بیمارستان رشت دچار حریق شد و 8 بیمار جان باختند + اسامی جان باختگان

  سه شنبه، 29 خرداد 1403 ID  کد خبر 393228
بیمارستان رشت دچار حریق شد و 8 بیمار جان باختند + اسامی جان باختگان
ساعدنیوز: بامداد سه شنبه بیمارستان قائم رشت دچار حریق شد که با حضور نیروهای آتش نشانی، هلال احمر و غیره، همه بیماران از این بیمارستان خارج و حریق به صورت کامل اطفا شد.

به گزارش پایگاه خبری ساعدنیوز به نقل از تسنیم، بامداد امروز سه شنبه بیمارستان خصوصی قائم رشت دچار حریق شد که نیروی‌های آتش نشانی و هلال احمر با حضور در محل وقوع حریق اقدام به اطفاء حریق و خارج کردن بیماران و پرسنل کردند.

اسامی فوت شدگان حادثه آتش‌سوزی بیمارستان رشت

ابوطالب صادقی
زهرا قربان شیرودی
صغری صفری
معصومه اصغرنیا
محمد منتظری
محمدرضا اسدی
شهبانو راحت پیشه
آسیه جعفرزاده
لیلا جعفری

حضور استاندار گیلان در محل آتش‌سوزی

استاندار گیلان ضمن بازدید میدانی از محل حادثه آتش سوزی رشت و دستور ویژه بر انجام خدمات به موقع به حادثه دیدگان، با اشاره به اینکه تمامی بیماران بیمارستان قائم(عج) به مراکز درمانی دیگر منتقل شدند گفت: ابعاد مختلف حریق بیمارستان قائم(عج) رشت در حال بررسی است.

اسدلله عباسی صبح امروز ‌در حاشیه بازدید میدانی خود از محل وقوع حریق در بیمارستان قائم(عج) رشت و در جمع خبرنگاران با ابراز تاسف از حادثه رخ داده، با بیان اینکه تمامی بیماران بیمارستان قائم(عج) به مراکز درمانی دیگر منتقل شدند، اظهار کرد: به محض وقوع این حادثه، تمامی نیروهای امدادی، آتش‌نشانی و هلال احمر با چندین اکیپ به محل حادثه آمده و به اطفای حریق کمک کردند.

وی با اشاره به تعداد بیماران بستری بوده در بیمارستان قائم (عج) رشت گفت: در زمان وقوع آتش‌سوزی 142 بیمار در بیمارستان بستری بودند که 109 بیمار در بخش‌ عادی و 33 بیمار در بخش‌های ویژه بستری بودند.

استاندار گیلان با بیان اینکه وضعیت بیماران منتقل شده به مراکز درمانی دیگر در حال بررسی است، تصریح کرد: جزییات دقیق حادثه و حادثه دیدگان، بعد از بررسی‌های صورت گرفته توسط دانشگاه علوم پزشکی گیلان اعلام خواهد شد لذا از مردم درخواست دارم به شایعات توجه نکنند، زیرا با دستورات صادر شده ابعاد مختلف حریق بیمارستان قائم(عج) رشت در حال بررسی است.

استاندار گیلان همچنین با حضور در بیمارستان های پورسینا، حشمت و رازی رشت ضمن عیادت از تعدادی بیماران منتقل شده از بیمارستان قائم (عج) به این مراکز درمانی، در جریان چگونگی ارائه خدمات به آنان قرار گرفت.

8 بیمار بیمارستان قائم رشت فوت شدند

محمدتقی آشوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان صبح امروز در جمع خبرنگاران در محل وقوع حریق بیمارستان خصوصی قائم رشت با بیان اینکه این بیمارستان دارای 250 تختخواب بود، اظهار کرد: از همان دقایق وقوع حریق، اقدامات لازم برای خارج کردن و انتقال بیماران بستری شده به دیگر بیمارستان های رشت انجام شد.

وی با بیان اینکه عملیات انتقال بیماران همزمان با اطفاء حریق توسط نیروهای آتش نشانی و هلال احمر انجام شد، گفت: در زمان وقوع آتش‌سوزی 142 بیمار در بیمارستان بستری بودند که 109 بیمار در بخش عادی و 33 بیمار در بخش‌های ویژه بستری بودند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه تمامی بیماران از محل بیمارستان به دیگر بیمارستان های هماهنگ شده منتقل شده‌اند، افزود: متاسفانه هشت تن از بیماران جان خود را از دست دادند که علت فوت توسط پزشکی قانونی در دست بررسی است.

