راه اندازی خط تولید آب معدنی {0 تا 100 هر آنچه باید بدانید!}

  شنبه، 29 اردیبهشت 1403   زمان مطالعه 6 دقیقه
راه اندازی خط تولید آب معدنی {0 تا 100 هر آنچه باید بدانید!}
یکی از اساسی‌ترین نیازهای روزمره افراد آب است. عدم دسترسی به آب شرب در همه مکان‌ها نیاز به استفاده از بسته بندی‌های کارخانه‌ای آب را به عنوان آب معدنی افزایش می‌دهد.

نوشیدن به اندازه آب برای سلامت بیشتر بدن و تأمین نیازهای اولیه ضرورت دارد. از این رو احداث یک خط تولید آب معدنی، مزایای بی شماری دارد و یک روش سود آور محسوب می‌شود. شما می‌توانید با استفاده از دستگاه‌های صنعتی و ابزارهای پیشرفته خطوط تولیدی آب معدنی را تجهیز کنید. پیش از راه اندازی یک خط تولید مجهز و سرمایه گذاری در این حوزه حتماً باید با افراد حرفه ای و با تجربه مشورت به عمل آورده و اطلاعات لازم را گردآوری کنید.

معرفی خط تولید آب معدنی

خط تولید آب معدنی با استفاده از چند دستگاه کاربردی تجهیز می‌شود. دستگاه‌های پر کننده مایعات یکی از اجزای اساسی این خطوط تولیدی را تشکیل می‌دهند که در دو دسته مایعات غلیظ و رقیق مورد استفاده صنایع امروزی قرار می‌گیرند. برای احداث این خطوط تولیدی مراحل زیر حائز اهمیت هستند:

1- در قدم اول به تحقیقات بازاری مربوط به فروش این محصولات توجه داشته باشید و میزان سودآوری مجموعه را ارزیابی کنید. با کسب این اطلاعات بهتر می‌توانید برای احداث این طرح تصمیم گیری کنید.

2- پس از بررسی‌های اولیه باید مجوزهای لازم برای راه اندازی خط تولید آب معدنی را از سازمان‌ها و ارگان‌های مربوطه دریافت کنید.

3- سپس باید تأمین کننده بطری آب را بشناسید و از بسته بندی‌های مناسب برای عرضه محصولات خود استفاده کنید. قیمت هر یک از این اقلام یکی از مهم‌ترین مواردی است که برای ارائه بهتر محصول مورد توجه قرار می‌گیرد.

4- در بخش بعدی به ارزیابی وضعیت منطقه برای احداث کارخانه می‌پردازیم. در این قسمت باید به دنبال یک مکان مناسب برای تجهیز کارخانه آب معدنی بپردازیم.

5- در بخش بعدی ماشین آلات و لوازم جانبی کارخانه مورد نظر تهیه می‌شوند. ماشین آلات خطوط تولیدی آب معدنی دسته بندی‌های گسترده‌ای دارند و هر یک برای اداره برخی قسمت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

آیا راه‌اندازی خط تولید آب معدنی برایمان سودآور است؟

خط تولید آب معدنی سود بالایی برای تولیدکنندگان به همراه دارد. البته باید در این زمینه با پارامترهای اولیه راه اندازی این کارخانه‌ها توجه داشته باشید. در صورتی که با رعایت نکات اولیه و خرید تجهیزات و وسایل مناسب، کارخانه مورد نظر را احداث کنید در طولانی مدت به سود بالایی در این صنایع دست می‌یابید. در سال‌های اخیر قیمت هر بسته آب معدنی بیشتر از همیشه شده و این مسئله نشان دهنده اهمیت راه اندازی کارخانجات جدید برای کنترل قیمت است. با در نظر گرفتن این نکات افراد از راه اندازی یک خط تولید جدید سود بالایی به دست می‌آورند.

برای سوددهی بیشتر طرح مورد نظر باید به مسافت مربوط به فاصله محل توزیع تا کارخانه دقت داشته باشید تا هزینه‌های حمل و نقل را در این فرایند کاهش دهید. در بخش بعدی هزینه مواد اولیه مطرح می‌شود. به همین خاطر توصیه می‌کنیم هزینه‌های خرید بسته بندی و ابزارهای مربوط به آن را تا حد توان کاهش دهید. استفاده از برچسب‌ها و لیبل‌های ارزان قیمت می‌تواند برای کاهش هزینه‌های تولید آب معدنی تأثیرگذار باشد.

در راه‌اندازی خط تولید آب معدنی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

 آب معدنی

برای راه اندازی این خطوط صنعتی باید برخی نکات و پارامترها را سرلوحه خود قرار دهید. این موارد با در نظر گرفتن تجربیات صنعتگران حرفه ای این حوزه گردآوری شده‌اند. برخی از آن‌ها را در ادامه مشاهده می‌کنید:

1- پیش از هر چیز باید به حفظ منابع طبیعی در محل احداث کارخانه توجه داشته باشید. اگر از آب‌های طبیعی برای آماده سازی محصولات استفاده می‌کنید باید حتماً بدون آسیب رسیدن به طبیعت کارخانه مورد نظر را احداث کنید.

