ساعدنیوز
ساعدنیوز

معاینه و تشخیص سالم بودن پرده بکارت چگونه انجام می شود؟

  چهارشنبه، 09 مهر 1399   زمان مطالعه 5 دقیقه
معاینه و تشخیص سالم بودن پرده بکارت چگونه انجام می شود؟
پرده بکارت (hymen)، بافت نازکی مشابه با جنس دیواره واژن است که ورودی اندام جنسی زنانه را به صورت ناقص می‌پوشاند. این پرده در بخش خارجی دستگاه تناسلی زنان قرار دارد و در دهانه مهبل واقع شده است.

به گزارش سایت خبری ساعدنیوز، اطلاع از انواع پرده بکارت چه برای دختران و چه پسران مخصوصا در زمان ازدواج بسیار اهمیت دارد. برخی از انواع پرده بکارت خروج خون قاعدگی یا داشتن رابطه جنسی را سخت می کنند. همینطور برخی از پرده های بکارت با آمیزش جنسی آسیب نمی بینند. این تفاوت ها می تواند برای فرد مشکلاتی را به وجود آورد. به علاوه تنها راه از بین رفتن این قشا رابطه جنسی نیست. به همین دلیل حتی در برخی موارد عمل ترمیم پرده بکارت قانونی صورت می گیرد.

پرده بکارت خلاف تصور همگانی که فکر می کنند در درون واژن است دربخش فرنگی اندام تناسلی و در اولِ دهانه واژن جای دارد و در برخی از اشخاص دیدن پرده قابل رویت می باشد و در بعضا دیگر از زنان قابل رویت نیست .

این پرده یک غشاء نسبتا نازک و لاستیکی جذب دار می باشد . در بیشتر پرده ها یک دهنه ۱ تا ۲ سانتی متر گشوده برای خروج خون هنگام عادت ماهانه وجوددارد .

مقدار بزرگی این دهنه و صورت آن در اشخاص مختلف متمایز میباشد . به طوری که در بعضا دختران صورت یک لبه باریک را دارااست ولی در برخی دیگر به طور هلالی صورت بوده و تقریباً نیم دهنه واژن را می پوشاند .

معاینه پرده بکارت در دکتری رسمی به چه صورتی هست؟

معاینات زنان طبق معمولً روی یک صندلی منحصر و در حالتی که به حالات لیتوتومی دارای اسم و رسم می باشد انجام می شود .

دراین شرایط معاینه کننده به دستگاه تناسلی معاینه شونده اشراف بی نقص داراست و با بهرهگیری از ابزار منحصر به فرد می تواندمعاینه خودرا انجام دهد . معاینه می بایست از روش فرد دیگری صورت بپذیرد و خویش شخص قدرتمند به انجام این معاینه نیست .

اعتنا :

اعتنا داشته باشید معاینه پرده بکارت از روش شخص متبحر سبب ساز جراحت آن نخواهد شد . همچنین معاینات چندان پرده بکارت منجر جراحت به بازنگری پرده نمی گردد .
زیرا این معاینه طبق معمولً در کسانی انجام می گردد که چنین سنجیدن ای ندارند مقدور می باشد به جهت آلرژی حیطه مورد معاینه درد و اسپاسم ساخت شود .

معاینه پرده بکارت از روش خویش شخص

توجه فرمایید خویش شخص کارکشته نیست که به صدق پرده بکارت خودرا دیدن نماید و حتمی می باشد که معاینه از روش معاینه کننده حرفه ای صورت بپذیرد .

اما اعتنا داشته باشید با توجه به اینکه پرده بکارت یک بخش از دستگاه تناسلی فرنگی قلمداد می شود خویش شخص صرفا می تواند آنرا دیدن نماید البته قضاوت راجع به تندرست یا این که عدم تندرست پرده به مهارت و اشراف نیاز داراست و در ناحیه تخصص دکتری رسمی میباشد .

