چگونه برای آزمون GMAT آماده شویم؟

  سه شنبه، 06 مهر 1400   زمان مطالعه 6 دقیقه
چگونه برای آزمون GMAT آماده شویم؟
ساعدنیوز: برای ادامه تحصیل در رشته های مدیریتی و کسب و کار و غیره داشتن مدرک آزمون GMAT بسیار مفید می باشد. با شرکت در این آزمون و دریافت مدرک آن می توانید توانایی های تخصصی خود را در این رشته ها نشان دهید و در رقابت با سایر رقبای خود از امتیاز بیشتری برخوردار شوید.

برای ادامه تحصیل در رشته های مدیریتی و کسب و کار و غیره داشتن مدرک آزمون GMAT بسیار مفید می باشد. با شرکت در این آزمون و دریافت مدرک آن می توانید توانایی های تخصصی خود را در این رشته ها نشان دهید و در رقابت با سایر رقبای خود از امتیاز بیشتری برخوردار شوید. این مدرک در بسیاری از دانشگاه های دنیا از جمله کشورهای استرالیا، آمریکا، کانادا و کشورهای اروپایی مورد تایید می باشد.

آزمون GMAT فراتر از یک آزمون می باشد این آزمون فرصت های تازه ای را به شما ارائه می کند که به شما این قابلیت را می دهد تا توانایی های خود را به معرض نمایش بگذارید تا بتوانید به بالاترین جایگاه با شناخت پتانسیل موجود در خود برسید.

چرا باید در آزمون GMAT شرکت کرد؟

با شرکت در این آزمون شما به دانشگاه مقصد که قصد دریافت پذیرش از آن را دارید مواردی چون تعهد، انگیزه و توانایی شما برای موفقیت در رشته های مدیریتی و کسب و کار را نشان می دهید.

این آزمون میزان مهارت شما در تحلیل و بررسی و استدلال که از جمله مهارت های مهم برای دانشگاه های درجه یک کسب و کار می باشد را نشان می دهد.

با توجه به برنامه های توصیه ای شخصی بهترین برنامه و رشته را برای ادامه تحصیل با شرکت در این آزمون به شما ارائه می شود. از موقعیت و شانس بیشتری برای دریافت پذیرش و همچنین فاندهای بهتر برخوردار می شوید. اعتبار این آزمون در دانشگاه ها باعث می شود تا پروسه پذیرش شما با سرعت و توجه بیشتری به انجام برسد.

آزمون جی مت چیست؟

تصویر

آزمون بین المللی GMAT اولین و استانداردترین آزمون برای دریافت تاییدیه ثبت نام در رشته های کسب و کار و مدیریت است. استانداردهای این آزمون برای پیش بینی توانایی آکادمیکی شما در رشته های مدیریتی حال حاضر می باشد.

آزمون GMAT جی مت مخفف عبارت (Graduate Management Admission Test ) می باشد. آزمون GMAT دانش متقاضیان را از لحاظ ریاضی، جبر، هندسه، تجزیه داده و دستور زبان مورد سنجش و ارزیابی قرار می دهد. از این رو داوطلبین آزمون GMAT باید طیف گسترده ای از سوالات و منابع گوناگون را مطالعه کرده و حتی در زمینه هوش بتوانند عملکردی مناسبی را ارائه دهند.

ساختار آزمون GMAT

آزمون GMAT معمولا به صورت کامپیوتری برگزار می شود. در این آزمون داوطلبین باید به همه سوالات پاسخ دهند و قابلیت ویرایش و تغییر جواب سوالات در آزمون وجود ندارد. آزمون GMAT دارای ۴ بخش مجزا می باشد.

۱. ارزشیابی نگارش تحلیلی ( Analytical Writing Assessment )

۲. استدلال یکپارچه (Integrated Reasoning)

۳. مهارت محاسبه (Quantitative Reasoning)

۴. مهارت کلامی (Verbal Reasoning)

مدت زمان کلی آزمون ۳ ساعت و ۳۰ دقیقه می باشد که دارای دو زمان استراحت دلخواه است.

هر بخش آزمون دارای ارزشیابی مشخصی برای نمره دهی می باشد. رنج نمره کل در آزمون GMAT بین ۲۰۰ تا ۸۰۰ می باشد که معمولا داوطلبین این آزمون قادر به دریافت نمره بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ هستند.

ثبت نام

برای ثبت نام در آزمون GMAT شما نیاز دارید وارد سایت mba.com شوید و یک پروفایل یا اکانت شخصی برای خود بسازید.

