ساعدنیوز
ساعدنیوز

چرا مردها زنان عاشق را ترک می‌کنند؟

  پنجشنبه، 10 مهر 1399   زمان مطالعه 11 دقیقه
چرا مردها زنان عاشق را ترک می‌کنند؟
وقتی زنی از مرد خود قدردانی و تشکر می‌کند، مرد انرژی و انگیزه اش را بدست می‌آورد. اما وقتی که زن احساس قدردانی نسبت به مرد خود ندارد و بجای آن غر می‌زند و یا انتقاد می‌کند به مرد احساس شکست دست می‌دهد و کاملا از انرژی و انگیزه خالی می‌شود و کم کم سعی می‌کند فاصله خود را بیشتر کند.

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز، آیا در فکر آن هستید که همواره در قلب همسرتان جایگاه ویژه خود را حفظ کنید؟ آیا دوست دارید همان احساس نخستین روز های ازدواج بین شما وجود داشته باشد؟ این کار چندان دشوار نیست فقط باید به حالات و رفتار های خودتان دقیق تر فکر کنید و اگر یکی از خصوصیات زیر را دارید از امروز آن را تغییر دهید.

در این نوشته می خواهیم درباره این موضوع بحث کاملی را انجام دهیم که چرا مردها زنانی را که عاشق آنها هستند را ترک می کنند؟

۱.ترک رابطه زناشویی وقتی که مرد مورد توجه و قدردانی قرار نمی گیرد

می دانید که مردان عاشق مورد توجه قرار گرفتن و شنیدن قدردانی هستند و بدون آن روح آن ها خواهد مرد. بله این موضوع به طور مطلق و حتمی نیست اما واقعا بسیار مهم است. توجه و قدردانی چیزی هست که مرد ها را در رابطه نگه می دارد و وقتی مردی احساس کند که مورد توجه و قدردانی از سوی طرف مقابل خود قرار نمی گیرد مهم نیست که طرف مقابل چقدر عالی و جذاب است و حتی چقدر عاشق او است٬ در این مواقع مرد دیگر نمی خواهد در رابطه با زن قرار بگیرد و ادامه دهد.

خب بگذارید به شما توضیح دهیم که منظورمان از قدردانی چیست. قدردانی فقط گفتن «متشکرم» و تشکر کردن نیست. قدردانی واقعا به این معنی است که به مرد موردنظرتان توجه کنید به این صورت که به اهداف٬ برنامه هایش اعتقاد داشته باشید و چشم اندازش را مهم بدانید. برای کارهایی که انجام می دهد و یا کارهایش قدردان باشید. هرچند شاید چیزی که مورد نظر شما نیست را انجام می دهد اما بدانید که نیت او همیشه به سمت شما متمایل است.

با مردان زیادی در طی سالیان تحقیق و مشاوره صحبت کرده ایم و بیشترین دلیل برای طلاق و ترک رابطه زناشویی مردان توجه نکردن زن ها به آن ها است و اینکه دیگر قدردان کارهای آن ها نبوده اند و احساس کرده اند که نمی توانند خودشان باشند و یا به خاطر چیزی که هستند شرمنده و یا احساس گناه می کنند.

وقتی زنی از مرد خود قدردانی و تشکر می کند، مرد انرژی و انگیزه اش را بدست می آورد. اما وقتی که زن احساس قدردانی نسبت به مرد خود ندارد و بجای آن غر می زند و یا انتقاد می کند به مرد احساس شکست دست می دهد و کاملا از انرژی و انگیزه خالی می شود و کم کم سعی می کند فاصله خود را بیشتر کند.

۲. شما دیگر شبیه فرد مورد علاقه ی او نیستید

این ویژگی چه در مرد ها و چه در زن ها وجود دارد که به طور طبیعی یک سری تیپ های شخصیتی و ظاهری را بیشتر می پسندند و یا عاشق آن ها هستند و همیشه دوست دارند که چنین افرادی را در زندگی خود داشته باشند و اگر همسر شما شبیه آن تیپ افراد باشد بسیار عالی خواهد بود. صحبت ها شیرین تر و روابط جذاب تر خواهد بود.

