نحوه ی مخفی کردن تصاویر و ویدیوها در گوگل فوتوز!+ آموزش تصویری

  دوشنبه، 20 شهریور 1402   زمان مطالعه 5 دقیقه
نحوه ی مخفی کردن تصاویر و ویدیوها در گوگل فوتوز!+ آموزش تصویری
بدون تردید گوگل فوتوز روشی برای مدیریت گالری عکس‌های ارزشمند شماست که روزبروز بر تعداد آنها افزوده می‌شود. اما برای حفاظت از عکس‌های خصوصی می‌توانید همه آنها را در یک پوشه خاص قرار داده و قفل کنید. این پوشه بعداً وقتی پین کد را وارد کنید در دسترس شما قرار می‌گیرد. در ادامه ساعدنیوز به چگونگی مخفی کردن عکس و ویدیو ها در گوگل فوتوز خواهد پرداخت.

بسیاری از کاربران به دنبال پنهان کردن تصاویر خود در سرویس‌ها و دستگاه‌های مختلف هستند و در این مقاله قصد داریم مخفی کردن عکس در گوگل فوتوز را آموزش دهیم.

فرقی نمی‌کند صاحب چه دستگاهی باشید، چرا که برخی از تصاویر ما خصوصی هستند و نمی‌خواهیم دیگران به آن‌ها دسترسی پیدا کنند. گوگل فوتوز یکی از سرویس‌های محبوب محسوب می‌شود که کاربران زیادی دارد، به همین علت مخفی‌سازی عکس و ویدیو در آن برای بسیاری از ما کاربردی است.

گوگل فوتوز به صورت مستقیم امکان پنهان کردن تصاویر را برای کاربران فراهم نمی‌کند و اگر به دنبال قابلیتی برای مخفی کردن عکس‌های خود در این سرویس باشید، ناامید خواهید شد. با وجود چنین موضوعی، راه‌های دیگری برای مخفی کردن عکس در گوگل فوتوز وجود دارد.

ما در این مطلب دو روش مخفی کردن عکس در گوگل فوتوز را به شما آموزش می‌دهیم، در ادامه همراه ساعدنیوز باشید.

روش اول؛ آرشیو کردن تصاویر

آرشیو کردن تصاویر یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای مخفی‌سازی عکس‌ها و ویدیوها در گوگل فوتوز محسوب می‌شود و یک ویژگی درون برنامه‌ای است. این روش روی تمام پلتفرم‌ها مانند اندروید، iOS و وب کاربرد دارد و می‌توانید از آن استفاده کنید.

چگونه تصاویر را در گوگل فوتوز اندروید و iOS مخفی کنیم؟

اپلیکیشن گوگل فوتوز را روی گوشی خود اجرا کرده و عکس یا ویدیوی موردنظر خود را باز کنید. روی آیکون سه نقطه که در سمت راست بالای نمایشگر به چشم می‌خورد، ضربه بزنید. گزینه «Move to archive» را انتخاب کنید. با این کار، عکس یا ویدیو مخفی می‌شوند.

 آرشیو کردن تصاویر

چگونه تصاویر را در گوگل فوتوز وب مخفی کنیم؟

با کامپیوتر خود به سایت photos.google.com مراجعه کرده و روی عکس یا ویدیوی موردنظر خود کلیک کنید. گزینه سه نقطه را انتخاب کرده و روی گزینه آرشیو کلیک کنید. بجای این کار می‌توانید با فشردن کلیدهای Shift + A آن‌ها را آرشیو کنید.

مخفی کردن تصاویر در گوگل فوتوز وب

با آرشیو تصاویر چه اتفاقی رخ می‌دهد؟

زمانی که تصاویر یا ویدیوهای موردنظر خود را در اپ گوگل فوتوز یا نسخه وب آن آرشیو می‌کنید، این فایل در برابر شما ظاهر نمی‌شود، با این حال حذف نشده است. در حقیقت این روش باعث مخفی کردن عکس در گوگل فوتوز می‌شود و نمی‌توانید تصاویر یا ویدیوها را در پلتفرم‌های مختلف مشاهده کنید. با این وجود همچنان در آلبوم گوگل فوتوز موجود هستند و اگر آلبومی که این تصاویر یا ویدیوها را میزبانی می‌کنند، آن‌ها را مشاهده خواهید کرد.

