ساعدنیوز
ساعدنیوز

راهکارهای ویژه برای افزایش کیفیت رابطه جنسی با همسر

  یکشنبه، 25 دی 1401   زمان مطالعه 13 دقیقه
راهکارهای ویژه برای افزایش کیفیت رابطه جنسی با همسر
افزایش کیفیت رابطه جنسی یکی از دغدغه های مهم زوجین است. به همین منظور در این مطلب چند راهکار علمی برای افزایش کیفیت رابطه جنسی معرفی می شود.

نقش و اهمیت رابطه جنسی در بهبود روابط و صمیمیت زن و شوهرها موضوعی است که اکثر افراد به آن آگاهند و سعی می کنند به شیوه های مختلف کیفیت رابطه زناشویی شان را بهبود دهند. راه های مختلفی برای بهبود کیفیت رابطه جنسی وجود دارد، مثلا تقویت صمیمیت و رابطه بین زن و شوهر، برطرف کردن ناراحتی و دلخوری ها، افزایش دفعات رابطه جنسی، ایجاد تنوع و خارج کردن رابطه جنسی از یکنواختی. در این مقاله سعی داریم به راه های بهبود کیفیت رابطه جنسی لذت بخش تر کردن آن بپردازیم، پس با ما همراه باشید.

چند راه کار برای افزایش کیفیت رابطه جنسی

اینجا برخی از تکنیک ها ذکر شده است که زوجین می توانند برای راه اندازی مجدد سیستم جنسی خود از آنها استفاده کنند. برای هر نوع مسئله ی جنسی، بسیاری از مطالب خوب خودیاری در دسترس است. در اینترنت یا کتابفروشی محلی خود بگردید. چند منبع قابل اطمینان و مربوط به مساله را انتخاب کرده و از آنها برای کمک به خود و شریک زندگیتان در جهت آگاهی بیشتر و صمیمیت زناشویی، استفاده کنید. اگر صحبت مستقیم برایتان دشوار است، شما و همسرتان می توانید قسمت هایی را که به خصوص دوست دارید شریکتان در جریان قرار بگیرد، زیرش خط بکشید. آنها را به یکدیگر نشان دهید.

1- درباره رابطه خود با شریکتان صحبت کنید

صحبت در مورد رابطه ی جنسی جدید ممکن است برای سال ها دشوار باشد. ممکن است احساس خجالتی یا ترس از حریم خصوصی همسرتان داشته باشید. با این حال، اگر رابطه ی جنسی برای شما راضی کننده نیست، ارتباط با شریک زندگی شما و هم صحبتی با او در این مورد کمک کننده خواهد کرد. صریح و صمیمانه صحبت کردن در مورد رابطه ی جنسی با شریک زندگی، شما را تشویق می کند تا احساسات خود را شفافتر ببینید به اشتراک بگذارید. زمان مناسب این مکالمه را انتخاب کنید.حرف زدن با شریک بعد از رابطه ی جنسی می تواند رابطه ی شما را بهبود بخشد. بحث در مورد خیال پردازی جنسی یا چیزهایی که از آنها لذت می برید می تواند به نفع رابطه شما و زندگی عاشقانه شما باشد. بعد از رابطه ی جنسی صحبت کنید.

2- نیازهایتان را درخواست کنید

وقتی صحبت از بهبود کیفیت و کمیت رابطه ی جنسی می شود، داشتن ارتباط قابل اعتماد مهم است. شناخت نیازهای شما در رابطه به صورت کلی مهم است. این شناخت از طریق رابطه با همسر رخ می دهد. زیرا ارتباط خوب اعتماد ایجاد می کند و رابطه ی شما را تدوام می بخشد. همچنین بسیار مهم است که نیازهای جنسی خود را به شریک زندگی خود اعلام کنید. اگر شریک زندگی شما دقیقاً این کار را انجام نمی دهد، او را راهنمایی کنید که چگونه شما را راضی کند. به طور شفاف بگویید برای تحریک همسر چه کاری می تواند انجام دهد. آنچه را می خواهید روشن بیان کنید. اگر شریک زندگیتان شما را برای برقراری ارتباط دوطرفه ی بهتر، راهنمایی می کند از برقراری این ارتباط صریح و روشن قدردانی کنید. آنچه را که به شما گفته شده انجام دهید. خودتان هم درخواست کننده باشید.

