فناوری‌های هوش مصنوعی همه چیز را تغییر خواهند داد

  چهارشنبه، 24 اسفند 1401   زمان مطالعه 9 دقیقه
فناوری‌های هوش مصنوعی همه چیز را تغییر خواهند داد
در حال حاضر یکی از اصطلاحات بسیار جدید و داغ در دنیای فناوری، هوش مصنوعی است که در سال‌های اخیر موردتوجه قرار گرفته و نوآوری‌های زیادی در این حوزه به‌دست آمده است.

در حال حاضر یکی از اصطلاحات بسیار جدید و داغ در دنیای فناوری، هوش مصنوعی است که در سال‌های اخیر موردتوجه قرار گرفته و نوآوری‌های زیادی در این حوزه به‌دست آمده است. در گذشته بحث هوش از نوع مصنوعی فقط در فیلم‌های علمی تخیلی یا داستان‌ها موردتصور بود؛ اما امروزه این مفهوم تبدیل به واقعیت شده است و با نمونه‌های موجود در فیلم تفاوت دارد. به همین دلیل آشنایی با این فناوری می‌تواند کاربردی و جالب باشد.

هوش مصنوعی یا Artificial Intelligence که با مخفف AI شناخته می‌شود؛ به تکنولوژی خاصی گفته می‌شود که قابلیت تفکر در آن ایجاد شده است. البته این قابلیت با قدرت تفکر موجود در انسان تفاوت‌های زیادی دارد؛ اما تمام تلاش خود را می‌کند تا از تفکر انسانی تقلید کند. در حال حاضر بیشتر فعالیت‌های ما مثل گشت­و‌گذار در وب­سایت‌ها، پلتفرم­های مجازی و جستجوی اینترنتی همه از هوش برخوردار هستند. به همین دلیل گفته می‌شود هوش از نوع مصنوعی در زندگی انسان تأثیر زیادی دارد. در نتیجه، با پیشرفت این فناوری و گسترش آن به زندگی انسان، آشنایی با چیستی مفهوم AI ضرورت پیدا می‌کند.

هوش مصنوعی چیست؟

در حال حاضر AI تعریف واحدی از نظر همه دانشمندان ندارد؛ اما تمام تعاریف یک‌سری از مفاهیم‌ها را شامل می‌شوند. این مفاهیم شامل تفکر انسانی، منطق انسانی، عملکرد انسانی و عملکرد منطقی است. به همین دلیل هوش مصنوعی هم بر فرایند‌های تفکر و استدلال و هم بر فرایند‌های رفتاری تسلط دارد. در تعریف دیگر این مفهوم می‌توان به این مورد اشاره کرد که artificial intelligence به یک شاخه از علم رایانه گفته می‌شود که هدف آن ساخت ماشین‌های هوشمند است؛ به شرطی که این ماشین‌ها بتوانند وظایفی را انجام دهند که نیاز به هوش انسانی دارند.

هوش مصنوعی در حالت کلی به شبیه‌سازی هوش انسان در کامپیوتر­ها دلالت دارد؛ در این حالت ماشین موردنظر طوری تنظیم می‌شود که بتواند مانند انسان تفکر داشته باشد و رفتار انسانی را تقلید کند. همچنین می‌تواند همه ماشین‌هایی را شامل شود که عملکردی شبیه به ذهن انسان دارند و از قدرت یادگیری و حل مسئله نیز برخوردارند.

هوش مصنوعی چه اهدافی دارد؟

هدف اصلی این مفهوم ارائه تعریف خاص از هوش انسان و نحوه کار است که یک ماشین به­راحتی امکان اجرای آن را داشته باشد و وظایف خود را به­درستی انجام دهد. اهداف اصلی Artificial Intelligence بر سه پایه اصلی یادگیری، استدلال و درک تأکید دارد. AI شاخه گسترده‌ای از علم رایانه را شامل می‌شود که در آن ماشین‌های ساخته شده برای فعالیت نیاز به هوش انسان دارند و به همین دلیل هوش مصنوعی به­عنوان علم میان‌رشته‌ای چند رویکردی شناخته می‌شود. هرگونه رشد و پیشرفت در یادگیری ماشین یا یادگیری عمیق می‌تواند به تغییر الگوی بخش‌های مختلف صنعت و فناوری منجر شود.

