ناظمان، ناظران و اسیران خاک/ بازگشت همه به سوی مدرسه است😂 (ویدئو) همخوانی فریبا نادری و محمد نادری با ترانه خاطره انگیز یار دبستانی من در کنسرت حجت اشرف زاده شاهکار رقص ایرانی داماد و پدر زن با آهنگ شاد خواننده +فیلم شاهکار رقص شاد چوپان در کنار گله گوسفندان با آهنگ شاد شاهرخ +فیلم/ لعبتی هزار ماشالاه آی دل من عاشق چشماته ،خوشگلی والله آموزش رقص بندری داشجویان با آهنگ شاد+فیلم / دختر بندری... ارتباط مستقیم 50 درصد حوزه اشتغال به حوزه فناوری در آینده ای نزدیک 90 درصد از اقتصاد استان آذربایجان شرقی در دست بخش خصوصی است دفاع جانانه رهبر انقلاب از ملت ایران در مصاحبه با رسانه آمریکایی / ما بزرگترین قربانی تروریسم هستیم‎+ویدئو (فیلم) زایمان طبیعی یک زن نزدیک پادگان نظامی با کمک سربازان/ درود بر شرف و انسانیتتون👏 (ویدئو) خوانندگی آهنگ شاد توسط محمد بحرانی در برنامه صداتو برای عادل فردوسی پور/ عجب رپ شادی خوند
تیتر امروز   
چرا بانک ها محکوم به بنگاهداری شده اند؟ جای این دانش‌آموز هیچ وقت پر نخواهد شد! حسادت آیسان به استوری عاشقانه گلزار با گربه اش دردسرساز شد!+ فیلم😦 جنگ جدید در فوتبال ایران؛ سپاهان به طور رسمی از پرسپولیس شکایت کرد جمیله کدیور : اصل هشتادوپنجی کردن قانون عفاف و حجاب ، اهانت به شعور مردم بود اختلاف یکتا ناصر با همسرش در روز اول مدرسه دخترش رسانه ای شد!+ عکس فروش کودک ایرانی هوادار رونالدو در سایت دیوار +عکس لاغری مفرط و عجیب محمدرضا گلزار خبرساز شد! زندگی متاهلی برای گلزار نساخت+ عکس زن زیبا و جذاب که برای سرش 2 میلیون دلار جایزه گداشتند! عکس عاملان تجاوز درسالن زیبایی به دار آویخته شدند!+ جزئیات زنگ خطر برای ظهور شکاف ایرانی-افغانستانی/ حضور افاغنه در ایران بحران ساز می‌شود؟ کوچک ترین دوربین عکاسی دنیا به اندازه دانه برنج +عکس فاطمه حمامی: رونالدو با دیدن من بغض کرد/ پیراهن بالاخره به دستم رسید! زنانی که سالی یکبار همسرانشان را عوض می کنند +عکس/ بی شوهر بمیرید رونالدو بخاطر پوشیدن لباس عربی مسخره شد+عکس