ساعدنیوز
ساعدنیوز

این سخنرانی بر خلاف خواست نتانیاهو به نفع ایران بود

  شنبه، 01 مهر 1402   کد خبر 357225
این سخنرانی بر خلاف خواست نتانیاهو به نفع ایران بود
سخنرانی رئیس رژیم غاصب صهیونیستی در مجمع عمومی سازمان ملل حواشی بسیاری داشت. از تهدید ایران به حمله اتمی تا ناامیدی از تحریم های غرب علیه ایران. دکتر سید جعفر قنادباشی در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار ساعدنیوز به تحلیل این سخنرانی پرداخته است.

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی ساعدنیوز، دکتر سید جعفر قنادباشی تحلیلگر مسائل خاورمیانه در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار ما و در تحلیل سخنرانی رئیس رژیم غاصب صهیونیستی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: به نظر من، این سخنرانی برخلاف خواست نتانیاهو، به نفع ایران تمام شد. عجیب است که علیرغم تلاش صهیونیست ها برای انتخاب مؤثرترین روش های تبلیغاتی جهت منزوی ساختن ایران و مخدوش نشان دادن مواضع جمهوری اسلامی، زیانبارترین شیوه را اجرا می کنند، چنانکه سخنرانی نتانیاهو در عمل به جای تحقق اغراض او ، منافع ما را تأمین کرد. چرا که این سخنرانی انعکاسی بود از دو موفقیت بزرگ جمهوری اسلامی و همزمان چندین شکست فضاحت بار رژیم غاصب اسرائیل.

سخنرانی نتانیاهو در سازمان ملل

قنادباشی تصریح کرد: بودند کسانی که شکسته شدن نظام تحریم ها علیه ایران را نمی پذیرفتند ولی آقای نتانیاهو در سخنرانی اش به روشنی اعلام کرد: تحریم ها علیه ایران شکسته شده است و دیگر او امیدی به تحریم های غربی ها علیه ایران ندارد و این پیام بزرگی به تمام کسانی است که دستاوردهای بزرگ دستگاه دیپلماسی را نادیده می گیرند. نتانیاهو گفت که توافق هسته ای جایگاه خودش را از دست داده است و این مطلب هم باز نشان از توفیقی بزرگ برای دستگاه دیپلماسی ما است چرا که چیزی را کنار گذاشته ایم که منفعتی برای ما در بر نداشته است.

دکتر سید جعفر قنادباشی

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به انزوای بیش از پیش رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد گفت: تنهایی و انزوای اسرائیل در سخنرانی نتانیاهو در مجمع عمومی سازمان ملل موج می زد. او دیگر از متحدان غربی اش سخن نمی گفت و به جای آن اعلام می کرد که "من تلاش خواهم کرد". دیگر "ما"ئی وجود ندارد. یعنی غربی ها پشیزی برای حرف ها و خواست های نتانیاهو قائل نیستند. او از غربی ها کاملاً ناامید شده است و دیگر از جامعه جهانی علیه ایران سخن نمی گوید و خب این خبر بسیار خوبی برای ما است. از اول انقلاب تا به امروز، اسرائیلی ها تلاش کرده اند تا چهره سیاهی را از ما نزد افکار عمومی در غرب ترسیم کنند. آرشیو گفتار های رادیو اسرائیل از اول انقلاب تا به امروز در ایران موجود است. از همان اولین روزهای انقلاب، در رادیو اسرائیل سخن از تولید بمب اتم توسط ایران بود. همه سرکردگان اسرائیل همانند اسحاق شامیر، اسحاق رابین، شمعون پرز و آریل شارون پیوسته از قریب الوقوع بودن تولید بمب اتمی در ایران سخن می گفتند تا آنکه در یازده سال پیش( مهرماه 1391) ، نتانیاهو در مجمع عمومی سازمان ملل با نشان دادن یک نقاشی از بمب در حال انفجار تلاش کرد تا همه را از نزدیک بودن تولید بمب هسته ای ایران وحشت زده نماید، ادعایی که امروز نادرستی اش بعد از یازده سال بیش از پیش بر همگان آشکار شده است.