اهمیت هوش مصنوعی

با وجود Artificial Intelligence انسان می‌تواند تمام کار‌های تکراری را به رایانه‌ها بسپارد و بدون کوچک­ترین خستگی و اعتراض، این فعالیت‌ها را بادقت تمام انجام دهد. علاوه­براین، در هزینه و زمان نیز صرفه‌جویی می‌شود‌. همچنین امکان افزودن تکنولوژی­های جدید به محصولات و فناوری‌ها از این طریق فراهم می‌شود و شرایط مناسبی برای پردازش و پذیرش داده‌ها در حجم‌های بالا فراهم می‌شود. در کنار این موارد، به­دلیل دقت زیادی که هوش مصنوعی در علوم مختلف دارد، شرایط بهبود امکانات قدیمی را فراهم می‌کند و موضوعات جدیدی به‌وجود می‌آورد.

این مبحث در پروژه‌های مختلف مرتبط با برنامه‌نویسی و تولید و پردازش داده‌ها نقش مهمی دارد. داده‌های خام می‌توانند از این طریق هوشمند شوند و به­صورت الگوریتم‌های خودآموز به مدیریت امور خودشان بپردازند. علاوه‌براین، موارد AI در صنایع، اینترنت ‌اشیا، ابزار‌های تحلیلی و بسیاری از الگوریتم‌های مربوط به پردازش داده نیز کاربردی است.

هوش مصنوعی و یادگیری ماشین

به فرایند هوشمند کردن کامپیوتر‌ها برای رفتار هوشمندانه بدون یاددهی مستقیم، یادگیری ماشین گفته می‌شود. از این طریق رایانه می‌تواند با ورود حجم زیادی از داده­های گوناگون، به یادگیری الگو‌های تکرارشونده بدون دخالت انسان بپردازد. این الگوریتم‌ها با تقلید از شیوه یادگیری انسان آموزش داده می‌شوند و با افزایش تجربه رایانه، میزان دقت آن­ها افزایش پیدا می‌کند. کاربردهای مختلفی در یادگیری ماشین وجود دارد که شامل تحت­نظارت، بدون­نظارت و تقویتی است. از سایر کاربرد‌های این مفهوم می­توان به تشخیص چهره، گفتار، خدمات مالی، سامانه‌های توصیه‌گر و... اشاره کرد. کاربرد مفهوم یادگیری ماشین در هوش مصنوعی به کسب­وکار‌هایی مثل نتفلیکس، ویمو، فیسبوک و نقشه گوگل است.

هوش مصنوعی و یادگیری عمیق

یکی از تکنیک‌های مربوط به یادگیری ماشین، یادگیری عمیق است که به رایانه یاد می‌دهد تا کار‌هایی را انجام دهد که به­صورت طبیعی برای انسان اتفاق افتاده و از این طریق شرایط مناسبی برای تفکر انسانی فراهم می‌کند. این مفهوم می‌تواند به ساده‌سازی فرایند‌ها کمک کند و نتایجی را به‌دست آورد که در گذشته امکان‌پذیر نبود. یک مدل کامپیوتری از طریق یادگیری‌ عمیق این امکان را به‌دست می‌آورد که وظایف مربوط به طبقه‌بندی را در صدا، متون و تصاویر را اجرا کند‌.

این مدل‌ها دقت بسیار پیشرفته‌ای دارند و عملکرد آن‌ها از سطح انسانی فراتر است‌. الگوریتم‌های مربوط به یادگیری عمیق در هوش مصنوعی پس از عبور از هر لایه شبکه عصبی در مورد تصاویر اطلاعات بیشتری به‌دست می‌آورند و آموزش می‌بینند که چگونه به شناسایی ویژگی‌های سطح پایین لایه‌ها بپردازند.

