ساعدنیوز
ساعدنیوز

آموزش نوشتن رزومه حرفه ای برای بازیگری

  پنجشنبه، 27 مرداد 1401   زمان مطالعه 10 دقیقه
آموزش نوشتن رزومه حرفه ای برای بازیگری
در این مطلب قصد داریم به شما نحوه نوشتن رزومه بازیگری را آموزش دهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

آشنایی با شغل بازیگر

اگر عاشق بازیگری بوده و می خواهید از استعداد و خلاقیت خود استفاده کنید، شغل بازیگری می تواند برای شما مناسب باشد. کار بازیگر جان بخشیدن به شخصیت ها در تئاتر، فیلم، تلویزیون و رادیو است. او از کلمات، حرکات و حالت ها در ایفای نقش ها به صورت طبیعی و قابل باور استفاده می کند. به عبارتی بازیگری به معنای حضور بازیگر بر سر صحنه است. یکی از مهمترین ویژگی بازیگر، مردم شناسی و داشتن شناخت خوب نسبت به انسان ها و جامعه خود می باشد.به عنوان مثال وقتی می خواهد نقش یک فرد بیمار خاص را بازی کند، باید مدتی روی موضوع تحقیق کرده و باشرایط زندگی و خانواده، مشکلات و دغدغه های آنها به خوبی آشنا شود. همچنین بازیگر باید هوش خوب، سرعت یادگیری مناسب، استعداد و ذوق لازم را داشته و همیشه پذیرای نظرات و انتقادات کارگردان و منتقدان باشد. بازیگران توانمند آنهایی هستند که می توانند نقش های متفاوت و گاهی متضاد را به خوبی اجرا کنند. مهم ترین هنر بازیگر، باور پذیر کردن نقش از سوی تماشاگران می باشد. در صورتی که بازیگر مهارت و تسلط خوبی بر کار خود داشته باشد، می تواند این باور پذیری را در مخاطب ایجاد کند. معمولا بازیگران یا در رشته دانشگاهی مرتبط تحصیل کرده و یا دوره های بازیگری را گذرانده اند. البته برخی نیز به صورت تجربی وارد شغل بازیگری شده اند. ساعت کاری بازیگر تقریبا نامنظم است. اغلب تئاترها در شب اجرا می شوند ولی در طول روز نیز بازیگر باید به تمرین و اجرای آزمایشی آن بپردازد. در فیلم و تلویزیون هم معمولا در طول روز باید زمان های زیادی را بین صحنه های فیلم برداری صرف کند.سفرهای کاری در شغل بازیگری، به خصوص در سینما و تلویزیون، زیاد است و گاهی بازیگر مدت زیادی را از خانواده خود دور می ماند.

حالت های مختلف نقاب

وظایف بازیگر

بازیگر زیر نظر یک کارگردان در تیمی از بازیگران و عوامل فیلم کار می کند. ایفای نقش فقط بخش کوچکی از کار یک بازیگر است. وی زمان زیادی را صرف کارهای زیر می کند:

 • تحقیق و بررسی روی نقش خود (برای آشنایی کامل با شرایط و خصوصیات نقش و در نتیجه ایفای بهتر و واقعی تر آن)
 • تمرین
 • دادن تست اولیه
 • ارتباط با مدیر برنامه های خود و یافتن نقش بعدی
 • برخی از بازیگران در کنار بازیگری کارهایی مانند تدریس، عضویت در انجمن های هنری، (گاهی) راه اندازی یک شغل جانبی و... را انجام می دهند.

