ساعدنیوز
ساعدنیوز

زندگی شیرین زوج دهه شصتی با ۹ فرزند + فیلم

  یکشنبه، 26 دی 1400 ID  کد خبر 188127
زندگی شیرین زوج دهه شصتی با ۹ فرزند + فیلم
ساعد نیوز: در روزهایی که داشتن حتی یک فرزند برای بسیاری از زوج‌های جوان دغدغه بزرگی است، با خانم صادقی مادر ۹ فرزند گفت و گویی خودمانی داشتیم. با مستند تصویری و گزارش این گفت و گو همراه باشید.

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز به نقل از مهر، با جمعی از دوستانم در رثای فرزندهای مان درد دل می کردیم. یکی از مصائب بارداری می گفت و دیگری از سختی های زایمان و بیمارستان و… آن یکی از شیرینی های دوران تربیتش می گفت و خلاصه همه درد مشترک شیرینی داشتیم به نام فرزند. در آن جمع همه مادر بودیم. همه تجربه های قشنگ و سخت داشتیم. بخشی از تجربه ها دقیقاً مثل هم بود. تنها، اختلاف بر سر تعداد فرزندان مان و جنسیت آن ها بود. بین ما دهه شصتی ها اگر کسی سه یا چهار فرزند داشته باشد به عنوان قهرمان فرزندآوری و جسارت شناخته می شود. حال اگر بشنوید که یکی از همین دهه شصتی ها در همین پایتخت خودمان از این جسارت عبور کرده و دل شیر داشته و الان که دی ماه ۱۴۰۰ است نهمین فرزندش را در آغوش گرفته است، مفهوم قهرمان تعداد فرزند برایتان عوض خواهد شد.

زهرا صادقی، متواد ۶۴ دختری از خانواده ای سه فرزنده که در منطقه قیطریه تهران بزرگ شده است. کلاس سوم راهنمایی بوده که پسرعمه اش به خواستگاری می آید و عقد می کنند و بعد از یک سال هم به خانه خودشان می روند تا مانند تمام زوج های خوشبخت زندگی شیرین شان را آغاز کنند.

تمام کردن تحصیلات دیپلم زهرا (که در خانواده فاطمه خطابش می کنند) برای همسر خیلی مهم بود. پس تا اتمام سال پیش دانشگاهی زندگی را با اولویت تحصیلات فاطمه خانم ادامه دادند. تا اینکه در پایان سال تحصیلی و نزدیک ایام کنکور، متوجه می شوند که اولین ثمره زندگی شان در راه است.

اصلاً برنامه ای برای تعداد زیاد فرزند نداشتیم

«فرزند سومم را هم به دنیا آوردم و خداوند یک زندگی پر از شور و نشاط و خیلی روتین را به ما داده بود. دو پسر داشتم و یک دختر. همه می گفتند: «خب دیگه! جنس تون هم جور شد. بچه کافیه براتون» دانشگاه قبول شده بودم و ترم ۳ رشته علوم تربیتی را می خواندم که متوجه بارداری چهارم شدم. انگار شهاب سنگی افتاده بود وسط زندگی ام. تمام برنامه هایم بهم ریخته بود. من تا آن روز برای فرزندانم و زندگی ام چیزی کم نمی گذاشتم ولی حضور فرزند چهارم روتین های ذهن مان را به هم می ریخت. نه می خواستم از مهدکودک و پرستار استفاده کنم و نه منزلم نزدیک مادرم بود که بتوانم روی کمک ایشان حساب باز کنم. خیلی چیزها در ذهنم مرور شد. گزینه های مختلف. ذهن فعال و معترض من سوالات فراوانی را به میان می آورد که آرامش را از من گرفته بود.

«حالا که من بچه نمی خواهم، چرا خدا برای من این برنامه را ریخته؟»

«خواست من با خواست خدا در تعارض بوده؟»

«یعنی خدا من را دوست نداشته که این تقدیر را برایم خواسته است؟»

و...

