ساعدنیوز
ساعدنیوز

رقص فرح پهلوی در جشن بی شرمانه! 

  سه شنبه، 11 بهمن 1401   زمان مطالعه 2 دقیقه
رقص فرح پهلوی در جشن بی شرمانه! 
ساعد نیوز: واکنش شاه در برابر رقص فرح آن هم در جشن تولد پر از بی شرمی عجیب و حیرت آور است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ساعد نیوز به نقل از رکنا، خاندان پهلوی در غارت اموال عمومی از خود پیشینه ای برجا گذاشتند که با هیچ یک از خاندان های حکومتگر در تاریخ ایران قابل مقایسه نیست. یکی از جلوه های این غارتگری ولخرجی از بیت المال برای خود و حامیان و دوستان خارجی بود.

تهیه اشیاء گران قیمت برای کاخ ها، دادن رشوه در قالب هدیه به سیاستمداران و روزنامه نگاران خارجی، تکفل هزینه ولخرجی و عیاشی های پادشاهان آلبانی، یونان، مراکش، اردن و سناتورهای آمریکایی و لردهای انگلیسی و... بخشی از خاصه خرجی ها و ریخت پاش هایی بود که اسدالله علم در یادداشت های خود به آنها اشاره کرده است.

اسدالله علم نخست وزیر و وزیر دربار دوره پهلوی یکی از مهم ترین چهره های سیاسی دوران سلطنت محمدرضا پهلوی به حساب می آید و وی همواره تا پایان عمر ارتباطش را با شاه حفظ کرد.

جشن تولد چهل هزار دلاری فرح با بهترین آشپز دنیا!

از همدان عازم بیرجند شدیم، تمام خانواده سلطنتی به همراه هفتاد میهمان، در روز ۲۲ مهر تولد شهبانو را جشن گرفتیم. شخصاً بهترین آشپز دنیا را دعوت کرده بودم که از ماکسیم پاریس به همین منظور آمده بود. غذاهایی که عرضه کردم حقیقتا فوق العاده بود و در خور پادشاه .... برای این دو روز جشن و سرور مبلغی در حدود ۴۰ هزار دلار خرج کردم. ضیافت شب دوم را در ملک ام در هفت کیلومتری اقامتگاهمان ترتیب دادم. شاه را با اتومبیل به محل میهمانی بردند، ولی شهبانو و والاحضرت ها و تقریبا تمام مهمان ها با شتر آمدند.

شب مهتابی بود و ترتیبی داده بودم که نوازندگان محلی در سراسر مسیر به نواختن مشغول باشند و برای خود ضیافت متجاوز از ۵۰ چادر زده بودم. در مقابل هرکدام آتشی افروخته بودیم و محلی ها در اطراف آتش به رقص و پایکوبی مشغول بودند. کل ماجرا به قدری هیجان انگیز بود که شهبانو از جا جست و در رقص زنان محلی شرکت کرد. بعد از او یکی یکی فرزندان شاه و سپس خودم به آنها ملحق شدیم. شبی افسانه ای و خاطره انگیز بود. بعد هم استقبال بی نظیری که اهالی بیرجند از ولیعهد به عمل آوردند؛ حقیقتا اشک مرا در آورد.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

2 دیدگاه
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
بازدیدکننده
1 ماه پیش

غلط کرد
بی طرف
1 ماه پیش

همین کارا رو کرد به این روزگار دچار شد
پربحث های هفته   
حمله چند دختر بی‌حجاب به خانم محجبه در قم + فیلم (7 نظر) ابتکار جوان خوش ذوق ایرانی و تبدیل ساینا به خانه مجردی فول امکانات! (5 نظر) عاشقانه های مهدی قائدی و همسر زیبایش لب دریا (4 نظر) آزار وحشتناک دختر ایرانی توسط تتلو در ترکیه + فیلم (4 نظر) پولی که آرایشگر از تراشیدن ریش مردم به دست می آورد حرام است + فیلم (3 نظر) ژست پرافاده آرام جوینده با ست لباس ابریشمی و گران قیمتش (3 نظر) (فیلم) صدای خورد شدن گردن مرد گنده ای که کودک درون فعالی داشت/ خدا رحمتش کنه(: (2 نظر) پرورش مار در روستایی خطرناک معروف به روستای مار کبرا+ تصاویر (2 نظر) جشن تجملاتی و خوش گذرانی های اشرافی خانواده پهلوی به بهانه نوروز (2 نظر) دوقلوهای بانمک شبنم قلی خانی (2 نظر) آموزش طراحی سایت (2 نظر) فال حافظ با تفسیر امروز دوشنبه 7 فروردین 1402/ توصیه های امروز حافظ به شما (1 نظر) مار کبری جسوری که روی اژدهای کومودو را کم کرد! (1 نظر) اجرای ناشیانه ربنا توسط سالار عقیلی همراه با موسیقی خبرساز شد + فیلم (1 نظر) سفره هفت سین فوق العاده لاکچری ساره بیات با ظروف آنتیک (1 نظر)
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/