ساعدنیوز
ساعدنیوز

بهترین نرم افزارهای حسابداری

  شنبه، 11 آذر 1402   زمان مطالعه 7 دقیقه
بهترین نرم افزارهای حسابداری
اگر قصد انتخاب یک نرم افزار حسابداری برای کسب و کار خود را دارید، باید با بهترین نرم افزارها و ویژگی های مربوط به هر یک آشنا شوید تا بتوانید در ادامه با توجه به نیازهای خود و کسب و کارتان بهترین انتخاب را داشته باشید.

بهترین نرم افزار حسابداری شرکتی و فروشگاهی را می توان با مقایسه ویژگی های آنها انتخاب کرد؛ اما چرا باید بهترین نرم افزار حسابداری را برای کسب و کارها انتخاب شود؟ باید گفت که امروزه با توجه به افزایش حجم امور مالی شرکت ها، سازمان ها و فروشگاه های بزرگ و کوچک، انجام امور مالی به صورت دستی عملا غیر ممکن است. با توجه به ارائه انواع نرم افزار حسابداری به صورت متنوع، باید موردی را انتخاب کرد که بیشترین بازدهی را برای کسب و کار داشته باشد. در واقع بهتر است که با توجه به نوع کسب و کار، نرم افزار مناسب را به کار ببریم.

به منظور ثبت داده های مالی، انواع هزینه های ورودی و خروجی و امکان محاسبه سود و زیان، در هر زمان می توان از این نرم افزارهای استفاده کرد. کسانی که دارای یک بیزنس یا کسب و کار کوچک هستند باید با توجه به نوع آن، نرم افزار را انتخاب کنند. نرم افزارهای متعددی توسط شرکت همکاران سیستم مانند نرم افزار راهکاران ارائه شده است که دارای قابلیت های متعددی است. قبل از معرفی انواع نرم افزارهای ایرانی شرکتی و فروشگاهی پرکاربرد، بهتر است در مورد تاریخچه نرم افزارهای مربوط به حسابداری و وظایف آن مطالبی را ذکر کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

تاریخچه نرم افزارهای حسابداری

همانطور که می دانید حسابداری و امور مربوط به آن دارای سابقه ای طولانی هستند؛ اما چه زمانی از نرم افزارهای حسابداری به منظور تسریع در انجام امور مالی استفاده شد؟ باید گفت که علم حسابداری و موارد وابسته به آن روز به روز در حال پیشرفت هستند و به همین دلیل با وقوع انقلاب صنعتی در قرون گذشته، اهمیت آن نیز بیشتر از قبل شده است. در نتیجه انواع نرم افزارهای متنوع هوشمند بدین منظور طراحی شدند.

با ظهور کامپیوتر، نیاز به استفاده از نرم افزار در حیطه حسابداری نیز بیشتر از قبل شد. می توان گفت که ایده اولیه نرم افزارهای مربوط به حسابداری را می توان به آقای ویلیام باروز نسبت داد. وی به دلیل مشغول بودن در امور بانکی، متوجه خطاهای دفترچه ها می شد و در نتیجه ایده ساخت دستگاه Adding machine به ذهنش خطور کرد. این دستگاه در واقع شبیه به یک ماشین حساب بود و می توانست موجب تسریع در امور حسابداری شود.

می توانید تصور کنید که دستگاه اولیه آقای باروز چندان شباهتی به کامپیوتر و نرم افزار های امروزی نداشته است؛ اما به عنوان اولین دستگاه برای راحتی در انجام محاسبات مالی، شناخته می شود. به دلیل عدم وجود حافظه، بعدها تکمیل تر شد و همین امر تحول بزرگی در حوزه حسابداری ایجاد کرد.

شاید بتوان گفت بعد از این ایده، نرم افزارهای متعددی به بازار ارائه شده اند که هر کدام دارای مشکلات متعددی بودند. سرانجام در سال 1983 شرکت Intuit یک خط نرم افزاری را راه اندازی کرد که بیشتر برای افراد غیر متخصص طراحی شده بود. بعد از آن هر ساله نرم افزار جدیدی ارائه شد که رابط کاربری راحت تری داشته باشد و بتواند نیاز حسابداری شرکت ها و فروشگاه را برآورده کند. امروزه انواع متنوعی از بهترین نرم افزار حسابداری برای کسب و کار های بزرگ و کوچک ارائه شده اند که هر کدام دارای ویژگی های خاص خود هستند.

