ساعدنیوز
ساعدنیوز

کشتی های آکواریومی کیش کجاست؟

  چهارشنبه، 05 بهمن 1401   زمان مطالعه 10 دقیقه
کشتی های آکواریومی کیش کجاست؟
آکواریوم زیبا و جذاب جزیره کیش مجموعه بی‌نظیری از ماهی‌ها و آبزیان است که هر ساله بیش از یک میلیون گردشگر را به خود جذب می‌کند و رویای دیدن دنیای زیر آب را برای آن‌ها تحقق می‌بخشد. همچنین قسمتی از این مجموعه به نگهداری حیوانات اختصاص یافته است که برای علاقه‌مندان به انواع پرندگان، خزندگان و پستانداران جالب توجه است.

آکواریم کیش در دل توریستی ترین جزیره ایران قرار دارد. در این جزیره نه تنها می توانید، انواع و اقسام ورزش های آبی بلکه انواع جاذبه های دیدنی و تفریحی را تجربه کنید. جزیره کیش یکی از پرطرفدارترین مقاصد برای ایرانی ها و افرادی است که از کشورهای دیگر به اینجا سفر می کنند. یکی از بی نظیرترین جاذبه های این جزیره زیبا، آکواریوم کیش است. آکواریومی که در قلب خلیج فارس ساخته شده و در ایران منحصر به فرد است.

با گشتی در جزیره، سری به آکواریوم کیش می زنیم تا ببینیم چه چیزی باعث معروف شدن آن شده، بعد هم قیمت بلیط و زمان بازدید آن را چک می کنیم و در نهایت موقعیت آن را از نظر نزدیکی به هتل ها، مراکز خرید و سایت های تفریحی بررسی می کنیم.

معرفی آکواریوم کیش

آکواریوم کیش از جاهای دیدنی استان هرمزگان به شمار می آید و از کامل ترین و مجهزترین آکواریوم های ایران است که سالانه گردشگران بسیاری از سراسر کشور برای بازدید از آن به جزیره کیش سفر می کنند. برای علاقه مندان به دنیای زیر آب و افرادی که امکان غواصی ندارند، این آکواریوم فرصتی را فراهم کرده است تا به راحتی بتوانند در آن قدم زده و از تماشای آبزیان متنوع خلیج فارس لذت ببرند.

در آکواریوم کیش انواع آبزیان زیبا در اندازه های مختلف نگهداری می شوند که از نظر شکل، رنگ، فلس و ظاهر منحصربه فرد هستند. بیشتر بازدیدکنندگان این آکواریوم پژوهشگران، دانشجویان و کودکان هستند. در کنار بازدید از دیگر تفریحات کیش، بازدید از آکواریوم آن خالی از لطف نیست و خاطره خوشی را در کنار خانواده و دوستان برای شما رقم خواهد زد.

بخش های مختلف آکواریوم کیش

این آکواریوم بزرگ از دو قسمت اصلی تشکیل شده است. یکی با حجم ۵۰ هزار لیتر که شامل آبزیان بزرگ مانند کوسه و ماهی های عظیم است و دیگری با حجم ۲۰ هزار لیتر که به آبزیان آب شیرین اختصاص دارد و بالغ بر ۷۰ ماهی کمیاب و منحصر علاوه بر کوسه ها و آبزیان بزرگ در آن نگهداری می شوند. از قسمت های مهم آکواریوم کیش، بخش دیرینه شناسی به منظور نمایش آبزیان تاکسیدرمی است

همچنین بخشی به عنوان دیرینه شناسی برای آبزیان تاکسیدرمی شده در نظر گرفته شده است. در این آکواریوم علاوه بر ماهی انواع خزنده ها مانند انواع مار، کروکودیل، عقرب و... نیز نگهداری می شود. لاک پشت عظیم دو متری که در این آکواریوم نگهداری می شود از جمله قسمت های عجیب و دیدنی است.

