ساعدنیوز
ساعدنیوز

چگونه لاک اسکرین را در ویندوز 10 شخصی سازی کنیم؟+ فیلم آموزشی

  یکشنبه، 12 شهریور 1402   زمان مطالعه 5 دقیقه
چگونه لاک اسکرین را در ویندوز 10 شخصی سازی کنیم؟+ فیلم آموزشی
شاید در نگاه اول متوجه فواید Lock Screen 💻 در ویندوز نشوید. جالب است بدانید که شما می توانید این بخش را در ویندوز 10 به اشکال مختلف تنظیم و شخصی سازی کنید. در این مطلب از ساعدنیوز به آموزش شخصی سازی و تغییر عکس صفحه قفل Lock Screen ویندوز 10 میپردازیم. همراه ساعدنیوز باشید.

شاید تصور کنید لاک اسکرین ویندوز 10 تنها یک صفحه‌ی معمولی است که در هنگام قفل شدن سیستم عامل نمایش داده شود؛ اما اینطور نیست. این صفحه بیش از آنچه که فکرش را بکنید کاربردی است و می‌توانید با استفاده ویژگی‌های متنوعی که دارد ظاهر و کارایی آن را تغییر دهید. این صفحه می‌تواند دارای پس زمینه‌های مختلف باشد یا برخی از عملکرد‌های نرم افزار‌ها را نمایش دهد. علاوه بر این می‌توان کورتانا را به این صفحه اضافه کرد تا دسترسی به دستیار صوتی مایکروسافت ساده‌تر از گذشته باشد. در این مطلب قصد داریم به چند روش برای شخصی سازی این صفحه اشاره کنیم. با ما همراه باشید.

تغییر تصویر پس زمینه لاک اسکرین ویندوز 10

برای تغییر پس زمینه‌ی لاک اسکرین ویندوز 10 دو گزینه پیش رو خواهید داشت: استفاده از تصاویر ذخیره شده، اسلاید شو و یا ویندوز اسپات لایت (Windows Spotlight). استفاده از تصاویر ذخیره شده به شما این امکان را می‌دهد که یکی از عکس‌هایی که روی حافظه‌ی کامپیوتر خود دارید را به عنوان پس زمینه‌ی لاک اسکرین انتخاب کنید.

اسلاید شو به شما این امکان را می‌دهد که چند تصویر مختلف را برگزینید که هربار با گذشت زمان یکی از تصاویر انتخاب شده به طور خودکار به عنوان پس زمینه‌ی لاک اسکرین به نمایش در خواهد آمد. گزینه‌ی آخر بهره‌مندی از ویندوز اسپات لایت است که تصاویر با کیفیتی را از صفحه‌ی اصلی جستجوگر بینگ (‌‌Bing) یافته و آن‌ها را به عنوان پس زمینه نمایش خواهد داد.

برای این که مشخص کنید می‌خواهید از کدام گزینه به عنوان پس زمینه‌ی لاک اسکرین استفاده کنید کافی است منوی استارت را باز کرده و به بخش تنظیمات (Settings) بروید. سپس به مسیر Personalization > Lock screen > Background رفته و پس زمینه‌ی دلخواه خود را انتخاب کنید.

تغییر تصویر پس زمینه لاک اسکرین ویندوز 10

افزودن اپلیکیشن به لاک اسکرین ویندوز 10

در صفحه‌ی مشابه تغییر پس زمینه، این امکان وجود خواهد داشت که چند اپلیکیشن هم به لاک اسکرین اضافه کنید. برای این کار کافیست به پایین اسکرول کنید. از بخش Choose apps to show detailed status می‌توانید یکی از ابزار‌هایی که می‌خواهید همراه با جزئیات در لاک اسکرین نمایش دهد را انتخاب کنید.

افزودن اپلیکیشن به لاک اسکرین ویندوز 10

افزودن کورتانا به لاک اسکرین

شما می‌توانید در صفحه‌ی لاک اسکرین با کورتانا ارتباط داشته باشید. برای فعال کردن این ویژگی کافیست به Settings > Cortana از منوی استارت بروید و سپس گزینه‌ی Use Cortana Even when my device is locked را فعال کنید.