مهارت و توانمندی های مورد نیاز بازیگری

 • هوش و خلاقیت (بازیگر باید فرد باهوشی باشد تا بتواند سریعا با روند فیلم آشنا و متن فیلمنامه را حفظ کند. همچنین در بسیاری موارد که پیش می آید باید از خلاقیت خود در ایفای نقش بهتربهره بگیرد.)
 • کار تیمی خوب (ساخت هر فیلم، سریال یا برنامه ای مستلزم همکاری تیمی از عوامل مختلف است که بازیگر یکی از آنها بوده و در صورت وجود کار تیمی مناسب، نتیجه خوبی نیز حاصل خواهد شد.)
 • استقامت، انرژی و توان و تناسب بدنی (کار بازیگری یکی از سخت ترین مشاغل است. معمولا ساعات زیاد و متمادی فیلمبرداری انجام می شود و بازیگر باید توان بدنی و انرژی کافی داشته باشد تا خستگی روی کارش تاثیر منفی نگذارد. از لحاظ ظاهری نیز باید تناسب اندامی متناسب با موضوع فیلم داشته باشد به طوری که در برخی فیلم ها باید چاق شود و در برخی دیگر بسیار لاغر)
 • سازگاری و توانایی انطباق سریع با شرایط و افراد ( چون بازیگر هنگام اجرا مرتبا با موقعیت ها و انسان های دیگر در ارتباط است، لحظه های زیاد غیر منتظره ای پیش می آید که باید خود را سریعا با آنها وفق داده و کار را به خوبی پیش ببرد)
 • انضباط و سخت کوشی
 • آشنایی با گروه های مختلف مردم، آداب و رسوم، ویژگی های گفتاری و رفتاری آنها - برای ایفای نقش بهتر و واقعی تر
 • انتقاد پذیری بالا - برای پذیرش نظرات و انتقادهای کارگردان، منتقدان و ...
بازیگری

قوانین یک رزومه بازیگری: از یک عکس خوب گرفته تا داده های راستگو

برای به دست آوردن شغل مناسب ، به رزومه کاملی نیاز دارید. در بازار کار شلوغ امروز ، مهمتر از همیشه ایستادگی در میان رقابت است. هنگامی که رزومه خود را می نویسید ، بسیار مهم است که همه چیز را به درستی بدست آورید ، از سازماندهی قالب گرفته تا جزئیات تجربه کاری خود. برای اینکه مطمئن شوید رزومه شما بی عیب و نقص است ، در اینجا نکاتی برای نوشتن بهترین رزومه ممکن ارائه شده است.

 • اطلاعات شخصی: به آنها بگویید که با شما تماس بگیرند. رزومه کاری شما باید با اطلاعات تماس شما شروع شود. این بسیار مهم است که کارفرمایان بالقوه ، با خواندن رزومه شما ، بدانند که چگونه با شما تماس بگیرند! در بالای رزومه ، نام ، شماره تلفن ، آدرس ایمیل و شهر خود را درج کنید.

 • خودتان را معرفی کنید: خلاصه شخصی ، هر چند اختیاری است ، یک راه عالی برای معرفی خود با یک کارفرما است. این بخش از یک یا دو پاراگراف تشکیل شده است که در آن می توانید دستاوردهای قابل توجه خود را برجسته کرده و با ارزش ترین مهارت های خود را بنویسید. شما باید خلاصه ای از تجربه و توانایی هایتان را در اختیار کارفرمایان قرار دهد و آنها را برای ادامه خواندن قانع کند.
 • مهارت: چه کاری را بهتر انجام می دهید: در بخش مهارت می توانید مهارت های اصلی خود را به شکلی مستقیم لیست کنید. با تمرکز روی مواردی که شما را از رقابت متمایز می کند، مهارت ها و توانایی هایی خود را به نمایش بگذارید. هرچه مهارت های شما مفیدتر و بی نظیر تر باشد ، بیشتر برای یک کارفرما متمایز خواهید شد.
 • تجربه کار: تجربه کار خود را با ترتیب زمانی معکوس نمایش دهید، از آخرین موقعیت خود در قسمت بالای قسمت شروع کنید. عنوان ، مسئولیت ها و دستاوردهای خود را برای هر شغل با تمرکز بر عملکرد و نتایج به جای وظایف توصیف کنید. در توصیف تاریخ کار خود از کلمات عملی مانند "توسعه یافته" ، "تولید شده" و "تحویل شده" استفاده کنید تا توضیحات قانع کننده و تاثیرگذار از تجربه خود ایجاد کنید. برجسته کردن اطلاعات کمی ، مانند معیارهای عملکرد و درآمد ، راهی عالی برای نشان دادن تواناییهای شما است.
 • آموزش: چه چیزی را یاد گرفتید و از کجا آن را یاد گرفتید: در بخش تحصیلات شما باید نام مدارسی را که در آن شرکت کرده اید ، جایی که مدرک تحصیلی خود را که کسب کرده اید و هرگونه مدرک دانشگاهی که به نظر شما با رازش است را، بنویسید. می توانید زمینه های اصلی تحصیل و پروژه های مهمی را نیز که در آن شرکت کرده اید نیز درج کنید. مانند بخش تجربه کار ، تحصیلات شما باید به ترتیب زمانی معکوس نمایش داده شود. جدا از استعداد ، یک بازیگر به مهارت های کاری حرفه ای و دانش نیاز دارد که به او امکان را می دهد تا راهی برای خروج از وضعیت دشوار پیدا کند. یک بازیگر نه تنها در اجراها شرکت می کند، بلکه ، شاید در تبلیغات و فیلم ها، مهمترین چیزی که برای یک بازیگر مورد نیاز است صبر و مهارت بالا است.
 • چگونه ، چرا و از کجا برای رزومه عکس بگیریم: ریش و مو برای عکس رزومه باید چطور باشد؟ اگر در زندگی شخصی ریش ندارید اما با ریش عکس بگیرید و سپس آن را اصلاح کنید (یا برعکس) ،عجیب خواهد بود. دختران همیشه سخت تر از مردان هستند. آنها اغلب مدل مو و رنگ مو را تغییر می دهند. لذا دختران بهتر است دو عکس داشته باشند: با موهای پایین و موهای عقب کشیده شده. گوشواره یا بدون گوشواره؟ اغلب اوقات گوشواره ها توجه زیادی را به خود جلب می کنند. در صورت تمایل می توانید آنها را نگه دارید ، اما باید ساده و کوچک باشند. لباس باید بسیار ساده باشد. بدون نوار ، گل ، لکه و .. .

