برنامه‌ نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در رسانه ملی مشخص شد

  دوشنبه، 21 خرداد 1403 ID  کد خبر 392013
برنامه‌ نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در رسانه ملی مشخص شد
ساعدنیوز: تکلیف برنامه‌های تبلیغاتی نامزدهای ریاست جمهوری در جریان قرعه‌کشی دیشب در صداوسیما با حضور نمایندگان نامزدها، روشن شد.

به گزارش پایگاه خبری ساعدنیوز، مراسم قرعه‌کشی برنامه‌های انتخاباتی صداوسیما که همزمان از شبکه خبر و شبکه یک سیما به صورت زنده روی آنتن رفت و همزمان از رادیو ایران و رادیو انتخاب شنیدنی شد.

رئیس صداوسیما امروز در نشست خبری اعلام کرد بلافاصله پس از اعلام نامزدهای تأیید صلاحیت شده، مراسم قرعه‌کشی برنامه‌های انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری برگزار شد.

در این مراسم که اجرای آن برعهده مجید یراق بافان بود جمعی از گروه‌های مردمی همچون خانواده‌های معظم شهدا، هنرمندان، ورزشکاران و نویسندگان نیز حضور پیدا کردند.

این مراسم با حضور نمایندگان نامزدهای ریاست جمهوری و ناظران مربوطه از جمله نماینده شورای نگهبان، نماینده وزارت کشور، نماینده سازمان صداوسیما و دیگر نماینده‌ها برگزار شد.

در این آیین، تکلیف برنامه‌های تبلیغاتی نامزدهای ریاست جمهوری مشخص شد که امروز پیمان جبلی در گفت‌وگو با اصحاب رسانه به آنها اشاره کرده بود.

از 5 مناظره تلویزیونی که با افزایش نسبت به تجارب قبلی برگزاری مناظرات تلویزیونی تا مستندهای تلویزیونی و رادیویی، 3 میزگرد 90 دقیقه‌ای برای هرکدام از نامزدها، گفت‌وگوی ویژه خبری، برنامه ضبطی صف اول و بقیه برنامه‌های انتخاباتی، تکلیف‌شان طی این آیین قرعه‌کشی روشن شد.

مراسم با قرائت آیاتی از قرآن کریم توسط محمدرضا پورزرگری و سرود جمهوری اسلامی، مجید یراق‌بافان مجری برنامه با یادی از رئیس جمهور، مراسم قرعه‌کشی نامزدهای انتخاباتی ریاست جمهوری را آغاز کرد.

سپس صلوات خاصه امام رضا(ع) به صورت زنده از مشهد مقدس پخش شد.

پیمان جبلی رئیس صداوسیما در این مراسم با یادی از شهادت آیت‌الله رئیسی و همراهان‌شان، تأکید کرد: آنچه در حماسه بدرقه باشکوه رئیس‌جمهور شهید نشان‌دهنده عظمت و شکوه ملت بزرگ ما است که در عرصه‌های مختلف به رخ جهانیان کشیده می‌شود. این حماسه به حماسه حضور در انتخابات ریاست جمهوری منتهی می‌شود. این حماسه های حضور وظایف سنگینی را بر دوش صداوسیما می‌گذارد.

وی افزود: در سازمان صداوسیما آنچه که در پوشش بدرقه شهدا و نقاط عطف تاریخی چند ماه اخیر عملیات طوفان الاقصی، عملیات وعده صادق، انتخابات مجلس و در آینده‌ای نزدیک انتخابات ریاست جمهوری که بنابر سند تحول رسانه ملی پیش می‌رود. از مصادیق هویت درخشان جمهور مردم‌سالار دینی است و حضور این جمهور در تعیین سرنوشت در کنار ویژگی مردم سالار دینی در انتخابات آتی نمایان می‌شود. رسانه ملی در راهبرد عدالت گستری، همه تلاش خود را برای عدالت رسانه‌ای و بهره‌مندی از نظرات و اظهارات نامزدهای انتخاباتی قرار می‌دهد.

جبلی خاطرنشان کرد: کار رسانه ملی برای انتخابات بلافاصله پس از شهادت رئیس جمهور کشورمان آغاز شد. اتفاقی که در سنوات قبل در طول سال می‌افتاد در چند هفته با تلاش دوستان و تحت سیطره ستد تحولی صداوسیما خیلی خوب و در مدت زمان کوتاه پیش رفت.

رئیس صداوسیما در ادامه اضافه کرد: از نظرات نخبگان و اندیشکده‌ها بهره جستیم. براساس اسناد بالادستی و منویات مقام معظم رهبری و به ویژه برنامه هفتم، سوالات و محورها براساس این نکات طراحی شد. هرگونه تخطی از اخلاق انتخاباتی، شیرینی حضور و حماسه در صحنه سیاسی را به تلخی بدل کند. این انتظار به حقی که مردم و مقام معظم رهبری از فضای سالم انتخاباتی دارند.

