ساعدنیوز
ساعدنیوز

زندگی شخصی و خصوصی طناز طباطبایی + عکس های زیبا و جذاب

  سه شنبه، 02 مهر 1398   زمان مطالعه 7 دقیقه
زندگی شخصی و خصوصی طناز طباطبایی + عکس های زیبا و جذاب
طناز طباطبایی در 20 اردیبهشت 1362 در محله ی نیاوران متولد شد و یک خواهر دارد که بزرگتر از اوست.

بیوگرافی طناز طباطبایی

طناز طباطبایی متولد 20 اردیبهشت 1362 در تهران، بازیگر است. فارغ التحصیل لیسانس رشته کارگردانی تئاتر می باشد، بازی را با تئاتر شروع کرد و با سینما دیده شد و با تلویزیون به شهرت رسید . به غیر از بازیگری در سایر عرصه های هنری مانند نقاشی و موسیقی فعالیت دارد. به خوبی گیتار می زند و نقاشی می کشد، تا حدودی در کنار پدرش در عرصه ی بازرگانی هم کار می کند.

تصویر

زندگی طناز طباطبایی از زبان خودش

خانواده اي دارم که هميشه به من چند گزينه مي دهند و مي گويند انتخاب کن و هيچ گاه دست و پايم را براي انجام کاري نمي بندند.

پدرم پس از انتخاب این راه به من گفت :دوست ندارم تو از کوچه و بازار بازيگر شوي. دوست دارم تحصيلات آکادميک داشته باشي و تصميم گرفتم در دانشگاه کارگرداني نمايش و تئاتر بخوانم. دوستان اندک و گزيده اي دارم. به روانشناسي عشق مي ورزم. انسان جسور و آينده نگري هستنم و از زندگي عادي تنفر دارم.در اوقات فراغت خود به گالري هاي عکس و نقاشي مي روم، همينطور فيلم تماشا مي کنم و کتاب مي خوانم. زياد آدم معاشرتي نيستم. منطق خاص خودم را دارم و براساس آن عمل مي كنم، حالا مي خواهد بقيه خوششان بيايد يا نيايد و كمي عصبي هستم.

ازدواج طناز طباطبایی:

قبلا بر این باور بود که ازدواج باعث محدودیت فعالیت هنری اش شده و باعث می شود یک مرحله به عقب برگردد و می گفت اصلا به ازدواج فکر نمیکنم و اگر فرزندي هم داشته باشم بيشتر از خودم دوستش نخواهم داشت به شدت از پير شدن هراس دارم و دوست دارم هميشه جوان و شاداب باشم. نه تنها از پيرشدن جسم که از پيرشدن فکر نيز مي ترسم و از يک جا ماندن و بيهوده بودن متنفرم. ولی حالا می گوید به زندگی فکر می کنم از وقتی سی سالگی را رد کردم بیشتر آرام شدم و به زندگی فکر می کنم البته اینکه بروی بگردی شوهر خوشتیب و پولدار پیدا کنی را قبول ندارم و همان نگاه ازدواج سنتی را بیشتر می پسندم.

تصویر

طناز طباطبایی به هیچ چیز جز بازیگری فکر نمی کند

به هیچ تجربه دیگری جز بازیگری فکر نمی کنم چون باورم این است که یک کار انجام بده اما آن یک کار را درست انجام بده. شاید چون یک کم کمال گرا هستم از انجام کارهای نصف و نیمه و غیر حرفه ای خوشم نمی آید. من از گالری گردی، تماشای آثار هنری، تماشای فیلم تئاتر، کتاب خواندن و سفر ذهن و روحم را تغذیه می کنم تا بتوانم در کارم خلاق تر باشم. اینها به اضافه ورزش یوگا که پای ثابت برنامه روزانه زندگی من هستند.

رفاقت طناز طباطبایی

در رفاقت فوق العاده صبور و همراه است. وفاداری را نسبت به دوستانش به حد کمال می رساند تا جایی که در خوشی و ناخوشی آنها را ترک نمی کند و برای خوشحال کردنشان کم نمی گذارد.

