کاش به جای قتل طلاقش می دادم ؛ پشیمانی مردی که همسرش را خفه کرد

  دوشنبه، 24 اردیبهشت 1403 ID  کد خبر 388512
کاش به جای قتل طلاقش می دادم ؛ پشیمانی مردی که همسرش را خفه کرد
ساعدنیوز: «اگر همسرم را طلاق داده بودم، حالا زنده بود و 3 بچه کوچکم یتیم نشده بودند». این اظهارات مردی است که در جریان درگیری با همسرش او را به قتل رساند و حالا به قصاص محکوم شده و در زندان بندرعباس به سر می‌برد. او می‌گوید که به خاطر اینکه فرزندانش بدون پدر بزرگ نشوند در تلاش است رضایت اولیای دم را جلب کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ساعدنیوز به نقل از همشهری، هر چند می‌داند کار سختی در پیش دارد محسن که روزهایش را در زندان به ساختن صنایع دستی می‌گذراند در گفتگویی رودررو با خبرنگار همشهری جزئیات بیشتری از پرونده‌اش را می‌دهد. گفتگویی که برای او سراسر افسوس و پشیمانی بود.

درباره خودت صحبت کن. چند سال داری و چطور شد زندانی شدی؟

متولد سال 68 و 35 ساله هستم. من و اعضای خانواده ام در یکی از روستاهای اطراف بندرعباس زندگی می‌کردیم و زندگی خوبی داشتیم. همسرم از اقوام دورمان بود و به این شکل با هم آشنا شده و ازدواج کرده بودیم. ما 3 فرزند داشتیم و در زندگی مشترک‌مان هیچ مشکلی نداشتیم؛ تا اینکه متوجه رفتار عجیب همسرم شدم.

منظور از رفتار عجیب چیست؟ همسرت چه کار می‌کرد که به او مشکوک شدی؟

مدتی بود که فکر می‌کردم او با یک مرد دیگر در ارتباط است. اول فکر کردم که خیالاتی و دچار توهم شده ام؛ اما بعد فهمیدم ماجرا واقعیت دارد. او زمانی که تنها بود با فردی غریبه تلفنی صحبت می‌کرد و فهمیدن این موضوع برایم سنگین بود. حتی فهمیدم که آنها چند مرتبه هم یکدیگر را دیده‌اند.

وقتی از این ماجرا باخبر شدی چه واکنشی نشان دادی؟

با اینکه خیلی عصبانی بودم و باورم نمی‌شد که همسرم به من خیانت کرده اما سعی کردم خونسرد باشم و عاقلانه رفتار کنم. یک شب که بچه ها خوابیده بودند شروع به صحبت با او کردم. گفتم که همه چیز را می‌دانم. او اول همه چیز را انکار کرد و گفت حرفهایی که درباره رابطه اش با مرد غریبه می زنم واقعیت ندارد. ولی وقتی فهمید موضوع جدی است قول داد که اشتباهش را جبران کند.

از بچه هایت گفتی. چند بچه دارید و چند ساله هستند؟

همانطور که گفتم ما 3 فرزند داریم. بزرگترین آنها پسرم است که 9 سال دارد. بجز او 2 دختر 7 و 4 ساله هم دارم. من بچه هایم را خیلی دوست دارم و حاضرم برای آنها هر کاری انجام دهم اما حالا این حادثه باعث شده که از آنها دور بمانم.

به حادثه برگردیم. با وجود اینکه با همسرت درباره مشکلی که داشتید صحبت کردی چرا کار به قتل کشیده شد؟

بعد از حرفهایی که زدیم تا چند هفته متوجه رفتار مشکوکی از همسرم نشدم. با خودم گفتم او متوجه اشتباهش شده و حالا تصمیم گرفته حواسش به زندگی اش باشد اما این فقط یک خوش خیالی بود. مدتی گذشت تا اینکه وقتی به طور اتفاقی و زودتر از همیشه به خانه برگشتم دیدم همسرم باز هم با تلفن صحبت می‌کند. او تا من را دید با دستپاچگی تماس را قطع کرد. هرچه خواستم گوشی اش را کنترل کنم که با چه کسی صحبت می‌کرد، اجازه نداد. آن زمان بود که فهمیدم با وجود قولی که به من داده باز هم با مرد غریبه ای رابطه دارد. همانجا بود که تصمیمم را گرفت.

تصمیمی که از آن صحبت می‌کنی همان قتل همسرت است؟

بله. از آن روز به بعد دیگر خواب و خوراک نداشتم و مدام با خودم کلنجار می‌رفتم. او به من قول داده بود؛ اما زیر قولش زد و به من خیانت کرد. نمی توانستم این وضعیت را تحمل کنم و تصمیم گرفتم او را بخاطر کاری که کرده تنبیه کنم.

