برای خرید گوشت به محله آقای کرباسچی بروید/ گوشت آنجا ارزان تر از همه جا

  دوشنبه، 03 مهر 1402   کد خبر 357409
برای خرید گوشت به محله آقای کرباسچی بروید/ گوشت آنجا ارزان تر از همه جا
ساعد نیوز: غلامحسین کرباسچی، چهره سیاسی اصلاح طلب گفت: آقای خاتمی هر چه حرف معقول و معتدل می‌زند، مشاهده می‌کند که تأثیری ندارد بنابراین مجبور می‌شود، داد بزند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ساعد نیوز به نقل از مهر، کرباسچی: اینکه 3 نفر آقای خاتمی را روی انگشت خود بچرخانند، تخیلات است /احمدی نژاد سرش را بالا بگیرد و بگوید وزیر زن داشتم

*سر کوچه شما گوشت ارزان‌تر می‌دهند؟ (با خنده)

بله فروشگاهی هست و بیشتر مشتریانش هم کارگران شهرداری هستند. وقتی سر ظهر می‌روم بیشتر آن گوشت‌ها تمام شده است که نشان می‌دهد فشار روی مردم است. فکر کنم این حرفهایم را پخش نمی‌کنید ولی هیچ حرف من علیه نظام نیست و خارج از چارچوب‌های نظام هم نیست. شما هم همه را پخش کنید که حداقل اگر من راجع به انتخابات حرف زدم و نقد هم کردم از این طرف هم نگویند بنده عامل حکومت هستم پس همه را پخش کنید.

رادیکالیزم به صلاح کشور نیست

* درباره خانم فائزه هاشمی رفسنجانی یک بار شما گفته بودید که او زیاد حرف می‌زند و به حرف‌هایش هم فکر نمی‌کند، جدیداً موضع گیری‌هایی کردند و تحریم انتخابات را مطرح کرده است. او و تیپ‌هایی مانند او که اینقدر مواضع و کنش‌های رادیکال دارند، به نظر شما مواضع اینگونه این افراد به صلاح کشور است؟

کلاً رادیکالیزم به صلاح کشور نیست کلاً رادیکالیزم به صلاح کشور نیست ولی آنها عکس‌العمل است. یعنی وقتی افرادی در حکومت هستند یا کنار آن قرار دارند مانند آقای خاتمی که یک اظهار نظری کرده است. بعد یک روزنامه‌ای که وابسته به حکومت است به اسم سخنگوی نظام خیلی جاها شناخته می‌شود که البته اینگونه نیست، ایشان را متهم می‌کند و از بحث وابستگی و «جورج سورس» عبور می‌کند و برایش اعلام ارتداد می‌کند. وقتی که این‌گونه حرکات در این طرف هست به هرحال یک سری آدم‌های احساسی و پر انرژی هم آن طرف هستند و مجبور هستند که پاسخی بدهند. به نظرم کل رادیکالیزمی که شماها این طرف از آن تعریف می‌کنید و آن طرف ممکن است ما از آن تعریف کنیم، این به ضرر کشور است و به جایی هم نمی‌رسد. حالا بعضی‌ها عکس العمل است برخی هم متقابل است.

خاتمی وقتی می بیند به حرف هایش گوش داده نمی شود مجبور می شود داد بزند

* اما مواضع آقای خاتمی نیز تند شده و بیانیه‌های او از آقای موسوی هم عبور کرده به حدی که این شائبه وجود دارد که گویا خاتمی کپی برابر با اصل تاج زاده عمل می‌کند.

بله آقای خاتمی هم هر چه حرف معقول و معتدل می‌زند، مشاهده می‌کند که تأثیری ندارد. ایشان چند مورد در همین جریانات ناآرامی‌ها حرف زدند و در ظاهر و علنی و غیر علنی حرف زد و مواضعی را اعلام کرد. به هر حال وقتی که یک کسی صحبتی را مطرح می‌کند و می بیند گوش داده نمی‌شود مجبور می‌شود، داد بزند.

*تأثیری دارد؟

خیر

*اینگونه راهکارها راه‌هایی است که فایده‌ای ندارد.

گویا شما هم مانند ما از تأثیر گذاری مأیوس هستید؟ (با خنده)

با زندانی کردن تاج زاده مشکلی حل شد؟

*خیر اینگونه نیست مواضع رادیکال مطرح شده خاتمی را نقد می‌کنم. به عنوان مثال تاج زاده در کلاب هاوس علناً از حذف ولایت فقیه به عنوان مهم‌ترین رکن کشور سخن گفت. اینگونه مواضع غیر واقع‌بینانه است و مشکلی را حل نمی‌کند.