از آن جایی که هرگز خودم را انسان آرامی نمی دیدم و سازگاری با چشم و گوش بسته در توانم نبود، نمی توانستم آرام بنشینم. من با سه فرزندم تمام نیازهای مادرانه و تجربیات شیرینش را گذرانده بودم و اکنون برای زندگی ای باید آماده می شدم که اولین مخاطب متعجبش خودم بودم. ۴ فرزند؟ خیلی زیاد است! دوستان من اگر یک فرزند نداشته باشند به دوتا بسنده کرده اند! باید پاسخ سوالاتم را پیدا می کردم تا شاید به آرامش برسم. به در و دیوار می زدم و بالا و پایین را می گشتم و با علمای مختلف و انسان های دانا در رشته های دینی و علمی و… به گفت و گو می نشستم. من باید به پاسخ سوالم می رسیدم.

تصویر

وقتی تصمیم به فرزندآوری گرفتیم وضعیت مالی خوبی نداشتیم

به پاسخ سوالم رسیدم؛ امروز با ۹ فرزند با سن های ۱۶، ۱۴، ۱۱، ۹، ۷، ۶، ۴، ۲ سال و ۵ ماه به عنوان یکی از خوشحال ترین آدم های روی زمینم و هر شب قبل از خوابم خدا را شکر می کنم. خدا را شکر می کنم که همسرم را دارم و فرزندانی سالم و صالح خدا به من عطا کرده است. در دورانی که دنبال پاسخ سوالاتم بودم به خیلی چیزها رسیدم و برایم مسجل شد که حضور فرزند برای زندگی من بسیار خوب و پربرکت است. الان که در یک خانه ۱۲۰ متری دوخوابه در استان البرز زندگی می کنم و یک خودروی سمند داریم می توانم بگویم که یکی از خانواده های متوسط جامعه هستیم. اما واقعیت این است که زمانی که تصمیم به زیاد شدن تعداد فرزندان مان گرفتیم اصلاً وضعیت مالی خوبی نداشتیم. همین قدر بگویم که زمانی که من ۶ فرزند داشتم، خانه بسیار کوچک یک خوابه داشتیم و تنها یک موتور وسیله نقلیه مان بود.»

در تمام طول گفت و گو نگاه و منش صبورانه خانم صادقی مرا مبهوت کرده بود. به جز دو پسر بزرگ شان که خارج از منزل بودند، من و ایشان همراه ۷ فرزند در خانه بودیم و هم زمان با مصاحبه، پاسخ به نیازهای بچه ها هم از طرف ایشان انجام می شد. من چون مادر سه فرزندم، سر و صدا و رفت و آمد بچه ها اصلاً خسته ام نمی کند، اما می دانم که برای یک شخص دیگر احتمالاً این هیاهو به چشم می آید. صبوری این مادر، روی خوش و لحن آرام و با عطوفت شان نکته جالب دیگر از شخصیت شان بود.

مصاحبه ما حدود چهار ساعت طول کشید. کاری که اغلب با یک ساعت تمام می شود. دلیلش هم تنها یک چیز بود. حضور بچه ها! بچه ها دائم در رفت و آمد بودند که سر و صداها هم در زمینه فیلم ضمیمه، کاملاً شرایط را بازگو می کند. خالی از لطف نیست اگر بگویم که در نیم ساعت اول، خانه ای تمیز و مرتب و ساکت را دیدم. بچه ها در اتاق بودند و انگار شرایط رسمی و برای حضور مهمان فراهم بود. زمانی که سراغ بچه ها را گرفتم تازه جرقه حضور زده شد، انفجار رخ داد! شور و نشاط و هیاهو در خانه آغاز شد. از اسباب بازی هایی که شبیه رودخانه ای خروشان از اتاق به منتها الیه مرکز پذیرایی سرازیر شد گرفته، تا دوچرخه و سه چرخه هایی که در کنج و زوایای خانه از پارک درآمده بود و در این میدان تک چرخ می زد. این جا زندگی در جریان است. مادر فاطمه هم برای کمک فرزند کوچک را در آغوش گرفته و مدیریت بچه ها را انجام می دهد. بچه ها هم بازی هم اند وتوامان پشتیبان هم. مجتبی (فرزند چهارم) برادرش را برای رفتن به دستشویی یاری می کند و نادیا، سارا را در خوردن بستنی کمک می کند.

