نحوه ی مخفی کردن تصاویر و ویدیوها در گوگل فوتوز!+ آموزش تصویری

  دوشنبه، 20 شهریور 1402   زمان مطالعه 5 دقیقه
نحوه ی مخفی کردن تصاویر و ویدیوها در گوگل فوتوز!+ آموزش تصویری
بدون تردید گوگل فوتوز روشی برای مدیریت گالری عکس‌های ارزشمند شماست که روزبروز بر تعداد آنها افزوده می‌شود. اما برای حفاظت از عکس‌های خصوصی می‌توانید همه آنها را در یک پوشه خاص قرار داده و قفل کنید. این پوشه بعداً وقتی پین کد را وارد کنید در دسترس شما قرار می‌گیرد. در ادامه ساعدنیوز به چگونگی مخفی کردن عکس و ویدیو ها در گوگل فوتوز خواهد پرداخت.

بسیاری از کاربران به دنبال پنهان کردن تصاویر خود در سرویس‌ها و دستگاه‌های مختلف هستند و در این مقاله قصد داریم مخفی کردن عکس در گوگل فوتوز را آموزش دهیم.

فرقی نمی‌کند صاحب چه دستگاهی باشید، چرا که برخی از تصاویر ما خصوصی هستند و نمی‌خواهیم دیگران به آن‌ها دسترسی پیدا کنند. گوگل فوتوز یکی از سرویس‌های محبوب محسوب می‌شود که کاربران زیادی دارد، به همین علت مخفی‌سازی عکس و ویدیو در آن برای بسیاری از ما کاربردی است.

گوگل فوتوز به صورت مستقیم امکان پنهان کردن تصاویر را برای کاربران فراهم نمی‌کند و اگر به دنبال قابلیتی برای مخفی کردن عکس‌های خود در این سرویس باشید، ناامید خواهید شد. با وجود چنین موضوعی، راه‌های دیگری برای مخفی کردن عکس در گوگل فوتوز وجود دارد.

ما در این مطلب دو روش مخفی کردن عکس در گوگل فوتوز را به شما آموزش می‌دهیم، در ادامه همراه ساعدنیوز باشید.

روش اول؛ آرشیو کردن تصاویر

آرشیو کردن تصاویر یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای مخفی‌سازی عکس‌ها و ویدیوها در گوگل فوتوز محسوب می‌شود و یک ویژگی درون برنامه‌ای است. این روش روی تمام پلتفرم‌ها مانند اندروید، iOS و وب کاربرد دارد و می‌توانید از آن استفاده کنید.

چگونه تصاویر را در گوگل فوتوز اندروید و iOS مخفی کنیم؟

اپلیکیشن گوگل فوتوز را روی گوشی خود اجرا کرده و عکس یا ویدیوی موردنظر خود را باز کنید. روی آیکون سه نقطه که در سمت راست بالای نمایشگر به چشم می‌خورد، ضربه بزنید. گزینه «Move to archive» را انتخاب کنید. با این کار، عکس یا ویدیو مخفی می‌شوند.

 آرشیو کردن تصاویر

چگونه تصاویر را در گوگل فوتوز وب مخفی کنیم؟

با کامپیوتر خود به سایت photos.google.com مراجعه کرده و روی عکس یا ویدیوی موردنظر خود کلیک کنید. گزینه سه نقطه را انتخاب کرده و روی گزینه آرشیو کلیک کنید. بجای این کار می‌توانید با فشردن کلیدهای Shift + A آن‌ها را آرشیو کنید.

مخفی کردن تصاویر در گوگل فوتوز وب

با آرشیو تصاویر چه اتفاقی رخ می‌دهد؟

زمانی که تصاویر یا ویدیوهای موردنظر خود را در اپ گوگل فوتوز یا نسخه وب آن آرشیو می‌کنید، این فایل در برابر شما ظاهر نمی‌شود، با این حال حذف نشده است. در حقیقت این روش باعث مخفی کردن عکس در گوگل فوتوز می‌شود و نمی‌توانید تصاویر یا ویدیوها را در پلتفرم‌های مختلف مشاهده کنید. با این وجود همچنان در آلبوم گوگل فوتوز موجود هستند و اگر آلبومی که این تصاویر یا ویدیوها را میزبانی می‌کنند، آن‌ها را مشاهده خواهید کرد.

