ساعدنیوز
ساعدنیوز

تبرئه مادرزن از اتهام قتل عمد داماد

  پنجشنبه، 26 تیر 1399   کد خبر 91016
تبرئه مادرزن از اتهام قتل عمد داماد
ساعد نیوز: زن میان‌سالی که در حمایت از دخترش، دامادش را به قتل رسانده بود، از اتهام قتل عمدی تبرئه و در قتل غیرعمد مجرم شناخته و به حبس و پرداخت دیه محکوم شد.

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز به نقل از شرق، زن میان سالی که در حمایت از دخترش، دامادش را به قتل رسانده بود، از اتهام قتل عمدی تبرئه و در قتل غیرعمد مجرم شناخته و به حبس و پرداخت دیه محکوم شد.

این زن میان سال ابتدا قتل دامادش را پنهان کرد، اما بعد در اعترافاتش گفت دامادش در حال کتک زدن دخترش بود و او قصد داشت دخترش را نجات دهد که در یک لحظه باعث مرگ دامادش شد. براساس محتویات پرونده، سال ۹۶ اعضای خانواده مردی به نام عرفان گم شدن او را به پلیس گزارش دادند. همسر این مرد به مأموران کلانتری ۱۰۱ تجریش گفت شوهرش برای رفتن به محل کار خانه را ترک کرده و دیگر بازنگشته است.

در اولین بررسی ها مشخص شد عرفان و همسرش، نیلوفر، از مدت ها قبل با هم اختلاف داشتند. نیلوفر در توضیح بیشتر گفت: من و شوهرم سرایدار یک مجتمع مسکونی در شمال تهران بودیم. آن روز برادرم به همراه مادرم از شهرستان به خانه ما آمدند؛ اما حدود ساعت هفت بعداز ظهر تصمیم گرفتند به خانه شان برگردند.

شوهرم از آن ها خواست تا او را هم در مسیرشان به محل کارش برسانند، اما بعد از رفتن آن ها از شوهرم خبری نشد. با برادرم تماس گرفتم، او گفت شوهرم را حوالی پارک وی پیاده کرده است و دیگر از او خبری ندارد. بعد از توضیحات همسر عرفان، برادر او که مجید نام دارد، مورد تحقیق قرار گرفت. او ۱۰ ماه بعد از ناپدیدشدن عرفان، به قتل اعتراف کرد و گفت جسد را در تاکستان قزوین دفن کرده است. بعد از آن پرونده با موضوع قتل تشکیل و بقایای جسد با راهنمایی مجید کشف و به پزشکی قانونی منتقل شد. مجید در تحقیقات بعدی اعتراف کرد مادرش قاتل است و او در قتل نقشی نداشته است.

زن میان سال وقتی مورد تحقیق قرار گرفت، گفت: دامادم معتاد بود. آن روز به خاطر مصرف مواد با دخترم درگیر شد. عرفان قصد داشت دخترم را خفه کند، به همین دلیل با سنگ به سرش زدم و بعد به کمک پسرم جسد را به تاکستان بردیم و دفن کردیم. به این ترتیب زن میان سال به اتهام قتل عمد و معاونت در دفن جسد راهی زندان شد. پسرش مجید هم به اتهام اخفای ادله جرم و معاونت در دفن جسد و همسر مقتول نیز به اتهام اخفا در ادله جرم بازداشت شدند.

پرونده بعد از صدور کیفرخواست به شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. در ابتدای جلسه رسیدگی مادر مقتول به عنوان، ولی دم در جایگاه قرار گرفت و خواستار قصاص متهم شد و گفت: اگر پسرم شما را اذیت می کرد، به من می گفتید، من راضی اش می کردم دخترتان را طلاق بدهد؛ چرا او را کشتید. من درخواست قصاص دارم و رضایت هم نمی دهم. سپس متهم ردیف اول در جایگاه قرار گرفت. او اتهام قتل عمدی را رد، اما قبول کرد دامادش به دست او کشته شده است.

