ساعدنیوز
ساعدنیوز

بررسی نقش سلبریتی‌ها در ایجاد آشوب در کشور و سرانجام آن ها

  چهارشنبه، 06 مهر 1401   کد خبر 224518
بررسی نقش سلبریتی‌ها در ایجاد آشوب در کشور و سرانجام آن ها
فضای مجازی این روزها به مرکزی برای سازماندهی آشوب در برخی مناطق کشور تبدیل شده است؛ فضایی که بر مطالبه قانونی پیگیری فوت دختری 22ساله جهتی غیرقانونی داده و حتی براندازی نظام قانونی کشور را دنبال و ترویج می‌کند؛ شبکه‌هایی که از سوی جریان‌های سلطنت‌طلب، منافقین و برخی چهره‌های شناخته‌شده فرهنگی، ورزشی و حتی سیاسی داخل کشور حمایت خبری می شوند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ساعد نیوز، روزنامه همشهری نوشت:

بررسی نقش سلبریتی ها در ایجاد آشوب در کشور و فرجامی که به یک مطالبه عمومی تبدیل شده است

برخورد قاطع با سلبریتی های اغتشاش

روزنامه همشهری نوشت: تشویق به قتل مأموران امنیتی و حافظان نظم، آتش زدن خودروهای انتظامی، دولتی، خدماتی، امدادی و تاسیسات شهری بخشی از خط دهی افرادی است که در این فضا جوانان را تهییج به انجام اقدامات مجرمانه می کنند؛ جوانانی که بعضا تحت تأثیر فضای آشوب ترسیم شده مقابل چشمانشان در فضای مجازی و حمایت برخی چهره های شناخته شده این تصور را پیدا کرده اند که آتش افروزی هایشان حقی است که در فرایند اعتراض دارند؛ تصوری که برخی جوانان کف خیابان را با مشکلات حقوقی و قضایی روبه رو کرده است، اما تشویق کنندگان به این آشوب را با تبعات قضایی که باید، همراه نکرده است.
تفاوت شیرین و مهسا
تفاوت در بازتاب ماجرای درگذشت غمبار «مهسا امینی» که دلایل فنی و تخصصی آن از سوی پزشکی قانونی در حال انجام است با ماجرای شهادت «شیرین ابوعاقله» خبرنگار شبکه الجزیره قطر که به دست نیروهای صهیونیست و مقابل دوربین رسانه ها با اصابت گلوله سربازان صهیونیست به سرش به شهادت رسید نیز در نوع خود قابل توجه است. فاصله کوتاه میان شهادت ابوعاقله با ماجرای مهسا امینی، تعارض در رفتارهای معترضان وطنی به مسئله مهسا امینی را به خوبی نشان می دهد. سلبریتی هایی که امروز در رثای امینی«یقه درانی» می کنند در ماجرای ابوعاقله «سکوت مطلق» را در پیش گرفتند و از کنار ماجرا عبور کردند. جمال ریان، مجری سرشناس شبکه الجزیره قطر در این باره نوشته است: «ماشین رسانه ای صهیونیستی و بازوهای آن در کشورهای عربی، جهان را برای یک زن قربانی در ایران زیر و رو و زن قربانی در فلسطین را فراموش کرد.» او تأکید می کند: «اعتراضات اخیر در ایران را «واحد8200» ارتش رژیم جعلی صهیونیستی طراحی کرده که سری ترین واحدهای نظامی این رژیم است.» اتفاقی که این مجری سرشناس شبکه الجزیره از آن پرده برمی دارد، تأییدی است بر اظهارات چندی قبل نخست وزیر وقت صهیونیست ها که گفته بود: «این رژیم در حال اجرای دکترین سر اختاپوس در ایران است. ما دیگر با شاخک ها و گروه های نیابتی ایران بازی نمی کنیم، معادله جدیدی تدوین کرده ایم و سر اختاپوس را هدف می گیریم.» به نظر می رسد ماجرای مهسا امینی، بهانه لازم را برای عملیاتی کردن این پروژه در کشور آن هم به دست سلبریتی هایی با دنبال کننده های پرشمار و اغلب جوان و احساساتی داده است. سلبریتی هایی که سواد سیاسی و رسانه ای چندانی ندارند، بهترین مهره ها برای بازی صهیونیست ها در افکار عمومی هستند؛ بازی در زمینی از پیش طراحی شده برای زدن «اصل نظام» با ادعای خواست مردم! شبکه هایی که با هوشیاری مأموران امنیتی تاکنون ضربات سنگینی را با دستگیری عناصر سازماندهی کننده آشوب در شهرهای مختلف کشور تحمل کرده اند. اما این شبکه ها سرهای دیگری نیز دارند؛ سرهایی که مانند افعی ، نیششان دردناک تر و زخمی که برجا می گذارند عمیق تر از زخمی است که دشمن شناخته شده بر پیکر ایران می زند.
فرق پلیس ایران و پلیس فرانسه
تصاویری که شبکه های ضد انقلاب نشان می دهند چند فصل مشترک دارد؛ حمله و سنگ پرانی به سمت پلیس و فحاشی به مسئولان کشور. اما واقعیت موضوع تنها این تصاویر نیست. این شبکه ها از عناصر خود در تجمعات می خواهند با هر وسیله ای که می توانند به مأموران حمله کنند.
توجیه دعوت کنندگان به حمله نیز «دفاع مشروع از خود» است؛ دفاعی که تنها نسخه ای برای ایران دارد و دعوت کنندگان به چنین اقدامی، جرأت بیان آن را در کشورهایی مانند فرانسه، آلمان، ایتالیا و آمریکا یا هر کشور دیگری علیه پلیس آن کشور ندارند. آنان می دانند دعوت به چنین اقدامی چه عواقب قانونی ای برایشان دارد؛ به عنوان مثال، در فرانسه که خود را مهد دمکراسی می داند، حمله به یک مأمور پلیس در سال2021 و کشته شدن این مأمور ازسوی نخست وزیر وقت این کشور به «حمله به جمهوری فرانسه» تعبیر شد. با این حال، گویا کشتار مأموران امنیتی به بهانه مرگ «مهسا امینی» مجوز دارد! به زعم سردمداران دمکراسی غربی، اگر پلیس ها و مأموران امنیتی از سوی آشوبگران کشته شوند نباید این کشتار را «حمله به جمهوری اسلامی» قلمداد کرد. در چنین شرایطی، برخی چهره های مشهور که اصطلاحا از آنان به عنوان سلبریتی یاد می شود، خط درگیری خشن با مأموران امنیتی را همسو با ضد انقلاب خارج نشین دنبال می کنند. این چهره ها در خطای فاحش محاسباتی «عملا» به «خط مقدم حمله داخلی به نظام» تبدیل شده اند.

