خرید از ebay {راهنمای جامع 2021}

  یکشنبه، 26 اردیبهشت 1400 ID  کد خبر 151204
خرید از ebay {راهنمای جامع 2021}
ساعدنیوز: در این مقاله از گروه تجاری ققنوس به اصول خرید از ebay و شرکت در مزایده اشاره می کنیم.

در این مقاله از گروه تجاری ققنوس به اصول خرید از ebay و شرکت در مزایده اشاره می کنیم.

ebay {ای بی} یک پلتفرم مشهور خرید آنلاین است که افراد معمولی و بازرگانان می توانند کالاهای نو و دست دوم خود را از آن خریداری کرده یا به فروش برسانند.

به دو شیوه عمده می توان از فروشگاه ای بی خرید کرد:

شیوه اول: یک مزایده برگزار می شود و شما مبلغ مورد نظر خود را وارد می کنید و در نهایت فردی برنده خواهد شد که بیشترین قیمت را پیشنهاد کند.

شیوه دوم: خرید با گزینه “buy it now”. به این صورت که یک قیمت برای کالایی مشخص شده است و شما می توانید آن کالا را به قیمت تعیین شده خریداری کنید؛ درست مثل دیگر وب سایت های آنلاین خرده فروشی.

در این مقاله از سایت گروه تجاری ققنوس، به شما آموزش می دهیم که چگونه می توانید کالای مورد نظر خود را از ebay خریداری کنید؛ هم خرید در مزایده و هم خرید در قیمت های تعیین شده.

به همین منظور، به وسایل زیر نیاز خواهید داشت:

  • یک دستگاه کامپیوتر که به اینترنت متصل باشد.
  • یک عدد دیبیت کارت یا کارت اعتباری.

مراحل خرید از سایت ebay در هنگام برگزاری مزایده

در این قسمت به تمام مراحل خرید از سایت ای بی در هنگام برگزاری یک مزایده اشاره می کنیم.

مرحله اول

ابتدا وارد سایت ebay شوید.

مرحله دوم

باید به این نکته توجه داشته باشید که تنها در صورتی می توانید کالاهای مورد نظر خود را از این سایت خریداری کرده یا در آن به فروش برسانید که ثبت نام کرده و حساب کاربری باشید.

پس اگر به تازگی می خواهید ثبت نام کنید، بر روی گزینه Register {در قسمت بالای لوگو سایت ای بی} کلیک کنید.

اما اگر در حال حاضر یک حساب کاربری دارید، بر روی گزینه sign in کلیک کرده، ID و رمز عبور خود را وارد کنید. سپس از مرحله پنجم ادامه دهید.

تصویر

مرحله سوم خرید از سایت ebay

به منظور ثبت نام در فروشگاه ای بی باید نام و آدرس ایمیل خود را وارد کرده و یک رمز عبور انتخاب کنید.

پس از این که اطلاعات خواسته شده را وارد کردید، بر روی گزینه آبی رنگ Register در قسمت پایین صفحه کلیک کنید.

تصویر

مرحله چهارم

پس از این که بر روی گزینه register کلیک کردید، یک صفحه باز می شود و دوباره وارد سایت ای بی می شوید.

اکنون می توانید اسامی کالاهای مورد نیاز خود برای خرید را در قسمت کادر جستجو وارد کرده و بر روی گزینه Search کلیک کنید.

اگر می دانید که دقیقا دنبال چه کالایی هستید، اسم کالا را مستقیما وارد کنید. به طور مثال، اگر کلمه “iPad” را جستجو کنید، در مقایسه با زمانی که کلمه “iPad mini” را جستجو می کنید، نتایج بیشتری نمایش داده خواهد شد.

مرحله پنجم

پس از این که کلمه مورد نظر خود را وارد کرید، یک لیست از کالاهایی نمایش داده می شود که مطابق با جستجو شما هستند.

به چندین روش می توانید کالاهای نمایش داده شده را مشخص کنید؛ از جمله می توانید در قسمت فیلتر، گزینه auction یا buy it now را انتخاب کنید.

در کنار تصاویر و نام کالاهایی که برای مزایده قرار داده شده اند، اطلاعاتی در رابطه با تعداد پیشنهاد دهندگان و بیشترین قیمت پیشنهادی نوشته شده است.

در ستون آخر مدت زمان باقی مانده تا پایان مزایده یا مدت زمانی که کالا برداشته می شود، نوشته شده است.

