خرید از ebay {راهنمای جامع 2021}

  یکشنبه، 26 اردیبهشت 1400   کد خبر 151204
خرید از ebay {راهنمای جامع 2021}
ساعدنیوز: در این مقاله از گروه تجاری ققنوس به اصول خرید از ebay و شرکت در مزایده اشاره می کنیم.

در این مقاله از گروه تجاری ققنوس به اصول خرید از ebay و شرکت در مزایده اشاره می کنیم.

ebay {ای بی} یک پلتفرم مشهور خرید آنلاین است که افراد معمولی و بازرگانان می توانند کالاهای نو و دست دوم خود را از آن خریداری کرده یا به فروش برسانند.

به دو شیوه عمده می توان از فروشگاه ای بی خرید کرد:

شیوه اول: یک مزایده برگزار می شود و شما مبلغ مورد نظر خود را وارد می کنید و در نهایت فردی برنده خواهد شد که بیشترین قیمت را پیشنهاد کند.

شیوه دوم: خرید با گزینه “buy it now”. به این صورت که یک قیمت برای کالایی مشخص شده است و شما می توانید آن کالا را به قیمت تعیین شده خریداری کنید؛ درست مثل دیگر وب سایت های آنلاین خرده فروشی.

در این مقاله از سایت گروه تجاری ققنوس، به شما آموزش می دهیم که چگونه می توانید کالای مورد نظر خود را از ebay خریداری کنید؛ هم خرید در مزایده و هم خرید در قیمت های تعیین شده.

به همین منظور، به وسایل زیر نیاز خواهید داشت:

  • یک دستگاه کامپیوتر که به اینترنت متصل باشد.
  • یک عدد دیبیت کارت یا کارت اعتباری.

مراحل خرید از سایت ebay در هنگام برگزاری مزایده

در این قسمت به تمام مراحل خرید از سایت ای بی در هنگام برگزاری یک مزایده اشاره می کنیم.

مرحله اول

ابتدا وارد سایت ebay شوید.

مرحله دوم

باید به این نکته توجه داشته باشید که تنها در صورتی می توانید کالاهای مورد نظر خود را از این سایت خریداری کرده یا در آن به فروش برسانید که ثبت نام کرده و حساب کاربری باشید.

پس اگر به تازگی می خواهید ثبت نام کنید، بر روی گزینه Register {در قسمت بالای لوگو سایت ای بی} کلیک کنید.

اما اگر در حال حاضر یک حساب کاربری دارید، بر روی گزینه sign in کلیک کرده، ID و رمز عبور خود را وارد کنید. سپس از مرحله پنجم ادامه دهید.

تصویر

مرحله سوم خرید از سایت ebay

به منظور ثبت نام در فروشگاه ای بی باید نام و آدرس ایمیل خود را وارد کرده و یک رمز عبور انتخاب کنید.

پس از این که اطلاعات خواسته شده را وارد کردید، بر روی گزینه آبی رنگ Register در قسمت پایین صفحه کلیک کنید.

تصویر

مرحله چهارم

پس از این که بر روی گزینه register کلیک کردید، یک صفحه باز می شود و دوباره وارد سایت ای بی می شوید.

اکنون می توانید اسامی کالاهای مورد نیاز خود برای خرید را در قسمت کادر جستجو وارد کرده و بر روی گزینه Search کلیک کنید.

اگر می دانید که دقیقا دنبال چه کالایی هستید، اسم کالا را مستقیما وارد کنید. به طور مثال، اگر کلمه “iPad” را جستجو کنید، در مقایسه با زمانی که کلمه “iPad mini” را جستجو می کنید، نتایج بیشتری نمایش داده خواهد شد.

مرحله پنجم

پس از این که کلمه مورد نظر خود را وارد کرید، یک لیست از کالاهایی نمایش داده می شود که مطابق با جستجو شما هستند.

به چندین روش می توانید کالاهای نمایش داده شده را مشخص کنید؛ از جمله می توانید در قسمت فیلتر، گزینه auction یا buy it now را انتخاب کنید.

در کنار تصاویر و نام کالاهایی که برای مزایده قرار داده شده اند، اطلاعاتی در رابطه با تعداد پیشنهاد دهندگان و بیشترین قیمت پیشنهادی نوشته شده است.

