ساعدنیوز
ساعدنیوز

میراث توییتر برای مدیرعامل جدید چیست؟

  یکشنبه، 24 اردیبهشت 1402   کد خبر 340245
میراث توییتر برای مدیرعامل جدید چیست؟
ساعد نیوز: هر چند ایلان ماسک مدیرعاملی توییتر را شغلی پردردسر و آزاردهنده توصیف کرده و گفته است که هر کس این سمت را بپذیرد، نادان است؛ اما گویا «لیندا یاکارینو» با اشتیاق و رغبت این سمت را پذیرفته است و می‌خواهد جانشین او باشد.

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی ساعد نیوز به نقل از سرپوش، جنجال تازه ماسک روز جمعه گذشته با توییتی آغاز شد که در آن از انتخاب یک زن به‌عنوان مدیرعامل جدید توییتر خبر داد و البته نامی از آن نبرد تا به بازار شایعات دامن بزند. اما چند ساعت بعد وال‌استریت ژورنال، شبکه خبری CNBC و بعضی رسانه‌های دیگر از مذاکره لیندا یاکارینو با ماسک برای تصدی این شغل خبر دادند تا در نهایت ماسک در توییتی دیگر اعلام کرد که رئیس بخش تبلیغات جهانی شرکت NBCUniversal را به‌عنوان مدیرعامل جدید توییتر انتخاب کرده است.

ازآنجاکه ایلان ماسک از زمان تصاحب توییتر، با تصمیمات و رفتارهای هیجانی خودش باعث شد محبوبیت این شبکه اجتماعی تا حد زیادی در میان کاربران و مشتریانش زایل شود، حالا بسیاری چشم امید به مدیرعامل تازه و اقداماتش دوخته‌اند. در همین راستا کارشناسان و تحلیلگران پیش‌بینی کرده‌اند که لیندا یاکارینو به‌عنوان مدیرعامل جدید توییتر چالش‌های مختلف را پیش‌رو داشته و بعضی اقدامات را باید به صورت ضروری انجام دهد.

ایجاد یک رابطه کاری متعادل با ماسک: ماسک مالک توییتر است و علاوه بر سرمایه‌گذاری پول هنگفتی در آن، اعتبار خود را برای رشد این کسب‌وکار گذاشته است. او همچنین تاکید کرده است که وظایف دیگری را در بخش‌های زیرساختی این پلتفرم به عهده خواهد گرفت. این در حالی است که سرمایه‌گذاران شرکت تسلا که ماسک همچنان مدیرعامل آن است، بارها از او خواسته‌اند تا زمان بیشتری را برای این شرکت بگذارد؛ اما ماسک به صورت واضحی گفته که توییتر همچنان بیشترین تمرکز او را به خودش اختصاص داده است. وال‌استریت ژورنال، یاکارینو را یک مذاکره‌کننده سرسخت و خودرای و البته چرب‌زبان توصیف کرده است. ایجاد یک رابطه کاری متعادل با ماسک برای یاکارینو می‌تواند آزمون مهمی از مهارت‌های مدیریتی او باشد.

بازگرداندن آگهی‌دهندگان: توییتر به مدیرعاملی نیاز دارد که بتواند اعتبار این پلتفرم در نزد شرکت‌های آگهی‌دهنده را دوباره بازگرداند. پس انتخاب فردی با سابقه در حوزه تبلیغات قطعا معنادار خواهد بود. تبلیغات بیش از 90درصد از درآمد 1/ 5میلیارد دلاری توییتر در سال2021 را در اختیار داشته و این سهم از زمان تصاحب توییتر توسط ماسک، به‌شدت کاهش یافته است. ایلان ماسک در ماه مارس گفته بود که انتظار دارد گردش مالی توییتر در سال جاری میلادی به کمتر از 3میلیارد دلار برسد و این نشان از آسیبی دارد که به خاطر رابطه او با شرکت‌های آگهی‌دهنده در ماه‌های اخیر به این پلتفرم وارد شده است. از طرفی، نگرانی‌هایی هم درباره انتشار محتوای نامناسب روی این پلتفرم، کمبود نیروی کار کلیدی و ماهر و معرفی دوباره و ناقص سرویس توییتر بلو وجود دارد که به جعل هویت بسیاری از حساب‌های کاربری برندهای شناخته‌شده و افراد معروف در توییتر منجر شد.