به طور مثال، اگر کنار کالایی “6d 20h” نوشته شده بود، منظور این است که 6 روز و 20 ساعت تا پایان مزایده این کالا باقی مانده است.

تصویر

اطلاعات دیگری که در این لیست آورده شده است، شامل نو یا دست دوم بودن کالا نیز می شود.

علاوه بر این، گفته می شود که آیا این کالا به طور رایگان بسته بندی و ارسال می شود یا این که پرداخت این هزینه ها بر عهده شما می باشد.

در گزینه buy it now نیز اطلاعات مشابه و قیمت مورد انتظار ذکر شده است {درست مانند دیگر سایت های آنلاین خرده فروشی}.

اگر چندین کالا در همین رنج قیمت موجود باشد، با توجه به گزینه ای که انتخاب می کنید، برای تان نمایش داده می شود.

فراموش نکنید که خرید کالا به شیوه buy it now با ارسال رایگان همراه خواهد بود.

تصویر

مرحله ششم خرید از سایت ebay

بر روی تصویر کالا یا نام آن کلیک کنید تا اطلاعات بیشتری درباره کالا به دست آورید. همین طور می توانید پیشنهاد خود برای مزایده را وارد کرده یا گزینه “buy it now” انتخاب کنید.

قبل از این که پیشنهاد خود برای مزایده را وارد کنید، از قابل اعتماد بودن فروشنده مطمئن شوید.

به همین منظور می توانید ID فروشنده که در قسمت پایین “اطلاعات فروشنده” قرار گرفته است را مشاهده کنید.

در این قسمت می توانید نظرات مشتریان و امتیازهایی که داده اند را مشاهده کنید.

مرحله هفتم خرید از فروشگاه ای بی

برای شرکت در مزایده باید حداکثر قیمتی که حاضر هستید برای کالای مشخص شده پرداخت کنید را در قسمت کادر وارد کنید.

سپس بر روی گزینه آبی رنگ “submit bid” کلیک کنید. به طور مثال، اگر بیشترین مبلغ پیشنهاد شده برای این کار مقدار 22 یورو است و شما می توانید تا 35 یورو بابت آن پرداخت کنید، باید 35 یورو را وارد کنید.

پیشنها فعلی تنها تا 23 یورو افزایش می یابد و تصور بر این است که شخص دیگری حاضر به پرداخت مبلغ بیشتری بابت این کالا نیست.

تا زمانی که بیشترین مبلغ برای خرید کالا پیشنهاد شود، ای بی به طور اتوماتیک مبالغ پیشنهاد شده از سوی دیگران خریداران را بررسی می کند تا در نهایت به مبلغ شما برسد.

توصیه می کنیم که هرگز مبالغی مثل 10 یورو را پیشنهاد نکنید و سعی کنید که مثلا 11.52 یورو را پیشنهاد کنید. با این کار، شانس تان برای پیروزی در این مزایده افزایش خواهد یافت.

تصویر

مرحله هشتم

در این مرحله باید مبلغ پیشنهاد شده خود را تایید کنید؛ بر روی گزینه “CONFIRM BID” کلیک کنید. در پنجره ای که برای تان باز می شود، به شما گفته می شود که چنانچه شما بیشترین مبلغ را پیشنهاد کرده باشید یا این که فرد دیگری پیشنهاد کرده باشد، می توانید یک مبلغ جدید پیشنهاد کنید و گزینه “bid again” را انتخاب کنید.

اگر اولین باری است که با سایت ای بی کار می کنید، از شما خواسته می شود که جزییات آدرس خود را تایید کرده و یک شماره تلفن همراه وارد کنید. سپس یک کد تایید برای تان ارسال خواهد شد.

زمانی که اطلاعات خواسته شده را وارد کردید می توانید بر روی گزینه “continue” کلیک کنید.

در چندین دقیقه یا حتی چندین ثانیه قبل از شروع مزایده، مبالغ زیادی پیشنهاد می شود؛ در نتیجه توصیه می کنیم آنلاین باشید و به طور مرتب صفحه را تازه سازی کنید تا از مزایده عقب نمانید.

اگر شما شخصی باشید که بیشترین مبلغ را بابت مزایده پیشنهاد کرده است، از طریق ایمیل در پایان مزایده به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

قبل از این که کالا برای تان ارسال شود باید هزینه آن را پرداخت کنید {مرحله سوم در قسمت بعد را مشاهده کنید}.