اما به مرور زمان که از ازدواج فاصله می گیرید احتمالا دیگر مثل اوایل روابط به خود توجه نمی کنید و دیگر لازم نمی دانید شبیه آن افراد عاشق پیشه و خوش پوش و شاداب باشید. دیگر کمتر به خودتان توجه می کنید و این می تواند به ترک رابطه زناشویی بیانجامد.

اگر به خودتان توجه کنید احساس بهتری نسبت به خودتان خواهید داشت و همچنین برای حفظ رابطه بسیار مهم است. اگر در حفظ ظاهر و شادابی خود توجه کنید این خود دلیلی هست برای توجه شما به همسرتان و برای او جذاب خواهید شد. البته این موضوعی هست که هرچند وقت نیاز به یادآوری دارد تا جزو استانداردهای زندگی دو طرف شود.

البته منظورمان این نیست که خود را در این راه بشدت خسته کنید. اما کمی به این قضیه توجه داشته باشید همچنان که سن بالا می رود همسرتان نیز قبول می کند که شادابی گذشته کمتر شده است و مشکلی با این قضیه نخواهد داشت. چیزی که مورد قبول نیست این هست که اصلا به خودتان اهمیت ندهید و یا حتی تلاشی نکنید.

۳. مرد فکر می کند که توانایی خوشحال کردن شما را ندارد

این مورد با احساس مورد توجه قرار گرفتن مرد ارتباط نزدیکی دارد. مردها نیاز دارند که احساس کنند که می توانند زنان را خوشحال کنند. مردها اگر نتوانند زنی را خوشحال کنند حتی اگر آن زن زیباترین و بهترین زن دنیا هم که باشد، ترک رابطه زناشویی مسلم خواهد بود.

اگر مرد شما احساس کند که می تواند مورد توجه قرار بگیرد سعی می کند بهتر و بهتر عمل کند. البته بهتر است این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که هیچ گاه نباید این انتظار را داشته باشید که مرد شما مسئول خوشحال کردن شما است و واقعا ماموریت او این نخواهد بود. شما خودتان مسئول خوشبختی و احساس رضایت خودتان هستید.

مرد نمی خواهد که تنها منبع شادی و خوشحالی شما در دنیا باشد. چیزی که او علاقه دارد این هست که بداند می تواند احساس مثبت و عالی در شما بوجود بیاورد و در این راه سعی می کند با روش های مختلف این کار را انجام دهد مثلا شما را به ملاقات دعوت می کند و یا افکار خود را با شما در میان می گذارد. مردها عاشق این هستند که بدانند همسر خود را می توانند خوشحال کنند و همسرشان از کارهای او لذت می برد و احساس رضایت از رابطه را بدست می آورند.

۴. وقتی که تعاملات بین شما کاملا منفی باشد

اگر تعاملات شما با همسرتان به شکل تماما منفی پیش می رود، ادامه ی رابطه شما به شکل اجبار خواهد بود و ترک رابطه زناشویی آغاز خواهد شد. این اتفاق اغلب زمانی می افتد که یک طرف یا هر دو سعی دارند که خوشحالی را از طریق خود رابطه بدست آورند بجای اینکه بروی خوشبختی خود در زندگی شخصی خود تمرکز داشته باشند و این خوشحالی در رابطه جریان داشته باشد.

وقتی زنی انتظار دارد که همسرش باید او را خوشحال کند، مرد از اینکه خودش به تنهایی بخواهد زندگی خوشحالی داشته باشد رضایت بیشتری خواهد داشت تا اینکه این کار انرژی خود را صرف خوشحال کردن فرد دیگری کند.

حقیقتی که درباره مردها وجود دارد این هست که آن ها همیشه به دنبال احساسات خوب هستند و از احساسات منفی و بد دوری می کنند. این حقیقت ساده بسیاری از مشکلات در روابط زناشویی و عاطفی را به راحتی حل و فصل می کند.

