معاینه و تشخیص سالم بودن پرده بکارت چگونه انجام می شود؟

  چهارشنبه، 09 مهر 1399   زمان مطالعه 5 دقیقه
معاینه و تشخیص سالم بودن پرده بکارت چگونه انجام می شود؟
پرده بکارت (hymen)، بافت نازکی مشابه با جنس دیواره واژن است که ورودی اندام جنسی زنانه را به صورت ناقص می‌پوشاند. این پرده در بخش خارجی دستگاه تناسلی زنان قرار دارد و در دهانه مهبل واقع شده است.

به گزارش سایت خبری ساعدنیوز، اطلاع از انواع پرده بکارت چه برای دختران و چه پسران مخصوصا در زمان ازدواج بسیار اهمیت دارد. برخی از انواع پرده بکارت خروج خون قاعدگی یا داشتن رابطه جنسی را سخت می کنند. همینطور برخی از پرده های بکارت با آمیزش جنسی آسیب نمی بینند. این تفاوت ها می تواند برای فرد مشکلاتی را به وجود آورد. به علاوه تنها راه از بین رفتن این قشا رابطه جنسی نیست. به همین دلیل حتی در برخی موارد عمل ترمیم پرده بکارت قانونی صورت می گیرد.

پرده بکارت خلاف تصور همگانی که فکر می کنند در درون واژن است دربخش فرنگی اندام تناسلی و در اولِ دهانه واژن جای دارد و در برخی از اشخاص دیدن پرده قابل رویت می باشد و در بعضا دیگر از زنان قابل رویت نیست .

این پرده یک غشاء نسبتا نازک و لاستیکی جذب دار می باشد . در بیشتر پرده ها یک دهنه ۱ تا ۲ سانتی متر گشوده برای خروج خون هنگام عادت ماهانه وجوددارد .

مقدار بزرگی این دهنه و صورت آن در اشخاص مختلف متمایز میباشد . به طوری که در بعضا دختران صورت یک لبه باریک را دارااست ولی در برخی دیگر به طور هلالی صورت بوده و تقریباً نیم دهنه واژن را می پوشاند .

معاینه پرده بکارت در دکتری رسمی به چه صورتی هست؟

معاینات زنان طبق معمولً روی یک صندلی منحصر و در حالتی که به حالات لیتوتومی دارای اسم و رسم می باشد انجام می شود .

دراین شرایط معاینه کننده به دستگاه تناسلی معاینه شونده اشراف بی نقص داراست و با بهرهگیری از ابزار منحصر به فرد می تواندمعاینه خودرا انجام دهد . معاینه می بایست از روش فرد دیگری صورت بپذیرد و خویش شخص قدرتمند به انجام این معاینه نیست .

اعتنا :

اعتنا داشته باشید معاینه پرده بکارت از روش شخص متبحر سبب ساز جراحت آن نخواهد شد . همچنین معاینات چندان پرده بکارت منجر جراحت به بازنگری پرده نمی گردد .
زیرا این معاینه طبق معمولً در کسانی انجام می گردد که چنین سنجیدن ای ندارند مقدور می باشد به جهت آلرژی حیطه مورد معاینه درد و اسپاسم ساخت شود .

معاینه پرده بکارت از روش خویش شخص

توجه فرمایید خویش شخص کارکشته نیست که به صدق پرده بکارت خودرا دیدن نماید و حتمی می باشد که معاینه از روش معاینه کننده حرفه ای صورت بپذیرد .

اما اعتنا داشته باشید با توجه به اینکه پرده بکارت یک بخش از دستگاه تناسلی فرنگی قلمداد می شود خویش شخص صرفا می تواند آنرا دیدن نماید البته قضاوت راجع به تندرست یا این که عدم تندرست پرده به مهارت و اشراف نیاز داراست و در ناحیه تخصص دکتری رسمی میباشد .

برای دیدن پرده بکارت می توانید جلوی یک آینه بزرگ که به دیوار توکل داده شده می باشد بنشینید و کف پاها را در دو طرف آینه به دیوار بچسبانید و دستان خودرا از زیر ران درون ببرید .