متهم گفت: دامادم معتاد به مواد مخدر بود، اما من سعی می کردم در زندگی دخترم دخالتی نکنم تا خودش برای زندگی اش تصمیم بگیرد. آن روز هم به اصرار دخترم برای تولد نوه ام همراه پسرم به خانه آن ها رفتیم. من، چون می دانستم دامادم اخلاق خوبی ندارد، چندان به خانه دخترم رفت و آمد نمی کردم؛ اما آن روز دخترم خیلی اصرار کرد و گفت تولد بچه است، حتما بیایید. من هم قبول کردم. آن شب آنجا ماندیم. صبح بود که پسرم برای خرید به بازار رفت. پس از آن دخترم با شوهرش سر مصرف مواد درگیر شدند. در آن درگیری دامادم دستانش را روی گلوی دخترم گذاشت و به شدت فشار می داد؛ به طوری که صورت دخترم سیاه شده بود. سعی کردم آن ها را از هم جدا کنم، اما نتوانستم. به همین دلیل برای نجات جان دخترم یک سنگ را از روی زمین برداشتم و به سر دامادم زدم.

متهم در ادامه گفت: اصلا متوجه نشدم سنگ را به کدام قسمت سر دامادم زدم. فقط وقتی به خودم آمدم، دیدم نفس نمی کشد. آنجا بود که دخترم با برادرش تماس گرفت و از او خواست به خانه برگردد. بعد از آمدن مجید تصمیم گرفتیم جسد را به بیابان های تاکستان ببریم و دفن کنیم. متهم در آخر گفت: آن لحظه هر مادری جای من بود، خطر را به جان می خرید و جان فرزندش را نجات می داد. من قصد قتل نداشتم، اما مجبور شدم برای نجات دخترم کاری انجام دهم؛ ولی نتیجه اش این شد که بعد از سال ها زحمت برای بزرگ کردن فرزندانم، حالا در زندان باشم. خدا من را ببخشد.

سپس همسر مقتول که با وثیقه آزاد بود، در جایگاه قرار گرفت و گفت: ما سه دختر بودیم و یک برادر. پدرم سال ها قبل فوت کرده بود و مادرم ما را به تن هایی و به سختی بزرگ کرد. او در ادامه گفت: بعد از ازدواج فهمیدم شوهرم معتاد است؛ به همین دلیل بار ها با هم درگیر شده بودیم و او چندبار من را در خانه پدرش کتک زده بود. آن روز هم به پشت بام رفته بودم و با همسایه صحبت می کردم که حین برگشت متوجه شدم شوهرم در حال کشیدن مواد است. عصبانی شدم و با هم درگیر شدیم؛ اما او من را مقابل چشمان مادرم و فرزندم به شدت کتک زد و در حالی که سعی داشت من را خفه کند، مادرم من را نجات داد.

مجید هم که با قید وثیقه آزاد بود، گفت: وقتی متوجه موضوع شدم، شوکه شدم و از ترس قدرت تصمیم گیری نداشتم. این شد که همراه مادرم جسد را به تاکستان قزوین بردیم؛ اما خودم به تن هایی جسد را دفن کردم. مادرم به خاطر من دفن جسد را هم گردن گرفته است.

او در آخر گفت: بعد از دستگیری برای نجات جان مادرم قتل را گردن گرفتم، اما در روند بازجویی ها به اجبار حقیقت را گفتم.