افزایش تعداد کاربران: ماسک به وضوح گفته است که درآمدهای اشتراکی، کلید آینده مالی توییتر هستند. او در معرفی دوباره توییتر بلو، پیشنهاد ایجاد حساب‌های کاربری تاییدشده را داد که به افزایش دیده شدن پست‌ها در گفت‌وگوها و جست‌وجوها کمک می‌کند. با این وجود، این پیشنهاد هم نتوانسته است چندان برای کاربران جالب توجه باشد و تا حالا این سرویس چیزی در حدود 600 تا 635هزار مشترک دارد که به معنای درآمد ماهانه حدود 5میلیون دلاری از این طریق خواهد بود؛ میزانی که قطعا نمی‌تواند کاهش شدید درآمدهای تبلغاتی توییتر در ماه‌های اخیر را جبران کند.

آمادگی برای سوپراپ ایکس: معرفی دوباره سرویس توییتر بلو، بخشی از چشم‌انداز بزرگ‌تر ماسک در این زمینه از پیش از خرید توییتر است. او مدتی پیش در توییتی از این چشم‌انداز خود رونمایی و اعلام کرد که به دنبال ایجاد یک سوپراپ به نام ایکس است. ماسک روز جمعه هم در توییت خود درباره مدیرعامل جدید این پلتفرم اعلام کرد که مدیرعامل جدیدی برای ایکس استخدام کرده است و می‌خواهد با همکاری او، پلتفرم توییتر را به سوپراپ ایکس تغییر بدهد.

مدیریت رگولاتورها: توییتر تحت فشار زیادی از سوی نهادهای قانون‌گذار و ناظر است. کمیسیون اتحادیه اروپا به‌عنوان بازوی اجرایی این اتحادیه به ماسک درباره این موضوع هشدار داده که توییتر در خطر عدم تطابق با مفاد قانون سرویس‌های دیجیتال است که بر عملکرد پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی نظارت می‌کند. این پلتفرم همچنین هشدارهای مشابهی را در زمینه‌های دیگر از سوی نهادهای نظارتی انگلستان و ایالات متحده دریافت کرده است.

مدیریت هزینه‌ها و بدهی‌ها: ساختاری مالی معامله ماسک برای خرید توییتر شامل یک بدهی 13میلیارد دلاری است که در ترازنامه این شرکت آورده شده است. ماسک در همان روزهای ابتدایی تصاحب توییتر درباره خطر سقوط این شرکت هشدار داده بود؛ هر چند در ماه دسامبر گفته بود که این شرکت به سرعت در مسیر ورشکستگی قرار نمی‌گیرد. طبق اعلام ماسک، هزینه‌های جاری سالانه این شرکت از 5/ 4میلیارد دلار به 5/ 1میلیارد دلار کاهش پیدا کرده است؛ اما برای دوام توییتر در بلندمدت، این شرکت باید به‌صورت مداوم سودآور باشد.

لیندا یاکارینو کیست؟

ماجرای انتخاب مدیرعامل جدید توییتر با یک توییت ماسک آغاز شد که در آن نوشت: «با هیجان اعلام می‌کنم که یک مدیرعامل جدید برای ایکس/ توییتر استخدام کرده‌ام. مدیرعامل جدید تا شش هفته دیگر کارش را شروع می‌کند.» ماسک در توییت بعدی «لیندا یاکارینو» را به‌عنوان مدیرعامل جدید معرفی و اعلام کرد که بعد از آنکه یاکارینو سکان توییتر را به دست بگیرد، خود او مدیر ارشد فناوری این شرکت خواهد شد. او همچنین تاکید کرد به دنبال آن است که با همکاری مدیرعامل جدید، پلتفرم توییتر را به سوپراپ ایکس تغییر بدهد. ایلان ماسک در این توییت اشاره کرده است که یاکارینو بیشتر بخش تجاری شرکت را مدیریت خواهد کرد و خود او روی طراحی محصول و تکنولوژی متمرکز خواهد بود. ازآنجاکه لیندا یاکارینو سال‌هاست که ریاست بخش تبلیغات جهانی شرکت NBCUniversal را به عهده داشته و ماسک در ماه‌های پس از تصاحب توییتر با کاهش شدید درآمدهای تبلیغاتی این پلتفرم مواجه بوده است، پیش‌بینی می‌شود که انتخاب مدیرعامل تازه با هدف تقویت بخش تبلیغات و البته درآمدزایی از روش‌های جدید، انجام شده است.

