ساعدنیوز
ساعدنیوز

چگونه بهترین روانشناس را شهر خود پیدا کنیم؟

  شنبه، 09 اردیبهشت 1402   زمان مطالعه 4 دقیقه
چگونه بهترین روانشناس را شهر خود پیدا کنیم؟
در زندگی که شما درون آن هستید باید به دو بعد جسمی و روحی خود اهمیت بدهید و از سلامت آن‌ها باخبر باشید. در واقع زمانی از زندگی لذت می‌برید که از لحاظ روانی بر خود مسلط باشید. اگر به دنبال پیدا کردن بهترین‌ روانشناس در شهر خودتان هستید، توصیه می‌کنیم ادامه مطلب را از دست ندهید!

در زندگی که شما درون آن هستید باید به دو بعد جسمی و روحی خود اهمیت بدهید و از سلامت آن‌ها باخبر باشید. در بیشتر موارد بدن خودش می‌تواند دکتری برای جسم باشد؛ ولی روح و روان نیاز به یک دکتر روانشناس خوب دارد. در واقع زمانی از زندگی لذت می‌برید که از لحاظ روانی بر خود مسلط باشید. اگر به دنبال پیدا کردن بهترین‌ روانشناس در شهر خودتان هستید، توصیه می‌کنیم ادامه مطلب را از دست ندهید!

کدام روانشناس را انتخاب نکنیم؟

بگذارید قبل از اینکه به دنبال انتخاب روانشناس ایده‌آل خود بروید، در رابطه با انتخاب نکردن روانشناس بد و سود جو، نکاتی را بدانید. امروزه بسیاری از افراد در دام روانشناسی زرد افتاده‌اند و‌ متأسفانه نمی‌توانند تشخیص بدهند راهی که می‌روند اشتباه است. مطمئن باشید شما نمی‌توانید روانشناس ایده‌آل خود را از درون صفحات و‌ مجلات زرد پیدا کنید، این افراد سود جویانی بیش نیستند که می‌خواهند جیب خود را پر کنند.

در گیرودار نام روانشناس و شهرت آن نباشید. منظور اهمیت ندادن به نام و‌ مدرک روانشناس نیست، در واقع شما نباید روانشناس عالی را در مدرک معتبر و رده بالا ببینید. هرچند که مدرک رابطه مستقیمی با پشت کار و زبردستی افراد دارد؛ اما مواقعی پیش می‌آید که فردی با مدرک پایین‌تر، تجربه بیشتر و تفکرات بهتری دارد.

به سراغ افرادی که توسط رسانه‌های مجازی مشهور شده‌اند، نروید؛ زیرا الان با رویا فروشی و بدون هیچ تخصصی می‌توانید بیشترین دنبال‌کننده را داشته باشید. حال با فهمیدن این نکات، باید بدانید که‌ چه روانشناسی را انتخاب نکنید و پیش آن نروید.

از افراد متخصصی که می‌شناسید، بپرسید

مطمئناً دوروبر خود افراد متخصصی در زمینه‌های مختلف می‌شناسید که بتوانند به شما در پیدا کردن بهترین روانشناس کمک کنند. به‌عنوان‌مثال دوروبر خود اگر پزشک، دندانپزشک، وکیل و ... را می‌شناسید از آن‌ها پرس و جو کنید. افراد متخصص و‌ حرفه‌ای در حوزه کاری خود، افراد زیادی را می‌شناسند؛ بنابراین احتمال اینکه بتوانند کمک‌کننده شما باشند، زیاد است.

سراغ منابع سازمان و خدمات محل کار خود بروید

بسیاری از سازمان‌ها خدماتی را به کارمندان خود ارائه می‌دهند که ممکن است یکی از این خدمات، معرفی روانشناس خوب باشد. معمولاً روانشناسانی که توسط سازمان به شما معرفی می‌شوند، قابل اعتماد و ایده‌آل هستند؛ زیرا از فیلترهای لازم برای انتخاب عبور کرده‌اند. به طور کلی می‌توان گفت متخصصین معرفی شده توسط سازمان دارای دو مزیت هستند: اول اینکه قابل اعتماداند و دوم اینکه ارزان و مقرون‌به‌صرفه هستند.

به سراغ گوگل بروید

در حال حاضر، هرکسی هر سؤالی دارد سراغ گوگل‌ را می‌گیرد؛ بنابراین شما هم از این خدمت نوین نهایت استفاده را ببرید. اگر نام چند تا از روانشناسان خوب محل یا شهر خود را می‌شناسید نام آن‌ها را در گوگل سرچ کنید. مطمئناً اکثر آن‌ها شناخته شده هستند و سخنانی از این روانشناسان، وجود دارد. شما می‌توانید با توجه به سخنان آن‌ها، خود بررسی کنید که کدام روانشناس مناسب عقاید و افکار شماست. البته اگر سخنی و نامی از روانشناس مورد نظرتان در گوگل وجود نداشت، مبنی بر معتبر نبودن ایشان نیست.