نوبت اجرای قانون

گرچه تصاویر فضای مجازی و گزارش نهادهای مسئول نشان می دهند نیروی انتظامی در برخورد میان «معترضان» و «اغتشاشگران» تفاوت قائل شده اند و با حداکثر «خویشتنداری» تلاش کرده اند با افرادی که به دلیل فریب و نیز موج احساسات در خیابان حضور یافته و دست به تجمع غیرقانونی زده اند برخورد کنند، اما بازداشت برخی افراد به دست نیروهای امنیتی و انتظامی برای کنترل میدانی اغتشاشات ضرورتی است که باید انجام شود. افرادی که حیات و ممات فرهنگی، ورزشی، سیاسی و اجتماعی خود را مرهون حمایت نظام هستند و اکنون می کوشند در اعتراضی چند روزه خود را تبدیل به «رهبران قیام مجازی» کنند و این بازداشت ها را محکوم و آن را غیرقانونی و مغایر با آزادی بیان نشان دهند. این چهره ها با تضعیف نیروهای امنیتی، خواستار کودتا در کشور شده و از حافظان امنیت خواسته اند خود را تسلیم آشوبگران کنند! درخواستی که نشان می دهد سلبریتی های وطنی مدت هاست در دام ضد انقلاب بوده و در آبشخور آنان برای چنین روزهایی نان خورده و تربیت شده اند. مطالبه عمومی برخورد با چنین افرادی است؛ کسانی که هم در صحنه اغتشاش و هم پشت صحنه آن حضور پررنگی داشته اند. غلامحسین محسنی اژه ای، رئیس دستگاه عدالت به این موضوع توجه داشته و گفته است: «با اغتشاشگران و متعرضان به مال و جان مردم برخورد بازدارنده می شود. کسانی که با دشمن کینه توز همصدا و همدست شدند و جوانان را تحریک کرده و آنان را به خیابان آوردند و نیز عناصری که به عنوان عوامل مزدور دشمن به جان و مال مردم تعرض کردند، بدانند که با آنها برخورد سختی می شود. این حکم عقل، شرع و قانون است که دست و پای دشمن در سرزمینمان قطع شود.» هشدار صریح قاضی القضات به عوامل نفوذی و پشت صحنه اغتشاشات اخیر، چهره ورزشی، فرهنگی و مانند آن را نمی شناسد و اجرای قانون را برای همه یکسان می داند: «کسانی که با حمایت این نظام مشهور شدند و به جای اینکه در روز سختی در کنار مردم باشند با دشمن همصدا شدند و دشمن به وسیله زبان و صفحات مجازی آنها اغتشاش ایجاد و جوانان را بدین وسیله تحریک کرد، بدانند خسارت های مادی و معنوی به بار آمده برای مردم و کشور را باید پرداخت کنند. آنها که تشویق کردند، پشتیبانی کردند، آنهایی که آب به آسیاب دشمن ریختند و نقشه های دشمنان را پیاده کردند، آنهایی که با بیگانگان ارتباط داشتند و کسانی که با ضدانقلاب خارج نشین همدست شدند و این جنایت ها و خیانت ها را علیه مردم و کشور مرتکب شدند، همه آنها مقصر هستند و به تقصیر همه آنها رسیدگی می شود.»