کاربرد پایتون در هوش مصنوعی چیست؟

باتوجه به اهمیت مفهوم AI در علوم رایانه، پیاده‌سازی این داده‌ها قبل از هر چیز، به زبان برنامه‌نویسی نیاز دارد. از زبان‌های برنامه‌نویسی کاربردی در این حوزه می‌توان به پایتون اشاره کرد که محبوبیت جهانی دارد. پایتون دارای کتابخانه‌های متنوعی است که می‌تواند از طریق برنامه‌نویسی، اطلاعات و داده‌های خاصی برای کامپیوتر تعریف کند. این ابزار‌ها به هوش مصنوعی کمک می‌کنند تا خطا‌های خود را نسبت به عملکرد‌های انسانی تکمیل کنند و در حل مسائل کمک کنند. پایتون می‌تواند داده‌ها را به آسانی یاد بگیرد، بخواند و نگهداری کند. از دیگر امکانات این برنامه برای AI، فراهم کردن زمینه دسترسی به کتابخانه‌های استاندارد و متنوع، پایگاه‌های داده، مقیاس‌پذیری و قابل حمل‌بودن آن اشاره کرد. از کاربرد‌های اساسی پایتون در هوش مصنوعی می‌توان به کتابخانه‌های داخلی زیاد و کدنویسی کمتر آن اشاره کرد.

نحوه آموزش هوش مصنوعی

در حال حاضر سیستم‌های مرتبط با AI از طریق روش‌هایی مثل یادگیری عمیق یا یادگیری ماشین هوشمند می‌شوند. پلتفرم‌های مختلف برنامه‌نویسی مثل پایتون نیز می‌تواند زمینه آموزش و یادگیری هوش مصنوعی را در سیستم‌های مختلف فراهم کنند. در ادامه به بررسی انواع روش‌های یادگیری با پایتون می‌پردازیم و هر یک را توضیح می­دهیم.

یادگیری علم داده با پایتون

یکی از بهترین روش‌ها برای یادگیری Data Science پایتون است که بهترین زبان برنامه‌نویسی به شمار می‌رود و آموزش علم داده از این طریق اساسی و عمیق انجام می‌شود. علم داده و تحلیل آن در دنیای امروز به­دلیل وجود تکنولوژی‌ها و توان زیاد آن در تولید اطلاعات جدید، پیشرفت‌های چشمگیری داشته و نیاز به یک نظام ساختاریافته برای آنالیز و تحلیل دارد. پایتون به­عنوان زبان برنامه‌نویسی 30 ساله می‌تواند علم داده را با روش‌های خاصی بیاموزد. در حالت کلی می‌توان گفت آموزش علم داده با پایتون در AI کارایی بیشتری دارد و بهینه است. همچنین میزان انعطاف‌پذیری آن نیز زیاد است. پشتیبانی پایتون از آموزش داده به خوبی انجام می‌شود و منبع باز است. مفاهیم این زبان برنامه‌نویسی آنقدر آسان است که می‌توان آن را از سنین دبستان نیز یاد گرفت و در فعالیت­­های مختلف استفاده کرد.

نحوه یادگیری ماشین با پایتون

زبان برنامه‌نویسی پایتون به­عنوان یک روش عالی برای کشف دنیای یادگیری ماشین شناخته می‌شود. این زبان قدرتمند دارای طیف زیادی از ابزار و کتابخانه‌ها است که در توسعه الگوریتم‌ها و مدل‌های پیچیده یادگیری ماشین کاربرد دارند. از این طریق امکان ایجاد انواع مدل‌های رگرسیون به­صورت خطی و ابتدایی تا الگوریتم‌های پیچیده و عمیق یادگیری فراهم می‌شود. علاوه­براین، به­راحتی می‌توان از پایتون برای داده­کاوی و جستجو در علم داده استفاده کرد که شامل فهم روابط و الگو در داده‌ها است.

شما از طریق ابزار و کتابخانه‌های مناسب می‌توانید در پیش‌بینی مدل‌های قدرتمند برای یادگیری ماشین استفاده کنید و فرایند تصمیم‌گیری خودکار را بهبود ببخشید. همچنین شما در آموزش یادگیری ماشین با پایتون می‌توانید مهارت‌های ابتدایی تا پیشرفته مرتبط با یادگیری با نظارت و بدون نظارت، رگرسیون، خوشه‌بندی، یادگیری کیت علمی، طبقه بندی، بررسی الگوریتم‌ها و مدل‌های مخصوص یادگیری ماشین و... را بیاموزید.

فرایند یادگیری عمیق با پایتون

حوزه‌های مربوط به هوش مصنوعی یادگیری عمیق است که جزء زیرمجموعه‌های یادگیری ماشین به حساب می‌آید؛ الگوریتم‌های موجود در آن با کارکرد مغز و ساختار‌های بیولوژیکی مرتبط است که با استفاده از هوش مصنوعی به یادگیری ماشین‌ها کمک می‌کند. مفهوم یادگیری عمیق در توسعه و ساخت شبکه‌های عصبی چندلایه کاربرد دارد. این مفهوم می‌تواند در انجام پروژه‌های مختلف مربوط به علم داده مثل تجزیه و تحلیل داده‌های کسب­وکار، داده‌کاوی، پردازش تصویر و تحلیل و تجزیه متن است.