رئیس صداوسیما درباره برنامه‌های انتخاباتی اشاره کرد: زیرساخت‌ها و طراحی‌های میزگردها و مناظره‌ها و دیگر برنامه‌های اتفاق افتاد. برنامه‌ها عبارتند از: 5 مناظره، 3 میزگرد، برنامه صف اول، گفت‌وگوی ویژه خبری، برنامه بدون تعارف، 4 مستند رادیویی و تلویزیونی و برنامه رو به دوربین را تدارک دیده است. همچنین به هرکدام از نامزدها یک کانال 24 ساعته تلویزیونی اختصاص داده‌ایم که برنامه‌های تبلیغاتی‌شان را ارائه دهند.

مادر شهید زین الدین: شرکت در انتخابات مشت محکمی به صهیونیست هاست

پس از آن ارتباط زنده‌ای با حرم حضرت معصومه و مادر شهید زین‌الدین برقرار شد. او تأکید کرد: خدایی ناکرده در این تبلیغات آبرویی از کسی برده نشود و اشاعه فحشا گناه کبیره است. ما به عنوان خانواده شهیدان، کسانی که در این منصب قرار می‌گیرند برای رضای خدا باشد. اگر این نامزدها می‌خواهند خداوند دوست‌شان داشته باشد خدمت کنند وگرنه غیر از این باشد در آخرت عذابی سخت نصیب‌شان خواهد شد.

او همچنین توصیه کرد: امروز شرکت در انتخابات مشت محکمی به صهیونیست هاست. آنچه امروز در میدان غزه می‌بینیم کشت و کشتار بی‌رحمانه کودکان و زنان و خانواده هاست.

مادر شهید زین‌الدین افزود: این مناصب امانتی است که به خاطر همه شهدایی در این راه دادیم و آخرین آنها آیت‌الله رئیسی و همراهانشان به درجه شهدای خدمت نائل آمدند مشارکت حداکثری ضرورت دارد. خانواده شهدا این انتظار را دارند از رئیس‌جمهور آینده مثل آقای رئیسی از خودشان بیخود باشند و از هر جهت فکر مردم باشند. چشم و گوش‌شان به فرمان مقام معظم رهبری باشد.

او ابراز امیدواری کرد: ان‌شاءالله همه مردم در صحنه باشند سعی کنید به کسی رای بدهید از بهترین ویژگی‌ها برخوردار باشند و برای این مرز و بوم موفقیت آفرین شوند.

رئیس ستاد انتخابات کشور: انتخابات سالم و پرشور خواسته ماست

سیدمحمدتقی شاهچراغی رئیس ستاد انتخابات کشور در این مراسم با یادی از شهدای پرواز اردیبهشت و تقدیر از گام‌های ارزشمند صداوسیما در انتخابات مجلس، تصرح کرد: برابر اصل 131 قانون اساسی، حوادثی که منجر به کوتاه شدن یک دولت می‌شود و در این حادثه غمبار این اتفاق افتاد باید انتخابات دیگری برگزار شود. از شورای نگهبان هم بایستی به خاطر دقت و سرعت عمل و تلاش شبانه روزی تشکر کنیم. قاعدتاً کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات کنترل و مواظبت کند فرآیند تبلیغات بنابر قوانین پیش برود.

وی افزود: ان‌شاءالله هرآنکس مردم را انتخاب کنند بر منصب ریاست جمهوری خواهند نشست. امیدوارم در کنار هم مسیر را به گونه‌ای رقم بزنیم انتخابات سالم و پرشور را داشته باشیم که خواسته کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات است. برنامه‌ها رصد می‌شود و با همکاری شما نمایندگان ستادهای انتخابات نامزدها اتفاق خواهد افتاد.

شاهچراغی تأکید کرد: آن چیزی که به عنوان برادر کوچکتر خدمت همه نامزدها و نمایندگان‌شان عرض کنم توقع و انتظار مردم و فرمایشات مقام معظم رهبری در سالروز ارتحال امام(ره) این انتخابات به نحو شایسته برگزار شود.

رئیس ستاد انتخابات کشور صحبت‌های خودش را با خاطره‌ای از یک شهید نوجوان در دوران دفاع مقدس به پایان رساند.

پدر شهید محمدحسن براهویی: باید کسی انتخاب شود خدمتگزار باشد و بار برای مردم نشود

در بخش بعدی ارتباطی با پدر شهید محمدحسن براهویی از سیستان و بلوچستان برقرار شد.

او توصیه‌هایی برای نامزدهای انتخاباتی و حضور حداکثری در انتخابات ریاست جمهوری داشت که این‌گونه مطرح کرد: در انتخابات زودهنگام که رئیس جمهورمان شهید شد باید کسی انتخاب شود خدمتگزار باشد و بار برای مردم نشود. رئیس جمهور برای همه است و ما می‌خواهیم رئیس‌جمهور خدمتگزار جان نثار و راه شهدا را ادامه دهد. تقاضا داریم شاهد مشارکت حداکثری باشیم.

