ساعدنیوز
ساعدنیوز

ظهور خوفناک «انگشت مرگ» در اعماق اقیانوس+ تصاویر عجیب

  پنجشنبه، 03 فروردین 1402   زمان مطالعه 1 دقیقه
ظهور خوفناک «انگشت مرگ» در اعماق اقیانوس+ تصاویر عجیب
ساعدنیوز: برینکل، انگشت مرگی که هر چیزی را در کف اقیانوس لمس کند منجمد می‌کند و منجر به مرگ گونه‌های بیشماری می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ساعدنیوز، اگرچه این پدیده از دهه 1960 تاکنون شناخته شده است اما برینکل‌ها به ندرت ثبت شده‌اند. این پدیده تنها در شرایط خاص در مناطق قطبی زمین، زیر بلوک‌های یخ شناور دریا رخ می‌دهد.

برخلاف آب شیرین منجمد، یخ روی سطح اقیانوس از دو عنصر تشکیل شده است. کریستال یخ نسبتاً خالص است، زیرا آب بیشتر نمک را در طول فرآیند انجماد حذف می کند. آب شور باقیمانده به دلیل دمای انجماد پایین، مایع باقی می‌ماند و کانال‌های نمکی بسیار شور در بلوک یخ متخلخل ایجاد می‌کند.

هنگامی که این یخ دریا می شکافد و آب شور را به اقیانوس های باز می ریزد، برینکل تشکیل می شود. از آنجایی که آب نمک از آب اطراف آن سنگین‌تر است، در حالی که آب نسبتاً شیرینی که با آن در تماس است منجمد می‌شود، به کف اقیانوس فرو می‌رود. این فرآیند به برینکل اجازه می دهد تا به سمت پایین رشد کند.

گاهی اوقات، برنیکل ممکن است به کف دریا برسد، همانطور که در فیلم ضبط شده است. همانطور که رشد می کند، موجودات مختلفی را در اطراف خود صید می کند، مانند جوجه تیغی دریایی و ستاره دریایی.

در فصل‌های زمستان در قطب جنوب، هوای بالای کوه‌های یخ می‌تواند به دمای -20 درجه سانتی گراد برسد. با این حال، در مورد آب دریا که حدود -1.9 درجه سانتیگراد است، همین اتفاق نمی‌افتد.

پدیده انگشت یخی

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
5 مَردی که یک زن مشترک دارند+عکس تاسف آور (255 نظر) غرفه عجیب تبلیغ نوار بهداشتی یک شرکت خاص در بام لند تهران +تصاویر (68 نظر) ازدواج پیرمرد با دختر 9 ساله با لبخند رضایت ! (54 نظر) روزی که شاه در برابر تختی تحقیر شد+عکس غرور آفرین تختی (23 نظر) ورود یک مرد مست به داخل قفس شیر در هند +فیلم (16 نظر) گفتگو با بامزه‌ترین سارق تهران! (15 نظر) تغییر قیافه هانده ارچل بعد از لاغری زیاد (12 نظر) نماز خواندن یک ورزشکار خانم ایرانی وسط یک سالن ورزشی در قرقیزستان +فیلم (12 نظر) این خانم فرانسوی زیبا دست در دست همایون شجریان برای ایران سنگ تمام گذاشت +فیلم (10 نظر) توضیح میرسلیم درباره ساعت 30 میلیاردی اش در صحن مجلس!+عکس (9 نظر) ذوق عجیب یک راننده اسنپ از دیدن عموپورنگ (9 نظر) دست گل جدید آرتام/ گوشی چند میلیونی دنیا جهانبخت رو ترکوند! (6 نظر) پولدارترین مَرد ایرانی کل ثروتش را وقف کرد+فیلم (6 نظر) تیپ کیوت و بامزه آرتام، پسر دنیا جهانبخت و خنده با نمکش (5 نظر) مقایسه جنجالی لباس فاخر همراهان سلطان عمان با تیپ شنبه چهارشنبه مسئولان ایرانی +عکس (5 نظر)