ساعدنیوز
ساعدنیوز

راز عجیب‌ترین قتل پایتخت فاش شد/قتل پسر جوان با سَم مار!

  دوشنبه، 20 آذر 1402   کد خبر 366050
راز عجیب‌ترین قتل پایتخت فاش شد/قتل پسر جوان با سَم مار!
ساعد نیوز: مقتول درحوالی میدان هفت تیر بود، دو نفر با شتاب از کنارش رد می‌شوند و به او تنه می‌زنند! او نمی‌دانست کسی برای کشتنش سَم مار به او تزریق کرده‌است

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی ساعد نیوز به نقل از فرارو، پانزده روز قبل راز یکی از عجیب‌ترین قتل‌های پایتخت که در آن پسری جوان با تزریق سم مار به قتل رسیده توسط تیم جنایی پایتخت فاش می‌شود. متهم سال‌ها قبل در سازمان آتش‌نشانی کار می‌کرده و با روش مارگیری و سم مار‌ها آشنایی کامل داشته است. او در هر دو جنایت توسط افرادی اجیر شده، اما نقشه جنایت دوم هرگز عملی نمی‌شود و عامل اصلی توسط ماموران پلیس دستگیر می‌شود. این در حالی است که هنوز دو نفر از متهمان پرونده متواری هستند...

یکی، دو ماه پیش، پسری جوان از مغازه‌اش که حوالی میدان هفت تیر بوده خارج می‌شود، اما در بین راه اتفاقی عجیب رخ می‌دهد؛ دو نفر با شتاب از کنار او رد می‌شوند و به پسر جوان تنه می‌زنند! پسر جوان در چند قدمی خانه‌اش بیهوش و روی زمین می‌افتد. همسایه‌ها موضوع را به خانواده او اطلاع می‌دهند و خانواده‌اش، او را به بیمارستان می‌رسانند، ولی این جوان در بیمارستان جانش را از دست می‌دهد.

یک منبع آگاه در رابطه با جزییات این پرونده می‌گوید: «این پرونده به عنوان مرگ مشکوک به اداره پلیس ارجاع شد و از آنجایی که این پسر ورزشکار بود، خانواده‌اش حدس می‌زدند که امکان دارد اتفاقی برای او افتاده باشد. از طرفی هم مقتول قبل از آنکه به خانه برود برای کاری پیش یکی از دوستانش رفته و گفته بود که در خیابان دو نفر به او تنه زده‌اند و درد عجیبی در ناحیه شکمش احساس می‌کند.

شک خانواده و اظهارات دوست این پسر جوان، پای ماموران اداره دهم پلیس آگاهی را به پرونده مرگ مشکوک این جوان باز می‌کند. ماموران با دستور قاضی محمدجواد شفیعی، بازپرس جنایی تهران تحقیقات لازم را آغاز می‌کنند و همزمان جسد برای کالبدشکافی به پزشکی قانونی منتقل می‌شود.»

این منبع آگاه در مورد بررسی‌های ماموران پلیس می‌گوید: «ماموران در ابتدا به بررسی دوربین‌های مداربسته‌ای می‌پردازند که در مسیر رفتن این جوان به خانه دوستش قرار داشته است. بررسی ماموران از فیلم دوربین‌های مداربسته نشان می‌داد که وقتی این جوان محل کارش را ترک می‌کند؛ یک دستگاه موتورسیکلت از کنار او رد و یکی از سرنشینان آن به مقتول تنه می‌زند و سپس عذرخواهی می‌کند و از محل دور می‌شود.

دیدن همین صحنه شک ماموران را بیشتر می‌کند، اما ماموران نمی‌توانستند با قاطعیت نظر بدهند تا اینکه پزشکی قانونی اعلام می‌کند که سم عجیبی وارد بدن مقتول شده و همین سم باعث مرگ این جوان شده است. بنابراین ماموران پلیس احتمال می‌دهند که سم از طریق سرنگ در پی تنه زدن یکی از سرنشینان همان موتورسیکلت وارد بدن مقتول شده است.»

به گفته این منبع آگاه؛ متهمان 5 نفر هستند که سه نفر آن‌ها بازداشت شدند و دو نفر دیگر متواری هستند.