سخنرانی نتانیاهو درباره بمب اتم

قنادباشی اضافه کرد: برخی‌ از غربی ها فکر می کردند که اسرائیلی ها اطلاعات قوی ای را در اختیار دارند و ادعاهایشان درباره ایران هم بر اساس این اطلاعات است. ولی گذر زمان نشان داد که همه این مطالب غلط بوده است و همه بر اساس اغراض صهیونیستی و اطلاعات نادرست بوده است. یکی از دلایل تنهایی نتانیاهو نیز همین است که همه می دانند او یک دروغگو است. علاوه بر این، نتانیاهو دارای پرونده رشوه و اختلاس است و شهروندان صهیونیست از این موضوعات خشمگین هستند. هیچ کشوری نمی خواهد خودش را در کنار چنین فرد فاسدی قرار دهد و شنونده سخنان یک تبهکار مورد تعقیب باشد.

این تحلیلگر مسائل خاورمیانه تأکید کرد: خون داغ جوانان فلسطینی که این روزها بطور پیوسته بر سنگ فرش خیابان های فلسطین می ریزد باعث می شود که سیاستمداران غربی نگران از واکنش ها ، از هر نوع حشر و نشر با نتانیاهو گریزان باشند. امروز اگر عربستان به دنبال سازش با چنین رژیمی باشد، خلاف هدفش حرکت خواهد کرد. اگر مشروعیت حکومت آتی بن سلمان در عربستان مد نظر باشد، این مشروعیت از طریق سازش با رژیم غاصبی که چنین در سازمان ملل متحد منزوی است، به دست نمی آید. نتانیاهو نقشه ای را نشان داد و سودان را دوست اسرائیل خواند. سودان همان کشوری است که به دست دو ژنرال حامی اسرائیل طی چند ماه گذشته به مخروبه تبدیل شده است. این پیشرفتی است که اسرائیل برای دوستانش می خواهد. سخنرانی نتانیاهو باعث رسوایی خودش و آشکار شدن ماهیت این رژیم شد. از سوی دیگر، منافع ایران را در عرصه تبلیغاتی نیز تأمین کرد چرا که او اعتراف کرد که دیگر کسی در جهان از شعار های اسرائیل در باره ضرورت تحریم ایران طرفداری نمی کند.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

