چرا هندزفر بلوتوثی به گوشی وصل نمیشود؟+ 5 راه حل واقعی برای رفع این مشکل

  سه شنبه، 06 تیر 1402   زمان مطالعه 6 دقیقه
چرا هندزفر بلوتوثی به گوشی وصل نمیشود؟+ 5 راه حل واقعی برای رفع این مشکل
اتصال هندزفری به گوشی از مشکلات پرتکراری است که بین کاربران اتفاق می افتد. اگر برای شما هم این مساله آشنا است، ممکن است از گوش کردن به موسیقی موردعلاقه تان منصرف شده باشید زیرا هر چه تلاش می کنید تا اتصال برقرار شود، مشکل پابرجا بوده است. در ادامه ساعدنیوز به علت عدم وصل و راهکارهایی برای حل این مشکل ارائه خواهد داد. همراه ما باشید.

چرا هندزفری بلوتوث به گوشی وصل نمی‌شود؟ به شما اطمینان می‌دهیم با 5 راهکاری که در مقاله توضیح داده شده یکبار برای همیشه از عدم اتصال انواع هندزفری بلوتوث به گوشی خود راحت می‌شوید. آیفون تیر خلاسی به هندزفری‌های سیمی زد، چرا که از آیفون 7 به بعد جک 3.5 میلی‌متری از آیفون حذف شد و بسیاری از کاربران در سراسر جهان تمایل بسیار زیادی برای خرید هندزفری‌های بلوتوثی پیدا کردند. در همین راستا اگر برای اتصال هندزفری بلوتوث، به گوشی خود دچار مشکل شده‌اید، نگران نباشید راهکار‌های قطعی برای رفع چنین تداخلاتی وجود دارد. با خواندن این مقاله به شما این اطمینان را می‌دهیم که هر نوع مشکلی که در هنگام اتصال هندزفری به گوشی داشته باشید را خودتان به راحتی حل کنید.

مهمترین دلایل عدم اتصال هندزفری بلوتوث به گوشی

در هنگام اتصال هندزفری بلوتوث به گوشی ممکن است اختلالاتی رخ دهد که فرایند اتصال را با مشکلاتی مواجه کند؛ در زیر مهمترین دلایل و راهکار‌ها را برای عدم اتصال توضیح داده‌ایم.

 • قبل از هر چیزی از روشن بودن هر دو بلوتوث مطمئن شوید. برای تست می‌توانید هندزفری را به دیوایس دیگری متصل کنید تا از سالم بودن آن مطمئن شوید.

 • ممکن است که هندزفری بی‌سیم شما با گوشی مورد نظر‌تان سازگار نباشد. اگر گوشی شما آیفون است توجه داشته باشید که قابلیت Bluetooth Smart Ready از نسخه ios 7 به بعد پشتیبانی می‌شود. همچنین لازم به ذکر است که در گوشی‌های اندرویدی حداقل نسخه ورژن اندرویدی باید 4.3 به بالا باشد.

 • احتمال دارد عدم اتصال به دلیل نویز باشد بطور مثال در صورت وجود دیوار بین دو دیوایس یا قرار گرفتن در کنار WIFI می‌تواند باعث نویز و اختلالاتی در اتصال دو دیوایس شود؛ به همین دلیل فاصله قرارگیری دو دیوایس را کم کنید.

 • ممکن است قبلا هندزفری بلوتوث خود را به لپ‌تاپ یا دستگاه دیگری متصل کرده باشید، مطمئن شوید که هندزفری به دیوایس دیگری متصل نباشد. پس از اطمینان، گوشی و هندزفری را یکبار خاموش و روشن کنید.

 • ممکن است بلوتوث هندزفری یا گوشی شما از نظر سخت‌افزاری دچار مشکل شده باشد.

 • یکی از رایج‌ترین و عجیب‌ترین علت وصل نشدن هندزفری به گوشی سامسونگ، شیائومی، آیفون و غیره شارژ کم گوشی یا هندزفری است. اگر میزان شارژ هندزفری کم باشد، در روند جفت شدن آن اختلال به وجود می‌آید. اگر هم گوشی سامسونگ، شیائومی، آیفون و غیره شما شارژ کمی داشته باشد، ممکن است به دلیل روشن بودن ویژگی صرفه‌جویی در میزان مصرف باتری برای ذخیره بیشتر انرژی به صورت خودکار بلوتوث آن خاموش شود. پس حتما یک بار گوشی و هندزفری خود را کامل شارژ کرده و دوباره برای برقراری اتصال اقدام کنید.