گشتی در آکواریوم بزنیم

آکواریوم جزیره کیش یکی از زیباترین جاذبه های جزیره و از جاهای تفریحی کیش است که انواع مختلف کوسه و ماهی را در این مجموعه تماشایی می توانید ببینید. این آکواریوم تنوع خلیج فارس را حفظ کرده است و قابی وسیع از این دریای بزرگ را پیش روی بازدیدکنندگان قرار می دهد.در جزیره کیش شانس غواصی در آب های خلیج فارس را دارید و می توانید از نزدیک، تنوع آبزیان این دریا را مشاهده کنید. اما این تنها راه تماشای گونه های آبزی در خلیج فارس نیست. آکواریوم جزیره کیش فرصتی مغتنم برای کسانی است که از چالش های غواصی می ترسند یا به هر دلیلی امکان رفتن به زیر آب را ندارند. با وجود آکواریوم خوش رنگ و لعاب کیش، این افراد هم می توانند به آسانی انواع گونه های رنگارنگ ماهی ها و کوسه های دریای جنوب را به فاصله یک شیشه تماشا کنند.این مجموعه مثل شهربازی کیش وسعت قابل توجهی دارد و شامل انواع گونه های ماهی های کمیاب و زیبای خلیج است. در این مجموعه دو آکواریوم با حجم های ۵۰ هزار لیتر و ۲۰ هزار لیتر تعبیه شده است که آکواریوم بزرگ تر مخصوص کوسه، ماهی ها و آبزیان بزرگ و آکواریوم کوچک تر شامل انواع ماهی های کمیاب و رنگارنگ است.تنوع ماهی های داخل آکواریوم کوچک تر به ۷۰ گونه می رسد. علاوه بر ماهی، ۱۰۰ نوع خزنده نیز در این مجموعه وجود دارند. از این ۱۰۰ نوع می توان به ماربوآ، مار پرنده تایلند، سوسمار ایگوانا، عقرب سیاه آفریقایی و… اشاره کرد. همچنین در آکواریوم می توانید از نزدیک لاک پشت بزرگ جثه ای به طول ۲ متر را ببینید.مجموعه آکواریوم کیش تنها مختص ماهی ها نیست و در آن قسمتی وجود دارد که مخصوص حیوانات تاکسیدرمی شده است. تمساح، مار، انواع پستانداران، پرنده و… از دیگر موجوداتی است که می توانید در مجموعه آکواریوم ببینید.

کشتی های آکواریومی کیش

جاذبه های کیش آنقدر زیاد است که می تواند تا چندین روز هم شما را سرگرم کند و یک سفر فراموش نشدنی برایتان رقم بزند. یکی دیگر از جاذبه هایی که می توان آن را با آکواریوم کیش مقایسه کرد، کشتی های آکواریومی است. این دو گرچه شاید در ظاهر به همدیگر شبیه باشند ولی تفاوت های زیادی با هم دارند.کشتی های آکواریومی زیادی در کیش وجود دارند که می توانید از هر یک از آن ها بازدید کنید. مجموعه هایی که امکانات تفریحی دیگری را هم در اختیار شما قرار می دهند.در واقع این کشتی ها یک مجموعه تفریحی هستند که برای گردشگران طراحی شده اند. برای مثال غذا خوردن در رستوران کشتی آکواریومی یکی از تجربه هایی ست که تا آخر عمر آن را از یاد نخواهید برد.کشتی آکواریومی کف شیشه ای یکی از بهترین کشتی آکواریومی های کیش است. اما در عین حال حق انتخاب های دیگری هم دارید:

 • کشتی آکواریوم گردشگر (دور شیشه ای)
 • کشتی آکواریوم سیمرغ (کف و دور شیشه ای)
 • کشتی آکواریوم تیکا کیش
 • کشتی آکواریوم طوطیا
 • کشتی آکواریوم نهنگ سفید

تفاوت آکواریوم و کشتی های آکواریومی

آکواریوم یک ساختمان است که به شکل خاص طراحی شده و موجودات دریایی در آن نگهداری می شوند. در واقع آکواریوم ها سازه های مصنوعی بسیار بزرگی هستند که با ظرفیت بالا ساخته می شوند.در حالی که کشتی های آکواریومی در داخل دریا قرار دارند و شما می توانید موجودات آبزی مختلف را در محیط زندگی اصلی شان تماشا کنید. ضمن اینکه انواع پوشش های گیاهی داخل آب مثل مرجان ها و جلبک های دریای مختلف هم در این کشتی ها، بسیار تماشایی است.