 • اطلاعات خلاصه: رزومه عالی باید روی یک ورق A4 قرار بگیرد. آژانس های بازیگری دوست ندارند که رزومه های طولانی بخوانند. مسئول انتخاب بازیگران در زمان گوتاهی می گوید : نه، این بازیگر را نمی خواهم. بعضی اوقات اتفاق می افتد که مدیران بازیگران عکس شما را از دست می دهند ، سپس آنها به دنبال شما در میان رزومه هستند و می توانند شما را با تصویر داخل رزومه پیدا کنند. بنابراین بهتر است عکس کوچک خود را در رزومه قرار دهید. نشان دادن مهارت های اضافی حائز اهمیت است: زبانهایی که بلدید ، رانندگی، اسب سواری، بدلکاری، شنا و غیره. اگر آواز می خوانید ، ممکن است برای شما مفید باشد. یکی از بازیگران در بخش "مهارت" توانایی بازی شطرنج را برای خود ذکر کرده بود. و این غیر معمول نیست ، زیرا ممکن است اتفاق بیفتد که کارگردان نیز عاشق شطرنج باشد. او این خط را خواهد خواند و فکر می کند: "عالی! ممکن است بین فیلمبرداری بازی کنیم؟ " حتی می توانید نشان دهید که در یوگا مهارت دارید. چرا که نه؟ به طور کلی یوگا می تواند نظم و انضباط درونی بازیگر را نشان دهد.

 • صداقت و فقط صداقت: شما هرگز نباید دروغ بگویید. اگر در جایی تقلب کنید ، اعتماد به شما از بین می رود. این همچنین در مورد دانش زبانها و قد و وزن صدق می کند - بسیاری از بازیگران تمایل دارند کمی در این نکات اغراق کنند. موردی رخ داد که بازیگر برای یک نقش مناسب بود اما او نشان داد که نمی داند چگونه سوارکاری کند. از او سؤال شد: آیا می تواند یاد بگیرد؟ پاسخ داد كه ترس از اسب دارد. در نتیجه ، یک بدلکار استخدام شد. اگر بازیگر نمی ترسید، به لطف این صداقت بازیگر ، هم در پول و هم در وقت پس انداز می شد. در Game of Thrones ، پسرک مجبور شد آلو را جلوی دوربین بخورد.اما رزومه کودک نشان داد که وی نسبت به برخی انواع توت ها و میوه ها حساسیت دارد. بنابراین ، خدمه فیلم توانستند از بروز حوادث و پیامدهای آنها جلوگیری کنند. به نظر می رسد که اینها مسائل جزئی هستند ، اما در واقعپیش تولید بسیار مهم است. مهمترین چیز در مورد رزومه ، دانش یا مهارت نیست.مهمترین چیز حقیقت است. خیلی اوقات ، یک بازیگر از یک پروژه اخراج می شود زیرا او انتظارات مندرج در رزومه را برآورده نمی کند. هیچ کس دوست ندارد با افراد نامحسوس کار کند. قبل از رفتن به یک انیماتور نمونه (بازیگر) ، توصیه می کنیم تا خود را با آنچه ترجیحات (الزامات) کارفرما می خواهد در متقاضی ببیند آشنا کنید ، پس از آن خواهید فهمید که روی چه چیزی باید تمرکز کنید و بتوانید صحیح تر عمل کنید.