۵. اهداف زندگی متفاوتی با مرد دارید

قدرت مخرب «اهداف متفاوت» در زندگی را دست کم نگیرید. شاید عشق بتواند روابط عاطفی و ارزش های اساسی و هماهنگ کردن احساسات را در شما بوجود بیاورد اما وقتی اهداف کلی زندگی متفاوت باشد عشق دیگر مسئله اصلی نیست. زوج های بسیاری وجود دارند که روابط آن ها به خاطر اهداف کاملا متفاوت دارای مشکلات زیادی شده است و تلاش می کنند که نادیده بگیرند و خود باعث مشکلات متعدد شده است.

منظورمان از اهداف متفاوت چیست؟ مثلا مردی که به پس انداز کردن پول علاقه مند است تا احساس امنیت بیشتری را در زندگی اش بوجود بیاورد اگر با زنی ازدواج کند که سبک زندگی زن به صورتی باشد که به خرج کردن زیاد پول علاقه داشته باشد مشکل خود به خود بوجود خواهد آمد و نیازی به دیدن و بررسی وضعیت در آینده ندارد. هرچند که شروع رابطه حتی با عشق تمام عیاری باشد ترک رابطه زناشویی قابل پیش بینی خواهد بود.

شاید بگویید که مبنای ازدواج باید بر مبنای عشق و علاقه و یا حتی اخلاقیات طرف مقابل باشد اما با سبک های زندگی و اهداف متفاوت، مشکلات به صورت خودجوش بوجود می آیند.

اهداف کلی زندگی دیگری مانند داشتن بچه و یا اصلا نداشتن آن و یا زندگی در شهر بزرگ یا کوچک یا مسائل دیگر را در نظر بگیرید. قبل از اینکه اختلافات عمیق شوند درباره این مسائل صحبت کنید و نادیده شان نگیرید. شاید عشق در نگاه شما همه چیز باشد اما واقع بین باشید بزرگ ترین عامل در احتمال یک رابطه موفق این هست که چه کسی را انتخاب خواهید کرد.

۶. وقتی که سعی می کنید مرد را اصلاح کنید

فرقی نمی کند که به عنوان یک زن چقدر احساس زیرکی و تیزبینی دارید، مردها وقتی که احساس کنند که زنی قصد دارد آن ها را اصلاح کند در ذهن خود عقب نشینی می کنند. وقتی مردی همیشه احساس کند که رفتارش مورد قضاوت و ارزیابی قرار می گیرد، این احساس به او دست خواهد داد که دیگر نمی تواند خودش باشد. یک زن می تواند با تاثیرش بروی مرد، تغییر دهنده او باشد اما وقتی که فضایی برای رشد و تکامل به او بدهد، بجای اینکه بدون در نظر گرفتن این شرایط بخواهد ویژگی های او را از بین ببرد.

مردها به شدت نسبت به انتقاد و سرزنش حساس هستند هر چند که نیات شما مثبت و خوب باشد. شاید شما فقط می خواهید که با او در رابطه زناشویی درستی باشید و ارتباط خود را تقویت کنید اما با سرزنش مرد فقط مشکل آفرینی کرده اید و احساس آسیب دیدن و سردرگمی به شما دست خواهد داد. اینکه شما مردتان را در موقعیتی بد ببینید و با رفتار و حرف های خود به او القا کنید که آدم بدی هست کاملا عکس عمل خواهد کرد.

سعی کنید به مردتان احساس توجه داشته باشید و برای کسی که هست قدردان وی باشید و فضا را برای رشد و تکامل او فراهم کنید و از غر زدن و شرمنده کردن و سرزنش و بدتر از همه مقایسه او با مردان دیگر تا حدی که می توانید اجتناب کنید.

۷.وقتی که زن بیش از حد احساس وابستگی می کند

اگر به مردتان احساس وابستگی عاطفی بیش از حدی داشته باشید این خود مشکل ساز خواهد بود. اینگونه روابط معمولا خود به خود بهم می خورد، مرد دوست ندارد به گونه ای با او برخورد کنید که احساس وابستگی عاطفی شدیدی از طرف شما احساس کند و یا اینکه احساس کند که تمام احساس طرف مقابل برای خوشحال و خوشبخت بودن تان، به او بستگی دارد. این موضوع فشار بسیار زیادی به مرد وارد می کند و کار مرد این نیز نخواهد بود.