وظایف بهترین نرم افزار حسابداری

قبل از معرفی بهترین نرم افزار حسابداری باید با وظایف این نرم افزارها به طور کلی آشنا شویم. مدیریت مالی و حسابداری شرکت یا فروشگاه تنها با استفاده از یک نرم افزار مناسب، قابل پوشش است. به طور کلی وظایف یک نرم افزار حسابداری عبارتند از:

 • امکان بررسی و ارزیابی وضعیت کلی امور مالی

 • مدیریت ورودی و دریافت

 • مدیریت در زمینه پرداخت ها

 • راه کار مناسب برای ثبت و پرداخت حقوق و دستمزد

 • امکان گزارش گیری کامل و جامع

با توجه به وظایف ذکر شده، باید امکانات و ابزار محاسبه نیز در نرم افزار مورد نظر وجود داشته باشد. این وظایف به صورت کلی ذکر شدند و در همه انواع نرم افزار های مربوط به حسابداری، مشابه هستند. صاحبان کسب و کارها باید بتوانند نیاز کاری و میزان مورد نیاز سرمایه اولیه را از طریق نرم افزار تعیین کنند. به عنوان مثال ثبت فاکتورهای مربوط به هزینه ماهانه کسب و کار، از این دست هستند.

هزینه های مربوط به حمل و نقل، بهای آب و برق، اجازه و حقوق پرداختی به پرسنل، همگی از طریق نرم افزار باید محاسبه شوند. در انتها نیز باید امکان گزارش گیری نهایی وجود داشته باشد تا امکان برنامه ریزی برای اهداف مالی وجود داشته باشد. در سایت حساب بین می توانید با بهترین نرم افزارهای حسابداری از شرکت همکاران سیستم آشنا شوید و در صورت نیاز با تهیه آن ها کسب و کار خود را مدیریت کنید.

دلایل نیاز به استفاده از بهترین نرم افزار حسابداری کدامند؟

همانطور که گفته شد به دلیل افزایش حجم کاری فروشگاه ها و شرکت های بزرگ و نیاز به تسریع در روند انجام امور مالی، استفاده از بهترین نرم افزار حسابداری به یک نیاز اساسی تبدیل شده است. همچنین پیشرفت تکنولوژی موجب شده که روز به روز، این نرم افزارها ارتقاء پیدا کنند و در نتیجه با افزایش قابلیت های آنها، روند ثبت اطلاعات مالی تند تر شود. این امر باعث می شود که در زمان صرفه جویی شود و در این راستا، استفاده از بهترین نرم افزارهای حسابداری، بی تاثیر نیستند.

با استفاده از انواع نرم افزارها با قابلیت های متعدد می توانید تاثیر بی نظیری روی رشد مالی، افزایش سود و بهره وری و ... داشته باشید. در یک شرکت یا فروشگاه، اولین عامل مهم برای موفقیت، ارائه گزارشات مالی و رفع مشکلاتی است که موجب می شوند شرکت دچار زیان شود. در نتیجه تنها راه حل برای دسترسی سریع به گزارشات مالی، استفاده از نرم افزارهای مربوط به حسابداری است. همچنین در این حالت خطاهای انسانی به صفر نزدیک می شوند و به همین دلیل اطلاعات دقیق تری برای بررسی وضعیت مالی در دسترس خواهد بود.

