ساعدنیوز
ساعدنیوز

جواب کارگردان «چرا گریه نمی‌کنی؟» به ادعاهای تهیه کننده فیلم: اجازه نمی‌دهم از فیلم من برای خودت نردبان بسازی!

  پنجشنبه، 13 بهمن 1401   زمان مطالعه 3 دقیقه
جواب کارگردان «چرا گریه نمی‌کنی؟» به ادعاهای تهیه کننده فیلم: اجازه نمی‌دهم از فیلم من برای خودت نردبان بسازی!
ساعدنیوز: علیرضا معتمدی کارگردان فیلم «چرا گریه نمی‌کنی؟» در صفحه اینستاگرامش به اظهارات تهیه کننده اعتراض کرده و او را فقط «تهیه کننده اسمی» فیلم خواند و حتی گفت من مایل به حضور در جشنواره فجر نبودم.

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی ساعدنیوز به نقل از عصر ایران، فیلم «چرا گریه نمی کنی؟» ساخته علیرضا معتمدی حاضر در بخش سودای سیمرغ جشنواره فجر چهل و یکم با حاشیه هایی همراه شده است. چند روز قبل (8 بهمن) 7 نفر از بازیگران فیلم در یک استوری مشترک اینستاگرامی اعلام کردند که در جشنواره فیلم فجر شرکت نخواهند کرد. آنها نوشتند: « «اگر در چند سال اخیر از جشنواره فجر پرهیز می کرده ایم، امسال از دیدن نام خود در آن ننگ داریم. و اگر در ارائه ی فیلم به جشنواره اختیاری داشتیم، مانع حضور آن می شدیم. فیلمی که نقش آفرینی در آن فقط از سر رفاقت و همراهی با کارگردانش بوده و نه شناختی از تهیه کننده ی تازه کار و ناشناخته ی آن.

فیلمی که مطابق قانون به واسطه ی حضورش در چند فستیوال خارجی قاعدتا نمی توانست در جشنواره شرکت کند و انتخاب خلاف قانونش توسط اربابان فجر تنها برای سوء استفاده ای فرصت طلبانه است از نام بازیگرانی که پیش از این با صراحت مخالفت خود را با حضور در فجر اعلام کرده اند. هانیه توسلی، فرشته حسینی، مانی حقیقی، نهال دشتی، امیر حسین فتحی، باران کوثری، علی مصفا.»

امروز (11 بهمن) تهیه کننده فیلم، سید رضا محقق در مصاحبه ای با خبرگزاری مهر به شدت به این اقدام آنها اعتراض کرد و اعلام کرد: «کسی حق ندارد به من بگوید که اجازه دارم کارم را به جشنواره بدهم یا ندهم!»
او افزود: « همه عوامل این فیلم تا ریال آخر دستمزدهایشان را گرفته اند، کجا با رفاقت پای این کار آمده اید؟ من به هیچ عنوان نمی خواهم جشنواره فجر را تحریم کنم، چرا باید شما به من زور بگویید؟ این چه مدل دموکراسی است که شما از آن دم می زنید؟ مگر شعار آزادی نمی دهید؟ شما آبروی آزادی را هم برده اید! شما پیراهن عزتمند آزادی را به یک ذلت تبدیل کرده اید!

من در بسیاری از فستیوال های معتبر سینمایی دنیا جایزه گرفته ام، حالا این دوستان به من می گویند تهیه کننده تازه کار! اگر من گمنام بودم چرا برای ساخت این فیلم سراغ من آمدید؟ ساخت این فیلم اساساً از سوی آن ها به من پیشنهاد شد. حین ساخت فیلم «شهر خاموش» بودیم که باران کوثری پیشنهاد ساخت این فیلم را به من داد.»

همچنین اعلام کرد: « تا امروز آقای معتمدی هیچ مشکلی با حضور فیلم در جشنواره نداشته و حتی تقاضای کارت ورود به جشنواره هم داشته است. نسخه نهایی فیلم را هم خودش به ما رساند که تحویل جشنواره دهیم. در کلیه مراحل هم او در جریان ارسال فیلم به جشنواره فجر بود. البته آقای معتمدی پیش تر به من هشدار داده بود که این اتفاق ها رخ می دهد اما من تصمیم خودم را برای حضور در جشنواره گرفته بودم و آمادگی فشارهای سخت تر از این را هم دارم.»

حال چند ساعت از این مصاحبه نگذشته علیرضا معتمدی کارگردان فیلم «چرا گریه نمی کنی؟» در صفحه اینستاگرامش به اظهارات تهیه کننده اعتراض کرده و او را فقط «تهیه کننده اسمی» فیلم خواند و حتی گفت من مابیل به حضور در جشنواره فجر نبودم و اجازه نمی دهم از فیلم من برای خودت نردبان بسازی!

مجموعه نوشتار علیرضا معتمدی در جواب به تهیه کننده فیلم:

تصویر

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
سفره هفت سین فوق العاده لاکچری ساره بیات با ظروف آنتیک (3 نظر) سرنوشت کاخ‌های «صدام حسین» دیکتاتور عراق چه شد؟ + فیلم (2 نظر) عکس سفره هفت سین لاکچری الهام حمیدی (2 نظر) نحسیِ سال 1401 باز هم گریبان خانم بازیگر را گرفت (2 نظر) (فیلم) صدای خورد شدن گردن مرد گنده ای که کودک درون فعالی داشت/ خدا رحمتش کنه(: (1 نظر) مانتو عید مزونی و فوق العاده خاص الهام حمیدی چش فک فامیلو در آورد! (1 نظر) رقص جذاب محمود شهریاری با تیکه جانانه ای به الهام چرخنده فضای مجازی رو ترکوند + فیلم (1 نظر) ورورد غیرمجاز زنان روسی به ورزشگاه آزادی (1 نظر) مار کبری جسوری که روی اژدهای کومودو را کم کرد! (1 نظر) گوشواره های گران قیمت مونا کرمی با سنگ یاقوتش چشم همرو به خودش خیره کرد (1 نظر) بوی بهار می آید... (1 نظر) سرقت از گردشگران به سبک یک تمساح!+ فیلم (1 نظر) تبریک نوروزی محمدرضا گلزار (1 نظر) فیلم غافلگیری در آنتن زنده شبکه 3 هنگام تحویل سال نو (1 نظر) مدلینگ ادا اجه (بازیگر زیبای سریال سیب ممنوعه) با بلوز سفید بینظیرش (1 نظر)
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/