علاوه بر این موضوع، با جستجو در گوگل فوتوز نیز به آن‌ها دسترسی پیدا می‌کنید، با این حال نمی‌توانید توسط تصاویر آرشیو شده ویدیو یا انیمیشن بسازید. اگر یک عکس درون گوگل فوتوز ذخیره شده باشد، در تمام پلتفرم‌ها مخفی می‌شود، اما اگر تصویر را روی دستگاه خود ذخیره کرده باشید، تنها روی آن پنهان خواهد شد.

چگونه تصاویر را از حالت آرشیو خارج کنیم؟

  • برای خارج کردن تصاویر از حالت آرشیو در اپ موبایل گوگل فوتوز بخش «Library» در پایین برنامه را انتخاب کرده و سپس روی گزینه آرشیو ضربه بزنید.

خارج کردن عکسها از حالت آرشیو

  • عکس یا ویدیویی که می‌خواهید از حالت آرشیو خارج شود را انتخاب کنید و روی گزینه سه نقطه در بالای نمایشگر ضربه بزنید. در نهایت گزینه «Unarchive» را انتخاب کنید. می‌توانید چندین تصویر را انتخاب و تمام آن‌ها را از حالت مخفی خارج کنید.

خارج کردن عکسها از حالت آرشیو

  • در نسخه وب گوگل فوتوز روی گزینه آرشیو در نوار کناری کلیک کنید.

خارج کردن عکسها از حالت آرشیو

  • در این بخش تصویر موردنظر خود را باز کرده و روی آیکون سه نقطه کلیک کنید. در این منو باید گزینه «Unarchive» را انتخاب کنید، ضمنا برای چنین کاری امکان استفاده از کلیدهای Shift + A کیبورد نیز وجود دارد.

خارج کردن عکسها از حالت آرشیو

روش دوم؛ افزودن یک فایل NOMEDIA. در اندروید

اپ گوگل فوتوز در دستگاه‌های اندرویدی به عنوان یک اپ گالری عمل می‌کند و تصاویر را از فولدرهای محلی مانند اسکرین شات‌ها، واتساپ‌ و فولدرهای مشابه به نمایش می‌گذارد. در صورتی که می‌خواهید این فولدرها در اپ گوگل فوتوز قابل مشاهده نباشند، می‌توانید آن‌ها را با افزودن یک فایل nomedia. مخفی کنید.

استفاده از یک اپ فایل اکسپلورر در این زمینه به شما خواهد کرد. برای مثال می‌توانید از برنامه‌های «Solid Explorer» یا «ES File Explorer» استفاده کنید. در هر کدام از این برنامه‌ها فولدر موردنظر خود را باز کرده و دنبال دکمه افزودن یک فایل جدید باشید.

در بسیاری از برنامه‌ها گزینه افزودن یک فایل جدید با ضربه روی آیکون سه نقطه ظاهر می‌شود. روی این گزینه ضربه بزنید تا بتوانید یک فایل جدید بسازید. پس از این کار از شما درخواست می‌شود نامی برای آن انتخاب کنید که در این زمان باید nomedia. را تایپ کنید. به این نکته توجه کنید که حتما قبل از کلمه nomedia، از نقطه استفاده کرده باشید.

پس از افزودن این فایل جدید، اپلیکیشن گوگل فوتوز را باز کنید. در این هنگام به این موضوع پی می‌برید که فولدر حاوی فایل nomedia. به نمایش گذاشته نمی‌شود. اگر از اپ‌های گالری دیگر روی دستگاه خود استفاده کنید نیز قادر به مشاهده این فولدر نخواهید بود، با این حال همچنان توسط فایل اکسپلورر قابل دسترسی خواهد بود.