بوسیله این پروفایل شما مراحل ثبت نام را مرحله به مرحله خواهید گذراند. از انتخاب نوع رشته تحصیلی که می خواهید در آن به ادامه تحصیل بپردازید تا زمان و مکان امتحان و همچنین ارسال نمره خود به دانشگاه ها و یا مدارس مربوطه که قصد تحصیل دارید؛ همه از طریق پرفایل شما قابل انجام می باشد.

آزمون GMAT در ایران

برخلاف اهمیت بالای این آزمون برای رشته های مدیریتی متاسفانه آزمون GMAT در ایران برگزار نمی شود. متقاضیان شرکت در این آزمون باید به مراکز برگزاری این آزمون در کشورهای دیگر بروند که از جمله کشورهای همسایه ایران که برگزار کننده این آزمون هستند می توان به قطر، آذربایجان، ترکیه، امارات، ارمنستان، گرجستان اشاره کرد.

اما، در ایران متقاضیان می توانند در کلاس های آمادگی آزمون GMAT و همچنین آزمون های آزمایشی این آزمون که در آموزشگاه های مختلف برگزار می شود شرکت کنند که از جمله این آموزشگاه ها، آموزشگاه زبان دهخدا می باشد که برگزار کننده آزمون های آزمایشی MOCK از جمله آزمون GMAT است.

هزینه آزمون GMAT

هزینه آزمون GMAT با توجه به مرکز برگزاری آزمون متغیر می باشد. در کشورهای آسیایی حدود ۲۵۰ دلار آمریکا، در اروپا حدود ۲۲۵ یورو ، در آمریکای شمالی ۲۷۵ دلار و استرالیا ۲۵۰ دلار می باشد. همچنین شما می توانید با مراجعه به سایت اصلی آزمون از قیمت های مشخص هر کشور و مرکز برگزاری آزمون اطلاعات بروز شده را دریافت کنید.

آزمون آنلاین GMAT (جی مت)

با توجه به شیوع بیماری کویید-۱۹ (Covid-19) که باعث بهم خوردن تمام معادلات معمول در دنیا شده است. انجمن GMAC، با در نظر گرفتن این موضوع شروع به برگزاری آزمون های آنلاین GMAT کرده تا داوطلبین این آزمون در هر کجایی که هستند براحتی و بدون هیچ مشکلی در آزمون شرکت کنند.

آزمون آنلاین GMAT به صورت ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته قابل دسترسی است و با هر سیستمی از جمله ویندوز Windows، مک Mac و یا کامپیوتر های شخصی می توانید در این آزمون شرکت کنید.

کلاس های آمادگی آزمون GMAT در آزموشگاه زبان دهخدا

آموزشگاه زبان دهخدا با بیش از ۱۰ سال سابقه تدریس در بحث زبان های خارجه و همچنین داشتن دپارتمانی مجزا برای آزمون های بین المللی مفتخر به برگزاری کلاس های آمادگی آزمون و همچنین آزمون های آزمایشی MOCK می باشد.

این آموزشگاه با توجه به بهره گیری از کادری مجرب و متعهد آموزشی و مدیریتی به برگزاری کلاس های آمادگی آزمون می پردازد تا داوطلبین با آمادگی بالا برای شرکت در آزمون حضور پیدا کنند.

یکی از مهم ترین ویژگی های آموزشگاه زبان دهخدا در کاربردی بودن کلاس های آمادگی آزمون و توجه به نقاط ضعف و قوت داوطلبین و تقویت آن ها برای شرکت در آزمون است.

ارائه کارنامه ای دقیق و با جزئیات به همراه تحلیل مشاور از آزمون های آزمایشی برای بهبود داوطلبین آزمون در مسیر آمادگی آزمون یکی دیگر از نکات موسسه زبان دهخدا می باشد.

استفاده از اساتید باتجربه در بحث آزمون های بین المللی و ارائه روش های موثر برای شرکت در آزمون از جمله مدیریت زمان، استرس و پیدا کردن پتانسیل بالا داوطلبین آزمون در هر بخش از آزمون های بین المللی از ویژگی های کلاس های آمادگی آزمون موسسه زبان دهخدا می باشد.

کلاس های آمادگی آزمون GMAT در آموزشگاه زبان دهخدا به دو صورت آنلاین و حضوری و همچنین آزمون های آزمایشی MOCK هم به صورت دوره ای و منظم برای سنجش آمادگی داوطلبین آزمون در موسسه زبان دهخدا برگزار میشوند.