آکواریوم کیش

جاهای دیدنی کیش نزدیک آکواریوم

در نزدیکی آکواریوم کیش می توانید به مراکز خرید و مجموعه های تفریحی و گردشگری مختلفی دسترسی داشته باشید؛

 • پارک دلفین ها: نزدیک ترین جاذبه گردشگری در نزدیک آکواریوم، پارک دلفین هاست که فقط یک کیلومتر با آن فاصله دارد. دیدن بازی دلفین ها و حرکات نمایشی آن ها یکی از جذابیت های این مرکز است. این پارک، عنوان اولین دلفیناریوم ایران را دارد که حدود ۱۰ سال پیش در این جزیره ساخته شد.علاوه بر دلفین ها در این مجموعه انواع شیر دریایی، گراز دریایی، فوک، پنگوئن و … نگهداری می شود.اما جاذبه پارک دلفین ها به همین جا ختم نمی شود و باغ پرندگان هم یکی دیگر از بخش های است که می توانید در این مجموعه از آن بازدید کنید.در دلفیناریوم کیش همچنین سالن های مختلفی برای سمینار، کنسرت و آمفی تئاتر طراحی شده است. ضمن اینکه در فضای سبز آن گونه های مختلف گیاهی مثل چندین مدل درخت اکالیپتوس هم وجود دارد.
 • پارک هنگام: برای قدم زدن در یکی از بزرگ ترین و بهترین پارک های جزیره زیبای کیش فاصله کمی با آکواریوم دارید. این پارک در خیابان فردوسی و نزدیک مرکز خرید پردیس قرار دارد که محلی مناسب برای استراحت و تفریح گردشگران و حتی ساکنان این جزیره (کیشوندان) بوده و افراد معمولا پس از خرید کردن برای استراحت وارد این پارک می شوند. پیست پارک و امکان کرایه دوچرخه، اسکوتر و موتور برقی از جمله امکانات آن است.
 • پارک آهوان: دیدن آهو از فاصله چند متری، می تواند خیلی هیجان انگیز باشد. پس با سفر به کیش این فرصت را از دست ندهید و به پارک آهوان بروید. مخصوصا اگر به آکواریوم کیش رفته اید، این پارک فاصله کمی با شما دارد.بوستان یا باغ وحش پارک آهوان در انتهای خیابان فردوسی و در ضلع جنوبی پارک هنگام واقع شده است. پارک آهوان جزیره کیش، در حقیقت محل نگهداری حیوانات بوده و تنها باغ وحش جزیره زیبای کیش محسوب می شود. مساحت این باغ وحش در حدود ۲ هکتار تخمین زده شده و دارای ۱۷ قفس برای نگهداری حیوانات است.پارک آهوان را می توان یکی از پربازدیدترین جاذبه های گردشگری کیش معرفی کرد که در سال ۱۳۸۰ ساخته شد. شیر، آهو، روباه، شغال، گوزن و اسب را می توان تنها برخی از حیوانات نگهداری شده در این باغ وحش به حساب آورد.
 • پارک آبشار: بوستان آبشار با طراحی فضایی متفاوت، حال و هوای مدیترانه ای را برای شما زنده می کند. این پارک دقیقا روبروی پارک هنگام قرار دارد و یکی از مکان های دیدنی بوده که بیشتر مسافران براب تفریح به آنجا می روند. پارک آبشار دارای آلاچیق های زیادی برای استراحت کردن است.هچنین طراحی برکه ها و آبشارهای مصنوعی باعث جذابیت و زیبایی این پارک شده است. یکی از ویژگی های جذاب پارک آبشار نسبت به سایر بوستان ها، نورپردازی فوق العاده و منحصر به فرد آن است که زیبایی را دوچندان می کند.
 • مرکز خرید پانیذ: از پارک های مختلف نزدیک آکواریوم کیش که بگذریم، نوبت به مرکز خرید ها می رسد. پاساژ پانیذ یکی از مراکز خریدی است که بین پردیس یک و دو و هایپرمارکت قرار گرفته است. این پاساژ یکی از قدیمی ترین های کیش است که در آن می توانید انواع و اقسام جنس ها را پیدا کنید. تمامی این اجناس قیمت مناسبی دارند و گزینه خوبی برای خرید در کیش هستند. این مرکز خرید در سال ۱۳۷۷ احداث و مساحت آن هم در حدود ۱۰ هزار متر مربع است. مرکز خرید پانیذ دارای ۲ طبقه و ۲۰۸ واحد تجاری و اداری است.
 • اسکله تفریحی کیش: در جزیره کیش، تفریح حرف اول را می زند، پس بعد از بازدید از آکواریوم بزرگ کیش می توانید به اسکله تفریحی که در نزدیکی آن قرار دارد، بروید.این اسکله بیش از ۴۳۷ متر طول و ۱۰ هزار متر مربع مساحت دارد. اینجا می توانید برای ساعاتی ریلکس کنید و به صدای مرغ های دریایی با ترکیب موج های خلیج فارس گوش دهید. انواع تفریحات دریایی مثل ماهیگیری، غواصی، قایق سواری و… هم برای شما مهیا است.در این اسکله می توانید پیاده روی کنید یا لذت رکاب زدن در کنار خلیج فارس را بچشید. تفریحات هوایی هم اینجا برای شما طراحی شده اند؛ بالن سواری جذاب ترین آن هاست که سخت از آن خواهید گذشت.