در ستون آخر مدت زمان باقی مانده تا پایان مزایده یا مدت زمانی که کالا برداشته می شود، نوشته شده است.

به طور مثال، اگر کنار کالایی “6d 20h” نوشته شده بود، منظور این است که 6 روز و 20 ساعت تا پایان مزایده این کالا باقی مانده است.

تصویر

اطلاعات دیگری که در این لیست آورده شده است، شامل نو یا دست دوم بودن کالا نیز می شود.

علاوه بر این، گفته می شود که آیا این کالا به طور رایگان بسته بندی و ارسال می شود یا این که پرداخت این هزینه ها بر عهده شما می باشد.

در گزینه buy it now نیز اطلاعات مشابه و قیمت مورد انتظار ذکر شده است {درست مانند دیگر سایت های آنلاین خرده فروشی}.

اگر چندین کالا در همین رنج قیمت موجود باشد، با توجه به گزینه ای که انتخاب می کنید، برای تان نمایش داده می شود.

فراموش نکنید که خرید کالا به شیوه buy it now با ارسال رایگان همراه خواهد بود.

تصویر

مرحله ششم خرید از سایت ebay

بر روی تصویر کالا یا نام آن کلیک کنید تا اطلاعات بیشتری درباره کالا به دست آورید. همین طور می توانید پیشنهاد خود برای مزایده را وارد کرده یا گزینه “buy it now” انتخاب کنید.

قبل از این که پیشنهاد خود برای مزایده را وارد کنید، از قابل اعتماد بودن فروشنده مطمئن شوید.

به همین منظور می توانید ID فروشنده که در قسمت پایین “اطلاعات فروشنده” قرار گرفته است را مشاهده کنید.

در این قسمت می توانید نظرات مشتریان و امتیازهایی که داده اند را مشاهده کنید.

مرحله هفتم خرید از فروشگاه ای بی

برای شرکت در مزایده باید حداکثر قیمتی که حاضر هستید برای کالای مشخص شده پرداخت کنید را در قسمت کادر وارد کنید.

سپس بر روی گزینه آبی رنگ “submit bid” کلیک کنید. به طور مثال، اگر بیشترین مبلغ پیشنهاد شده برای این کار مقدار 22 یورو است و شما می توانید تا 35 یورو بابت آن پرداخت کنید، باید 35 یورو را وارد کنید.

پیشنها فعلی تنها تا 23 یورو افزایش می یابد و تصور بر این است که شخص دیگری حاضر به پرداخت مبلغ بیشتری بابت این کالا نیست.

تا زمانی که بیشترین مبلغ برای خرید کالا پیشنهاد شود، ای بی به طور اتوماتیک مبالغ پیشنهاد شده از سوی دیگران خریداران را بررسی می کند تا در نهایت به مبلغ شما برسد.

توصیه می کنیم که هرگز مبالغی مثل 10 یورو را پیشنهاد نکنید و سعی کنید که مثلا 11.52 یورو را پیشنهاد کنید. با این کار، شانس تان برای پیروزی در این مزایده افزایش خواهد یافت.

تصویر

مرحله هشتم

در این مرحله باید مبلغ پیشنهاد شده خود را تایید کنید؛ بر روی گزینه “CONFIRM BID” کلیک کنید. در پنجره ای که برای تان باز می شود، به شما گفته می شود که چنانچه شما بیشترین مبلغ را پیشنهاد کرده باشید یا این که فرد دیگری پیشنهاد کرده باشد، می توانید یک مبلغ جدید پیشنهاد کنید و گزینه “bid again” را انتخاب کنید.

اگر اولین باری است که با سایت ای بی کار می کنید، از شما خواسته می شود که جزییات آدرس خود را تایید کرده و یک شماره تلفن همراه وارد کنید. سپس یک کد تایید برای تان ارسال خواهد شد.

زمانی که اطلاعات خواسته شده را وارد کردید می توانید بر روی گزینه “continue” کلیک کنید.

در چندین دقیقه یا حتی چندین ثانیه قبل از شروع مزایده، مبالغ زیادی پیشنهاد می شود؛ در نتیجه توصیه می کنیم آنلاین باشید و به طور مرتب صفحه را تازه سازی کنید تا از مزایده عقب نمانید.