بررسی و نحوه رفع قطع و وصل شدن ناگهانی هندزفری بلوتوث

ممکن است در دوره‌ی آنلاینی حضور داشته یا در حال شنیدن موسیقی مورد علاقه خود باشید و ناگهان صدای هندزفری قطع و وصل می‌شود. در این حالت ممکن است اتصال هندزفری بلوتوث به گوشی کاملا قطع شود که در این حالت بسیار آزاردهنده است. برای بررسی و رفع قطع و وصل شدن ناگهانی بلوتوث موارد زیر را بررسی کنید.

 • آیا فاصله‌ی بین هندزفری و گوشی بیش از 1 متر است؟ مهم نیست هندزفری بی‌سیم سامسونگ یا برند معتبر دیگری باشد، در مواردی فاصله بیش از 1 متر، باعث قطع و وصل شدن هندزفری می‌شود؛ به همین دلیل فاصله هندزفری بلوتوث خود را با گوشی کم کنید و دوباره اقدام به Pair کردن هر دو دیوایس کنید.

 • آیا هندزفری شما به اندازه کافی شارژ دارد؟ در صورتی که باطری هندزفری دچار مشکل شده باشد یا باطری آن رو به اتمام باشد ممکن است به صورت ناگهانی اتصال شما به گوشی یا هر دیوایس دیگری قطع شود.

 • اگر قبلا به دیوایس دیگری گوشی خود را متصل کرده‌اید در بخش تنظیمات بلوتوث گوشی خود هر گونه اتصال غیر ضروری دیگری را حذف کنید. در مواردی ممکن است گوشی شما در مجاورت بلوتوث دیوایس دیگر قرار گرفته و به آن متصل شده باشد.

 • هر دو دستگاه را یکبار خاموش روشن کنید. اگر چه این روش شاید ناکارآمد به‌نظر برسد اما با بررسی‌هایی که انجام داده‌ایم در مواردی بسیار راهگشا بوده است.

 • ممکن است هندزفری شما فیک باشد. اگر از هندزفری سامسونگ استفاده می‌کنید جهت مشاهده، بررسی و مقایسه هندزفری خود به صفحه هندزفری اصل سامسونگ مراجعه کنید.

 • مطمئن شوید که گوشی و هندزفری به اندازه‌ی کافی شارژ دارند. در حالتی که شارژ دیوایس‌ها رو به اتمام باشد در مواردی اتصالات را بطور کامل قطع می‌کنند.

 • نویز‌ها می‌توانند عامل قطع و وصلی نیز باشند. در صورتی که روتر WIFI نزدیک شما قرار دارد. چند متری از آن فاصله بگیرید و در صورتی که هیچکدام از موارد بالا عامل قطع و وصل هندزفری شما نبود هر دو دستگاه را unpair و دوباره به همدیگر pair کنید.

وصل کردن ایرپاد به گوشی

Paring mode و نحوه اتصال هندزفری به گوشی

نحوه اتصال هندزفری بلوتوثی به گوشی کار چندان پیچیده و سختی نیست؛ اما گاهی مشکلات ساده باعث گیجی و اتلاف وقت می‌شود. به همین دلیل در این مقاله انواع مشکلات ممکنی که می‌تواند برای هر نوع هندزفری حتی بهترین هندزفری بلوتوث رخ بدهد را بطور کامل شرح می‌دهیم. برای اتصال هندزفری بلوتوث خود به گوشی بلوتوث خود را روشن کنید. ابتدا هر دو دیوایس باید با هم جفت یا pair شوند. از منوی تنظیمات گوشی خود گزینه Bluetooth را انتخاب کنید. در بعضی از برند‌ها باید حالت discoverable را روشن کنید تا اجازه شناسایی بلوتوث گوشی خود را به دیوایس‌های دیگر بدهید. اگر گوشی شما این قابلیت را دارد در بخش تنظیمات قابل مشاهده است و با تپ زدن روی discoverable شمارشگر معکوسی که معمولا کمتر از 2 دقیق است شروع می‌شود. سپس درصورتی‌که مدل هندزفری بلوتوث خود را در لیست بلوتوث‌های پیدا شده مشاهده کردید، روی آن تپ بزنید تا عملیات pair انجام شود. اگر هندزفری بلوتوث با گوشی به درستی pair شود، صدایی در هندزفری بلوتوث خود مبنی بر اتصال دو دیوایس خواهید شنید. لازم به ذکر است که مراحل جفت یا pair شدن فقط برای اولین بار لازم است و در سری بعد هر دو دیوایس در صورت روشن بودن بلوتوث و عدم اتصال به دیوایس دیگر به‌طور اتومات به همدیگر متصل می‌شوند.

