افشای راز 4 زن در زندگی شخصی آیت الله رئیسی که سبب عاقبت بخیری او شدند

  چهارشنبه، 09 خرداد 1403 ID  کد خبر 390556
افشای راز 4 زن در زندگی شخصی آیت الله رئیسی که سبب عاقبت بخیری او شدند
ساعد نیوز: مادری مهم‌ترین نقش عالم خلقت است، این مادر است که یک شهید می‌پروراند و این همسر است که قبای شهادت بر تن همسر می‌پوشاند. در این گزارش از زنانی که از رئیس جمهور یک شهید جمهور ساختند، برایتان می‌گوییم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ساعد نیوز به نقل از فارس، از روزی که رئیس جمهور، شهید جمهور شد، از شخصیت والای او کم نشنیدیم. مردی که در مردمداری و مهربانی و خدمت زبانزد است. مرد مجاهدی که قبل از شهادت هم شهید زنده بود و به او لقب سید محرومان داده‌اند، اما کمتر کسی از سبک تربیتی مادر ایشان و از گذشت و فداکاری همسرشان صحبت کرده باشد. شخصیت شهید خادم الرضا سید ابراهیم رییسی برای مردان ما، مسئولین و کارگزاران الگویی بی‌بدیل است و شخصیت مادر و همسرشان برای زنان و مادران ما می‌تواند الگوی تربیتی خوبی باشد. در این گزارش با گفت‌وگو با دکتر «معصومه ظهیری» استاد حوزه و دانشگاه برایتان درباره تاثیر تربیت مادر و همراهیِ همسر در شهید پروری روایت می‌کنیم.

*او یک مادر است

مادر شهید رئیسی، مردی را در دامانش تربیت کرد، که امروز یک جهان را متاثر کرده است. این مادرِ شهید شغل مهمی در جامعه نداشت و تحصیلات خاصی را دنبال نکرده است، بدون شک دلی مملو از توکل داشت که دست تنها و بدون پدر توانست مسیر زندگی را با عشق و ایثار برای فرزندانش بپیماید. در ویدئوهایی که این روزها در فضای مجازی دست به دست می‌شود، می‌بینیم که این مادر نمونه در خانه‌ای ساده و شاید در تلاش و سختی، عمری را به کاری گذراند که از دید خیلی‌ها کار ساده‌ای به نظر می‌آید، اما از دامان او مردی تربیت می شود که الگوست . او یک مادر است. اما به راستی که مادری بزرگترین کار خلقت است و این مادر است که با صفا و فداکاری‌های مادرانه‌اش یک شهید می‌سازد.دکتر معصومه ظهیری استاد حوزه و دانشگاه در این باره می‌گوید: «در بحث‌های تربیت، ذات یک فرزند قبل از انعقاد نطفه‌اش محقق می‌شود. شهید رئیسی از یک مادر سیده و پدر سادات از سلاله اهل بیت متولد می‌شود. خداوند کسانی را که برای ماموریت‌های بزرگ انتخاب می‌کند آب دیده می‌کند. او هم مانند ائمه اطهار و اهل بیت علیهم السلام امتحان‌های بسیاری را از کودکی از سر گذراند. یکی از جنبه‌های تاثیرگذار در زندگی ائمه اطهار، علما و همه خوبان، بستر و دامنی است که در آن رشد می‌کنند، آنجا دیگر مدرک تحصیلی و سواد و شغل خیلی به چشم نمی‌آید، بلکه آن تاثیر و نفوذ، لقمه پاک، کلام دلنشین و مهرورزی و آماده‌سازی فرزند است که بسیار دیده می‌شود.»

هم درس می‌خواند هم کار می‌کرد

شهید رئیسی در یکی از مصاحبه‌هایشان گفته بود که من پدرم را در 5 سالگی از دست دادم، اما مادرم دست تنها من و خواهر و برادرانم را بزرگ کرد و به ما آموخت که از کودکی در کنار درس و تحصیل کار هم کنیم. خودش هم در کودکی در یک مغازه سجاده فروشی مشغول شد. با نگاهی به زندگی شهدا و اهل بیت هم متوجه می‌شوید که انسان‌ها به این توان و ظرفیت مسئولیت‌پذیری نمی‌رسند الا اینکه در کنار و میان مردم باشند. آقای رئیسی از کودکی تا نوجوانی کار کرد و این سختی‌ها و آمادگی‌ها ظرفیتی به ایشان داد که در زمان مسئولیت ریاست جمهوری بسیار خدمت گزار مردم بود. خدمتی که تنها روایت ما نیست، بلکه حکایت تک تک افرادی است که با ایشان برخورد داشتند؛ مثل آن زندانی‌ای که می‌گفت من فکر نمی‌کردم نامه من در یاد آقای رئیسی بماند تا آن کارگری که می‌گفت آقای رئیسی با ما مهربان بود. این مهربانی و لطافت از خانواده نشئت گرفته است.