اگر شما شخصی باشید که بیشترین مبلغ را بابت مزایده پیشنهاد کرده است، از طریق ایمیل در پایان مزایده به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

قبل از این که کالا برای تان ارسال شود باید هزینه آن را پرداخت کنید {مرحله سوم در قسمت بعد را مشاهده کنید}.

خرید کالا با قیمت تعیین شده در فروشگاه ebay

همان طور که در قسمت قبل اشاره کردیم، اگر می خواهید در مزایده شرکت کنید باید مراحل گفته شده را طی کنید.

اما اگر تمایلی به شرکت در مزایده ندارید و می خواهید کالای مورد نظر خود را با همان قیمت تعیین شده از فروشگاه ای بی خریداری کنید، باید کارهای گفته شده در قسمت بعد را انجام دهید.

مرحله اول

اگر می خواهید به شیوه “buy it now” خرید خود را تکمیل کنید، نیازی نیست که در مزایده شرکت کنید.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که کالای مورد نظر خود را از داخل لیست انتخاب کرده و بر روی گزینه آبی رنگ “buy it now” کلیک کنید.

مرحله دوم خرید از فروشگاه ای بی با قیمت تعیین شده

پس از انجام مرحله اول، یک صفحه جدید برای تان باز می شود که از شما می خواهد تا خرید خود را بررسی کنید.

تمام مبالغی که باید پرداخت کنید، از جمله هزینه های بسته بندی و پست، در این قسمت مشخص شده است.

اگر با قیمت تعیین شده موافق هستید، بر روی گزینه آبی رنگ “Continue” کلیک کنید.

اگر اولین باری است که از سایت ebay خرید می کنید، از شما خواسته می شود تا جزییات آدرس تان را تایید کرده و یک شماره تلفن همراه وارد کنید. سپس یک کد تایید برای تان ارسال خواهد شد.

زمانی که اطلاعات خواسته شده را تکمیل کردید، می توانید بر روی گزینه “Continue” کلیک کنید.

مرحله سوم

سپس در این مرحله از شما خواسته می شود که جزییات پرداخت را وارد کنید. فروشگاه آنلاین ebay از پی پال به عنوان واسطه کمک می گیرد؛ به این صورت که شما هزینه را برای پی پال واریز می کنید و پی پال خود مبلغ را انتقال می دهد تا فروشنده نتواند جزییات بانکی تان را مشاهده کند.

اگر در حال حاضر یک حساب کاربری در پی پال دارید، می توانید بر روی گزینه “log in” کلیک کرده تا پرداخت انجام شود.

امروزه، بیشتر فروشندگان تنها شیوه ای که برای پرداخت وجوه قبول می کنند، پی پال است. علت آن هم این است که پی پال به فروشنده این اطمینان را می دهد که کالا قبل از این که ارسال شود، هزینه آن پرداخت شده است.

علاوه بر این، پرداخت با پی پال به این معنا است که فروشنده می تواند فورا کالا را ارسال کند؛ به جای این که منتظر بماند تا پرداخت تایید شود یا چک ها به اداره پست برسند.

شیوه دیگری که برای پرداخت هزینه ها وجود دارد، استفاده از کارت اعتباری یا دیبیت کارت می باشد. کافی ست که شیوه مورد نظر خود را انتخاب کنیدمرحله چهارم خرید از فروشگاه ای بی با قیمت تعیین شده

سپس یک پنجره جدید باز می شود از شما خواسته می شود که شیوه پرداخت را یک بار دیگر تایید کنید. بر روی این گزینه کلیک کنید تا پرداخت تکمیل شود.

زمانی که پرداخت تایید شود، یک ایمیل از سوی فروشنده دریافت می کنید. سپس کالا را به شیوه مد نظر دریافت خواهید کرد.

چنانچه کالای خود را دریافت نکردید، می توانید به قسمت خدمات مشتریان این سایت مراجعه کنید.

سرویس “حفاظت از خریدار ای بی”، بیشتر کالاهایی که با پی پال خریداری شده اند را پوشش می دهد؛ در نتیجه شما پول خود را دریافت خواهید کرد.

کلام آخر

امیدوارم که این مقاله از سایت گروه تجاری ققنوس اطلاعات شما در زمینه حضور در مزایده و همین طور خرید با گزینه “buy it now” را افزایش داده باشد.