اختلاف 40 میلیارد تومانی

بر اساس اطلاعات به دست رسیده؛ تیم جنایی در گام بعدی به سراغ افرادی می‌رود که با مقتول خصومت شخصی داشتند. در یافته‌های پلیس مشخص می‌شود یکی از بستگان او به نام مهدی نقش پررنگی دارد. او از مدت‌ها قبل با مقتول و پدر او دچار اختلاف شده بود. پدر مقتول یک تاجر ثروتمند و صاحب چندین ملک و مغازه در پایتخت بود. بررسی‌های ماموران پلیس حاکی از آن بود که پدر مقتول با مهدی اختلاف 40 میلیاردی داشته است. این اختلاف مالی باعث شده بود که سال گذشته در یک مهمانی مهدی و پدر مقتول با یکدیگر درگیر شوند و در آن درگیری مقتول در دفاع از پدرش یک سیلی به گوش مهدی بزند.

به این ترتیب ماموران اداره دهم پلیس آگاهی تهران، مهدی را زیرنظر گرفتند و سرنخ‌هایی به دست آوردند که نشان می‌داد او طراح نقشه این جنایت بوده است. بنابراین ماموران متوجه می‌شوند که او با فردی به نام ساسان و افراد دیگری در ارتباط بوده که تحقیقات تیم جنایی نشان می‌داد کسی که شب حادثه به مقتول تنه زده بود، ساسان بوده است. همین کافی بود تا دستور بازداشت ساسان و مظنونان دیگر که در این ماجرا نقش داشتند به همراه مهدی که از بستگان نزدیک مقتول بود، صادر شود.

راز جنایت

طولی نکشید که معلوم شد ساسان و همدستش در شهر شیراز دستگیر شده‌اند. ماجرا از این قرار بود که آن‌ها راهی شهر شیراز شده بودند تا فردی را به قتل برسانند، اما پیش از جنایت، پلیس به آن‌ها مشکوک شده و، چون همراه‌شان شوکر، گاز اشک‌آور و سرنگ بوده دستگیرشان کرده بود. با به دست آمدن این اطلاعات آن‌ها برای انجام تحقیقات به اداره آگاهی تهران منتقل شدند و تحت بازجویی قرار گرفتند. آن‌ها ابتدا اصرار بر بی‌گناهی داشتند و منکر این اتفاقات بودند. تا اینکه ساسان به جنایت اعتراف کرد و گفت با تزریق سم مار، جان مقتول را گرفته است.

ساسان گفت که از سوی مهدی یکی از بستگان مقتول اجیر شده و برای اجرای این جنایت دستمزد گرفته است. به این ترتیب با اعتراف ساسان و دستگیری سه نفر از متهمانی که در این پرونده نقش داشتند، راز این جنایت عجیب برملا می‌شود، ولی تحقیقات در مورد پرونده همچنان ادامه دارد...

اظهارات متهم

ساسان که توسط مهدی اجیر شده بود، می‌گوید که می‌خواسته جنایت‌ها را طوری انجام دهد که هیچ سرنخی از خود به جای نگذارد. حالا ساسان به سوالات به شرح زیر پاسخ می‌دهد.

چرا دست به این جنایت زدید؟

شرایط مالی خوبی نداشتم و حاضر بودم به خاطر پول هرکاری انجام بدهم، حتی آدمکشی.

چه کسی نقشه قتل را کشید؟

خودم کشیدم. این نقشه مختص خودم است. قدم به قدم را خودم طراحی و اجرا کردم. می‌خواستم خاص و ویژه باشد.

چرا برای قتل، سم مار را انتخاب کردید؟

من سال‌ها قبل در یکی از شهر‌های جنوب غربی کشور آتش‌نشان بودم. اغلب ماموریت‌هایی که می‌رفتم مربوط به مارگیری بود. چون علاقه شدیدی به مار داشتم. 6 سال است که تحقیقاتم بر روی گونه‌های مارهاست. مثلا کدام سم‌شان کشنده‌تر است. هر اطلاعاتی بخواهید درباره مار‌ها دارم، چون سال‌هاست که تحقیق می‌کنم. از سوی دیگر می‌خواستم قتلی که مرتکب می‌شوم، خاص باشد و لو نروم.

چرا شغل آتش‌نشانی را ترک کردید؟

ترک نکردم، اخراج شدم. آن هم به خاطر مشکلاتی که پیش آمد. هرچند کارم را دوست داشتم، اما خب مسوولان سازمان وقتی دیدند مشکل دارم اخراجم کردند.

مقتول را می‌شناختید یا از طرف مهدی معرفی شده بود؟

نه، نمی‌شناختم. یکی از دوستانم فردی به نام مهدی را به من معرفی کرد. او می‌گفت که مقتول یکی از بستگانش است و با او دچار اختلاف 40 میلیاردی شده است. مهدی در ازای پرداخت دو هزار دلار، از من خواست تا جان همان جوانی که صاحب کافی‌شاپ بود را بگیرم. من هم دستمزدم را گرفتم و نقشه را کلید زدم.