اتصال ایرپاد به گوشی

5 راهکار ساده و کاربردی برای رفع مشکلات اتصال هندزفری بلوتوث به گوشی

عدم اتصال هندزفری بلوتوث به گوشی می‌تواند دلایل زیاد و متنوعی داشته باشد؛ در بالا مهمترین دلایل و روش‌های رفع مشکل اتصال را ذکر کردیم اما در صورتی که روش‌های بالا برای رفع مشکل شما کار ساز نبود موارد زیر را دنبال و انجام دهید.

 • در گوشی‌های اندرویدی در صورتی که شارژ باتری رو به اتمام باشد ممکن است حالت power saving mode فعال شود. در این صورت کلیه‌ی اتصالات از جمله وای فای، بلوتوث، موبایل دیتا و... ممکن است قطع شود. به همین دلیل از داشتن شارژ کافی گوشی خود مطمئن شوید.

 • در گوشی‌های اندرویدی قابلیت pairing mode و Discoverable Mode را حتما بررسی و طبق مراحلی که در بالا آورده شده انجام دهید تا همه‌ی تنظیمات را به درستی اعمال کرده باشیم.

 • ممکن است مشکل از شارژر هندزفری باشد و هندزفری به درستی شارژ نشود؛ بدین منظور مطئمن شوید که شارژر ایرادی نداشته باشد. جهت اطلاع از نحوه شارژ درست هندزفری بلوتوث پیشنهاد می‌کنیم مقاله شارژر مناسب برای هندزفری بلوتوث در وب سات جانبی را مطالعه کنید.

 • برای رفع باگ، عدم اتصال هندزفری به بلوتوث گوشی خود را روی حالت پرواز یا Airplane Mode قرار دهید و یکبار گوشی خود را ریستارت کنید. با بررسی‌هایی که انجام داده‌ایم این روش برای رفع انواع نویز‌ها کارآمد بوده است.

 • درصورتی‌که از گوشی قدیمی استفاده می‌کنید ممکن است عدم اتصال به دلیل ورژن پایین نسخه سیستم عامل گوشی‌تان باشد. در این حالت باید هندزفری یا گوشی خود را تعویض کنید.

سخن پایانی

بنابراین چرا هندزفری بلوتوث به گوشی وصل نمی‌شود؟ پاسخ به این سوال هدف نگارش این مقاله بود؛ همانطور که در این مقاله بررسی کردیم دلایل بسیار زیادی از جمله نویز روتر وای فای، دور بودن فاصله دیوایس‌ها از هم، عدم شارژ کافی گوشی و هندزفری، فیک بودن هندزفری، مشکلات سخت‌افزاری دیوایس‌ها، شارژر نامناسب هندزفری، نیاز به فعال‌سازی pairing mode و disoverable در گوشی‌های اندرویدی، فعال شدن power saving mode و... می‌تواند از دلایل وصل نشدن هندزفری بلوتوثی به گوشی باشد. درصورتی‌که شما نیز از روش دیگری استفاده می‌کنید در بخش کامنت‌ها نظرات خود را با کاربران و جانبی به اشتراک بگذارید. همچنین برای مشاهده ی مطالب مرتبط دیگر میتوانید به بخش آموزش ساعدنیوز مراجعه نمایید. از همراهی شما بسیار سپاسگزارم.