همیشه هم زندگی بر وفق مراد نیست

«خیلی ها به من می گویند بعد از ۹ زایمان هنوز بدنت سالم مانده؟ اغلب این سوال در شرایطی پرسیده می شود که خود شخص تصورش از زایمان، تحلیل رفتن بدن فرد است. باید بگویم از آن جا که همسر من سال هاست در زمینه طب سنتی مشغول تحقیق و مطالعه است، هم تغذیه در منزل ما و هم درمان بیماری ها و حتی تقویت بنیه بدن همه افراد را با همین روش پیش بردیم. الحمدلله تا الان نه بیماری های سنگین گرفته ایم و این که اگر بیمار شده ایم سریع و راحت درمان شده ایم. کرونا، سرماخوردگی و آبله مرغان از بیماری های مسری بود که درِ خانه ما را هم زد. یادم هست که ابراهیم (فرزند ارشد) کلاس دوم بود که از مدرسه آبله مرغان را سوغات آورد برایمان. آن موقع چهار فرزند در خانه داشتم. به همین دلایل که ذکر کردم، بچه های من در این بیماری ها خیلی اذیت نشدند. در کرونا و سرماخوردگی ها هم همین طور. ما در خانه اغلب سعی داریم از خوردن سردی ها و گرمی ها در کنار مصلح (اصطلاحی در طب سنتی با مفهوم: نوعی مکمل غذاها برای هضم و آسیب کمتر) استفاده کنیم. از حبوبات و لبنیات و مواد غذایی ای که سلامت بیشتر را ارمغان دارند و کم تر عوارض بد روی بدن دارند در طبخ غذاها استفاده می کنیم. این که برای هر وعده، غذایی مصرف کنیم که حتماً شامل برنج و گوشت باشد در خانه ما دیده نمی شود.

در مورد روابط بچه ها هم بعضی اوقات بین خودشان اختلافاتی پیش می آید. طبیعی است. اما این که همیشه در خانه ما دعوا و کشتی و درگیری بین بچه ها باشد، نه این نیست. چالش های پسر بزرگم کمی در این روزها مرا درگیر کرده که آن هم در همه خانه ها هست. پسر بزرگ من در سن نوجوانی و ورود به جوانی است و طبیعی است که سوالات هویتی داشته باشد و در دورانی است که می خواهد جایگاه خودش در جامعه و اطراف را پیدا کند.

از نظر اقتصادی الحمدلله مشکل ویژه ای نداریم و برای گذران روزمره و نیارهای اساسی زندگی دست مان به دهان مان می رسد. در دوران کرونا و آموزش مجازی، همه بچه ها در ابتدا با یک گوشی سر می کردند. اما دیدیم تداخل ساعات درسی زیاد شد. برای دو پسر بزرگ تر هر کدام یک گوشی گرفتیم و برای ۴ فرزند کلاس ششمی، چهارمی، دومی و اولی هم با هم یک گوشی داریم.

تصویر

قوانین خانه ما!

وجود قانون در هر اجتماعی لازم است. هم برای حفظ نظم و هم برای حفظ حقوق افراد. این جا هم قوانین خودش را دارد. چون با وضع قانون هم تکلیف من در خانه مشخص است و هم تکلیف فرزندم.

-اگر سفره پهن باشد، تمام افراد خانه باید دور سفره جمع شوند. حتی اگر گرسنه نباشند و یا غذا خورده باشند.

- استفاده از گوشی برای هر فرد تنها دو ساعت مجاز است.

-تمام افراد هر جایی که رفته باشند تا قبل از غروب آفتاب باید خودشان را به منزل برسانند.

-برای ساعت خواب هم قانون داشتیم که در دوران کرونا این موضوع به شدت نقض شد و احترام به قانون کم رنگ شد.

راستی! اینجا خانه ای بدون تلویزیون است. بله درست خواندید. در این خانه تلویزیونی وجود ندارد.