یک متخصص تبلیغات: درست کسی که این روزها توییتر به آن نیاز دارد. طبق اطلاعات موجود در پروفایل لیندا یاکارینو در لینکدین، او حدود دوازده سال است که در شرکت NBCUniversal کار می‌کند. یاکارینو کارش در این شرکت را در سال2011 و به‌عنوان رئیس بخش سرگرمی‌های کابلی و فروش تبلیغات دیجیتال آغاز کرد. در سال2012 به سمت ریاست بخش تبلیغات و مشارکت‌های مشتری این شرکت رسید و سپس به‌عنوان رئیس بخش تبلیغات جهانی انتخاب شد. یاکارینو قبل از پیوستن به NBCUniversal، به‌عنوان معاون و مدیر ارشد عملیات در بخش فروش تبلیغات، بازاریابی و ادغام‌های شرکت ساختمانی Turner، مشغول به کار بود.

طرفدار فوتبال آمریکایی: لیندا یاکارینو به‌عنوان یکی از طرفداران دو آتشه تیم فوتبال آمریکایی دانشگاه دولتی پنسیلوانیا شناخته می‌شود که احتمالا به خاطر آن است که او در سال 1985 در رشته‌های مخابرات و هنرهای آزاد از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده است.

حق آب و گل در توییتر: یاکارینو از ماه آوریل سال2012 در شبکه اجتماعی توییتر حساب کاربری داشته و فعال بوده است. او تقریبا 22هزار دنبال‌کننده در این شبکه دارد. یاکارینو و ماسک هر دو حساب کاربری یکدیگر در توییتر را دنبال می‌کنند و ظاهرا یاکارینو مشترک سرویس توییتر بلو هم هست.