بسیاری از افراد در حوزه یادگیری این تخصص باور‌های اشتباهی مانند داشتن دانش قوی در این حوزه، آشنایی با علم آمار و احتمالات، داشتن دانش نسبت به شبکه‌های عصبی، آشنایی به مقدار کافی نسبت به یادگیری ماشین و... دارند‌؛ درحالی­که زبان برنامه­نویسی پایتون در حوزه برنامه‌نویسی عملکرد بسیار ساده‌ای دارد و قدرت آن نیز زیاد است. در نتیجه، آموزش یادگیری عمیق با پایتون از طریق سه کتابخانه مختلف به­صورت مستقیم و به­صورت پشتیبان توسعه پیدا می‌کند.

آموزش اسکریپت ‌نویسی در آباکوس با کمک پایتون

اسکریپت‌نویسی در آباکوس با استفاده از دستورات موجود در زبان برنامه‌نویسی پایتون مانند دیتا استراکچر‌ها، حلقه‌ها و... امکان تکرار چندین باره فرایند‌ها را فراهم می‌کند. از این طریق زمان لازم برای بررسی قطعه بسیار کم است و کاربر از طریق اسکریپت مربوطه می‌تواند به پردازش قطعات با تعداد نامحدود و هندسه‌ها و خواص مختلف بپردازد. البته برای اینکه بتوانید این آموزش‌ها را یاد بگیرید، باید آشنایی کافی نسبت به نرم‌افزار آباکوس داشته باشید. ساده بودن پایتون و عدم نیاز به حرفه‌ای شدن در آن برای اسکریپت‌نویسی یک ویژگی فوق­العاده است.

با آموزش اسکریپت‌ نویسی در آباکوس با کمک پایتون در AI می‌توانید فایل‌های تحلیلی خودتان را به­صورت پارامتری و در کد‌های جداگانه داشته باشید که با هر بار اجرا فقط پارامتر‌های تعریف شده خودتان را تغییر دهید. در این شرایط مدیریت تغییرات به سادگی انجام می‌شوند. همچنین بر این اساس داده‌ها می‌توانند در متغیر‌های مختلف رشته‌ای، صحیح و اعشاری تعریف شوند. علاوه­براین، وجود ابزار‌هایی مثل لیست، تاپل و دیکشنری در این زبان کاربردی هستند و در شرایط مختلف مورداستفاده قرار می­گیرند.

نقش تکنولوژی هوش مصنوعی در دنیای امروز

در حال حاضر داده‌های ایجاد شده در دنیای واقعی و مجازی توسط انسان و ماشین‌ها بسیار زیاد است و امکان جذب، تفسیر یا تصمیم‌گیری بر اساس این اطلاعات فراتر از قدرت انسان است. تمام یادگیری‌های مربوط به رایانه‌ها بر پایه AI انجام می‌شود و تصمیم‌گیری‌های پیچیده توسط کامپیوتر‌ها از این طریق در آینده آسان‌تر خواهد بود‌. به ‌طور مثال می‌توان گفت انسان‌ها متوجه می‌شوند که چطور روند موفقیت در بازی‌های مختلف را تشخیص دهند.

همچنین تعداد بسیار کمی در سراسر دنیا به­عنوان بزرگ‌ترین قهرمانان چکر به شمار ‌می‌روند که می‌توانند بیش از 500 میلیارد حرکت متفاوت داشته باشند؛ اما وجود AI امکان انجام بی­شمار حرکت را در این بازی فراهم می­کند. کاربرد رایانه‌ها برای اندازه‌گیری جابجایی‌ها و ترکیبات به انسان کمک می‌کند تا به تصمیم درستی دست پیدا کنند. به­طور کلی می­توان گفت هوش مصنوعی و آموزش عمیق آن در آینده برای تصمیم‌گیری در حوزه‌های مرتبط با کسب­وکار یا سایر قسمت‌های زندگی نقش اساسی و حیاتی خواهد داشت.