از ابتدای ازدواج ما تلویزیون تهیه نکردیم، چون من و همسرم (دکتر داوود) خیلی اهل دیدن تلویزیون نبودیم. تا چند سال بعد از ازدواج و زمانی که اولین فرزندمان را داشتیم. یکی از اقوام به عنوان سوغات از یک سفر به ما یک تلویزیون هدیه داد. چند سالی هم در خانه مان بود اما چون اهل استفاده از تلویزیون نبودیم اغلب کنجی از خانه خاموش مانده بود. چون بعد از فرزند سومم دیگر برای ما جایی نداشت، به کسی هدیه اش دادیم که از آن استفاده می کرد.

سرگرمی در این خانه فقط با بازی بین خواهرها و برادرهاست. حتی استفاده از گوشی و بازی های دیجیتال هم خیلی مرسوم نیست.

تفریح های ویژه

مسافرت مهم ترین تفریح خانواده ماست. این که اغلب به خاطر شغل همسرم به شهرهای مختلف دعوت می شویم باعث شده مسافرت های ویژه ای را تجربه کنیم. آخرین مسافرت ما بندرعباس بود که دو روز آنجا و دو روز قشم و… همین طور می گردیم در شهرها. این مدل سفر باعث شده با شرایط زندگی و رسم ورسوم و عادات درست و غلط شهرهای مختلف خیلی خوب آشنا شویم و سفر ما تنها به بازدید از مراکز تفریحی و زیارتی و سیاحتی نمی شود. برکت را در همین ها هم می شود دید. برکت فقط مشاهده کردن پول و مسکن و ماشین و… نیست. ما انسان ها عادت کردیم، اغلب فقط برکت مادی را می بینیم. من در زندگی خودم برکات معنوی و برکات نوع دیگر زیادی را دیدم که همین نوع سفر و ارتباط با آدم ها هم دسته ای از آن هاست. باید برکات را در زندگی پیدا کرد! و از دیدن آن ها حال خوب یافت. رمز خوش گذشتن در این سفرها هم این است که من اهل سخت گرفتن مسائل نیستم. همیشه کارها را ساده و راحت می گیرم. البته کلاً در زندگی این منش را دارم.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

59 دیدگاه
  دیدگاه ها
نرگس
1 سال پیش

من هم یک دهه شصتی با هشت تا خواهر برادر هستم حس خیلی خوبه ولی خودم تحت تاثیر تبلیغات قرار گرفتم و سه تا بیشتر نیاوردم حالا پشیمونم
بازدید کننده
2 سال پیش

خدا کمکتون کنه از هر نظر
:|
2 سال پیش

خدا بیشترش کنه ایشالله به ۲۰،۳۰ تا هم برسه
بازدید کننده
2 سال پیش

چه زندگی تکراری و یکنواختی صبح به صبح بکار بچه ها برس و شب دیر وقت خسته اگه فرصتی شد بخواب.
Z
2 سال پیش

خدا حفظشون کنه درپناه خدا
بازدیدکننده
2 سال پیش

دعاکنید خدا به همه اونهای که ندارن بچه بده ویکیش هم بده بچه من 🙏
بازدیدکننده
2 سال پیش

احسنت به شما انشاءالله که عاقبت بخیر باشید برای ما هم دعا بفرمایید
ارمیتا
2 سال پیش

خدابهتون تن سالم بده
هموطن
2 سال پیش

خدا به فرزندانتون رحم کنه انشاالله
ناشناس
2 سال پیش

در پاسخ به: خدا عقل بده😐🤲🏻
چقدرشمادیدگاهه منفوری داریدمتاسفم براتون
ناشناس
2 سال پیش

احسنت به این زوج خداحفظتون کنه باعث افتخارهستند
بازدیدکننده
2 سال پیش

ماشاالله خداوندحفظتون کنه در پناه آقا امام زمانمون عجل الله تعالی فرجه الشریف باشیدالهی آمین
بازدیدکننده
2 سال پیش

حسودیم شد
بازدیدکننده
2 سال پیش

آفرین دارین
Gelareگلاره
2 سال پیش

ذهنم خیلی درگیر شد تنظیم خانواده خوندی
نغمه
2 سال پیش

وای چه حوصله ایی!؟ چه اعصابی!؟ مگه بدون تلویزیونم میشه آخه!؟ چه زندگیه این!؟
Gelareگلاره
2 سال پیش