پوشش طناز طباطبایی

همیشه دوست دارم در لباس هایم راحت باشم تا جایی که نمی گذارم لباس های خیلی رنگی با پارچه های پر زرق و برق برایم بدوزند، به شدت طرفدار جدی سادگی هستم. روی حساب همه ی این ها انتخاب هایم را خودم انجام می دهم و از طراح هـای مختلف کـه کارهای متفاوتی دارند خرید می کنم.

تصویر

جنجال بارداری طناز طباطبایی

خانم طباطبایی هنوز ازدواج نکرده و مجرد می باشد، اما انتشار عکسی از اضافه وزن او (عکس بالا) شائبه بارداری اش را منتشر کرد که صحت ندارد و خبر دروغ فضای مجازی می باشد

شروع فعالیت هنری طناز طباطبایی

وقتی 18 ساله بود در کلاس های آزاد بازیگری هیوا شرکت کرد، هنوز یک ماه نرسیده بود که برای بازی در سریال جوانی انتخاب شد و اولین بار جلوی دوربین رفت.در سال 1383 وقتی 21 ساله بود در فیلم دیشب باباتو دیدم آیدا به کارگردانی رسول صدر عاملی دیده شد و با سریال میوه ممنوعه در سال 85 با نقش غزاله شهرت اش شروع شد.

حضور طناز به عنوان یکی از نقش های اصلی در مجموعه ی تلویزیونی «میوه ممنوعه» در کنار بازیگران توانایی مانند علی نصیریان، گوهر خیراندیش و امیر جعفری، توانایی های او را به خوبی در این عرصه نشان داد. اگرچه قبل از این سریال، پیشنهادهای تلویزیونی دیگری هم به او شده بود، ولی به دلیل علاقه ای که به حضور در سینما داشت، تمام آن پیشنهاد ها را رد کرد. اما به دلیل ارادتی که به حسن فتحی، کارگردان فیلم میوه ممنوعه داشت، پیشنهاد ایشان را برای ایفای نقش در این سریال پذیرفت.

در سال ۱۳۸۸ موفق شد جایزه بهترین بازیگر مکمل نقش زن را برای بازی در فیلم صداها به خود اختصاص دهد و توانست با بازی در فیلم «مرهم» به کارگردانی علیرضا داوود نژاد توانایی های بازیگری خود را به بهترین شکل بروز دهد.

تصویر

وی در سال ۱۳۸۹ به طور هم زمان برای بازی در فیلم «گزارش یک جشن» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا و فیلم «پریناز» به کارگردانی بهرام بهرامیان، حضور داشت که هردوی این فیلم ها توقیف شدند.

طناز طباطبایی با حضور در فیلم پرسروصدا و بحث برانگیز «هیس دخترها فریاد نمی زنند!» به کارگردانی پوران درخشنده، در نقش دختری به نام شیرین که در ۸ سالگی مورد تجاوز و آزار جنسی قرار گرفته بود، حضور پیدا کرد. این فیلم در هفته نخست اکران خود، با استقبال بی نظیری مواجه شد و بازی تاثیرگذار طناز طباطبایی بیش از پیش مورد توجه مردم و رسانه ها قرار گرفت. ایشان برای ایفای نقش در فیلم هیس دخترها فریاد نمی زنند، در سال ۱۳۹۱ موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگر زن در کرمان و سنندج و همچنین در همان سال کاندیدای بهترین بازیگر نقش زن در کرمانشاه شد.

بازی طناز طباطبایی در تئاتر

تجربه بازی در تئاتر را داشته اسـت. دراین رابطه میگوید:” فضای تئاتر نسبت بـه سینما بـه مـن اجازه تجربه بیشتری میدهد. بـه اضافه این کـه مـن آن تجربیاتی کـه برای ورود و شناخت و یادگیری بازیگری در مدیوم سینما و تلویزیون لازم داشتم را پیدا کردم. مـن هنوز مدیوم تئاتر را خوب نمی شناختم و کمی با آن برخورد سینمایی می کردم.

اما در کارها یک شب هایي با تماشاچی بی واسطه حرف میزنم و این تجربه نفس بـه نفس بودن با تماشاگر را واقعا دارم لمس میکنم.” او بـه اصل ” کم دیده شدن ولی خوب دیده شدن” بسیار معتقد اسـت. و ترجیح میدهد ۱۰ نفر مخاطب در تئاتر داشته باشد اما همان ده نفر متفاوت بودن نقش وی را تایید کنند تا در سینما مخاطبی میلیونی داشته باشد و آن طور کـه باید و شاید عمل نکند.