براین اساس که با بهرهگیری از انگشت های میانی و اشاره یکپارچه و انگشت شست و اشاره دست دیگرتان دو لب فرج را دقیقاً گشوده میکنید

و با بهرهگیری از یک لامپ دستی یا این که لامپ خواب که محل استقرار آنرا قبلاً صحیح نموده اید روشنایی رابه آینه می تابانید تا فروغ و روشنایی به باطن مهبل منعکس شود تا به نیکی قابل روءیت باشد .

روش های نو برای معاینه پرده بکارت

در دهه های تازه با مراجعه چندان دختران برنا به مرکزها دکتری رسمی برای اعاده حیثیت و انجام گلایه در مواقعی مانند تجاوز بهرهگیری از روش های نوین برای انتخاب جور زخم دیدگی پرده بکارت انجام می گیرد .
یکی روش های نوین بهرهگیری از کولپوسکپی است .

کولپوسکوپی چه است و چه طور انجام میشود؟

کولپوسکوپی آزمایشی می باشد که جهت معاینه لگن یا این که آزمایش پاپ اسمیر و در سال های نو در رابطه با معاینه پرده بکارت مورد بهرهگیری قرار میگیرد .
کولپوسکوپی در مطب پزشک صورت میگرد و طبق معمولً ۱۰ تا ۲۰ دقیقه بطول می انجامد . این تست در حالی انجام میگردد که شخص به کمر روی تخت خوابیده و پاهای خودرا عده می نماید .
پزشک یک اسپکولوم فلزی در واژن قرار می دهد . اسپکولوم کمک می نماید دهانه واژن گشوده بماند تا از این روش پزشک بتواند به سهولت دهانه رحم را بررسی کند .
آنوقت پزشک ابزار غلو خاصی بنام کولپوسکوپ را یک سری سانت درون فرج قرار میدهد . نور و روشنایی لامپ این ابزار , باطن واژن را روشن مینماید و پزشک از روش لنز دوربین کارکشته به رویت واژن می گردد .
جهت پاک کردن هر دسته مخاط , دهانه رحم و واژن با پنبه منزه می شود . ممکن می باشد پزشک از محلول سرکه یا این که بقیه محلول ها جهت پاکسازی بهرهگیری کند .
در اینصورت , این فرمان منجربه پیدایش سوزش یا این که سوزن سوزن شدن خواهد شد . محلول کمک می نماید بخش های مشکوک مشخص و معلوم شوند .
علامت ها پرده بکارت سلامت و پرده بکارت آسیب دیده
بطور کلی می توان از علامت ها زیر را برای تشخیص سالم و یا این که جراحت دیدن پرده بکارت بهرهگیری کرد . اما تمامی ی این نشانه ها در همگی ی اشخاص قابل مشاهد نیست .

روشهای تشخیص وجود پرده بکارت

علامت های پرده بکارت تندرست

پرده بکارت قابل اتساع و دارای سوراخ بدون پارگی

مخاط مهبل ضخیم و چین دار و دارای چینهای روی هم خوابیده

خواب چین ها طبق معمولً رو به دهانه مهبل هست.

مجرای مهبل باریک و عمق آن قابل رویت نیست.

معاینه با انگشت مقدور نیست و در اثر پافشاری به معاینه احتمال آسبی مخاط میرود.

علائم پرده بکارت مصدوم

پرده بکارت شل و متسع و دارای سوراخ بدون پارگی

مخاط مهبل نسبتاً ضخیم و چینهای اندکی صاف تر و دارای چینهای جدا شده از هم

خواب چین ها نامنظم هست و به یک سو نیست.

مجرای مهبل باز و طبق معمولً تا دو سوم آن قابل رویت هست.

قابل معاینه با انگشت هست و حتی باز کردن آن با اسپکولومهای ظریف مقدور هست و آسیب ای به مخاط وارد نمیشود.