خدا قوت موفق باشین
بازدیدکننده
2 سال پیش

سلام من که اعتراف میکنم حسودیم شد
بازدیدکننده
2 سال پیش

اگه آنقدر خوب تونستید بچه ها رو تربیت کنید خیلی هم عالیست.والا من دوتا دارم و نتونستم درست تربیتشون کنم وپیش خدا شرمنده ام
بازدیدکننده
2 سال پیش

ازدواجشون مشکل وای با کی چه جوری با این شرایط .
بازدیدکننده
2 سال پیش

دم شما گرم با این آرزوی قشنگت الهی آمین یارب العالمین
بازدیدکننده
2 سال پیش

در پاسخ به: خدا عقل بده😐🤲🏻
خدا به شما هم عقل بده
بازدیدکننده
2 سال پیش

آمین یا رب العالمین
بازدیدکننده
2 سال پیش

الهی آااااااامین
بازدیدکننده
2 سال پیش

الهی آمین
بازدیدکننده
2 سال پیش

هموطنان عزیز خواهشا سرتون تو لاک خودتون باشه و براشون آرزوی خوشبختی و عاقبت بخیری کنید و از خداوند خواستار رزق و روزی حلال و فراوان و از همه مهمتر سلامتی برای این خانواده باشین که به ولله چیزی ازتون کم نمیشه
بازدیدکننده
2 سال پیش

الهی که داغشون رو نبینید الهی که خوشبخت و عاقبت بخیر بشن
بازدیدکننده
2 سال پیش

سخته ک خیلی
بازدیدکننده
2 سال پیش

آمین
بازدیدکننده
2 سال پیش

همیشه شاد بمونید
بازدیدکننده
2 سال پیش

ان شاالله
نگار
2 سال پیش

موندم با این خرج های بالا چجوری میخواد جهاز جور کنه
بهار
2 سال پیش

خوشبحالتون من 11ساله بچه دار نشدم،😞😞😞کاش خدا هوای ما رو هم داشت
مامان طاها
2 سال پیش

خداوند منان حفظتون کنه..صاحب قرآن نگهدارتون باشه...ماشاالله😍😍😍
بازدیدکننده
2 سال پیش

فرزند زیاد برکات زیادی دارد .. اگر مشکلات امروز را ندیده بگیریم ..فرزند زیاد آوری جز عذاب وجدان در قبال تهیه ابتدایی ترین مایحتاج فرزندام چیز دیگری بهمراه ندارد..واقع بین تر باشیم
پ
2 سال پیش

لابد وضعیت مالیشون خوبه که تونستن ، الان تو این اوضاع اقتصادی یه بچه رو با بدبختی میشه بزرگ کرد
بازدیدکننده
2 سال پیش

کاش پدر و مادر من هم این کارو می کردند تا الان اینقدر تنها نباشم با این همه امکانات
بازدیدکننده
2 سال پیش

خیلی خوب زندگی هرکس به خودش مربوطه موفق باشید
بازدیدکننده
2 سال پیش

الهی امین
بازدیدکننده
2 سال پیش

درپناه خدا همیشه شاد باشید ⚘🌷
نا شناس
2 سال پیش

وایییییی خدا بچه خوبه ولی ن نه تا یا حسییییییییییییییییییییین
بازدیدکننده
2 سال پیش

ماشالا به شما انشالله که خدا حفاظتون کنه در پناه قرآن باشید
پریسا
2 سال پیش

اول ببینید اون دو تا احساس خوشبختی میکنن یا نه.
بازدیدکننده
2 سال پیش

واقعاً باعث شرمندگی است
سعیده
2 سال پیش

دقیقا .....افتخارم میکنه
بازدیدکننده
2 سال پیش

عالی
بازدیدکننده
2 سال پیش

خداشماوبچه هاتون راحفظ کنه
لیلا
2 سال پیش

کاش دوباره فرزند آوری متعدد در خانواده های ایرانی باب بشه
یاسین
2 سال پیش

خسته نباشیدخدا قوت دلاور
لیلا
2 سال پیش

خوش بحالتون ،واقعا چه کار خوبی ،فرزند زیاد محاسن زیادی داره،کاش منم جوون که بود بجای دوتا بچه ۴تا نیاوردم
ناشناس
2 سال پیش