در ادامه مراسم، لحظاتی از دیدارها و سفرهای آیت‌الله رئیسی رئیس‌جمهور شهید پخش شد.

فرزند شهید حسین پورجعفری اولین قرعه را برداشت و نام مصطفی پورمحمدی بیرون آمد. حجت‌الله ایوبی که نماینده این نامزد انتخاباتی است شماره این نامزد را برداشت که شماره یک به این نامزد اختصاص پیدا کرد.

همسر شهید هسته‌ای رضایی‌نژاد قرعه دوم را برداشت که نام مسعود پزشکیان را از گوی خارج کرد. نماینده این نامزد انتخاباتی شماره این نامزد را از گوی برداشت که شماره دو به این نامزد اختصاص پیدا کرد.

مادر شهیدان افشاری قرعه سوم را برداشت که نام سعید جلیلی از گوی بیرون آمد. نماینده این نامزد انتخاباتی شماره این نامزد را از گوی برداشت که شماره پنج به این نامزد اختصاص پیدا کرد.

پدر شهیدان کاشی قرعه چهارم را برداشت که نام امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی از گوی بیرون آمد. نماینده این نامزد انتخاباتی شماره این نامزد را از گوی برداشت که شماره چهار به این نامزد اختصاص پیدا کرد.

جواد فروغی از قهرمانان تیراندازی قرعه پنجم را برداشت که نام محمدباقر قالیباف را از گوی خارج کرد. سیدمحمود رضوی نماینده این نامزد انتخاباتی شماره این نامزد را از گوی برداشت که سه به این نامزد اختصاص پیدا کرد.

گلعلی بابایی از نویسندگان کتاب‌های دفاع مقدس قرعه آخر را برداشت که نام علیرضا زاکانی را از گوی بیرون آورد. نماینده این نامزد انتخاباتی شماره این نامزد را از گوی برداشت که شماره شش به این نامزد اختصاص پیدا کرد.


دیدگاه ها
  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
مراسم تشییع پدر علی دایی، با حضور چهره های سرشناس و فوتبالی +عکس/ روحش شاد و یادش گرامی (55 نظر) نگاهی به دکوراسیون شیک و اروپایی مراسم سومین سالگرد ازدواج سوگل طهماسبی با رونمایی از تم آبی رنگِ خاصِ جشن+عکس/ مثل همیشه متین و باوقار (36 نظر) (فیلم) شهید امیرعبداللهیان: به ظریف خداقوت می‌گویم، از او آموختم / نیمه شب از او پیامک و ایمیل دریافت می‌کردیم (26 نظر) (عکس) ماشین های شیک و باکلاس سهیلا منصوریان، بانوی قهرمان ووشو و دارنده مدال طلای بازیهای آسیایی 2024👌 (22 نظر) بازیگر زنِ جوانِ سینما: من نماز خوندن رو از شهاب حسینی یاد گرفتم+ویدیو (20 نظر) ناگفته های رهبر معظم انقلاب از کودکی و پدر و مادرشان/ از شعر و قرآن خوانی تا خاطره روز اول مدرسه و والیبال بازی کردن در کوچه (20 نظر) سفره غذای پر خرج و رنگین و دورهمی صمیمی بازیگران در یک مهمانی چرب و چیلی به سبک مایه دارهای عربستان+عکس (20 نظر) آشپزی سرصبحی مینا مختاری همسر کدبانو و شیک بهرام رادان/ ماشاءالله با یه بچه کوچیک غذاهای جورباجور هم میپزه+عکس (19 نظر) دورهمی خانوادگی علی دایی در خانه ابدی پدرش +عکس/ روحش شاد و یادش گرامی (18 نظر) حضور نرگس محمدی در جشن تولد جاریِ قدبلند و آب زیرِ کاهَش+عکس/ لوکیشن مراسمش حرف نداره😍 (17 نظر) کیک تولد باکلاس و 2 بعدی احسان علیخانی برای تولد 37 سالگیش/ مبارکا باشه+ عکس (14 نظر) (عکس) آخرین عاشقانه پدرانه حسام محمودی، هادی سریال "گرگ و میش"، برای تولد دختر زیبایش، هانا/ آدم دلش آتیش میگیره واقعا (14 نظر) باقالی قاتوق پختن به سبک مینا مختاری، همسر باسلیقه و کدبانوی بهرام رادان+ویدیو/ با یه بچه کوچیک همچین غذایی رو پختن احسنت داره (13 نظر) خلاقیت تحسین برانگیز اوستا بنا برای حفظ پرندگان از گرما و سرما/ اشک تو چشم آدم جمع میشه+ویدئو (13 نظر) نگاهی به عکس حاج آقا و حاج خانوم های سینمای ایران/ از نیوشا ضیغمی تا رضا گلزار و امیر جعفری در مکه مکرمه (12 نظر)
پربازدیدترین ویدئوهای روز