4 دیدگاه
  دیدگاه ها
بازدیدکننده
2 سال پیش

هیچکس نمیتونه بهت جواب درست بده. باید بری معاینه متخصص زنان بهت میگه چش شده
نسرین
2 سال پیش

سلام ببخشید من میخواهم ازدواج کنم و خانواده همسرم رسم دارن ک از خانواده عروس برگه سلامت میگیرن ولی تاحالا رابطه جنسی نداشتم و یکبار از روی کصخلی یعنی واقعا دست خودم نبود یکم از انگشتم داخل واژن کردم اخه اصن نمیدوستم اینا چی هست و یکم داخل کردم و یکم خیلی نه یکم درد گرفت و ترسیدم کشیدم بیرون ولی خونریزی واینا اعلام نداشتم میخام بفهمم از این کار کصخلی ک کردم یعنی من پرده بکارت ندارم؟ خیلی استرس دارم میشه جواب منوبدید 🥲🥺🙏🙏
نازنین
3 سال پیش

خیر عززیزم همچین چیزی نمیشه بچه بازیه مگه اون پسره اگه عرضه نداره الان ازدواج کنه باهات بزارش کنار داره ازت سو استفاده میکنه
سحر
3 سال پیش

سلام اگه ی دختر با کسی ک قراره ازدواج کنه قبل از ازدواج رابطه داشته باشه و پرده بکارت رو همون پسری ک میخواد باهاش ازدواج کنه زده باشه ولی خانوادش نباید اینو بفهمن و از دختر ازمایش بکارت میخوان با رضایت همسر و خود دختر میشه متخصص جواب این تست رو عوض کنه یا نه؟ فقط برای اینکه خانواده ها نفهمن ولی پسره خودش زده و میخواد ازدواج کنه با اون دختر
پربحث های هفته   
همسر رهبر معظم انقلاب: آقای ما اجازه نمی‌دهد که در خانه، غیر از برنج کوپنی استفاده کنیم و آن هم کفاف خوراک ما را بیش از یک بار در هفته نمی‌دهد (649 نظر) نگاهی به سفره مفصل و تمام و کمال حضرت ابوالفضل در منزل شاه نشین علی دایی+عکس/ از گل آرایی و شمع‌دان‌هایی طلایی تا پَک هایی لاکچری و جذاب (194 نظر) (فیلم) ورود جالب و معنادار رهبر انقلاب به حسینیه امام خمینی (ره) به همراه مسعود پزشکیان و شعار حیدر حیدر جمعیت (67 نظر) درخت خرمای بزرگ حیاط باصفای خونه ویلایی زهرا گونش/ نخل های هم قد والیبالیست مشهور ترکیه ای (56 نظر) میز غذای ساده رهبر معظم انقلاب و خوردن غذا در بشقاب استیل/ ساده زیستی ایشان همیشه مثال زدنی است+عکس (30 نظر) ریحانه سادات دختر بزرگ شهید رئیسی: سجاده نماز پدرم را در اندونزی تکه تکه کردند و به عنوان تبرّک بین مردم پخش کردند+ویدیو (22 نظر) بنز آخرین مدلی که رهبر معظم انقلاب آن را رد کرد: ببرید اینها را بفروشید! (21 نظر) حضور ساده و بدون تشریفات همسر رهبر معظم انقلاب در یک درمانگاه/ ایشان گفتند من نمی‌خواهم پارتی بازی بکنم+ویدیو (19 نظر) خلاقیت تحسین برانگیز مغازه دار یزدی در ایام محرم/آدم حظ میکنه از اینهمه درک و شعور+فیلم (15 نظر) رهبر معظم انقلاب: بعد از فوت پدرم همه‌ی موجودی خانه‌اش 45 هزار تومان شد که نمی‌شد با آن گاز یا یخچال خرید (14 نظر) هنرمندان و ورزشکارانی که در مراسم نذری پوریا پورسرخ بازیگر سریال کیمیا حضور داشتند/ علی پروین هم بود+عکس (13 نظر) پارسا پیروزفر سَرَش را از ته تراشید؛ تغییر چهره آقای بازیگر قابل شناسایی نیست (12 نظر) (ویدئو) آخرین لحظات ثبت شده بازیگران فوت شده در کنار همسر و فرزندانشان/ یادی کنیم از هنرمندانی که در بین ما نیستند، روحشان شاد😢 ماهچهره خلیلی، حسام محمودی ، حسن جوهرچی و .. (10 نظر) نگاهی به حیاط قدیمی خانه ترلان پروانه در تولد 21 سالگیش +عکس/ مبارکا باشه (9 نظر) نگاهی به خلوت احساسی آزاده نامداری، مجری پرانرژی در ماه محرم و شال سبزرنگ زیبایش/ حیف جوونیش+عکس (9 نظر)
