مادرشوهرهای عزیز، لطفا کمی عروس‌ها را درک کنید!

  سه شنبه، 08 خرداد 1403 ID  کد خبر 390357
مادرشوهرهای عزیز، لطفا کمی عروس‌ها را درک کنید!
ساعدنیوز: مادرشوهرهای عزیز این مطلب برای شماست. اگر احساس می‌کنید با عروس خود نمی‌توانید ارتباط خوبی داشته باشید خواندن مطلب زیر را به شما توصیه می‌کنیم.

«دوستش ندارم! پسرم حیف شده؛ این دختر اصلاً لیاقت فرزند من را ندارد ولی خیلی خوش شانس بوده که با پسر من ازدواج کرده است، هیچ هنری ندارد در عوض حسابی ادعا دارد و...» متاسفانه اینها جملات بعضی از مادرشوهرهای عزیز است! مادرشوهرهای عزیز حواستان است این جملات را به عروس هایتان می‌گویید بعد از اینکه، عروستان ارتباط گرم و صمیمی با شما نمی‌گیرد از او ناراحت می شوید و می‌گویید همیشه خودش را از خانواده ما کنار می‌کشد در حالیکه شاید بعضی جاها خودتان مقصر بوده‌اید. البته که همیشه این طور نیست اما اگر چنین شرایطی دارید خواندن مطلب زیر را برایتان توصیه می کنیم. دکتر علی بورقانی کارشناس خانواده در مورد بهبود ارتباط خانوادگی چنین می‌گوید:همین ابتدای گفت و گو قرار است پرده از یک سوال طلایی برداریم که معمولاً از چشم مادرشوهرهای عزیز دور می‌ماند. اینکه دختر خانمی که قرار است عروس خانواده شما شود باید تمام ایده‌ال‌های ذهنی شما را داشته باشد یا پسرتان؟ مهم این است که شما از هر جهت از او راضی باشید یا پسرتان؟ عروس به خانه آوردن لزوماً به معنی این نیست که او قرار است تمام آرزوهای برآورده نشده شما را برآورده کند بلکه او آمده است تا پسرتان را به آرامش برساند و خوشبخت تر کند! با این اوصاف اصلاً می دانید چه نکاتی را باید در برخورد با عروستان داشته باشید تا برای او دوست داشتنی‌تر باشید؟ دکتربورقانی معتقد است اگر تمام عروس های عالم را جمع کنید انتظار دارند که مادرشوهرشان به این چند نکته ای که در ادامه می‌خواهم بگویم توجه کنند.مادرشوهرهای عزیز سعی کنید این نکات را در ارتباط با عروستان رعایت کنید تا زندگی برای کل خانواده شیرین تر شود.

این تکنیک‌ها شما را برای عروستان دوست‌داشتنی‌تر می‌کند

«اول اینکه در ارتباط با عروستان حتما محترمانه رفتار کنید، دریافت احترام از شما که بزرگتر هستید برای عروستان خیلی ارزشمند است، خیلی وقت‌ها عروس شما احترام گذاشتن به شما را از خود شما یاد می‌گیرد. اگر عروس خانم‌ها متوجه شوند که رفتارهای مادرشوهرشان خیلی بر مبنای احترام نیست آنها هم کم کم یاد می‌گیرند که با شما همانگونه برخورد داشته باشد که شما با او دارید پس خیلی حواستان به مرزهای احترام بینتان باشد.دوم اینکه مادرشوهرهای بزرگوار علاوه بر اینکه خودتان به عروستان احترام می‌گذارید همین طور اجازه ندهید کسی به عروستان بی احترامی کند.سوم اینکه بین عروس و دخترتان یا عروس هایتان باهم دیگر تبغیض قائل نشوید، این موضوع امکان دارد که مادرشوهری یکی از عروس هایش را بیشتر دوست داشته باشد ولی نباید در رفتارش آن را نشان دهد. در برخورد با عروس هایتان سعی کنید حساسیت ایجاد نکنید. گاهاً بعضی از مادرشوهرهای ناآگاه ممکن است کنار یکی از عروس هایشان بدگویی از عروس دیگرشان داشته باشند یا بر عکس از خوبی های یکی از عروس هایشان پیش عروس دیگرشان تعریف کنند و باعث ایجاد حس رقابت و خدایی ناکرده حسادت بین عروس‌هایشان شوند.

