ساعدنیوز
ساعدنیوز

چاپ اورژانسی مقاله برای دفاع از پایان نامه

  سه شنبه، 22 مهر 1399   زمان مطالعه 6 دقیقه
چاپ اورژانسی مقاله برای دفاع از پایان نامه
جلسه دفاع از پایان‌نامه دکتری یکی از جلسات بسیار مهم و حساس در دوره تحصیلی دانشجویان شناخته می‌شود و همه دانشجویان سعی دارند امتیاز لازم را در این جلسه کسب کنند. اگر فرصت محدودی دارید و می‌خواهید تا روز جلسه دفاع پایان‌نامه برای خود آماده کنید در این مطلب همراه ما باشید تا کلیه روال کار را برای چاپ فوری مقاله به شما آموزش دهیم.

قبل از هر چیز بهتر است بدانید که امتیاز مقاله در مرحله دفاع دکتری چقدر است و چگونه امتیاز دهی می شود. شما به عنوان یک محقق و دانشجو باید با رزومه ای پر در جلسه دفاع دکتری حضور یابید که توجه داوران را به خود و سابقه پژوهشی جلب نمایید. داشتن امتیازات پژوهشی در رزومه باعث می شود بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرید و و پایان نامه شما اعتبار بیشتری از دید داوران پیدا خواهد کرد زیرا در این صورت آنها می دانند که شما قبلا هم سابقه تحقیقاتی داشته اید و توانسته اید مقالاتی را با مطالب علمی قدرتمند در مجلات علمی به ثبت رسانید.

توجه داشته باشید که برای اینکه بتوانید مجوز دفاع از رساله خود را دریافت کنید ملزم به ارائه حداقل دو مقاله، یکی بابت پیش دفاع و دیگری برای فارغ التحصیلی می باشید. معمولا دانشگاه های ایران بسیار سلیقه ای هستند و مجلاتی که مورد تایید دانشگاه ها قرار دارد، ممکن است متفاوت باشند. بهمین دلیل، بهتر است دانشجو، قبل از اینکه اقدامی در رابطه با ارسال مقالات به مجلات انجام دهد، مجله موردنظر را برای تایید، به پژوهش دانشگاه ارائه داده و پس از تایید برای ژورنال اقدام نماید.

مجلات مورد تایید دانشگاه ها

تمام دانشگاه های کشور یا خودشان لیست مورد تایید دارند یا تابع یکی از وزارت علوم یا دانشگاه آزاد هستند، اما معمولا اگر مجله مورد نظر، در بلک لیست ارائه شده آن دانشگاه نباشد، مورد تایید خواهد بود. معمولا دانشجویان می توانند با چاپ مقاله در مجلات داخلی، مجلات JCR، مجلات iSI Listed، مجلات iSC و اسکوپوس که به تایید پژوهش دانشگاه رسیده باشد، مجوز دفاع یا مجوز فارغ التحصیلی را دریافت کنند. این مجلات کاملا مورد تایید دانشگاههای معتبر ایران هستند و با انتشار مقاله در هر یک از این ژورنالها امتیاز کافی برای شرکت در جلسه دفاع را به دست خواهید آورد. اگر موفق به انتشار حداقل دو مقاله در این مجلات معتبر شوید می توانید دفاع کنید و فارغ التحصیل شوید در واقع یک مقاله برای کسب امتیاز در جلسه دفاع ضروری است و دیگری برای فارغ التحصیل شدن. مجله باید معتبر باشد و جز بلک لیست نباشد یعنی از اعتبار ساقط نشده باشد. مجله انتخابی حتما باید تصویب شده در کمسیون نشریات دانشگاه آزاد اسلامی، وزارت علوم یا وزارت بهداشت باشد.

شیوه ارزشیابی 2 نمره مقاله پایان­ نامه دانشجویان مقطع دکتری

پذیرش و چاپ مقاله در مجلات

ردیف

نوع مجله

حداکثر امتیاز

1

پذیرش یا چاپ مقاله در مجلات ISI دارای ضریب تأثیر

2

2

پذیرش یا چاپ مقاله در مجلات ISI فاقد ضریب تأثیر

1.8

3

پذیرش یا چاپ مقاله در مجلات نمایه شده در پایگاه SCOPUS

1.7

4

پذیرش یا چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی و وزارتین

1.5

5

پذیرش یا چاپ مقالات در مجلات انگلیسی زبان یا خارجی یا ISC انتشار یافته در ایران

1

6

پذیرش یا چاپ مجله علمی ترویجی مصوب*

0.5

7

اختراع، اکتشاف، نظریه علمی، مسابقات و جشنواره های ملی و بین المللی، چاپ کتب مرتبط ، اثر بدیع هنری