می‌توانید از وب‌سایت‌های معرفی روانشناس استفاده کنید

سایت‌های مخصوص معرفی روانشناس، بسیار بهتر از مجلات زرد هستند. برای اینکه یک روانشناس خوب در وب‌سایت‌های معتبر بتواند استخدام شود و نام نویسی کند، باید مدارک‌ معتبری ارائه دهد تا جایی در این وب‌سایت‌ها داشته باشد. شما می‌توانید با استفاده از این وب‌سایت‌ها، بهترین روانشناس منطقه خود را پیدا کنید، از آنجایی که روانشناسان حاضر در این وب‌سایت‌ها مجرب و با دانش هستند؛ بنابراین روانشناس ایده‌آل خود را به راحتی می‌توانید پیدا کنید.

با جستجویی که در گوگل و وب سایت‌های ایرانی داشتیم، متوجه شدیم سایت‌هایی مانند پزشک خوب و دکتریاب در حوزه معرفی روانشناس عملکرد بهتری داشته‌اند و شما می‌توانید با اطمینان خاطر از لیست روانشناس‌های این سایت‌ها استفاده کنید زیرا قبل از درج نام روانشناس در این سایت‌ها مدارک تحصیلی و هویتی آن‌ها بررسی می‌شود. دکتریاب سایت معرفی پزشک و روانشناس‌های سراسر کشور است که برای دسترسی به بهترین روانشناس تهران، بهترین روانشناس شیراز، بهترین روانشناس کرج، بهترین روانشناس ارومیه، بهترین روانشناس مشهد و سایر شهرها از این سایت استفاده کنید.

یک‌‌ روانشناس خوب‌ چه‌ ویژگی‌هایی دارد؟

تا به الان می‌دانید که روانشناس قابل اعتماد را از کجا پیدا کنید و همچنین توانایی تشخیص روانشناسان بد و‌ سود جو را دارید. ‌حال، شما باید با معیارهای یک روانشناس عالی آشنا شوید تا بتوانید فرد مورد نظر خود را انتخاب کنید و پیش ایشان بروید. در ادامه مواردی شرح داده شده است که شما بتوانید روانشناس ایده‌آل خود را تشخیص دهید.

 • همدلی: یک روانشناس ایده‌آل باید بتواند احساسات و تجربیات مراجعان خود را درک کرده و با آن‌ها همدلی کند. در واقع درد آن‌ها را بشنود و آن‌ها را تسکین دهد.

 • شنونده خوبی باشد: آن‌ها باید بتوانند به طور فعال به نگرانی‌های مشتریان خود گوش دهند و فضای امنی را برای ابراز خود برای آن‌ها فراهم کنند.

 • حرفه‌ای بودن: روانشناسان باید سطح بالایی از حرفه‌ای بودن را حفظ کنند و استانداردهای اخلاقی را رعایت کنند؛ یعنی عصبانی نشوند و تا جایی که ممکن است از بحث و مجادله بپرهیزند.

 • نگرش باز: مهم‌ترین مسئله برای انتخاب بهترین روانشناس، نگرش آن است. آن‌ها باید نسبت به عقاید، ارزش‌ها و سبک زندگی مشتریان خود دارای دیدی باز و غیر قابل قضاوت باشند.

 • آگاهی و دانش: آن‌ها باید دانش بالایی در حوزه روانشناسی داشته باشند و آخرین تحقیقات و تکنیک‌های به‌روز در این زمینه را بدانند.

 • مهارت‌های ارتباطی: آن‌ها باید بتوانند به طور مؤثر با مشتریان خود و سایر متخصصان ارتباط برقرار کنند؛ در واقع آن‌ها باید مانند یک رفیق صمیمی برای مراجعه‌کنندگان خود باشند.

 • مهارت‌های حل مسئله: آن‌ها باید بتوانند به مشتریان خود در شناسایی مشکلات و ایجاد راه‌حل‌های مؤثر کمک کنند.

 • صبر: باید صبر داشته باشند و با جلسه‌های فراوان و منظم، تأثیر خود را روی مراجعه‌کننده بگذارند.

 • خلاقیت: روانشناسان باید در رویکرد خود نسبت به درمان خلاق باشند و روش‌های متنوعی را برای هر یک از مراجعان خود بکار بگیرند.

 • شفقت و مهربانی: روانشناسی خوب است که نسبت به مشتریان خود دلسوزی داشته باشد، واقعاً به رفاه آن‌ها اهمیت بدهد و از ته دل غم و شادی آن‌ها را درک کند.

