چگونه چندین عکس را در فتوشاپ ترکیب کنیم؟+ فیلم آموزشی

  دوشنبه، 20 شهریور 1402   زمان مطالعه 5 دقیقه
چگونه چندین عکس را در فتوشاپ ترکیب کنیم؟+ فیلم آموزشی
توانایی ترکیب تصاویر با یکدیگر یک مهارت بسیار مفید برای عکاسان است. به همین ترتیب، تصویری که در ذهن ما وجود دارد، همیشه در لحظه گرفتن عکس با دوربین امکان پذیر نخواهد بود. ادغام عکس های چندگانه می تواند تصویر ذهنی را به واقعیت تبدیل کند. در ادامه ساعدنیوز به چگونگی ترکیب چند عکس در کنار یکدیگر خواهد پرداخت. همراه ما باشید.

ترکیب چندین المان با یکدیگر می‌تواند باعث خلق یک تصویر جذاب شود و ترکیب چند عکس در فتوشاپ یک مهارت پایه محسوب می‌شود. در این مطلب سه روش برای ادغام تصاویر در فتوشاپ را به شما آموزش می‌دهیم. فتوشاپ یک نرم افزار بسیار قدرتمند است که ابزارهای متنوعی را برای ویرایش تصاویر در اختیار شما قرار می‌دهد. در این مطلب سه روش برای ترکیب چند عکس در فتوشاپ را آموزش می‌دهیم:

 • ایجاد کامپوزیت

 • ترکیب دو عکس با Blend Modes

 • ترکیب بخش‌های خاصی از تصویر

ترکیب چند عکس در فتوشاپ با کامپوزیت

برای شروع این آموزش به سراغ ساده‌ترین روش برای ترکیب چند عکس در فتوشاپ می‌رویم و باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • برنامه فتوشاپ را اجرا کرده و با رفتن به مسیر File > New، یک طرح جدید باز کنید.

 • شما می‌توانید نوع تصویر را انتخاب کنید یا ابعاد آن را با توجه به عکس پایه خود، تغییر دهید. پس زمینه تصویر را شفاف انتخاب کرده و سپس روی OK کلیک کنید.

ترکیب چند عکس در فتوشاپ با کامپوزیت

 • تصویر اول خود را از کامپیوتر انتخاب کرده و وارد این بخش کنید. این عکس را در فضای مورد علاقه خود قرار دهید.

 • دکمه‌های Ctrl + T را فشار دهید تا گزینه‌های مربوط به «Free Transform» ظاهر شوند. توسط این ابزار می‌توانید ابعاد عکس را تغییر دهید یا آن‌ را بچرخانید. پس از اعمال تغییرات مورد نظر خود، دکمه Enter را بزنید.

 • تصویر دیگر خود را به این سند اضافه کنید. هر کدام از عکس‌ها درون یک لایه قرار می‌گیرند و در صورتی که پنل لایه‌ها را نمی‌توانید مشاهده کنید، به مسیر Windows > Layers بروید.

 • در پنل‌ لایه‌ها، روی هر کدام از آن‌ها کلیک کرده و محل آن‌ها را تغییر دهید. می‌توانید از ابزارهای «Move» با شورتکات V برای تغییر مجدد محل تصاویر استفاده کنید.

ادغام تصاویر در فتوشاپ با Blend Mode

Blend Mode نحوه ارتباط یک لایه با لایه زیرین را تغییر می‌دهد و گزینه‌های زیادی را برای ترکیب چند عکس در فتوشاپ در اختیار کاربران قرار می‌دهد. راه‌های زیادی برای استفاده از این امکانات برای خلق تصاویر خلاقانه وجود دارد، با این حال ما یک مسیر ساده را برای افزودن المان‌های یک عکس به تصویر دیگر را به شما آموزش می‌دهیم.

 • کار را با دو عکس در لایه‌های مختلف شروع کنید. عکس اصلی باید در لایه زیرین قرار داشته باشد و تصویری که می‌خواهید با آن ترکیب شود باید لایه بالایی باشد.