یک مصاحبه و خاطره‌ای نزدیک: یاکارینو در اوایل سال جاری میلادی و در حاشیه کنفرانس بازاریابی MMA POSSIBLE در میامی با ایلان ماسک ملاقات و مصاحبه کرد. با این اوصاف باید دید لیندا یاکارینو گزینه مناسبی برای تصدی سمت مدیرعاملی توییتر هست؟ البته به نظر می‌رسد که انتخاب هوشمندانه‌ای باشد، اگر خود ماسک او را انتخاب کرده باشد. یاکارینو متخصص تبلیغات است و در این زمینه بیش از یک دهه تجربه دارد و با بعضی از بزرگ‌ترین شرکت‌های آگهی‌دهنده در سراسر دنیا ارتباط دارد. توییتر دقیقا به چنین فردی نیاز دارد؛ چون از ماه اکتبر سال 2022 که ماسک توییتر را تصاحب کرد، بسیاری از آگهی‌دهندگان این پلتفرم، از آن مهاجرت کردند. یک مدیرعامل جدید نه تنها می‌تواند آگهی‌دهندگان را به بازنگری رویکردشان در برابر توییتر ترغیب کند، بلکه یاکارینو می‌تواند با زبان بهتری با دیگران صحبت و تعامل کند.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
خلاقیت خنده دار شهرداری در نصب بنر برای ترغیب زوج ها به فرزندآوری+عکس/ماشاءالله استعداد🤣 (746 نظر) بنر جالب شهرداری برای تبریک تولد یک آقا به خانومش+عکس/ماشاءالله خلاقیت🤣 (410 نظر) خلاقیت جالب شهرداری شیراز با ایجاد یک ایستگاه اتوبوس منحصر به فرد/ فقط تو ایران میشه این منظره زیبا رو دید!+عکس (256 نظر) خلاقیت خنده دار ناخدای کشتی با ایجاد مُستراح در لِنج+عکس/ بمیرم برای ماهی های کف دریا🤣 (192 نظر) خلاقیت یک ایرانی در تعمیر آینه بغل ماشین اش حماسه آفرید+عکس/صنعت خودروسازی به این بشر نیاز داره🤣 (190 نظر) خلاقیت خنده دار یک شاطر خوش ذوق در پخت نان لواش برای کباب پزها +عکس/ هنر نزد ایرانیان است و بس😂 (173 نظر) تبدیل بیمارستان غزه به باشگاه بدنسازی اسرائیل! (141 نظر) ایران در زمان یوزارسیف (یوسف پیامبر) چگونه بود؟ (131 نظر) جوانی پری(ثریا) معشوقه دلربای استاد شهریار که غم فراقش تا ابد بر دل شهریار ماند+عکس/ من اختیار نکردم بعد تو یار دگر... (130 نظر) تصاویری از منحصر به فردترین نان هایی که یک شاطر خانوم میپزد/ از بس خوشگلن آدم دلش نمیاد بخوردشون! (121 نظر) رونمایی از عکس واقعی آسنات، رقیب عشقی زلیخا و مادر بچه های یوسف پیامبر (121 نظر) تولد جانوری عجیب به سفیدی برف +عکس/ سبحان الله (102 نظر) کشف شگفت انگیز حلقه طلایی و زیبای کوروش هخامنشی در روسیه/ چهره شاه ایران باستان رونمایی شد+عکس (83 نظر) (فیلم) لحظه دیده نشده از تجلیل آیت الله هاشمی رفسنجانی از مریم میرزاخانی بعد از کسب مدال طلای المپیاد ریاضی با مجری گری حداد عادل (81 نظر) تنها فرزند ناصرالدین شاه که انقلاب اسلامی را دید (79 نظر)
دیگران می‌خوانند   
(عکس) قدیمی ترین تصویر از آرایش عروس نوجوان زرتشتی متعلق به عهد قاجار غوغای سورپرایز عاشقانه مجری معروف برای همسرش در سالگرد دوم ازدواجشون/ براش سنگ تموم گذاشته+عکس دختر خوشگل پژمان بازغی و مستانه مهاجر بازیگر شد+عکس نفس بازغی (فیلم) سکانس خنده دار کل کل بهتاش و نقی با دامن چین دار در سریال پایتخت/ فقط خنده های هما 😂 فیلم واقعی بلعیده شدن یک کارگر معدن توسط اجنه! 😱 برای بیماران قلبی توصیه نمی شود ماجرای غم انگیز دختر زیبایی که لقب زشت ترین زن جهان را گرفت+عکس ازدواج عجیب زن 74 ساله با گوساله اش/ روح شوهرش را در این حیوان می بیند😐+عکس الهام حمیدی: 2 جا تحمیل سکوت را دیدم، شادی بعد از گل در جام جهانی، شرکت در جشنواره‌ فجر (فیلم) ماجرای ازدواج عاشقانه یکتا ناصر و منوچهر هادی/ زندگیشون با دعوا شروع شد با دعوا هم تموم شد😐 (فیلم) چالش زن و شوهری یکتا ناصر و منوچهر هادی زمانی که عاشق و معشوق هم بودند (عکس) جشن عروسی پیرترین عروس و داماد دنیا/ چه لباس عروس باحالی پوشیده😄 (فیلم) رفتار عجیب و احمقانه مدیر مدرسه با گوشی دانش آموزان/ مگه مریضی آخه😐 تولد جانوری عجیب الخلقه به شکل یک انسان با بدن گربه+عکس رونمایی از خودرو های لاکچری یحیی گل‌محمدی که آرزوی خیلی از ایرانی هاست+عکس (فیلم) شیر دادن کیوت نیوشا ضیغمی و دخترش به یک بچه آهو (فیلم) غوغای نوازندگی فوق العاده سپیده خداوردی بازیگر سریال آوای باران در کنسرت سکانس غش آور شوخی حامد آهنگی با مجید واشقانی !