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

2 دیدگاه
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
آذر ن
8 ماه پیش

نظام باید با قطعیت وارد عمل شود چه سلبریتی وچه غیره معنا ندارد علی کریمی و مهران مدیری از مجازات در بروند باید محاکمه شوند چه محبوب وچه غیر محبوب
پربحث های هفته   
5 مَردی که یک زن مشترک دارند+عکس تاسف آور (85 نظر) خودروهای لوکس و گران قیمت نوه امام خمینی/ زندگی لاکچری نعیمه اشراقی حاشیه ساز شد! +عکس (79 نظر) غرفه عجیب تبلیغ نوار بهداشتی یک شرکت خاص در بام لند تهران +تصاویر (66 نظر) رقص فرح پهلوی در جشن بی شرمانه ! (65 نظر) ساعت رولکس 12 هزار دلاری نتیجه امام خمینی!+عکس (14 نظر) این خانم فرانسوی زیبا دست در دست همایون شجریان برای ایران سنگ تمام گذاشت +فیلم (10 نظر) نماز خواندن یک ورزشکار خانم ایرانی وسط یک سالن ورزشی در قرقیزستان +فیلم (10 نظر) زیبایی چشم نواز نوه امام خمینی/ رابطه محبت‌آمیز «نعیمه اشراقی» با همسرش حاشیه ساز شد +عکس (10 نظر) دست گل جدید آرتام/ گوشی چند میلیونی دنیا جهانبخت رو ترکوند! (8 نظر) ذوق عجیب یک راننده اسنپ از دیدن عموپورنگ (8 نظر) ورود یک مرد مست به داخل قفس شیر در هند +فیلم (7 نظر) فیلم زیباترین رقص ایرانی وسط خیابان ! / پلیس فقط تماشاکرد ! (5 نظر) بزرگترین سرمایه گذاری خارجی در تاریخ خودروسازی ایران! (5 نظر) گفتگو با بامزه‌ترین سارق تهران! (3 نظر) توضیح میرسلیم درباره ساعت 30 میلیاردی اش در صحن مجلس!+عکس (3 نظر)
تیتر امروز   
کشف 45 کیسه حاوی جسد انسان در عمق دره 40 متری حاج‌قاسم و امام؛ عاشقانه‌ای که از یک عکس شروع شد آگهی بی شرمانه همسریابی پسر بی حیا ! + وقاحت را از حد گذراند ! سبیل بابا کرم روی صورت یک پرنده زیبا +عکس عجیب این بچه عجیب الخلقه در آغوش مادرش از انسان نیست ؟! / بی شرم ترین رفتار یک زن ! + عکس عزل مدیر «تکیه معاون الملک» کرمانشاه/ گردشگران بی حجاب به بیرون هدایت شدند حمله با چاقو به بسیجی آمر به معروف در شهریار لحظه دیده نشده از پاره شدن کفن امام خمینی (ره) +عکس تصاویر دیدنی بازیگرانی که نقش امام خمینی(ره) را بازی کرده‎‌اند سخنرانی رهبر معظم انقلاب در سی‌وچهارمین سالگرد رحلت امام خمینی (ره) نعمیه اشراقی نوه امام: کیفیت نماز دخترم در کانادا بیشتر از ایرانه! دستان قلبی وآتشینِ عاشقانهِ عروس سید حسن خمینی و همسرش! عکس نیمه برهنه دختر نعیمه اشراقی «دردانه امام خمینی» در کانادا سوژه رسانه ها شد! +عکس خز پارتیه خیلی خزِ بازیگران زن ایران!/نبینی از دستت رفته عکسی پربازدید از بازیگر معروف در پشت صحنه سریال رهایم کن