ساعدنیوز
ساعدنیوز

لحظه بیرون کشیدن تمساح بزرگ از شکم مار پیتون + فیلم و تصاویر تماشایی

  چهارشنبه، 12 بهمن 1401   زمان مطالعه 2 دقیقه
لحظه بیرون کشیدن تمساح بزرگ از شکم مار پیتون + فیلم و تصاویر تماشایی
ساعدنیوز: هنگامی که تمساح در حین کالبد شکافی از مار پیتون پیدا شد، مور گفت: این قطعاً تکان دهنده است، اولین بار بود که چنین رویدادی را می‌دیدم، هرگز مار پیتونی را ندیده بودم که چنین چیزی در آن وجود داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی ساعدنیوز به نقل از اقتصادآنلاین، یک متخصص زمین شناسی فیلم های منزجرکننده ای از لحظه بیرون کشیدن یک تمساح یک ونیم متری از شکم یک مار پیتون برمه ای پنج ونیم متری را به اشتراک گذاشته است. رزی مور ۲۶ ساله و تیمی از دانشمندان در آزمایشگاه خود در فلوریدا در حال بیرون کشیدن آهسته تمساح هنوز دست نخورده از معده مار هیولا دیده شدند.

او در صحبت با دیلی میل گفت که این موضوع بر مشکل عظیم پیتون های مهاجم در اورگلیدز تأکید می کند که معمولاً پستانداران و خزندگان کوچک را شکار می کنند.

رزی گفت که آن ها توانستند روی این موجود تحقیقاتی انجام دهند، زیرا پس از به دام افتادن توسط کارگران میدانی کشته شده بود. آن ها با ما تماس گرفتند و گفتند یک شیء بزرگ در شکم پیتون وجود دارد. هنگامی که تمساح در حین کالبد شکافی از مار پیتون پیدا شد، مور گفت: این قطعاً تکان دهنده است، اولین بار بود که چنین رویدادی را می دیدم، هرگز مار پیتونی را ندیده بودم که چنین چیزی در شکمش وجود داشته باشد.

مار پیتون به سرعت تولید مثل می کنند و می توانند در محیط اطراف خود استتار کنند که به گفته مور برای کسی غیرممکن است که واقعاً بداند کجا هستند یا تعدادشان چقدر است.

در رسانه ها، دانشمندان زن اغلب به عنوان شخصیت های خجالتی به تصویر کشیده می شوند. اما رزی مور که یک مدل است گفت، فکر می کنم برای زنان جوان مهم است که ببینند اینطور نیست، و اینکه دانشمند بودن در واقع می تواند آرزوی جالبی باشد.

او افزود: از این نظر، فکر می کنم کار شایسته ای انجام می دهم که هر دو طرف زندگی ام را نشان می دهم و ویژگی های زنانه ام را حفظ می کنم، در حالی که هنوز هم می توانم تجهیزات میدانی ام را به تن کنم و بیرون بروم و برای جمع آوری داده ها کثیف شوم.

با توجه به این مشکل پیچیده، راه حل های ساده زیادی برای جلوگیری از شکار مار پیتون های برمه ای وجود ندارد، مور به شوخی می گوید که برخی از افراد در اینستاگرام به او پیشنهاد کردند که جگوار ها را به اورگلیدز بیاورید تا آن ها را شکار کنند.

در واقع، همانطور که مور در اینستاگرام نوشت: با توجه به محیط نیمه گرمسیری فلوریدا جنوبی، همراه با طول عمر طولانی و تولید مثل سریع پیتون های برمه ای، این مار ها با موفقیت به مناطق حساس زیست محیطی مانند پارک ملی اورگلیدز حمله کرده اند.

تصویر

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
5 مَردی که یک زن مشترک دارند+عکس تاسف آور (194 نظر) غرفه عجیب تبلیغ نوار بهداشتی یک شرکت خاص در بام لند تهران +تصاویر (150 نظر) ازدواج پیرمرد با دختر 9 ساله با لبخند رضایت ! (43 نظر) تغییر قیافه هانده ارچل بعد از لاغری زیاد (14 نظر) زیبایی بهت آور دختر و مادر آیشواریا بازیگر جذاب هندی! (14 نظر) پخش زنده تصاویری از دست دادن و خوش‌و‌بش سلطان عمان با یک زن در تهران (13 نظر) مقایسه جنجالی لباس فاخر همراهان سلطان عمان با تیپ شنبه چهارشنبه مسئولان ایرانی +عکس (13 نظر) ذوق عجیب یک راننده اسنپ از دیدن عموپورنگ (10 نظر) این خانم فرانسوی زیبا دست در دست همایون شجریان برای ایران سنگ تمام گذاشت +فیلم (10 نظر) نماز خواندن یک ورزشکار خانم ایرانی وسط یک سالن ورزشی در قرقیزستان +فیلم (9 نظر) ورود یک مرد مست به داخل قفس شیر در هند +فیلم (8 نظر) گفتگو با بامزه‌ترین سارق تهران! (6 نظر) توضیح میرسلیم درباره ساعت 30 میلیاردی اش در صحن مجلس!+عکس (5 نظر) تیپ کیوت و بامزه آرتام، پسر دنیا جهانبخت و خنده با نمکش (4 نظر) قیافه بانمک نبات استخری وقتی سوار یک الاغ کوچولوی ناز میشه (3 نظر)