برنامه ویژه سازمان ها در شب یلدا

  پنجشنبه، 13 آبان 1400 ID  کد خبر 176040
برنامه ویژه سازمان ها در شب یلدا
ساعدنیوز:امروزه مدیریت در سازمان ها با نحوه مدیریت کارکنان در گذشته بسیار متفاوت است. برای مثال در گذشته تصور می کردند فقط هدایای نقدی انگیزه کارمندان را افزایش خواهد داد. در حالیکه با تحقیقات صورت گرفته در علم مدیریت مشخص شد که دیگر هدایایی که نشان دهنده ارزش دادن سازمان به افراد است، بسیار بیشتر از هدایای مادی انگیزه آنان را افزایش می دهد.

امروزه مدیریت در سازمان ها با نحوه مدیریت کارکنان در گذشته بسیار متفاوت است. برای مثال در گذشته تصور می کردند فقط هدایای نقدی انگیزه و علاقه کارمندان را افزایش خواهد داد. در حالیکه با تحقیقات صورت گرفته در علم مدیریت مدیریت مشخص شد که دیگر هدایایی که نشان دهنده ارزش دادن سازمان به افراد است، بسیار بیشتر از هدایای مادی انگیزه آنان را افزایش می دهد.

در این روز پر شور و نشاط برای یادآوری اهمیت کارمندان برای سازمان، می توانید همراه با برگزاری ویژه برنامه های یلدایی، بسته های هدیه متنوعی نیز تهیه کنید. شاید در ابتدا روند انتخاب هدیه برای افرادی که هیچ شناختی از آنان ندارید، کمی سخت باشد. در ادامه با بررسی ابعاد مختلف این ویژه برنامه ها و بسته های هدیه سازمانی، شما را در خصوص انتخاب بهترین موارد یاری خواهیم کرد. پس در ادامه این مطلب با ما همراه باشید ...

شب یلدا، خاطره خوش ایرانی

یکی از مناسبت های ملی و نام آشنای ما ایرانیان، جشن یلدا است. با فکر کردن در مورد شب یلدا، شاید شما نیز به دوران کودکی خود بروید. دورانی که با ذوق و شوق از مدرسه بر می گشتیم و برای رسیدن به خانه مادربزرگ و پریدن از روی آتش و خوردن آجیل یلدا، لحظه شماری می کردیم. یکی از بهترین کار هایی که مدیر هر سازمانی می تواند انجام دهد، برگزاری چنین جشن هایی است که یادآور دوران خوش کودکی است.

می توانید برای برگزاری یک برنامه ویژه در سازمان، از عناصر یلدایی استفاده کنید. برای مثال کارمندانی که اول صبح به دفتر کاری خود مراجعه می کنند، مسلما با دیدن یک میز پذیرایی به همراه تزئینات یلدایی به وجد خواهند آمد. اگر فرصت برگزاری جشن را ندارید می توانید برای هر یک از کارمندان یک بسته ویژه از هدیه و کادو های شب یلدا آراهنر تهیه کنید و لبخند رضایت به لب آنان بیاورید. از نظر مدیریتی رضایت کارمندان مساوی است با رضایت مدیریت و ریاست سازمان.

جشن یلدایی بهتر است یا هدایای یلدا؟

معمولا هر ساله در این مناسبت ویژه، شرکت ها و سازمان ها ساعات کاری خود را کاهش می دهند تا کارمندان بتوانند سریع تر به خانه و کنار خانواده خود برگردند. با این وجود تعدادی از سازمان ها با برگزاری جشن یلدایی و ویژه برنامه ها ساعات کاری آنان را افزایش می دهند. در نتیجه کارمندان مجبور خواهند شد ساعات طولانی تری را در سازمان بمانند و دیر تر پیش خانواده خود برگردند.

این ذهنیت یک اشتباه خیلی بزرگ دارد. همه ما بیشتر علاقمندیم چنین مناسبت های ویژه ای را در منزل و کنار خانواده خود جشن بگیریم. پس به عنوان مدیر سازمان از برگزاری ویژه برنامه ها در شب یلدا خودداری کنید. راه حل مناسب این مسئله این است که برنامه ها را به یک یا دو روز پیش از روز اصلی جشن یلدا منتقل کنید. علاوه بر این می توانید با ارائه هدیه های سازمانی نیز کارمندان خود را خوشحال کنید بدون اینکه به ویژه برنامه و پذیرایی خاصی نیاز باشد.