افزودن کورتانا به لاک اسکرین

بعد از فعال کردن کورتانا باید همنچنین گزینه‌ی ...Let Cortana access my calendar را فعالسازی نمایید. این گزینه به کورتانا اجازه می‌دهد تا به تقویم، پیام‌های ایمیل و دیگر محتویات کامپیوتر هنگامی که سیستم قفل شده است دسترسی داشته باشد. عدم انتخاب این گزینه کارکرد کورتانا را به صورت چشمگیری کاهش می‌دهد.

غیر فعال کردن لاک اسکرین ویندوز 10

در نسخه‌های پیشین راه حلی ساده تر برای این کار وجود داشت که با به روزرسانی‌های جدید ویندوز 10‌ دیگر قادر به انجامش نخواهیم بود. به همین دلیل باید از روش‌های دیگری نسبت به غیر فعال کردن کامل لاک اسکرین ویندوز 10 اقدام کنیم.

اگر از نسخه‌های Enterprise یا Education ویندوز استفاده می‌کنید ساده‌ترین راه برای غیر فعال کردن صفحه‌ی یاد شده رفتن به بخش Group Policy Editor است. حالا به مسیر Computer Configuration > Administrative Templates > Control Panel > Personalization رفته و دو بار روی Do not display the lock screen کلیک کنید.

اگر از نسخه‌های Home یا Pro ویندوز استفاده می‌کنید فرآیند غیر فعال کردن لاک اسکرین کمی پیچیده‌تر است. برای این کار باید به مسیر C:\Windows\SystemApps رفته و سپس به پایین اسکرول کنید تا یک فولدر به اسم Microsoft.LockApp_cw5n1h2txyewy را بیابید.

غیر فعال کردن لاک اسکرین ویندوز 10

بعد از یافتن این فولدر، نام آن را تغییر دهید (برای این کار روی فولدر کلیک راست کرده و سپس گزینه‌ی Rename را بزنید). توصیه می‌کنیم که تنها در انتهای نام این فولدر old. یا backup. را اضافه کنید چرا که بعد‌ها راحت تر می‌توانید همه چیز را به حالت اولیه‌ی خود برگردانید.

بعد از تغییر نام این فولدر متوجه خواهید شد که دیگر خبری از صفحه‌ی لاک اسکرین نیست. البته صفحه‌ی یاد شده با روشن شدن کامپیوتر نمایش داده می‌شود. اگر سیستم عامل را قفل کنید (با کلید‌های ترکیبی Windows + L) سیستم هیچ واکنشی نسبت به آن نشان نمی‌دهد.

تغییر زمان خاموشی لاک اسکرین ویندوز 10

با شخصی سازی لاک اسکرین می‌توان کار‌های بسیار زیادی را بدون قفل گشایی سیستم عامل انجام داد. اما مایکروسافت در راستای صرفه جویی در استفاده از انرژی، برای لاک اسکرین یک زمان خاموشی مشخص کرده. به این صورت که بعد از گذشت مدت زمانی مشخص سیستم عامل خاموش می‌شود.

برای این موضوع راه حلی نسبتا پیچیده وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. برای شروع ابتدا منوی استارت را باز کرده و در نوار جستجو regedit را تایپ کرده و سپس Enter را بزنید.

تغییر زمان خاموشی لاک اسکرین ویندوز 10

حالا در پنجره‌ی باز شده و از بخش سمت چپ به مسیر زیر بروید:‌

HKEYLOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Power\PowerSettings\7516b95f-f776-4464-8c53-06167f40cc99\8EC4B3A5-6868-48c2-BE75-4F3044BE88A7

و سپس دو بار روی Attributes کلیک کنید.

تغییر زمان خاموشی لاک اسکرین ویندوز 10

در پنجره‌ی Edit DWORD مقدار Value Data را از 1 به 2 تغییر داده و سپس OK را انتخاب کنید. با اعمال این تغییر بخش تنظیمات جدیدی به سیستم عامل اضافه می‌شود که مربوط به صرفه جویی در مصرف انرژی است.

تغییر زمان خاموشی لاک اسکرین ویندوز 10

حالا باید به مسیر زیر بروید:

Start > Settings > System > Power and sleep > Related settings > Additional power settings > Change plan settings > Change advanced power settings > Display > Console lock display off timeout

در این بخش می‌توانید مدت زمان خاموشی لاک اسکرین را مشخص کنید.