اینکه او را زندان کردند مشکل را حل می‌کند؟

*پاسخگوی این امر بخش قضائی کشور است که حتماً برایش پاسخی دارند.

این هم آقای تاج زاده باید پاسخ بدهد.

*به‌نظر خاتمی نباید از مواضع قبلی خود عبور کند. موافقید؟ نمی‌خواهم بگویم پدر اما او در نقش برادر بزرگ‌تر اصلاحات است؟ خیلی از گروه‌های مختلف اعم از میانه رو و تند رو را تحت پوشش قرار می‌دهد ولی گویا خاتمی مصادره یک جریان خاص شده است؟

بیشترین ناسزا و توهین را مجاهدین خلق، ضد انقلاب‌ها و سلطنت طلب‌ها به او نسبت دادند. حتی در جریانات اخیر به عنوان اینکه شما کنار نظام هستید و آقای خاتمی را به‌عنوان رئیس جمهور سابق داخل این نظام می‌دانند و آنهایی که می‌خواهند این نظام نباشد، می‌گویند، حضور آقای خاتمی حتی در زمان ریاست جمهوری باعث تداوم این نظام شده است. واقعیت هم همین است هر اصلاحی عمر نظام و هر مجموعه‌ای را افزایش می‌دهد. جالب است با همان الحانی که از آن طرف به او توهین می‌شود، این طرف هم دشمنان اصولگرای افراطی ایشان در برخی رسانه‌ها لحن‌های بدتر از آن را به کار می‌برند.

شما حساب کنید وقتی یک کسی بگوید هم وقتی که از دو طرف نسبت به ایشان چنین مواضعی اتخاذ شود، و وقتی ایشان می‌گوید: «من موافق براندازی این نظام و نبودن نظام جمهوری اسلامی نیستم. حتی حاضر به نبودن این قانون اساسی نیستم. البته برای اصلاح قانون اساسی ممکن است اشکالاتی بر آن داشته باشم اما به دنبال نفی آن نیستم»، لذا او در عین حال باید بگوید که نظرات و حرف‌هایم چیست اینکه بگوید من در کنار نظام هستم و معتقد به اصلاحات هستم. بنظرم این تندی که از دو طرف علیه ایشان می‌شود باید آدم آن‌را منصفانه در نظر بگیرد.