در نهایت باید بگوییم که اگر خودتان تمایلی به خرید مستقیم از سایت ebay ندارید یا این که از شرایط و ضوابط لازم برخوردار نیستید، متخصصان ما در گروه تجاری ققنوس می توانند این کار را برای تان انجام دهند.

درباره گروه تجاری ققنوس

شرکت بازرگانی بین المللی و خدمات حمل بار هوایی ققنوس تجارت خاورمیانه با نام تجاری گروه تجاری ققنوس با بیش از 8 سال سابقه فعالیت در حوزه تجارت خارجی و حمل و نقل بین المللی اعم از هوایی، دریایی و زمینی و سایر خدمات نظیر ترخیص کالا، حوالجات ارزی، خرید از سایت های خارجی، سرویس های درب به درب (DDP)، پست اکسپرس ، واردات از چین توانسته است میزبان بسیاری از تجار ایرانی و واردکنندگان کالا و صنایع کشور طی این مدت باشد.مشاوره صحیح و حرفه ای ،ضمانت بهترین قیمت و ارائه خدمات پشتیبانی مناسب ضمن ارائه سرویس سه اصل اولیه است که گروه تجاری ققنوس از نخستین روز تاسیس سعی کرده به ان پاینبند باشد و با رعایت این سه اصل توانسته به لطف مشتریان وفادار خود پس از 8 سال فعالیت همچنان اقدام به ارائه خدمات به مشتریان جدید و سابق خود بنماید.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
بازسازی چهره شگفت انگیز زلیخای یوسف در موزه مصر توسط هوش مصنوعی+عکس /چقدر زیباست.. (453 نظر) (عکس) هدیه عجیب و مضحک یک مدرسه در تبریز برای دانش آموز تیزهوشش تاریخ ساز شد/ خدارو شکر کن به بعضیا همینم ندادن 😂 (382 نظر) رونمایی هالک ایرانی (سجاد غریبی) از استاد قَدَرش که یَل بودنش را مدیون اوست+عکس (226 نظر) ایده خلاقانه دانشجو برای گرم کردن غذا در خوابگاه +عکس/ اجاق گاز با دیدن این صحنه تشنج کرد🤣 (186 نظر) تمرینات سخت هالک ایرانی (سجاد غریبی) برای رو کم کنی ستاره های بوکس جهان (147 نظر) (عکس) کشف مومیایی سالم زلیخا، همسر عزیز مصر برای اولین بار/ اگه راس میگی الان خوشگل شو😂 (130 نظر) تم لاکچری و طلایی یک ختنه سورون در تبریز فضای مجازی رو ترکوند+عکس (111 نظر) استندآپ کمدی پسر دوازده ساله نخندترین بازیگر دنیارو هم خندوند+ویدیو (98 نظر) رونمایی از شیک پوش ترین زن گدا در خیابان/ پیرزن 80 ساله با این خلاقیتش مردم رو تحت تاثیر قرار داده +عکس (97 نظر) رفتار نامناسب هادی چوپان با یک نوجوان در مراسم استقبال از بعد از بازگشت به شیراز (96 نظر) رونمایی از بقایای حیرت انگیز قصر باشکوه حضرت یوسف و زلیخا در مصر+فیلم (95 نظر) هدیه شرکت مرسدس بنز به کودکی که آرم آن را بوسید +عکس/ بوسه میلیاردی یک کودک خوش شانس... :/ (93 نظر) رونمایی هادی چوپان از ماشین لاکچری و منحصر به فردش/ چه ماشینی واقعا+عکس (82 نظر) پاسخ خنده دار دانش آموز تنبل به سوال درس ادبیات+عکس/هر چی نمک داشت رو برگه امتحان خالی کرده این بشر🤣 (80 نظر) سنگ تمام اجرای محشر پسر چوپان بین گوسفندان با آهنگ شجریان+ فیلم/ هرگز نمیشد باورم این برف پیری بر سرم (70 نظر)
دیگران می‌خوانند   