برای دیدن پرده بکارت می توانید جلوی یک آینه بزرگ که به دیوار توکل داده شده می باشد بنشینید و کف پاها را در دو طرف آینه به دیوار بچسبانید و دستان خودرا از زیر ران درون ببرید .

براین اساس که با بهرهگیری از انگشت های میانی و اشاره یکپارچه و انگشت شست و اشاره دست دیگرتان دو لب فرج را دقیقاً گشوده میکنید

و با بهرهگیری از یک لامپ دستی یا این که لامپ خواب که محل استقرار آنرا قبلاً صحیح نموده اید روشنایی رابه آینه می تابانید تا فروغ و روشنایی به باطن مهبل منعکس شود تا به نیکی قابل روءیت باشد .

روش های نو برای معاینه پرده بکارت

در دهه های تازه با مراجعه چندان دختران برنا به مرکزها دکتری رسمی برای اعاده حیثیت و انجام گلایه در مواقعی مانند تجاوز بهرهگیری از روش های نوین برای انتخاب جور زخم دیدگی پرده بکارت انجام می گیرد .
یکی روش های نوین بهرهگیری از کولپوسکپی است .

کولپوسکوپی چه است و چه طور انجام میشود؟

کولپوسکوپی آزمایشی می باشد که جهت معاینه لگن یا این که آزمایش پاپ اسمیر و در سال های نو در رابطه با معاینه پرده بکارت مورد بهرهگیری قرار میگیرد .
کولپوسکوپی در مطب پزشک صورت میگرد و طبق معمولً ۱۰ تا ۲۰ دقیقه بطول می انجامد . این تست در حالی انجام میگردد که شخص به کمر روی تخت خوابیده و پاهای خودرا عده می نماید .
پزشک یک اسپکولوم فلزی در واژن قرار می دهد . اسپکولوم کمک می نماید دهانه واژن گشوده بماند تا از این روش پزشک بتواند به سهولت دهانه رحم را بررسی کند .
آنوقت پزشک ابزار غلو خاصی بنام کولپوسکوپ را یک سری سانت درون فرج قرار میدهد . نور و روشنایی لامپ این ابزار , باطن واژن را روشن مینماید و پزشک از روش لنز دوربین کارکشته به رویت واژن می گردد .
جهت پاک کردن هر دسته مخاط , دهانه رحم و واژن با پنبه منزه می شود . ممکن می باشد پزشک از محلول سرکه یا این که بقیه محلول ها جهت پاکسازی بهرهگیری کند .
در اینصورت , این فرمان منجربه پیدایش سوزش یا این که سوزن سوزن شدن خواهد شد . محلول کمک می نماید بخش های مشکوک مشخص و معلوم شوند .
علامت ها پرده بکارت سلامت و پرده بکارت آسیب دیده
بطور کلی می توان از علامت ها زیر را برای تشخیص سالم و یا این که جراحت دیدن پرده بکارت بهرهگیری کرد . اما تمامی ی این نشانه ها در همگی ی اشخاص قابل مشاهد نیست .

روشهای تشخیص وجود پرده بکارت

علامت های پرده بکارت تندرست

پرده بکارت قابل اتساع و دارای سوراخ بدون پارگی

مخاط مهبل ضخیم و چین دار و دارای چینهای روی هم خوابیده

خواب چین ها طبق معمولً رو به دهانه مهبل هست.

مجرای مهبل باریک و عمق آن قابل رویت نیست.

معاینه با انگشت مقدور نیست و در اثر پافشاری به معاینه احتمال آسبی مخاط میرود.

علائم پرده بکارت مصدوم

پرده بکارت شل و متسع و دارای سوراخ بدون پارگی

مخاط مهبل نسبتاً ضخیم و چینهای اندکی صاف تر و دارای چینهای جدا شده از هم

خواب چین ها نامنظم هست و به یک سو نیست.

مجرای مهبل باز و طبق معمولً تا دو سوم آن قابل رویت هست.