تصویر

صفحه اینستاگرام طناز طباطبایی tannaz.tabatabaeei@

در حال حاضر این صفحه تنها صفحه رسمی خانم طباطبایی در اینستاگرام اسـت و بـه دست ادمین بازرسی می شود، پیج هایي با نام ایشان ساخته شده اند و البته فالوورهای فراوانی هم دارند اما رسمی و واقعی نیستند. در آخر مروری داریم بر آخرین فعالیت هـای خانم طباطبایی در فضای مجازی.

تصویر

کارنامه هنری طناز طباطبایی

سینمایی

سال

فیلم

کارگردان

نقش

۱۳۸۳

دیشب باباتو دیدم آیدا

رسول صدرعاملی

طناز

۱۳۸۵

چهارانگشتی

سعید سهیلی

مرجان

۱۳۸۶

دماغ

فرزاد مؤتمن

پگاه

۱۳۸۶

جعبه موسیقی

فرزاد مؤتمن

خانم سعادتی

۱۳۸۶

شب زده

فرزاد مؤتمن

مریم

۱۳۸۷

میزاک

حسینعلی لیالستانی

ستاره

۱۳۸۷

پسر تهرانی

کاظم راست گفتار

لیلی بیدل

۱۳۸۷

صداها

فرزاد مؤتمن

نگار

۱۳۸۷

شیرین

عباس کیارستمی

زن تماشاگر

۱۳۸۸

طهران تهران

مهدی کرم پور

نیلوفر

۱۳۸۹

مرهم

علیرضا داودنژاد

مریم

۱۳۸۹

سرسپرده

بهمن گودرزی

گندم

۱۳۸۹

پریناز

بهرام بهرامیان

۱۳۸۹

گزارش یک جشن

ابراهیم حاتمی کیا

طناز طباطبایی

۱۳۹۰

نارنجی پوش

داریوش مهرجویی

طناز طباطبایی

۱۳۹۰

هفتم

مسعود قراگزلو

نازنین

۱۳۹۱

هیس! دخترها فریاد نمی زنند

پوران درخشنده

شیرین

۱۳۹۲

قطعه ای از سکوت

آریانا رستمی

۱۳۹۲

ساکن طبقه وسط

شهاب حسینی

۱۳۹۲

پنجاه قدم آخر

کیومرث پور احمد

۱۳۹۲

آرایش غلیظ

حمید نعمت الله

لادن

۱۳۹۳

رخ دیوانه

ابوالحسن داوودی

ماندانا

۱۳۹۳

مرگ ماهی

روح الله حجازی

فریده

۱۳۹۴

بیست هفته

مسعود قراگزلو

دکتر

۱۳۹۴

خشم و هیاهو

هومن سیدی

حنا

۱۳۹۴

اروند

پوریا آذربایجانی

۱۳۹۵

ارادتمند؛ نازنین، بهاره و تینا

عبدالرضا کاهانی

بهار

۱۳۹۵

ویلایی ها

منیر قیدی

سیما

۱۳۹۵

میلیونر میامی

مصطفی احمدی

۱۳۹۶

روسی

امیرحسین ثقفی

۱۳۹۷

طلا

پرویز شهبازی

مجموعه تلویزیونی طناز طباطبایی

سال

مجموعه

کارگردان

توضیحات

نقش

۱۳۷۹

ذبیح

عباس مرادیان

۱۳۸۰

جوانی

سعید سلطانی

۱۳۸۲

رانت خوار کوچک

حسین سهیلی زاده

۱۳۸۵

در چشم باد

مسعود جعفری جوزانی

فرنگیس

۱۳۸۶

میوه ممنوعه

حسن فتحی

غزاله فتوحی

۱۳۸۸

پرانتز باز

کیومرث پوراحمد

کاندیدای بهترین بازیگر نقش کمدی

نیکی گلشهر

۱۳۹۲

کلاه قرمزی ۹۲

ایرج طهماسب

میهمان برنامه قسمت هفدهم

طناز طباطبایی

تئاتر طناز طباطبایی

سال

سریال

شبکه

کارگردان

نقش

۱۳۹۱

قلب یخی (فصل سوم)