آشوبی با اشاره به بیمارانی که به دیگر بیمارستان ها منتقل شده بودند، گفت: 28 نفر به بیمارستان پورسینا، 44 نفر به رازی رشت، هفت نفر به بیمارستان ولایت، 18 نفر به بیمارستان حشمت، دو نفر به بیمارستان الزهرا، یک نفر به بیمارستان پیروز لاهیجان، 10 نفر به بیمارستان پارس، یک نفر به آریا و سه نفر به صومعه سرا منتقل شدند.

اعزام 26 تیم امدادی به عملیات آتش‌سوزی بیمارستان قائم رشت

هادی سلیمی، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گیلان، گفت: امروز ساعت 2 صبح، گزارش حریق و آتش سوزی در استان گیلان، رشت، حریق بیمارستان قائم (عج) سراوان، به منظور پشتیبانی از تخلیه اضطراری بیماران و پرسنل بیمارستان، به مرکز هماهنگی و پشتبانی استان، اعلام شد.

وی ادامه داد: تیم‌های عملیاتی از 8 شهرستان استان گیلان به محل حادثه اعزام شدند.

سلیمی افزود: 26 تیم عملیاتی به استعداد 75 امدادگر به همراه 26 دستگاه خودرو (11 آمبولانس – 3 ست نجات – 12خودروی کمک‌دار ) به محل حادثه اعزم شد.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گیلان، گفت: 16 نفر (توسط عوامل هلال احمر) به مراکز درمانی منتقل شدند.

دستور ویژه استاندار گیلان بر انجام خدمات به موقع به حادثه دیدگان

اسدالله عباسی استاندار گیلان در پی وقوع حریق در بیمارستان قائم(عج) رشت در محل حادثه آتش سوزی حاضر و در جریان موضوع قرار گرفت و پیگیر وضعیت حادثه دیدگان و مجروحان این آتش سوزی شد.

استاندار گیلان به محض حضور در محل حادثه در جریان آخرین اقدامات اطفای حریق و چگونگی انتقال بیماران به مراکز درمانی قرار گرفت و در همین راستا به رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز دستوراتی را صادر کرد.

همچنین با دستور دکتر عباسی، بررسی ابعاد مختلف این حادثه و علت وقوع حریق در بیمارستان قائم(عج) رشت در دستور کار نهادهای امدادی و آتش‌نشانی قرار گرفت.

استاندار گیلان همچنین با حضور در بیمارستان های پورسینا، حشمت و رازی رشت ضمن عیادت از تعدادی بیماران منتقل شده از بیمارستان قائم (عج) به این مراکز درمانی، در جریان چگونگی ارائه خدمات به آنان قرار گرفت.

آتش از طبقه زیرزمین آغاز شد

شهرام مؤمنی رئیس سازمان آتش نشانی رشت با بیان اینکه آتش سوزی بیمارستان قائم رشت ساعت 1:13 به آتش نشانی اعلام شد، اظهار کرد: بیش از 120 آتش نشان شیفت و فراخوان شده بوسیله 36 خودروی اطفایی، آبرسان، نردبان و پشتیبان دستگاه تنفسی به محل آتش سوزی واقع در بلوار شهید افتخاری اعزام شدند.

وی با بیان اینکه آتش از طبقه زیر زمین آغاز شد، افزود: تیم‌های نجات در تمامی طبقات نسبت به تخلیه دود و خروج اضطراری بیماران از تمامی بخش‌ها اقدام کردند که در مجموع 142 بیمار انتقال یافتند که 110 بیمار توسط عوامل اورژانس و هلال احمر به بیمارستان‌های سطح شهر رشت منتقل شدند و 32 تن از بیماران سرپایی تحویل خانواده‌هایشان شدند.

رئیس سازمان آتش نشانی رشت با اشاره به بررسی علت آتش سوزی این بیمارستان بیان کرد: در میان بیماران انتقال یافته، بیماران بدحالی از بزرگسال تا نوزاد از بخش‌های ویژه همچون آی سی یو و سی سی یو بودند که در زمان خروج همه در سلامت بودند و پیگیر وضعیت فعلی شأن هستیم.

به گفته مؤمنی، آتش نشانانی از شهرهای لاهیجان، فومن، صومعه سرا، سنگر، منطقه آزاد انزلی، انزلی و غیره در این عملیات حضور داشتند.