تغییر زمان خاموشی لاک اسکرین ویندوز 10

مخفی کردن آدرس ایمیل در لاک اسکرین ویندوز 10

مایکروسافت به شما این اجازه را می‌دهد که آدرس ایمیل خود را به طور کامل از صفحه‌ی لاک اسکرین حذف کنید. برای انجام این کار به مسیر Start > Settings > Accounts > Accounts > Sign-in options > Privacy رفته و گزینه‌ی Show account details (e.g. email address) on sign-in screen را غیر فعال کنید.

مخفی کردن آدرس ایمیل در لاک اسکرین ویندوز 10

غیر فعال کردن تبلیغات در لاک اسکرین

اگر از بخش تغییر پس زمینه گزینه‌ی Windows Spotlight را انتخاب کرده باشید، ممکن است گاهی مایکروسافت اقدام به نمایش برخی از تبلیغات کند. بنابراین اولین گام برای عدم مشاهده‌ی تبلیغات استفاده نکردن از ویندوز اسپات لایت است.

غیر فعال کردن تبلیغات در لاک اسکرین

گام بعدی کمی دشوار تر است. به مسیر Settings > Personalization > Lock Screen بروید اما این بار صفحه را کمی بیشتر به پایین اسکرول کنید و سپس گزینه‌ی Get fun facts, tips, and more on your lock screen را غیر فعال کنید.

غیر فعال کردن تبلیغات در لاک اسکرین

در نهایت بعد از فعال کردن کورتانا به مسیر Settings > Taskbar titbits رفته و گزینه‌ی Let Cortana pipe from time to time with thoughts, greetings, and notifications را غیر فعال کنید.