به محض این که مرد احساس کند که به او نیاز دارید تا احساس اوکی بودن خودتان را داشته باشید، به مرد این حس دست خواهد داد که از لحاظ احساسی زندانی شده است. مردان باید در رابطه احساس آزادی و استقلال کنند. این موضوع با زنی که بیش از حد احساس وابستگی عاطفی می کند غیر ممکن است و این خود دلیلی قوی برای پایان دادن به رابطه و ترک رابطه زناشویی است.

مردان همیشه قادر به بیان احساسات خود نیستند. شاید مرد شما نتواند به شما بگویید که بیش از حد به احساسات نیاز دارید و محتاج محبت هستید و در ادامه احساس قوی درون مرد شکل می گیرد که باید فورا رابطه اش را پایان دهد.

سخن پایانی

اگر فکر می کنید که هیچ یک از موارد بالا دلیل مشکلات رابطه شما نیست شاید مردتان واقعا عاشق شما هست و فقط شما به اندازه کافی این عشق را احساس نمی کنید. دلایل مهم نیستند و درک عوامل بعضی چیزها برای ترک رابطه زناشویی بسیار سخت است. اگر کسی شما را کاملا دوست داشته باشد٬ با تمام مشکلاتی که وجود دارد سعی می کند راه حلی برای مشکلات بیابد و آن ها را برطرف کند.

بهرحال گفتیم که عشق به تنهایی کافی نیست. به پارامترهایی مانند سازگاری واقعی٬ اهداف و ارزش های مشترک٬ دیدگاه و چشم انداز یکسان از آینده فکر کنید. عشق فرایندی پسیو و غیرفعال نیست که به یکباره اتفاق بیفتد. عشق یک فعل است، بوسیله رفتارها و اعمال ما بوجود می آید. شما باید به طور فعالانه بروی زندگی زناشویی خود با همسرتان کار کنید و به آن توجه داشته باشید.

این اشتباه است که فکر کنید مردها موجوداتی بدردنخور هستند که رابطه زناشویی را ایجاد می کنند و سپس آن را بدون دلیل ترک می کنند. ترسی که در مردها از مورد توجه و قدردانی قرار نگرفتن بوجود می آید موانع زیادی برای آن ها ایجاد خواهد کرد و نهایتا تصمیم می گیرند که رابطه را ترک کنند. هرچند آن ها تدریجا به ترک رابطه زناشویی فکر می کنند.

