ساعدنیوز
ساعدنیوز

چشم یحیی و شاگردانش کور می شد چه کسی جوابگو بود؟

  شنبه، 31 اردیبهشت 1401   کد خبر 206246
چشم یحیی و شاگردانش کور می شد چه کسی جوابگو بود؟
ساعدنیوز: سوژه اصلی فوتبال ایران در روزهای اخیر نیمه تمام ماندن دیدار دو تیم تراکتور و پرسپولیس در تبریز بوده است.

به گزارش سایت خبری ساعدنیوز به نقل از خبرورزشی، ابراهیم اسدی کاپیتان سال های نه چندان دور پرسپولیس و زننده گل قهرمانی این تیم در اولین دوره لیگ حرفه ای کشور در این رابطه نظرات جالبی دارد و...

بازی نیمه تمام تراکتور و پرسپولیس در تبریز را دیدید؟

فقط می توان تأسف خورد! این اتفاقات مقصران زیادی دارد که در درجه اول باید سازمان لیگ را اسم برد.

چرا؟

دلیل آن روشن است. چرا سازمان لیگ بازی پرسپولیس و سپاهان اصفهان در سیرجان را بدون تماشاگر برگزار کرد؟

ظاهرا شورای تأمین استان کرمان مخالفت کرده است؟

ولی در همین استان دربی کرمان بین دو تیم مس رفسنجان و گل گهر سیرجان برگزار شد. چرا فقط با دیدار پرسپولیس و سپاهان مخالفت شد؟ از آن گذشته چرا ورود تماشاچیان به استادیوم یادگار امام بعد از حدود ۲ سال در دیدار با پرسپولیس آزاد شد؟ این بی تدبیری از سوی سازمان لیگ صورت پذیرفته است. دوم اما مدیران و دست اندرکاران تراکتور هستند. من در روزهای اخیر مصاحبه هایی از این دوستان دیدم و خواندم که عجیب بود. انگار هواداران پرسپولیس در استادیوم سنگ پرانی کرده اند. سوم هم تماشاگرنماهایی که به راحتی قابل شناسایی هستند اما در استادیوم های فوتبال سنگ پرانی می کنند. اگر با این افراد برخورد جدی و قاطعانه انجام شود دیگر کسی جرأت نمی کند در ورزشگاه ها سنگ پراکنی کند و چنین صحنه های زشتی به وجود بیاورد. من شنیدم آقا کریم هم در استادیوم هو شده است. درست است؟

بله، چطور مگر؟

واقعا شرم آور است. کریم باقری اسطوره فوتبال آذربایجان، تبریز و ایران است. این اتفاقات قشنگ نیست و ورزشی هم نیست. یک جایی این مسائل باید تمام شود.

چه جوری تمام شود؟

تنها راه آن برخورد قاطعانه فدراسیون و کمیته انضباطی است. نباید با عوامل بروز چنین حواشی زشتی مصون بمانند یا کمیته انضباطی و مراجع قضایی فدراسیون فوتبال باید قاطعانه ترین برخورد را داشته باشند و مماشات نکنند. البته باز گلی به جمال مهدی کیانی کاپیتان تراکتور که بارها جلو رفت و حتی بعد از نیمه تمام ماندن بازی معرفت به خرج داد، سراغ یحیی گل محمدی رفت تا او را به رختکن برساند.

ولی ظاهرا مداخله و خواهش های کاپیتان تراکتور هم بی فایده بود و سنگ پرانی ها ادامه داشت؟

واقعا اگر خدای ناکرده چشم یحیی گل محمدی، امید عالیشاه، رامین رضاییان یا مهدی ترابی کور می شد چه کسی جواب می داد. تصاویر و عکس های منتشر شده بعد از بازی نشان داد که چه سنگ ها و اشیاء خطرناکی از کنار سرو صورت این افراد رد شده است.

البته گفته می شود این اشیا با یحیی گل محمدی و مهدی ترابی برخورد کرده است؟

فقط می توان تأسف خورد. اگر خدای نکرده کسی آسیب جدی می دید ... نمی دانم چه بگویم؟ آخر یکی نیست بگوید چگونه آن همه آب معدنی با خودشان به ورزشگاه برده بودند؟ مگر بردن آب معدنی به استادیوم ممنوع نیست؟

درست است اما...

به هر جهت هرچه بود تمام شد اما باید کمیته انضباطی درست تصمیم بگیرد.

پرسپولیسی ها می گویند بازی باید ۳ برصفر به سود آنها شود و از آن طرف تراکتوری ها هم مدعی هستند تیم پرسپولیس حاضر به ادامه بازی نشد و باید این دیدار ۳ برصفر به سود آنها اعلام شود؟!

همه چیز مشخص است و نیازی به توضیح واضحات نیست. وقتی داور وسط دوید، توپ را برداشت و به سمت رختکن فرار کرد دیگر صحبتی باقی نمی ماند. امیدوارم کمیته انضباطی تحت تأثیراین حرف ها و حاشیه ها قرار نگرفته و تصمیم درست و قانونی بگیرد. اگر تصمیم اشتباهی گرفته شود به سایر تیم ها اجازه می دهد که همین رفتارها را در خانه خود علیه تیم های حریف انجام دهند. باید یک جایی جلوی این کارها گرفته شود و این فقط در حرف نیست بلکه حکمی قطعی، جدی و قابل اجرا.

