ساعدنیوز
ساعدنیوز

کشف اختلاس 5 هزارمیلیاردی بنیاد شهید!

  شنبه، 04 تیر 1401   کد خبر 210696
کشف اختلاس 5 هزارمیلیاردی بنیاد شهید!
ساعد نیوز: پرسش این است کسانی که در بنیاد شهید و شاخه‌های مربوط به آن فعالیت می‌کنند، به این تکیه‌کلام بزرگان توجه ندارند که «شهدا زنده‌اند»؟

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز به نقل از اقتصاد نیوز، در روزهای گذشته مدیرعامل فعلی بانک دی، پیش من بود و گزارش می داد فقط یکی از شرکت ها حدود پنج هزار میلیارد تومان اختلاس انجام داده است. می گفت: آن قدر این موضوع بزرگ بوده است که دیگر ما از دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی خواستیم بیایند، ورود کنند و موضوع را بررسی کنند. این مطلب به نقل از آقای قاضی زاده هاشمی، رئیس بنیاد شهید است که در گفت وگو با خبرگزاری تسنیم پرده از اختلاس در زیرمجموعه های بنیاد شهید برداشت.

به گفته آقای قاضی زاده هاشمی این فقط یک نمونه از بانک دی بود. حالا همین مسائل در مجموعه کوثر یا در مجموعه صندوق ذخیره شاهد و جاهای مختلفی که اخبارش هر ازگاهی به گوش می رسد هم تا حدی وجود دارد؛ در حالی که این مجموعه انقلابی، مقدس و وابسته به شهدا، باید پاک ترین و تمیزترین سازمان باشد...

اخباری از این دست در مجموعه های مختلف هر چند وقت یک بار رسانه ای می شود و از فساد ی گسترده پرده برداشته می شود. وقتی گفته می شود فساد در ادارات و سازمان ها خصوصا در بانک ها نهادینه شده است، عده ای این واقعیت را برنمی تابند و امثال نگارنده را که بی هیچ حب و بغضی و صرفا از سر دلسوزی به بازتاب فسادهای برملا شده می پردازیم، به سیاه نمایی متهم می کنند.

وقتی در بنیاد شهید که به گفته آقای قاضی زاده مجموعه ای است مقدس و وابسته به شهدا و باید پاک ترین و تمیزترین سازمان باشد، اختلاس آن قدر گسترده و این موضوع بزرگ است که بنیاد شهید با داشتن حراست و حفاظت و دیگر چشم های نظارتی خود را ناتوان دیده و از دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی کمک خواسته است دیگر نهادها و سازمان ها چه وضعی دارند؟ پنج هزار میلیارد تومان در یک پرونده عدد وحشتناکی است.

پرسش این است کسانی که در بنیاد شهید و شاخه های مربوط به آن فعالیت می کنند، به این تکیه کلام بزرگان توجه ندارند که «شهدا زنده اند» آیا نگاه نگران آنان را که می خواستند جامعه ای عاری از بدی ها بسازند، پشت اعمال خود نمی بینند؟ این نهاد مربوط به کسانی است که در شب حمله وقتی قرار شد عده ای از روی زمین مین گذاری شده بگذرند و جان خود را فدا کنند تا معبر رزمندگان را پاک سازی کنند، یکی از رزمندگان پا سست کرد و عقب نشینی کرد. وقتی پرسیدند ترسیده ای؟ پاسخی داد که این مختلسان باید مرگ را برای خود آرزو کنند؛ پوتین ها نو هستند و دیروز از تدارکات گرفته ام. پا برهنه می روم تا پوتین هایم پاپوش رزمندگان خط شکن باشند. صدها خاطره و واقعه را رزمندگان در ایام جنگ خصوصا شب های حمله یادآور شده اند که چه جان های پاکی به شرف صفت شهید نائل آمدند. حال باید دید بنیاد شهید چه نهادی است؟ بنیاد شهید سازمانی دولتی است که مسئولیت اصلی آن رسیدگی به امور جانبازان و خانواده های شهدای جنگ ایران و عراق و دیگر شهدای ایران است. این نهاد دارای شخصیت حقوقی مستقلی است و با داشتن سازمان های مختلف در زمینه های اقتصادی، فرهنگی و خدمات درمانی و آموزشی هم فعالیت دارد. ریاست بنیاد با حکم رئیس جمهور برای مدت چهار سال انتخاب می شود و رهبر انقلاب نیز حکم نمایندگی ولی فقیه در بنیاد را خطاب به رئیس بنیاد صادر می کند.