غیر فعال کردن تبلیغات در لاک اسکرین

  • حالا دیگر هیچ تبلیغی در لاک اسکرین مشاهده نخواهید کرد.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
عرض ارادت احساسی و عیادت بازیگران و ورزشکاران از رهبر معظم انقلاب در بیمارستان+ عکس/ از جواد عزتی و علی ضیا تا علی پروین و بهداد سلیمی (682 نظر) رهبر معظم انقلاب چه میوه هایی را برای حفظ سلامتی خود میل می کنند؟ (201 نظر) خلاقیت خنده دار و هوشمندانه قصاب اهوازی برای فریب گوسفند و قربانی کردنش حماسه آفرید+عکس/ مغز تو رو باید طلا گرفت😂 (83 نظر) خلاقیت بامزه یک پدر ایرانی روی کلید کولر حماسه ساز شد/ این یادداشت بانمک پربازدید شد+عکس (71 نظر) پاسخ جالب رهبر معظم انقلاب به یک سوال: حضرت آقا اصلاً شما فکر می‌کردین که رهبر بشین؟ (60 نظر) دسته گل بزرگ و لوکس رضا گلزار و آیسان خانوم برای افتتاحیه سالن زیبایی ساره بیات +عکس/ واقعا گل کاشتین (53 نظر) نگاهی به مراسم عروسی لاکچری و مفصل دختر بزرگ اردوغان در استانبول+عکس/ چه لباس عروس خوشگلی، چه داماد خوش‌تیپی (51 نظر) میز عزای ساده و بدون تجملات مادر محسن کیایی، مجری برنامه صداتو +عکس/ روحشون شاد چه چهره دلنشینی داشتن (43 نظر) بهترین گردو ایران متعلق به کدام شهر است (42 نظر) شرط جالب رهبر معظم انقلاب برای خواندن خطبه عقد عروس و داماد ایرانی/ ماجرای بخشیدن 86 سکه به آقای داماد چه بود؟ (39 نظر) خلاقیت بی نظیر یک معمار در طراحی خانه ای با الهام از موز/ مغز تو رو باید تو موزه نگه داشت+عکس (34 نظر) ماجرای جالب کارت عروسی فائزه و حمید که به دست رهبر انقلاب رسید/ حرکت تحسین برانگیز عروس و داماد ایرانی برای خرید سرویس طلا+عکس (33 نظر) علی دایی: دکترها گفته بودند شاید زیر عمل زنده نمانم+عکس/ همیشه عضو خانواده پرسپولیس هستم/ همه درآمدم را در ایران سرمایه‌گذاری کردم (26 نظر) روایتی جالب از روز دقیق تولد رهبر معظم انقلاب از زبان خودشان در سالگرد 85 سالگی ایشان+عکس شناسنامه (23 نظر) نگاهی به خانه پدری بدون تجملات محمود احمدی نژاد+ویدیو/ منزلی با چیدمانی قدیمی و حیاطی دلنشین و نوستالژیک (22 نظر)
دیگران می‌خوانند   
تغییر چهره هوش پران ارسلان قاسمی، وحید سریال فاصله ها بعد از 14 سال+عکس رونمایی از دختر زیبا و موطلایی بیژن بنفشه خواه، شوهر جراح خانم شیرزاد سریال ساختمان پزشکان/ دخترش چقدر شبیه اروپایی هاست😍+عکس سورپرایز شدن جالب و عاشقانه حامد آهنگی توسط همسرش/ چه خانوم باشخصیت و اصیلی داره+ویدیو فال انبیاء روزانه چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه 1403 سکانسی از سریال پایتخت که هیچکس راز آن را نفهمید+ فیلم اشتباه مهران مدیری در برنامه اسکار سوژه شد+ فیلم کشف 2 میلیارد تومان دخانیات قاچاق در این شهر افشای راز هوتن شکیبا برای صداسازی «بچه»؛ روش عجیب ایرج طهماسب در کار +فیلم تماس علی دایی با پدر ترانه علیدوستی جوک فی البداهه و خیلی خنده دار یوسف صیادی در برنامه شب آهنگ/ حامد آهنگی از خنده منفجر شد +فیلم خلاقیت هوشمندانه اُوستا نجار در طراحی مجسمه هایی با چوب و تنه ی درخت/ مغزشو باید طلا گرفت +فیلم پاسخ خنده‌دار دانش‌آموز به سؤال دینی؛ چطوری جرأت کرد این رو بنویسه!! + فیلم (عکس) چاوش خان تفنگچی مهربان سریال گیلدخت، در آغوش مادرش با تیپ و استایل امروزی / خوشتیپه، نه؟! (عکس) چهره واقعی و بدون گریم عارفه معماریان، بازیگر نقش دختر محمود نقاش در سریال پایتخت / نقی قبل از هما خواستگاری ایشون رفته بوده! هر آنچه که باید در مورد کابل های شبکه بدانید از کجا، بلیط هواپیما ارزان بخریم؟ پرطرفدارترین گیاهان آپارتمانی برگ پهن برای دکور منزل 3 مورد از شگفت انگیزترین اکتشافات مصر باستان؛ از شهر طلایی تا مقبره نفرین‌ شده جشن عروسی باشکوه و مجلل دختر ناصرالدین‌شاه با تشریفات و ولخرجی فراوان در کاخ گلستان/ این مراسم 130 سال پیش برگزار شد+عکس نگاهی به مراسم عروسی ساده و بدون تجملات پوتین در روسیه+عکس/ از انداختن حلقه طلا به دست عروس تا امضا کردن سند ازدواج رونمایی از عجیب ترین مدرسه دنیا که در آن مارها را جادو میکنند+عکس فال ابجد روزانه چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403 چند قدم برای نظم دهی بهتر به آشپزخانه هایی با فضای کوچک مراقبت‌های پس از بوتاکس صورت؛ نکات کلیدی برای داشتن نتایج بهتر فال شمع روزانه