ساعدنیوز
ساعدنیوز

ارائه تسهیلات ویژه به دانشجویان علوم پزشکی درگیر کرونا

  چهارشنبه، 24 اردیبهشت 1399   کد خبر 79514
ارائه تسهیلات ویژه به دانشجویان علوم پزشکی درگیر کرونا
ساعد نیوز: رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از ارائه تسهیلات ویژه به دانشجویان علوم پزشکی درگیر کرونا خبر داد و گفت: این وام حدود یک میلیون تومان خواهد بود.

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز به نقل از مهر، بهروز رحیمی امروز چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه در نشست خبری مجازی با خبرنگاران و در پاسخ به خبرنگار ما در زمینه جزئیات تسهیلات ویژه به دانشجویان درگیر کرونا گفت: مبنای تصمیم برای این است که با توجه به زحماتی که دانشجویان درگیر حوزه کروناویروس بودند و در صحنه حضور داشتند از آنها در قالب تسهیلات قدردانی شود.

وی گفت: تحت عنوان وام های ضروری پیش از این وام هایی برای زیارت و یا موارد خاص داده می شد که برای این دانشجویان حدود یک میلیون تومان وام به صورت یکباره در نظر گرفته شده است. اینکه این تسهیلات به صورت پاداش یعنی بلاعوض باشد یا بعد از فارغ التحصیلی اخذ شود، منوط به تایید و مجوز هیات امنای صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت گفت: ما در مجموعه صندوق رفاه دانشجویی وزارت بهداشت با توجه به عملکرد خوب دانشجویان علوم پزشکی در حوزه های درمان، بهداشت، آموزش، رفتارهای جهادگرانه اقداماتی را برای روزهای مقابله با کرونا پیش بینی کردیم.

وی گفت: از روزهای اول موضوع عدم پرداخت و حذف پرداخت وام های دانشجویی و تاخیر در پرداخت وام های دانشجویی در ماه های اسفند و فروردین و اردیبهشت تصویب شد و پرداخت ها به دلیل شرایط اقتصادی پیش آمده در کشور متوقف شد.

رحیمی افزود: اتفاق دوم با توجه به تعطیلی خوابگاه ها و عدم حضور دانشجویان تصمیم گرفته شد که هزینه ترم دوم به دلیل عدم استفاده از خوابگاه بخشیده شد و از دانشجویان هیچ گونه هزینه ای اخذ نمی شود.

وی از ارائه تسهیلات و تشویقی برای دانشجویان علوم پزشکی خبر داد و گفت: با توجه به زحمتی که دانشجویان کشیده اند برای آنها تسهیلاتی در نظر گرفته است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت گفت: با توجه به تاکید وزیر بهداشت به خوابگاه ها توجه جدی کردیم. برنامه اول ساخت و اتمام پروژه های نیمه تمام خوابگاهی است که در قالب ۴۸ پروژه پیش بینی شده است و امیدواریم با استفاده از ظرفیت تبصره ۹ بودجه و با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی و صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت این موضوع را به پیش ببریم.

وی گفت: امیدواریم بتوانیم ۸۰ درصد این پروژه ها را در ۱۸ ماه آینده به اتمام برسانیم. این خوابگاه ها ظرفیت ۲۰ هزار نفر دانشجو را به خوابگاه ها اضافه می کند.

رحیمی یادآور شد: خوابگاه های در حال حاضر که قدیمی هستند و منابعی را با همکاری سازمان برنامه در اختیار دانشگاه ها قرار دادیم. اقداماتی برای بهسازی ونوسازی در نظر گرفته شد که این کار به زودی انجام خواهد شد.

وی به ارائه تسهیلات به دستیاران پزشکی اشاره کرد و گفت: دستیاران پزشکی یکی از اقشار پرزحمت هستند و حضور ۲۴ ساعته در کنار بیماران دارند و به عنوان متخصص در سال های آتی ارائه خدمت می کنند. دو برنامه برای دستیاران در نظر گرفته شد. برنامه اول موضوع بیمه و خدمات بیمه ای این گروه از دانشجویان بود.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت گفت: بیمه دستیاری و دانشجویان دکتری تخصصی علوم پزشکی با هماهنگی سازمان بیمه سلامت انجام شده است. به این ترتیب بیمه پایه برای آنها ایجاد می شود ۵۰ درصد هزینه را وزارت بهداشت تقبل خواهد کرد و ۵۰ درصدی که به عنوان سهم دانشجو است از سوی صندوق رفاه پرداخت می شود و در قالب وام بلند مدت پس از فارغ التحصیلی اخذ می شود.

وی گفت: برنامه دوم برای دستیاران پزشکی، ارائه وام است که امیدواریم بتوانیم از منابعی که دیده شده وام ها را افزایش دهیم. ۱۱۰ هزار نفر جمعیت هدف دیده شده است و ۳۰۰ میلیارد تومان منابع برای آن درنظر گرفته شد.

رحیمی در خصوص سامانه جامع خوابگاهی یادآور شد: یکی از موضوعات مهم در صندوق رفاه دانشجویان نبود اطلاعات جامع از خوابگاه های علوم پزشکی بود که سامانه جامع خوابگاه ها را راه اندازی کردیم و اطلاعات همه خوابگاه ها و همه فضاهای عمومی و ورزشی را در آن قرار دادیم. پرداخت ها بر اساس این سامانه خواهد بود. اطلاعات را تکمیل می کند.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
5 مَردی که یک زن مشترک دارند+عکس تاسف آور (207 نظر) غرفه عجیب تبلیغ نوار بهداشتی یک شرکت خاص در بام لند تهران +تصاویر (65 نظر) ازدواج پیرمرد با دختر 9 ساله با لبخند رضایت ! (47 نظر) روزی که شاه در برابر تختی تحقیر شد+عکس غرور آفرین تختی (22 نظر) زیبایی بهت آور دختر و مادر آیشواریا بازیگر جذاب هندی! (15 نظر) تغییر قیافه هانده ارچل بعد از لاغری زیاد (12 نظر) ورود یک مرد مست به داخل قفس شیر در هند +فیلم (12 نظر) نماز خواندن یک ورزشکار خانم ایرانی وسط یک سالن ورزشی در قرقیزستان +فیلم (11 نظر) گفتگو با بامزه‌ترین سارق تهران! (10 نظر) این خانم فرانسوی زیبا دست در دست همایون شجریان برای ایران سنگ تمام گذاشت +فیلم (10 نظر) ذوق عجیب یک راننده اسنپ از دیدن عموپورنگ (9 نظر) توضیح میرسلیم درباره ساعت 30 میلیاردی اش در صحن مجلس!+عکس (7 نظر) تیپ کیوت و بامزه آرتام، پسر دنیا جهانبخت و خنده با نمکش (5 نظر) مقایسه جنجالی لباس فاخر همراهان سلطان عمان با تیپ شنبه چهارشنبه مسئولان ایرانی +عکس (5 نظر) پولدارترین مَرد ایرانی کل ثروتش را وقف کرد+فیلم (5 نظر)