 افزودن یک فایل NOMEDIA. در اندروید

ضعف اصلی این روش، مخفی‌سازی یک فولدر بجای یک فایل خاص است، البته می‌توانید از این مشکل عبور کنید. عکس‌های موردنظر خود را انتخاب کرده و درون یک فولدر جدید قرار دهید. پس از این کار درون این فولدر یک فایل جدید nomedia. بسازید. با این کار تنها تصاویر یا ویدیوهایی که می‌خواهید مخفی شوند، در اپ‌های گالری مانند گوگل فوتوز به نمایش گذاشته نمی‌شود.

دیگر روش‌های مخفی کردن عکس در گوگل فوتوز

اگر تنها از گوگل فوتوز به عنوان اپ گالری روی دستگاه خود استفاده می‌کنید، می‌توانید اپ‌های دیگر را روی اندروید و iOS امتحان کنید. بسیاری از این برنامه‌ها امکان مخفی‌سازی تصاویر را برای شما فراهم می‌کنند. مخفی کردن تصاویر و ویدیوها یکی از ویژگی‌های موجود در برنامه فوتوز اپل است و کاربران محصولات این شرکت می‌توانند بجای گوگل فوتوز، از اپ پیش فرض آن استفاده کنند.

سخن پایانی

بنابراین اگرچه با روش‌های بالا می‌توانید تصاویر و ویدیوهای خود را مخفی کنید، اما هرکدام از آن‌ها معایب خود را دارند. این احتمال وجود دارد که در آینده گوگل یک قابلیت مناسب برای مخفی کردن عکس در گوگل فوتوز در اختیار کاربران قرار دهد یا اینکه افراد بتوانند آن‌ها را با استفاده از پسورد یا روش‌های بیومتریک قفل کنند. همچنین برای مشاهده ی مطالب مرتبط دیگر میتوانید به بخش آموزش ساعدنیوز مراجعه نمایید. از همراهی شما بسیار سپاسگزارم.