قابل معاینه با انگشت هست و حتی باز کردن آن با اسپکولومهای ظریف مقدور هست و آسیب ای به مخاط وارد نمیشود.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

4 دیدگاه
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
بازدیدکننده
11 ماه پیش

هیچکس نمیتونه بهت جواب درست بده. باید بری معاینه متخصص زنان بهت میگه چش شده
نسرین
1 سال پیش

سلام ببخشید من میخواهم ازدواج کنم و خانواده همسرم رسم دارن ک از خانواده عروس برگه سلامت میگیرن ولی تاحالا رابطه جنسی نداشتم و یکبار از روی کصخلی یعنی واقعا دست خودم نبود یکم از انگشتم داخل واژن کردم اخه اصن نمیدوستم اینا چی هست و یکم داخل کردم و یکم خیلی نه یکم درد گرفت و ترسیدم کشیدم بیرون ولی خونریزی واینا اعلام نداشتم میخام بفهمم از این کار کصخلی ک کردم یعنی من پرده بکارت ندارم؟ خیلی استرس دارم میشه جواب منوبدید 🥲🥺🙏🙏
نازنین
2 سال پیش

خیر عززیزم همچین چیزی نمیشه بچه بازیه مگه اون پسره اگه عرضه نداره الان ازدواج کنه باهات بزارش کنار داره ازت سو استفاده میکنه
سحر
2 سال پیش