ترجیحات کارفرمایان برای نامزدها برای موقعیت انیمیشن:

 • تجربه کاری در موقعیت مشابه
 • هنر
 • رویکرد خلاق به کار؛
 • ظاهر دلپذیر؛
 • جامعه پذیری؛
 • مسئوليت؛
 • مهارتهای کار گروهی؛
 • موقعیت زندگی فعال؛
 • توانایی کار با کودکان؛
 • سخنرانی صالحانه
 • خلاقیت؛
 • ابتکار عمل؛

ترجیحات کارفرمایان برای بازیگری در ترکیه

 • دختران و پسران جوان و کاریزماتیک از 18 تا 30 سال
 • ظاهر قابل توجه؛
 • تجربه کاری مشابه یک مزیت خواهد بود.
 • دانش زبان انگلیسی در سطح متوسط

مهم است که شما دارای دو عکس به روز (تمام چهره و تمام قد) و همچنین اطلاعاتی در مورد قد و وزن باشید.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
عرض ارادت احساسی و عیادت بازیگران و ورزشکاران از رهبر معظم انقلاب در بیمارستان+ عکس/ از جواد عزتی و علی ضیا تا علی پروین و بهداد سلیمی (682 نظر) رهبر معظم انقلاب چه میوه هایی را برای حفظ سلامتی خود میل می کنند؟ (201 نظر) خلاقیت خنده دار و هوشمندانه قصاب اهوازی برای فریب گوسفند و قربانی کردنش حماسه آفرید+عکس/ مغز تو رو باید طلا گرفت😂 (83 نظر) خلاقیت بامزه یک پدر ایرانی روی کلید کولر حماسه ساز شد/ این یادداشت بانمک پربازدید شد+عکس (72 نظر) پاسخ جالب رهبر معظم انقلاب به یک سوال: حضرت آقا اصلاً شما فکر می‌کردین که رهبر بشین؟ (60 نظر) دسته گل بزرگ و لوکس رضا گلزار و آیسان خانوم برای افتتاحیه سالن زیبایی ساره بیات +عکس/ واقعا گل کاشتین (53 نظر) نگاهی به مراسم عروسی لاکچری و مفصل دختر بزرگ اردوغان در استانبول+عکس/ چه لباس عروس خوشگلی، چه داماد خوش‌تیپی (52 نظر) میز عزای ساده و بدون تجملات مادر محسن کیایی، مجری برنامه صداتو +عکس/ روحشون شاد چه چهره دلنشینی داشتن (43 نظر) بهترین گردو ایران متعلق به کدام شهر است (43 نظر) شرط جالب رهبر معظم انقلاب برای خواندن خطبه عقد عروس و داماد ایرانی/ ماجرای بخشیدن 86 سکه به آقای داماد چه بود؟ (39 نظر) خلاقیت بی نظیر یک معمار در طراحی خانه ای با الهام از موز/ مغز تو رو باید تو موزه نگه داشت+عکس (34 نظر) ماجرای جالب کارت عروسی فائزه و حمید که به دست رهبر انقلاب رسید/ حرکت تحسین برانگیز عروس و داماد ایرانی برای خرید سرویس طلا+عکس (33 نظر) علی دایی: دکترها گفته بودند شاید زیر عمل زنده نمانم+عکس/ همیشه عضو خانواده پرسپولیس هستم/ همه درآمدم را در ایران سرمایه‌گذاری کردم (26 نظر) روایتی جالب از روز دقیق تولد رهبر معظم انقلاب از زبان خودشان در سالگرد 85 سالگی ایشان+عکس شناسنامه (23 نظر) نگاهی به خانه پدری بدون تجملات محمود احمدی نژاد+ویدیو/ منزلی با چیدمانی قدیمی و حیاطی دلنشین و نوستالژیک (22 نظر)
دیگران می‌خوانند   