بسیارخوب، استقلال قهرمان لیگ بیست و یکم شد. به نظر شما حق اش بود؟

به هر حال تیمی که کم گل بخورد و نبازد شانس بیشتری برای قهرمانی دارد. استقلال در فصل جاری چنین شرایطی داشت و یک مقدار هم به نظرم دست پرسپولیس از لحاظ بازیکن خالی شد. شاید همه این مسائل دست به دست هم داد تا شرایط برای قهرمانی استقلال مهیا شد.

به نظر می رسد موتور سپاهان هم دیر روشن شد. این طور نیست؟

دقیقا همین طور است. سپاهان اصفهان اگر همین بازی که جلوی پرسپولیس به نمایش گذاشت را برابر بقیه تیم ها به ویژه در نیم فصل اول و شروع نیم فصل دوم انجام می داد چه بسا قهرمان می شد. به هر حال پرسپولیس باید این فصل را فراموش کرده و از حالا به فکر فصل آینده باشد.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
رفتار شرم آور بیرانوند، قهرمان بدنسازی و شوت کردن عکس شهدا به سمت داور مسابقه به نشانه اعتراض+ویدئو (1210 نظر) رقص رونالدو داخل هواپیما در مسیر ایران با آهنگ شاد اندی / داد میزنم ای جان دارم میرم به تهران (277 نظر) صدای محشر پیرزن در مزرعه با خوانندگی آهنگ اصیل +فیلم (202 نظر) صدای محشر پیرمرد چوپان در صحرا با خوانندگی آهنگ اصیل +فیلم (151 نظر) شاهکار رقص شاد چوپان در کنار گله گوسفندان با آهنگ شاد شاهرخ +فیلم/ لعبتی هزار ماشالاه آی دل من عاشق چشماته ،خوشگلی والله (144 نظر) زن و شوهری که صاحب شیک‌ترین طلاقِ ایرانی شدند (136 نظر) (فیلم) واکنش جالب یک نوزاد به اولین بوسه مادر/ مُسکن فقط محبت مادرانه😍 (101 نظر) جاودوی صدای چوپان خوش صدا در دشت و صحرا با آهنگ شجریان+ فیلم/ هرگز نمیشد باورم این برف پیری بر سرم (100 نظر) وقتی نعیمه نظام‌دوست رو صندلی برنامه جا نمیشه+فیلم /صندلی شکست! (92 نظر) شاهکار پیرمرد در خیابان با خوانندگی آهنگ سوزناک +فیلم (90 نظر) (ویدئو) بریم به استقبال ماه مهر با این شیرین کاری پسر دانشجو/ کل کلاس از شدت خنده رفت رو هوا😂 (81 نظر) رقص خفن داماد افغانی و ساقدوش هایش با آهنگ ایرانی شاد +فیلم (81 نظر) (فیلم) اجرای جالب آواز سنتی ایرانی توسط زن فرانسوی / دهن همه وا می‌مونه از این اجرا! (67 نظر) رقص ایرانی پیرزن در پمپ بنزین با آهنگ واویلا لیلی دوست دارم خیلی +فیلم (66 نظر) (عکس) قابلمه نوازی پسر شاه پهلوی با جهیزیه های فرح در یک کنسرت خانگی (62 نظر)
منتخب روز   
مردی که از سینه خود به فرزندش شیر می دهد!!!😐+عکس فیلم لورفته از رقص مار هوتن شکیبا در پشت صحنه لیسانسه ها با آهنگ عروسی دلگیرم از تو ، تا بی نهایت (ویدئو) شاهکار خوانندگی آهنگ استاد شجریان توسط پسر حنجره طلای دو رگه/ بنازم این صدارو (ویدئو) قر کمر و رقص باحال پسر کوچولوی بسکتبالیست بعد از بُرد شیرین (ویدئو) پسر 14 ساله اندونزیایی که تخم می گذارد غوغای رقص ایرانی دو پسر با آهنگ شاد در تالار عروسی! +فیلم (ویدئو) طنز اول مهر برای ابراز تسلیت به معلمان، دانش آموزان، ناظمان، ناظران و اسیران خاک/ بازگشت همه به سوی مدرسه است😂 (ویدئو) همخوانی فریبا نادری و محمد نادری با ترانه خاطره انگیز یار دبستانی من در کنسرت حجت اشرف زاده شاهکار رقص ایرانی داماد و پدر زن با آهنگ شاد خواننده +فیلم شاهکار رقص شاد چوپان در کنار گله گوسفندان با آهنگ شاد شاهرخ +فیلم/ لعبتی هزار ماشالاه آی دل من عاشق چشماته ،خوشگلی والله آموزش رقص بندری داشجویان با آهنگ شاد+فیلم / دختر بندری... ارتباط مستقیم 50 درصد حوزه اشتغال به حوزه فناوری در آینده ای نزدیک