علاوه بر این موضوع، با جستجو در گوگل فوتوز نیز به آن‌ها دسترسی پیدا می‌کنید، با این حال نمی‌توانید توسط تصاویر آرشیو شده ویدیو یا انیمیشن بسازید. اگر یک عکس درون گوگل فوتوز ذخیره شده باشد، در تمام پلتفرم‌ها مخفی می‌شود، اما اگر تصویر را روی دستگاه خود ذخیره کرده باشید، تنها روی آن پنهان خواهد شد.

چگونه تصاویر را از حالت آرشیو خارج کنیم؟

  • برای خارج کردن تصاویر از حالت آرشیو در اپ موبایل گوگل فوتوز بخش «Library» در پایین برنامه را انتخاب کرده و سپس روی گزینه آرشیو ضربه بزنید.

خارج کردن عکسها از حالت آرشیو

  • عکس یا ویدیویی که می‌خواهید از حالت آرشیو خارج شود را انتخاب کنید و روی گزینه سه نقطه در بالای نمایشگر ضربه بزنید. در نهایت گزینه «Unarchive» را انتخاب کنید. می‌توانید چندین تصویر را انتخاب و تمام آن‌ها را از حالت مخفی خارج کنید.

خارج کردن عکسها از حالت آرشیو

  • در نسخه وب گوگل فوتوز روی گزینه آرشیو در نوار کناری کلیک کنید.

خارج کردن عکسها از حالت آرشیو

  • در این بخش تصویر موردنظر خود را باز کرده و روی آیکون سه نقطه کلیک کنید. در این منو باید گزینه «Unarchive» را انتخاب کنید، ضمنا برای چنین کاری امکان استفاده از کلیدهای Shift + A کیبورد نیز وجود دارد.

خارج کردن عکسها از حالت آرشیو

روش دوم؛ افزودن یک فایل NOMEDIA. در اندروید

اپ گوگل فوتوز در دستگاه‌های اندرویدی به عنوان یک اپ گالری عمل می‌کند و تصاویر را از فولدرهای محلی مانند اسکرین شات‌ها، واتساپ‌ و فولدرهای مشابه به نمایش می‌گذارد. در صورتی که می‌خواهید این فولدرها در اپ گوگل فوتوز قابل مشاهده نباشند، می‌توانید آن‌ها را با افزودن یک فایل nomedia. مخفی کنید.

استفاده از یک اپ فایل اکسپلورر در این زمینه به شما خواهد کرد. برای مثال می‌توانید از برنامه‌های «Solid Explorer» یا «ES File Explorer» استفاده کنید. در هر کدام از این برنامه‌ها فولدر موردنظر خود را باز کرده و دنبال دکمه افزودن یک فایل جدید باشید.

در بسیاری از برنامه‌ها گزینه افزودن یک فایل جدید با ضربه روی آیکون سه نقطه ظاهر می‌شود. روی این گزینه ضربه بزنید تا بتوانید یک فایل جدید بسازید. پس از این کار از شما درخواست می‌شود نامی برای آن انتخاب کنید که در این زمان باید nomedia. را تایپ کنید. به این نکته توجه کنید که حتما قبل از کلمه nomedia، از نقطه استفاده کرده باشید.

پس از افزودن این فایل جدید، اپلیکیشن گوگل فوتوز را باز کنید. در این هنگام به این موضوع پی می‌برید که فولدر حاوی فایل nomedia. به نمایش گذاشته نمی‌شود. اگر از اپ‌های گالری دیگر روی دستگاه خود استفاده کنید نیز قادر به مشاهده این فولدر نخواهید بود، با این حال همچنان توسط فایل اکسپلورر قابل دسترسی خواهد بود.

