چطور سایه چشم بزنم؟

  چهارشنبه، 26 اردیبهشت 1403   زمان مطالعه 5 دقیقه
چطور سایه چشم بزنم؟
کشیدن سایه چشم نیاز به کمی تجربه و دانستن برخی نکات است. برای داشتن سایه چشم جذاب باید یک سری مراحل را به ترتیب طی کرده و با توجه به فرم چشم خود یک سایه زیبا داشته باشید.

در سایه زدن عنصر اصلی که ابتدا باید به آن توجه کنید شکل چشم است.

برای اینکه بتوانیم یک سایه چشم عالی و بی نقص داشته باشیم باید مدل سایه چشم مناسب چشم خود را پیدا کنید و با کمک براش و یک سایه زیبا به چشم ها فرم بدهید و چشم ها را به شکل مورد علاقه ی خود در بیاورید حتی اگر چشمانی افتاده و رو به پایینی دارید.

1. نحوه زدن سایه چشم با توجه به فرم چشم

ابتدا باید شکل چشمی که با آن کار می کنید را قبل از شروع آرایش مشخص کنید. چندین شکل چشم وجود دارد: چشم های گرد، بادامی، یکپارچه، کلاه دار، کوچک، بیرون زده، رو به پایین، رو به بالا و چشم های عمیق. وقتی شکل چشمتان را تشخیص دادید، می توانید به مرحله بعدی بروید.

آموزش زدن سایه چشم با توجه به فرم چشم

2. وسایل لازم برای زدن سایه چشم

اگر می‌خواهید آرایش چشم بی‌نقص و حرفه‌ای باشد باید از براش های مخصوص استفاده کنید که در حال حاضر تعداد زیادی براش در بازار وجود دارد اما نیازی به داشتن تعداد زیادی از آنها نخواهید داشت، کافی است 4 تا 5 براش مختلف برای آرایش چشم داشته باشید. حالا میتوانید آرایش چشم هایتان را شروع کنید .

3. زیرسازی دور چشم برای زدن سایه چشم

استفاده از پرایمر در زیر سایه همیشه مهم ترین مرحله است چرا که باعث ماندگاری سایه پشت چشم میشود و در ساعت های طولانی سایه چشم از بین نمیرود . باعث می‌شود سایه‌های چشم‌تان تمام روز بدون محو شدن باقی بماند. مزایای پرایمر زیر سایه چشم واقعا بی پایان است!

4. یکدست کردن دور چشم برای زدن سایه چشم

از کانسیلر بر روی پلک خود و اطراف چشمتان بزنید. با استفاده از کانسیلر میتوانید چشم و اطراف آن را یکدست کنید و سایه چشمتان بهتر برسد.

5. مراحل زدن سایه چشم

شما همیشه باید از روشن ترین سایه به تاریک ترین سایه بروید. ابتدا چین و چروک خود را با سایه قهوه ای روشن آماده کنید و سپس سایه چشم قهوه ای متوسط ​​و سپس قهوه ای تیره یا حتی مشکی را انتخاب کنید. آماده کردن چین با سایه روشن تر، ترکیب سایه تیره را بعداً برای شما آسان تر می کند. حتی می توانید بین هر سایه چشم با یک برس تمیز ترکیب کنید تا ترکیب حرفه ای تر به نظر برسد.

آموزش مرحله به مرحله زدن سایه چشم

چه براشی برای سایه چشم خوب است؟

براش سایه چشم

برای زدن سایه چشم نیاز به همه ی براش های آرایشی ندارید بلکه کافیست از همین 5 عدد براش آرایشی برای هر نوع چشمی که دارید استفاده کنید تا سایه چشم تمیز و بی نقصی داشته باشید. شما میتوانید از این براش ها برای ایجاد بُعد، پایه سایه ترکیب سایه و یا ایجاد کشیدگی میتوانید استفاده کنید.

سایه چشم اسموکی

1. به گوشه داخلی چشم خود توجه کنید، که همیشه باید کمی روشن تر باشد تا چشمان شما "باز" ​​دیده شود.

2. سایه چشم رنگ خنثی ​​روی پلک و سایه چشم تیره در گوشه بیرونی چشم کشیده میشود.

3. یا حتی می توانید از رنگخنثی صرف نظر کنید و یک سایه چشم تیره را روی "V" بیرونی بزنید.