شما به عنوان یک زن با بوجود آوردن احساس قدردانی از مردتان سعی کنید بروی رشد احساسات و شخصیت مرد کار کنید همچنین بروی شادی درونی خود کار کنید و با این کار توانایی خود را برای دادن و دریافت عشق به همسرتان را خواهید آموخت.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
(تصاویر) ورود جورجینا به تهران با مانتو و پوشش کامل/ جورجینا همراه رونالدو به ایران آمد (546 نظر) (فیلم) اجرای آهنگ گرشا رضایی به جای مداحی در بهشت زهرای تهران / کنسرته یا مجلس ترحیم؟! (282 نظر) ازدواج جذاب ترین پسر ایرانی با دختری هم سن مادرش +عکس دختر (267 نظر) رقص رونالدو داخل هواپیما در مسیر ایران با آهنگ شاد اندی / داد میزنم ای جان دارم میرم به تهران (266 نظر) صدای محشر پیرمرد چوپان در صحرا با خوانندگی آهنگ اصیل +فیلم (143 نظر) شاهکار رقص شاد چوپان در کنار گله گوسفندان با آهنگ شاد شاهرخ +فیلم/ لعبتی هزار ماشالاه آی دل من عاشق چشماته ،خوشگلی والله (132 نظر) صدای محشر پیرزن در مزرعه با خوانندگی آهنگ اصیل +فیلم (110 نظر) هدیه تولد 29 سالگی عجیب برند لوکس به عضو گروه “بی تی اس”! (108 نظر) جاودوی صدای چوپان خوش صدا در دشت و صحرا با آهنگ شجریان+ فیلم/ هرگز نمیشد باورم این برف پیری بر سرم (98 نظر) زن و شوهری که صاحب شیک‌ترین طلاقِ ایرانی شدند (87 نظر) (ویدئو) بریم به استقبال ماه مهر با این شیرین کاری پسر دانشجو/ کل کلاس از شدت خنده رفت رو هوا😂 (79 نظر) (فیلم) واکنش جالب یک نوزاد به اولین بوسه مادر/ مُسکن فقط محبت مادرانه😍 (70 نظر) وقتی نعیمه نظام‌دوست رو صندلی برنامه جا نمیشه+فیلم /صندلی شکست! (65 نظر) (عکس) قابلمه نوازی پسر شاه پهلوی با جهیزیه های فرح در یک کنسرت خانگی (60 نظر) (فیلم) آوازخوانی و تمپو نوازی دختر با استعداد ایرانی با آهنگ سنگ قبر آغاسی / چقدر حیف که تو کودک کار شدی! (40 نظر)
منتخب روز   
داستان عجیب پسر 14 ساله اندونزیایی که تخم می گذارد +ویدئو باورنکردنی غوغای رقص ایرانی دو پسر با آهنگ شاد در تالار عروسی! +فیلم (ویدئو) طنز اول مهر برای ابراز تسلیت به معلمان، دانش آموزان، ناظمان، ناظران و اسیران خاک/ بازگشت همه به سوی مدرسه است😂 (ویدئو) همخوانی فریبا نادری و محمد نادری با ترانه خاطره انگیز یار دبستانی من در کنسرت حجت اشرف زاده شاهکار رقص ایرانی داماد و پدر زن با آهنگ شاد خواننده +فیلم شاهکار رقص شاد چوپان در کنار گله گوسفندان با آهنگ شاد شاهرخ +فیلم/ لعبتی هزار ماشالاه آی دل من عاشق چشماته ،خوشگلی والله آموزش رقص بندری داشجویان با آهنگ شاد+فیلم / دختر بندری... ارتباط مستقیم 50 درصد حوزه اشتغال به حوزه فناوری در آینده ای نزدیک 90 درصد از اقتصاد استان آذربایجان شرقی در دست بخش خصوصی است دفاع جانانه رهبر انقلاب از ملت ایران در مصاحبه با رسانه آمریکایی / ما بزرگترین قربانی تروریسم هستیم‎+ویدئو (فیلم) زایمان طبیعی یک زن نزدیک پادگان نظامی با کمک سربازان/ درود بر شرف و انسانیتتون👏 (ویدئو) خوانندگی آهنگ شاد توسط محمد بحرانی در برنامه صداتو برای عادل فردوسی پور/ عجب رپ شادی خوند
تیتر امروز   
چرا بانک ها محکوم به بنگاهداری شده اند؟ جای این دانش‌آموز هیچ وقت پر نخواهد شد! حسادت آیسان به استوری عاشقانه گلزار با گربه اش دردسرساز شد!+ فیلم😦 جنگ جدید در فوتبال ایران؛ سپاهان به طور رسمی از پرسپولیس شکایت کرد جمیله کدیور : اصل هشتادوپنجی کردن قانون عفاف و حجاب ، اهانت به شعور مردم بود اختلاف یکتا ناصر با همسرش در روز اول مدرسه دخترش رسانه ای شد!+ عکس فروش کودک ایرانی هوادار رونالدو در سایت دیوار +عکس لاغری مفرط و عجیب محمدرضا گلزار خبرساز شد! زندگی متاهلی برای گلزار نساخت+ عکس زن زیبا و جذاب که برای سرش 2 میلیون دلار جایزه گداشتند! عکس عاملان تجاوز درسالن زیبایی به دار آویخته شدند!+ جزئیات زنگ خطر برای ظهور شکاف ایرانی-افغانستانی/ حضور افاغنه در ایران بحران ساز می‌شود؟ کوچک ترین دوربین عکاسی دنیا به اندازه دانه برنج +عکس فاطمه حمامی: رونالدو با دیدن من بغض کرد/ پیراهن بالاخره به دستم رسید! زنانی که سالی یکبار همسرانشان را عوض می کنند +عکس/ بی شوهر بمیرید رونالدو بخاطر پوشیدن لباس عربی مسخره شد+عکس