پربازدیدترین ویدئوهای روز   
تیتر امروز   
روایتی از مخالفت همسر رهبر معظم انقلاب با هدیه ای که به رهبر داده بودند/ ما این غذاهایی که می‌خوریم، با این ظرفها جور درنمی‌آید، اینها را رد کنید، برود
تیمار جوجه لک لک مصدوم روستای قراجه محمد مرند توسط اهالی آن
فال روزانه امروز پنجشنبه 28 تیر ماه 1403
فال ابجد روزانه پنج‌شنبه 28 تیر 1403
حرمت شکنی دختران بی‌حجاب در دسته عزاداری کرج!
فال قهوه با نشان روز پنجشنبه 28 تیر ماه 1403
فال حافظ با تفسیر امروز پنجشنبه 28 تیر 1403+فیلم
فال شمع روزانه امروز پنجشنبه 28 تیر 1403
نگاهی به جواهرات مجلل و باشکوه خانواده آمبانی که پربازدید شد/ از زمرد نماد عشق آقای داماد تا گردنبند دستساز مادر شوهر جنجالی+عکس
پایان رابطه عاشقانه زهرا گونش ستاره 2 متری والیبال ترکیه و نامزد پولدار و خوش استایلش/ چقدرهم جذاب و باکلاس+عکس
7 روش تضمینی و قطعی رفع بوی بد سینک ظرفشویی
مبل‌های کثیف خانه را چگونه تمیز کنیم؟ / یک راه سریع و تضمینی
چرا کارگردان مختار نگذاشت بازیگر نقش حضرت عباس (ع) در فیلم یا سریالی دیگر بازی کند؟
نامه زیرکانه و دلبرانه انیس الدوله، بانوی اول حرمسرا به ناصرالدین شاه / یا به من وام بدهید یا شهرستانک را از من بخرید!
رفع فیلترینگ به طور کامل در دست شخص رئیس جمهور است
منتخب روز   
(فیلم) خرید دکتر مسعود پزشکیان از یک سوپرمارکت در تهران به همراه نوه‌ها و عروسش با کارت بانکی شخصی / نوه‌ها پدربزرگ را به خرج انداخته‌اند اقدام منحصربفرد و زیبای طلافروش یزدی به احترام دختر سه ساله امام حسین(ع)+عکس/ این جور تصاویر مخصوص ایران ماست والسلام👌 (فیلم) رهبر معظم انقلاب: به من می‌گویند شما گفتید سوءاستفاده جویان را افشا نکنید / ما حق نداریم افراد را به صرف گمان متهم کنیم سکانس خوشحالی قُباد از بارداری شهرزاد/ قُباد: من تا الان نمیدونستم از این دنیا و از این زندگی چی میخوام اما الان.... (عکس) هدایای ارزشمندی که پزشکیان در پشت صحنه یک هیئت دریافت کرد / خوشا راهی که آغازش با حسین است ... (ویدئو) شعر سوزناک شهریار برای مادر بزرگش که با شنیدنش اشک از چشمانتان سرازیر خواهد شد به یادماندنی ترین سکانس عاشقانه سریال شهرزاد / از بله گفتن شهرزاد تا مرگ مرگ بزرگ آقا نقش دختر رهبر انقلاب در ترمیم دست مجروح ایشان/ فرزند دختری که به پدر اُنس داشت (عکس) شوخی ظریف با آقای ظریف؛ از مقایسه ظریف با مِسی تا انداختن ماسک به شکل آقای رئیس جمهور!! واکنش عضو دفتر رهبر انقلاب به پست اینستاگرامی پسرش با هشتگ برای ایران، پزشکیان