4. در مورد پلک پایین هم همینطور: رنگ ها را به ترتیب روشن-متوسط-تاریک

آموزش زدن سایه چشم اسموکی

چگونه پشت چشم را سایه بزنیم؟

  • برای داشتن یک سایه چشم فوق العاده اول با کمک یک براش طبق تصویر از یک سایه کمرنگ و روشن برای زیر سازی استفاده کنید.

  • با یک سایه کمی تیره تر با ترکیب رنگی گرم استفاده میکنید و به استخوان بالای چشم میزنید و به سمت پایین آن را میکشید.

  • حالا میتوانید با رنگ مورد علاقه تان استفاده کنید به زیر استخوان کریس یا استخوان چشم بزنید و قسمت گردی چشم را به صورت کامل پر کنید.

  • حالا با کمک یه براش سر تخت کمی رنگ مشکی یا تیره را بردارید و از قسمت رویش مژه چشم به سمت بیرونی چشم بکشید تا به فرمی که میخواهید تبدیل شود.

  • همین رنگ ها را خیلی کم برای زیر چشم هایتان استفاده کنید.

در نهایت با یک خط چشم آرایش خود را تکمیل کنید.

چطور با سایه خط چشم بکشیم؟

برای داشتن یک خط چشم خوب با کمک سایه چشم کافی مراحل زیر را طی کنید.

1. از یک برس زاویه دار استفاده کنید.

2. برس را در آب فرو کنید. قبل از اینکه سایه چشم را به برس آرایش خود اضافه کنید، نوک برس را در آب فرو کنید تا موهای آن مرطوب شود.

3. رنگ سایه چشم را انتخاب کنید.

اگر می خواهید ظاهری طبیعی داشته باشید، سایه های تیره تر مانند قهوه ای، مشکی یا خاکستری را انتخاب کنید. شما همچنین می توانید با انتخاب یک سایه چشم روشن و درخشان برای جلب توجه به چشمان خود، با رنگ بازی کنید. اگر چشمان قهوه ای یا سبز دارید، سایه چشم طلایی را انتخاب کنید تا رنگ های گرم طبیعی را در عنبیه شما تقویت کند. برای چشم‌های آبی، یک سایه‌ی درخشان نقره‌ای یا سفید را انتخاب کنید تا رنگ‌های سرد رنگ چشم‌تان را مشخص کنید.

4. از گوشه داخلی به بیرون شروع کنید.

هنگام استفاده از سایه چشم به عنوان خط چشم، نوک بالای برس آرایشی خود را در امتداد خط مژه قرار دهید. از گوشه داخلی چشم خود شروع کنید، برس را به آرامی در امتداد خط مژه بالایی خود بکشید. این کار را دو تا سه بار تکرار کنید تا سایه چشم به قوام و رنگ دلخواه شما برسد. همچنین می‌توانید سایه چشم را در امتداد خط مژه‌های پایینی بزنید تا ظاهر چشم‌های خود را برجسته و گسترش دهید. به جای اینکه درست از گوشه داخلی چشم خود شروع کنید، برس خود را درست خارج از گوشه داخلی چشم خود قرار دهید. یک خط در امتداد خط آب خود بکشید تا به گوشه بیرونی چشم خود برسید.

5. اجازه دهید سایه چشم خشک شود.

پس از استفاده از سایه چشم، چشم خود را به مدت حدود یک دقیقه بسته نگه دارید تا سایه چشم خشک شود و از لک شدن آن جلوگیری شود.

6. با اسپری ست کنید.

با زدن ریمل روی مژه ها و اسپری زدن اسپری تنظیم کننده دور چشم، ظاهر را به پایان برسانید. اسپری در آرایش شما قفل می شود و ظاهری درخشان و درخشان ایجاد می کند. یک پودر شفاف شفاف را روی ناحیه چشم خود بمالید تا ظاهری مات داشته باشد.

چطور سایه چشم را پاک کنیم؟

برای پاک کردن سایه چشم شما میتوانید از دستمال مرطوب پاک کننده ی آرایش مخصوص چشم استفاده کنید یا یک مسیلار واتر که برای دور چشم هیچ ضرری نداشته باشد.

اول از همه به خوبی ریمل هایتان را بخوبی پاک کنید و بعد از اتمام کار به کمک یک پد جدی تمامی کثیفی های اطراف چشمتان را پاک کنید.

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید.