ادغام تصاویر در فتوشاپ با Blend Mode

 • در پنل لایه‌ها، لایه بالایی را انتخاب کنید و از منوی کشویی در سمت چپ برای تغییر Blend Mode استفاده کنید.

 • حالت پیش فرض «Normal» است که باعث ترکیب دو عکس با هم نمی‌شود. با تغییر حالت، رنگ‌های لایه بالایی با لایه پایینی ارتباط برقرار می‌کنند.

ادغام تصاویر در فتوشاپ با Blend Mode

تصویر نهایی در این مطلب از حالت «Darken» استفاده کرده است. در این حالت بخشی از عکس بالایی که تیره‌تر از لایه زیرین است، نمایان می‌شود و قسمت‌های روشنتر از درختان به چشم نمی‌آید. اگر خلاف این موضوع را می‌خواهید، باید حالت «Lighten» را انتخاب کنید.

ادغام تصاویر در فتوشاپ با Blend Mode

می‌توانید برای دستیابی به بهترین نتیجه ممکن یا تصویر نهایی مورد علاقه خود، چندین حالت مختلف را امتحان کنید. از حالت‌های Blend مرسوم می‌توان به «Multiply» و «Screen» به همراه «Overlay» اشاره کرد. فتوشاپ امکان تنظیم دقیق بافت تصویر را با استفاده از اسلایدر «Opacity» برای شما فراهم کره است.

می‌خواهید حالت‌های مختلف را با سرعت بالایی امتحان کنید؟ برای این کار ابتدا دکمه V را برای انتخاب ابزار Move فشار دهید و سپس دکمه Shift را فشرده و نگه دارید. در این هنگام با استفاده از دکمه‌های مثبت (+) و منفی (-) برای تغییر حالت‌های مختلف موجود در لیست استفاده کنید که سرعت بالاتری نسبت به انتخاب دستی تک تک آن‌ها دارد.

ترکیب بخش‌هایی از تصاویر با لایه ماسک در فتوشاپ

زمانی که بخواهید بخش‌هایی از دو عکس را با هم ادغام کنید، لایه ماسک به کمک شما می‌آید. برای استفاده از این ابزار مراحل زیر را انجام دهید:

 • دو تصویری که می‌خواهید با هم ترکیب کنید را درون لایه‌های مختلف قرار دهید. تصویر اصلی باید در لایه زیرین قرار بگیرد و عکسی که می‌خواهید با آن ادغام شود، در لایه بالایی باشد.

ترکیب بخش‌هایی از تصاویر با لایه ماسک در فتوشاپ

شما می‌توانید تصویر دوم را از مسیر File > Place Embedded و به عنوان اسمارت آبجکت (Smart Object) به طرح اضافه کنید، البته در این آموزش یک مسیر ساده را دنبال می‌کنیم.

 • به پنل لایه‌ها بروید و لایه بالایی را انتخاب کنید.

 • روی آیکون «Add Layer Mask» که یک مستطیل با دایره مشکی رنگ است، کلیک کنید. لایه ماسک به لایه بالایی متصل می‌شود و به عنوان یک تصویر کوچک سفید رنگ در کنار آن ظاهر می‌شود. بخش سفید ماسک هر آنچه زیر آن در لایه متصل وجود داشته باشد را نمایان می‌کند. بخش مشکی رنگ سایر قسمت‌ها را مخفی می‌کند. شما می‌توانید از خواص مشکی و سفید برای مخفی کردن و ترکیب بخش‌های مختلف لایه بالایی با لایه زیرین استفاده کنید.

ترکیب بخش‌هایی از تصاویر با لایه ماسک در فتوشاپ

 • ابزار براش (Brush) را از پنل ابزارها انتخاب کنید و برای تنظیم رنگ‌های مشکی و سفید به عنوان رنگ‌های پیش فرض در پنل ابزارها، دکمه D کیبورد را فشار دهید. در سیستم عامل ویندوز، دکمه Alt را به همراه کلیک راست ماوس فشار دهید و سپس برای تغییر سایز براش ماوس را به سمت راست یا چپ بکشید. با کشیدن ماوس به سمت بالا یا پایین می‌توانید شدت آن را زیاد یا کم کنید.