2

چاپ مقاله در مجموعه مقالات همایش ها

ردیف

نوع همایش

حداکثر امتیاز

1

چاپ مقاله کامل در مجموعه مقالات همایش بین المللی خارج از کشور

1

2

چاپ چکیده مقاله در مجموع مقالات همایش بین المللی خارج از کشور

0.75

3

چاپ مقاله در مجموع مقالات همایش بین المللی داخلی

0.5

4

چاپ مقاله در مجموع مقالات همایش ملی

0.5

دانشجو باید فورا با توجه به جدول امتیازات و زمانی که دارد برنامه ریزی کند و یکی از مجلات معتبر را برای چاپ مقاله انتخاب کند توصیه می کنیم بلند پروازی نکنید که در فرصت محدود بهترین انتخاب را داشته باشید.

شما باید کلیه پروتکل های موجود را در نظر بگیرید و به فکر سریعتر شدن روند چاپ مقاله باشید. توصیه می کنیم نکات کلیدی را دست کم نگیرید:

نمره 20 پایان نامه به دانشجویانی تعلق می گیرد که علاوه بر کسب نمره 18 از جلسه دفاع و کسب 2 نمره از نمره مقاله حداقل یک مقاله ISI دارای IF مستخرج از پایان نامه باشد. پس فورا دست به کار شوید که یک مقاله علمی با کیفیت دلخواه به چاپ رسانید.

تصویر

مراحل چاپ مقاله علمی پژوهشی

چاپ مقاله علمی پژوهشی در ژورنالهای معتبر داخلی و خارجی به ترتیب زیر می باشد:

ترجمه تخصصی: مقاله علمی پژوهشی را اگر تصمیم دارید به ژورنالهای خارجی سابمیت کنید, بهتر است قبل از هر چیز ترجمه کنید. ترجمه تخصصی مقالات تخصصی در تمامی حوزه ها باید به متخصص همان رشته واگذار شود. داوران حساسیت بسیار زیادی در کیفیت ترجمه تخصصی مقالات دارند. بهتر است مقاله ترجمه شده کیفیت بالایی داشته باشد تا در این ژورنالها پذیرفته شود.

رفع سرقت ادبی مقاله: حتی اگر مقاله ای را با کیفیت بسیار تخصصی نگارش کرده اید بهتر است که آنرا پارافریز یا رفع سرقت ادبی کنید. مقالاتی که در آنها به صورت عمدی یا سهوی سرقت ادبی مشاهده شود حتما ریجکت خواهند شد.

اعتبار سنجی و انتخاب ژورنال مناسب: مجلات فقط مقالاتی را پذیرش می کنند که در اسکوپ مشخصی باشند. همچنین هر مجله از لحاظ سطح اعتبار با مجلات دیگر متفاوت است و باید مقاله را اعتبار سنجی کنید و مناسبترین مقاله را معرفی کنید.

فرمت بندی مقاله: ژورنالها مقالات را فقط در فرمت مشخصی پذیرش می کنند و اگر مقاله ای خارج از این حوزه و چهارچوب نوشته شود حتما ریجکت می شود. یک مرحله مهم و حتمی قبل از سابمیت مقاله تبدیل فرمت است.

سابمیت مقاله: مقاله باید بعد از طی مراحل فوق به ژورنال مورد نظر سابمیت شود تا به بخش های داوری ارسال شود. نحوه سابمیت مقاله به مجلات متفاوت است و اصولا در قسمت راهنمای هر مجله نوشته می شود. برای سابمیت مقالات به مجله مورد نظرتان می توانید از مشاورین و کارشناسان متخصص کمک بگیرید.

داوری مقاله: شدت سختگیری و مدت زمان داوری مجلات کاملا بستگی به کیفیت مجله ای که انتخاب کرده اید دارد. برخی از ژورنالها داوری بسیار سختگیرانه ای دارند. اما برخی دیگر از ژورنالها هم داوری کوتاه تری دارند و هم شدت سختگیری داوران بسیار پایین است.