بسیارعالی سلامت وموفق باشید
بازدیدکننده
2 سال پیش

ماشاالله امیدورام این زن وشوهر وبچه هاشون عاقبت بخیر وموفق موید باشند ودرسایه امام عصر(عج)قراربگیرند
بازدیدکننده
2 سال پیش

امیدوارم هیچ وقت مدیونشون نشید الهی امین
بازدیدکننده
2 سال پیش

ماشاالله داره
بازدیدکننده
2 سال پیش

در پاسخ به: خدا عقل بده😐🤲🏻
امیدوارم خدا اول به خودت عقل بده
هیراد
2 سال پیش

ماشاالله خدا قوت انشالله عاقبت به خیر شوید
M.M
2 سال پیش

الهی درکنار هم شادباشید...
بازدیدکننده
2 سال پیش

خدا عقل بده😐🤲🏻
بازدیدکننده
2 سال پیش

بسیار عالی عاقبت به خیر باشید . د
پربحث های هفته   
عرض ارادت احساسی و عیادت بازیگران و ورزشکاران از رهبر معظم انقلاب در بیمارستان+ عکس/ از جواد عزتی و علی ضیا تا علی پروین و بهداد سلیمی (682 نظر) رهبر معظم انقلاب چه میوه هایی را برای حفظ سلامتی خود میل می کنند؟ (201 نظر) خلاقیت خنده دار و هوشمندانه قصاب اهوازی برای فریب گوسفند و قربانی کردنش حماسه آفرید+عکس/ مغز تو رو باید طلا گرفت😂 (83 نظر) خلاقیت بامزه یک پدر ایرانی روی کلید کولر حماسه ساز شد/ این یادداشت بانمک پربازدید شد+عکس (72 نظر) پاسخ جالب رهبر معظم انقلاب به یک سوال: حضرت آقا اصلاً شما فکر می‌کردین که رهبر بشین؟ (60 نظر) دسته گل بزرگ و لوکس رضا گلزار و آیسان خانوم برای افتتاحیه سالن زیبایی ساره بیات +عکس/ واقعا گل کاشتین (53 نظر) نگاهی به مراسم عروسی لاکچری و مفصل دختر بزرگ اردوغان در استانبول+عکس/ چه لباس عروس خوشگلی، چه داماد خوش‌تیپی (52 نظر) میز عزای ساده و بدون تجملات مادر محسن کیایی، مجری برنامه صداتو +عکس/ روحشون شاد چه چهره دلنشینی داشتن (43 نظر) بهترین گردو ایران متعلق به کدام شهر است (42 نظر) شرط جالب رهبر معظم انقلاب برای خواندن خطبه عقد عروس و داماد ایرانی/ ماجرای بخشیدن 86 سکه به آقای داماد چه بود؟ (39 نظر) خلاقیت بی نظیر یک معمار در طراحی خانه ای با الهام از موز/ مغز تو رو باید تو موزه نگه داشت+عکس (34 نظر) ماجرای جالب کارت عروسی فائزه و حمید که به دست رهبر انقلاب رسید/ حرکت تحسین برانگیز عروس و داماد ایرانی برای خرید سرویس طلا+عکس (33 نظر) علی دایی: دکترها گفته بودند شاید زیر عمل زنده نمانم+عکس/ همیشه عضو خانواده پرسپولیس هستم/ همه درآمدم را در ایران سرمایه‌گذاری کردم (26 نظر) روایتی جالب از روز دقیق تولد رهبر معظم انقلاب از زبان خودشان در سالگرد 85 سالگی ایشان+عکس شناسنامه (23 نظر) نگاهی به خانه پدری بدون تجملات محمود احمدی نژاد+ویدیو/ منزلی با چیدمانی قدیمی و حیاطی دلنشین و نوستالژیک (22 نظر)
دیگران می‌خوانند   