چطور همسرت را به قتل رساندی؟

باور کنید که من هیچ قصد و نیتی برای به قتل رساندن او نداشتم. یک روز که در خانه بودم همسرم به آب انبار رفت. کمی بعد من هم پشت سرش رفتم. هنوز خیلی ناراحت و عصبانی بودم. وقتی پایین رفتم او لبه آب انبار ایستاده بود. در یک لحظه از سر عصبانیت با همه قدرتم او را هل دادم و داخل آب افتاد. بعد ایستادم و دست و پا زدنش را نگاه کردم و او جانش را از دست داد. آن لحظه خیلی عصبانی بودم اما بعد که به خودم آمدم و عصبانیتم فروکش کرد از کاری کرده کرده بودم پشیمان شدم و به پاسگاه رفتم و خودم را تسلیم کردم.

بعد از قتل چه حکمی برایت صادر شد؟

در کلانتری همه چیز را مو به مو تعریف کردم و جزئیات را توضیح دادم. مدتی بعد خانواده همسرم تقاضای قصاص کردند و دادگاه هم من را به قصاص محکوم کرد. البته من اعتراض کردم و پرونده به دیوان عالی کشور فرستاده شد. هنوز نتیجه اعتراضم مشخص نشده ولی می دانم که حکم به زودی تایید می شود. فقط امیدم به خدا است و به اینکه خانواده همسرم من را ببخشند.

همسرت که به قتل رسیده و تو هم زندانی هستی. چه کسی از 3 فرزند خردسالت نگهداری می‌کند؟

یکی از مهم ترین دغدغه هایم همین است. از آن روز بچه هایم با مادر پیر من زندگی می‌کنند. او هم بخاطر شرایطی که دارد نمی تواند بچه ها را برای ملاقات به زندان بیاورد و مدتها است که بچه‌هایم را ندیده ام و دلم برای شان تنگ شده است.

این حادثه چه تاثیری در زندگی ات داشت؟

همین که می بینید. خودم زندانی شدم. 3 بچه ام یتیم شدند و حالا زندگی سختی دارند. همسرم هم از بین رفت.

حالا که به گذشته فکر می کنی از کاری که کردی پشیمان نیستی؟

صد در صد پشیمانم. از روزی که این حادثه اتفاق افتاد تا به حال بارها به ماجرا فکر کردم. من با همسرم دچار اختلاف شده بودم. شاید اگر طلاق می گرفتیم اوضاع بهتر بود. هم من زندانی نبودم و هم همسرم زنده بود. بچه هایم هم یتیم نمی شدند. اما مشکلی که وجود دارد این است که طلاق گرفتن در روستای ما وجهه خوبی ندارد و از حرف و حدیث ها می ترسیدم. البته فکرش را هم نمی کردم کار به اینجا کشیده شود. تصمیمی که گرفتم ناگهانی بود و حالا پشیمانم.

شرایط زندان بندرعباس چطور است؟ اینجا اوقاتت را چطور می‌گذرانی؟

اینجا هر کس برای خودش ماجرایی دارد. خیلی ها فکرش را هم نمی کردند که روزی پای شان به زندان باز شود. خیلی از ماها آدم های معمولی بودم و سرمان گرمِ زندگی مان بود اما یک اشتباه زندگی مان را تغییر داد. من بنا بودم و زندگی آرامی داشتم اما اشتباه بزرگی که مرتکب شدم زندگی ام را نابود کرد. در زندان هم همه جور آدم پیدا می‌شود. در اندرزگاهی که هستم با چند نفر دوست شده ام. روزهای اول در دوره های آموزشی شرکت کردم و حالا روزها در کارگاه صنایع دستی کار می‌کنم و از این طریق کمی از هزینه های زندگی خودم و بچه هایم تامین می‌شود. شبها هم معمولا در اندرزگاه دور هم جمع می‌شویم و درددل می‌کنیم. باورم نمی‌شود. من زندگی آبرومندانه ای داشتم. هیچ وفت فکرش را نمی‌کردم روزی پایم به زندان باز شود.

در این مدت آیا برای جلب رضایت اولیای دم تلاشی کرده ای؟

خانواده همسرم از اقوام دورمان هستند. چند مرتبه چند نفر از اقوام را برای پادرمیانی فرستادم ولی تا امروز که فایده ای نداشته و آنها برای اجرای حکم مُصر هستند. نمی‌دانم قرار است چه اتفاقی بیفتد، خدا می‌داند. اما امیدوارم خانواده همسرم من را بخاطر 3 فرزند کوچکی که دارم ببخشند.