دیدگاه ها
  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
همسر رهبر معظم انقلاب: آقای ما اجازه نمی‌دهد که در خانه، غیر از برنج کوپنی استفاده کنیم و آن هم کفاف خوراک ما را بیش از یک بار در هفته نمی‌دهد (662 نظر) نگاهی به سفره مفصل و تمام و کمال حضرت ابوالفضل در منزل شاه نشین علی دایی+عکس/ از گل آرایی و شمع‌دان‌هایی طلایی تا پَک هایی لاکچری و جذاب (117 نظر) نگاهی به ماشین مازراتی هوش پران علی دایی که همه آرزوشو دارن/ شهریار فوتبال ایران سوار بر دلبر مشکی😍 (93 نظر) رهبر معظم انقلاب: بعد از فوت پدرم همه‌ی موجودی خانه‌اش 45 هزار تومان شد که نمی‌شد با آن گاز یا یخچال خرید (80 نظر) مات و مبهوت موندن مهران مدیری از دیدن همزاد خودش تو دورهمی/ چقدرم که شبیه همدیگه هستن!+عکس (68 نظر) (فیلم) ورود جالب و معنادار رهبر انقلاب به حسینیه امام خمینی (ره) به همراه مسعود پزشکیان و شعار حیدر حیدر جمعیت (65 نظر) میز غذای ساده رهبر معظم انقلاب و خوردن غذا در بشقاب استیل/ ساده زیستی ایشان همیشه مثال زدنی است+عکس (47 نظر) خلاقیت منحصر به فرد آرایشگر خوش ذوق در تغییر چهره داماد حماسه ساز شد+ویدئو/سلطان بی چون و چرای گریم در سطح خاورمیانه😂 (39 نظر) رهبر معظم انقلاب: من در کلاس اول ابتدایی چشمانم ضعیف بود و تخته سیاه و چهره معلم رو نمی‌دیدم +ویدیو/ از 13 سالگی عینکی شدم (30 نظر) خلاقیت خنده‌دار اوستا بنّا در ساختن توالت کنار روشویی برای راحتیِ صاحبخانه حماسه آفرید+ عکس/ مغز نیست که فسفر خالصه😂 (29 نظر) ریحانه سادات دختر بزرگ شهید رئیسی: سجاده نماز پدرم را در اندونزی تکه تکه کردند و به عنوان تبرّک بین مردم پخش کردند+ویدیو (23 نظر) درخت خرمای بزرگ حیاط باصفای خونه ویلایی زهرا گونش/ نخل های هم قد والیبالیست مشهور ترکیه ای (21 نظر) حضور ساده و بدون تشریفات همسر رهبر معظم انقلاب در یک درمانگاه/ ایشان گفتند من نمی‌خواهم پارتی بازی بکنم+ویدیو (17 نظر) بازیگرانی که در جوانی فوت شده اند + ویدئو با صدای معتمدی سریال گرگ و میش / روحشان شاد چقدر حیف شدن😥 عسل بدیعی، پوپک گلدره و .. (16 نظر) هنرمندان و ورزشکارانی که در مراسم نذری پوریا پورسرخ بازیگر سریال کیمیا حضور داشتند/ علی پروین هم بود+عکس (16 نظر)
منتخب روز   
(فیلم) سکانس فوق العاده احساسی و عاشقانه از شهاب حسینی و معشوقه‌اش در سریال "شهرزاد" / با چراغی همه جا گشتم و گشتم در شهر هیچکس به تو مانند نشد😍 (فیلم) خرید دکتر مسعود پزشکیان از یک سوپرمارکت در تهران به همراه نوه‌ها و عروسش با کارت بانکی شخصی / نوه‌ها پدربزرگ را به خرج انداخته‌اند اقدام منحصربفرد و زیبای طلافروش یزدی به احترام دختر سه ساله امام حسین(ع)+عکس/ این جور تصاویر مخصوص ایران ماست والسلام👌 (فیلم) رهبر معظم انقلاب: به من می‌گویند شما گفتید سوءاستفاده جویان را افشا نکنید / ما حق نداریم افراد را به صرف گمان متهم کنیم سکانس خوشحالی قُباد از بارداری شهرزاد/ قُباد: من تا الان نمیدونستم از این دنیا و از این زندگی چی میخوام اما الان.... (عکس) هدایای ارزشمندی که پزشکیان در پشت صحنه یک هیئت دریافت کرد / خوشا راهی که آغازش با حسین است ... (ویدئو) شعر سوزناک شهریار برای مادر بزرگش که با شنیدنش اشک از چشمانتان سرازیر خواهد شد به یادماندنی ترین سکانس عاشقانه سریال شهرزاد / از بله گفتن شهرزاد تا مرگ مرگ بزرگ آقا نقش دختر رهبر انقلاب در ترمیم دست مجروح ایشان/ فرزند دختری که به پدر اُنس داشت (عکس) شوخی ظریف با آقای ظریف؛ از مقایسه ظریف با مِسی تا انداختن ماسک به شکل آقای رئیس جمهور!! واکنش عضو دفتر رهبر انقلاب به پست اینستاگرامی پسرش با هشتگ برای ایران، پزشکیان