ساعدنیوز
ساعدنیوز

لحظه بیرون کشیدن تمساح بزرگ از شکم مار پیتون + فیلم و تصاویر تماشایی

  چهارشنبه، 12 بهمن 1401   زمان مطالعه 2 دقیقه
لحظه بیرون کشیدن تمساح بزرگ از شکم مار پیتون + فیلم و تصاویر تماشایی
ساعدنیوز: هنگامی که تمساح در حین کالبد شکافی از مار پیتون پیدا شد، مور گفت: این قطعاً تکان دهنده است، اولین بار بود که چنین رویدادی را می‌دیدم، هرگز مار پیتونی را ندیده بودم که چنین چیزی در آن وجود داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی ساعدنیوز به نقل از اقتصادآنلاین، یک متخصص زمین شناسی فیلم های منزجرکننده ای از لحظه بیرون کشیدن یک تمساح یک ونیم متری از شکم یک مار پیتون برمه ای پنج ونیم متری را به اشتراک گذاشته است. رزی مور ۲۶ ساله و تیمی از دانشمندان در آزمایشگاه خود در فلوریدا در حال بیرون کشیدن آهسته تمساح هنوز دست نخورده از معده مار هیولا دیده شدند.

او در صحبت با دیلی میل گفت که این موضوع بر مشکل عظیم پیتون های مهاجم در اورگلیدز تأکید می کند که معمولاً پستانداران و خزندگان کوچک را شکار می کنند.

رزی گفت که آن ها توانستند روی این موجود تحقیقاتی انجام دهند، زیرا پس از به دام افتادن توسط کارگران میدانی کشته شده بود. آن ها با ما تماس گرفتند و گفتند یک شیء بزرگ در شکم پیتون وجود دارد. هنگامی که تمساح در حین کالبد شکافی از مار پیتون پیدا شد، مور گفت: این قطعاً تکان دهنده است، اولین بار بود که چنین رویدادی را می دیدم، هرگز مار پیتونی را ندیده بودم که چنین چیزی در شکمش وجود داشته باشد.

مار پیتون به سرعت تولید مثل می کنند و می توانند در محیط اطراف خود استتار کنند که به گفته مور برای کسی غیرممکن است که واقعاً بداند کجا هستند یا تعدادشان چقدر است.

در رسانه ها، دانشمندان زن اغلب به عنوان شخصیت های خجالتی به تصویر کشیده می شوند. اما رزی مور که یک مدل است گفت، فکر می کنم برای زنان جوان مهم است که ببینند اینطور نیست، و اینکه دانشمند بودن در واقع می تواند آرزوی جالبی باشد.

او افزود: از این نظر، فکر می کنم کار شایسته ای انجام می دهم که هر دو طرف زندگی ام را نشان می دهم و ویژگی های زنانه ام را حفظ می کنم، در حالی که هنوز هم می توانم تجهیزات میدانی ام را به تن کنم و بیرون بروم و برای جمع آوری داده ها کثیف شوم.

با توجه به این مشکل پیچیده، راه حل های ساده زیادی برای جلوگیری از شکار مار پیتون های برمه ای وجود ندارد، مور به شوخی می گوید که برخی از افراد در اینستاگرام به او پیشنهاد کردند که جگوار ها را به اورگلیدز بیاورید تا آن ها را شکار کنند.

در واقع، همانطور که مور در اینستاگرام نوشت: با توجه به محیط نیمه گرمسیری فلوریدا جنوبی، همراه با طول عمر طولانی و تولید مثل سریع پیتون های برمه ای، این مار ها با موفقیت به مناطق حساس زیست محیطی مانند پارک ملی اورگلیدز حمله کرده اند.

تصویر

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
سفره هفت سین فوق العاده لاکچری ساره بیات با ظروف آنتیک (3 نظر) سرنوشت کاخ‌های «صدام حسین» دیکتاتور عراق چه شد؟ + فیلم (2 نظر) عکس سفره هفت سین لاکچری الهام حمیدی (2 نظر) نحسیِ سال 1401 باز هم گریبان خانم بازیگر را گرفت (2 نظر) (فیلم) صدای خورد شدن گردن مرد گنده ای که کودک درون فعالی داشت/ خدا رحمتش کنه(: (1 نظر) مانتو عید مزونی و فوق العاده خاص الهام حمیدی چش فک فامیلو در آورد! (1 نظر) رقص جذاب محمود شهریاری با تیکه جانانه ای به الهام چرخنده فضای مجازی رو ترکوند + فیلم (1 نظر) ورورد غیرمجاز زنان روسی به ورزشگاه آزادی (1 نظر) مار کبری جسوری که روی اژدهای کومودو را کم کرد! (1 نظر) گوشواره های گران قیمت مونا کرمی با سنگ یاقوتش چشم همرو به خودش خیره کرد (1 نظر) بوی بهار می آید... (1 نظر) سرقت از گردشگران به سبک یک تمساح!+ فیلم (1 نظر) تبریک نوروزی محمدرضا گلزار (1 نظر) فیلم غافلگیری در آنتن زنده شبکه 3 هنگام تحویل سال نو (1 نظر) مدلینگ ادا اجه (بازیگر زیبای سریال سیب ممنوعه) با بلوز سفید بینظیرش (1 نظر)
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/