فریاد کشیدن تتلو برای دیپورت شدن به ایران در فرودگاه ترکیه+عکس ماجرای عدم پاسخ به نامه دوم اوباما به رهبر معظم انقلاب / احمدی نژاد وزیر خارجه‌اش را از مذاکره با آمریکا منع کرد! حواشی داغ امروز پنج شنبه 9 آذر 1402 متهم مالی ممنوع الخروج از کشور فرار کرد! / جزئیات اتهامات و احکام پرونده کریپتولند گریه های شدید و از ته دلِ هوادار کوچولوی تراکتور جلوی تلویزیون/ کم مونده از حال بره!+ویدیو پسری که مار کبری هم از دستش در امان نیست/ جفتشونم کارشون به بیمارستان کشید+عکس توضیحات رائفی پور درباره یک عکس سه نفره و ادعای زشت روح الله زم ویدئوی دیده نشده از تولد 56 سالگی سردار سلیمانی در منزل شخصی ایشان و آرزویشان قبل از فوت کردن شمع تولد (فیلم) بهم ریختن بساط قلیون کشی آقایون توسط گلشیفته فراهانی در فیلم درباره الی / شهاب حسینی ذغال رو با دست برداشت! سکانس عاشقانه ولی با ادبیات پایین شهری رضا پروانه و مژگان در سریال پوست شیر / وقتی بهم اخم می کنی انگار کفتر رو مانتوم کار خرابی کرده! کیک تولد مجلل فرح دیبا که از پاریس به ایران آورده شد/ مردم در فقر و خانواده سلطنتی در بریز و بپاش+ویدیو کشف شگفت انگیز یک کوه واقعی پر از طلا و گنج از دنیای باستان/ گنجینه هایی که قیمت ندارند+ویدیو سکانس خنده دار نصفه تَرک شدن علی صادقی بخاطر سیروس گرجستانی+ویدیو کشف حیرت آور یک خرس در سطح مریخ توسط کاوشگر ناسا +عکس مومیایی شگفت انگیز چشمهای واقعی زلیخای یوسف پیامبر در داخل تندیس +عکس/چه چشمان رنگی دلربایی! (ویدئو) 32 ایده خلاقانه و اختراع ساده و خانگی که ممکن است به آن ها نیاز پیدا کنید ایده خلاقانه آقای پدر برای زمانی که‌ پیک نیک در اختیار ندارید! +فیلم/دمش گرم عجب چیزیه... (عکس)«پلِ ماه» تاحالا دیده بودین؟ وقتی خدا و بنده خدا دست به دست هم میدن و یک شاهکار میسازن😍 ابتکار جالب و خنده دار مغازه دار ایرانی بی اعصاب در نصب تابلو هیس روی طاقچه/ آخه مگه توی آی سی یو کار می کنی😁🙄 +عکس فیلم خنده دار از پختن و خوردن املت توسط دانش آموزان بازیگوش سر کلاس در حضور معلم/ ردیف آخر کلاسن🤣 یک دختر ایرانی، زیباترین عروس جهان شد + عکس خلاقیت خنده دار پدر بزرگ برای سورپرایز کردن همسر پیرش+فیلم/ با جاروبرقی مادربزرگو به رگبار بسته🤣 (عکس) گرفتاری خنده دار پدر ایرانی در حال نوشتن مشق به جای دو بچه تنبلش/ یکی یه نمره بیست بده به این پدر زحمتکش😅 فال روزانه پنجشنبه 9 آذر ماه 1402 فال حافظ با تفسیر امروز پنجشنبه 9 آذر 1402 + فیلم فال شمع روزانه امروز پنجشنبه 9 آذر 1402 فال قهوه روزانه با نشان امروز پنجشنبه 9 آذر ماه 1402 فال انبیاء روزانه امروز پنجشنبه 9 آذر 1402 (فیلم) رفتار انسان دوستانه مردم با مرد فقیر داخل مترو / فقط حرکت خانومی که هیچی نداشت، با دستمال مرطوب دست مرد رو تمیز کرد! وقتی ناصرالدین شاه در فرنگستان خواب «حرمسرا» را دید! (فیلم) خروس باغیرت مانع خیس شدن جفتش شد! / این مرغ دیگه تا آخر عمرش نمیتونه به خروس دیگه ای فکر کنه! 