* یعنی شما می‌گوئید او توسط گروه‌های تند اصلاحات مصادره نشده است؟

به هرحال خاتمی تحت تأثیر همه نیروها قرار دارد منتهی انسان است و وقتی کسی با شما حرف بزند و شما گوش نکنید با شما بلند صحبت می‌کند. آیا غیر از این است؟ این دیگر پختگی و غیر پختگی ندارد چون هر آدمی می‌خواهد حرفش را بزند بعد هم ایشان مدت‌ها طرف خطابش مردم بودند و لحن صحبتش با مردم مشخص بود ولی در حال حاضر خطاب سخنانش به مسئولان است و ممکن است در این شرایط بگویند افراطی شده است. وقتی که به مردم می‌گویند معقول باشید می‌گویند عالی است، ولی وقتی که به مسئولان می‌گوید درست عمل کنید تا وضعیت بدتر نشود، می‌گویند که تندرو شده و از نظام خارج شده است.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
تصاویری از عیادت جواد عزتی و هنرمندان از رهبر معظم انقلاب و استقبال گرم ایشان (628 نظر) بازسازی چهره شگفت انگیز زلیخای یوسف در موزه مصر توسط هوش مصنوعی+عکس /چقدر زیباست.. (602 نظر) بازسازی چهره شگفت انگیز یوزارسیف عزیز مصر(یوسف) در موزه مصر توسط هوش مصنوعی+عکس /چه چهره منحصربفردی.. (400 نظر) گرد و خاک افغانی ها در مترو تهران تاریخ ساز شد/ یه همینو کم داشتیم... (384 نظر) کشف تابوت ارزشمند آخناتون با چشم طلا متعلق به مصر باستان+عکس (299 نظر) رونمایی هالک ایرانی (سجاد غریبی) از استاد قَدَرش که یَل بودنش را مدیون اوست+عکس (244 نظر) (فیلم) لحظه هشدار قایق ماهیگیری ایرانی به ناوشکن آمریکایی در خلیج فارس و ورود سپاه به این ماجرا (206 نظر) عکس گریه دار از مجموعه آمپول هایی که یک مادر برای به دنیا آوردن نوزادش زده/ این عشق مادرانه چیه اصلا😢 (192 نظر) کشف شگفت انگیز یک کوه واقعی پر از طلا و گنج از دنیای باستان/ گنجینه هایی که قیمت ندارند+ویدیو (183 نظر) مومیایی شگفت انگیز چشمهای واقعی زلیخای یوسف پیامبر در داخل تندیس +عکس/چه چشمان رنگی دلربایی! (174 نظر) کشف مجسمه فیروزه ای و فوق العاده زیبای دختر کوروش در اطراف تخت جمشید+عکس (166 نظر) تمرینات سخت هالک ایرانی (سجاد غریبی) برای رو کم کنی ستاره های بوکس جهان (165 نظر) (عکس) کشف مومیایی سالم زلیخا، همسر عزیز مصر برای اولین بار/ اگه راس میگی الان خوشگل شو😂 (154 نظر) رفتار نامناسب هادی چوپان با یک نوجوان در مراسم استقبال از بعد از بازگشت به شیراز (150 نظر) بازسازی چهره همسران پادشاهان هخامنشی توسط هوش مصنوعی +عکس /یکی از یکی زیباتر و جذاب تر (148 نظر)
دیگران می‌خوانند   
پر کردن دندان چیست و چگونه انجام می‌شود؟ کشف کتاب مردگان و شگفت انگیزترین مومیایی مصری که متعلق به کاهن اعظم مصر است+عکس فال قهوه روزانه با نشان امروز دوشنبه 13 آذر ماه 1402 شگفت انگیزترین دریای دنیا که دو رنگ دارد/ زیبایی های الهی انتها نداره+ویدیو (ویدئو)191 امین تولد پیرترین حیوان دنیا!/ چند مدت بعد مرگ ناپلئون به دنیا اومده😮 یخ زدن کامل دهان، چشم‌ها و گوش‌های یک گوزن+فیلم راهنمایی برای ایجاد یک خط تولید انعطاف‌ پذیر در سر تراشی سی ان سی نحوه ی مشاهده کارنامه در سامانه گلستان دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته+ آموزش تصویری نحوه ی پرداخت شهریه در سامانه گلستان دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته تفاوت کراتین مو با بوتاکس مو در چیست؟ دستگاه لیزر پلاتینیوم چیست ؟(ویژگی، امکانات و قیمت) نحوه ی انتخاب واحد سامانه گلستان دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته+ آموزش تصویری روستایی که همه اهالی اش پرسپولیسی هستند و یا پرسپولیسی به دنیا می‌آیند!+فیلم رونمایی از چهره خوشگل گدای میلیونر بعد از تعقیب +فیلم/ با چهره زشت و پاهای فلج چجوری مردم و گول میزد😐 حضانت فرزند بعد از طلاق با کیست؟ نحوه ی ثبت نام غیرحضوری در سامانه گلستان دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته هر آنچه باید درباره تخته شیشه ای وایت برد بدانید احتمال تعویق بازی پرسپولیس - الدحیل/ سرخ‌ها منتظر تصمیم AFC نحوه ی ثبت نام و ورود سامانه گلستان دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته+ آموزش تصویری (ویدئو) آموزش ساختن هواپیما در یک دقیقه؛ کاردستی هواپیما با چوب بستنی😍 ماجرای جنجالی شاطری که آب دهانش را روی نان میندازد +فیلم چگونه روند پیری را معکوس کنیم و هر روز جوان تر شویم؟ (ویدئو)تصادف وحشتناک تریلی با قطار و نجات معجزه آسای راننده/راننده واقعا خوش شانس بود که تونست جون سالم به در ببره خلاقیت خنده دار پسر ایرانی برای سوار شدن به الاغ حماسه آفرید +فیلم/ لعنتی الاغ قطع نخاع شد🤣 زمان ثبت نام آزمون آیلتس اعلام شد بنر جالب شهرداری برای راننده ها در سطح شهر +عکس/ بهتر از این نمیشد واقعا متقاعدشون کرد... لباس عروس خیره کننده خوشگل ترین دختر ایرانی، نوه چشم رنگی محمود پاک نیت+عکس (عکس) خلاقیت زیبا و جالب در طراحی بیلبورد برای تبلیغات جاروبرقی راز وجود لپ تاب در مجسمه 2 هزار ساله! + عکس (ویدئو) تبلیغ خلاقانه و منحصربفرد قهوه در خیابان استقلال ترکیه! سکانسی از سریال عاشقانه شهرزاد: وقتی قباد برای شهرزاد غریبه شد +فیلم سکانس خنده دار سریال خانه به دوش: وقتی علی صادقی لج مریم امیرجلالی رو درمیاره +فیلم🤣 نحوه ی مشاهده کارنامه در سامانه گلستان دانشگاه بین المللی امام خمینی+ آموزش تصویری (عکس)برخلاف قانون طبیعت جنس نر این حیوان باردار می شوند! (ویدیو) حرکت عجیب و غیر قابل پیش‌بینی یک مار گاتر سوژه شد ماجرای دستگیری تتلو در ترکیه/ خواننده پر حاشیه به دنبال اقامت آمریکاست؟ نحوه ی پرداخت شهریه در سامانه گلستان دانشگاه بین المللی امام خمینی نحوه ی انتخاب واحد سامانه گلستان دانشگاه بین المللی امام خمینی+ آموزش تصویری نحوه ثبت نام غیر حضوری در سامانه گلستان دانشگاه بین المللی امام خمینی نحوه ی ورود و ثبت نام در سامانه گلستان دانشگاه بین المللی امام خمینی+ آموزش تصویری
تیتر امروز   
کشف مرموز و حیرت انگیز اسکلت در مریخ/ آدم هاج و واج میمونه!+عکس کشف کتاب مردگان و شگفت انگیزترین مومیایی مصری که متعلق به کاهن اعظم مصر است+عکس احتمال تعویق بازی پرسپولیس - الدحیل/ سرخ‌ها منتظر تصمیم AFC ماجرای جنجالی شاطری که آب دهانش را روی نان میندازد +فیلم زمان ثبت نام آزمون آیلتس اعلام شد ماجرای دستگیری تتلو در ترکیه/ خواننده پر حاشیه به دنبال اقامت آمریکاست؟ بانوان هم تماشاگر داربی می‌شوند غوغای عکس زیبای 2 نفره از مریم مومن و مادرش +عکس /مادر زیباتر از دختر... دانشجوی نخبه فلسطینی در اسارت مدرک کارشناسی خود را گرفت حکم اعدام برای کارگردان جوان به جرم آزار جنسی دختران دانش‌آموز خبر بد برای پرشورها: آتا سنتر زنوزی با سرمایه گذاری 25 هزار میلیارد تومانی به خاطر کارشکنی شهرداری تبریز کأن لم یکن شد؟ جنجال حضور الهام چرخنده و نوید محمدزاده در آهنگ +18 «برادران لیلا»/ تیر ساسی اینبار به سنگ خورد زنان جایی در شهرآورد پایتخت نخواهند داشت! ادعای ناو آیزنهاور آمریکا : پهپاد ایرانی را ساقط کردیم کیهان گاف داد /آذری جهرمی چطور با 7 سال سن به جبهه می رفت؟!
منتخب روز   
(ویدئو) لحظه کشف سه کوزه پر از طلای هندی و جواهرات گرانبها از زیر زمین کشاورزی ادعای کذب درباره رهبر انقلاب /چه کسی گفته بود یهودی ها را به دریا می ریزیم؟ (فیلم) سکانس خنده دار از هزینه های رحمت برای نوسازی دهن فهیمه در سریال پایتخت/ نقی و ارسطو هاج و واج موندن😅 (ویدئو) انگشت مکیدن خنده دار و بامزه جنین در شکم مامانش هنگام سونوگرافی/ دل آدم قیلی ویلی میره براش😍 ویدئو خنده دار و بانمک از لاک زدن دختر بچه به مرغ زنده که قلب همه رو اکلیلی کرد😍این بچه در آینده ناخنکار میشه احتمالا😂 (فیلم) حضور پلیس راهنمایی و رانندگی با لباس بابانوئل سر چهارراه (فیلم) ایده خلاقانه دانش آموز با استعداد ایرانی با قوطی ساندیس وقتی صدای موتور درمیاره/ لامصب انگار موتور قورت داده😁 (فیلم) خوانندگی راننده سرویس خوش اخلاق به زبان کردی برای دانش آموزان/ فریده کیه انقدر روش تاکید داره؟😂 (فیلم) ابتکار جالب یک رستوران کانادایی در نورپردازی خلاقانه برای جلب رضایت مشتری/ آدم دلش میخواد فقط نگاه کنه😍 تنها شعری که استاد شهریار آن را خواند و گریه کرد/ پیرم و گاهی دلم یاد جوانی میکند+ویدیو (فیلم) ثروتمند ترین کودک کار سرچهارراهی در تهران که ماهانه بیشتر از 50 تا 70 میلیون تومان درآمد دارد! (فیلم) غوغای آوازخوانی آقای دکتر ایرانی با صدای بهشتی در پارکینگ مرکز خرید/ تشویق دسته جمعی کارکنان حق این صدا رو ادا کرد