ساعدنیوز
ساعدنیوز

کفش ورزشی با قیمت حدودا 200,000,000,000 همه جهان را در بهت فرو برد+ تصاویر

  شنبه، 05 فروردین 1402   زمان مطالعه 1 دقیقه
کفش ورزشی با قیمت حدودا 200,000,000,000 همه جهان را در بهت فرو برد+ تصاویر
ساعدنیوز: کفش‌های نایکی که مایکل جردن در فینال سال 1998 پوشید، ممکن است رکورد قیمت در خانه حراج ساتبی را بشکند.

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی ساعدنیوز به نقل از خبرآنلاین، بین 2 تا 4 میلیون دلار؛ ین ارزش Air Jordan XIII است که مایکل جردن در فینال‌های NBA در سال 1998 پوشیده بود. او آنها را پس از بازی یوتا جاز و شیکاگو بولز به پسری توپ‌جمع‌کن در سالت لیک سیتی هدیه داده بود. بیست و پنج سال از آن روز گذشته و این کفش با امضای مایکل جردن می‌تواند رکورد قیمت در خانه حراج نیویورک ساتبی را بشکند.

این تنها جفت کفش ورزشی است که جردن در شش بازی NBA پوشیده بود و در بازار موجود است. و این کفش متعلق به فصل آخر او با بولز است که به «آخرین رقص» مشهور است. دو سال پیش، کفش‌های نایک ایر شیپز که جردن در سال 1984 پوشیده بود به قیمت نزدیک به 1.5 میلیون دلار به حراج گذاشته شد. و حالا قیمت Air Jordan XIII ممکن است بیش از دوبرابر باشد.

Air Jordan XIII

Air Jordan XIII

بازار پررونق کفش‌های ورزشی، از ایر شیپز تا ایر جردن‌ها

فروش مجدد کفش‌های ورزشی تبدیل به یک تجارت پررونق شده و کلکسیون‌دارها مشتاق به دست آوردن این کفش‌ها هستند و خانه‌های حراج هم از اینهمه رونق خوشحالند.

رکورد قبلی فروش در حراجی به سال 2021 برمی‌گردد، زمانی که خانه حراج ساتبی یک جفت ایر شیپز نایکی را که جردن در بازی‌های فصل عادی در سال 1984 پوشیده بود، به مبلغ 1472000 دلار به نیک فیورلا، کلکسیونر، فروخت.

این اولین باری بود که یک جفت کفش ورزشی به قیمت بیش از یک میلیون دلار به حراج گذاشته شد. این کفش‌ها به رنگ سفید و قرمز توسط جردن در پنجمین بازی از اولین فصل NBA او به عنوان بازیکن بولز در سال 1984 پوشیده شد و خودش هم آنها را امضا کرد.

پیش از این، در سال 2020، یک جفت نایک ایر جردن وان‌های که اسطوره بسکتبال در سال 1985 آنها را پوشیده بود، در حراج کریستی به قیمت 615000 دلار رسید.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
5 مَردی که یک زن مشترک دارند+عکس تاسف آور (264 نظر) غرفه عجیب تبلیغ نوار بهداشتی یک شرکت خاص در بام لند تهران +تصاویر (73 نظر) ازدواج پیرمرد با دختر 9 ساله با لبخند رضایت ! (59 نظر) روزی که شاه در برابر تختی تحقیر شد+عکس غرور آفرین تختی (25 نظر) گفتگو با بامزه‌ترین سارق تهران! (20 نظر) ورود یک مرد مست به داخل قفس شیر در هند +فیلم (16 نظر) تغییر قیافه هانده ارچل بعد از لاغری زیاد (12 نظر) نماز خواندن یک ورزشکار خانم ایرانی وسط یک سالن ورزشی در قرقیزستان +فیلم (12 نظر) این خانم فرانسوی زیبا دست در دست همایون شجریان برای ایران سنگ تمام گذاشت +فیلم (10 نظر) توضیح میرسلیم درباره ساعت 30 میلیاردی اش در صحن مجلس!+عکس (10 نظر) ذوق عجیب یک راننده اسنپ از دیدن عموپورنگ (9 نظر) دست گل جدید آرتام/ گوشی چند میلیونی دنیا جهانبخت رو ترکوند! (7 نظر) پولدارترین مَرد ایرانی کل ثروتش را وقف کرد+فیلم (6 نظر) حرکات بانمک آرتام پسر دنیا جهانبخت داخل ماشین قرمز لوکسش (5 نظر) تیپ کیوت و بامزه آرتام، پسر دنیا جهانبخت و خنده با نمکش (5 نظر)