چرا هدایای یلدایی مهم هستند؟

جشن یلدایی پس از نوروز، بزرگترین جشن ملی ما ایرانیان است. نیازی به توضیح ارزش و اهمیت این جشن نیست و علاقه همه ما به این جشن مسئله ای کاملا بدیهی است. اما اهمیت جشن و هدایای یلدایی در چیست؟

همان طور که پیش تر نیز اشاره شد، منابع انسانی هر سازمان اصلی ترین داشته هر سازمان است؛ بنابراین مدیران باید ایجاد حس خوب و مثبت در آنان را در دستور کار خود قرار دهند. با برگزاری چنین مناسبت هایی در اداره ها کارمندان بیشتر احساس راحتی می کنند و همین موضوع باعث کاهش استرس و اضطراب کاری آنان خواهد شد. بیایید با بررسی یک مثال بیشتر به توضیح اهمیت این مسئله بپردازیم.

تصور کنید به عنوان کارمند یک شرکت، صبح روز یلدا به سازمان خود مراجعه می کنید و در همین ورود، روی میز کاری خود یک بسته هدیه را مشاهده می کنید. در این حین مدیر سازمان را نیز می بینید که در حال تبریک جشن به کارمندان و تقدیر و تشکر از زحمات آنان است. بی شک چنین مواردی بسیار بیش تر از هدایای نقدی تاثیر گذار خواهند بود. در نتیجه حتی اگر به فکر برگزاری جشن یا ارائه هدایای مادی نیز باشید، بهتر است بسته های هدیه ویژه یلدایی نیز تهیه کنید.

ویژگی های هدایای سازمانی یلدایی

پیش تر به بررسی اهمیت این نوع از هدایا برای مناسبت های خاص پرداختیم. برای تهیه هدایای بهتر و موثر تر بهتر است با ویژگی های هدایای سازمانی آشنا شویم. انواع مختلف هدایای سازمانی معمولا ویژگی های یکسانی دارند. تنها نکته ای که باید رعایت کنید، تم جشنی است که به مناسبت آن اقدام به تهیه هدیه کرده اید. برای مثال نمی توان هدایای یلدایی را به جای هدایای نوروزی به کار برد و بر عکس. بیایید با یکدیگر به بررسی ویژگی های مهم این هدایا بپردازیم :

 • به هیچ عنوان هدایای تکراری تهیه نکنید!

تهیه هدایی تکرای و کلیشه ای برای یلدا، درست مانند این است که هیچ هدیه ای تهیه نکرده باشید. در واقع تهیه هدایای یکسان برای هر جشن یلدا بیشتر از اینکه نشان دهنده اهمیت شما به کارمندان باشد، نشان دهنده بی اهمیتی آنان برای شماست. یعنی شما حتی وقت کمی نیز برای انتخاب هدایای جدید تر صرف نکرده اید.

 • خلاقیت مهم ترین ویژگی هدایای ویژه سازمانی

شاید شما هر سال وقت و زمان کافی برای انتخاب هدایای یلدایی صرف کنید اما به جای هدایای خلاقانه سراغ موارد کلیشه ای تر بروید. لازمه انتخاب هدایای خلاقانه، تغییر چارچوب ذهنی در مورد هدیه ها است. شاید در ابتدا کمی سخت به نظر برسد اما با دیدن لبخند رضایت کارمندان و پیشرفت روز افزون سازمان خود، به ارزش و اهمیت این ویژگی پی خواهید برد.

 • بسته بندی مناسب و ویژه یلدایی

اولین چیزی که در انواع هدایای سازمانی به چشم می خورد بسته بندی آن است. حتی اگر هدایای بسیار خلاقانه نیز تهیه کرده باشید، باید بسته بندی مناسبی نیز برای هدیه خود در نظر بگیرید. در واقع بسته بندی اولین چیزی است که هر فردی هنگام دریافت هدیه مشاهده می کند. پس این ویژگی را نیز در گوشه ای از ذهن خود یادداشت کنید.

 • تم یلدایی هدایای را رعایت کنید!

حتی اگر هدایایی غیر تکراری و جدید، خلاقانه و با بسته بندی های زیبا نیز تهیه کنید، بدون در نظر داشتن تم جشن یلدا هدیه شما تاثیر چندان قابل توجهی نخواهد داشت. برای مثال می توانید از طرح های قرمز و سبز، نقش و نگار هندوانه و انار یا حتی خوراکی های سنتی یلدا در هدایای خود استفاده کنید.