ویژگی و مزایای بهترین نرم افزار حسابداری چه هستند؟

ویژگی و مزایای بهترین نرم افزار حسابداری چه هستند؟

باید به این نکته توجه کنید که خرید نرم افزارهای حسابداری نیز مانند نرم افزارهایی مانند CRM بسیار اهمیت دارد. در این راستا باید با مزایا و ویژگی های این نرم افزارها آشنا باشید تا بتوانید در خرید بهترین نرم افزار حسابداری، انتخاب بهتری داشته باشید. ویژگی های بهترین نرم افزار حسابداری عبارتند از:

 • رابط کاربری ساده و بدون پیچیدگی به منظور دسترسی راحت کاربر

 • داشتن داشبورد جامع و کامل به منظور برآورده کردن نیاز های کاربر

 • امکان شخصی سازی کردن بر طبق نیاز سازمان مورد نظر

 • امکان بروز رسانی و آپدیت نرم افزار

 • پشتیبانی مناسب

 • پوشش فعالیت های مورد نیاز برای ثبت اطلاعات مالی شرکت

 • امکان اتصال به سیستم های مختلف

 • امنیت بالای نرم افزار و جلوگیری از هک شدن آن

 • امکان گزارش گیری هفتگی، ماهانه و سالانه

معرفی بهترین نرم افزارهای حسابداری ایرانی موجود در بازار

همانطور که گفته شد در این بخش قصد معرفی دو نرم افزار ایرانی را داریم که بسیار کاربردی هستند. خوشبختانه نرم افزارهای متعددی امروزه طراحی و ارائه شده اند که کار در حوزه حسابداری را راحت تر کرده اند. در ادامه به انواع بهترین نرم افزار حسابداری اشاره خواهیم کرد.

نرم افزار حسابداری راهکاران

یکی از نرم افزارهای کاربردی برای حسابداری، راهکاران است. فرقی ندارد که شما در چه حوزه ای فعالیت می کنید، با خرید نرم افزار راهکاران می توانید کلیه امور مربوط به فروش، تدارکات، مالی، انبار و ... را مدیریت کنید. همکاران سیستم با ارائه این نرم افزار که به صورت ابری نیز در دسترس است، توانسته که یک نرم افزار جامع و کامل برای کسب و کارهای بزرگ و کوچک طراحی کند.

با پرداخت مبلغ اشتراک، می توانید یک نرم افزار حسابداری قدرتمند بدون نیاز به خرید سخت افزار، داشته باشید. محیط امن و قدرتمند این نرم افزار موجب شده است که کسب و کارهای مختلف از آن برای انجام امور مالی استفاده کنند. قیمت نرم افزار راهکاران با توجه به تعداد ماژول آن مشخص می شود. بهترین نرم افزار حسابداری باید موجب صرفه جویی در وقت و زمان شرکت شود.

نرم افزار حسابداری سپیدار

شرکت همکاران سیستم علاوه بر نرم افزار حسابداری راهکاران که به صورت ابری ارائه می شود، یک نرم افزار قدرتمند دیگر نیز برای کسب و کار های کوچک ارائه کرده است. نرم افزار سپیدار نیز به عنوان یکی از باسابقه ترین نرم افزار ها در حیطه حسابداری شناخته می شود. سیستم مالی یکپارچه آن موجب شده است که بین شرکت های کوچک و متوسط، محبوبیت زیادی داشته باشد. سپیدار به عنوان بهترین نرم افزار حسابداری نیز مانند راهکاران در سایت حساب بین قابل خریداری است.

کلام آخر

انتخاب بهترین نرم افزار حسابداری بستگی به عوامل متعددی دارد. به عنوان مثال نوع کسب و کار و بزرگی و کوچکی آن، می تواند در انتخاب و خرید نرم افزار مربوط به حسابداری، تاثیرگذار باشد. به همین دلیل توصیه می شود که به منظور محاسبه و ثبت امور مالی شرکت، سازمان یا فروشگاه از نرم افزار مناسب استفاده شود.