3- راه کارهایی برای بهبود کیفیت رابطه ی جنسی

برقراری ارتباط با همسرتان در اتاق خواب و خارج از آن مهم است. اما نمی توانید تمام فشار برای تحقق امور را به همسرتان وارد کنید. مهم است که شما هم مسئولیت پذیر باشید و سهم خود را برای بهبود رابطه بر عهده بگیرید. مهم است که بدانید حتی اگر همسرتان سکسی ترین فرد روی زمین است، همیشه نمی تواند شما را تحریک کند یا همیشه شما را راضی کند. هر چند وقت یک بار به او کمک کنید تا درک درست تری از خواسته های شما داشته باشند. اینکه که بدانید چه می خواهید جذاب است. شریک زندگی شما از همه نکاتی که باعث می شود رابطه جنسی برای شما خوشایندتر باشد، قدردانی خواهد کرد. عدم تفاهم جنسی با همسر یکی از مهمترین عواملی است که کیفیت رابطه جنسی را کاهش می دهد. به این ترتیب در طولانی مدت سرد مزاجی در روابط زناشویی به سراغ زوجین خواهد آمد.

4- تخیلات خود را بنویسید.

این تمرین می تواند به شما کمک کند فعالیت های احتمالی را که فکر می کنید می تواند برای شما و یا شریک شما جالب باشد جستجو کنید. سعی کنید به یک تجربه یا فیلمی فکر کنید که شما را تحریک کرده و سپس خاطره ی خود را با شریک زندگی خود به اشتراک بگذارید. این امر خصوصا برای افراد کم میل بسیارمفید است.

5- ریسک کنید

محققان ادعا می کنند که مشارکت با یک شریک در فعالیت های زیاد، آدرنالین تولید می کند که باعث برانگیختگی جنسی می شوند. فعالیتهایی مثل تماشای یک برنامه ی هیجان انگیز، سوار شدن به یک غلتک لیفتری در پارک، کوهنوردی و غیره. در شرایط استرس زا، آدرنالین به خون ترشح می شود. پس از آن مغز با تولید دوپامین هورمون لذت را برای غلبه بر استرس به بدن پاداش می دهد. اگر هیجان طلب نیستید با شریک زندگی خود ورزش کنید. اثر مشابهی خواهد داشت.

زن و مرد

ویژگی های عشق بازی باکیفیت

برقراری رابطه جنسی با عشق بازی به خصوص برای خانم هایی که از طریق دخول به ارگاسم نرسیده و تنها از طریق تحریک کلیتوریس به ارگاسم می رسند بسیار تاثیر گذار است. نسبت به شیوه لذت بردن زن و رسیدن به ارگاسم در او حساس باشید.عشق بازی مهارتی است که دو طرف باید در بالا بردن کیفیت آن تلاش کنند. اغلب افراد می پندارند اگر مشکلی در رابطه وجود دارد از جانب آن ها نیست. نادیده گرفتن برخی عوامل کوچک گاهی منجر به ناراحتی طرف مقابل می شود. اگر لذت جنسی رابطه شما رضایت بخش نیست بهتر است یک بار دیگر موارد زیر را مرور کرده و مطمئن شوید که آن ها را رعایت می کنید.

1- مکان مناسب و متفاوت

برای بهبود و افزایش کیفیت رابطه جنسی و عشق بازی با کیفیت، همواره از مکان های متنوع استقبال کرده و آن ها را آماده کنید. اگر همیشه برای عشق بازی و پیش نوازی های خود از اتاق خواب استفاده می کنید، زمان آن رسیده تا جایی به غیر از آن را برای معاشقه در نظر بگیرید. ایجاد تنوع در مکان و زمان می تواند در بهبود کیفیت رابطه تاثیر زیادی بگذارد.