خرید کالا با قیمت تعیین شده در فروشگاه ebay

همان طور که در قسمت قبل اشاره کردیم، اگر می خواهید در مزایده شرکت کنید باید مراحل گفته شده را طی کنید.

اما اگر تمایلی به شرکت در مزایده ندارید و می خواهید کالای مورد نظر خود را با همان قیمت تعیین شده از فروشگاه ای بی خریداری کنید، باید کارهای گفته شده در قسمت بعد را انجام دهید.

مرحله اول

اگر می خواهید به شیوه “buy it now” خرید خود را تکمیل کنید، نیازی نیست که در مزایده شرکت کنید.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که کالای مورد نظر خود را از داخل لیست انتخاب کرده و بر روی گزینه آبی رنگ “buy it now” کلیک کنید.

مرحله دوم خرید از فروشگاه ای بی با قیمت تعیین شده

پس از انجام مرحله اول، یک صفحه جدید برای تان باز می شود که از شما می خواهد تا خرید خود را بررسی کنید.

تمام مبالغی که باید پرداخت کنید، از جمله هزینه های بسته بندی و پست، در این قسمت مشخص شده است.

اگر با قیمت تعیین شده موافق هستید، بر روی گزینه آبی رنگ “Continue” کلیک کنید.

اگر اولین باری است که از سایت ebay خرید می کنید، از شما خواسته می شود تا جزییات آدرس تان را تایید کرده و یک شماره تلفن همراه وارد کنید. سپس یک کد تایید برای تان ارسال خواهد شد.

زمانی که اطلاعات خواسته شده را تکمیل کردید، می توانید بر روی گزینه “Continue” کلیک کنید.

مرحله سوم

سپس در این مرحله از شما خواسته می شود که جزییات پرداخت را وارد کنید. فروشگاه آنلاین ebay از پی پال به عنوان واسطه کمک می گیرد؛ به این صورت که شما هزینه را برای پی پال واریز می کنید و پی پال خود مبلغ را انتقال می دهد تا فروشنده نتواند جزییات بانکی تان را مشاهده کند.

اگر در حال حاضر یک حساب کاربری در پی پال دارید، می توانید بر روی گزینه “log in” کلیک کرده تا پرداخت انجام شود.

امروزه، بیشتر فروشندگان تنها شیوه ای که برای پرداخت وجوه قبول می کنند، پی پال است. علت آن هم این است که پی پال به فروشنده این اطمینان را می دهد که کالا قبل از این که ارسال شود، هزینه آن پرداخت شده است.

علاوه بر این، پرداخت با پی پال به این معنا است که فروشنده می تواند فورا کالا را ارسال کند؛ به جای این که منتظر بماند تا پرداخت تایید شود یا چک ها به اداره پست برسند.

شیوه دیگری که برای پرداخت هزینه ها وجود دارد، استفاده از کارت اعتباری یا دیبیت کارت می باشد. کافی ست که شیوه مورد نظر خود را انتخاب کنیدمرحله چهارم خرید از فروشگاه ای بی با قیمت تعیین شده

سپس یک پنجره جدید باز می شود از شما خواسته می شود که شیوه پرداخت را یک بار دیگر تایید کنید. بر روی این گزینه کلیک کنید تا پرداخت تکمیل شود.

زمانی که پرداخت تایید شود، یک ایمیل از سوی فروشنده دریافت می کنید. سپس کالا را به شیوه مد نظر دریافت خواهید کرد.

چنانچه کالای خود را دریافت نکردید، می توانید به قسمت خدمات مشتریان این سایت مراجعه کنید.

سرویس “حفاظت از خریدار ای بی”، بیشتر کالاهایی که با پی پال خریداری شده اند را پوشش می دهد؛ در نتیجه شما پول خود را دریافت خواهید کرد.

کلام آخر

امیدوارم که این مقاله از سایت گروه تجاری ققنوس اطلاعات شما در زمینه حضور در مزایده و همین طور خرید با گزینه “buy it now” را افزایش داده باشد.

در نهایت باید بگوییم که اگر خودتان تمایلی به خرید مستقیم از سایت ebay ندارید یا این که از شرایط و ضوابط لازم برخوردار نیستید، متخصصان ما در گروه تجاری ققنوس می توانند این کار را برای تان انجام دهند.