شبکه خانگی

سامان مقدم

شیوا قائم مقامی

۱۳۹۲

شاهگوش (بیست و هشت قسمت)

شبکه خانگی

داوود میرباقری

گندم شجاعت

جوایز و افتخارات طناز طباطبایی

سال

تئاتر

کارگردان

محل اجرا

جوایز و نامزدی

۱۳۹۰

درس

داریوش مهرجویی

اجرا در تماشاخانه ایرانشهر

۱۳۹۰

کمی بالاتر

آروند دشت آرای

اجرا در تالار حافظ

۱۳۹۱

تن تن و راز قصر مونداس

آروند دشت آرای

اجرا در تماشاخانه ایرانشهر

۱۳۹۲

باغبان مرگ

آروند دشت آرای

اجرا در تالار شمس

کاندیدای دو نامزدی در سی و دومین جشنواره تئاتر فجر

۱۳۹۵

نامه های عاشقانه از خاورمیانه

کیومرث مرادی

اجرا در تماشاخانه پالیز

۱۳۹۷

تروما

افسانه ماهیان

اجرا در تماشاخانه ایرانشهر

۱۳۹۸

جنایات و مکافات

رضا ثروتی

تالار وحدت

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
عرض ارادت احساسی و عیادت بازیگران و ورزشکاران از رهبر معظم انقلاب در بیمارستان+ عکس/ از جواد عزتی و علی ضیا تا علی پروین و بهداد سلیمی (670 نظر) رهبر معظم انقلاب چه میوه هایی را برای حفظ سلامتی خود میل می کنند؟ (185 نظر) پاسخ جالب رهبر معظم انقلاب به یک سوال: حضرت آقا اصلاً شما فکر می‌کردین که رهبر بشین؟ (58 نظر) خلاقیت خنده دار یک ایرانی برای دوخت کاپشن با پتو پلنگی حماسه آفرید/ ایرانی پنجه طلا از هر انگشتش هنر میباره😂 (41 نظر) گریم سخت و سنگین شازده مفخم سریال "گیلدخت"، صالح میرزاآقایی، برای بازی در نقش امام خمینی/ بنظرتون شبیه ایشون شدن؟ (39 نظر) ماجرای جالب کارت عروسی فائزه و حمید که به دست رهبر انقلاب رسید/ حرکت تحسین برانگیز عروس و داماد ایرانی برای خرید سرویس طلا+عکس (27 نظر) خلاقیت بی نظیر راننده مشهدی، با نوشته جالب پشت وانت اش حماسه آفرین شد/ آدم حَظ میکنه از این درک و فهم بالا (27 نظر) روایتی جالب از روز دقیق تولد رهبر معظم انقلاب از زبان خودشان در سالگرد 85 سالگی ایشان+عکس شناسنامه (22 نظر) خلاقیت تحسین برانگیز چوپان برای تردد بدون دردسر گوسفندانش در سطح شهر+ویدیو/ مغز تو رو باید طلا گرفت😂 (19 نظر) مراسم تولد جگرسوز علی انصاریان در خانه ابدی اش و گریه های دلخراش ننه علی/ روحش شاد+ عکس (18 نظر) نگاهی به خونه زندگی لوکس و پُر از عتیقه جات فائزه هاشمی رفسنجانی، دختر مرحوم هاشمی رفسنجانی+ویدیو/ خونه نه، انگار آنتیک فروشیه (12 نظر) روایت جالب رهبر معظم انقلاب از کتاب کرایه کردنشان به مبلغ هر شب 1 قِران+ویدیو/ کتابفروشی ناراحت شد که چرا من هر جلد رو توی یک شب میخونم! (12 نظر) مراسم عقد شیک و منحصربفرد برادرزاده سامان صفاری، امیر سریال دلدادگان/ ایشالا عروسی خودت+عکس (12 نظر) مراسم سالگرد ازدواج ساده و خلوت شاهرخ استخری و خانومش در حیاط باصفا و دلباز خونشون/ عجب کیک شیک و منحصر به فردی+عکس (11 نظر) روایت جالب از زندگی شخصی رهبر معظم انقلاب؛ از پیاده‌روی رهبری در خانه‌شان تا ماجرای عمل جراحی ایشان بدون بیهوشی عمومی (11 نظر)
