ساعدنیوز
ساعدنیوز

ضرغامی: راه ارتباط با جوانان "باتوم" نیست/ علاقه ای به قضاوت شورای نگهبان درباره من ندارم

  یکشنبه، 09 بهمن 1401   کد خبر 240162
ضرغامی: راه ارتباط با جوانان "باتوم" نیست/ علاقه ای به قضاوت شورای نگهبان درباره من ندارم
ساعدنیوز: هتک حرمت وزیر میراث فرهنگی توسط یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در اعتراض به روش تعامل ضرغامی با مردم و پشت کردن به افراطیون، بازتاب خبری بسیاری داشته است. جلوگیری از پوشش خبری این حادثه توسط نمایندگان دیگر، یکی دیگر از حواشی روزهای اخیر بوده است. حالا ضرغامی در یک رشتو در توئیتر به تمام ابهامات پاسخ داده است.

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی ساعدنیوز، عزت الله ضرغامی وزیر معتدل کابینه رئیسی به دلیل تعامل مؤثر و به روز با قشرهای مختلف مردم در مرکز سیبل حمله افراطیون و تنش طلبان قرار گرفته است. حمله در فضای مجازی به او این بار در صحن مجلس شورای اسلامی و از سوی یکی از به اصطلاح نمایندگان مردم در مجلس صورت گرفته است. حمله به خبرنگاران صدا و سیما و جلوگیری از پوشش خبری درگیری فیزیکی یکی از نمایندگان با ضرغامی نشان از عمق فاجعه ای است که در خانه ملت در جریان است. گروهی افراطی که سعی در تداوم تنش ها در متن جامعه دارند و قصدی برای تعدیل مواضع جهت همدلی با اقشار خاکستری و ایجاد یکدلی برای مبارزه با دشمن خارجی ندارند. ضرغامی در واکنش به این موضوع در توئیتر خود نوشت:

پاسخگوی دوستان خوبم هستم. کوتاه، گزاره ای و ناظر به شبهات و ابهاماتی که در فضای رسانه ای منتشر شده و برای ثبت در تاریخ:

1- در مورد جذب قشر خاکستری باید بگویم که من خودم جزو قشر خاکستری هستم و به آن افتخار می کنم و با کسانی که خودشان را قبّه ی نور دانسته و دیگران را رنگ بندی می کنند، مرزبندی دارم. ملت از این رنگ بندی ها خیری ندیده است!

۲- در مورد انتخابات بدانید که اجمالاً ریاست جمهوری در ایران دو دوره ای است؛ در سال ۱۴۰۸ من هفتاد سال دارم و مناسب این مسؤولیت نیستم. نه شورای نگهبان صلاحیت من را احراز می کند و نه دیگر علاقه ای به قضاوت آنان در مورد خودم دارم.

۳- آقای رئیسی نماینده ی جبهه انقلاب است. خدای نکرده شکست او، ضربه ی جبران ناپذیری برای همه خواهد بود. کسی گمان نکند که می تواند زودتر از این هشت سال، آلترناتیو باشد.

۴- منت گذاشتن برای پست وزارت و حضور در دولت، برای کسی که بارها این واحد را پاس کرده، به صواب نیست! بیش از هر زمان به جمله امام علی (ع) که فرمود: "دُنْیَاکُمْ هَذِهِ أَزْهَدَ عِنْدِی مِنْ عَفْطَةِ عَنْز" رسیده ام؛ جز خدمت شبانه روزی به مردم، به چیز دیگری فکر نمی کنم.

۵- روش من در تعامل با مردم ذاتی است؛ نمی توانم غیر از این باشم. ما را از خودمان نترسانید! همین هستم که می بینید. عمل به سفارش رهبری در همراهی با مردم نباید اینقدر هزینه داشته باشد.