2- در بخش بعدی فیلتراسیون آب و توجه به نکات بهداشتی در خط تولید آب معدنی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. توصیه می‌کنیم حتماً از دستگاه‌های فیلتر قدرتمند برای تجهیز یک خط تولید پیشرفته استفاده کنید. فیلترهای مورد نظر طوری طراحی می‌شوند که مواد شنی معلق در آب به خوبی جداسازی شده و آب مصرفی سالم سازی می‌شود.

3- از بین بردن میکروب‌ها یا به اصطلاح علمی استریلیزاسیون آب معدنی نیز یک مرحله مهم در این زمینه محسوب می‌شود که در خط تولید آب معدنی اهمیت فراوانی دارد. در این زمینه از بستر نور یو وی برای رفع هر گونه میکروب استفاده می‌کنند.

4- در خط تولید آب معدنی مخازن ذخیره آب همواره مورد توجه قرار می‌گیرند. این مخازن باید عاری از هر گونه آلودگی شیمیایی یا میکروبیولوژیک باشند.

چه تجهیزاتی در راه‌اندازی خط تولید آب معدنی موردنیاز است؟

آب معدنی

در هر خط تولید آب معدنی تجهیزات و دستگاه‌های متعددی مورد استفاده قرار می‌گیرند که هر یک از آن‌ها تأثیر به سزایی در تکمیل کارخانجات تولید آب معدنی بر جای می‌گذارند. در هر یک از این خطوط تولیدی از دستگاه‌هایی در بخش‌های مختلف استفاده می‌شود که برای آماده سازی بهترین محصولات ضرورت دارند. برای راه اندازی خط تولید آب معدنی حتماً باید بودجه بندی اولیه را با در نظر گرفتن این تجهیزات انجام دهید و سرمایه لازم برای تأمین کلیه ابزارهای مورد نیاز را برآورد کنید. برخی از این تجهیزات را در ادامه مشاهده می‌کنید:

دستگاه‌های بسته بندی آب معدنی

یکی از اساسی‌ترین نیازهای خطوط تولیدی بسته بندی آب معدنی، دستگاه‌های بسته بندی مجهزی هستند که با قابلیت‌های پیشرفته در هر یک از این کارخانه‌های مورد استفاده قرار می‌گیرند. هر یک از این بطری‌ها بر روی نوار نقاله قرار می‌گیرند و برای بسته بندی به دستگاه بسته بندی مورد نظر منتقل خواهند شد.

دستگاه پر کن آب

یکی دیگر از ابزارهای ضروری در این حوزه مخصوص پر کردن مایعات است. این دستگاه‌ها برای انتقال آب به بسته بندی پلاستیکی اولیه مورد استفاده قرار می‌گیرند و از ضروری‌ترین بخش‌های یک کارخانه محسوب می‌شوند. در راستای تجهیز خط تولید آب معدنی حتماً باید این تجهیزات را زیر نظر کارشناسان حرفه ای این حوزه خریداری کنید. مجموعه معتبر دامون مبنا خرید شما را در میان این تجهیزات ساده‌تر می‌کند.

نوار نقاله خط تولید آب معدنی

نوارهای نقاله وظیفه مهمی در خطوط تولیدی صنعتی امروزی ایفا می‌کنند و استفاده از آن‌ها برای تجهیز هر کارخانه‌ای ضرورت دارد. ابعاد و استانداردهای این تجهیزات در کارخانه‌های متعدد، با هم متفاوت است. این نوارها در خط تولید آب معدنی به صورت زمینی تهیه شده و با ابعاد 6 الی ده متری بسته به ظرفیت کارخانه مورد نظر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

نوارهای بالابر

نوار بالابر یکی از مهم‌ترین نیازهای خطوط تولیدی آب معدنی محسوب می‌شوند و برای جا به جایی اقلام بهترین وسیله هستند. این نوارها برای بالا بردن بسته بندی‌های شیرینگ مورد استفاده قرار می‌گیرند و بارگیری و پالت گذاری محصولات را برای صنعتگران ساده‌تر می‌کنند. شما می‌توانید این نوارها را به صورت نو یا دست دوم از برندهای تجاری جهانی خریداری کنید.

دستگاه لیبل چسبان

یکی از مهم‌ترین نیازهای خطوط تولیدی آب معدنی، دستگاه‌های لیبل چسبان برای ایجاد سیستم برندینگ در کارخانه مورد نظر است. این دستگاه‌ها دسته بندی‌های گوناگونی دارند و طرح و نقش و نگارهای مورد نظر را بر روی بسته بندی‌های اولیه ایجاد می‌کنند. لیبل‌‌های برچسب زن‌ برای درج اطلاعات اولیه محصولات مانند تاریخ تولید و قیمت و... به کار می‌روند.