نزدیکی آکواریوم کیش در کجا اقامت کنیم؟

جزیره کیش به دلیل توریستی بودن، هتل ها و اقامتگاه های متنوعی را در خود جای داده است. اگر علاقه به نزدیکی محل اقامت خود به آکواریوم کیش دارید، هتل های مارینا پارک، هتل سیمرغ، هتل شباویز و هتل کوثر فاصله های کوتاه تری به نسبت سایر هتل ها تا آکواریوم دارند و از گزینه های مناسبی به شمار می آیند.

آکواریوم کیش

آدرس آکواریوم کیش

دسترسی به آکواریوم کیش بسیار راحت است و شما می توانید با هر نوع وسیله نقلیه از مرکز جزیره خود را به سمت جنوب شرقی و آکواریوم برسانید. با رسیدن به مقصد، شاید اول تصور کنید که به پارک دلفین ها آمده اید و آکواریوم بخشی از این مجموعه است، در حالی که این دو مجموعه دیدنی مجزا از یکدیگر بوده و فقط در کنار هم قرار گرفته اند. در نتیجه باید بلیط جداگانه برای هر یک تهیه کنید.

آدرس: جزیره کیش، خیابان فردوسی، جنب پارک آهوان، ساختمان کانون هنر، آکواریوم بزرگ کیش