با پایان جلسه دادگاه قضات وارد شور شدند و مادر خانواده را از اتهام قتل عمدی تبرئه و به اتهام قتل شبه عمدی به ۱۰ سال حبس و پرداخت دیه کامل یک مرد مسلمان محکوم کردند. پسر جوان نیز به اتهام اختفای جسد به حبس با احتساب ایام بازداشت محکوم شد.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
(عکس) ارثیه ساده زیستی رهبر انقلاب برای فرزندش، سید مجتبی خامنه‌ای / برگزاری کلاس روی موکت و با پذیرایی یک استکان چای ! (846 نظر) مورد عجیب آگهی اتباع افغانستانی در تهران +عکس / ما ایران رو تخلیه کنیم افغانیا راضی میشن؟ (403 نظر) آخرین لبخند از ته دل عروس و داماد عراقی حین رقص +فیلم / روزگار تحمل شادیشان را نداشت... (318 نظر) غوغای رقص بازنشستگان ارتش با آهنگ شاد اُمید، تو مث گلی ناز و خوشگلی/ همشون گوله نمکن! (261 نظر) ارکستر حماسی اپوزیسیون در آمریکا با خوانندگی لیلا فروهر، دلقک بازی احسان کرمی و گیتارنوازی برزو ارجمند +فیلم 🤦‍♂️🤦‍♂️ (175 نظر) توبیخ رئیس دانشگاه شریف توسط معاون اول رئیس جمهور در پی اخراج پروفسور مسعود نیلی (110 نظر) غوغای رقص شمالی دسته جمعی با آهنگ شاد+فیلم (99 نظر) مات و مبهوت ماندن داوران صداتو از اجرای آهنگ عارف توسط شرکت کننده خوش صدا +فیلم/مرا ببوس مرا ببوس برای آخرین بار... (92 نظر) فیلم کودکی تا بزرگسالی تتلو ! /چه بچه ساده ای بود و چه هیولایی شد ! (90 نظر) فرو کردن مداد در سر دانش آموز!+عکس (87 نظر) (عکس) اتاق خواب مجلل فرح پهلوی در کاخ نیاوران / آدم مات و مبهوت می‌مونه از وضعیت زندگیشون! (81 نظر) حیرت داوران صداتو از اجرای زیبای آهنگ قرص قمر بهنام بانی توسط شرکت کننده همیار پلیس +فیلم/ عاشق و دربدرم تویی قرص قمرم... (60 نظر) روایت تاریخی هاشمی رفسنجانی از اولین باری که ساواک امام(ره) را حمام عمومی برده بود (59 نظر) عاشقانه یک مرجع تقلید با همسر فقیدش/ فیلم گریه های سوزناک آیت الله جوادی آملی بر سر مزار عشق اش (58 نظر) (عکس) رقص کردی بازیکنان اشتوتگارت بعد از برد در بوندس لیگای آلمان / رقص کردی جهانی شد! (54 نظر)
منتخب روز   
(عکس) اجرای حرکت یته پرنده بروس لی توسط رضا عنایتی / اژدها از هانگژو باز می گردد! (ویدئو) مار کبرا یک مار را زنده زنده خورد 2 تصویر ناراحت کننده و غم انگیز از عروسی معروف عراق / عجب صبری خدا دارد ... کنایه مجری صدا و سیما به سخنان همسر رئیسی در خصوص موضوع بانوی اول / پس لرزه‌های اظهارات جمیله علم الهدی ادامه دارد! فیلم رقص دلبرانه عروس و داماد عراقی که تبدیل به بزرگترین غم عالم شد/زبانه کشیدن آرزوها در شعله های آتش... (ویدئو) جمیله علم الهدی: من بانوی اول نیستم... ( ویدیو) رکورد عبور یک خلبان از داخل تونل با هواپیما (فیلم) حمله هولناک پدر یک دانش آموز با قمه به معلم پسرش و ایجاد رعب و وحشت شدید در مدرسه ! 😳 (ویدئو) این روحانی سرشناس، سر شوخی را با اجنه باز کرد! (عکس) تیپ برازنده شاه پهلوی با دمپایی پلاستیکی وقتی فرح میفرستتش که آشغالا رو بزاره دم در😂 شاه مملکت سر کوچه رویت شد خراشیدن تابلوی خیابان استاد شجریان توسط افراد ناشناس +عکس (ویدئو) حضور اتفاقی رونالدو، ابی و اندی در هتل معروف تهران/ یک معجزه اتفاق افتاد😂
تیتر امروز   
جذابیت عجیب دیوید بکام در میانسالی همراه همسرش در لندن! واکنش روزنامه شهرداری به ماجرای آرمیتا گراوند شایعه سازی در کانال های معاند تلگرامی، ماجرای کتک‌کاری کارگر افغانستانی!+ جزئیات حرکات ضبط شده ی عجیب و غریب از نیمار در رختکن آزادی بعد از پیروزی، مقابل نساجی!😒+ فیلم سرلشکر سلامی: می‌توانیم شناور در حال حرکت را چند هزار مایل دورتر با پهپاد بزنیم این نوزاد 35 ساله به دنیا آمد ! +فیلم/ مادرش غش کرد و بیهوش شد ! قیمت طلا (مثقال 18 عیار، گرم 18 عیار) چهارشنبه 12 مهر!+ جزئیات خودکشی یکی از عاملان قتل مونا حیدری در اهواز، دختری که سرش را در شهر چرخاندند میمون سبز، گران ترین حیوان دنیا+ فیلم راز جسدی با چهره سوخته در مشهد + اعتراف قاتل اما و اگر‌های ارسال نیروی کار ایرانی به عراق کشف مقبرۀ مرموز یک زن یونانی در فلسطین +عکس روایت جالب دختر ناصرالدین شاه از ماجرای گربۀ پدرش! +عکس وزیر نفت: دکل نفتیِ ناپدید شده برای دولت و بابک زنجانی نیست تقلید باشگاه نساجی از پرسپولیس!/ آخرش نتونست نساجی جلوی خودشو بگیره!+ عکس😏