😅 (ویدیو) فیلمی بامزه از تماشای جومونگ در میدان تره‌بار 5 موجود عجیب و کم‌یاب کره زمین + ویدیو پیش بینی حسن جوهرچی از زمان مرگش / من 10 روز دیگه می میرم! نجات معجزه آسای دختر خوش شانس اسکی‌باز از چنگ خرس بزرگ +فیلم (فیلم) خاطرات عجیب بازیگر خانم از دوران مرده شوری اش! / با خاطره شستن بچه 6 ماهه گریه علی ضیا رو درآورد (فیلم) اولین ویدیوی تتلو در فرودگاه؛ شیطان ملعون در حال بازگشت به ایران؟ (ویدئو) سکانس خنده دار سریال پایتخت6؛ کتک خوردن رحمت از بچه تپل🤣 ویدئو حال خوب کُن از حرکت قشنگ مردم در جاده / این قاب رو باید طلا گرفت کشف شگفت انگیز یک گربه مومیایی عجیب با 5 پا و 3 دم + عکس
تیتر امروز   
فرش قرمز اماراتی ها زیر پای رئیس رژیم صهیونیستی نامه مهم نمایندگان مجلس به رهبری و رئیس جمهور در خصوص وضعیت بحرانی دریاچه ارومیه ماجرای عدم پاسخ به نامه دوم اوباما به رهبر معظم انقلاب / احمدی نژاد وزیر خارجه‌اش را از مذاکره با آمریکا منع کرد! حواشی داغ امروز پنج شنبه 9 آذر 1402 متهم مالی ممنوع الخروج از کشور فرار کرد! / جزئیات اتهامات و احکام پرونده کریپتولند توضیحات رائفی پور درباره یک عکس سه نفره و ادعای زشت روح الله زم وقتی ناصرالدین شاه در فرنگستان خواب «حرمسرا» را دید! یک دختر ایرانی، زیباترین عروس جهان شد + عکس تغییرات ظاهری ندیمه بانو زلیخا همسر عزیز مصر در سریال یوسف پیامبر بعد از گذشت 15 سال! +عکس این مردم به «سخت‌ترین زبان جهان» صحبت می‌کنند! +عکس کشف گورستان هزار سالۀ مومیایی‌های «بغچه‌پیچ و نقابدار» +عکس صحنه دیده نشده از برخورد پرسپولیسی ها با رونالدو/ کنعانی بازهم با رونالدو دست داد! مرورگر اینترنت سامسونگ برای ویندوز منتشر شد اظهارات تازه یک مسئول درباره روز های ملی/ چهارشنبه سوری چیزی جز ضرب و شتم نیست چرا سفر رئیسی به ترکیه طی دو سال گذشته به تعویق می افتد؟
منتخب روز   
(فیلم) ایده خلاقانه دانش آموز با استعداد ایرانی با قوطی ساندیس وقتی صدای موتور درمیاره/ لامصب انگار موتور قورت داده😁 (فیلم) خوانندگی راننده سرویس خوش اخلاق به زبان کردی برای دانش آموزان/ فریده کیه انقدر روش تاکید داره؟😂 (فیلم) ابتکار جالب یک رستوران کانادایی در نورپردازی خلاقانه برای جلب رضایت مشتری/ آدم دلش میخواد فقط نگاه کنه😍 تنها شعری که استاد شهریار آن را خواند و گریه کرد/ پیرم و گاهی دلم یاد جوانی میکند+ویدیو (فیلم) ثروتمند ترین کودک کار سرچهارراهی در تهران که ماهانه بیشتر از 50 تا 70 میلیون تومان درآمد دارد! (فیلم) غوغای آوازخوانی آقای دکتر ایرانی با صدای بهشتی در پارکینگ مرکز خرید/ تشویق دسته جمعی کارکنان حق این صدا رو ادا کرد (فیلم) حرکت زیبا و منصفانه کاسب قدیمی بازار تبریز/ هنوزم تو دنیا از این آدمای خوب پیدا میشه😍 فیلم رنگی واقعی از یک دوئل در سال 1896‎/ حاوی صحنه های دلخراش (فیلم) لحظه بیرون کشیدن یک انسان زنده از شکم تمساح! (فیلم) واکنش تند سید مجید حسینی به حواشی حضورش در کانادا / مادر پیرم را برای دیدار با برادرم به کانادا آوردم اولین تصاویر از تولد سنگین‌وزن‌ترین نوزاد تاریخ ایران در مشهد+فیلم (فیلم) لحظه ورود هادی چوپان به ایران و استقبال گرم همشهریانش/ سنگ تمام شیرازی ها برای مستر المپیا