دیدگاه ها
  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
اختصاصی ساعدنیوز: قهرمان عملیات جستجوی هلی‌کوپتر شهیدان خدمت: پهپاد ترکیه‌ای یا موتورسواران تبریزی؟ (6 نظر) گریه های زینب سلیمانی بر سر تابوت ابراهیم رئیسی و همراهانش+عکس/ داغ حاج قاسم تازه شد (2 نظر) واکنش فرزاد حسنی به شهادت شهدای خدمت: درود بر ابراهیم، نیکوکاران را چنین پاداش می دهیم، در حقیقت او از بندگان با ایمان ما بود (2 نظر) بهشت کوچکی که بهنوش طباطبایی برای خود ساخته است/ چه زیبا و دنجه اینجا +عکس (2 نظر) مجری جنجالی صداوسیما برای همیشه از ایران رفت (2 نظر) انا لله و انا الیه راجعون / مرد خدمت آسمانی شد ... (2 نظر) فوری؛ لحظه اعلام خبر شهادت ابراهیم رئیسی در شبکه خبر (2 نظر) تصویری از صندلی خالی شهید امیرعبداللهیان در کلاس درس او در دانشگاه تهران (1 نظر) بیوگرافی و زندگی خصوصی کیوان ساکت اف، تازه داماد سینمای ایران و همسرش+ تصاویر جذاب و دیدنی (1 نظر) استوری حسین کنعانی زادگان در پی شهادت آیت‌الله رئیسی (1 نظر) چهره محزون و ناراحت وحید شمسایی در مراسم تشییع رئیس جمهور شهید و همراهانش+عکس (1 نظر) فیلمی تاریخی و دیده نشده از شهید جمهور / اینجانب سید ابراهیم رئیسی هستم ... (1 نظر) محمدرضا گلزار در استوری قلب عاشقانه نشان داد/ مخاطب این حرکت عاشقانه کیست؟ (1 نظر) انتظار بی پایان محمدرضا گلزار با روتین پوستی خاص روی صورتش!! +عکس (1 نظر) نگاهی به دیدارهای مردمی استاندار جوان و شهید آذربایجان شرقی/ روحشان شاد+ویدیو (1 نظر)
دیگران می‌خوانند   
حال و هوای غمزده خانه آیت الله آل هاشم در تبریز/ بی تو رنگ یأس دارد منزل و مأوای تو+عکس خاطره دوبلور معروف از سفرِ خاص شهید ابراهیم رئیسی و واکنش ایشان با دیدن تیپ متفاوت جوانان در مسجد استوری اینستاگرامی ملیکا زارعی (خاله شادونه) از مراسم تشییع آیت الله رئیسی+عکس نگاهی به خانه ابدی شهید آیت الله رئیسی / نام نیکت همه جا ورد زبان است هنوز تصاویر کمتر دیده شده از دوران دانشجویی استاندار شهید آذربایجان شرقی تصویر عکاس تبریزی از هلی کوپتر رئیس جمهور شهید بر صفحه اول روزنامه گاردین انگلستان فال ابجد روزانه پنج‌شنبه 3 خرداد 1403 اوخشامای (روضه) ترکی یک مادر عشایر قشلاق حاج ایمان کندی در وصف شهید جمهور+ویدئو فال روزانه امروز پنجشنبه 3 خرداد ماه 1403 فال شمع روزانه امروز پنجشنبه 3 خرداد 1403 (عکس) ادای احترام استقلالی ها به رئیس جمهور شهید در تمرین امروز این تیم قول شهید امیرعبداللهیان در جلسه هیات امنای دانشگاه صنعتی شریف+ویدئو تعبیر جالب حجت‌الاسلام قرائتی درباره شهادت ابراهیم رئیسی+ویدئو پوشش کامل مراسم ادای احترام سران کشورهای مختلف به پیکر شهید رئیسی و همراهانش روایت احساسی همسر شهید امیرعبداللهیان درباره این شهید+ویدئو /جز خوبی چیزی ندیدم تو زندگی... زندگی خلبان گنبدی پرواز «شهدای خدمت» در کلام بستگان+ویدئو فال حافظ با تفسیر امروز پنجشنبه 3 خرداد 1403 + فیلم احترام نظامی دختر شهید خلبان سید طاهر مصطفوی به تابوت پدرش / گر پدر نیست، تفنگ پدری هست هنوز اولین عکس از جمیله علم الهدی پس از شهادت سید ابراهیم رییسی +عکس حضور بدون