آموزش هوش مصنوعی با گروه آموزشی پارس پژوهان

به شاخه‌ای از علوم رایانه که هدف آن هوشمند کردن ماشین‌های مختلف است، هوش مصنوعی گفته می‌شود. این علم می‌تواند وظایفی را بیاموزد که بتوانند طبق تفکر انسانی عمل کنند. در حالت کلی می‌توان گفت ماشینی که از طریق روش‌های برنامه‌نویسی بتواند از رفتار انسانی تقلید کند و مثل انسان بیاندیشد، AI است. بهتر است بدانید برخلاف تصور عموم این علم از علم رباتیک جدا است و هیچ شباهتی به آن ندارد. مفاهیم مختلفی در Artificial Intelligence وجود دارد که آموزش آن‌ها نیاز به دوره‌های مخصوص دارد. گروه آموزشی پارس پژوهان دوره‌های مختلفی آماده کرده است که می‌تواند برای یادگیری صفر تا صد مفاهیم مختلف مرتبط با هوش مصنوعی استفاده شود.

دوره‌های آماده شده توسط این مجموعه برای آموزش علم داده، آموزش یادگیری ماشین، آموزش یادگیری عمیق، اسکریپت‌نویسی در آباکوس و... با استفاده از زبان پایتون کاربردی هستند. شما در این دوره­ها به­صورت کامل می‌توانید نسبت به این مفاهیم آشنایی پیدا کنید و اطلاعات کافی به‌دست‌آورید. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش جهت تهیه دوره‌ها می‌توانید به سایت گروه آموزشی پارس پژوهان مراجعه کنید.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
تصاویری از عیادت جواد عزتی و هنرمندان از رهبر معظم انقلاب و استقبال گرم ایشان (706 نظر) بازسازی چهره شگفت انگیز زلیخای یوسف در موزه مصر توسط هوش مصنوعی+عکس /چقدر زیباست.. (615 نظر) (تصاویر) منزل پدری رهبر ساده زیست انقلاب با حیاط دلباز در محله ای باصفا (608 نظر) بازسازی چهره شگفت انگیز یوزارسیف عزیز مصر(یوسف) در موزه مصر توسط هوش مصنوعی+عکس /چه چهره منحصربفردی.. (585 نظر) گرد و خاک افغانی ها در مترو تهران تاریخ ساز شد/ یه همینو کم داشتیم... (400 نظر) کشف تابوت ارزشمند آخناتون با چشم طلا متعلق به مصر باستان+عکس (312 نظر) (فیلم) لحظه هشدار قایق ماهیگیری ایرانی به ناوشکن آمریکایی در خلیج فارس و ورود سپاه به این ماجرا (264 نظر) پیرزنی که مثل زلیخا زیبا شد/ واقعا معجزه نیست؟+ویدیو (244 نظر) عکس گریه دار از مجموعه آمپول هایی که یک مادر برای به دنیا آوردن نوزادش زده/ این عشق مادرانه چیه اصلا😢 (227 نظر) کشف شگفت انگیز یک کوه واقعی پر از طلا و گنج از دنیای باستان/ گنجینه هایی که قیمت ندارند+ویدیو (192 نظر) خبر عجیب و بی سابقه از بزی که بچه انسان زایید/ نوزاد انسان نما حاصل یک جانور در روستا+تصاویر (177 نظر) مومیایی شگفت انگیز چشمهای واقعی زلیخای یوسف پیامبر در داخل تندیس +عکس/چه چشمان رنگی دلربایی! (176 نظر) کشف مجسمه فیروزه ای و فوق العاده زیبای دختر کوروش در اطراف تخت جمشید+عکس (168 نظر) (عکس) کشف مومیایی سالم زلیخا، همسر عزیز مصر برای اولین بار/ اگه راس میگی الان خوشگل شو😂 (166 نظر) بازسازی چهره همسران پادشاهان هخامنشی توسط هوش مصنوعی +عکس /یکی از یکی زیباتر و جذاب تر (150 نظر)
دیگران می‌خوانند   
