ساعدنیوز
ساعدنیوز

فرصت ثبت نام در آزمون دکتری تخصصی رشته های داروسازی تمدید شد

  دوشنبه، 22 اسفند 1401   کد خبر 333492
فرصت ثبت نام در آزمون دکتری تخصصی رشته های داروسازی تمدید شد
ساعد نیوز: فرصت ثبت نام در آزمون دکتری تخصصی رشته های داروسازی سال تحصیلی 1403 - 1402 تمدید شد. فرصت جدید در اردیبهشت ماه 1402 برای داوطلبان درنظر گرفته شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ساعدد نیوز به نقل از مهر، آزمون دکتری تخصصی رشته های داروسازی سال تحصیلی 1403 - 1402 برای نخستین بار از آزمون های دکتری تخصصی گروه علوم پزشکی جدا شد و به صورت مستقل از 29 تیرماه 1402 برگزار می شود.

داوطلبان این آزمون تا 21 اسفندماه 1401 فرصت داشتند با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی نسبت به ثبت نام به صورت اینترنتی اقدام کنند. مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام کرده است فرصت جدید ثبت نام در اردیبهشت ماه 1402 برای داوطلبان فراهم می شود.

آزمون دکتری تخصصی رشته های داروسازی سال تحصیلی 1403 - 1402 روز 29 تیر 1402 در رشته های اقتصاد و مدیریت دارو، کنترل دارو، فارماسیوتیکس، شیمی دارویی، فارماکوگنوزی، زیست فناوری دارویی، سم شناسی، داروسازی بالینی، داروسازی سنتی، داروسازی هسته ای، نانوفناوری دارویی، زیست مواد دارویی و شیمی مواد خوراکی و آب شناسی پزشکی برگزار می شود.

تطبیق مدرک تحصیلی مقطع قبل و رشته انتخابی پس از قبولی در مرحله کتبی و انتخاب رشته/ محل، بر عهده شخص داوطلب است و در صورت مشخص شدن عدم مطابقت رشته مقطع قبل با رشته پذیرش، در هر مرحله از آزمون، طبق مقررات با شخص متخلف برخورد خواهد شد و در صورت قبولی، پذیرش وی کان لم یکن اعلام خواهد شد.

بر اساس اعلام معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای سال 1402 در رشته های داروسازی، پذیرش دوره پژوهشی (Ph.D by Research وجود ندارد.

سهمیه های پذیرش در این آزمون با توجه به ابلاغ قانون برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی و تخصصی شامل سهمیه آزاد، سهمیه رزمندگان و سهمیه بومی است.

ظرفیت اولیه پذیرش در رشته های دکتری تخصصی (Ph.D) داروسازی سال 1402 تعداد 235 نفر است که 169 نفر از آنها بدون شهریه و 66 نفر با شهریه پذیرفته می شوند. میزان شهریه (برای رشته محل های با پرداخت شهریه) توسط دانشگاه اعلام خواهد شد.

انتقال، جابجایی و تغییر رشته در مقطع دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D) ممنوع است. تحصیل در دوره دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D) به صورت تمام وقت است.

آزمون کتبی کلیه رشته ها به صورت متمرکز توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی برگزار خواهد شد.

صدور حکم قطعی برای پذیرفته شدگان در دانشگاه محل تحصیل منوط به تأیید صلاحیت اخلاقی توسط هیأت مرکزی گزینش دانشجو است.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/