چهارم عیب جویی نکنید، حتی اگر عروستان ضعفی داشت به رخش نکشید و از مسخره و سرزنش کردنش خودداری کنید و به او طعنه وکنایه نزنید. پنجم اگر عروستان از رفتار پسرتان پیش شما درد و دلی کرد فرض کنید مثلا بگوید پسرتان خیلی به من محبت نمی کند، البته داخل پرانتز اگر بخواهم نکته ای بگویم (توصیه ما به عروس خانم ها این است مشکلاتشان را پیش مادرشوهرشان مطرح نکنند مگر در مواقع بحرانی) خب اگر عروستان مسئله ای را مطرح کرد قبل از اینکه حالت تدافعی بگیرید سعی کنید با آرامش حرف‌های عروستان را گوش کنید و کاملاً بی طرفانه این مسئله را نگاه کنید و جانب داری نداشته باشید و تلاشتان حل کردن مشکلشان باشد.»

اگر عروستان بدگویی کرد چنین رفتار کنید!

«اصلاً جایگاه خودش رو نمی‌دونه، عروس باید بشینه سرجای خودش و هیچ اظهار نظری نکنه!» شاید برخی اوقات برایتان پیش آمده که چنین سخنانی را از زبان بعضی از مادرشوهر ها بشنوید، اینکه یک نسخه را برای تمام عروس‌های عالم میپیچند و در نگاهشان عروس یک موجودی است که اصلاً حق اظهارنظر ندارد و باید مطیع محض باشد. دکتر بورقانی در مورد این مسئله چنین برایمان می گوید: مادرشوهرهای بزرگوار اجازه دهید عروستان بتواند در کنار شما حرف دلش را بگوید بدون اینکه از جانب شما قضاوت شود.ممکن است در مواردی عروستان واقعا بدگویی در مورد همسرش که پسر شماست داشته باشد در حالیکه پسر شما هیچ مشکلی ندارد در چنین حالتی باز هم صبوری به خرج دهید و سریع شمشیر را از رو نکشید بلکه اینجا هم دلسوزانه و با مهربانی عروستان را راهنمایی کنید و بگویید این بدگویی از شوهرت پیش هر کسی کمکی به حالتان نمی‌کند جز اینکه زمینه دخالت دیگران را پای زندگیتان باز می‌کند.

لطفا کمی عروستان را درک کنید!

«مگر من عروس بودم این کارها را انجام داده‌ام که عروسم بخواهد انجام دهد، او باید هر کاری که من انجام داده ام تکرار کند. پسر من عادت به مدل زندگی من دارد پس عروسم باید خودش را تغییر دهد!» مادرشوهر عزیز آیا دوست دارید چنین جملاتی را دیگری به دختر شما بگوید که شما به عروستان می‌گویید؟ دکتر بورقانی برای حل چنین معضلاتی در خانواده چنین سرنخی به ما می‌دهند و می‌گویند: مادرشوهرهای عزیز لطفاً عروستان را درک کنید و هوای او را داشته باشید مخصوصاً اگر تازه عروس است؛ بالاخره او تجربه ندارد و کم سن وسال است و وارد یک زندگی مشترک شده است و خب طبیعی است نمی داند باید چه کار کند سعی کنید درکش کنید بالاخره کسی که تجربه کافی ندارد احتمال اینکه خطا کند و برخورد و رفتار درست نداشته باشد در او بسیار بالاست و قطعاً نمی تواند مثل فردی که سن و سال دار است و سرد و گرم زندگی را چشیده است رفتار کند صبوری داشته باشید تا او هم کمی پخته تر شود.*اگر علاقه مند هستید مطالب بیشتری در حوزه مشاوره خانواده و تربیت فرزند بدانید از صفحه مشاوره گروه زندگی دیدن فرمایید.