ترکیب بخش‌هایی از تصاویر با لایه ماسک در فتوشاپ

 • روی تصویر کوچک لایه ماسک کلیک کرده تا به عنوان گزینه منتخب باقی بماند. رنگ مشکی را به عنوان رنگ براش انتخاب کرده و سپس شروع به نقاشی روی ماسک تصویر کنید تا مناطق مورد نظرتان مخفی شوند. در این آموزش ما تمام نواحی غیر از لامپ را مخفی می‌کنیم.

 • برای دسترسی به ابزار Free Transform، دکمه‌های Ctrl + T را فشار می‌دهیم و ابعاد عکس لامپ را متناسب با سایز دست، تغییر می‌دهیم.

ترکیب بخش‌هایی از تصاویر با لایه ماسک در فتوشاپ

 • لایه ماسک میزان شفافیت یا میزان نوری که می‌تواند از میان آن عبور کند را کنترل خواهد کرد. برخلاف اسلایدر Opacity که روی کل عکس تاثیر می‌گذارد، لایه ماسک عملکرد محدودتر و دقیقتری دارد.

سخن پایانی

بنابراین با سه روش بالا امکان ترکیب چند عکس در فتوشاپ برای شما فراهم می‌شود و می‌توانید از این راه‌ها برای ادغام تصاویر با هم یا قرار دادن آن‌ها در کنار یکدیگر و ایجاد یک عکس پانوراما عریض نیز استفاده کنید. همچنین برای مشاهده ی مطالب مرتبط دیگر میتوانید به بخش آموزش ساعدنیوز مراجعه نمایید. از همراهی شما بسیار سپاسگزارم.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
تصاویری از عیادت جواد عزتی و هنرمندان از رهبر معظم انقلاب و استقبال گرم ایشان (631 نظر) بازسازی چهره شگفت انگیز زلیخای یوسف در موزه مصر توسط هوش مصنوعی+عکس /چقدر زیباست.. (602 نظر) بازسازی چهره شگفت انگیز یوزارسیف عزیز مصر(یوسف) در موزه مصر توسط هوش مصنوعی+عکس /چه چهره منحصربفردی.. (416 نظر) گرد و خاک افغانی ها در مترو تهران تاریخ ساز شد/ یه همینو کم داشتیم... (384 نظر) کشف تابوت ارزشمند آخناتون با چشم طلا متعلق به مصر باستان+عکس (299 نظر) رونمایی هالک ایرانی (سجاد غریبی) از استاد قَدَرش که یَل بودنش را مدیون اوست+عکس (244 نظر) (فیلم) لحظه هشدار قایق ماهیگیری ایرانی به ناوشکن آمریکایی در خلیج فارس و ورود سپاه به این ماجرا (207 نظر) عکس گریه دار از مجموعه آمپول هایی که یک مادر برای به دنیا آوردن نوزادش زده/ این عشق مادرانه چیه اصلا😢 (196 نظر) کشف شگفت انگیز یک کوه واقعی پر از طلا و گنج از دنیای باستان/ گنجینه هایی که قیمت ندارند+ویدیو (183 نظر) مومیایی شگفت انگیز چشمهای واقعی زلیخای یوسف پیامبر در داخل تندیس +عکس/چه چشمان رنگی دلربایی! (174 نظر) کشف مجسمه فیروزه ای و فوق العاده زیبای دختر کوروش در اطراف تخت جمشید+عکس (166 نظر) تمرینات سخت هالک ایرانی (سجاد غریبی) برای رو کم کنی ستاره های بوکس جهان (165 نظر) (عکس) کشف مومیایی سالم زلیخا، همسر عزیز مصر برای اولین بار/ اگه راس میگی الان خوشگل شو😂 (157 نظر) رفتار نامناسب هادی چوپان با یک نوجوان در مراسم استقبال از بعد از بازگشت به شیراز (151 نظر) بازسازی چهره همسران پادشاهان هخامنشی توسط هوش مصنوعی +عکس /یکی از یکی زیباتر و جذاب تر (148 نظر)
دیگران می‌خوانند   