تغییر چهره هوش پران ارسلان قاسمی، وحید سریال فاصله ها بعد از 14 سال+عکس رونمایی از دختر زیبا و موطلایی بیژن بنفشه خواه، شوهر جراح خانم شیرزاد سریال ساختمان پزشکان/ دخترش چقدر شبیه اروپایی هاست😍+عکس سورپرایز شدن جالب و عاشقانه حامد آهنگی توسط همسرش/ چه خانوم باشخصیت و اصیلی داره+ویدیو فال انبیاء روزانه چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه 1403 سکانسی از سریال پایتخت که هیچکس راز آن را نفهمید+ فیلم اشتباه مهران مدیری در برنامه اسکار سوژه شد+ فیلم کشف 2 میلیارد تومان دخانیات قاچاق در این شهر افشای راز هوتن شکیبا برای صداسازی «بچه»؛ روش عجیب ایرج طهماسب در کار +فیلم تماس علی دایی با پدر ترانه علیدوستی جوک فی البداهه و خیلی خنده دار یوسف صیادی در برنامه شب آهنگ/ حامد آهنگی از خنده منفجر شد +فیلم خلاقیت هوشمندانه اُوستا نجار در طراحی مجسمه هایی با چوب و تنه ی درخت/ مغزشو باید طلا گرفت +فیلم پاسخ خنده‌دار دانش‌آموز به سؤال دینی؛ چطوری جرأت کرد این رو بنویسه!! + فیلم (عکس) چاوش خان تفنگچی مهربان سریال گیلدخت، در آغوش مادرش با تیپ و استایل امروزی / خوشتیپه، نه؟! (عکس) چهره واقعی و بدون گریم عارفه معماریان، بازیگر نقش دختر محمود نقاش در سریال پایتخت / نقی قبل از هما خواستگاری ایشون رفته بوده! هر آنچه که باید در مورد کابل های شبکه بدانید از کجا، بلیط هواپیما ارزان بخریم؟ پرطرفدارترین گیاهان آپارتمانی برگ پهن برای دکور منزل 3 مورد از شگفت انگیزترین اکتشافات مصر باستان؛ از شهر طلایی تا مقبره نفرین‌ شده جشن عروسی باشکوه و مجلل دختر ناصرالدین‌شاه با تشریفات و ولخرجی فراوان در کاخ گلستان/ این مراسم 130 سال پیش برگزار شد+عکس نگاهی به مراسم عروسی ساده و بدون تجملات پوتین در روسیه+عکس/ از انداختن حلقه طلا به دست عروس تا امضا کردن سند ازدواج رونمایی از عجیب ترین مدرسه دنیا که در آن مارها را جادو میکنند+عکس فال ابجد روزانه چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403 چند قدم برای نظم دهی بهتر به آشپزخانه هایی با فضای کوچک مراقبت‌های پس از بوتاکس صورت؛ نکات کلیدی برای داشتن نتایج بهتر فال شمع روزانه امروز چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403 فال روزانه امروز چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه 1403 رونمایی از خانواده 4 نفری کاظم نوربخش سلمان سریال نون خ/چه خونواده صمیمی و گرمی +عکس رونمایی صاحب قهوه خانه‌ایی در کاشان از تنها نقاشی با خودکار سهراب سپهری+ویدیو/ می تونستم با فروشش زندگیمو تغییر بدم ولی... فال قهوه با نشان روز چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه 1403 3 ترفند کاربردی برای رسوب‌زدایی و نو شدن دوش حمام فال حافظ با تفسیر امروز چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403+فیلم دعوای زن و شوهری نرگس محمدی و علی اوجی تو برنامه زنده/علی اوجی خانم بازیگر رو با خاک یکی کرد + فیلم خلاقیت هوشمندانه شهرداری اهواز در محافظت از درختی قدیمی و کهن+عکس/ با این کارش جذابیت شهر رو چندین برابر کرده👌 دسته گل بزرگ و لوکس رضا گلزار و آیسان خانوم برای افتتاحیه سالن زیبایی ساره بیات +عکس/ واقعا گل کاشتین وان حمام پر از توپ بامزه و رنگارنگ ستاره سادات قطبی/ حرکت جالب خانم مجری برای سرگرم کردن شازده پسرش+ویدیو فیلم لو رفته از رضا گلزار سوپر استار و آیسان خانوم در فرودگاه/ همیشه در شادی