دیدگاه ها
  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
فوری؛ لحظه اعلام خبر شهادت ابراهیم رئیسی در شبکه خبر (2 نظر) اعتراف چندش و عجیب اهالی قبیله آدم‌خوارها: من گوشت یک مرد و یک زن را خورده‌ام!+ویدیو (1 نظر) واکنش فرزاد حسنی به شهادت شهدای خدمت: درود بر ابراهیم، نیکوکاران را چنین پاداش می دهیم، در حقیقت او از بندگان با ایمان ما بود (1 نظر) محمدرضا گلزار در استوری قلب عاشقانه نشان داد/ مخاطب این حرکت عاشقانه کیست؟ (1 نظر) ایرانی ربوده شده توسط امریکایی ها در عراق به حبس ابد محکوم شد! + فیلم (1 نظر) لوازم آرایش یک خانم شاغل که همیشه باید با خود داشته باشد (1 نظر) فرح پهلوی در چه شرایطی برای سگ سالومه مجری منوتو گریست؟ + ویدئو (1 نظر) کیک تولد شیک و باکلاس 43 سالگی بهنوش طباطبایی با قلب های صورتی/مبارکا باشه +عکس (1 نظر) واکنش ها به شهادت آیت الله رئیسی و همراهان/رهبر معظم انقلاب: اینجانب پنج روز عزای عمومی اعلام می‌کنم (1 نظر) فیلمی پربازدید از رئیسی: من زندگی خودم را مرهون حضرت رضا علیه‌السلام می‌دانم... (1 نظر) (فیلم) روضه خوانی سید ابراهیم رئیسی در شب قدر ؛ همه کاره در دو عالم حسین است / الهی بالحسین .... (1 نظر) انا لله و انا الیه راجعون / مرد خدمت آسمانی شد ... (1 نظر) شهید آیت الله آل هاشم: تنها شهری که دو امام جمعه سید شهید داره تبریزه، ان شاءالله سومی هم به اونها ملحق بشه +ویدئو (1 نظر) لحظه باورنکردنی شکار یک عقاب توسط خرس گرسنه در نوک درخت!+ فیلم پرچم گنبد حرم رضوی به رنگ سیاه درآمد+عکس
دیگران می‌خوانند   
خاطره دردناک و شنیدنی احمد نجفی از سیدابراهیم رئیسی فال انبیاء روزانه سه شنبه 1 خرداد 1403 دوئل عشقی دو مرد بر سر زن صیغه‌ای/ قتل مرد 40 ساله با شلیک 2 گلوله ترکی صحبت کردن جالب سیدابراهیم رئیسی با لهجه ای شیرین و دلنشین در بین مردم اردبیل+ویدیو پوشش متفاوت و رسمی ابراهیم رئیسی در دوران جوانی+عکس کدام دولتمردان بزرگ جهان با سانحه هوایی درگذشتند؟+عکس کشف راز قدیمی‌ترین تتوی جهان روی بدن «اوتسی مرد یخی» آخرین دیدار سید ابراهیم رئیسی با پهلوان مازندرانی پیش از شهادت+عکس نگاهی به دیدارهای مردمی استاندار جوان و شهید آذربایجان شرقی/ روحشان شاد+ویدیو عرض ارادت سرتیم حفاظت سیدابراهیم رئیسی به رهبر معظم انقلاب+عکس/ بادیگاردی که تا آخرین لحظه کنار رئیس جمهوری بود! لحظه اعلام خبر شهادت سید ابراهیم رئیسی توسط المیرا شریفی‌مقدم/ رئیس جمهموری که با شهادت ماندگار شد+ویدیو تصویری جگرخراش از فرزند سردار شهید موسوی، سرتیم حفاظت رئیس جمهور+عکس بغض برادر شهید آل هاشم؛ امام جمعه تبریز روی آنتن زنده شبکه سه +ویدئو برف روبی مخلصانه و بدون ریای سیدابراهیم رئیسی در حرم امام رضا(ع)+عکس فال روزانه امروز سه شنبه 1 خرداد ماه 1403 فال شمع روزانه امروز سه شنبه 1 خرداد 1403 مصاحبه اختصاصی ساعدنیوز با علیرضا منادی: دو سید بزرگوار در قلب مردم جای داشتند+ویدیو حضور بی نظیر و خودجوش مردم انقلابی تبریز در