دیگران می‌خوانند   
کشف 90 خاور زباله از خونه زندگی یک میلیاردر در بجنورد!+فیلم نگاهی به خونه زندگی با کلاس بهداد سلیمی با پله های مارپیچ خانه اش/ سلین خانوم دختر آقا بهداد چه خانوم شده+عکس (فیلم) غوغای دف نوازی زنان و مردان کردستان در روستای زیبای پالنگان/ قطعه ای از بهشت در ایران (ویدئو)گلزار به جای آلارم ساعت با صدای این موجود بیدار میشه! (فیلم) تا حالا فکر کردین گربه‌ها دنیا رو چه شکلی می‌بینن؟/یک دقیقه گربه بشیم! (عکس)کاخ مجلل و باشکوه مهران مدیری با معماری نئوکلاسیک /کلا لاکچری بودن تو خون آقای بازیگره (عکس) شرط عجیب و متفاوت ستاره سادات قطبی برای ازدواج دومش!/ رازی که با این عکس فاش شد! نگاهی به کیک تولد باکلاس و ساده 23 سالگی حدیث پورعابدینی بازیگر سریال گناه فرشته/چه شیک و خلوت+ عکس (فیلم) خلاقیت خنده دار وتحسین برانگیز پزشک ایرانی در آمپول زدن به نوزاد/ سلطان آمپول خودتی و بس! عکس های زیرخاکی و کمتر دیده شده از جوانی مهران مدیری در کنار دوستانش/کلاه خنده دار رضا شفیعی جم دیدن داره 🤣 (عکس) استایل دلبر و لاکچری پسر دنیا جهان ‌بخت و مهراد جم/ عینک دی اند جی میلیونی این بچه رو کجای دلمون بذاریم! خلاقیت منحصربفرد پدر تبریزی در تغییر کاربری شعله اجاق گاز به دوش حمام +ویدیو/ سلطان اختراعات خاورمیانه خودتی و بس😂 (ویدیو) خواستگاری مهران مدیری از نعیمه نظام دوست 29 سال پیش! (ویدئو)خانه فوق لوکس و پُر از عتیقه فائزه هاشمی رفسنجانی، دختر مرحوم هاشمی رفسنجانی/تلفیق مدرن و سنتی معرفی بهترین روش های جراحی لاغری خلاقیت خنده دار کشاورز خوزستانی برای آبیاری سیب زمینی با شلنگ و پنکه رومیزی حماسه آفرید/ مایه افتخاری هموطن😂+فیلم رونمایی از همسر واقعی سعید چنگیزیان بازیگر نقش آصف میرزا در سریال گیلدخت/ چهره اش تو دنیای واقعی چقد آرومه +عکس خلاقیت خنده دار و هوشمندانه قصاب اهوازی برای فریب گوسفند و قربانی کردنش حماسه آفرید+عکس/ مغز تو رو باید طلا گرفت😂 مجله ای نوستالژی که 20 سال قبل پیش بینی بازیگر شدن پژمان جمشیدی را کرده بود+عکس/ تیپ و استایل بازیگرا دیدنیه تفریحات دلچسب گلاره عباسی در جزیره هرمز با لباس محلی و نقاب بندری/ زیبایی و دیگر هیچ😍 کاربرد ورق سیاه st37 در چیست؟ عوامل مؤثر بر قیمت ورق سیاه st37 چیست؟ مدل مانتو باکلاس الهام حمیدی بازیگر سریال یوسف پیامبر با گل های برجسته و رنگ شاد بهاری+ عکس/خانوما ایده بگیرین سکانسی خنده دار از سرِکار گذاشتن نقی توسط ارسطو و رحمت در هتل+ویدیو/ چقدم باورش شده بود😂 کارت شرکت در کنکور سراسری 1403 منتشر شد/ جزئیات دیدار و عیادت هادی چوپان گرگ پارسی از خانواده افشین پیروانی در شیراز/ تنتون سلامت+ عکس (ویدئو) بیماری "گوزن زامبی" یا زوال مزمن / گوزنی که مرده است ولی خودش نمی داند!!! ترسناک‌ترین تمدن‌ تاریخ بشر/ در صورت رو در رو شدن باهاشون تنها کاری که باید میکردی این بود که بال دربیاری و لاغیر! (عکس) خلاقیت