فال قهوه روزانه با نشان امروز دوشنبه 13 آذر ماه 1402 نحوه جالب آشنایی رهبر معظم انقلاب با استاد شهریار/ اولین باری که ایشان شعر علی ای همای رحمت را شنیدند+ویدیو کشف مرموز و حیرت انگیز اسکلت در مریخ/ آدم هاج و واج میمونه!+عکس پر کردن دندان چیست و چگونه انجام می‌شود؟ کشف کتاب مردگان و شگفت انگیزترین مومیایی مصری که متعلق به کاهن اعظم مصر است+عکس شگفت انگیزترین دریای دنیا که دو رنگ دارد/ زیبایی های الهی انتها نداره+ویدیو (ویدئو)191 امین تولد پیرترین حیوان دنیا!/ چند مدت بعد مرگ ناپلئون به دنیا اومده😮 یخ زدن کامل دهان، چشم‌ها و گوش‌های یک گوزن+فیلم راهنمایی برای ایجاد یک خط تولید انعطاف‌ پذیر در سر تراشی سی ان سی نحوه ی مشاهده کارنامه در سامانه گلستان دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته+ آموزش تصویری نحوه ی پرداخت شهریه در سامانه گلستان دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته تفاوت کراتین مو با بوتاکس مو در چیست؟ دستگاه لیزر پلاتینیوم چیست ؟(ویژگی، امکانات و قیمت) نحوه ی انتخاب واحد سامانه گلستان دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته+ آموزش تصویری روستایی که همه اهالی اش پرسپولیسی هستند و یا پرسپولیسی به دنیا می‌آیند!+فیلم رونمایی از چهره خوشگل گدای میلیونر بعد از تعقیب +فیلم/ با چهره زشت و پاهای فلج چجوری مردم و گول میزد😐 حضانت فرزند بعد از طلاق با کیست؟ نحوه ی ثبت نام غیرحضوری در سامانه گلستان دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته هر آنچه باید درباره تخته شیشه ای وایت برد بدانید احتمال تعویق بازی پرسپولیس - الدحیل/ سرخ‌ها منتظر تصمیم AFC نحوه ی ثبت نام و ورود سامانه گلستان دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته+ آموزش تصویری (ویدئو) آموزش ساختن هواپیما در یک دقیقه؛ کاردستی هواپیما با چوب بستنی😍 ماجرای جنجالی شاطری که آب دهانش را روی نان میندازد +فیلم چگونه روند پیری را معکوس کنیم و هر روز جوان تر شویم؟ (ویدئو)تصادف وحشتناک تریلی با قطار و نجات معجزه آسای راننده/راننده واقعا خوش شانس بود که تونست جون سالم به در ببره خلاقیت خنده دار پسر ایرانی برای سوار شدن به الاغ حماسه آفرید +فیلم/ لعنتی الاغ قطع نخاع شد🤣 زمان ثبت نام آزمون آیلتس اعلام شد بنر جالب شهرداری برای راننده ها در سطح شهر +عکس/ بهتر از این نمیشد واقعا متقاعدشون کرد... لباس عروس خیره کننده خوشگل ترین دختر ایرانی، نوه چشم رنگی محمود پاک نیت+عکس (عکس) خلاقیت زیبا و جالب در طراحی بیلبورد برای تبلیغات جاروبرقی راز وجود لپ تاب در مجسمه 2 هزار ساله! + عکس (ویدئو) تبلیغ خلاقانه و منحصربفرد قهوه در خیابان استقلال ترکیه! سکانسی از سریال عاشقانه شهرزاد: وقتی قباد برای شهرزاد غریبه شد +فیلم سکانس خنده دار سریال خانه به دوش: وقتی علی صادقی لج مریم امیرجلالی رو درمیاره +فیلم🤣 نحوه ی مشاهده کارنامه در سامانه گلستان دانشگاه بین المللی امام خمینی+ آموزش تصویری (عکس)برخلاف قانون طبیعت جنس نر این حیوان باردار می شوند! (ویدیو) حرکت عجیب و غیر قابل پیش‌بینی یک مار گاتر سوژه شد ماجرای دستگیری تتلو در ترکیه/ خواننده پر حاشیه به دنبال اقامت آمریکاست؟ نحوه ی پرداخت شهریه در سامانه گلستان دانشگاه بین المللی امام خمینی نحوه ی انتخاب واحد سامانه گلستان دانشگاه بین المللی امام خمینی+ آموزش تصویری