سلام اگه ی دختر با کسی ک قراره ازدواج کنه قبل از ازدواج رابطه داشته باشه و پرده بکارت رو همون پسری ک میخواد باهاش ازدواج کنه زده باشه ولی خانوادش نباید اینو بفهمن و از دختر ازمایش بکارت میخوان با رضایت همسر و خود دختر میشه متخصص جواب این تست رو عوض کنه یا نه؟ فقط برای اینکه خانواده ها نفهمن ولی پسره خودش زده و میخواد ازدواج کنه با اون دختر
پربحث های هفته   
(تصاویر) منزل پدری رهبر ساده زیست انقلاب با حیاط دلباز در محله ای باصفا (884 نظر) رونمایی از کیک عروسی 450 میلیونی لاکچری در تالار رشت/ کیک که واگعیه ولی رقمش برای ما قفله🙄 (671 نظر) خلاقیت خنده دار شهرداری در نصب بنر برای ترغیب زوج ها به فرزندآوری+عکس/ماشاءالله استعداد🤣 (618 نظر) رونمایی از شاطری که با آب دهانش نان می پخت +فیلم/ فقط ببین چی میگه‌‌‌... (423 نظر) حضور خاص رهبر انقلاب با لباس مبدل در بین مردم +فیلم (304 نظر) پیرزنی که مثل زلیخا زیبا شد/ واقعا معجزه نیست؟+ویدیو (280 نظر) بنر جالب شهرداری برای تبریک تولد یک آقا به خانومش+عکس/ماشاءالله خلاقیت🤣 (244 نظر) لباس عروس خیره کننده خوشگل ترین دختر ایرانی، نوه چشم رنگی محمود پاک نیت+عکس (219 نظر) خلاقیت یک ایرانی در تعمیر آینه بغل ماشین اش حماسه آفرید+عکس/صنعت خودروسازی به این بشر نیاز داره🤣 (186 نظر) حماسه خنده دار یک هموطن در موزه لوور با رکابی و زیرشلواری مامان دوز +فیلم/لامصب آدم تو خونه خودشم انقد راحت نیس🤣 (155 نظر) رونمایی از عکس واقعی زلیخای یوسف پیامبر (یوزارسیف) که در موزه مصر نگهداری میشود /چقدر برازنده و زیبا... (143 نظر) (فیلم) غوغای صدای بهشتی پسر نابینای ایرانی در بانک مرکزی با آهنگ شجریان/ آمده‌ام که سَر نهم؛ عشقِ تو را به سر بَرم (139 نظر) تبدیل بیمارستان غزه به باشگاه بدنسازی اسرائیل! (134 نظر) تصاویری از منحصر به فردترین نان هایی که یک شاطر خانوم میپزد/ از بس خوشگلن آدم دلش نمیاد بخوردشون! (117 نظر) خلاقیت خنده دار یک شاطر خوش ذوق در پخت نان لواش برای کباب پزها +عکس/ هنر نزد ایرانیان است و بس😂 (117 نظر)
دیگران می‌خوانند   
پر کردن تونل‌های حماس با آب دریا توسط صهیونیست‌ها+فیلم اذان‌ گفتن رئیسی در گوش یک نوزاد+فیلم (فیلم) پاسخ رییس صدا و سیما به پخش سریال های تکراری / جومونگ و یوسف پیامبر را بازم پخش می کنیم! (فیلم) گاف عجیب مجری اینترنشنال در لایو اینستاگرام / با این هوش و حواس چجوری استخدامش کردن؟ ضرب الاجل برای مهاجران افغان در ایران /به کشور خود بازگردید پخش تصویر سیدمحمد خاتمی در صداوسیما پس از مدت‌ها؛ ممنوع التصویری برداشته شد؟+فیلم حضور عجیب وزیر بهداشت و خبرنگار صداوسیما در اتاق زایمان زنان!+فیلم (فیلم) صحبت های دیده نشده از کتایون ریاحی در خصوص بازی در نقش زلیخا / برای من عبادت بود، معجزه اش را دیدم ویدیوی جدید از لحظه تحویل تتلو به مقامات ایران در مرز (فیلم) گریه های یکتا ناصر در پشت صحنه سریال نیسان آبی / خودش از بدبختی نقشی که بازی می کرد گریش گرفت! خلاقیت خنده دار جوان ایرانی در طراحی تردمیل با مایع ظرفشویی و آب، تضمینی😂 / انصافا مواظبش باشید فرار مغزها نشه! (عکس) علی ضیاء در جنگل های آفریقای جنوبی / طعمه شیرها نشی حالا! (فیلم) برف بازی نبات استخری با مادرش سپیده و دلبری هاش در خارج از کشور / چقدر این دختر شیرینه آخه🥰 جاذبه‌های دیدنی ایران که‌ به‌ یکباردیدن ارزش دارد. نحوه ی مشاهده کارنامه در سامانه گلستان دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار+ آموزش تصویری نحوه ی پرداخت شهریه در سامانه گلستان دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار نحوه ی انتخاب واحد سامانه گلستان دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار+ آموزش تصویری نحوه ی نحوه ثبت نام غیر حضوری در سامانه گلستان دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار نحوه ی ثبت نام و ورود در سامانه گلستان دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار+ آموزش تصویری نحوه ی مشاهده کارنامه در سامانه گلستان دانشگاه دامغان+ آموزش تصویری نحوه ی پرداخت شهریه در سامانه گلستان دانشگاه دامغان نحوه ی انتخاب واحد سامانه گلستان دانشگاه دامغان+ آموزش تصویری نحوه ی نحوه ثبت نام غیر حضوری در سامانه گلستان دانشگاه دامغان نحوه ی ثبت نام و ورود به سامانه گلستان دانشگاه دامغان+ آموزش تصویری برداشت خنده دار دانش آموزان یزدی از چند ضرب و المثل/ معلم نتونست جلوی خودشو بگیره + فیلم نحوه ی مشاهده کارنامه در سامانه گلستان دانشگاه خوارزمی+ آموزش تصویری نحوه ی پرداخت شهریه در سامانه گلستان دانشگاه خوارزمی نحوه ی انتخاب واحد در سامانه گلستان دانشگاه خوارزمی+ آموزش تصویری نحوه ی نحوه ثبت نام غیر حضوری در سامانه گلستان دانشگاه خوارزمی چرا نسل حضرت یوسف (علیه السلام) به پیامبری نرسید؟ نحوه ی ثبت نام و ورود به سامانه گلستان دانشگاه خوارزمی golestan.khu.ac.ir+ آموزش تصویری 10 بازیگر محبوب و آینده داری که در اوج جوانی از میان ما رفتند+ عکس مرد جوان خوش صدا با آهنگ«گل عشق» رضا بهرام وسط خیابون غوغا به پا کرد/انصافا صدای زیبا و بهشتی داره چرا تسمه دینام خودرو صدا می دهد؟ چرا تسمه دینام خودرو بیرون می زند؟ 7 باور اشتباه حقوقی که همه مردم باید بدانند! نحوه موتورشویی با مواد شوینده نانو کارواش اگر تسمه دینام خودرو در حین رانندگی پاره شود چکار کنیم؟ علت پاره شدن تسمه دینام خودرو چیست؟ منظور از ارگاسم واژینال در زنان چیست؟
تیتر امروز   
ضرب الاجل برای مهاجران افغان در ایران /به کشور خود بازگردید جاذبه‌های دیدنی ایران که‌ به‌ یکباردیدن ارزش دارد. چرا نسل حضرت یوسف (علیه السلام) به پیامبری نرسید؟ اعزام گربه‌ها به خط مقدم جبهه‌ها در جنگ اوکراین! شایعه ساخت وانیل با ترشحات بدن یک حیوان؛ واقعیت یا دروغ؟ تونل عجیب برای یافتن گنج در مرز ایران و آذربایجان !/ 5 مردی نقشه گنج داشتند ... کشف لیفتراک 150 میلیاردی در تهران سقوط مرگبار زن جوان در صحنه تمیز کردن پنجره ها / در ساری رخ داد + جزییات کانادا این مقام ایرانی را اخراج می‌کند بازدید رئیسی از پروژه بزرگراه شمالی کرج و احداث بزرگ‌ترین پل غرب آسیا ارتباط رضایتمندی مردم با مشارکت انتخاباتی/ درباره آن رجال سیاسی که تنزّل یافته‌اند! از مسکو به کرج/ رئیس جمهور وارد البرز شد + برنامه‌ها محور مذاکرات سفر یک‌روزه رئیسی به روسیه چه بود؟ +عکس اژه‌ای: کیفرخواست وزیر سابق جهاد کشاورزی صادر شد/ تکذیب دخالت در پرونده شهید عجمیان/ جزئیات فساد چای + فیلم حواشی داغ امروز جمعه 17 آذر 1402
منتخب روز   
بازدید رئیسی از پروژه بزرگراه شمالی کرج و احداث بزرگ‌ترین پل غرب آسیا اژه‌ای: کیفرخواست وزیر سابق جهاد کشاورزی صادر شد/ تکذیب دخالت در پرونده شهید عجمیان/ جزئیات فساد چای + فیلم (فیلم) سکانس خنده دار از سریال پایتخت: حسادت نقی برای رفتن رحمت به ترکیه🤣 خمیازه کشیدن بامزه جنین در شکم مادرش +فیلم سونوگرافی😍/دل آدم میره براش رونمایی از عکس واقعی آسنات، رقیب عشقی زلیخا و مادر بچه های یوسف پیامبر (فیلم) غوغای دف نوازی و خوانندگی پسر نوجوان در متروی تهران/ دل یه ملت رو شاد کرد😍👌 (فیلم) ماجرای عجیب پسر مهاجر افغانی که دور از چشم پدر و مادرش هنرپیشه مشهور ایرانی شد/ اصالت بازیگر زخم کاری لو رفت! (فیلم) غوغای آوازخوانی کارگران ایرانی به زبان انگلیسی سر ساختمان/ جای شما رو صحنه خالیه واقعا😍 (فیلم) شاهکار دوبلاژ سریال جنا اورتگا «ونزدی» توسط هوتن شکیبا/ دیگه مثل تو نمیاد👌 توقیف دو کشتی با 4.5 میلیون لیتر سوخت قاچاق در خلیج‌فارس توسط سپاه +عکس (عکس) حرکت عجیب کمتر دیده شده دو مار زنگی هنگام مبارزه تن‌ به‌ تن (فیلم) حرکات کششی و ورزش روزانه بهنوش طباطبایی در باشگاه بدنسازی