دلِ شهید به همسر خوش بود

ظهیری می‌گوید: «شهید رئیسی بعد از رشد در دامن مادری مهربان و همه چیز تمام، هنگامی که خودش خانواده تشکیل داد هم از بستر خانواده رشد کرده است همسر ایشان هم سادات است، لذا این شجره طیبه شریان و جریان پیدا کرد. من معقتد نیستم که پشت هر مرد موفقی، زنی است و پشت هر زن موفقی، مردی است، من می‌گویم زن و شوهر کنار هم هستند مثل بازو و دو دست هستند و با هم بار زندگی را بلند می‌کنند. جدا از اینکه خانم علم الهدی خودشان بانوی فاضله، کنشگر فعال و موثر در جامعه است، اما این همراهی آرامش بخش و صبور بودن را در وجود ایشان هم می‌بینید، جمله اولی که ایشان بعد از شهادت آقای رئیسی گفتند این بود که «ایشان خیلی صبور بود»، درحالی که خودشان هم خیلی صبورند.

تمام این فراز و فرودها و نیش و کنایه‌هایی که در زمان خدمت شهید رئیسی می‌شنیدند را نه پاسخی دادند و نه اعتراض و مقابله‌ای کردند، بلکه با یک وزانت و وجاهتی در امور مسئولیتی که داشت همراهی و همدلی کرده است و اثر این آرامشی که شهید دارد، ماموریت‌پذیری، مسئولیت‌پذیری و پاسخگو بودن از اینجا بود که دلش از آن عقبه قرص است. بنابراین تاثیر مادری و مدیریت مادرانه یعنی عمق بخشی و ریشه دواندن، کار مادر است. شریان پاکی و طهارت را مادر در خانه حفظ می‌کند، گوش و چشم و دست پاک را از مادر می‌گیرد. »

*مهربانی شهید ریشه در لطافت دختر در خانه داشت

شاید یکی از دلایلی که شهید رئیسی خیلی مهربان بودند این بود که ایشان در خانه دو دختر داشتند و خود این فضای دخترانه زنانه و مادرانه آن لطف، آرامش و صفا را مضاعف می‌کند. استاد حوزه و دانشگاه می‌گوید: «از مزیت‌های زندگی شخصی شهید این بود که یک مادر پیرو حضرت زهرا (س)، متدین، صبور با سعه صدر بالا، آرام و صبور و اهل تحمل بود.ایشان آستانه تحمل را از مادر یاد گرفت و همین باعث شد که هنگامی که آقای رئیسی در سختی و فشار و تهمت افتاد، با صبوری پاسخ نداد و تنها گفت: «من مثل شما نیستم که آزار و تهمت می‌زنید و من جواب نمیدهم» چون آستانه تحملش بالاست. یکی از ویژگی‌های این مادر و همسر و دختران ایشان و در کنار شهید رئیسی همین بالا بردن تاب آوری و بالا بردن آستانه تحمل ایشان است که از آن فضا بالا آمدند.»دنیای زنان در کنار لطافت‌ها و مهربانی‌هایی که دارد، آنچنان قدرتی دارد که مرد را با عزت می کند. این زنان بدون شک در عاقبت به خیری شهید رئیسی تاثیر چشمگیری داشتند.