 افزودن یک فایل NOMEDIA. در اندروید

ضعف اصلی این روش، مخفی‌سازی یک فولدر بجای یک فایل خاص است، البته می‌توانید از این مشکل عبور کنید. عکس‌های موردنظر خود را انتخاب کرده و درون یک فولدر جدید قرار دهید. پس از این کار درون این فولدر یک فایل جدید nomedia. بسازید. با این کار تنها تصاویر یا ویدیوهایی که می‌خواهید مخفی شوند، در اپ‌های گالری مانند گوگل فوتوز به نمایش گذاشته نمی‌شود.

دیگر روش‌های مخفی کردن عکس در گوگل فوتوز

اگر تنها از گوگل فوتوز به عنوان اپ گالری روی دستگاه خود استفاده می‌کنید، می‌توانید اپ‌های دیگر را روی اندروید و iOS امتحان کنید. بسیاری از این برنامه‌ها امکان مخفی‌سازی تصاویر را برای شما فراهم می‌کنند. مخفی کردن تصاویر و ویدیوها یکی از ویژگی‌های موجود در برنامه فوتوز اپل است و کاربران محصولات این شرکت می‌توانند بجای گوگل فوتوز، از اپ پیش فرض آن استفاده کنند.

سخن پایانی

بنابراین اگرچه با روش‌های بالا می‌توانید تصاویر و ویدیوهای خود را مخفی کنید، اما هرکدام از آن‌ها معایب خود را دارند. این احتمال وجود دارد که در آینده گوگل یک قابلیت مناسب برای مخفی کردن عکس در گوگل فوتوز در اختیار کاربران قرار دهد یا اینکه افراد بتوانند آن‌ها را با استفاده از پسورد یا روش‌های بیومتریک قفل کنند. همچنین برای مشاهده ی مطالب مرتبط دیگر میتوانید به بخش آموزش ساعدنیوز مراجعه نمایید. از همراهی شما بسیار سپاسگزارم.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
تصاویری از عیادت جواد عزتی و هنرمندان از رهبر معظم انقلاب و استقبال گرم ایشان (630 نظر) بازسازی چهره شگفت انگیز زلیخای یوسف در موزه مصر توسط هوش مصنوعی+عکس /چقدر زیباست.. (602 نظر) بازسازی چهره شگفت انگیز یوزارسیف عزیز مصر(یوسف) در موزه مصر توسط هوش مصنوعی+عکس /چه چهره منحصربفردی.. (401 نظر) گرد و خاک افغانی ها در مترو تهران تاریخ ساز شد/ یه همینو کم داشتیم... (384 نظر) کشف تابوت ارزشمند آخناتون با چشم طلا متعلق به مصر باستان+عکس (299 نظر) رونمایی هالک ایرانی (سجاد غریبی) از استاد قَدَرش که یَل بودنش را مدیون اوست+عکس (244 نظر) (فیلم) لحظه هشدار قایق ماهیگیری ایرانی به ناوشکن آمریکایی در خلیج فارس و ورود سپاه به این ماجرا (206 نظر) عکس گریه دار از مجموعه آمپول هایی که یک مادر برای به دنیا آوردن نوزادش زده/ این عشق مادرانه چیه اصلا😢 (192 نظر) کشف شگفت انگیز یک کوه واقعی پر از طلا و گنج از دنیای باستان/ گنجینه هایی که قیمت ندارند+ویدیو (183 نظر) مومیایی شگفت انگیز چشمهای واقعی زلیخای یوسف پیامبر در داخل تندیس +عکس/چه چشمان رنگی دلربایی! (174 نظر) کشف مجسمه فیروزه ای و فوق العاده زیبای دختر کوروش در اطراف تخت جمشید+عکس (166 نظر) تمرینات سخت هالک ایرانی (سجاد غریبی) برای رو کم کنی ستاره های بوکس جهان (165 نظر) (عکس) کشف مومیایی سالم زلیخا، همسر عزیز مصر برای اولین بار/ اگه راس میگی الان خوشگل شو😂 (155 نظر) رفتار نامناسب هادی چوپان با یک نوجوان در مراسم استقبال از بعد از بازگشت به شیراز (150 نظر) بازسازی چهره همسران پادشاهان هخامنشی توسط هوش مصنوعی +عکس /یکی از یکی زیباتر و جذاب تر (148 نظر)