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
عرض ارادت احساسی و عیادت بازیگران و ورزشکاران از رهبر معظم انقلاب در بیمارستان+ عکس/ از جواد عزتی و علی ضیا تا علی پروین و بهداد سلیمی (673 نظر) رهبر معظم انقلاب چه میوه هایی را برای حفظ سلامتی خود میل می کنند؟ (202 نظر) پاسخ جالب رهبر معظم انقلاب به یک سوال: حضرت آقا اصلاً شما فکر می‌کردین که رهبر بشین؟ (58 نظر) گریم سخت و سنگین شازده مفخم سریال "گیلدخت"، صالح میرزاآقایی، برای بازی در نقش امام خمینی/ بنظرتون شبیه ایشون شدن؟ (43 نظر) خلاقیت خنده دار یک ایرانی برای دوخت کاپشن با پتو پلنگی حماسه آفرید/ ایرانی پنجه طلا از هر انگشتش هنر میباره😂 (42 نظر) نگاهی به خونه زندگی لوکس و پُر از عتیقه جات فائزه هاشمی رفسنجانی، دختر مرحوم هاشمی رفسنجانی+ویدیو/ خونه نه، انگار آنتیک فروشیه (30 نظر) ماجرای جالب کارت عروسی فائزه و حمید که به دست رهبر انقلاب رسید/ حرکت تحسین برانگیز عروس و داماد ایرانی برای خرید سرویس طلا+عکس (30 نظر) خلاقیت بی نظیر راننده مشهدی، با نوشته جالب پشت وانت اش حماسه آفرین شد/ آدم حَظ میکنه از این درک و فهم بالا (28 نظر) روایتی جالب از روز دقیق تولد رهبر معظم انقلاب از زبان خودشان در سالگرد 85 سالگی ایشان+عکس شناسنامه (22 نظر) خلاقیت تحسین برانگیز چوپان برای تردد بدون دردسر گوسفندانش در سطح شهر+ویدیو/ مغز تو رو باید طلا گرفت😂 (19 نظر) مراسم تولد جگرسوز علی انصاریان در خانه ابدی اش و گریه های دلخراش ننه علی/ روحش شاد+ عکس (18 نظر) نگاهی به میز صبحانه رنگارنگ و عاشقانه رضا گلزار/ قشنگ معلومه خانومش براش سنگ تموم گذاشته+عکس (18 نظر) تزئین میز عصرانه شیک و ایرانی پسند در آمریکا به سبک پریچهر قنبری، همسر اول شهاب حسینی +عکس/ چقد خوش سلیقه هست👌 (14 نظر) روایت جالب رهبر معظم انقلاب از کتاب کرایه کردنشان به مبلغ هر شب 1 قِران+ویدیو/ کتابفروشی ناراحت شد که چرا من هر جلد رو توی یک شب میخونم! (13 نظر) خلاقیت منحصربفرد و هوشمندانه شهرداری تهران برای حفظ یک درخت کهن/ مغزشونو باید طلا گرفت +عکس (13 نظر)
دیگران می‌خوانند   
فال شمع روزانه امروز سه شنبه 4 اردیبهشت 1403 فال روزانه امروز سه شنبه 4 اردیبهشت ماه 1403 (عکس) گوشه دنج خانه پویا حاجی رضا، بازیگر نقش احتشام در سریال گیلدخت رو به حیاط با صفای خانه‌شان همراه با رونمایی از چهره واقعی آقای بازیگر فال ابجد روزانه سه‌شنبه 4 اردیبهشت 1403 فال قهوه با نشان روز سه شنبه 4 اردیبهشت ماه 1403 فال حافظ با تفسیر امروز سه شنبه 4 اردیبهشت 1403+فیلم (عکس) بیتابی همسر و فرزندان شهرام عبدلی، بازیگر نقش مهران در سریال فاصله‌ها، بر سر پیکر بی جان او / تو کاری با دلم کردی که فکرشم نمی کردم ... نگاهی به مراسم عروسی لاکچری و مفصل دختر بزرگ اردوغان در استانبول+عکس/ چه لباس عروس خوشگلی، چه داماد خوش‌تیپی مردی که تکان‌دهنده‌ترین عکس دنیا را گرفت و یک سال بعد خودکشی کرد+ عکس راه های طلایی پاک کردن روغن سوخته از روی اجاق گاز (عکس) همبازی بودن آقای بیاتی، خواستگار فهیمه در پایتخت 5 با بازیگر معروف در فیلم نوستالژیک دهه شصتی / روحش شاد ... روش های هوشمندانه و خلاقانه برای چیدمان ادویه ها در آشپزخانه نگاهی به عینک آفتابی شیک و منحصر به فرد سحر دولتشاهی/ سلیقه خانم بازیگر مثل همیشه خاص و محشر+عکس نگاهی به کیک 4 طبقه سالگرد ازدواج بابک جهانبخش خواننده محبوب ایرانی و همسر باکلاس و شیکش+عکس خلاقیت خنده دار یک پدر ایرانی با هندوانه حماسه ساز شد/ میوه است یا دستگاه آبمیوه گیری؟