تغییر چهره هوش پران ارسلان قاسمی، وحید سریال فاصله ها بعد از 14 سال+عکس رونمایی از دختر زیبا و موطلایی بیژن بنفشه خواه، شوهر جراح خانم شیرزاد سریال ساختمان پزشکان/ دخترش چقدر شبیه اروپایی هاست😍+عکس سورپرایز شدن جالب و عاشقانه حامد آهنگی توسط همسرش/ چه خانوم باشخصیت و اصیلی داره+ویدیو فال انبیاء روزانه چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه 1403 سکانسی از سریال پایتخت که هیچکس راز آن را نفهمید+ فیلم اشتباه مهران مدیری در برنامه اسکار سوژه شد+ فیلم کشف 2 میلیارد تومان دخانیات قاچاق در این شهر افشای راز هوتن شکیبا برای صداسازی «بچه»؛ روش عجیب ایرج طهماسب در کار +فیلم تماس علی دایی با پدر ترانه علیدوستی جوک فی البداهه و خیلی خنده دار یوسف صیادی در برنامه شب آهنگ/ حامد آهنگی از خنده منفجر شد +فیلم خلاقیت هوشمندانه اُوستا نجار در طراحی مجسمه هایی با چوب و تنه ی درخت/ مغزشو باید طلا گرفت +فیلم پاسخ خنده‌دار دانش‌آموز به سؤال دینی؛ چطوری جرأت کرد این رو بنویسه!! + فیلم (عکس) چاوش خان تفنگچی مهربان سریال گیلدخت، در آغوش مادرش با تیپ و استایل امروزی / خوشتیپه، نه؟! (عکس) چهره واقعی و بدون گریم عارفه معماریان، بازیگر نقش دختر محمود نقاش در سریال پایتخت / نقی قبل از هما خواستگاری ایشون رفته بوده! هر آنچه که باید در مورد کابل های شبکه بدانید از کجا، بلیط هواپیما ارزان بخریم؟ پرطرفدارترین گیاهان آپارتمانی برگ پهن برای دکور منزل 3 مورد از شگفت انگیزترین اکتشافات مصر باستان؛ از شهر طلایی تا مقبره نفرین‌ شده جشن عروسی باشکوه و مجلل دختر ناصرالدین‌شاه با تشریفات و ولخرجی فراوان در کاخ گلستان/ این مراسم 130 سال پیش برگزار شد+عکس نگاهی به مراسم عروسی ساده و بدون تجملات پوتین در روسیه+عکس/ از انداختن حلقه طلا به دست عروس تا امضا کردن سند ازدواج رونمایی از عجیب ترین مدرسه دنیا که در آن مارها را جادو میکنند+عکس فال ابجد روزانه چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403 چند قدم برای نظم دهی بهتر به آشپزخانه هایی با فضای کوچک مراقبت‌های پس از بوتاکس صورت؛ نکات کلیدی برای داشتن نتایج بهتر فال شمع روزانه امروز چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403 فال روزانه امروز چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه 1403 رونمایی از خانواده 4 نفری کاظم نوربخش سلمان سریال نون خ/چه خونواده صمیمی و گرمی +عکس رونمایی صاحب قهوه خانه‌ایی در کاشان از تنها نقاشی با خودکار سهراب سپهری+ویدیو/ می تونستم با فروشش زندگیمو تغییر بدم ولی... فال قهوه با نشان روز چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه 1403 3 ترفند کاربردی برای رسوب‌زدایی و نو شدن دوش حمام فال حافظ با تفسیر امروز چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403+فیلم دعوای زن و شوهری نرگس محمدی و علی اوجی تو برنامه زنده/علی اوجی خانم بازیگر رو با خاک یکی کرد + فیلم خلاقیت هوشمندانه شهرداری اهواز در محافظت از درختی قدیمی و کهن+عکس/ با این کارش جذابیت شهر رو چندین برابر کرده👌 دسته گل بزرگ و لوکس رضا گلزار و آیسان خانوم برای افتتاحیه سالن زیبایی ساره بیات +عکس/ واقعا گل کاشتین وان حمام پر از توپ بامزه و رنگارنگ ستاره سادات قطبی/ حرکت جالب خانم مجری برای سرگرم کردن شازده پسرش+ویدیو فیلم لو رفته از رضا گلزار سوپر استار و آیسان خانوم در فرودگاه/ همیشه در شادی و مسافرت یادی کنیم از تبلیغ فوق تخیلی و لوکس گونه پراید با ساخت این کلیپ+ ویدیو/ داره امکاناتش رو در حد بنز به تصویر میکشه تصویری دیده نشده از آمادگی بدنی بالای آیت الله هاشمی رفسنجانی/ماشاالله به این روحیه بالا اولین تصاویر از تتلو در دومین جلسه دادگاهش بدون ذره ای تغییرات در ظاهر و قیافه اش (تصاویر) غول پیکرترین مجسمه های جهان/ مجسمه آزادی پیششون اونقدر کوچیکه که تو این لیست قرار نمیگیره