2- نظافت و آراستگی و تاثیر شگرف آن در معاشقه

از نکات ضروری و خیلی پر اهمیت درمعاشقه ها، رعایت نظافت و آراستگی شخصی است که در بالا بردن کیفیت عشق بازی اثر بسیار زیادی می گذارد. استحمام روزانه و پوشیدن لباس مناسب، استفاده از عطر، اصلاح مو های زائد، رعایت بهداشت دهان و دندان و... می تواند در بالا بردن کیفیت عشق بازی کمک زیادی کند.

3- نوازش چشمی و نگاه محبت آمیز

نگاه محبت آمیز به همسر و آگاه بودن به زبان نگاه همسر، بدون اینکه کلامی بین شما رد و بدل شود، از مهارت هایی است که به مرور زمان در شما به وجود خواهد آمد. همیشه صحبت کردن و گفت و گو تاثیرگذار نیست. گاهی یک نگاه محبت آمیز می تواند جای کلام را تا حد زیادی بگیرد. نوع نگاه و کیفیت آن، در بالا بردن کیفیت رابطه و عشق بازی با همسر موثر است.

4- کلام محبت آمیز

همسر شما باید باور کند که مهم ترین فرد زندگی شماست. مهارت نوازش کلامی و صحبت با همسر را بیش از پیش در خود تقویت کنید. شما باید محبت و میزان علاقه تان را به زبان بیاورید. مهارت کلامی و نوازشگری ها، باید در بیرون از اتاق خواب و حتی فضای غیر خصوصی هم رعایت شود. فرایندی که در ذهن زنان می گذرد تا به یک رابطه جنسی خوب ختم شود، در مقایسه با مردان طولانی تر است. زنان بیش از مردان به باور محبوبیت خود نزد همسرشان اهمیت می دهند. اما فراموش نکنید زنان نیز باید علاقه خود را به زبان بیاورند چراکه مردان نیاز به شنیدن کلام محبت آمیز دارند. با این حال توجه داشته باشید که برای این مسئله باید یک ارتباط صحیح با همسر خود داشته باشید تا تاثیرات کلام محبت آمیز بیشتر شود.

5- لمس بدن همسر و انجام ماساژ جنسی

بعضی از مردان با بدن همسر خود مانند یک شئ برخورد کرده و هیچ گونه ظرافتی در طرز برخورد آن ها با همسرشان دیده نمی شود. اما ماساژ جنسی همسر می تواند مانند یک معجزه در برانگیختگی و بالا بردن میزان انگیزش عمل کند. اگر همسر شما سرد مزاج بوده و یا هیچ وقت تمایلی به برقراری رابطه جنسی از خود نشان نمی دهد، می توانید با لمس نقاط حساس بدن او و انجام ماساژ جنسی جذاب، او را برانگیخته کرده و شور و هیجان جنسی را در او دو چندان کنید. لمس کردن نه تنها در کیفیت رابطه جنسی تاثیر بسیار زیادی دارد، بلکه می تواند این موضوع را به همسرتان القا کند که چقدر خارج از مسائل جنسی متوجه او و سلایق اش هستید.

6- تاثیر مهارت بوسیدن در افزایش حس برانگیختگی

بوسیدن می تواند حس تعلق خاطر را در طرف مقابل ایجاد کند. مهارتی که باید در زمان مناسب و شرایط مناسب صورت بپذیرد. ملایمت در انجام امور احساسی و توجه به جسم و روح همسر باعث می شود که یک رابطه لذت بخش را تجربه کنید و عشق بازی شیرینی داشته باشید. یادتان باشد عشق بازی یک پروسه خیلی مهم در برانگیختن میل جنسی همسرتان است.