اکسپت فوری و تضمینی مقاله

همانطور که می دانید زمان پذیرش و چاپ یک مقاله در ژورنال معتبر کاملا بستگی به زمان داوری دارد. پروسه داوری هرچقدر طولانی تر باشد واضح است که مقاله مدت زمان بیشتری در انتظار خواهد بود. اما اگر نتیجه داوری سریعتر مشخص شود مقاله در سریعترین زمان ممکن پذیرفته خواهد شد. نتیجه کاملا وابسته به زمان داوری می باشد. پذیرش تضمینی مقاله نیز کاملا وابسته به کیفیت مجله می باشد. برخی از ژورنالها مقاله را به صورت تضمینی پذیرش می کنند اما برخی دیگر پذیرش تضمینی ندارند و همه چیز وابسته به نظر داوران می باشد. برخی از ژورنالهایی که دارای ایمپکت فکتور بالایی هستند به هیچ عنوان مقالات را به صورت تضمینی پذیرش نمی کنند. اما برخی دیگر از ژورنالها پذیرش کاملا به صورت تضمینی می باشد. برای اینکه روند داوری هر چه سریعتر اتفاق بیفتد و نتیجه پذیرش مشخص شود لازم است تغییراتی در ساختار مجلات به وجود آورید تا بیشتر مورد توجه داوران قرار بگیرد و سریعتر پذیرفته شود.