و مسافرت یادی کنیم از تبلیغ فوق تخیلی و لوکس گونه پراید با ساخت این کلیپ+ ویدیو/ داره امکاناتش رو در حد بنز به تصویر میکشه تصویری دیده نشده از آمادگی بدنی بالای آیت الله هاشمی رفسنجانی/ماشاالله به این روحیه بالا اولین تصاویر از تتلو در دومین جلسه دادگاهش بدون ذره ای تغییرات در ظاهر و قیافه اش (تصاویر) غول پیکرترین مجسمه های جهان/ مجسمه آزادی پیششون اونقدر کوچیکه که تو این لیست قرار نمیگیره
تیتر امروز   
کشف 2 میلیارد تومان دخانیات قاچاق در این شهر تماس علی دایی با پدر ترانه علیدوستی 3 مورد از شگفت انگیزترین اکتشافات مصر باستان؛ از شهر طلایی تا مقبره نفرین‌ شده رونمایی از عجیب ترین مدرسه دنیا که در آن مارها را جادو میکنند+عکس فال ابجد روزانه چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403 فال شمع روزانه امروز چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403 فال روزانه امروز چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه 1403 فال قهوه با نشان روز چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه 1403 فال حافظ با تفسیر امروز چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403+فیلم فال انبیاء روزانه چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه 1403 کشف اتفاقی چهره 600ساله «بچه‌جن» در توالت یک خانه اولین کشته ی طرح عفاف و حجاب ضدانقلاب شفا گرفت!ماجرای کما و فوت دختر تهرانی در متروی تجریش+فیلم نگهدارندگان گربه در معرض یک بیماری روانی خطرناک / ما نمی‌گیم، پژوهشگران خارجی گفتند! بیوگرافی و زندگی خصوصی پاشا جمالی،مهیار سریال نون خ و همسرش+ تصاویر جذاب و دیدنی رونمایی از هتلی که همه چیزش از طلای 24 عیار است ؛ از وان و توالت گرفته تا غذایی که در آن سرو می شود! / هتل مورد علاقه خانم‌های طلا دوست!
منتخب روز   
فروش ویلای روف گاردن دار و استخر دار حسن جوهرچی، فرهاد سریال فاصله‌ها توسط دخترش در شمال ! / در منطقه‌ای تهرانی نشین!!! سلفی دونفره نعیمه نظام دوست با سلطان کمدی ایران که یکسال حق نداشت منتشرش کنه! / چه ست آدیداسی پوشیده مهران مدیری ... سلفی آسانسوری علیرضا نیکبخت با همسر دومش که بیشتر از جانش او را دوست دارد / کراش دهه هشتاد فوتبال ایران حالا مرد زندگی شده ... (عکس) تعجب کاربران خارجی فضای مجازی از حجاب کامل همسر ستاره لیورپول / دنیا با حجاب جای زیباتری نیست؟ (عکس) بیتابی همسر و فرزندان شهرام عبدلی، بازیگر نقش مهران در سریال فاصله‌ها، بر سر پیکر بی جان او / تو کاری با دلم کردی که فکرشم نمی کردم ... (عکس) همبازی بودن آقای بیاتی، خواستگار فهیمه در پایتخت 5 با بازیگر معروف در فیلم نوستالژیک دهه شصتی / روحش شاد ... ویدئویی باورنکردنی از مرد سومالیایی که با نصف مغزش زندگی می کند/ بیچاره چه بلایی سرش اومده رودررویی با یک تمساح آن‌ هم فقط با یک ماهیتابه +فیلم متقاضیان عمره بخوانند/ آخرین وضعیت و شرایط ثبت‌نام حج عمره 1403 اعلام شد طرح 100 میلیارد پوندی برادر اسامه بن لادن برای ساخت طولانی ترین پل معلق جهان+عکس