محمد تقی آشوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز با بیان اینکه این بیمارستان 250 تخت فعال داشت، اظهار کرد: در زمان وقوع آتش‌سوزی 142 بیمار در بیمارستان بستری بودند که 109 بیمار در بخش عادی و 33 بیمار در بخش‌های ویژه بستری بودند.

وی با بیان اینکه تمامی بیماران از محل بیمارستان حریق نجات یافته و یا به صورت سرپایی ترخیص و در صورت نیاز به ادامه درمان به بیمارستان‌های سطح رشت منتقل شده‌اند، گفت: بیمارستان‌های رشت میزبان بیماران اعزامی هستند و کار درمان آن‌ها در همان بیمارستان انجام می‌شود.

هادی سلیمی مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان نیز با بیان اینکه با دریافت خبر حریق بلافصله 11 دستگاه آمبولانس به همراه سه دستگاه ست نجات با 26 تیم عملیاتی سه نفره برای امدادرسانی به محل اعزام شدند، اظهار کرد: خوشبختانه هیچ بیمار این بیمارستان به دلیل حریق فوت نکرده است و همه بیماران به بیمارستان‌های دیگر رشت منتقل شده اند.

اسدالله عباسی استاندار گیلان نیز صبح امروز با حضور در محل وقوع حریق با بیان اینکه وضعیت بیماران منتقل شده به مراکز درمانی دیگر در حال بررسی است، اظهار کرد: در جزییات دقیق حادثه بعد از بررسی‌های صورت گرفته توسط دانشگاه علوم پزشکی گیلان اعلام خواهد شد لذا از مردم درخواست دارم به شایعات فضای مجازی توجه نکنند، زیرا با دستورات صادر شده ابعاد مختلف حریق بیمارستان قائم (عج) رشت در حال بررسی است.