تصویر

شما برای اینکه روند پذیرش مقاله خود را سریعتر پیش ببرید می توانید از موسسات علمی مربوطه که در زمینه ارائه خدمات دانشگاهی سابقه موفقی دارند کمک بگیرید البته با توجه به شرایط پیش امده انتخاب یک موسسه علمی معتبر کمی دشوار می باشد. سعی کنید موسسه ای انتخاب کنید که قبل از اقدام به سابمیت مقاله کلیه روال و چهارچوب کار را به شما معرفی کنند و شما را از کلیه روال کار آگاه سازند. ارائه لیست مجلات معتبر قبل از انتشار مقاله نیز یکی از موارد ضروری است. توصیه ما به دانشجویان دوره دکتری که فرصت محدود تری دارند این است که از طریق موسسه پژوهش برتر درخواست خود را پیگیری کنند تا هر چه سریعتر نتیجه پذیرش مقاله را دریافت نمایند. از این لینک هم اکنون می توانید سفارش خود را ثبت و پیگیری نمایید.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
عرض ارادت احساسی و عیادت بازیگران و ورزشکاران از رهبر معظم انقلاب در بیمارستان+ عکس/ از جواد عزتی و علی ضیا تا علی پروین و بهداد سلیمی (682 نظر) رهبر معظم انقلاب چه میوه هایی را برای حفظ سلامتی خود میل می کنند؟ (201 نظر) خلاقیت خنده دار و هوشمندانه قصاب اهوازی برای فریب گوسفند و قربانی کردنش حماسه آفرید+عکس/ مغز تو رو باید طلا گرفت😂 (83 نظر) خلاقیت بامزه یک پدر ایرانی روی کلید کولر حماسه ساز شد/ این یادداشت بانمک پربازدید شد+عکس (72 نظر) پاسخ جالب رهبر معظم انقلاب به یک سوال: حضرت آقا اصلاً شما فکر می‌کردین که رهبر بشین؟ (60 نظر) دسته گل بزرگ و لوکس رضا گلزار و آیسان خانوم برای افتتاحیه سالن زیبایی ساره بیات +عکس/ واقعا گل کاشتین (53 نظر) نگاهی به مراسم عروسی لاکچری و مفصل دختر بزرگ اردوغان در استانبول+عکس/ چه لباس عروس خوشگلی، چه داماد خوش‌تیپی (52 نظر) میز عزای ساده و بدون تجملات مادر محسن کیایی، مجری برنامه صداتو +عکس/ روحشون شاد چه چهره دلنشینی داشتن (43 نظر) بهترین گردو ایران متعلق به کدام شهر است (43 نظر) شرط جالب رهبر معظم انقلاب برای خواندن خطبه عقد عروس و داماد ایرانی/ ماجرای بخشیدن 86 سکه به آقای داماد چه بود؟ (39 نظر) خلاقیت بی نظیر یک معمار در طراحی خانه ای با الهام از موز/ مغز تو رو باید تو موزه نگه داشت+عکس (34 نظر) ماجرای جالب کارت عروسی فائزه و حمید که به دست رهبر انقلاب رسید/ حرکت تحسین برانگیز عروس و داماد ایرانی برای خرید سرویس طلا+عکس (33 نظر) علی دایی: دکترها گفته بودند شاید زیر عمل زنده نمانم+عکس/ همیشه عضو خانواده پرسپولیس هستم/ همه درآمدم را در ایران سرمایه‌گذاری کردم (26 نظر) روایتی جالب از روز دقیق تولد رهبر معظم انقلاب از زبان خودشان در سالگرد 85 سالگی ایشان+عکس شناسنامه (23 نظر) نگاهی به خانه پدری بدون تجملات محمود احمدی نژاد+ویدیو/ منزلی با چیدمانی قدیمی و حیاطی دلنشین و نوستالژیک (22 نظر)
دیگران می‌خوانند   
تغییر چهره هوش پران ارسلان قاسمی، وحید سریال فاصله ها بعد از 14 سال+عکس رونمایی از دختر زیبا و موطلایی بیژن بنفشه خواه، شوهر جراح خانم شیرزاد سریال ساختمان پزشکان/ دخترش چقدر شبیه اروپایی هاست😍+عکس سورپرایز شدن جالب و عاشقانه حامد آهنگی توسط همسرش/ چه خانوم باشخصیت و اصیلی داره+ویدیو فال انبیاء روزانه چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه 1403 سکانسی از سریال پایتخت که هیچکس راز آن را نفهمید+ فیلم اشتباه مهران مدیری در برنامه اسکار سوژه شد+ فیلم کشف 2 میلیارد تومان دخانیات قاچاق در این شهر افشای راز هوتن شکیبا برای صداسازی «بچه»؛ روش عجیب ایرج طهماسب در کار +فیلم تماس علی دایی با پدر ترانه علیدوستی جوک فی البداهه و خیلی خنده دار یوسف صیادی در برنامه شب آهنگ/ حامد آهنگی از خنده منفجر شد +فیلم خلاقیت هوشمندانه اُوستا نجار در طراحی مجسمه هایی با چوب و تنه ی درخت/ مغزشو باید طلا گرفت +فیلم پاسخ خنده‌دار دانش‌آموز به سؤال دینی؛ چطوری جرأت کرد این رو بنویسه!! + فیلم (عکس) چاوش خان تفنگچی مهربان سریال گیلدخت، در آغوش مادرش با تیپ و استایل امروزی / خوشتیپه، نه؟! (عکس) چهره واقعی و بدون گریم عارفه معماریان، بازیگر نقش دختر محمود نقاش در سریال پایتخت / نقی قبل از هما خواستگاری ایشون رفته بوده! هر آنچه که باید در مورد کابل های شبکه بدانید از کجا، بلیط هواپیما ارزان بخریم؟ پرطرفدارترین گیاهان آپارتمانی برگ پهن برای دکور منزل 3 مورد از شگفت انگیزترین اکتشافات مصر باستان؛ از شهر طلایی تا مقبره نفرین‌ شده جشن عروسی باشکوه و مجلل دختر ناصرالدین‌شاه با تشریفات و ولخرجی فراوان در کاخ گلستان/ این مراسم 130 سال پیش برگزار شد+عکس نگاهی به مراسم عروسی ساده و بدون تجملات پوتین در روسیه+عکس/ از انداختن حلقه طلا به دست عروس تا امضا کردن سند ازدواج رونمایی از عجیب ترین مدرسه دنیا که در آن مارها را جادو میکنند+عکس فال ابجد روزانه چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403 چند قدم برای نظم دهی بهتر به آشپزخانه هایی با فضای کوچک مراقبت‌های پس از بوتاکس صورت؛ نکات کلیدی برای داشتن نتایج بهتر فال شمع روزانه امروز چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403 فال روزانه امروز چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه 1403 رونمایی از خانواده 4 نفری کاظم نوربخش سلمان سریال نون خ/چه خونواده صمیمی و گرمی +عکس رونمایی صاحب قهوه خانه‌ایی در کاشان از تنها نقاشی با خودکار سهراب سپهری+ویدیو/ می تونستم با فروشش زندگیمو تغییر بدم ولی... فال قهوه با نشان روز چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه 1403 3 ترفند کاربردی برای رسوب‌زدایی و نو شدن دوش حمام فال حافظ با تفسیر امروز چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403+فیلم دعوای زن و شوهری نرگس محمدی و علی اوجی تو برنامه زنده/علی اوجی خانم بازیگر رو با خاک یکی کرد + فیلم خلاقیت هوشمندانه شهرداری اهواز در محافظت از درختی قدیمی و کهن+عکس/ با این کارش جذابیت شهر رو چندین برابر کرده👌 دسته گل بزرگ و لوکس رضا گلزار و آیسان خانوم برای افتتاحیه سالن زیبایی ساره بیات +عکس/ واقعا گل کاشتین وان حمام پر از توپ بامزه و رنگارنگ ستاره سادات قطبی/ حرکت جالب خانم مجری برای سرگرم کردن شازده پسرش+ویدیو فیلم لو رفته از رضا گلزار سوپر استار و آیسان خانوم در فرودگاه/ همیشه در شادی و مسافرت یادی کنیم از تبلیغ فوق تخیلی و لوکس گونه پراید با ساخت این کلیپ+ ویدیو/ داره امکاناتش رو در حد بنز به تصویر میکشه تصویری دیده نشده از آمادگی بدنی بالای آیت الله هاشمی رفسنجانی/ماشاالله به این روحیه بالا اولین تصاویر از تتلو در دومین جلسه دادگاهش بدون ذره ای تغییرات در ظاهر و قیافه اش (تصاویر) غول پیکرترین مجسمه های جهان/ مجسمه آزادی پیششون اونقدر کوچیکه که تو این لیست قرار نمیگیره
تیتر امروز   
کشف 2 میلیارد تومان دخانیات قاچاق در این شهر تماس علی دایی با پدر ترانه علیدوستی 3 مورد از شگفت انگیزترین اکتشافات مصر باستان؛ از شهر طلایی تا مقبره نفرین‌ شده رونمایی از عجیب ترین مدرسه دنیا که در آن مارها را جادو میکنند+عکس فال ابجد روزانه چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403 فال شمع روزانه امروز چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403 فال روزانه امروز چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه 1403 فال قهوه با نشان روز چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه 1403 فال حافظ با تفسیر امروز چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403+فیلم فال انبیاء روزانه چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه 1403 کشف اتفاقی چهره 600ساله «بچه‌جن» در توالت یک خانه اولین کشته ی طرح عفاف و حجاب ضدانقلاب شفا گرفت!ماجرای کما و فوت دختر تهرانی در متروی تجریش+فیلم نگهدارندگان گربه در معرض یک بیماری روانی خطرناک / ما نمی‌گیم، پژوهشگران خارجی گفتند! بیوگرافی و زندگی خصوصی پاشا جمالی،مهیار سریال نون خ و همسرش+ تصاویر جذاب و دیدنی رونمایی از هتلی که همه چیزش از طلای 24 عیار است ؛ از وان و توالت گرفته تا غذایی که در آن سرو می شود! / هتل مورد علاقه خانم‌های طلا دوست!
منتخب روز   
فروش ویلای روف گاردن دار و استخر دار حسن جوهرچی، فرهاد سریال فاصله‌ها توسط دخترش در شمال ! / در منطقه‌ای تهرانی نشین!!! سلفی دونفره نعیمه نظام دوست با سلطان کمدی ایران که یکسال حق نداشت منتشرش کنه! / چه ست آدیداسی پوشیده مهران مدیری ... سلفی آسانسوری علیرضا نیکبخت با همسر دومش که بیشتر از جانش او را دوست دارد / کراش دهه هشتاد فوتبال ایران حالا مرد زندگی شده ... (عکس) تعجب کاربران خارجی فضای مجازی از حجاب کامل همسر ستاره لیورپول / دنیا با حجاب جای زیباتری نیست؟ (عکس) بیتابی همسر و فرزندان شهرام عبدلی، بازیگر نقش مهران در سریال فاصله‌ها، بر سر پیکر بی جان او / تو کاری با دلم کردی که فکرشم نمی کردم ... (عکس) همبازی بودن آقای بیاتی، خواستگار فهیمه در پایتخت 5 با بازیگر معروف در فیلم نوستالژیک دهه شصتی / روحش شاد ... ویدئویی باورنکردنی از مرد سومالیایی که با نصف مغزش زندگی می کند/ بیچاره چه بلایی سرش اومده رودررویی با یک تمساح آن‌ هم فقط با یک ماهیتابه +فیلم متقاضیان عمره بخوانند/ آخرین وضعیت و شرایط ثبت‌نام حج عمره 1403 اعلام شد طرح 100 میلیارد پوندی برادر اسامه بن لادن برای ساخت طولانی ترین پل معلق جهان+عکس