+عکس 5 نکته کلیدی در خرید اینترنتی گوشی لحظه احساسی آزاد شدن حمید صفت، محمدعلیِ سریال هفت سر اژدها از زندان و بوسیدن پای مادرش+ویدیو/ مادری که تموم تلاشش رو کرد پسرش قصاص نشه آشپزی گلاره عباسی بازیگر سریال کیمیا در خانه زن جنوبی/ لباس جنوبی چه بهشون میاد +فیلم سریع‌ترین و بهترین روش مقایسه و خرید بلیط هواپیما از بین چندین وب‌سایت گردشگری رونمایی از ریش های طلایی و بلند هالند، ابرستاره فوتبال اروپا/ به نظرتون جذاب تر شد؟+عکس ارز دیجیتال پپه 2 چیست و چه فرقی با پپه دارد؟ نگاهی به دکوراسیون شیک و باکلاس ملیکا شریفی نیا حدیث سریال دلدادگان در خانه اش/ عاشقانه ها...+عکس اولین عکس از ترانه علیدوستی روی تخت بیمارستان/ جزئیات بیماری ناشناخته شهرزاد لو رفت خنده دارترین و باحال ترین سکانس جوکر: وقتی عباس جمشیدی‌فر روسری سر کرد و عروس شد😂+ویدیو رونمایی احمد مهرانفر از کارت عروسی خلاقانه به سبک سریال پایتخت+عکس/ چه میکنه تکیه کلام‌های نقی رونمایی از استایل جذاب و خاص میلاد کی مرام در جشن تولد 38 سالگی میان رفقای خوشتیپ+عکس تعریف و تمجید هنگامه قاضیانی از نقش آفرینی سحر دولتشاهی در استوری اینستاگرامش+عکس نگاهی به مهربانی و رأفت رهبر انقلاب در برابر کودکان ایران زمین/ واقعا باعث افتخاره +عکس جشن تولد ساده و خلوت محمود پاک نیت، تقی خان سریال گیلدخت درکنار نوه زیبا و چشم رنگی‌اش+عکس رضا عطاران بدل صدام شد! خلاقیت هوشمندانه یک کشاورز برای حفاظت مزرعه خود حماسه آفرید/ هیتلر هم مغز این نداشت +فیلم رونمایی جالب از تغییر هوش پران لوکیشن منزل حمید لولایی در سریال خانه به دوش بعد از 20 سال+ویدیو سفر متفاوت پریناز ایزدیار با رضا عطاران به کاخ صدام حسین! خلاقیت بی نظیر یک معمار در طراحی خانه ای با الهام از موز/ مغز تو رو باید تو موزه نگه داشت+عکس این افراد نمیتوانند فیلم مست عشق را در سینما ببینند+عکس خلاقیت خاص و منحصربفرد ساره بیات با کندن گل و گیاه شهرداری حماسه آفرید+عکس لجبازی وحشتناک اتوبوس و پژو وسط جاده سیرجان سانحه هولناکی را رقم زد+ ویدیو سلفی زیبای سعید عزت اللهی و مادر جوان و باکلاسش در ماشین/ خدا برای هم حفظتون کنه+عکس عکس بسیار زیبا و ژست منحصر به فرد همسر شاهرخ استخری مقابل آینه+عکس شیطنت‌های پسر کوچولوی ستاره سادات قطبی تمومی نداره؛ اینبار نوبتِ سینک ظرفشوییه که اونم فتح شد+ویدیو
تیتر امروز   
فال شمع روزانه امروز سه شنبه 4 اردیبهشت 1403 فال روزانه امروز سه شنبه 4 اردیبهشت ماه 1403 فال قهوه با نشان روز سه شنبه 4 اردیبهشت ماه 1403 فال ابجد روزانه سه‌شنبه 4 اردیبهشت 1403 فال حافظ با تفسیر امروز سه شنبه 4 اردیبهشت 1403+فیلم مردی که تکان‌دهنده‌ترین عکس دنیا را گرفت و یک سال بعد خودکشی کرد+ عکس اولین عکس از ترانه علیدوستی روی تخت بیمارستان/ جزئیات بیماری ناشناخته شهرزاد لو رفت رضا عطاران بدل صدام شد! سفر متفاوت پریناز ایزدیار با رضا عطاران به کاخ صدام حسین! همسرکشی با بند بادکنک/ قاتل جسد همسرش را 2 شب زیر تخت فرزندش مخفی کرد ناگفته‌های معلم زبان انگلیسی رهبر معظم انقلاب از زندگی شخصی ایشان؛ از تمرین های منظم و استعداد رهبری در یادگیری تا همیشه آماده بودن بساط چایی در اتاقشان کشف 90 خاور زباله از خونه زندگی یک میلیاردر در بجنورد!+فیلم (ویدئو)گلزار به جای آلارم ساعت با صدای این موجود بیدار میشه! (فیلم) تا حالا فکر کردین گربه‌ها دنیا رو چه شکلی می‌بینن؟/یک دقیقه گربه بشیم! (عکس)کاخ مجلل و باشکوه مهران مدیری با معماری نئوکلاسیک /کلا لاکچری بودن تو خون آقای بازیگره