از جزییات روز حادثه بگویید.

10 روز قبل از قتل به حوالی محل کار مقتول رفتم و بساط نوازندگی پهن کردم تا آمار او را بگیرم. می‌خواستم بدانم چه ساعتی می‌رود و چه ساعتی برمی‌گردد. یک گیتار دستم گرفته بودم و در خیابان نوازندگی می‌کردم تا بتوانم اطلاعاتی از مقتول کسب کنم. شب حادثه هم با کمک یکی از دوستانم رفتیم محلی که قرار بود جان مقتول را بگیریم. از قبل یک مار‌افعی خریده و زهرش را با روش‌های خاصی که بلد بودم گرفتم. زهر را داخل سرنگ ریختم و با آب نمک حلش کردم. سپس در فرصتی مناسب به مقتول تنه زدم و سم را به بدنش تزریق کردم. بدون آنکه مقتول متوجه شود. تصور می‌کردم نقشه‌ام خاص است و هرگز لو نمی‌روم، اما خب ماه همیشه پشت ابر نمی‌ماند.

ماجرای نقشه دومین جنایت در شیراز چه بود؟ توضیح می‌دهید.

دومین فردی که قرار بود به قتل برسد راننده یک جنسیز بود. خیلی پولدار بود و با فردی اختلاف داشت. همان فرد مرا اجیر کرد و پیشنهاد چند هزار دلاری به من داد تا نقشه قتل را عملی کنم. من هم پذیرفتم تا او را با سم مار به قتل برسانم. با همدستانم رفتیم تا جان او را بگیریم. با موتور کنار خیابان ایستاده بودیم تا سوژه‌مان برسد و نقشه را عملی کنیم. ناگهان ماموران پلیس به ما مشکوک شدند و ما را دستگیر کردند.

سپس ما را به اداره آگاهی فرستادند تا گوشی‌های‌مان بررسی شود. متاسفانه من پیام‌های واتس آپم را پاک نکرده بودم و با طراح دومین نقشه جنایت پیام‌هایی رد و بدل کرده بودیم که این پیام‌ها داخل گوشی‌ام جا مانده بود. ماموران هم متوجه شدند که من دستمزد گرفتم تا فردی را در شیراز به قتل برسانم. من هم مجبور شدم اعتراف کنم، اما راز قتل پایتخت همچنان فاش نشده بود. چند روز بعد کارآگاهان پلیس آگاهی تهران به شیراز آمدند و گفتند که دست من رو شده است. این شد که ناچار شدم به قتل اول نیز اعتراف کنم.