(فیلم) سورپرایز تولد معلم باحال توسط دانش آموزها سر کلاس درس / چقدر خوبه که تو ذوق کسایی که دوسمون دارن نزنیم ... کنسرت ویژه یک بیمار برای پزشکش موقع عمل جراحی/ حال دل همه رو خوب کرد+عکس (فیلم) قهقهه احسان علیخانی و داورها از جواب جالب پسر چوپان در برنامه عصر جدید / تا حالا تلویزیون ندیده بوده! بچه داری باحال و خنده دار یک استاد دانشگاه وسط تدریس در کلاس/ دمش گرم واقعا چقدر پایه است+ویدیو وضعیت ماشین له شده مربی تیم ملی بعد تصادف وحشتناکش+عکس اصرار امین حیایی به همبازی بودن با ژاله صامتی در نقش همسر صیغه ای او در یک فیلم / چرا اصرار داری بگی صیغه ای؟!😂 حال خوب پیرزنی 70 ساله بعد به دنیا آوردن یک جفت دوقلو/ شیرزنیه برای خودش+ویدیو سونوگرافی عجیب الخلقه ترین جنین دنیا که با پرنده اشتباه گرفته شد/ مامانش تا دنیا بیاد چندتا سکته ناقص رد کرده+عکس تولد یک بزغاله عجیب الخلقه انسان نما/ جل الخالق این دیگه چیه؟+عکس فریب در ازدواج چیست؟ و چه عواقبی برای طرفین در پی دارد! با اختلاف خنده دارترین اجرای حامد آهنگی در برنامه جوکر+فیلم/ این و ببینی نمیتونی نخندی... غوغای آواز محلی پیرمرد عاشق برای همسرش در برنامه زنده +فیلم /ای جانم من بنازم به این عشق و صدای بهشتی😍 خنده دارترین سکانس پایتخت 6: پشکل بیار بترکونیم +فیلم🤣 چرا بک آپ گرفتن در نرم افزار های حسابداری و قرض الحسنه مهم است؟ (ویدئو) ویدیویی جالب از مقایسه غذاهای ملل مختلف/فقط آخرش، قرمه سبزی رو عشق است😍 (ویدئو) رونمایی از زباله گردی با تویوتا!/ این مملکت سر و تهش به هم نمیخوره😆 ویدئویی خنده دار از پیوند موتور به پراید!/دست به دست کنین برسه بدست اونی که میخواد مارو تحریم کنه😂 استعلام بیمه شخص ثالث از طریق آیتول لاک پشت عجیبی که با مراقبت 27 ساله یک پیرمرد الان 70 کیلو شده+فیلم /همه جا باهم میرن😍 آموزش کشت هیدروپونیک در گلخانه خانگی صفر تا صد ایده خلاقانه برای آب کردن یخ‌های شیشه خودرو + فیلم فیلم زیبای زنده شدن کلاغ مرده با تنفس مصنوعی مرد ایرانی ! / خدای من... اشک آدم درمیاد😢 افشای ماجرای فساد چای دبش و تلاش بی وقفه مسئولین برای مبارزه با اختلاس در سریال طنز مهران مدیری+فیلم اختلاس عجیب یک مدیر بانکی در قم/ پرداخت 244 وام ازدواج به 122 زوج سالمند ایده تحسین برانگیز شاطر برای افزایش آگاهی مردم در نانوایی حماسه آفرین شد+فیلم/ آدم حَظ میکنه واقعا... (ویدئو) بزرگترین فرودگاه مینیاتوری جهان!/خیلی جالبه ساختنش 6 سال طول کشیده😮 نحوه ی ثبت نام و ورود به سامانه گلستان دانشگاه صنعتی کرمانشاه+ آموزش تصویری زمان برگزاری آزمون آزمایشی دروس عمومی دانشگاه پیام نور اعلام شد (ویدئو) پسر نوجوان بختیاری با اجرای آهنگ بختیاری و با صدای محشر و بهشتی همه رو به وجد آورد/ هزار ماشالله به این اجرای بی نظیر نحوه ی پرداخت شهریه در سامانه گلستان دانشگاه تربیت مدرس! نحوه ی مشاهده کارنامه در سامانه گلستان دانشگاه تربیت مدرس تبلیغات خنده دار پدر ایرانی برای رای گیری شورای مدرسه دخترش +فیلم /من یک دقیقه به احترام بابا کاکا گولی سکوت می کنم🤣 ویدئوی خنده دار به کسانی که سر شماری میکنن چه میگویند؟ نفوس و مسکن د/ هر چی جلوتر میره من از خنده میمیرم🤣 پای سارا بهرامی به پرونده قتل و جنایت باز شد+فیلم نحوه ی انتخاب واحد سامانه گلستان دانشگاه تربیت مدرس+ آموزش تصویری (ویدئو)حرکات خطرناک یک پسر جوان از بالای ساختمان 23 طبقه/ خیلی دل و جرات می خواد از اون بالا با این حرکت بیای پایین نحوه ی نحوه ثبت نام غیر حضوری در سامانه گلستان دانشگاه تربیت مدرس لحظه بیهوشی مجری برنامه در پخش زنده!+فیلم نحوه ی ثبت نام و ورود در سامانه گلستان دانشگاه تربیت مدرس+ آموزش تصویری کناره‌گیری «خداداد عزیزی» از کادر فنی تیم ملی
تیتر امروز   
کنسرت ویژه یک بیمار برای پزشکش موقع عمل جراحی/ حال دل همه رو خوب کرد+عکس سونوگرافی عجیب الخلقه ترین جنین دنیا که با پرنده اشتباه گرفته شد/ مامانش تا دنیا بیاد چندتا سکته ناقص رد کرده+عکس تولد یک بزغاله عجیب الخلقه انسان نما/ جل الخالق این دیگه چیه؟+عکس اختلاس عجیب یک مدیر بانکی در قم/ پرداخت 244 وام ازدواج به 122 زوج سالمند ایده تحسین برانگیز شاطر برای افزایش آگاهی مردم در نانوایی حماسه آفرین شد+فیلم/ آدم حَظ میکنه واقعا... زمان برگزاری آزمون آزمایشی دروس عمومی دانشگاه پیام نور اعلام شد کناره‌گیری «خداداد عزیزی» از کادر فنی تیم ملی بی‌توجهی به احضار قضایی دلیل بازداشت مدیرعامل پیام‌رسان سروش/ با قرار وثیقه آزاد است کشف جسد بدون سر و سوخته راننده تاکسی 46 ساله در کنار لاشه سگ ولگرد در یک باغ چیز عجیبی که فضانوردان روی کره ماه جا گذاشتند کارگران امسال چقدر عیدی می‌گیرند؟ دانشمندان از سلول‌های ریه انسان ربات ساختند! زیباترین دختر ایرانی که آوازه جذابتش در کل دنیا پیچید +عکس مدیرعامل پیام‌رسان سروش بازداشت شد «رکنا» مجرم شناخته شد
منتخب روز   
ویدئو خنده دار از فارسی حرف زدن گربه تهرانی در کلینیک حیوانات خانگی😅 (ویدئو) لحظه کشف سه کوزه پر از طلای هندی و جواهرات گرانبها از زیر زمین کشاورزی ادعای کذب درباره رهبر انقلاب /چه کسی گفته بود یهودی ها را به دریا می ریزیم؟ (فیلم) سکانس خنده دار از هزینه های رحمت برای نوسازی دهن فهیمه در سریال پایتخت/ نقی و ارسطو هاج و واج موندن😅 (ویدئو) انگشت مکیدن خنده دار و بامزه جنین در شکم مامانش هنگام سونوگرافی/ دل آدم قیلی ویلی میره براش😍 ویدئو خنده دار و بانمک از لاک زدن دختر بچه به مرغ زنده که قلب همه رو اکلیلی کرد😍این بچه در آینده ناخنکار میشه احتمالا😂 (فیلم) حضور پلیس راهنمایی و رانندگی با لباس بابانوئل سر چهارراه (فیلم) ایده خلاقانه دانش آموز با استعداد ایرانی با قوطی ساندیس وقتی صدای موتور درمیاره/ لامصب انگار موتور قورت داده😁 (فیلم) خوانندگی راننده سرویس خوش اخلاق به زبان کردی برای دانش آموزان/ فریده کیه انقدر روش تاکید داره؟😂 (فیلم) ابتکار جالب یک رستوران کانادایی در نورپردازی خلاقانه برای جلب رضایت مشتری/ آدم دلش میخواد فقط نگاه کنه😍 تنها شعری که استاد شهریار آن را خواند و گریه کرد/ پیرم و گاهی دلم یاد جوانی میکند+ویدیو (فیلم) ثروتمند ترین کودک کار سرچهارراهی در تهران که ماهانه بیشتر از 50 تا 70 میلیون تومان درآمد دارد!