درباره گروه تجاری ققنوس

شرکت بازرگانی بین المللی و خدمات حمل بار هوایی ققنوس تجارت خاورمیانه با نام تجاری گروه تجاری ققنوس با بیش از 8 سال سابقه فعالیت در حوزه تجارت خارجی و حمل و نقل بین المللی اعم از هوایی، دریایی و زمینی و سایر خدمات نظیر ترخیص کالا، حوالجات ارزی، خرید از سایت های خارجی، سرویس های درب به درب (DDP)، پست اکسپرس ، واردات از چین توانسته است میزبان بسیاری از تجار ایرانی و واردکنندگان کالا و صنایع کشور طی این مدت باشد.مشاوره صحیح و حرفه ای ،ضمانت بهترین قیمت و ارائه خدمات پشتیبانی مناسب ضمن ارائه سرویس سه اصل اولیه است که گروه تجاری ققنوس از نخستین روز تاسیس سعی کرده به ان پاینبند باشد و با رعایت این سه اصل توانسته به لطف مشتریان وفادار خود پس از 8 سال فعالیت همچنان اقدام به ارائه خدمات به مشتریان جدید و سابق خود بنماید.


دیدگاه ها
  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
همسر رهبر معظم انقلاب: آقای ما اجازه نمی‌دهد که در خانه، غیر از برنج کوپنی استفاده کنیم و آن هم کفاف خوراک ما را بیش از یک بار در هفته نمی‌دهد (692 نظر) نگاهی به سفره مفصل و تمام و کمال حضرت ابوالفضل در منزل شاه نشین علی دایی+عکس/ از گل آرایی و شمع‌دان‌هایی طلایی تا پَک هایی لاکچری و جذاب (200 نظر) (فیلم) ورود جالب و معنادار رهبر انقلاب به حسینیه امام خمینی (ره) به همراه مسعود پزشکیان و شعار حیدر حیدر جمعیت (69 نظر) درخت خرمای بزرگ حیاط باصفای خونه ویلایی زهرا گونش/ نخل های هم قد والیبالیست مشهور ترکیه ای (61 نظر) میز غذای ساده رهبر معظم انقلاب و خوردن غذا در بشقاب استیل/ ساده زیستی ایشان همیشه مثال زدنی است+عکس (35 نظر) رهبر معظم انقلاب: بعد از فوت پدرم همه‌ی موجودی خانه‌اش 45 هزار تومان شد که نمی‌شد با آن گاز یا یخچال خرید (27 نظر) بنز آخرین مدلی که رهبر معظم انقلاب آن را رد کرد: ببرید اینها را بفروشید! (24 نظر) ریحانه سادات دختر بزرگ شهید رئیسی: سجاده نماز پدرم را در اندونزی تکه تکه کردند و به عنوان تبرّک بین مردم پخش کردند+ویدیو (22 نظر) حضور ساده و بدون تشریفات همسر رهبر معظم انقلاب در یک درمانگاه/ ایشان گفتند من نمی‌خواهم پارتی بازی بکنم+ویدیو (19 نظر) خلاقیت تحسین برانگیز مغازه دار یزدی در ایام محرم/آدم حظ میکنه از اینهمه درک و شعور+فیلم (15 نظر) هنرمندان و ورزشکارانی که در مراسم نذری پوریا پورسرخ بازیگر سریال کیمیا حضور داشتند/ علی پروین هم بود+عکس (14 نظر) پارسا پیروزفر سَرَش را از ته تراشید؛ تغییر چهره آقای بازیگر قابل شناسایی نیست (12 نظر) بازیگرانی که در جوانی فوت شده اند + ویدئو با صدای معتمدی سریال گرگ و میش / روحشان شاد چقدر حیف شدن😥 عسل بدیعی، پوپک گلدره و .. (10 نظر) (ویدئو) آخرین لحظات ثبت شده بازیگران فوت شده در کنار همسر و فرزندانشان/ یادی کنیم از هنرمندانی که در بین ما نیستند، روحشان شاد😢 ماهچهره خلیلی، حسام محمودی ، حسن جوهرچی و .. (10 نظر) رهبر معظم انقلاب: من در کلاس اول ابتدایی چشمانم ضعیف بود و تخته سیاه و چهره معلم رو نمی‌دیدم +ویدیو/ از 13 سالگی عینکی شدم (10 نظر)