برچسب ها: قتل پلیس

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
اختصاصی ساعدنیوز: قهرمان عملیات جستجوی هلی‌کوپتر شهیدان خدمت: پهپاد ترکیه‌ای یا موتورسواران تبریزی؟ (6 نظر) گریه های زینب سلیمانی بر سر تابوت ابراهیم رئیسی و همراهانش+عکس/ داغ حاج قاسم تازه شد (2 نظر) واکنش فرزاد حسنی به شهادت شهدای خدمت: درود بر ابراهیم، نیکوکاران را چنین پاداش می دهیم، در حقیقت او از بندگان با ایمان ما بود (2 نظر) بهشت کوچکی که بهنوش طباطبایی برای خود ساخته است/ چه زیبا و دنجه اینجا +عکس (2 نظر) مجری جنجالی صداوسیما برای همیشه از ایران رفت (2 نظر) انا لله و انا الیه راجعون / مرد خدمت آسمانی شد ... (2 نظر) فوری؛ لحظه اعلام خبر شهادت ابراهیم رئیسی در شبکه خبر (2 نظر) تصویری از صندلی خالی شهید امیرعبداللهیان در کلاس درس او در دانشگاه تهران (1 نظر) بیوگرافی و زندگی خصوصی کیوان ساکت اف، تازه داماد سینمای ایران و همسرش+ تصاویر جذاب و دیدنی (1 نظر) استوری حسین کنعانی زادگان در پی شهادت آیت‌الله رئیسی (1 نظر) چهره محزون و ناراحت وحید شمسایی در مراسم تشییع رئیس جمهور شهید و همراهانش+عکس (1 نظر) فیلمی تاریخی و دیده نشده از شهید جمهور / اینجانب سید ابراهیم رئیسی هستم ... (1 نظر) محمدرضا گلزار در استوری قلب عاشقانه نشان داد/ مخاطب این حرکت عاشقانه کیست؟ (1 نظر) انتظار بی پایان محمدرضا گلزار با روتین پوستی خاص روی صورتش!! +عکس (1 نظر) نگاهی به دیدارهای مردمی استاندار جوان و شهید آذربایجان شرقی/ روحشان شاد+ویدیو (1 نظر)
دیگران می‌خوانند   
حال و هوای غمزده خانه آیت الله آل هاشم در تبریز/ بی تو رنگ یأس دارد منزل و مأوای تو+عکس خاطره دوبلور معروف از سفرِ خاص شهید ابراهیم رئیسی و واکنش ایشان با دیدن تیپ متفاوت جوانان در مسجد استوری اینستاگرامی ملیکا زارعی (خاله شادونه) از مراسم تشییع آیت الله رئیسی+عکس نگاهی به خانه ابدی شهید آیت الله رئیسی / نام نیکت همه جا ورد زبان است هنوز تصاویر کمتر دیده شده از دوران دانشجویی استاندار شهید آذربایجان شرقی تصویر عکاس تبریزی از هلی کوپتر رئیس جمهور شهید بر صفحه اول روزنامه گاردین انگلستان فال ابجد روزانه پنج‌شنبه 3 خرداد 1403 اوخشامای (روضه) ترکی یک مادر عشایر قشلاق حاج ایمان کندی در وصف شهید جمهور+ویدئو فال روزانه امروز پنجشنبه 3 خرداد ماه 1403 فال شمع روزانه امروز پنجشنبه 3 خرداد 1403 (عکس) ادای احترام استقلالی ها به رئیس جمهور شهید در تمرین امروز این تیم قول شهید امیرعبداللهیان در جلسه هیات امنای دانشگاه صنعتی شریف+ویدئو تعبیر جالب حجت‌الاسلام قرائتی درباره شهادت ابراهیم رئیسی+ویدئو پوشش کامل مراسم ادای احترام سران کشورهای مختلف به پیکر شهید رئیسی و همراهانش روایت احساسی همسر شهید امیرعبداللهیان درباره این شهید+ویدئو /جز خوبی چیزی ندیدم تو زندگی... زندگی خلبان گنبدی پرواز «شهدای خدمت» در کلام بستگان+ویدئو فال حافظ با تفسیر امروز پنجشنبه 3 خرداد 1403 + فیلم احترام نظامی دختر شهید خلبان سید طاهر مصطفوی به تابوت پدرش / گر پدر نیست، تفنگ پدری هست هنوز اولین عکس از جمیله علم الهدی پس از شهادت سید ابراهیم رییسی +عکس حضور بدون