/ شبیه پیکی بلایندرز مناطق محرومی ! (فیلم) آموزش حرکات بدنسازی توسط یک روحانی که سیکس‌پک دارد سکانس خنده دار علی صادقی: آقا حشمت قبرستون رفتن🤣 این خانه بهشتی مخصوص افرادی است که از دنیا خسته شده اند! (+عکس) نکات مهم در انتخاب برج خنک کننده آدیاباتیک سکانس غمگین فرهاد و شهرزاد : وقتی فرهاد گردنبند مرغ آمین شهرزاد رو پاره کرد+فیلم این بچه ها حاصل عشق یوسف و زلیخای زیبا هستند/ عزیز مصر چند فرزند داشت؟ سکانس خنده دار سریال پایتخت: وقتی نقی میگه شراره که تو لیست نبود🤣 سکانس جذاب سریال بی گناه با بازی سارا رسول زاده +فیلم /مچ گیری به سبک خواهری... قدیمی‌ترین و شوم‌ترین سیاه‌چاله‌ جهان کشف شد بازی درخشان نفس دختر پژمان بازغی در فیلم جدید شهاب حسینی +فیلم (ویدیو) صحنه ای نادر در دنیای فوتبال/ گل بسیار زیبا مربی برای تیمش تصویری با کیفیت از اولین دستگاه رادیولوژی وارد شده به ایران / اون بالشت چی میگه اونجا! غوغای صدای بهشتی پسر معلول با آهنگ احساسی در تالار عروسی/ ای تو بهونه واسه موندن ...+ویدیو کشف گنجینه گرانقیمت در جاروبرقی هتل! (ویدئو) استحمام خنده‌دار یک گوریل/ شامپوی بی‌کیفیت خریده، خوب کف نمیده تصویر تاریخی از وسیله نقلیه لاکچری یکی از ثروتمندان چوسان قدیم در کره جنوبی رئیس دانشگاه تبریز: در جذب اعضای هیئت علمی، از هیچ نمایندۀ مجلسی دستور نمی‌گیریم (عکس) خلاقیت خنده دار جوان های دهه شصتی با عکس گرفتن به همراه موز! / شما یادتون نمیاد، موز یه زمانی حرمت داشت😂 یکتا ناصر بالاخره طلاق یکساله اش رو از منوچهر هادی علنی کرد/ چقدر توضیح بدم من؟+ویدیو (ویدئو)می‌دانید طولانی ترین قطار جهان چگونه است؟ (فیلم) صحنه ای تاریخی و تکرار نشدنی در تاریخ فوتبال/ بیچاره تا چند مدت نمیتونه خودشو پیدا کنه😂🤣 رفتار بسیار زیبا و انسانی علی دایی با یک پسر نوجوان/ ایران و ایرانی رو سرافراز کرد+ویدیو (فیلم) سکانس خنده دار دعوای مهران مدیری با همسایشون بخاطر دیش ماهواره / تا دیروز دم آسانسور میگفتی دربست!😂
تیتر امروز   
سلنا گومز با این پسر نامزد کرد+عکس/ واقعا با این سلیقش چش بازار رو کور کرد😂 دختر خوشگل پژمان بازغی و مستانه مهاجر بازیگر شد+عکس نفس بازغی ماجرای غم انگیز دختر زیبایی که لقب زشت ترین زن جهان را گرفت+عکس ازدواج عجیب زن 74 ساله با گوساله اش/ روح شوهرش را در این حیوان می بیند😐+عکس الهام حمیدی: 2 جا تحمیل سکوت را دیدم، شادی بعد از گل در جام جهانی، شرکت در جشنواره‌ فجر تولد جانوری عجیب الخلقه به شکل یک انسان با بدن گربه+عکس رونمایی از خودرو های لاکچری یحیی گل‌محمدی که آرزوی خیلی از ایرانی هاست+عکس این خانه بهشتی مخصوص افرادی است که از دنیا خسته شده اند! (+عکس) این بچه ها حاصل عشق یوسف و زلیخای زیبا هستند/ عزیز مصر چند فرزند داشت؟ قدیمی‌ترین و شوم‌ترین سیاه‌چاله‌ جهان کشف شد کشف گنجینه گرانقیمت در جاروبرقی هتل! رئیس دانشگاه تبریز: در جذب اعضای هیئت علمی، از هیچ نمایندۀ مجلسی دستور نمی‌گیریم بازداشت ساسی مانکن بخاطر تجاوز به ذهن کودکان! / آمنه سادات ذبیح پور بیان کرد هرآنچه که درباره سریال محبوب «امپراتور بادها» نمی دانید سانگا در سریال امپراطور بادها کیست؟
منتخب روز   
(فیلم) غوغای نوازندگی فوق العاده سپیده خداوردی بازیگر سریال آوای باران در کنسرت (فیلم) آموزش حرکات بدنسازی توسط یک روحانی که سیکس‌پک دارد ابتکار جالب یک ایرانی در ساخت منحصر به فردترین گلدان ها با ظرف مایع سفید کننده+فیلم/ آدم دوس داره یه دل سیر نگاشون کنه (فیلم) بازسازی صحنه جرم تجاوز به خانم تهرانی توسط شیطان پایتخت / شیطانی که در حین بازسازی صحنه جرم قسم قرآن می خورد! (فیلم) ضرغامی شلوارش را به یک ماهیگیر هدیه داد! / وزیر مردمی دمت گرم! (فیلم) حس خوب و بهشتی هنگ درام نوازی پسر جوان ایرانی در جنگل بکر/ هرکی بلده هنگ درام بزنه یک هیچ از بقیه جلوتره😍 (ویدئو) واکنش احساسی یک سگ به اولین دیدار با صاحبش بعد از چند سال زندان/ چه احساسات قوی دارن این موجودات خدا😭 (فیلم) کشف چاهی باستانی در فلسطین که یوسف پیامبر را در آن انداختند! یوسف از قعر چاه به قصر عزیز مصر رسید مادر و خاله دوقلو این بچه را گیج کردند + فیلم (فیلم) واکنش احساسی نوزاد تازه متولد شده به صدای مادرش فضای مجازی رو ترکوند! چه ناز داره مامانشو نگا میکنه😍 (فیلم) واکنش بامزه سگ خجالتی به قربون صدقه رفتن خانم دکتر مهربون/ ای جانم خنده هاشو نگاا😍 (فیلم) وضعیت خنده دار جوان ایرانی در متروی مشهد/ کودک درونش فعاله😂