دیدگاه ها
  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
مراسم تشییع پدر علی دایی، با حضور چهره های سرشناس و فوتبالی +عکس/ روحش شاد و یادش گرامی (75 نظر) آشپزی سرصبحی مینا مختاری همسر کدبانو و شیک بهرام رادان/ ماشاءالله با یه بچه کوچیک غذاهای جورباجور هم میپزه+عکس (55 نظر) نگاهی به دکوراسیون شیک و اروپایی مراسم سومین سالگرد ازدواج سوگل طهماسبی با رونمایی از تم آبی رنگِ خاصِ جشن+عکس/ مثل همیشه متین و باوقار (54 نظر) کیک تولد خاص و چند بعدی آیسان آقاخانی برای تولد آقا رضا گلزار/ خوشمزه به نظر میرسه+عکس (49 نظر) شکسته شدن قبح شرب خمر و لمس نامحرم در نبود نظارت کافی و پاسخ ساترا (40 نظر) صحبت های تامل برانگیز آقای قرائتی: نکته سنجی های مسعود پزشکیان از زبان ایشان+ویدئو/ وقتی انگشت های دست به ده تا رسید نیاز به حساب و کتاب نداره... (38 نظر) باقالی قاتوق پختن به سبک مینا مختاری، همسر باسلیقه و کدبانوی بهرام رادان+ویدیو/ با یه بچه کوچیک همچین غذایی رو پختن احسنت داره (36 نظر) پذیرایی صمیمانه و ساده رهبر معظم انقلاب از محمود پاک نیت و هنرمندان دیگر ایرانی با شیرینی و چایی در فنجان عینکی+عکس (34 نظر) ناگفته های رهبر معظم انقلاب از کودکی و پدر و مادرشان/ از شعر و قرآن خوانی تا خاطره روز اول مدرسه و والیبال بازی کردن در کوچه (29 نظر) ضیافت شام مردانه محمدرضا گلزار به مناسبت ازدواج برادرش در رستورانی شیک با حضور آقای داماد + عکس/ غذاهای لاکچری و مفصل به انتخاب آقای سوپراستار😍 (19 نظر) در آستانه عید قربان یادی کنیم از خلاقیت خنده دار و هوشمندانه قصاب اهوازی برای فریب گوسفند و قربانی کردنش+عکس/ مغز تو رو باید طلا گرفت😂 (16 نظر) (عکس) آخرین عاشقانه پدرانه حسام محمودی، هادی سریال "گرگ و میش"، برای تولد دختر زیبایش، هانا/ آدم دلش آتیش میگیره واقعا (15 نظر) صحبت های خنده دار آقای قرائتی: گاهی وقتا حرفمون خوبه اما بد تحویل میدیم مثل شربتی که بکنیم تو آفتابه +ویدئو😂👌 (14 نظر) نگاهی به عکس حاج آقا و حاج خانوم های سینمای ایران/ از نیوشا ضیغمی تا رضا گلزار و امیر جعفری در مکه مکرمه (13 نظر) نگاهی به گچبری های مدرن و اروپایی خانه علیرضا بیرانوند در تازه ترین عکس هایی که پسرش منتشر کرده+عکس/ سلیقه اکرم بانو توی انتخاب دکوری و چیدمان حرف نداره😍 (12 نظر)
تیتر امروز   
فال قهوه با نشان روز چهارشنبه 30 خرداد ماه 1403
فال حافظ با تفسیر امروز چهارشنبه 30 خرداد 1403+فیلم
فال ابجد روزانه چهارشنبه 30 خرداد 1403
فال روزانه امروز چهارشنبه 30 خرداد ماه 1403
فال شمع روزانه امروز چهارشنبه 30 خرداد 1403
عکسی از سفر به یادماندنی علی دایی همراه خانواده پرجمعیتش در زمان کودکی/ پدر و مادرشون چقدر جوون بودن +عکس
بیوگرافی و زندگی خصوصی سحر گلدوست، ثریای سریال انتهای شب و همسرش+تصاویر جذاب و دیدنی
دانلود آهنگ جدید "قطب شمال" فرزاد فرزین/ حیف من و تو حیف از این عشق که این شهر حسود اونو ندیدش... +فیلم
نگاهی به زندگی نامه شخصی و سیاسی کاندید ریاست جمهوری/شغل همسر سعید جلیلی چیست؟
پرسه‌های مرد متاهل با دختران خیابانی / عشق زنم را نمی‌دیدم و آزارش می‌دادم
فال انبیاء روزانه چهارشنبه 30 خرداد ماه 1403
اولین ماشین علی دایی قبل از ثروتمند شدنش/ اسطوره فوتبال اصالت را معنا کرد
تذکر جدی دفتر مقام معظم رهبری درباره برخی نقل قول‌های غیر مستند از رهبر انقلاب و مسئولان دفتر ایشان
یک مهاجر افغان با چاقو به مردم جوادیه تهران حمله کرد
بیمارستان رشت دچار حریق شد و 8 بیمار جان باختند + اسامی جان باختگان