دیگران می‌خوانند   
کشف مرموز و حیرت انگیز اسکلت در مریخ/ آدم هاج و واج میمونه!+عکس پر کردن دندان چیست و چگونه انجام می‌شود؟ کشف کتاب مردگان و شگفت انگیزترین مومیایی مصری که متعلق به کاهن اعظم مصر است+عکس فال قهوه روزانه با نشان امروز دوشنبه 13 آذر ماه 1402 شگفت انگیزترین دریای دنیا که دو رنگ دارد/ زیبایی های الهی انتها نداره+ویدیو (ویدئو)191 امین تولد پیرترین حیوان دنیا!/ چند مدت بعد مرگ ناپلئون به دنیا اومده😮 یخ زدن کامل دهان، چشم‌ها و گوش‌های یک گوزن+فیلم راهنمایی برای ایجاد یک خط تولید انعطاف‌ پذیر در سر تراشی سی ان سی نحوه ی مشاهده کارنامه در سامانه گلستان دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته+ آموزش تصویری نحوه ی پرداخت شهریه در سامانه گلستان دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته تفاوت کراتین مو با بوتاکس مو در چیست؟ دستگاه لیزر پلاتینیوم چیست ؟(ویژگی، امکانات و قیمت) نحوه ی انتخاب واحد سامانه گلستان دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته+ آموزش تصویری روستایی که همه اهالی اش پرسپولیسی هستند و یا پرسپولیسی به دنیا می‌آیند!+فیلم رونمایی از چهره خوشگل گدای میلیونر بعد از تعقیب +فیلم/ با چهره زشت و پاهای فلج چجوری مردم و گول میزد😐 حضانت فرزند بعد از طلاق با کیست؟ نحوه ی ثبت نام غیرحضوری در سامانه گلستان دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته هر آنچه باید درباره تخته شیشه ای وایت برد بدانید احتمال تعویق بازی پرسپولیس - الدحیل/ سرخ‌ها منتظر تصمیم AFC نحوه ی ثبت نام و ورود سامانه گلستان دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته+ آموزش تصویری (ویدئو) آموزش ساختن هواپیما در یک دقیقه؛ کاردستی هواپیما با چوب بستنی😍 ماجرای جنجالی شاطری که آب دهانش را روی نان میندازد +فیلم چگونه روند پیری را معکوس کنیم و هر روز جوان تر شویم؟ (ویدئو)تصادف وحشتناک تریلی با قطار و نجات معجزه آسای راننده/راننده واقعا خوش شانس بود که تونست جون سالم به در ببره خلاقیت خنده دار پسر ایرانی برای سوار شدن به الاغ حماسه آفرید +فیلم/ لعنتی الاغ قطع نخاع شد🤣 زمان ثبت نام آزمون آیلتس اعلام شد بنر جالب شهرداری برای راننده ها در سطح شهر +عکس/ بهتر از این نمیشد واقعا متقاعدشون کرد... لباس عروس خیره کننده خوشگل ترین دختر ایرانی، نوه چشم رنگی محمود پاک نیت+عکس (عکس) خلاقیت زیبا و جالب در طراحی بیلبورد برای تبلیغات جاروبرقی راز وجود لپ تاب در مجسمه 2 هزار ساله! + عکس (ویدئو) تبلیغ خلاقانه و منحصربفرد قهوه در خیابان استقلال ترکیه! سکانسی از سریال عاشقانه شهرزاد: وقتی قباد برای شهرزاد غریبه شد +فیلم سکانس خنده دار سریال خانه به دوش: وقتی علی صادقی لج مریم امیرجلالی رو درمیاره +فیلم🤣 نحوه ی مشاهده کارنامه در سامانه گلستان دانشگاه بین المللی امام خمینی+ آموزش تصویری (عکس)برخلاف قانون طبیعت جنس نر این حیوان باردار می شوند! (ویدیو) حرکت عجیب و غیر قابل پیش‌بینی یک مار گاتر سوژه شد ماجرای دستگیری تتلو در ترکیه/ خواننده پر حاشیه به دنبال اقامت آمریکاست؟ نحوه ی پرداخت شهریه در سامانه گلستان دانشگاه بین المللی امام خمینی نحوه ی انتخاب واحد سامانه گلستان دانشگاه بین المللی امام خمینی+ آموزش تصویری نحوه ثبت نام غیر حضوری در سامانه گلستان دانشگاه بین المللی امام خمینی
تیتر امروز   
کشف مرموز و حیرت انگیز اسکلت در مریخ/ آدم هاج و واج میمونه!+عکس کشف کتاب مردگان و شگفت انگیزترین مومیایی مصری که متعلق به کاهن اعظم مصر است+عکس احتمال تعویق بازی پرسپولیس - الدحیل/ سرخ‌ها منتظر تصمیم AFC ماجرای جنجالی شاطری که آب دهانش را روی نان میندازد +فیلم زمان ثبت نام آزمون آیلتس اعلام شد ماجرای دستگیری تتلو در ترکیه/ خواننده پر حاشیه به دنبال اقامت آمریکاست؟ بانوان هم تماشاگر داربی می‌شوند غوغای عکس زیبای 2 نفره از مریم مومن و مادرش +عکس /مادر زیباتر از دختر... دانشجوی نخبه فلسطینی در اسارت مدرک کارشناسی خود را گرفت حکم اعدام برای کارگردان جوان به جرم آزار جنسی دختران دانش‌آموز خبر بد برای پرشورها: آتا سنتر زنوزی با سرمایه گذاری 25 هزار میلیارد تومانی به خاطر کارشکنی شهرداری تبریز کأن لم یکن شد؟ جنجال حضور الهام چرخنده و نوید محمدزاده در آهنگ +18 «برادران لیلا»/ تیر ساسی اینبار به سنگ خورد زنان جایی در شهرآورد پایتخت نخواهند داشت! ادعای ناو آیزنهاور آمریکا : پهپاد ایرانی را ساقط کردیم کیهان گاف داد /آذری جهرمی چطور با 7 سال سن به جبهه می رفت؟!
منتخب روز   
(ویدئو) لحظه کشف سه کوزه پر از طلای هندی و جواهرات گرانبها از زیر زمین کشاورزی ادعای کذب درباره رهبر انقلاب /چه کسی گفته بود یهودی ها را به دریا می ریزیم؟ (فیلم) سکانس خنده دار از هزینه های رحمت برای نوسازی دهن فهیمه در سریال پایتخت/ نقی و ارسطو هاج و واج موندن😅 (ویدئو) انگشت مکیدن خنده دار و بامزه جنین در شکم مامانش هنگام سونوگرافی/ دل آدم قیلی ویلی میره براش😍 ویدئو خنده دار و بانمک از لاک زدن دختر بچه به مرغ زنده که قلب همه رو اکلیلی کرد😍این بچه در آینده ناخنکار میشه احتمالا😂 (فیلم) حضور پلیس راهنمایی و رانندگی با لباس بابانوئل سر چهارراه (فیلم) ایده خلاقانه دانش آموز با استعداد ایرانی با قوطی ساندیس وقتی صدای موتور درمیاره/ لامصب انگار موتور قورت داده😁 (فیلم) خوانندگی راننده سرویس خوش اخلاق به زبان کردی برای دانش آموزان/ فریده کیه انقدر روش تاکید داره؟😂 (فیلم) ابتکار جالب یک رستوران کانادایی در نورپردازی خلاقانه برای جلب رضایت مشتری/ آدم دلش میخواد فقط نگاه کنه😍 تنها شعری که استاد شهریار آن را خواند و گریه کرد/ پیرم و گاهی دلم یاد جوانی میکند+ویدیو (فیلم) ثروتمند ترین کودک کار سرچهارراهی در تهران که ماهانه بیشتر از 50 تا 70 میلیون تومان درآمد دارد! (فیلم) غوغای آوازخوانی آقای دکتر ایرانی با صدای بهشتی در پارکینگ مرکز خرید/ تشویق دسته جمعی کارکنان حق این صدا رو ادا کرد