۶- هم خوانی اشعار آیینی با محتوای متعالی، چه در نمایشگاه دستاوردهای بانوان دولت و چه دختران جوان بسیجی در میدان پاستور، حتماً کار خوبی است. (هر دو ویدیو در صفحات شخصی من هست.)

۷- جمله ی بدیهی "هرکس تحریک می شود نگاه نکند" مرّ صریح دستورات شرعی و موضع امام خمینی (ره) در مورد آن سریال معروف است. رساله بخوانید: "نظر کردن به وجه و کفین بدون قصد ریبه جایز است" صدها سال است که مراجع بزرگ شیعه در مورد این ملاک، فتوا داده اند!

۸- اداره ی حکومت باید با نگاه "اضعف مأمومین" باشد. برخی سخت گیری های حداکثری را برای زندگی شخصی خودمان حفظ کنیم؛ سخت گیری به مردم، نتیجه اش همین است که می بینید!

۹- راهی جز گفتگو نداریم و به تعبیر رهبر انقلاب "لسان قوم" داشته باشیم و بدانیم که راه ارتباط با جوانان "باتوم" نیست. حداقل در جبهه ی انقلاب به توصیه ی رهبری عمل کنیم.

۱۰- تذکر، سؤال و استیضاح حق نمایندگان مجلس است. اما با نماینده ای که هتاکی و اقدام به درگیری فیزیکی را بخشی از حقوق نظارتی خود می داند، چه باید کرد؟ البته حساب ایشان از سایر نمایندگان محترم که تعداد زیادی از آن ها مستقیم و غیرمستقیم از این رفتار برائت جستند، جداست.

۱۱- امر به معروف و نهی از منکر ضرورت دین است؛ آداب آن را بیاموزیم و به جای سلیقه های شخصی، فقط بر اساس آنچه شرع مقدس می گوید، عمل کنیم. مردم را نسبت به دین خدا بدبین نکنیم که مدیون شهدای گرانقدرمان خواهیم شد.

نیمه شب گذشته پس از سفر طولانی به "داراب" و "فسا"، زمانی که به تهران بازگشتم، احساس کردم نوشتن این چند جمله ضروری است. بیان این دیدگاه ها برای میراث فرهنگی ناملموس و توسعه ی گردشگری به شدت لازم و مرتبط است. سیدعزت الله ضرغامی یکشنبه - ۹ بهمن ۱۴۰۱

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
5 مَردی که یک زن مشترک دارند+عکس تاسف آور (102 نظر) غرفه عجیب تبلیغ نوار بهداشتی یک شرکت خاص در بام لند تهران +تصاویر (88 نظر) رقص فرح پهلوی در جشن بی شرمانه ! (69 نظر) ازدواج پیرمرد با دختر 9 ساله با لبخند رضایت ! (38 نظر) دست گل جدید آرتام/ گوشی چند میلیونی دنیا جهانبخت رو ترکوند! (33 نظر) تغییر قیافه هانده ارچل بعد از لاغری زیاد (12 نظر) نماز خواندن یک ورزشکار خانم ایرانی وسط یک سالن ورزشی در قرقیزستان +فیلم (11 نظر) روزی که شاه در برابر تختی تحقیر شد+عکس غرور آفرین تختی (10 نظر) این خانم فرانسوی زیبا دست در دست همایون شجریان برای ایران سنگ تمام گذاشت +فیلم (10 نظر) گفتگو با بامزه‌ترین سارق تهران! (9 نظر) ذوق عجیب یک راننده اسنپ از دیدن عموپورنگ (8 نظر) حرکات بانمک آرتام پسر دنیا جهانبخت داخل ماشین قرمز لوکسش (7 نظر) ورود یک مرد مست به داخل قفس شیر در هند +فیلم (7 نظر) توضیح میرسلیم درباره ساعت 30 میلیاردی اش در صحن مجلس!+عکس (5 نظر) تیپ کیوت و بامزه آرتام، پسر دنیا جهانبخت و خنده با نمکش (4 نظر)