امروز چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403 فال روزانه امروز چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه 1403 رونمایی از خانواده 4 نفری کاظم نوربخش سلمان سریال نون خ/چه خونواده صمیمی و گرمی +عکس رونمایی صاحب قهوه خانه‌ایی در کاشان از تنها نقاشی با خودکار سهراب سپهری+ویدیو/ می تونستم با فروشش زندگیمو تغییر بدم ولی... فال قهوه با نشان روز چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه 1403 3 ترفند کاربردی برای رسوب‌زدایی و نو شدن دوش حمام فال حافظ با تفسیر امروز چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403+فیلم دعوای زن و شوهری نرگس محمدی و علی اوجی تو برنامه زنده/علی اوجی خانم بازیگر رو با خاک یکی کرد + فیلم خلاقیت هوشمندانه شهرداری اهواز در محافظت از درختی قدیمی و کهن+عکس/ با این کارش جذابیت شهر رو چندین برابر کرده👌 دسته گل بزرگ و لوکس رضا گلزار و آیسان خانوم برای افتتاحیه سالن زیبایی ساره بیات +عکس/ واقعا گل کاشتین وان حمام پر از توپ بامزه و رنگارنگ ستاره سادات قطبی/ حرکت جالب خانم مجری برای سرگرم کردن شازده پسرش+ویدیو فیلم لو رفته از رضا گلزار سوپر استار و آیسان خانوم در فرودگاه/ همیشه در شادی و مسافرت یادی کنیم از تبلیغ فوق تخیلی و لوکس گونه پراید با ساخت این کلیپ+ ویدیو/ داره امکاناتش رو در حد بنز به تصویر میکشه تصویری دیده نشده از آمادگی بدنی بالای آیت الله هاشمی رفسنجانی/ماشاالله به این روحیه بالا اولین تصاویر از تتلو در دومین جلسه دادگاهش بدون ذره ای تغییرات در ظاهر و قیافه اش (تصاویر) غول پیکرترین مجسمه های جهان/ مجسمه آزادی پیششون اونقدر کوچیکه که تو این لیست قرار نمیگیره
تیتر امروز   
کشف 2 میلیارد تومان دخانیات قاچاق در این شهر تماس علی دایی با پدر ترانه علیدوستی 3 مورد از شگفت انگیزترین اکتشافات مصر باستان؛ از شهر طلایی تا مقبره نفرین‌ شده رونمایی از عجیب ترین مدرسه دنیا که در آن مارها را جادو میکنند+عکس فال ابجد روزانه چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403 فال شمع روزانه امروز چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403 فال روزانه امروز چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه 1403 فال قهوه با نشان روز چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه 1403 فال حافظ با تفسیر امروز چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403+فیلم فال انبیاء روزانه چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه 1403 کشف اتفاقی چهره 600ساله «بچه‌جن» در توالت یک خانه اولین کشته ی طرح عفاف و حجاب ضدانقلاب شفا گرفت!ماجرای کما و فوت دختر تهرانی در متروی تجریش+فیلم نگهدارندگان گربه در معرض یک بیماری روانی خطرناک / ما نمی‌گیم، پژوهشگران خارجی گفتند! بیوگرافی و زندگی خصوصی پاشا جمالی،مهیار سریال نون خ و همسرش+ تصاویر جذاب و دیدنی رونمایی از هتلی که همه چیزش از طلای 24 عیار است ؛ از وان و توالت گرفته تا غذایی که در آن سرو می شود! / هتل مورد علاقه خانم‌های طلا دوست!
منتخب روز   
فروش ویلای روف گاردن دار و استخر دار حسن جوهرچی، فرهاد سریال فاصله‌ها توسط دخترش در شمال ! / در منطقه‌ای تهرانی نشین!!! سلفی دونفره نعیمه نظام دوست با سلطان کمدی ایران که یکسال حق نداشت منتشرش کنه! / چه ست آدیداسی پوشیده مهران مدیری ... سلفی آسانسوری علیرضا نیکبخت با همسر دومش که بیشتر از جانش او را دوست دارد / کراش دهه هشتاد فوتبال ایران حالا مرد زندگی شده ... (عکس) تعجب کاربران خارجی فضای مجازی از حجاب کامل همسر ستاره لیورپول / دنیا با حجاب جای زیباتری نیست؟ (عکس) بیتابی همسر و فرزندان شهرام عبدلی، بازیگر نقش مهران در سریال فاصله‌ها، بر سر پیکر بی جان او / تو کاری با دلم کردی که فکرشم نمی کردم ... (عکس) همبازی بودن آقای بیاتی، خواستگار فهیمه در پایتخت 5 با بازیگر معروف در فیلم نوستالژیک دهه شصتی / روحش شاد ... ویدئویی باورنکردنی از مرد سومالیایی که با نصف مغزش زندگی می کند/ بیچاره چه بلایی سرش اومده رودررویی با یک تمساح آن‌ هم فقط با یک ماهیتابه +فیلم متقاضیان عمره بخوانند/ آخرین وضعیت و شرایط ثبت‌نام حج عمره 1403 اعلام شد طرح 100 میلیارد پوندی برادر اسامه بن لادن برای ساخت طولانی ترین پل معلق جهان+عکس