حیرت انگیز یک هموطن تهرانی در استفاده از ماشینش برای نشان دادن احساسات عمیقش به گروهک تکفیری داعش (ویدیو) جالبترین و عجیب ترین زوج دنیا/ آقا و خانم کره ای که نزدیک به نیم متر اختلاف قدی دارند!! (ویدیو) فیلمی بسیار نادر از حال و هوای بازار تهران در دوره قاجار (ویدئو) سردترین شهر دنیا معروف به شهر ارواح با دمای منفی 60 درجه / زندگی طاقت فرسا در سیبری (ویدئو) هولناک ترین حوادث ثبت شده با دوربین که باورکردنش سخته!😱 (عکس) قول و قرارهای عاشقانه بهنوش بختیار با خودش، سوار بر موستانگ لاکچری اش (ویدئو) ذوق و شوق وصف نشدنی شهاب حسینی برای داماد شدن/ دوستاش چه سنگ تمومی گذاشتن واسش! (عکس) ایده خلاقانه یک هموطن مغازه دار برای بستن دهن مردم/ قشنگ معلومه از سوالهای دور و بری ها کلافه بوده! (عکس) ترفند دردناک زنان برای از بین بردن غبغب در گذشته/ این مطلب شما رو یاد جمله معروف "بِکُش! خوشگلم کن!" نمیندازه؟ (عکس) خلاقیت بانمک یک مادر برای نشان دادن اینکه فرزندش چقدر خوردنی و خوشمزه ست همه را به خنده واداشت😂 روایتی از کار عجیب زنان قاجار؛ زنان آن دوره چه می‌کردند؟+عکس تغییر استایل فرزاد حسنی در خیابان اصلا قابل شناسایی نبود+ عکس خلاقیت بی نظیر عروس و داماد برای برگزاری عروسی روی اقیانوس حماسه آفرید/ آدم از اینهمه زیبایی حظ میکنه😍👌
تیتر امروز   
ناگفته‌های معلم زبان انگلیسی رهبر معظم انقلاب از زندگی شخصی ایشان؛ از تمرین های منظم و استعداد رهبری در یادگیری تا همیشه آماده بودن بساط چایی در اتاقشان کشف 90 خاور زباله از خونه زندگی یک میلیاردر در بجنورد!+فیلم (ویدئو)گلزار به جای آلارم ساعت با صدای این موجود بیدار میشه! (فیلم) تا حالا فکر کردین گربه‌ها دنیا رو چه شکلی می‌بینن؟/یک دقیقه گربه بشیم! (عکس)کاخ مجلل و باشکوه مهران مدیری با معماری نئوکلاسیک /کلا لاکچری بودن تو خون آقای بازیگره (عکس) شرط عجیب و متفاوت ستاره سادات قطبی برای ازدواج دومش!/ رازی که با این عکس فاش شد! (فیلم) خلاقیت خنده دار وتحسین برانگیز پزشک ایرانی در آمپول زدن به نوزاد/ سلطان آمپول خودتی و بس! عکس های زیرخاکی و کمتر دیده شده از جوانی مهران مدیری در کنار دوستانش/کلاه خنده دار رضا شفیعی جم دیدن داره 🤣 (عکس) استایل دلبر و لاکچری پسر دنیا جهان ‌بخت و مهراد جم/ عینک دی اند جی میلیونی این بچه رو کجای دلمون بذاریم! (ویدیو) خواستگاری مهران مدیری از نعیمه نظام دوست 29 سال پیش! (ویدئو)خانه فوق لوکس و پُر از عتیقه فائزه هاشمی رفسنجانی، دختر مرحوم هاشمی رفسنجانی/تلفیق مدرن و سنتی کارت شرکت در کنکور سراسری 1403 منتشر شد/ جزئیات ترسناک‌ترین تمدن‌ تاریخ بشر/ در صورت رو در رو شدن باهاشون تنها کاری که باید میکردی این بود که بال دربیاری و لاغیر! رئیس جمهور: ایران مصمم به برداشتن گام‌های جدید در توسعه روابط با کشورهای همسایه است بایدن برای منصرف‌کردن ایران از حمله به اسرائیل التماس می‌کرد