دیدگاه ها
  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
دورهمی صمیمی شهید رئیسی با سعید جلیلی در اتاق کارش و ناهار ساده آن ها با نان خالی و بیسکوئیت+ویدئو/سفره غذایی که سادگی چاشنی اصلی آن بود... (99 نظر) مراسم تشییع پدر علی دایی، با حضور چهره های سرشناس و فوتبالی +عکس/ روحش شاد و یادش گرامی (53 نظر) نگاهی به دکوراسیون شیک و اروپایی مراسم سومین سالگرد ازدواج سوگل طهماسبی با رونمایی از تم آبی رنگِ خاصِ جشن+عکس/ مثل همیشه متین و باوقار (38 نظر) خلاقیت خنده دار پدر ایرانی با پارک زانتیا وسط پذیرایی خانه اش حماسه ساز شد+عکس/ مغز تو رو باید طلا گرفت🤣 (36 نظر) خلاقیت های زیبا و رنگارنگ یک مادر ایرانی با قوطی شیرخشک/ هنر نزد ایرانیان است و بس+عکس (30 نظر) خلاقیت تحسین برانگیز اوستا بنا برای حفظ پرندگان از گرما و سرما/ اشک تو چشم آدم جمع میشه+ویدئو (23 نظر) ناگفته های رهبر معظم انقلاب از کودکی و پدر و مادرشان/ از شعر و قرآن خوانی تا خاطره روز اول مدرسه و والیبال بازی کردن در کوچه (21 نظر) کیک تولد باکلاس و 2 بعدی پسر حامد آهنگی برای تولد 10 سالگیش/ مبارکا باشه+ عکس (21 نظر) آشتی کردن آشا محرابی، فروغ سریال هشت‌ونیم دقیقه با پدرش بعد از 40 سال (20 نظر) نگاهی به حلقه ازدواج شلوغ و زیبای آزاده نامداری و همسرش با نگین های ظریف/ چه سلیقه منحصر به فردی+عکس (19 نظر) کیک تولد باکلاس و 2 بعدی احسان علیخانی برای تولد 37 سالگیش/ مبارکا باشه+ عکس (12 نظر) آشپزی سرصبحی مینا مختاری همسر کدبانو و شیک بهرام رادان/ ماشاءالله با یه بچه کوچیک غذاهای جورباجور هم میپزه+عکس (12 نظر) دورهمی خانوادگی علی دایی در خانه ابدی پدرش +عکس/ روحش شاد و یادش گرامی (11 نظر) (عکس) ماشین های شیک و باکلاس سهیلا منصوریان، بانوی قهرمان ووشو و دارنده مدال طلای بازیهای آسیایی 2024👌 (11 نظر) کیک تولد خاص و چند بعدی آیسان آقاخانی برای تولد آقا رضا گلزار/ خوشمزه به نظر میرسه+عکس (11 نظر)
پربازدیدترین ویدئوهای روز   
تیتر امروز   
5 فیلم مهم لیلا حاتمی که حتما باید دید+عکس
جاری‌ حسود زندگی زن جوان را نابود کرد/ عروس یکی‌یکدانه خانواده با خاک یکسان شد
فال ابجد روزانه جمعه 1 تیر 1403
فال روزانه امروز جمعه 1 تیر ماه 1403
فال قهوه با نشان روز جمعه 1 تیر ماه 1403
فال انبیاء روزانه جمعه 1 تیر ماه 1403
فال حافظ با تفسیر امروز جمعه 1 تیر 1403 + فیلم
فال شمع روزانه امروز جمعه 1 تیر 1403
روایت رهبر معظم انقلاب از روزی که فلک و قصاص شد!
لیست کاملی از بازیگران معروفی که از همسرانشان طلاق گرفتند/ از مهدی پاکدل تا پژمان بازغی و رامبد جوان+عکس
محمد فاضلی سکوت را شکست؛ من رفتنی‌ام، ایران تو بمان
حمله عجیب همراه بیمار داغ دیده به دماغ تکنسین اورژانس/ وقتی موقع رفتن به سرکار شانستو با خودت نمیبری😂
داغ داغ/ قیمت همستر کامبت در صرافی kucoin اعلام شد/ بنظرتون کوبیدن رو شکم همستر اینقدری ارزش داره؟
لیست کامل پرفروش ترین فیلم های سینمای ایران در یک ماه اخیر/ از تمساح خونی جواد عزتی تا مست عشق و سال گربه+عکس
فراری دادن جوانان از سواحل با موسیقی کلاسیک!