6 دیدگاه
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
بازسازی چهره شگفت انگیز زلیخای یوسف در موزه مصر توسط هوش مصنوعی+عکس /چقدر زیباست.. (592 نظر) تصاویری از عیادت جواد عزتی و هنرمندان از رهبر معظم انقلاب و استقبال گرم ایشان (539 نظر) گرد و خاک افغانی ها در مترو تهران تاریخ ساز شد/ یه همینو کم داشتیم... (367 نظر) کشف تابوت ارزشمند آخناتون با چشم طلا متعلق به مصر باستان+عکس (264 نظر) بازسازی چهره شگفت انگیز یوزارسیف عزیز مصر(یوسف) در موزه مصر توسط هوش مصنوعی+عکس /چه چهره منحصربفردی.. (248 نظر) رونمایی هالک ایرانی (سجاد غریبی) از استاد قَدَرش که یَل بودنش را مدیون اوست+عکس (237 نظر) کشف شگفت انگیز یک کوه واقعی پر از طلا و گنج از دنیای باستان/ گنجینه هایی که قیمت ندارند+ویدیو (179 نظر) کشف مجسمه فیروزه ای و فوق العاده زیبای دختر کوروش در اطراف تخت جمشید+عکس (165 نظر) مومیایی شگفت انگیز چشمهای واقعی زلیخای یوسف پیامبر در داخل تندیس +عکس/چه چشمان رنگی دلربایی! (164 نظر) تمرینات سخت هالک ایرانی (سجاد غریبی) برای رو کم کنی ستاره های بوکس جهان (164 نظر) (فیلم) لحظه هشدار قایق ماهیگیری ایرانی به ناوشکن آمریکایی در خلیج فارس و ورود سپاه به این ماجرا (156 نظر) (عکس) کشف مومیایی سالم زلیخا، همسر عزیز مصر برای اولین بار/ اگه راس میگی الان خوشگل شو😂 (150 نظر) بازسازی چهره همسران پادشاهان هخامنشی توسط هوش مصنوعی +عکس /یکی از یکی زیباتر و جذاب تر (145 نظر) رفتار نامناسب هادی چوپان با یک نوجوان در مراسم استقبال از بعد از بازگشت به شیراز (142 نظر) شگفت انگیزترین درخت دنیا که 40 نوع میوه میدهد+عکس (130 نظر)
دیگران می‌خوانند   
کشف جانور دریایی عجیب خرطوم‌دار که با پاهایش نفس می‌کشد!+عکس کشف قبرهای 6500 سالۀ «بدون اسکلت» در مرزهای قطب شمال فال روزانه یکشنبه 12 آذر ماه 1402 فال قهوه روزانه با نشان امروز یکشنبه 12 آذر ماه 1402 فال شمع روزانه امروز یکشنبه 12 آذر 1402 فال ابجد روزانه امروز یکشنبه 12 آذر 1402 فال انبیاء روزانه امروز یکشنبه 12 آذر 1402 فال حافظ با تفسیر امروز یکشنبه 12 آذر 1402 + فیلم (فیلم) ویدئوی پربازدید از لحظات احساسی تراشیدن موی سر پسر توسط مادر برای رفتن به سربازی😢 / لحظه غم انگیز سربازی رفتن پسرا دل همه مادرا رو غمگین میکنه ... اسفراین پایتخت پهلوانی کشتی باچوخه اولین جلسه بازجویی از متهمان مرگ دختر 6 ماهه در بیمارستان مفید در دادسرای جنایی (فیلم) غوغای صدای بهشتی پسر نابینای ایرانی در بانک مرکزی با آهنگ شجریان/ آمده‌ام که سَر نهم؛ عشقِ تو را به سر بَرم رئیس جمهور روز دانشجو مهمان دانشگاه شهید بهشتی می‌شود (عکس) صحنه دیده نشده از حمله مغول ها به خوابگاه دانشجویی/ موش این وضعیتو ببینه خودکشی میکنه شما که انسانید لامصبا😅 پرداخت تا 4 میلیون تومان به هر خانوار تا شب یلدا (عکس) خلاقیت جوانان ایرانی در طراحی بنر خوش آمدگویی به مسافر خارجی در فرودگاه/ یعنی رفاقتو در حقش تموم کردن😂 ویدئو احساسی از مادری که خودش رو سپر بلای فرزندش کرد/ این حس مادرانه حتی برای پرنده ها هم فعاله😍 (فیلم) مشاجره تتلو با ناخن‌های لاک زده با کارمند فرودگاه برای بازگشت از ترکیه به ایران واکنش داریوش فرضیایی به آهنگ جدید ساسی/عمو پورنگ، ساسی مانکن رو شست و پهن کرد+عکس (فیلم) جشن تولد لاکچری بهاره رهنما برای دهمین بار در طی چند روز/ خانم بازیگر رکورد زد حمله خونین ببر به عوامل برنامه تلویزیونی در باغ وحش صفادشت کشف بقایای معبد جادوگران سلطنتی در انگلستان+عکس کشف گنجینه‌ ارزشمند و نفیس مومیایی مصری با روکش طلا باستان شناسان را شگفت زده کرد+عکس این زن 75 ساله 50 سال است که حتی یک لقمه نان هم نخورده/ خوشتخوار و گیاهخوار شنیده بودیم ولی این دیگه نوبرشو آورده+عکس زنان اشراف زاده ایستاده بر معبد یونان باستان که شهرت جهانی دارند+عکس (تصاویر) منزل پدری رهبر