 • ویزیت: یکی دیگر از مسائل مهم در انتخاب روانشناس، ویزیت ایشان است. ویزیت یک روانشناس نباید خیلی پایین باشد و در مقابل نیز هزینه بالایی نداشته باشد.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
رفتار شرم آور بیرانوند، قهرمان بدنسازی و شوت کردن عکس شهدا به سمت داور مسابقه به نشانه اعتراض+ویدئو (1822 نظر) بی ادبی فجیع و شنیع یک دانش آموز به معلم+عکس (1282 نظر) (ویدئو) دانش آموز پسر ایرانی که در اولین روز مدرسه از آقای گزارشگر پس گردنی خورد😐😂/ عاقبت پررو بودن همینه (448 نظر) رقص خفن داماد افغانی و ساقدوش هایش با آهنگ ایرانی شاد +فیلم (282 نظر) صدای محشر پیرزن در مزرعه با خوانندگی آهنگ اصیل +فیلم (261 نظر) شاهکار پیرمرد در خیابان با خوانندگی آهنگ سوزناک +فیلم (208 نظر) آبروریزی ابی وسط کنسرت زنده و خوانندگی به حالت درازکِش +فیلم (202 نظر) (فیلم) خودروی BMW لوکس و سوپرلاکچری لو رفته رهبری (175 نظر) (فیلم) اجرای جالب آواز سنتی ایرانی توسط زن فرانسوی / دهن همه وا می‌مونه از این اجرا! (130 نظر) (فیلم) افشای خاطره شهربانو و خواهران منصوریان از حضورشان در خانه کریس رونالدو/ دعوتشون کرده بود باغ!😐 (128 نظر) رقص قر و قاطی دانش آموزان پسر برای شاد کردن دل خانوم معلم/ بیچاره معلمی که قراره یک سال به اینا درس بده😂 (127 نظر) رقص ایرانی پیرزن در پمپ بنزین با آهنگ واویلا لیلی دوست دارم خیلی +فیلم (119 نظر) استوری جدید محمد صادقی از بند رخت خونه دلبازِ مادربزرگش فضای مجازی رو ترکوند! (111 نظر) زیباترین مدرسه جهان در یکی از روستاهای سیستان و بلوچستان که برنده جایزه بین المللی معماری شد/ ویو رو نگاااا😍 (109 نظر) (ویدئو) رقص شمالی هادی چوپان با صدای تنبک/ چه میکنه قهرمان جهان😁 (88 نظر)
منتخب روز   
(ویدئو) این روحانی سرشناس، سر شوخی را با اجنه باز کرد! (عکس) تیپ برازنده شاه پهلوی با دمپایی پلاستیکی وقتی فرح میفرستتش که آشغالا رو بزاره دم در😂 شاه مملکت سر کوچه رویت شد پخش آهنگ دافی در مدرسه دخترانه و تشویق کودکان توسط کادر مدرسه به مصرف مواد مخدر و فاحشه‌گری +فیلم غوغای رقص شاد آقای بلال فروش سر خیابون با آهنگ تو چشمام نگاه کن و دستتو بذار تو دستم/ به به این بلال خوردن داره😍 خراشیدن تابلوی خیابان استاد شجریان توسط افراد ناشناس +عکس (ویدئو) حضور اتفاقی رونالدو، ابی و اندی در هتل معروف تهران/ یک معجزه اتفاق افتاد😂 (فیلم) سنگ تمام رقص عربی آقای خوشتیپ با پیژامه/ فقط حرکت پاباز آخرش 😂 خواستگاری حامد آهنگی از نعیمه نظام دوست، تو باید عروس ننم بشی +فیلم (ویدئو) رقص شمالی هادی چوپان با صدای تنبک/ چه میکنه قهرمان جهان😁 مردی که از سینه خود به فرزندش شیر می دهد!!!😐+عکس فیلم لورفته از رقص مار هوتن شکیبا در پشت صحنه لیسانسه ها با آهنگ عروسی دلگیرم از تو ، تا بی نهایت (ویدئو) شاهکار خوانندگی آهنگ استاد شجریان توسط پسر حنجره طلای دو رگه/ بنازم این صدارو
تیتر امروز   
درخواست خانواده شهدا برای بخشش رفتار شرم آور بدنسازی که تصویر شهدا را شوت کرد چیتان پیتان دخترانه مریم امیر جلالی در 76 سالگی غوغا کرد!+ عکس😃 کولاک ووشکوکاران ایرانی در هانگژو/ دومین طلا هم درو شد دختر جذاب پژمان بازغی به سبک بلاگرهای تازه به دوران رسیده! سوالات صریح سید ابراهیم رئیسی که مجری معروف CNN را آچمز کرد +فیلم قالیباف: بریکس مهم‌ترین نماد تلاش برای عادلانه‌تر کردن نظم جهانی است حواشی داغ امروز پنجشنبه 6 مهر 1402 گنده‌ و ترسناک ترین انسان‌های روی کره زمین+ فیلم🤕 لحظه وحشتناک حمله اسب آبی غول پیکر و گرسنه به نگهبان باغ وحش😲+ فیلم مرثیه روزنامه همشهری برای آوارگان افغان: افغان هراسی پروژه دشمن است توبیخ رئیس دانشگاه شریف توسط معاون اول رئیس جمهور در پی اخراج پروفسور مسعود نیلی اعجوبه منچستریونایتد کشته و مرده ی رونالدو است!+ عکس بدل ایرانی آنجلینا جولی در بیمارستان روانی بستری شد نمایندگان باید به مردم بگویند نخواستیم و نتوانستیم ثبت‌نام آزمون کارشناسی رسمی قوه قضاییه تمدید شد