منبع: حساب بین

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
خلاقیت یک مادر ایرانی برای ترک سیگار فرزندش حماسه آفرید/ مامان نیست یه پا سیاستمداره واسه خودش+ عکس (758 نظر) حال خوشِ رهبر معظم انقلاب در کوهنوردی با حاج قاسم سلیمانی و چیدن گلهای زرد رنگ از کوه+عکس/ سرداری که هیچ جا رهبری رو تنها نمیذاشتن (450 نظر) تُرکی صحبت کردن رهبر معظم انقلاب با لهجه ای شیرین و دلنشین+ویدئو/ در خانه با فرزندانتون ترکی صحبت کنین فارسی رو در مدرسه یاد میگیرن (364 نظر) مبلی که رهبر معظم انقلاب 20 سال است روی آن می نشینند+عکس/ دکوراسیونی که هیچوقت تغییر نمیکند! (284 نظر) دوچرخه قدیمی در کُنج حیاط دلباز و حوض دار خانه پدری رهبر معظم انقلاب+عکس (264 نظر) کارنامه تحصیلی یک دانش آموز زنجانی برای 91 سال پیش/ چه نمرات درخشانی هم گرفته!+عکس (234 نظر) رهبر معظم انقلاب در حال دروی گندم با داس در مزارع کشاورزی روستای فردو (223 نظر) خلاقیت منحصر به فرد شهرداری اهواز برای رنگ آمیزی سطل های زباله/ دست مریزاد واقعا+عکس (206 نظر) خلاقیت خنده دار مسافر کش موتوری برای راحتی مسافرش مرز های انسانیت را جا به جا کرد/ هزارماشالله به این ذهن خلاق+ عکس (182 نظر) خواستگاری متفاوت و حساب شده همسر مقام معظم رهبری برای پسرشان+ویدئو/ برای آقا مجتبی که خیلی شبیه رهبری هستن (167 نظر) پاداشی حیرت انگیز برای بازیکنان قطر پس از قهرمانی در جام ملت ها/از کیسه خلیفه بخشیدن واقعیت پیدا کرد (153 نظر) رونمایی از کارت عروسی محمدرضا گلزار و آیسان آقاخانی/ کارتی که دل طرفداران آقای بازیگر را شکست+ عکس (152 نظر) سبک دکوراسیون منحصربفرد خانه سید محمد خاتمی با چیدمان خاص+عکس /شیک در عین سادگی... (150 نظر) تصویری تاریخی از تزئینات لاکچری ماشین عروسی در دهه 60 / اونموقع پیکان سلطان جاده بود😂 (137 نظر) خلاقیت منحصربفرد مکانیک قُمی در طراحی ورودی مغازه اش حماسه آفرید/هنر نزد ایرانیان است وبس!!😂+عکس (136 نظر)
دیگران می‌خوانند   
دکوراسیون شیک و امروزی گوشه ای از خانه سانیا سالاری، ارغوانِ سریال دلدادگان و چیدمانی زیبا با گل پتوس+ عکس خواستگاری پسر قدبلند داریوش ارجمند، حشمت فردوس سریال ستایش از دختر مورد علاقش+ویدئو (عکس) امضای زیبای ترانه علیدوستی، بازیگر نقش شهرزاد / ساده و جالب! (تصاویر) چیدمان خاص و بی نقص خانه ملاباشی اصفهان و جلوه گری نورهای رنگی/ آدم از تماشای اینهمه زیبایی سیر نمیشه استادیِ دانشگاه، شغل دوم سلبریتی‌‌ها فال شمع دوشنبه 7 اسفند ماه 1402 فال روزانه امروز دوشنبه 7 اسفند ماه 1402 فال قهوه با نشان روز دوشنبه 7 اسفند ماه 1402 فال ابجد روزانه دوشنبه 7 اسفند 1402 بیوگرافی و زندگینامۀ پرافتخار پروفسور محمود حسابی (ویدئو) آهنگ نوستالژی دهه شصتی‌ها موقع رفتن به مدرسه/ کیا یادشونه؟ فال انبیاء روزانه دوشنبه 7 اسفند ماه 1402 فال حافظ با تفسیر روز دوشنبه 7 اسفند ماه 1402 + فیلم آخرین چیدمان میز شامِ رنگارنگ خانواده نسرین مقانلو قبل از مرگ پسرش ارشیا+عکس دسته گل شیک و زیبای مریم مومن،فخرالزمانِ بانوی عمارت با رنگ قرمز عاشقی +عکس (ویدئو) خروسی که با صدای غیرمعمول 90 ثانیه می‌خواند فیلمی از اولین روز مادر شدن ستاره سادات قطبی/ چه بچه ناز و دلبری داره ماشاءالله (تصویر) جشن نیمه شعبان در دوره قاجار (ویدئو) ماجرای غش کردن بازیگر خنده بازار بعد از اجرای پیاپی نقش عمو قناد ارائه عجیب ترین راهکار برای نجات زمین/ اینبار دانشمندان دست به دامان نهنگ ها شدند روستایی که شاه قاجار در آن عاشق شد/ تصویر دختری که دل ناصرالدین شاه را برد دیده شدن «همای سعادت»، پرنده افسانه ای در ایران بر سر ستون های تخت جمشید+ فیلم لطیفه خنده دار و باحال رهبر معظم انقلاب به لهجه مشهدی+فیلم/ ای جان به این خنده های شیرین آقا! روستایی عجیبی در ایران که اکثر مردمانش نابینا هستند! این 11 ماده غذایی روند پیری را بعد از 40 سالگی کند می کند! طالع بینی و خصوصیات متولدین اسفند مرد و زن چیست؟ کتک زدن داماد توسط برادران عروس؛ رسم عجیب در مراسم ازدواج +ویدئو/ بالاخره باید بگن که عروس بی صاحب نیست🤣 مردم انتخابات را حق و مطالبه خود بدانند/ نمایندگان مجلس دوازدهم دست فسادگران را از کشور کوتاه کنند صدور 226 هزار پروانه ساخت در بافت‌های فرسوده در دولت سیزدهم پاسخ مجری برنامه «زندگی پس از زندگی» به این سوال که خودش تجربه گر مرگ بوده یا خیر؟ +ویدئو زمان و میزان واریز عیدی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی روایت جالب رهبر انقلاب از رغبت جوانان آمریکا و اروپا به قرآن! +ویدئو پیام تسلیت سید ابراهیم رئیسی برای درگذشت پدر همسر سیدحسن خمینی جشن تولد ساده و بدون تجملات علی نصیریان، بزرگ آقای سریال شهرزاد در 90 سالگی+ویدئو غوغای خوانندگی بی نظیر مصطفی ججلی با آهنگ بهنام بانی در کنسرت ترکیه/ چقد خوب میخونه+ویدیو عکس معشوقه خوش لباس مظفرالدین شاه قاجار/دست و دلبازی شاه برای زنی که هرگز پایش به حرمسرا باز نشد حواشی داغ امروز یکشنبه 6 اسفند 1402/فارسی حرف زدن ججلی در کنسرت ترکیه نگاهی به دکوراسیون جالب و متفاوت رستوران سیاوش خیرابی،رامین سریال دلنوازان/ چقدر شیک و منحصر به فرد+عکس استوری دیدنی و جذاب نفس بازغی و پردیس پورعابدینی در پشت صحنه سریال گناه فرشته/ به نظرتون آخرش چی میشه؟+عکس سرمربی که وسط زمین موقع تشویق هواداران حلقه‌ ازدواجش گم شد اما وقتی پیدا کرد... + ویدئو/ تعهد همین قدر زیباست
تیتر امروز   
استادیِ دانشگاه، شغل دوم سلبریتی‌‌ها فال شمع دوشنبه 7 اسفند ماه 1402 فال قهوه با نشان روز دوشنبه 7 اسفند ماه 1402 فال ابجد روزانه دوشنبه 7 اسفند 1402 فال انبیاء روزانه دوشنبه 7 اسفند ماه 1402 فال حافظ با تفسیر روز دوشنبه 7 اسفند ماه 1402 + فیلم دسته گل شیک و زیبای مریم مومن،فخرالزمانِ بانوی عمارت با رنگ قرمز عاشقی +عکس ارائه عجیب ترین راهکار برای نجات زمین/ اینبار دانشمندان دست به دامان نهنگ ها شدند روستایی که شاه قاجار در آن عاشق شد/ تصویر دختری که دل ناصرالدین شاه را برد روستایی عجیبی در ایران که اکثر مردمانش نابینا هستند! این 11 ماده غذایی روند پیری را بعد از 40 سالگی کند می کند! طالع بینی و خصوصیات متولدین اسفند مرد و زن چیست؟ مردم انتخابات را حق و مطالبه خود بدانند/ نمایندگان مجلس دوازدهم دست فسادگران را از کشور کوتاه کنند صدور 226 هزار پروانه ساخت در بافت‌های فرسوده در دولت سیزدهم زمان و میزان واریز عیدی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی
منتخب روز