پربازدیدترین ویدئوهای روز   
تیتر امروز   
(تصاویر) بالکن سایه‌بان‌دار و پر از گلدان های ریز و درشت پاشا رستمی، حامد سریال "لحظه گرگ و میش"/ آخه چقدر باسلیقه! اینجا چایی واقعا میچسبه👌
ویدئو فوق احساسی از سینه زنی شهاب حسینی در هیئت عزاداری امام حسین(ع) در شب عاشورا
(عکس) نگاهی به حیاط سرسبز مریم امیر جلالی/ گوشه دنج خانم بازیگر برای کتاب خوانی/ به به چه آرامشی داره/ هارمونی زیبای رنگ های سبز و صورتی
زن نیمه عریان تهران را بهم ریخت!/ زن جوان در چهارراه جهان کودک تهران با واکنش پلیس بازداشت شد
(تصاویر) 5 تا از پرندگانی که شگفت انگیزترین چشمان جهان را دارند/ احتمالا مژه مصنوعی رو از دومی الهام گرفتن، فقط ببین چه مژه‌هایی داره👌
(ویدیو) شام غریبان نیوشا ضیغمی و دختر موبلندش در شب عاشورا کنار خیمه ها/ ماشالله دخترش چه خانومی شده!
عروسی مولتی میلیاردی هندی با 14 هزار نفر مهمان و زیبایی خیره کننده لباس عروس + تصاویر
(عکس) عزاداری الناز شاکردوست در عاشورا/ پست عاشورایی الناز شاکردوست
(تصاویر) چیدمان شیک و ایرانی پسند سفره حضرت ابوالفضل در منزل باسلیقه علی دایی، با جاشمعی‌ها و مبلمان طلایی و دیزاین زیبای گل در وسط سفره
جدیدترین عکس محمدرضا گلزار در فضای مجازی در روز عاشورا
مسمومیت حدود 800 نفر در گلوگاه / یک مقام مسئول: علت مسمومیت نوشیدن آب یا شربت توزیع شده است
ترامپ: اگر در انتخابات قبلی آمریکا تقلب نمی‌شد یک هفته‌ای با ایران معامله می‌کردم!
شریعتمداری: ظریف جایگاه رسمی ندارد، نباید به صدا و سیما دعوت می‌شد!
از اهدای چفیه رهبری به عزاداران حسینی تا رونمایی تراکتور از بیرانوند در حواشی داغ امروز پنجشنبه 28 تیر 1403
ظریف در گفتگوی ویژه خبری نحوه انتخاب وزرا در دولت چهاردهم را تشریح کرد
منتخب روز   
(فیلم) خرید دکتر مسعود پزشکیان از یک سوپرمارکت در تهران به همراه نوه‌ها و عروسش با کارت بانکی شخصی / نوه‌ها پدربزرگ را به خرج انداخته‌اند اقدام منحصربفرد و زیبای طلافروش یزدی به احترام دختر سه ساله امام حسین(ع)+عکس/ این جور تصاویر مخصوص ایران ماست والسلام👌 (فیلم) رهبر معظم انقلاب: به من می‌گویند شما گفتید سوءاستفاده جویان را افشا نکنید / ما حق نداریم افراد را به صرف گمان متهم کنیم سکانس خوشحالی قُباد از بارداری شهرزاد/ قُباد: من تا الان نمیدونستم از این دنیا و از این زندگی چی میخوام اما الان.... (عکس) هدایای ارزشمندی که پزشکیان در پشت صحنه یک هیئت دریافت کرد / خوشا راهی که آغازش با حسین است ... (ویدئو) شعر سوزناک شهریار برای مادر بزرگش که با شنیدنش اشک از چشمانتان سرازیر خواهد شد به یادماندنی ترین سکانس عاشقانه سریال شهرزاد / از بله گفتن شهرزاد تا مرگ مرگ بزرگ آقا نقش دختر رهبر انقلاب در ترمیم دست مجروح ایشان/ فرزند دختری که به پدر اُنس داشت (عکس) شوخی ظریف با آقای ظریف؛ از مقایسه ظریف با مِسی تا انداختن ماسک به شکل آقای رئیس جمهور!! واکنش عضو دفتر رهبر انقلاب به پست اینستاگرامی پسرش با هشتگ برای ایران، پزشکیان