یعنی اگر دستگیر نمی‌شدید به این روش از قتل‌ها ادامه می‌دادید؟

نمی‌دانم! مطالب مربوط به قاتلان سریالی را می‌خواندم. فیلم‌های در ژانر جنایی زیاد تماشا می‌کردم به همین دلیل می‌خواستم قتل‌ها هم با شگردی خاص باشد، اما اینطور نبود که دلم بخواهد تبدیل به قاتل سریالی شوم. حالا هم که لو رفتم و دستگیر شدم خیلی پشیمانم.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
حال خوشِ رهبر معظم انقلاب در کوهنوردی با حاج قاسم سلیمانی و چیدن گلهای زرد رنگ از کوه+عکس/ سرداری که هیچ جا رهبری رو تنها نمیذاشتن (474 نظر) مبلی که رهبر معظم انقلاب 20 سال است روی آن می نشینند+عکس/ دکوراسیونی که هیچوقت تغییر نمیکند! (319 نظر) خلاقیت منحصر به فرد شهرداری اهواز برای رنگ آمیزی سطل های زباله/ دست مریزاد واقعا+عکس (267 نظر) رهبر معظم انقلاب در حال دروی گندم با داس در مزارع کشاورزی روستای فردو (226 نظر) سبک زندگی مقام معظم رهبری از زبان همسر ایشان/ ما در خانه‌مان دکوراسیون به معنای متداول آن،فرش و پرده‌های قیمتی و مبلمان نداریم (212 نظر) خلاقیت خنده دار مسافر کش موتوری برای راحتی مسافرش مرز های انسانیت را جا به جا کرد/ هزارماشالله به این ذهن خلاق+ عکس (202 نظر) خواستگاری متفاوت و حساب شده همسر مقام معظم رهبری برای پسرشان+ویدئو/ برای آقا مجتبی که خیلی شبیه رهبری هستن (176 نظر) خلاقیت منحصر به فرد شهرداری تبریز برای حفظ پرندگان از سرما/ دست مریزاد واقعا+عکس (167 نظر) خلاقیت منحصر به فرد شهرداری اردبیل برای حمایت از حیوانات+عکس/ واقعا دست مریزاد داره! (151 نظر) تصویری تاریخی از تزئینات لاکچری ماشین عروسی در دهه 60 / اونموقع پیکان سلطان جاده بود😂 (139 نظر) سفری شیرین به گذشته ها، زندگی تو دهه 60 این مدلی بود/ حس زندگی رو آدم قشنگ میگیره + فیلم (134 نظر) روستایی که شاه قاجار در آن عاشق شد/ تصویر دختری که دل ناصرالدین شاه را برد (125 نظر) سبک دکوراسیون شیک و منحصر بفرد اتاق ساده رهبر معظم انقلاب +عکس (122 نظر) تفنگی که صدام حسین عاشق آن بود سر از تهران درآورد+عکس/ شروع 8 سال جنگ با شلیک این تفنگ نحس بود (121 نظر) تصویری از خانه ابدی پدر رهبر معظم انقلاب/ روحش شاد و یادش گرامی (114 نظر)
دیگران می‌خوانند   
اختلاف سن واقعی امیر کاظمی و همسر سن و سال دارش مهتاب +عکس شایعات سر زبان افتاده از نسبت فامیلی پردیس افکاری و همسر ساره بیات/ واقعا پشت پرده ای وجود دارد؟ روایت جالب حسن روحانی از دردسرهای عجیبش در مسیر چوپانی گوسفندان عکس کارت عروسی ساده و شیک نوه آیت الله هاشمی رفسنجانی با فرزند نوه امام خمینی(ره) بدون کنکور درس چی بخونیم؟ تصویری تاریخی از تزئینات کارت عروسی در دهه 60 / اونموقع زندگی بدون تجملات شیرین بود😍 اولین عکس از مراسم عقدکنان بهرام رادان و همسرش در حال امضا سند ازدواج/ انگشترش چه زیباست+ عکس ماجرای جالب و شنیدنی نقش دخترِ رهبر معظم انقلاب در بهبود و ترمیم دست ایشان/ اینکه میگن دختر برکته یعنی این علت و جزئیات فوت معین محمودزاده بازیگر جوان سریال نیوکمپ در 38 سالگی/ امان از این زود رفتن های تلخ+عکس حیاط باصفا، سرسبز و دلباز مونا دختر داریوش مهرجویی+عکس/ خاطراتی که در اینجا دود شد +عکس ببینید|| خلاقیت تحسین برانگیز باشگاه فولاد خوزستان برای معارفه لوسیانو پریرا/ پرچم عربهای غیور جنوبی ایران دوست همیشه بالاست😍😍 رونمایی از کارنامه تحصیلی علیرضا زاکانی، شهردار فعلی تهران+عکس/ دلایل نمره های پایین و غیبت های زیادش چه بود؟ ویدئو دیدنی از نقش آفرینی احسان علیخانی در نقش یک خانم/ بازیگر خوبی هم میشه مگه نه؟ جشن عروسی مجلل نقش امپراطورِ سریال دونگی و همسر کم سن و سالش در واقعیت+عکس عروس خانوم (عکس) بازسازی چهره حتشپسوت، قدرتمندترین و بزرگ‌ترین فرعون‌زن تاریخ مصر/ تنها زنی که نقش ملکه و پادشاه را همزمان بازی کرد عکس دیده نشده از کودکی بامزه علی دایی بر روی روزنامه اردبیلی/ از همون اول شاگرد اول بود! عکس های جدید و خانوادگی امپراطور دونگی و افسر مین جانگو! خلاقیت بی‌نظیر و درجه یک پدربزرگ ایرانی در هوای برفی/ دست مریزاد به این همه هنر و استعداد!