تیتر امروز   
کشف 2 میلیارد تومان دخانیات قاچاق در این شهر تماس علی دایی با پدر ترانه علیدوستی 3 مورد از شگفت انگیزترین اکتشافات مصر باستان؛ از شهر طلایی تا مقبره نفرین‌ شده رونمایی از عجیب ترین مدرسه دنیا که در آن مارها را جادو میکنند+عکس فال ابجد روزانه چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403 فال شمع روزانه امروز چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403 فال روزانه امروز چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه 1403 فال قهوه با نشان روز چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه 1403 فال حافظ با تفسیر امروز چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403+فیلم فال انبیاء روزانه چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه 1403 کشف اتفاقی چهره 600ساله «بچه‌جن» در توالت یک خانه اولین کشته ی طرح عفاف و حجاب ضدانقلاب شفا گرفت!ماجرای کما و فوت دختر تهرانی در متروی تجریش+فیلم نگهدارندگان گربه در معرض یک بیماری روانی خطرناک / ما نمی‌گیم، پژوهشگران خارجی گفتند! بیوگرافی و زندگی خصوصی پاشا جمالی،مهیار سریال نون خ و همسرش+ تصاویر جذاب و دیدنی رونمایی از هتلی که همه چیزش از طلای 24 عیار است ؛ از وان و توالت گرفته تا غذایی که در آن سرو می شود! / هتل مورد علاقه خانم‌های طلا دوست!
منتخب روز   
فروش ویلای روف گاردن دار و استخر دار حسن جوهرچی، فرهاد سریال فاصله‌ها توسط دخترش در شمال ! / در منطقه‌ای تهرانی نشین!!! سلفی دونفره نعیمه نظام دوست با سلطان کمدی ایران که یکسال حق نداشت منتشرش کنه! / چه ست آدیداسی پوشیده مهران مدیری ... سلفی آسانسوری علیرضا نیکبخت با همسر دومش که بیشتر از جانش او را دوست دارد / کراش دهه هشتاد فوتبال ایران حالا مرد زندگی شده ... (عکس) تعجب کاربران خارجی فضای مجازی از حجاب کامل همسر ستاره لیورپول / دنیا با حجاب جای زیباتری نیست؟ (عکس) بیتابی همسر و فرزندان شهرام عبدلی، بازیگر نقش مهران در سریال فاصله‌ها، بر سر پیکر بی جان او / تو کاری با دلم کردی که فکرشم نمی کردم ... (عکس) همبازی بودن آقای بیاتی، خواستگار فهیمه در پایتخت 5 با بازیگر معروف در فیلم نوستالژیک دهه شصتی / روحش شاد ... ویدئویی باورنکردنی از مرد سومالیایی که با نصف مغزش زندگی می کند/ بیچاره چه بلایی سرش اومده رودررویی با یک تمساح آن‌ هم فقط با یک ماهیتابه +فیلم متقاضیان عمره بخوانند/ آخرین وضعیت و شرایط ثبت‌نام حج عمره 1403 اعلام شد طرح 100 میلیارد پوندی برادر اسامه بن لادن برای ساخت طولانی ترین پل معلق جهان+عکس