ساعدنیوز
ساعدنیوز

دفترچه ثبت نام آزمون دستیاری تا آخر بهمن منتشر می شود

  شنبه، 23 بهمن 1400   کد خبر 192290
دفترچه ثبت نام آزمون دستیاری تا آخر بهمن منتشر می شود
ساعد نیوز: رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی از انتشار دفترچه ثبت نام چهل و نهمین دوره آزمون دستیاری پزشکی تا آخر بهمن ماه ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: این آزمون در اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ برگزار می شود.

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز به نقل از مهر، دکتر محمد مهدی نوروز شمسی درباره زمان انتشار دفترچه راهنما و جزئیات شرایط ثبت نام چهل و نهمین دوره آزمون دستیاری تخصصی پزشکی گفت: این دفترچه تا آخر بهمن ماه منتشر می شود و فرصت ثبت نام در اسفندماه ادامه می یابد.

وی افزود: آزمون دستیاری تخصصی پزشکی دوره چهل و نهم در روز ۲۲ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ برگزار می شود.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی درباره نتایج تکمیل ظرفیت دوره چهل و هشتم آزمون دستیاری تخصصی پزشکی گفت: مرحله دوم تکمیل ظرفیت چهل و هشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی در دو بازه زمانی ۱۳ تا ۱۷ بهمن و ۲۰ تا ۲۳ بهمن ماه ۱۴۰۰ انجام شد و تمامی داوطلبان مجاز می توانند تا امروز در مرحله تکمیل ظرفیت دستیاری شرکت کنند.

وی افزود: با توجه به اینکه فرصت ثبت نام داوطلبان در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دستیاری تازه به پایان رسیده است پس از بررسی های نهایی از سوی دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی پیش بینی می شود تا قبل از تعطیلات عید نوروز نتایج تکمیل ظرفیت دوره چهل و هشتم آزمون دستیاری تخصصی پزشکی اعلام شود.

نوروز شمسی درباره آزمون دانشنامه و گواهینامه تخصصی دندانپزشکی گفت: این آزمون در بخش کتبی در روز سه شنبه ۱۹ بهمن و در بخش شفاهی در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه ۲۰، ۲۱ و ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ برگزار شد و فردا یکشنبه ۲۴ بهمن ماه نتایج پذیرش در آزمون دانشنامه و گواهینامه تخصصی دندانپزشکی اعلام می شود.

وی درباره درخواست دانشجویان علوم پزشکی مبنی بر تعویق آزمون های پیش کارورزی و علوم پایه در اسفندماه با توجه به شرایط کرونایی خاطرنشان کرد: زمان برگزاری آزمون های پیش کارورزی پزشکی و جامع علوم پایه پزشکی و دندانپزشکی و آزمون های داروسازی در اسفندماه ۱۴۰۰ تغییر نمی کند.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی یادآور شد: این آزمون ها در سطح دانشگاه های علوم پزشکی و در میان دانشجویان برگزار می شود و با توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی دانشگاه های علوم پزشکی مشکلی در برگزاری آزمون ها نیست.

وی تاکید کرد: هر یک از دانشگاه های علوم پزشکی که مرکز سنجش آنها قابلیت برگزاری آزمون به صورت الکترونیک را دارد آزمون ها را به صورت الکترونیک برگزار می کند و دانشگاه هایی هم که با تعداد کم دانشجوی واجد شرایط آزمون مواجه اند، آزمون را می توانند الکترونیک یا کاغذی برگزار کنند.

نوروز شمسی درباره زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی نیز یادآور شد: ثبت نام برای آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی سال ۱۴۰۱ نیز از ۳۰ بهمن آغاز می شود و تا ۱۰ اسفندماه ۱۴۰۰ ادامه دارد. این آزمون هم خرداد ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
رقص فرح پهلوی در جشن بی شرمانه ! (75 نظر) خودروهای لوکس و گران قیمت نوه امام خمینی/ زندگی لاکچری نعیمه اشراقی حاشیه ساز شد! +عکس (74 نظر) سرنوشت عجیب اسبی که به فرح پهلوی سواری نداد (45 نظر) ساعت رولکس 12 هزار دلاری نتیجه امام خمینی!+عکس (31 نظر) سایه های عاشقانه عروس سید حسن خمینی و همسرش (13 نظر) فروش عجیب نوزادان از 350 میلیون تومان تا طرح ویژه حراج نوزادان در ایران +عکس (10 نظر) دست گل جدید آرتام/ گوشی چند میلیونی دنیا جهانبخت رو ترکوند! (8 نظر) واکنش جالب فیروزه گیلدخت به تمام شدن سریال (7 نظر) فیلم زیباترین رقص ایرانی وسط خیابان ! / پلیس فقط تماشاکرد ! (7 نظر) روایت هویدا از دایره عجیب دوستان فرح پهلوی (6 نظر) وقتی لقب جذابترین آبادانی دنیا به آرتام تعلق میگیره! (6 نظر) ماجرای دوربینی که از بدن امام خمینی عکس نگرفت! (5 نظر) رونمایی دنیا جهانبخت از اولین شغل کیوت آرتام کوچولو!+عکس (3 نظر) دکور اصیل و خاص عروس سید حسن خمینی برای نوشیدن قهوه سبز (3 نظر) واکنش جالب ادا اجه به تمام شدن سریال سیب ممنوعه (2 نظر)