ساعدنیوز
ساعدنیوز

دموکرات ها جنبش حقوق مدنی را به عنوان منبع الهام خودشان انتخاب کردند

  شنبه، 01 شهریور 1399   کد خبر 98396
دموکرات ها جنبش حقوق مدنی را به عنوان منبع الهام خودشان انتخاب کردند
هافینگتون پست در سرمقاله خود به ریشه ای ترین الهام دموکرات ها برای توجیه جایگاه کنونی شان پرداخته است. پال بلومنتال در این مقاله تلاش کرده تا نشان دهد که رقابت تبلیغاتی ریاست جمهوری در آمریکا علاوه بر بُعد تبلیغاتی اش، وجهی از تاریخ را نیز با خود دارد. هویت ما با کسانی تعریف می شود، که از نظر ما شایسته ی تحسین هستند.

یکی از ویژگی های اساسی رویکرد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری تکبر و توجیه نژادپرستی در انحاء مختلف اش است. او در تلاش است تا نقاط تاریک تاریخ آمریکا را به روشنایی تأویل کند و رأی دهندگان آمریکایی را متقاعد سازد که مهم جایی است که در آن هستیم نه سرگذشتی که داریم. البته این نوع نگاه ترامپ، به اعتقاد سرمقاله نویس هافینگتون پست ریشه در بی سوادی ترامپ و عدم اطلاع او از تاریخ رنج های رنگین پوستان و دگراندیشان در این کشور دارد. علاوه بر این، ترامپ قصد دارد با عادی سازی برخی ظلم ها تزهای حکومتی خودش را توجیه کند. در مقابل بایدن و همکارانش شعار خود را این می دانند: "نجات روح آمریکایی"؛ روح آمریکایی در اینجا به اعتقاد این نویسنده، روح آزادی و برابری است و روح حقوق مدنی. روح طبقاتی که آرمانهایشان، آزادی خواهی را معنا بخشیده است.

بایدن و هریس از قهرمانان جنبش حقوق مدنی الهام می گیرند و تلاش دارند وجود خودشان را با نام هایی چون مارتین لوتر کینگ گره بزنند. نقد تاریخ آمریکا یکی از راه هایی است که دموکرات ها برای پیروزی در انتخابات آن را برگزیده اند چرا که گذشته چراغ راه آینده است و ملتی که گذشته خودش را به عنوان ویترین تماشا کند بهره ای از آن نمی برد. نویسنده هافینگتون پست بر این عقیده است که تلاش ها در راستای احیای آگاهی عمومی از ضرورت بازگشت به آرمان ها یکی دیگر از ویژگی های کمپین بایدن و دموکرات ها است. به اعتقاد وی آرمان همان چیزی است که در قاموس انتخاباتی ترامپ جایی ندارد.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
سفره هفت سین فوق العاده لاکچری ساره بیات با ظروف آنتیک (4 نظر) سرنوشت کاخ‌های «صدام حسین» دیکتاتور عراق چه شد؟ + فیلم (2 نظر) عکس سفره هفت سین لاکچری الهام حمیدی (2 نظر) نحسیِ سال 1401 باز هم گریبان خانم بازیگر را گرفت (2 نظر) (فیلم) صدای خورد شدن گردن مرد گنده ای که کودک درون فعالی داشت/ خدا رحمتش کنه(: (1 نظر) مانتو عید مزونی و فوق العاده خاص الهام حمیدی چش فک فامیلو در آورد! (1 نظر) رقص جذاب محمود شهریاری با تیکه جانانه ای به الهام چرخنده فضای مجازی رو ترکوند + فیلم (1 نظر) ورورد غیرمجاز زنان روسی به ورزشگاه آزادی (1 نظر) مار کبری جسوری که روی اژدهای کومودو را کم کرد! (1 نظر) گوشواره های گران قیمت مونا کرمی با سنگ یاقوتش چشم همرو به خودش خیره کرد (1 نظر) بوی بهار می آید... (1 نظر) سرقت از گردشگران به سبک یک تمساح!+ فیلم (1 نظر) تبریک نوروزی محمدرضا گلزار (1 نظر) فیلم غافلگیری در آنتن زنده شبکه 3 هنگام تحویل سال نو (1 نظر) مدلینگ ادا اجه (بازیگر زیبای سریال سیب ممنوعه) با بلوز سفید بینظیرش (1 نظر)
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/