تشریفات سید میثم خامنه‌ای در مراسم تشییع پیکر رئیس جمهور شهید و همراهانش دعایی که رهبر انقلاب برای شهید سیدابراهیم رئیسی خواندند+ فیلم ورود هواپیماهای هیات‌های خارجی به فرودگاه مهرآباد+ویدئو (فیلم) آغوش پدرانه رهبر معظم انقلاب برای نوه‌های دختری شهید رئیسی / تسکینی برای قلب داغدیده دخترانش ... آماده‌سازی خانه ابدی شهید آیت‌الله آل‌هاشم در تبریز +فیلم حال منقلب برادر شهید آیت الله ابراهیم رئیسی در مراسم تشییع+فیلم کدام فرزند رهبر معظم انقلاب در مراسم تشییع رئیس جمهور و همراهانش حضور داشت؟+ عکس جدیدترین تصویر از برادران رئیس جمهور شهید+عکس توصیف حاج منصور ارضی از پیکر شهید رئیسی؛ مثل حضرت علی اکبر شده بود گفتم چجوری تو را بشورم! +ویدئو جواب رئوفانه و قابل تامل ابراهیم رئیسی به اظهارات فردی از مخالفان ایشان+ویدیو/ سعه صدر رو دیدین؟ حضور همسر و خانواده داغدار شهید مالک رحمتی در مراسم تشییع +ویدئو/ عجب رسمیه رسم زمونه... جزئیات تشییع و تدفین پیکر امام جمعه شهید تبریز و استاندار شهید آذربایجان شرقی عکس‌ جالب و کمتر دیده شده از شهید آیت الله آل‌هاشم؛ در حال خرید نان+عکس تصویری تلخ از لباس پرواز سرهنگ بهروز قدیمی از شهدای کادر پروازی+عکس تصویری خاص از وداع یادگار امام سید حسن خمینی با شهید سید ابراهیم رئیسی +عکس خوش‌آمد گویی پیرمرد ترک‌زبان به رئیس‌جمهور+ویدئو/ برای مردم این منطقه دوستی و محبت آوردی (عکس) تصویری تلخ از گریه آجودان مخصوص شهید رئیسی در مراسم تشییع او شعار یک توریست خارجی در مراسم تشییع شهدای خدمت+ویدئو عکس قدیمی و کمتر دیده شده از خوش و بش شهید رئیسی و مرحوم هاشمی رفسنجانی دست‌نوشته جالب یکی تهرانی در وصف شهید رئیسی در مراسم تشییع: خیلی سوختیم که چرا...؟ فیلمی تاریخی و دیده نشده از شهید جمهور / اینجانب سید ابراهیم رئیسی هستم ...
تیتر امروز   
پوشش کامل مراسم ادای احترام سران کشورهای مختلف به پیکر شهید رئیسی و همراهانش
جزئیات تشییع و تدفین پیکر امام جمعه شهید تبریز و استاندار شهید آذربایجان شرقی
فال روزانه امروز پنجشنبه 3 خرداد ماه 1403
فال شمع روزانه امروز پنجشنبه 3 خرداد 1403
رهبر انقلاب: شخصیت برجسته‌ای را از دست دادیم/ روبوسی و سر سلامتی و لحظاتی از دیدار نخست وزیر عراق با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای + ویدئو
فال ابجد روزانه پنج‌شنبه 3 خرداد 1403
فال حافظ با تفسیر امروز پنجشنبه 3 خرداد 1403 + فیلم
اطلاعیه مهم ستاد کل نیروهای مسلح درباره عملیات ناموفق پهپاد ترکیه‌ای
واکنش بازیگر سریال گاندو به شهادت رئیس‌جمهور
اولین اظهارات علم الهدی بعد از شهادت دامادش، سیدابراهیم رئیسی؛ چه کنیم، مشیت خداست/یک هفته پیش او را دیدم
اقامه نماز رهبر انقلاب بر پیکر شهید رئیسی و شهدای خدمت + فیلم
خاطره جالب مسعود ده نمکی از صحبتهای آیت الله رئیسی در دادگاه؛ خوشحالم که کم نیاورده ای!
تصویری از لحظه وداع رهبر معظم انقلاب با پیکر رئیس جمهور و شهدای سانحه بالگرد
توصیف و تعریف و تمجید سیدابراهیم رئیسی از زبان ولادیمیر پوتین/پیام ویژه کرملین به تهران
نگاهی به ویژگی‌های شهید جمهور؛ از تواضع و بی‌تکلف بودن تا دلدادگی اهل بیت (ع)