مجموعه ای با چنین اعتبار و رویکردی که هم وابسته به شهدا و جانبازان است و هم حکم ریاست جمهوری و حکم رهبری را برای رئیس سازمان در کارنامه خود دارد، چگونه افراد زیرمجموعه آن به خود اجازه می دهند که اختلاس های گسترده ای انجام دهند که در مصاحبه آقای قاضی زاده هاشمی آمده است... . آقای قاضی زاده هاشمی که کاندیدای ریاست جمهوری بود و انتخابات را به آقای رئیسی واگذار کرد، نماینده مجلس نیز بود. وقتی با حکم رئیس جمهور به سمت معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران منصوب شد، از نمایندگی مجلس استعفا داد و از اواسط شهریور 1400 ریاست این سازمان را بر عهده دارد. آقای هاشمی در جلسه علنی مجلس که استعفایش را از نمایندگی مردم مشهد اعلام کرد، دورنمای برنامه هایش را این گونه تشریح کرد. او از نمایندگان خواست تا قوانین بنیاد شهید پالایش و بنیاد شهید هم به نهادی حقوقی تبدیل شود و از اینکه بنیاد شهید به سازمان خدماتی تبدیل شده است، گلایه داشت و بیان کرد که قوانین ایثارگری باید پالایش شود و از دامنه گسترده افراد مشمول بنیاد شهید یاد کرد که -جامعه ایثارگری 12 میلیونی است و فقط نباید به سه میلیون نفر خدمات داد- در هر تحویل و تحول قاعده این است که بیلان سازمان مربوطه و حساب های آن به صورت شفاف در پایان دوره ریاست قبلی جمع بندی و عینا به رئیس جدید تحویل داده می شود. نمی دانم آقای قاضی زاده هاشمی که قصد داشتند در صورت انتخاب شدن به عنوان رئیس جمهور چند روزه وضع بورس را سروسامان دهند! چرا و چگونه از شهریور 1400 تا همین امروزی که بیش از هشت ماه از زمان تصدی ایشان در بنیاد شهید می گذرد، هیئتی از حسابرسان خبره و قسم خورده را مأمور نکردند تا وضع مالی سازمانی که اداره آن را بر عهده گرفته و برخلاف شأن تأسیس آن به سازمانی خدماتی تبدیل شده و در زمینه های مختلف اقتصادی با شرکت های زیرمجموعه خود وارد بازی اقتصادی شده است، بررسی کنند و صورت جلسه ای از فعالیت های اقتصادی نهادهای وابسته از سود و زیان و سرمایه را در اختیار داشته باشد. این مختلسان وقتی دیدند رئیس جدید از زمان تصدی ریاست به ظاهر دنبال مسائل اقتصادی نبوده، کماکان به ریخت و پاش ادامه دادند و تا جایی که یکی از زیرمجموعه ها توانسته است پنج هزار میلیارد اختلاس کند که این اختلاس فقط یک نمونه از اعمال مجرمانه دست اندرکاران مجموعه های خدماتی، بانکی و اقتصادی بنیاد شهید باشد. کافی است سری به بیمارستان های تحت پوشش بنیاد شهید یا داروخانه های مربوطه بزنید.؛ چهره تکیده خانواده شهدا و ایثارگران را می بینید که توان پرداخت هزینه دارو را ندارند؛ اما پنج هزار میلیارد تومان بخش کوچکی از اختلاسی است که قاضی زاده هاشمی از آن یاد می کند.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