هدایای ویژه یلدا را از کجا تهیه کنیم؟

فروشگاه های متنوع و متعددی برای تهیه انواع هدیه یلدایی وجود دارد. اگر به دنبال یک فروشگاه حرفه ای هستید، حتما باید با آراهنر فروشگاه هدایای تبلیغاتی آشنا شوید. آراهنر به صورت تخصصی و با در نظر گرفتن مسائل روانشناختی، بهترین بسته های ویژه یلدا را برای شما تدارک دیده است. از دیگر ویژگی های هدایای یلدایی آراهنر می توان به در بر گرفتن محصولات صنایع دستی نیز اشاره کرد. برای انتخاب بهتر و راحت تر شما، تعدادی از هدایای ویژه یلدا آراهنر سال 1400 را در زیر آورده ایم:

روشنا (بسته نور و فروغ)

تصویر

روشنا نام بسته ای است برای روشنایی بخشیدن به مهمانی های یلدایی در طولانی ترین شب سال. این بسته کوچک اما زیبا شامل شمعدانی قرمز به سبک شمعدان های سنتی و کهن

 • شمع
 • کبریت
 • بسته بندی مقوایی می باشد.

تیمچه (بسته تنقلات سنتی یلدایی)

تصویر

این بسته شامل:

 • یک عدد رومیزی ترمه
 • یک بسته تخمه آفتابگردان در بسته بندی الهام گرفته از بسته بندی سنتی تخمه
 • یک بسته تخمه کدو در بستهبندی الهام گرفته از بسته بندی سنتی تخمه
 • یک پاکت حاوی انار
 • یک عدد هندوانه