شام غریبان شهدای خدمت به شکل دسته های عزاداری فال قهوه با نشان روز سه شنبه 1 خرداد ماه 1403 گفتگو با سردار عباسقلیزاده فرمانده سپاه عاشورا در شام غریبان شهدای خدمت/ اندوه و ناراحتی فرمانده و بغض صدایش دلگیر است+ فیلم فال حافظ با تفسیر امروز سه شنبه 1 خرداد 1403+فیلم گفتگو اختصاصی ساعدنیوز با سید محمد حسن آل هاشم برادر امام جمعه شهید تبریز در شام غریبان شهدای خدمت +ویدئو میز عزای ساده و بدون تجملات شهدای خدمت در تبریز+عکس/روحشان شاد و یادشان گرامی... عزاداری شام غریبان شهدای خدمت در مصلی تبریز +ویدئو فال ابجد روزانه سه‌شنبه 1 خرداد 1403 تسلیت متفاوت المیرا شریفی مقدم پس از شهادت رئیس جمهور و همراهانشان+عکس تصاویری از آخرین حضور شهید رئیسی در جمع مردم، سی دقیقه پیش از شهادت +ویدئو معرفی مهمترین تکنیک ها و تمرین های افزایش خلاقیت خرید عمده لوازم آرایشی ارزان گفتگو با نماینده رهبر انقلاب در سپاه عاشورا: مردم عاشق بودند دلباخته شهید آیت الله آل هاشم بودند...+ویدئو زندگی شخصی و خصوصی مالک رحمتی استاندار شهید آذربایجان شرقی + فیلم سخنرانی و شعر ترکی ایشان آغاز مراسم شام غریبان شهدای خدمت در تبریز+ویدئو رمزگشایی از موفقیت "تجارتخانه" در بازارهای صادراتی نگاهی به خانه پدری ساده و بدون تجملات آیت الله آل هاشم امام جمعه محبوب تبریز+عکس تشییع پیکر مطهر شهید آیت‌الله رئیسی فردا در قم عرض ارادت مردم به مالک رحمتی استاندار محبوب و جوان تبریز در راهپیمایی خانوادگی این شهید راه خدمت+ ویدیو خاطره متفاوت یک استاد از امام جمعه شهید تبریز/ راز محبوبیتش در تبریز را من به خوبی می‌فهمم+عکس بغض‌ها و گریه‌های خسروپناه روی آنتن زنده؛ بعدا می‌فهمیم چه کسی را از دست دادیم شهید حسین امیرعبداللهیان: زرنگی نکنید، صف را رعایت کنید، شهادت نوبت ماست +عکس بخش‌هایی از سخنان منتشرنشدۀ شهید آیت‌الله آل‌هاشم در حضور رهبر انقلاب/سلام اولسون سنه ای سرویلردن باش اولان رهبر...
تیتر امروز   
دوئل عشقی دو مرد بر سر زن صیغه‌ای/ قتل مرد 40 ساله با شلیک 2 گلوله
فال روزانه امروز سه شنبه 1 خرداد ماه 1403
فال شمع روزانه امروز سه شنبه 1 خرداد 1403
فال قهوه با نشان روز سه شنبه 1 خرداد ماه 1403
فال حافظ با تفسیر امروز سه شنبه 1 خرداد 1403+فیلم
خاطره دردناک و شنیدنی احمد نجفی از سیدابراهیم رئیسی
کشف راز قدیمی‌ترین تتوی جهان روی بدن «اوتسی مرد یخی»
فال انبیاء روزانه سه شنبه 1 خرداد 1403
فال ابجد روزانه سه‌شنبه 1 خرداد 1403
تشییع پیکر مطهر شهید آیت‌الله رئیسی فردا در قم
خاطره متفاوت یک استاد از امام جمعه شهید تبریز/ راز محبوبیتش در تبریز را من به خوبی می‌فهمم+عکس
واکنش وحید شمسایی به خبر شهادت رئیس جمهور و همراهانشان
پیشنهاد خاکسپاری خادم الرضا(ع) در جوار حرم امام رضا(ع) +عکس/گلستان را به آتش می کشد داغ تو ابراهیم...
شهادت یک ورزشکار در حادثه بالگرد رئیس جمهور
زندگی شخصی و خصوصی مالک رحمتی استاندار شهید آذربایجان شرقی + فیلم سخنرانی و شعر ترکی ایشان