تیتر امروز   
کشف مرموز و حیرت انگیز اسکلت در مریخ/ آدم هاج و واج میمونه!+عکس کشف کتاب مردگان و شگفت انگیزترین مومیایی مصری که متعلق به کاهن اعظم مصر است+عکس احتمال تعویق بازی پرسپولیس - الدحیل/ سرخ‌ها منتظر تصمیم AFC ماجرای جنجالی شاطری که آب دهانش را روی نان میندازد +فیلم زمان ثبت نام آزمون آیلتس اعلام شد ماجرای دستگیری تتلو در ترکیه/ خواننده پر حاشیه به دنبال اقامت آمریکاست؟ بانوان هم تماشاگر داربی می‌شوند غوغای عکس زیبای 2 نفره از مریم مومن و مادرش +عکس /مادر زیباتر از دختر... دانشجوی نخبه فلسطینی در اسارت مدرک کارشناسی خود را گرفت حکم اعدام برای کارگردان جوان به جرم آزار جنسی دختران دانش‌آموز خبر بد برای پرشورها: آتا سنتر زنوزی با سرمایه گذاری 25 هزار میلیارد تومانی به خاطر کارشکنی شهرداری تبریز کأن لم یکن شد؟ جنجال حضور الهام چرخنده و نوید محمدزاده در آهنگ +18 «برادران لیلا»/ تیر ساسی اینبار به سنگ خورد زنان جایی در شهرآورد پایتخت نخواهند داشت! ادعای ناو آیزنهاور آمریکا : پهپاد ایرانی را ساقط کردیم کیهان گاف داد /آذری جهرمی چطور با 7 سال سن به جبهه می رفت؟!
منتخب روز   
(ویدئو) لحظه کشف سه کوزه پر از طلای هندی و جواهرات گرانبها از زیر زمین کشاورزی ادعای کذب درباره رهبر انقلاب /چه کسی گفته بود یهودی ها را به دریا می ریزیم؟ (فیلم) سکانس خنده دار از هزینه های رحمت برای نوسازی دهن فهیمه در سریال پایتخت/ نقی و ارسطو هاج و واج موندن😅 (ویدئو) انگشت مکیدن خنده دار و بامزه جنین در شکم مامانش هنگام سونوگرافی/ دل آدم قیلی ویلی میره براش😍 ویدئو خنده دار و بانمک از لاک زدن دختر بچه به مرغ زنده که قلب همه رو اکلیلی کرد😍این بچه در آینده ناخنکار میشه احتمالا😂 (فیلم) حضور پلیس راهنمایی و رانندگی با لباس بابانوئل سر چهارراه (فیلم) ایده خلاقانه دانش آموز با استعداد ایرانی با قوطی ساندیس وقتی صدای موتور درمیاره/ لامصب انگار موتور قورت داده😁 (فیلم) خوانندگی راننده سرویس خوش اخلاق به زبان کردی برای دانش آموزان/ فریده کیه انقدر روش تاکید داره؟😂 (فیلم) ابتکار جالب یک رستوران کانادایی در نورپردازی خلاقانه برای جلب رضایت مشتری/ آدم دلش میخواد فقط نگاه کنه😍 تنها شعری که استاد شهریار آن را خواند و گریه کرد/ پیرم و گاهی دلم یاد جوانی میکند+ویدیو (فیلم) ثروتمند ترین کودک کار سرچهارراهی در تهران که ماهانه بیشتر از 50 تا 70 میلیون تومان درآمد دارد! (فیلم) غوغای آوازخوانی آقای دکتر ایرانی با صدای بهشتی در پارکینگ مرکز خرید/ تشویق دسته جمعی کارکنان حق این صدا رو ادا کرد