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
همسر رهبر معظم انقلاب: آقای ما اجازه نمی‌دهد که در خانه، غیر از برنج کوپنی استفاده کنیم و آن هم کفاف خوراک ما را بیش از یک بار در هفته نمی‌دهد (477 نظر) نگاهی به سفره مفصل و تمام و کمال حضرت ابوالفضل در منزل شاه نشین علی دایی+عکس/ از گل آرایی و شمع‌دان‌هایی طلایی تا پَک هایی لاکچری و جذاب (103 نظر) (فیلم) ورود جالب و معنادار رهبر انقلاب به حسینیه امام خمینی (ره) به همراه مسعود پزشکیان و شعار حیدر حیدر جمعیت (63 نظر) ریحانه سادات دختر بزرگ شهید رئیسی: سجاده نماز پدرم را در اندونزی تکه تکه کردند و به عنوان تبرّک بین مردم پخش کردند+ویدیو (22 نظر) رهبر معظم انقلاب: بعد از فوت پدرم همه‌ی موجودی خانه‌اش 45 هزار تومان شد که نمی‌شد با آن گاز یا یخچال خرید (20 نظر) میز غذای ساده رهبر معظم انقلاب و خوردن غذا در بشقاب استیل/ ساده زیستی ایشان همیشه مثال زدنی است+عکس (16 نظر) درخت خرمای بزرگ حیاط باصفای خونه ویلایی زهرا گونش/ نخل های هم قد والیبالیست مشهور ترکیه ای (16 نظر) حضور ساده و بدون تشریفات همسر رهبر معظم انقلاب در یک درمانگاه/ ایشان گفتند من نمی‌خواهم پارتی بازی بکنم+ویدیو (16 نظر) هنرمندان و ورزشکارانی که در مراسم نذری پوریا پورسرخ بازیگر سریال کیمیا حضور داشتند/ علی پروین هم بود+عکس (11 نظر) رهبر معظم انقلاب: من در کلاس اول ابتدایی چشمانم ضعیف بود و تخته سیاه و چهره معلم رو نمی‌دیدم +ویدیو/ از 13 سالگی عینکی شدم (10 نظر) نگاهی به خلوت احساسی آزاده نامداری، مجری پرانرژی در ماه محرم و شال سبزرنگ زیبایش/ حیف جوونیش+عکس (9 نظر) بنز آخرین مدلی که رهبر معظم انقلاب آن را رد کرد: ببرید اینها را بفروشید! (7 نظر) بازیگرانی که در جوانی فوت شده اند + ویدئو با صدای معتمدی سریال گرگ و میش / روحشان شاد چقدر حیف شدن😥 عسل بدیعی، پوپک گلدره و .. (7 نظر) علی دایی: هرکسی گفته ویلای معروف اوشان برای من است بیجا کرده (6 نظر) پارسا پیروزفر سَرَش را از ته تراشید؛ تغییر چهره آقای بازیگر قابل شناسایی نیست (6 نظر)
پربازدیدترین ویدئوهای روز   
تیتر امروز   
هیئت معروف بازیگران و هنرمندان سرشناس ایرانی در تهران/ پاتوق رضا گلزار، بهرام رادان و علیرضا واحدی نیکبخت لو رفت+عکس
تغییر چهره باورنکردنی فهیمه سریال پایتخت/ نسرین نصرتی از فهیمه تا حکیمه در انتهای شب
بازیگران و هنرمندان مشهوری که در عروسی شاهانه آمبانی حضور داشتند/ از شاهرخ خان و همسرش تا خواهران کارداشیان با لباس های چشم نواز
قاب زیبایی از فریبا کوثری، عمره سریال "مختارنامه"، در کنار برادر و مادر خوش خنده و پرانرژی اش/ گلدوزی های مانتو مجلسی اش چقدر زیبا و خاصه!
(ویدئو) فوت کوزه گری برای خوشمزه ترین نذری ماه محرم!/فرمول «قیمه نذری» با ادویه های مخصوص آشپز هیئت امام حسین
یادی کنیم از آخرین عکس منتشر شده از بازیگران جوان فوت شده در کنار فرزندان ناز و بانمکشان/ واقعا جگر آدم آتش میگیره واسه بچه‌های دل سوختشون
(تصاویر) بالکن سایه‌بان‌دار و پر از گلدان های ریز و درشت پاشا رستمی، حامد سریال "لحظه گرگ و میش"/ آخه چقدر باسلیقه! اینجا چایی واقعا میچسبه👌
ویدئو فوق احساسی از سینه زنی شهاب حسینی در هیئت عزاداری امام حسین(ع) در شب عاشورا
(عکس) نگاهی به حیاط سرسبز مریم امیر جلالی/ گوشه دنج خانم بازیگر برای کتاب خوانی/ به به چه آرامشی داره/ هارمونی زیبای رنگ های سبز و صورتی
زن نیمه عریان تهران را بهم ریخت!/ زن جوان در چهارراه جهان کودک تهران با واکنش پلیس بازداشت شد
(تصاویر) 5 تا از پرندگانی که شگفت انگیزترین چشمان جهان را دارند/ احتمالا مژه مصنوعی رو از دومی الهام گرفتن، فقط ببین چه مژه‌هایی داره👌
(ویدیو) شام غریبان نیوشا ضیغمی و دختر موبلندش در شب عاشورا کنار خیمه ها/ ماشالله دخترش چه خانومی شده!
عروسی مولتی میلیاردی هندی با 14 هزار نفر مهمان و زیبایی خیره کننده لباس عروس + تصاویر
(عکس) عزاداری الناز شاکردوست در عاشورا/ پست عاشورایی الناز شاکردوست
(تصاویر) چیدمان شیک و ایرانی پسند سفره حضرت ابوالفضل در منزل باسلیقه علی دایی، با جاشمعی‌ها و مبلمان طلایی و دیزاین زیبای گل در وسط سفره
منتخب روز   
(فیلم) خرید دکتر مسعود پزشکیان از یک سوپرمارکت در تهران به همراه نوه‌ها و عروسش با کارت بانکی شخصی / نوه‌ها پدربزرگ را به خرج انداخته‌اند اقدام منحصربفرد و زیبای طلافروش یزدی به احترام دختر سه ساله امام حسین(ع)+عکس/ این جور تصاویر مخصوص ایران ماست والسلام👌 (فیلم) رهبر معظم انقلاب: به من می‌گویند شما گفتید سوءاستفاده جویان را افشا نکنید / ما حق نداریم افراد را به صرف گمان متهم کنیم سکانس خوشحالی قُباد از بارداری شهرزاد/ قُباد: من تا الان نمیدونستم از این دنیا و از این زندگی چی میخوام اما الان.... (عکس) هدایای ارزشمندی که پزشکیان در پشت صحنه یک هیئت دریافت کرد / خوشا راهی که آغازش با حسین است ... (ویدئو) شعر سوزناک شهریار برای مادر بزرگش که با شنیدنش اشک از چشمانتان سرازیر خواهد شد به یادماندنی ترین سکانس عاشقانه سریال شهرزاد / از بله گفتن شهرزاد تا مرگ مرگ بزرگ آقا نقش دختر رهبر انقلاب در ترمیم دست مجروح ایشان/ فرزند دختری که به پدر اُنس داشت (عکس) شوخی ظریف با آقای ظریف؛ از مقایسه ظریف با مِسی تا انداختن ماسک به شکل آقای رئیس جمهور!! واکنش عضو دفتر رهبر انقلاب به پست اینستاگرامی پسرش با هشتگ برای ایران، پزشکیان