دیدگاه ها
  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
همسر رهبر معظم انقلاب: آقای ما اجازه نمی‌دهد که در خانه، غیر از برنج کوپنی استفاده کنیم و آن هم کفاف خوراک ما را بیش از یک بار در هفته نمی‌دهد (645 نظر) نگاهی به سفره مفصل و تمام و کمال حضرت ابوالفضل در منزل شاه نشین علی دایی+عکس/ از گل آرایی و شمع‌دان‌هایی طلایی تا پَک هایی لاکچری و جذاب (111 نظر) نگاهی به ماشین مازراتی هوش پران علی دایی که همه آرزوشو دارن/ شهریار فوتبال ایران سوار بر دلبر مشکی😍 (89 نظر) رهبر معظم انقلاب: بعد از فوت پدرم همه‌ی موجودی خانه‌اش 45 هزار تومان شد که نمی‌شد با آن گاز یا یخچال خرید (63 نظر) (فیلم) ورود جالب و معنادار رهبر انقلاب به حسینیه امام خمینی (ره) به همراه مسعود پزشکیان و شعار حیدر حیدر جمعیت (63 نظر) میز غذای ساده رهبر معظم انقلاب و خوردن غذا در بشقاب استیل/ ساده زیستی ایشان همیشه مثال زدنی است+عکس (44 نظر) مات و مبهوت موندن مهران مدیری از دیدن همزاد خودش تو دورهمی/ چقدرم که شبیه همدیگه هستن!+عکس (40 نظر) رهبر معظم انقلاب: من در کلاس اول ابتدایی چشمانم ضعیف بود و تخته سیاه و چهره معلم رو نمی‌دیدم +ویدیو/ از 13 سالگی عینکی شدم (29 نظر) ریحانه سادات دختر بزرگ شهید رئیسی: سجاده نماز پدرم را در اندونزی تکه تکه کردند و به عنوان تبرّک بین مردم پخش کردند+ویدیو (23 نظر) خلاقیت منحصر به فرد آرایشگر خوش ذوق در تغییر چهره داماد حماسه ساز شد+ویدئو/سلطان بی چون و چرای گریم در سطح خاورمیانه😂 (21 نظر) درخت خرمای بزرگ حیاط باصفای خونه ویلایی زهرا گونش/ نخل های هم قد والیبالیست مشهور ترکیه ای (20 نظر) حضور ساده و بدون تشریفات همسر رهبر معظم انقلاب در یک درمانگاه/ ایشان گفتند من نمی‌خواهم پارتی بازی بکنم+ویدیو (16 نظر) هنرمندان و ورزشکارانی که در مراسم نذری پوریا پورسرخ بازیگر سریال کیمیا حضور داشتند/ علی پروین هم بود+عکس (15 نظر) مراسم تشییع پدر حامد بهداد، با حضور چهره های سرشناس و بازیگران +عکس/ روحش شاد و یادش گرامی (13 نظر) نگاهی به حضور صبحگاهی بازیگران و چهره‌های مشهور در کله‌پزی+عکس/ از الناز شاکردوست و المیرا شریفی مقدم تا احسان خواجه امیری و نسرین مقانلو (12 نظر)
پربازدیدترین ویدئوهای روز   
تیتر امروز   
نجات گروگان 50 میلیارد تومانی از چاه 3 متری
دولت پزشکیان چگونه دولتی خواهد بود؟
قتل دلخراش و هالیوودی توسط پسر 17 ساله در شیراز
هیچ رهبری جرأت شلیک موشک به اسرائیل را نداشت!
توصیه پورمحمدی به پزشکیان برای چینش اعضای کابینه
اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان بدون آزمون مقطع کارشناسی ارشد
توقف پذیرش دانشجو در دورۀ شبانۀ دانشگاه شهید باهنر کرمان
ویدیو/ شبیه‌سازی عواقب وحشتناک بمباران هسته‌ای/ قیامت مصنوعی یا پایان جهان در آمریکا
بایدن: نه تنها در مبارزات انتخاباتی هستم بلکه جهان را اداره می‌کنم
(ویدئو) وقتی سلبریتی‌های مرده دوباره زنده می‌شوند/ هوش مصنوعی کتاب‌ها را با صدای بازیگران فقید روایت می‌کند!
(ویدئو) جوانمردی بی‌نظیر شهریار ایران‌زمین کوروش کبیر در برابر زیباترین اسیر خود، پانته‌آ / داستانی که قرن‌هاست ستایش می‌شود!
زیبایی دختر ورزشکار برای تیمش دردسر آفرین شد
(ویدئو) الماس سیاه؛ راز سلامتی و زیبایی با نادرترین سیب جهان که همه را شگفت‌زده کرده است!
مسعود پزشکیان: کسانی که با ما نیستند هم مردم هستند/ پست و مقام برای قیافه گرفتن نیست، برای خدمتگزاری است
ویدیو/ تلفیق علم و فناوری در تولید هنر به وسیلۀ ربات‌های مجسمه‌ساز
منتخب روز   
(فیلم) سکانس فوق العاده احساسی و عاشقانه از شهاب حسینی و معشوقه‌اش در سریال "شهرزاد" / با چراغی همه جا گشتم و گشتم در شهر هیچکس به تو مانند نشد😍 (فیلم) خرید دکتر مسعود پزشکیان از یک سوپرمارکت در تهران به همراه نوه‌ها و عروسش با کارت بانکی شخصی / نوه‌ها پدربزرگ را به خرج انداخته‌اند اقدام منحصربفرد و زیبای طلافروش یزدی به احترام دختر سه ساله امام حسین(ع)+عکس/ این جور تصاویر مخصوص ایران ماست والسلام👌 (فیلم) رهبر معظم انقلاب: به من می‌گویند شما گفتید سوءاستفاده جویان را افشا نکنید / ما حق نداریم افراد را به صرف گمان متهم کنیم سکانس خوشحالی قُباد از بارداری شهرزاد/ قُباد: من تا الان نمیدونستم از این دنیا و از این زندگی چی میخوام اما الان.... (عکس) هدایای ارزشمندی که پزشکیان در پشت صحنه یک هیئت دریافت کرد / خوشا راهی که آغازش با حسین است ... (ویدئو) شعر سوزناک شهریار برای مادر بزرگش که با شنیدنش اشک از چشمانتان سرازیر خواهد شد به یادماندنی ترین سکانس عاشقانه سریال شهرزاد / از بله گفتن شهرزاد تا مرگ مرگ بزرگ آقا نقش دختر رهبر انقلاب در ترمیم دست مجروح ایشان/ فرزند دختری که به پدر اُنس داشت (عکس) شوخی ظریف با آقای ظریف؛ از مقایسه ظریف با مِسی تا انداختن ماسک به شکل آقای رئیس جمهور!! واکنش عضو دفتر رهبر انقلاب به پست اینستاگرامی پسرش با هشتگ برای ایران، پزشکیان