دیدگاه ها
  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
رهبر معظم انقلاب: در ایستگاه منتظر قطار بودم که فردی که اصلا نمی شناختمش شروع کرد به مسخره کردن من+ویدیو (241 نظر) همسر رهبر معظم انقلاب: آقای ما اجازه نمی‌دهد که در خانه، غیر از برنج کوپنی استفاده کنیم و آن هم کفاف خوراک ما را بیش از یک بار در هفته نمی‌دهد (140 نظر) رهبر معظم انقلاب: ساعت 5 صبح که کارم رو شروع می کنم، ده و ربع دیگه دلم میخواد بخوابم+ویدیو (190 نظر) میزبانی رهبر معظم انقلاب از مهمانش در ضیافتی به صرف شام +عکس/سفره ای که اُملت تنها غذای آن بود... (183 نظر) نگاهی به ماشین BMW لوکس و هوش پران رهبر معظم انقلاب+ویدئو (124 نظر) ریحانه سادات دختر بزرگ شهید رئیسی: سجاده نماز پدرم را در اندونزی تکه تکه کردند و به عنوان تبرّک بین مردم پخش کردند+ویدیو (102 نظر) نگاهی به میز عقد ساده و با دیزاین مختصرِ زینب سلیمانی دختر کوچکِ سردار سلیمانی و همسر لبنانی‌اش+عکس/ استندهای اسم و شمع های تک رنگ (110 نظر) (فیلم) ورود جالب و معنادار رهبر انقلاب به حسینیه امام خمینی (ره) به همراه مسعود پزشکیان و شعار حیدر حیدر جمعیت (81 نظر) تصویری پر بازدید از کابینت های آشپزخانه قدیمی و فلزیِ سبز رنگ خانه پدری رهبر انقلاب/ از وَردنه و دیس مِلامین تا یَخدان و چرخ خیاطی (87 نظر) خلاقیت هوش پران مغازه دار کاشانی برای کشاندن مشتری به مغازه حماسه آفرید/ مغزشو باید طلا گرفت+عکس (77 نظر) در خانه شهید رئیسی به روی همه مردم باز می شود (69 نظر) نگاهی به کیک تولد آیتک سلامت کاپیتان چشم آبی تیم ملی والیبال بانوان و رقیب زهرا گونش/ مبارکا باشه (60 نظر) حضور بازیگران و ورزشکاران در ضیافت باشکوه نذری رضا گلزار بدون آیسان آقاخانی+عکس/ از یکتا ناصر و منوچهر هادی تا سعید معروف (24 نظر) نگاهی به خلوت احساسی آزاده نامداری، مجری پرانرژی در ماه محرم و شال سبزرنگ زیبایش/ حیف جوونیش+عکس (20 نظر) خلاقیت بی نظیر راننده تهرانی، با نوشته جالب پشت پژو پارس حماسه آفرین شد/ آدم حَظ میکنه از این درک و فهم بالا (18 نظر)
پربازدیدترین ویدئوهای روز   
تیتر امروز   
متن نوحه حضرت علی اکبر (ع) + اشعار شب هشتم محرم 1403
ترسناک ترین مکان های جهان؛ 20 مکان اسرارآمیز دنیا
فال قهوه با نشان روز دوشنبه 25 تیر ماه 1403
فال ابجد روزانه دوشنبه 25 تیر 1403
فال انبیاء روزانه دوشنبه 25 تیر 1403
فال حافظ با تفسیر امروز دوشنبه 25 تیر 1403 + فیلم
هر ایرانی اینها را باید در منزل خود داشته باشد
نظر رهبر انقلاب در مورد قمه زنی و برهنه شدن در عزاداری‌ها
تهیه غلور زابلی (حلیم زاهدانی)؛ غذای نذری محرم و صفر
فال روزانه امروز دوشنبه 25 تیر ماه 1403
فال شمع روزانه امروز دوشنبه 25 تیر 1403
دود هوا شدن آرزوی میلیون ها جوان ایرانی/ همستر کامبت تا ابد از دسترس خارج شد؟
همسر رهبر معظم انقلاب: آقای ما اجازه نمی‌دهد که در خانه، غیر از برنج کوپنی استفاده کنیم و آن هم کفاف خوراک ما را بیش از یک بار در هفته نمی‌دهد
(عکس) هدیه ارزشمند و گرانبهای فرماندهان سپاه به مسعود پزشکیان در دیدار امروز / نگهداری این هدیه وفاداری و ادب می‌خواهد ...
11 رنگ نامناسب برای اتاق های کوچک
منتخب روز   
(فیلم) رهبر معظم انقلاب: به من می‌گویند شما گفتید سوءاستفاده جویان را افشا نکنید / ما حق نداریم افراد را به صرف گمان متهم کنیم سکانس خوشحالی قُباد از بارداری شهرزاد/ قُباد: من تا الان نمیدونستم از این دنیا و از این زندگی چی میخوام اما الان.... (عکس) هدایای ارزشمندی که پزشکیان در پشت صحنه یک هیئت دریافت کرد / خوشا راهی که آغازش با حسین است ... (ویدئو) شعر سوزناک شهریار برای مادر بزرگش که با شنیدنش اشک از چشمانتان سرازیر خواهد شد به یادماندنی ترین سکانس عاشقانه سریال شهرزاد / از بله گفتن شهرزاد تا مرگ مرگ بزرگ آقا نقش دختر رهبر انقلاب در ترمیم دست مجروح ایشان/ فرزند دختری که به پدر اُنس داشت (عکس) شوخی ظریف با آقای ظریف؛ از مقایسه ظریف با مِسی تا انداختن ماسک به شکل آقای رئیس جمهور!! واکنش عضو دفتر رهبر انقلاب به پست اینستاگرامی پسرش با هشتگ برای ایران، پزشکیان سکانسی از سریال پُرحاشیه این روزها؛ زمین خوردن ثریا در سریال در انتهای شب/ شما چه حِسی داشتین؟ تئوری رنگ قرمز ناگهانی در دکوراسیون منزل ؛ به دیزاین خونتون یه چیز قرمز اضافه کنین تا تاثیرشو ببینین