تشریفات سید میثم خامنه‌ای در مراسم تشییع پیکر رئیس جمهور شهید و همراهانش دعایی که رهبر انقلاب برای شهید سیدابراهیم رئیسی خواندند+ فیلم ورود هواپیماهای هیات‌های خارجی به فرودگاه مهرآباد+ویدئو (فیلم) آغوش پدرانه رهبر معظم انقلاب برای نوه‌های دختری شهید رئیسی / تسکینی برای قلب داغدیده دخترانش ... آماده‌سازی خانه ابدی شهید آیت‌الله آل‌هاشم در تبریز +فیلم حال منقلب برادر شهید آیت الله ابراهیم رئیسی در مراسم تشییع+فیلم کدام فرزند رهبر معظم انقلاب در مراسم تشییع رئیس جمهور و همراهانش حضور داشت؟+ عکس جدیدترین تصویر از برادران رئیس جمهور شهید+عکس توصیف حاج منصور ارضی از پیکر شهید رئیسی؛ مثل حضرت علی اکبر شده بود گفتم چجوری تو را بشورم! +ویدئو جواب رئوفانه و قابل تامل ابراهیم رئیسی به اظهارات فردی از مخالفان ایشان+ویدیو/ سعه صدر رو دیدین؟ حضور همسر و خانواده داغدار شهید مالک رحمتی در مراسم تشییع +ویدئو/ عجب رسمیه رسم زمونه... جزئیات تشییع و تدفین پیکر امام جمعه شهید تبریز و استاندار شهید آذربایجان شرقی عکس‌ جالب و کمتر دیده شده از شهید آیت الله آل‌هاشم؛ در حال خرید نان+عکس تصویری تلخ از لباس پرواز سرهنگ بهروز قدیمی از شهدای کادر پروازی+عکس تصویری خاص از وداع یادگار امام سید حسن خمینی با شهید سید ابراهیم رئیسی +عکس خوش‌آمد گویی پیرمرد ترک‌زبان به رئیس‌جمهور+ویدئو/ برای مردم این منطقه دوستی و محبت آوردی (عکس) تصویری تلخ از گریه آجودان مخصوص شهید رئیسی در مراسم تشییع او شعار یک توریست خارجی در مراسم تشییع شهدای خدمت+ویدئو عکس قدیمی و کمتر دیده شده از خوش و بش شهید رئیسی و مرحوم هاشمی رفسنجانی دست‌نوشته جالب یکی تهرانی در وصف شهید رئیسی در مراسم تشییع: خیلی سوختیم که چرا...؟ فیلمی تاریخی و دیده نشده از شهید جمهور / اینجانب سید ابراهیم رئیسی هستم ...
تیتر امروز   
پوشش کامل مراسم ادای احترام سران کشورهای مختلف به پیکر شهید رئیسی و همراهانش
جزئیات تشییع و تدفین پیکر امام جمعه شهید تبریز و استاندار شهید آذربایجان شرقی
فال روزانه امروز پنجشنبه 3 خرداد ماه 1403
فال شمع روزانه امروز پنجشنبه 3 خرداد 1403
رهبر انقلاب: شخصیت برجسته‌ای را از دست دادیم/ روبوسی و سر سلامتی و لحظاتی از دیدار نخست وزیر عراق با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای + ویدئو
فال ابجد روزانه پنج‌شنبه 3 خرداد 1403
فال حافظ با تفسیر امروز پنجشنبه 3 خرداد 1403 + فیلم
اطلاعیه مهم ستاد کل نیروهای مسلح درباره عملیات ناموفق پهپاد ترکیه‌ای
واکنش بازیگر سریال گاندو به شهادت رئیس‌جمهور
اولین اظهارات علم الهدی بعد از شهادت دامادش، سیدابراهیم رئیسی؛ چه کنیم، مشیت خداست/یک هفته پیش او را دیدم
اقامه نماز رهبر انقلاب بر پیکر شهید رئیسی و شهدای خدمت + فیلم
خاطره جالب مسعود ده نمکی از صحبتهای آیت الله رئیسی در دادگاه؛ خوشحالم که کم نیاورده ای!
تصویری از لحظه وداع رهبر معظم انقلاب با پیکر رئیس جمهور و شهدای سانحه بالگرد
توصیف و تعریف و تمجید سیدابراهیم رئیسی از زبان ولادیمیر پوتین/پیام ویژه کرملین به تهران
نگاهی به ویژگی‌های شهید جمهور؛ از تواضع و بی‌تکلف بودن تا دلدادگی اهل بیت (ع)