رفتار شرم آور بیرانوند، قهرمان بدنسازی و شوت کردن عکس شهدا به سمت داور مسابقه به نشانه اعتراض+ویدئو (1380 نظر) رقص رونالدو داخل هواپیما در مسیر ایران با آهنگ شاد اندی / داد میزنم ای جان دارم میرم به تهران (278 نظر) صدای محشر پیرزن در مزرعه با خوانندگی آهنگ اصیل +فیلم (214 نظر) صدای محشر پیرمرد چوپان در صحرا با خوانندگی آهنگ اصیل +فیلم (151 نظر) شاهکار رقص شاد چوپان در کنار گله گوسفندان با آهنگ شاد شاهرخ +فیلم/ لعبتی هزار ماشالاه آی دل من عاشق چشماته ،خوشگلی والله (146 نظر) زن و شوهری که صاحب شیک‌ترین طلاقِ ایرانی شدند (137 نظر) رقص خفن داماد افغانی و ساقدوش هایش با آهنگ ایرانی شاد +فیلم (128 نظر) (فیلم) واکنش جالب یک نوزاد به اولین بوسه مادر/ مُسکن فقط محبت مادرانه😍 (103 نظر) جاودوی صدای چوپان خوش صدا در دشت و صحرا با آهنگ شجریان+ فیلم/ هرگز نمیشد باورم این برف پیری بر سرم (100 نظر) شاهکار پیرمرد در خیابان با خوانندگی آهنگ سوزناک +فیلم (98 نظر) وقتی نعیمه نظام‌دوست رو صندلی برنامه جا نمیشه+فیلم /صندلی شکست! (93 نظر) رقص ایرانی پیرزن در پمپ بنزین با آهنگ واویلا لیلی دوست دارم خیلی +فیلم (84 نظر) (ویدئو) بریم به استقبال ماه مهر با این شیرین کاری پسر دانشجو/ کل کلاس از شدت خنده رفت رو هوا😂 (81 نظر) (فیلم) اجرای جالب آواز سنتی ایرانی توسط زن فرانسوی / دهن همه وا می‌مونه از این اجرا! (73 نظر) زیباترین مدرسه جهان در یکی از روستاهای سیستان که برنده جایزه بین المللی معماری شد/ ویو رو نگاااا😍 (69 نظر)
منتخب روز   
مردی که از سینه خود به فرزندش شیر می دهد!!!😐+عکس فیلم لورفته از رقص مار هوتن شکیبا در پشت صحنه لیسانسه ها با آهنگ عروسی دلگیرم از تو ، تا بی نهایت (ویدئو) شاهکار خوانندگی آهنگ استاد شجریان توسط پسر حنجره طلای دو رگه/ بنازم این صدارو (ویدئو) قر کمر و رقص باحال پسر کوچولوی بسکتبالیست بعد از بُرد شیرین (ویدئو) پسر 14 ساله اندونزیایی که تخم می گذارد غوغای رقص ایرانی دو پسر با آهنگ شاد در تالار عروسی! +فیلم (ویدئو) طنز اول مهر برای ابراز تسلیت به معلمان، دانش آموزان، ناظمان، ناظران و اسیران خاک/ بازگشت همه به سوی مدرسه است😂 (ویدئو) همخوانی فریبا نادری و محمد نادری با ترانه خاطره انگیز یار دبستانی من در کنسرت حجت اشرف زاده شاهکار رقص ایرانی داماد و پدر زن با آهنگ شاد خواننده +فیلم شاهکار رقص شاد چوپان در کنار گله گوسفندان با آهنگ شاد شاهرخ +فیلم/ لعبتی هزار ماشالاه آی دل من عاشق چشماته ،خوشگلی والله آموزش رقص بندری داشجویان با آهنگ شاد+فیلم / دختر بندری... ارتباط مستقیم 50 درصد حوزه اشتغال به حوزه فناوری در آینده ای نزدیک