ساده زیست انقلاب با حیاط دلباز در محله ای باصفا تصویر کمتر دیده شده از فاتحه خوانی رهبر انقلاب بر سر مزار شهید مدرس عاشقانه های شاهرخ استخری و سپیده بزمی پور در حول و حوش جشن خارجی ها این زن سیب قرمز زایید/ شوک جهان از رکورد ریزترین نوزاد جهان +عکس (عکس) رونمایی از قبر جومونگ در زیر یک تپه/ زنده را تا زنده است باید به فریادش رسید، ورنه بر سنگ مزارش آب پاشیدن چه سود (فیلم) سکانس جذاب از معجزه جوان شدن بانو زلیخا در سریال یوسف پیامبر/ صد بار هم ببینی کمه کشف اسکلت 15 سانتی متری یک دختربچه+عکس (فیلم) لحظه سکته مغزی ابرو گوندش خواننده ترکیه ای وسط برنامه زنده احساسی شدن یک مادر بعد از اقدام معنادار فرزدنش در حین خواب+فیلم نرگس کلباسی از ایران رفت +عکس/ بچه‌هایم در هند را گرفتند و در ایران نگذاشتند خانه کودک داشته باشم نمایندگی پاکشوما در ورامین مهاجرت دکتر محمد مهدوی رئیس بخش پیوند قلب کودکان بیمارستان شهید رجایی، از نفرات برتر بخش پیوند قلب در ایران‎ بهترین مرکز خرید قطعات بدنه خودرو | پارس قطعه لحظه وصال دختر شهید مدافع حرم الیاس چگینی/پایان هشت سال چشم انتظاری 😥 (ویدئو)پشت صحنه ای از فیلم هندی/الان فک کنم همه متوجه شدن این فیلما چطور ساخته میشن😂🤣
تیتر امروز   
کشف جانور دریایی عجیب خرطوم‌دار که با پاهایش نفس می‌کشد!+عکس اولین جلسه بازجویی از متهمان مرگ دختر 6 ماهه در بیمارستان مفید در دادسرای جنایی رئیس جمهور روز دانشجو مهمان دانشگاه شهید بهشتی می‌شود پرداخت تا 4 میلیون تومان به هر خانوار تا شب یلدا واکنش داریوش فرضیایی به آهنگ جدید ساسی/عمو پورنگ، ساسی مانکن رو شست و پهن کرد+عکس حمله خونین ببر به عوامل برنامه تلویزیونی در باغ وحش صفادشت کشف بقایای معبد جادوگران سلطنتی در انگلستان+عکس اسفراین پایتخت پهلوانی کشتی باچوخه کشف گنجینه‌ ارزشمند و نفیس مومیایی مصری با روکش طلا باستان شناسان را شگفت زده کرد+عکس این زن 75 ساله 50 سال است که حتی یک لقمه نان هم نخورده/ خوشتخوار و گیاهخوار شنیده بودیم ولی این دیگه نوبرشو آورده+عکس زنان اشراف زاده ایستاده بر معبد یونان باستان که شهرت جهانی دارند+عکس این زن سیب قرمز زایید/ شوک جهان از رکورد ریزترین نوزاد جهان +عکس کشف اسکلت 15 سانتی متری یک دختربچه+عکس کشف قبرهای 6500 سالۀ «بدون اسکلت» در مرزهای قطب شمال نرگس کلباسی از ایران رفت +عکس/ بچه‌هایم در هند را گرفتند و در ایران نگذاشتند خانه کودک داشته باشم
منتخب روز   
ادعای کذب درباره رهبر انقلاب /چه کسی گفته بود یهودی ها را به دریا می ریزیم؟ (فیلم) سکانس خنده دار از هزینه های رحمت برای نوسازی دهن فهیمه در سریال پایتخت/ نقی و ارسطو هاج و واج موندن😅 (ویدئو) انگشت مکیدن خنده دار و بامزه جنین در شکم مامانش هنگام سونوگرافی/ دل آدم قیلی ویلی میره براش😍 ویدئو خنده دار و بانمک از لاک زدن دختر بچه به مرغ زنده که قلب همه رو اکلیلی کرد😍این بچه در آینده ناخنکار میشه احتمالا😂 (فیلم) حضور پلیس راهنمایی و رانندگی با لباس بابانوئل سر چهارراه (فیلم) ایده خلاقانه دانش آموز با استعداد ایرانی با قوطی ساندیس وقتی صدای موتور درمیاره/ لامصب انگار موتور قورت داده😁 (فیلم) خوانندگی راننده سرویس خوش اخلاق به زبان کردی برای دانش آموزان/ فریده کیه انقدر روش تاکید داره؟😂 (فیلم) ابتکار جالب یک رستوران کانادایی در نورپردازی خلاقانه برای جلب رضایت مشتری/ آدم دلش میخواد فقط نگاه کنه😍 تنها شعری که استاد شهریار آن را خواند و گریه کرد/ پیرم و گاهی دلم یاد جوانی میکند+ویدیو (فیلم) ثروتمند ترین کودک کار سرچهارراهی در تهران که ماهانه بیشتر از 50 تا 70 میلیون تومان درآمد دارد! (فیلم) غوغای آوازخوانی آقای دکتر ایرانی با صدای بهشتی در پارکینگ مرکز خرید/ تشویق دسته جمعی کارکنان حق این صدا رو ادا کرد (فیلم) حرکت زیبا و منصفانه کاسب قدیمی بازار تبریز/ هنوزم تو دنیا از این آدمای خوب پیدا میشه😍