7- غافلگیرانه رفتار کردن و بازی با همسر

همسرتان باید از بودن با شما لذت برده و به این اطمینان برسد که جسم و روح او هر دو برای شما مهم است. بازی و شوخی در ایجاد حس لذت، هیجان و بالا بردن کیفیت عشقبازی کمک می کند. کاری کنید که همسرتان کاملا در حرکات شما و بازی با نقاط بدنش غافلگیر شود. این غافلگیری با لمس نقاط تحریک پذیر آقایان برای آن ها جذابیت فوق العاده ای را به دنبال دارد.

8- نفس کشیدن صحیح

هنگامی که با همسرتان در حال عشق بازی هستید با نفس کشیدن خود به او نشان دهید که از این کار لذت می برید. صدای نفس های شما به همسرتان نشان می دهد که حرکت درستی انجام می دهد و برای انجام آن کار تشویق می شود. اگر آن حرکت همسرتان را دوست ندارید هم با ملایمت به او بگویید. گفتگوی اصولی شرط اصلی بهبود رابطه جنسی با همسر است.

9- استفاده از حرکات تند

به طور معمول اکثر زنان رابطه و عشق بازی آرام و بسیار رمانتیک را بیش تر دوست دارند اما ارضا شدن مردان معمولا زمانی اتفاق می افتد که عشق بازی شان کمی تند تر و حتی خشن باشد. پس بهتر است در حین عشق بازی خانم ها هم کمی به علائق همسرشان احترام بگذارند. زمانی که شما در حال تحریک همسرتان بودید از حرکات تند تر، جسورانه تر و کمی خشن تر استفاده کنید تا خواسته های همسرتان نیز ارضا شود.

10- تعریف از اندام همسر

در طول عشق بازی باید خجالت و شرم و حیا را کاملا فراموش کنید. از اندام جنسی همسرتان تعریف کنید و برای این کار از صحبت های عامیانه استفاده کنید. فکر نکنید که استفاده از این کلمات شما را در نظر همسرتان بد جلوه می دهد. اتفاقا خوب است بدانید که استفاده از کلمات تحریک آمیز در عشق بازی و رابطه جنسی بسیار موثر است و لذت زیادی را برای زوجین به وجود می آورد.

11- پوزیشن های متفاوت

پوزیشن های جنسی نقش بسیار مهمی در کیفیت عشق بازی دارند. اگر همواره یک پوزیشن را امتحان می کنید، بهتر است که این بار به پوزیشن جدیدی فکر کنید. سعی کنید حداقل دو بار در هفته پوزیشن های جدید را امتحان نمایید. پوزیش های مختلف حتی اگر خوب هم نباشند از سردی جنسی جلوگیری می کنند. این گونه می توانید پوزیشن ها را بشناسید و آن هایی که دوست ندارید را کنار بگذارید.

12- سخت گیر نباشید

سخت گیری و وسواس نشان دادن از دلایل بی میلی جنسی و سرد مزاجی است. در حین عشق بازی با همسر تا حد امکان محدودیت تعیین نکنید و اجازه دهید همسرتان با آزادی شما را تحریک کند. مثلا ممکن است یکی از زوجین بگوید که به آلت جنسی من دست نزن یا مرا نبوس. این محدودیت ها در عشق بازی صحیح نیست و به بروز مشکل در رابطه می انجامد.

13- پیام های عاشقانه جنسی

اگر برای تان سخت است که در طول عشق بازی از کلمات تحریک آمیز استفاده کنید، با پیام این کار را شروع کنید تا خجالت تان از بین برود. مثلا یک پیام برای همسرتان بفرستید و از او در مورد پوزیشن های مختلف نظر خواهی کنید. این گونه هم همسرتان را برای عشق بازی آماده می کنید و هم خودتان تمرین می کنید که دیگر از ابراز احساسات خجالت نکشید. خجالت از ایجاد رابطه بیشتر در بین زنان شایع است که ریشه در باور های غلط و نوع تربیت آن ها دارد.