+عکس ژست جالب و مادرانه شقایق دهقان در کنار پسر 2 متری و هیکلی‌اش/ ماشالله با این قدو بالا به باباش رفته تولید خودرو امسال به یک میلیون و 230 هزار دستگاه رسید/ وعده دولت سیزدهم محقق شد (فیلم) حماسه آفرینی در خنده دارترین دعوای خانوادگی بالای تیر چراغ برق/ لامصب چطوری رفتی اون بالا😂 این زن می‌خواهد برای اولین‌بار در جهان با یک هولوگرام هوش مصنوعی ازدواج کند! ایده تحسین برانگیز پاکبان مشهدی در هوای سرد برفی+ عکس/قشنگ ترین قاب از انسانیت😍 سود 50 هزار میلیارد تومانی یک دستگاه از جیب جانبازان سورپرایز جشن تولد 36 سالگی بازیگر جوان و تازه درگذشته سریال نیوکمپ توسط پارسای دلدادگان و منوچهر هادی+ویدیو حجاب نیاز به قانون جدید ندارد/ مشارکت از انتخابات قبلی بالاتر‌ خواهد بود خلاقیت منحصر به فرد شهرداری اصفهان برای پیرمرد گل فروش/ زبون آدم بند میاد از این همه زیبایی+عکس (فیلم) خلاقیت جالب یک مادر ایرانی در پختن برنج اقتصادی حماسه آفرید/ نکنید این کارو به والله ته دیگ حرمت داره قاب عاشقانه و دیده نشده سردار آزمون با خواهرش+عکس/ خواهری که مدیرمجموعه های داداشِ فوتبالیستشه عکسهای ساده و عاشقانه بازیکن محبوبِ تراکتور در کنار خانواده اش/چه بچه‌ی خوشگل و بامزه‌ای! دلخوری خنده دار سیاوش خیرابی از شاهرخ استخری، بهزاد دلنوازان در اینستاگرام/ چرا مکالمه خصوصی منو پخش کردی؟+عکس ادعای اخراج زن و شوهر معلم بلاگر در فضای مجازی مثل بمب ترکید+ویدئو روایتی از رای دادن به رهبر معظم انقلاب با دست خونی! +عکس خرابکاری جدید پسر شیطون و بانمک ستاره سادات قطبی/ عجب بلایی سر خونه و کتابخونه باباش آورده!😅+ویدیو (عکس) دیزاین اتاق بهرام رادان، ناصرالدین شاه سریال "جیران"، در 16 سالگی/ چهره خودش که اصلا تغییر نکرده ولی قطعا دیزاین اتاقش تا الان باید کلی تغییر کرده باشه هواداران میلیونی پرسپولیس با آنفالو کردن صفحه اینستاگرام بازیکن یاغی خیانت را تلافی کردند +سند سیگار برگ هاوانا رشوه امیرعلی نبویان برای مهران مدیری+ویدئو/ وقتی مدیری جلو همه سکه یه پولش کرد😂 پیشنهاد جالب همسر شاهرخ استخری برای دیدن فیلم بعد خوردن یک شامِ حسابی خوشمزه+عکس خانه تکانی شب عید فاتحه زن تبریزی را خواند/ سقوط زن تبریزی از طبقه بالای یک ساختمان در حین تمیزکاری+فیلم نهایت عصبانی شدن شهرام شکیبا، همسر ستاره سادات قطبی از پاره شدن کتابش به دست پسر کوچولوش+ویدئو/ کتابهاشو بیشتر از ستاره دوست داره
تیتر امروز   
شایعات سر زبان افتاده از نسبت فامیلی پردیس افکاری و همسر ساره بیات/ واقعا پشت پرده ای وجود دارد؟ روایت جالب حسن روحانی از دردسرهای عجیبش در مسیر چوپانی گوسفندان بدون کنکور درس چی بخونیم؟ ماجرای جالب و شنیدنی نقش دخترِ رهبر معظم انقلاب در بهبود و ترمیم دست ایشان/ اینکه میگن دختر برکته یعنی این علت و جزئیات فوت معین محمودزاده بازیگر جوان سریال نیوکمپ در 38 سالگی/ امان از این زود رفتن های تلخ+عکس تولید خودرو امسال به یک میلیون و 230 هزار دستگاه رسید/ وعده دولت سیزدهم محقق شد این زن می‌خواهد برای اولین‌بار در جهان با یک هولوگرام هوش مصنوعی ازدواج کند! سود 50 هزار میلیارد تومانی یک دستگاه از جیب جانبازان حجاب نیاز به قانون جدید ندارد/ مشارکت از انتخابات قبلی بالاتر‌ خواهد بود ادعای اخراج زن و شوهر معلم بلاگر در فضای مجازی مثل بمب ترکید+ویدئو روایتی از رای دادن به رهبر معظم انقلاب با دست خونی! +عکس هواداران میلیونی پرسپولیس با آنفالو کردن صفحه اینستاگرام بازیکن یاغی خیانت را تلافی کردند +سند حواشی داغ امروز سه شنبه 8 اسفند 1402 اقدام ناجوانمردانه و کودکانه سرگرد عراقی با اسیران ایرانی بعد از رای آوردن مقام معظم رهبری در انتخابات متولدین این ماه ها در روابط عاشقانه خیلی وابسته هستند! / اگه عشقت متولد این ماه هاست بدون که خیلی بهت وابسته است