دستگاه شیرینگ پک

دستگاه‌های شیرینگ پک در هر خط تولیدی وظیفه مهمی ایفا می‌کنند. وظیفه اساسی آن‌ها در این صنایع بسته بندی 12 تایی و 6 تایی بطری‌های آب معدنی است که برای عرضه و فروش در بازارهای مربوطه آماده می‌شوند. این دستگاه‌ها برای صنایع نام برده به صورت تونلی انتخاب می‌شوند و پکینگ کردن محصولات را ساده‌تر می‌کنند.

انواع تأسیسات آزمایشگاهی

در راستای تجهیز یک خط تولیدی به تمام عیار استفاده از ابزارهای آزمایشگاهی نیز ضرورت دارد. این ابزارها برای تضمین کیفیت تولید بطری‌های آب معدنی به کار می‌روند و نقش حیاتی در این زمینه ایفا می‌کنند. این تأسیسات برای ارزیابی کیفیت آب مورد استفاده قرار می‌گیرند.

جمع بندی

در این بخش به بررسی خلاصه خط تولید آب معدنی و نیازهای راه اندازی این واحدهای صنعتی پرداختیم. با در نظر گرفتن نکات نام برده شده احداث و راه اندازی این خطوط تولیدی بهتر و دقیق‌تر انجام می‌گیرد. شما می‌توانید پس از تأمین سرمایه اولیه برای راه اندازی این طرح اقتصادی، دستگاه‌ها و تجهیزات نام برده شده را به صورت نو یا دست دوم خریداری کرده و برای دریافت مجوزهای اولیه اقدام کنید. در نظر گرفتن نکات بهداشتی و استانداردسازی محصولات نهایی به شما کمک می‌کند سود بیشتری از محصولات مورد نظر به دست آورید. به جز ابزارهای نام برده شده انواع لوله کشی‌ها، برق کشی‌ها و... نیز از مهم‌ترین نیازهای خطوط تولیدی آب معدنی محسوب می‌شوند.


دیدگاه ها
  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
دورهمی صمیمی شهید رئیسی با سعید جلیلی در اتاق کارش و ناهار ساده آن ها با نان خالی و بیسکوئیت+ویدئو/سفره غذایی که سادگی چاشنی اصلی آن بود... (151 نظر) خلاقیت خنده دار پدر ایرانی با پارک زانتیا وسط پذیرایی خانه اش حماسه ساز شد+عکس/ مغز تو رو باید طلا گرفت🤣 (59 نظر) خلاقیت های زیبا و رنگارنگ یک مادر ایرانی با قوطی شیرخشک/ هنر نزد ایرانیان است و بس+عکس (50 نظر) آشتی کردن آشا محرابی، فروغ سریال هشت‌ونیم دقیقه با پدرش بعد از 40 سال (43 نظر) خلاقیت تحسین برانگیز اوستا بنا برای حفظ پرندگان از گرما و سرما/ اشک تو چشم آدم جمع میشه+ویدئو (42 نظر) نگاهی به دکوراسیون شیک و اروپایی مراسم سومین سالگرد ازدواج سوگل طهماسبی با رونمایی از تم آبی رنگِ خاصِ جشن+عکس/ مثل همیشه متین و باوقار (39 نظر) کیک تولد باکلاس و 2 بعدی پسر حامد آهنگی برای تولد 10 سالگیش/ مبارکا باشه+ عکس (24 نظر) نگاهی به حلقه ازدواج شلوغ و زیبای آزاده نامداری و همسرش با نگین های ظریف/ چه سلیقه منحصر به فردی+عکس (23 نظر) نگاهی به آشپزخانه و یخچال رونالدو ابر ستاره فوتبال/رونالدو: برگر و پیتزا هم میخورم تا پدر خسته کننده ای نباشم (15 نظر) (فیلم) شهید امیرعبداللهیان: به ظریف خداقوت می‌گویم، از او آموختم / نیمه شب از او پیامک و ایمیل دریافت می‌کردیم (15 نظر) کیک تولد باکلاس و 2 بعدی احسان علیخانی برای تولد 37 سالگیش/ مبارکا باشه+ عکس (13 نظر) (عکس) ماشین های شیک و باکلاس سهیلا منصوریان، بانوی قهرمان ووشو و دارنده مدال طلای بازیهای آسیایی 2024👌 (12 نظر) آشپزی سرصبحی مینا مختاری همسر کدبانو و شیک بهرام رادان/ ماشاءالله با یه بچه کوچیک غذاهای جورباجور هم میپزه+عکس (12 نظر) دورهمی خانوادگی علی دایی در خانه ابدی پدرش +عکس/ روحش شاد و یادش گرامی (11 نظر) کیک تولد خاص و چند بعدی آیسان آقاخانی برای تولد آقا رضا گلزار/ خوشمزه به نظر میرسه+عکس (11 نظر)