14- عجله نکنید

در طول عشق بازی به هیچ عنوان عجله نداشته باشید و با آرامش کامل پیش بروید. در چرخه پاسخ جنسی، رابطه جنسی مراحل مختلفی دارد و باید مرحله به مرحله پیش رفت. برای برهنه شدن هیچ عجله ای نداشته باشید و هر زمان که احساس کردید که تحریکات همسرتان شروع شده است و کم تر احساس خجالت می کند، در آوردن لباس ها را به آرامی و با ملایمت شروع کنید.

15- به حالات روانی توجه کنید

عشق بازی و رابطه جنسی ارتباط مستقیمی با وضعیت روحی و روانی دارد. در هنگام خستگی و یا نگرانی های زیاد اصراری به عشق بازی نداشته باشید. گاهی مواقع بهترین کار این است که یک دوش بگیرید و به تخت خواب تان بروید. اگر همسرتان در شرایطی که حال روحی شما مناسب نیست به عشق بازی و رابطه جنسی تمایل داشت، بدون هیچ برخورد خشن و تندی او را ببوسید و با ملایمت بگویید که برای رابطه آماده نیستید و در زمان دیگری این کار را انجام می دهید. هم چنین زمانی که همسرتان برای رابطه آماده نیست هم شما باید درک لازم را از خود نشان دهید و رنجیده خاطر نشوید. هیچ وقت ابراز عشق به همسر را فراموش نکنید. حتی زمانی که میلی به رابطه جنسی ندارید.

16-تنها به رابطه جنسی فکر نکنید

گاهی مواقع لازم است که تنها با همسرتان عشق بازی کنید بدون این که رابطه جنسی و دخولی صورت بگیرد. مثلا اگر همسرتان بی حوصله یا ناراحت است تنها او را نوازش کنید و ببوسید و از تحریک های بیش تر خودداری کنید. توجه داشته باشید که رابـطه بدون دخول جنسی مسیری برای رابطه عاطفی عمیق تر میان زن و شوهر است. پس گاهی مواقع باید چشم بر رابطه جنسی ببندید و تنها بر کیفیت رابطه تان با همسر تمرکز کنید. یکی از فواید عشق بازی امکان ارضا زنان در دوران قاعدگی و بارداری است. نزدیکی در دوران بارداری و قاعدگی برای زنان مشکل می شود. از طرفی زنان در این دوران به دلیل مشکلات جسمی و روانی نیاز به تسکین دارند. اما شرایط جسمی لازم برای رابطه جنسی را ندارند. بنابراین با معاشقه می توان به لذت جنسی لازم دست یافت.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
دوقلوهای بانمک شبنم قلی خانی (73 نظر) ژست پرافاده آرام جوینده با ست لباس ابریشمی و گران قیمتش (27 نظر) مریم مومن با این مانتوی خاصش چه عکسایی گرفته+فیلم (13 نظر) اجرای ناشیانه ربنا توسط سالار عقیلی همراه با موسیقی خبرساز شد + فیلم (11 نظر) حمله منصوریان به بازیکن روسیه: مرتیکه چطوری تونستی تشخیص بدی ما تو ایران چطور زندگی می کنیم؟! (8 نظر) استوری جنجالی‌ مژده لواسانی در واکنش به شیطون بلای بشیر حسینی! (7 نظر) حجاب خاص بهاره رهنما با کلاه باکت (7 نظر) گریه تلخ نجم الدین شریعتی در برنامه سمت خدا + فیلم (6 نظر) نگاه کردن نبات استخری به تبلت لاکچریش (6 نظر) حمله چند دختر بی‌حجاب به خانم محجبه در قم + فیلم (6 نظر) تیپ تنگ و کوتاه و برند نجمه جودکی (6 نظر) ویدئویی از چند زن بی‌حجاب در مسجد مکی زاهدان! (5 نظر) آزار وحشتناک دختر ایرانی توسط تتلو در ترکیه + فیلم (5 نظر) بخشی از سخنرانی حجت الاسلام رفیعی: تابستون لب دریا بی حجابی رو چطور میخواهید جمش کنید! (5 نظر) پرورش مار در روستایی خطرناک معروف به روستای مار کبرا+ تصاویر (4 نظر)
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/